ft ft commandant naar voren Dat zou zeker gewenscht zijn, maar men moet eerst kijken naar de financiën en dan vragen of dit meer zekerheid biedt voor bevei liging der hitorische gebouwen. Maar te Amsterdam ging toch ook het Paleis voor Volksvlijt verloren en te Leiden het stadhu's. Als er eens brand in ons stadhuis kwam kon men het ook niet houden, ook niet met een beroepscom mandant, het hoofdwerk is toch bijna altijd de belendende perceelen te be houden. Er waren tot nu meermalen twee leidingen, een van gemeentewerken en een van de brandweer. Men moet nu iemand krijgen met groote capaciteiten, die kennis heeft, van motoren, maar ook van de inrichting van gebouwen enz. Dat ook dit goed is, bleek in de Langedelft, toen een deskundige waar schuwde, dat een gevel op instorten stond. Als men niet bij gemeentewerken een geschikt persoon heeft dan moet men elders zoeken. Dit had van te voren moeten geschieden. Aanvankelijk was spr. niet voor een centrale bergplaats, maar nu langzamerhand wel, omdat men een beter overzicht krijgt. Men weet ook niet of de betrokken garages zullen blijven bestaan. Verder gaat spr. groo- tendeels accoord met het door den heer v. de Feltz gesprokene. Bij een centrale kan men zorgen, dat het personeel in de buurt woont De VOORZITTER meent, dat dit bij decentralisatie nog beter gaat. De heer DEN HOLLANDER vraagt of er nog gedacht is aan een systeem van wekken met behulp der radio distributie. De VOORZITTER zegt, dat alle aan geslotenen gewaarschuwd worden en dat is niet gewenscht. De heer DEN HOLLANDER wijst op het oude materiaal en in het bijzonder op de beide motorspuiten en zou willen, dat daarvoor een andere tractie werd overwogen. De VOORZITTER zegt overweging toe. Dc lieer DEN HOLLANDER zegt dat hij wel. wist dat geen grooter zuig hoog to van 10 M. was, maa,r het ging hem om de hoogte van het spuiten toen hij een vraag stelde in „fabricage". Dit was toch inzake de amendementen van den heer Jeronimus wel te zeggen. De VOORZITTER zegt dat de antwoor den niet zoo zeer van B. en W., dan wel van de ambtenaren zijn. De heer JERONIMUS wijst op de tij dige publicatie van alle 'Stukken en meent dal men het plaatselijk, blad dank verschuldigd is voor de voorlichting. Spr. ontkent, dat bij de aanvaarding van de burgerijspuit is voorgeschreven een groo te spuit aan te schaffen en spr. citeert daarover een en ander uit de handelingen, zijn amendement is z. i. dan ook houd baar Wat den ladderwagen betreft meent spr. dat clie gelijktijdig met de spuiten bij een ergen brand moet zijn, opdat men ook in hooge verdiepingen den brand direct k,an aanpakken. Men kan met de spuiten die spr. wenscht met 80 M. spuitlioogte alles bereiken in Mid delburg behalve het haantje van den toren. Spr. handhaaft zijn voorstel zelfs na de bestrijding ervan. Bij een auto blijft er op de moeilijkste oogenblik'ken steeds gevaar voor een storing en dan blijven er toch nog twee spuiten over. Spr. heeft alle eerbied voor de K. N. B. V., maar het is geen gebrék aan diffe rentie als men eerst een commandant benoemt en met lieni overleg pleegt. Als men vergelijkt met andere plaatsen, dan moet men rekening houden bijv. met het feil van de mentaliteit van inwoners bijv. van Bergen op Zoom, daar loopt men vlug warm. Spr. meent, dat het toch de bedoeling is, dat de spuiten direct uit rukken en liet personeel zich naar den brand begeeft, en daarom kan men ze gerust bij verschillende garages plaat sen en als de houders halve brandweer mannen zijn zullen zij nog wedijveren wie er het eerste is. Bij den brand in liet Roosterstraatje,, was de autospuit er met den chauffeur en een brandmeester en deze zorgden voor vlug water geven en hebben het vuur spoedig gestuit. De heer ONDERDIJK zegt dal men daar veel water vlak bij had. De lieer JERONIMUS zegt dat er in de waterleiding toch ook water is. Wat de gemeentewerkten betreft de vo rige directeur was ook brandweerman, doch de huidige is dit niet, men kan na tuurlijk hij een nieuwe benoeming niet op alle onderdeelen een benoeming la ten afspringen. Middelburg kan alleen iemand krijgen door culminatie van be trekkingen, want liet is nu eenmaal te groot voor servet en te klein voor tafel laken. Als men op den telefoon wil ver trouwen, dan zal deze ook Zondags open moeien zijn en daarom stond spr. ver wonderd te k;ijken, toen B. en W. des tijds zeiden, jibil dit niet noodig is. Spr. blijft bij zijn twee spuiten en zijn auto ladderwagen. De VOORZITTER zegt dal twee groote lichamen, die f 1000 gaven wel degelijk dit deden onder voorwaarde, dat de ge meente een grootere spuit zou aanschaf fen. iMdvr. WEfJL zegt dat het ook in de voorwaarden der K. N. B. V. staat. De VOORZITTER zegt dat men de groote spuit zek,er ook moet hebben om kans te krijgen op rijkssteun. De heer JERONIMUS meent dat beide spuiten ook voldoende zijn voor de rijks ■gebouwen. De VOORZ. zegt als men een als aan jager gebruikt maar dat kost twee be dieningen en meer tijd. Mevr, WEIJL meent, dat men hier geen practisch verschil van mcening heeft en men daarom niet moet afwijken van het advies der KJjN.B.V. op dit belang rijke punt. Dit gebeurl reeds ten opzich te van den commandant en de centrale garage. Spr. is ook verheugd over de adviezen der Midd. Crt. Over de cen trale waren alle commandanten het eens, maar niet zoo ten opzichte van den be roepscommandant en daarmede valt dan ook niet de deugdelijkheid van een (brandweer. De heer PORTHEINE zegt dat men lat (besluiten moet komen, maar men moet zich z. i. lot enkele punten be perken en wel tol het oppercommando, lol lieU groot materiaal en tot een cen trale opbergplaats of niet. Spr. geeft toe dat de keuze van een commandant zeer 'moeilijk is, want alle gewenschle kwa liteiten zijn niet in, een persoon te ver eenigen en daarom moet men ook kijken naar een goeden ondercommandant met technische kennis. Met hem samenwer kende moei men dan tot détails komen en dan niet te gehaast zijn. De heer PAUL meent, dat een autolad der van meer beteekenis zou zijn ge weest toen er nog geen autospuiten wa ren voor verplaatsing van de kleine spuiten. Spr. kan de bezwaren legen plaatsing in twee gprages nog niet goed voelen. Daar is altijd wel een chauf feur aanwezig .Spr. heeft geen bezwaren tegen droogen der slangen: in den Lange Jan, als er bij de spuiten steeds vol doende reserveslangen blij vie tn1. Spr. gaat mede met het idee v,an een directeur en een technisch onderdirecteur. Spr. meent in tegenstelling met den heer v. d. Feltz, die de vergoedingen te hoog achtte, dat de vergoeding voor het tweede en vol gende uren te gering is. Spr. vraagt nog hoe men zich de dekking van de aan- schaffingskosten d enkt. De heer DE VEER zegt voorloopig door een tijdelijke leening. De heer HONDIUS zegt dat men na een jaar nog onder den indruk is van den grooten brand, die verschillende les sen h eeft gegeven. Voor beter water toevoer is reeds gezorgd ,de tweede les was dal de spuiten niet voldeden aan .de eischen en de derde dat er geen goed onderlegd personeel was. Het bevreemdt spr- ook, dat B. en W. in het geheel niet gerept hebben van de vrijwillige; brandweer ,die zich toch zoo spontaan bereid verklaarde en meent dat men met meer waardeering van dit aanbod had moeien gebruik maken. Zij wilde zich on der B. en 'W. plaatsen zooals te Rotter dam gn te Bergen op Zoom. Men is be ter men hen als met degenen, die' m o e- ter. dienen. Spr. wijst op liet blusschen van den grooten brand in de Wage- raarstraat, waarbij hel ook tot een per ceel beperkt bleef. Nu was er een ster ke wind en het begon op een bovenver dieping Men moei dankbaar zijn dat er geen menschenlevens te betreuren zijn. De VOORZ .zegt clal dit niet juist is, dit dacht hij verleden jaar .ma-ar onge- ig is een slachtoffer na lang1 lijden overleden. De heer HONDIUS mist een springzeil, waarop de Voorz. zegt, dat dit er mak kelijk bijkan komen. De heer HONDIUS meent, dat een goede ladderwagen ook noodig is om eventueel menschen van de hooigere ver diepingen te redden en is voor de groio- te spuit. Over een centrale bergplaats wil spr. niet beslissen. De heer STREEFKERK bepleit nog eens het nut van een centrale bergplaats waarop de heer Paul en. de Voorzitter Keggen, dat dit later toch altijd nogkian. De heer ONDERDIJK zegt dat er voor» de nieuwe haven reeds een plan is >g{e» maakt om de school te analken tot brand* weerkazerne met twee bovnwoningén én een smederij, wat' f 17000 zal kosten. Maar men mist daarmede een school gebouw en als een neutrale of andere vereen,i,ging een schoolgebouw vraagt zou de gemeente er een moeten bouwen,, wat' f 80.000 lo,t f ÜJOO.OOO kan kosten. Als men nu lot garages besluit is dit nog geen wet van Meeden en Perzejn. en, er is geen cent mede verloren. D'é, kosten van de droolginrichleng in den Abdijtoren tellen niet mede. Een garage houder heeft al aamgteboden zelf een aangrenzend pand te willen inrichten en al het materiaal onder zich te nemen. Het is de vaste bedoeling de ladderwa gen ran een der autospuilen te koppe len en is dan alles tegelijk op het ter rein van den brand. Men heet zeker ook' ook het personeel van gemeentewerken niet vergelen. De huidiige directeur is te bescheiden om zich bij een brand op den voorgrond te stellen van den vorigen werd het goed gevonden als hij de leiding na'm. Spr. voelt veel voor een technisch on derlegd ondercomimandant, die salmen- werkl ook met hel personeel van ge meentewerken. De VOORZITTER zegt dat er heel 'goede dingen gezegd zijn over de centrale bergplaats en dat men berekeningen zal overleggen. De leden kunnen dan zooi gewenscht een initiatief voorstel doen. Men moet zeker velen dankbaar zijn vocfc alles wat zij ten deze hebben ge daan. Spr. geeft de verzekering, dait B. en \V. de zaak niet hebben willen rtem men of vertragen ,maar hij is toch blij, dat men de zaak nu klalaii kan ovetrzien; wat 2 of 3 maanden na den brand ..zeker niet zou zijn gebeurd. Spr. brengt daink aan den heer v. d. Fel'tz, di,e d'é kaak steeds warm hield. De heer JERONIMUS is, gezien het aankoppelen van den Ladderwagen aan een der spuiten bereid zijn voorstel voor dat deel in te trekken. Het a oorstel-Jeronimus om twee spui ten aan te schaffen' krijgt alleen zijn item; dat tot aanschaffing van één groo te spuit werd z.li.s. aangenomen evenals dal tot uitbreiding van de uitrusting der burgerij spuit. Tegen den voorgestelden ladderwagen stemden de dames de Graaf en Wcijl, tegen de opberging in garages de beide dames en de heer Streefkerk, ^oig Werden z.li.s. aangenomen de voor stellen inzake verbetering der slangen- kvagle-ns en tol aanstelling van een com mandant op eon maximum van f 1200. De overige onderdeelen werden tot la ter aangehouden. De heer v. d. FELTZ meent dat men da.nk verschuldigd is voor alles wat de Kon. Ned. Brandweervereeniging belang loos voor Middelburg in deze heeft ge daan. (Blijken van instemming). Te kwart over zes werd de vergadering geschorst tot des avonds 8 uur. Avondvergadering. 8. Aanleg klinkerweg langs nieuwen dijk aan Kleverskerkschen weg. De heer HONDIUS zegt, dat de com missie van fabricage zich heeft kunnen vereenigen met het voorstel, gezien de verandering in houding van B, en W. Voorheen werd de weg niet noodig ge acht en nu komt men met een weg, die 18.000zal kosten en dat is kapitaalver lies. Waar het hier geldt een uitweg voor enkele perceelen, zou spreker een een voudige gleuf willen hebben in den dijk, De heer VERTREGT zegt, dat de meer derheid van financiën voldoende acht een weg van de hofstede naar de richting Middelburg over twee vijfden van de ge- heele lengte. Als er grond uitgegeven wordt voor industrieterrein, is het tijd genoeg verder te gaan. De heer JERONIMUS had daar een coupure in den dijk gedacht, maar 't hem genoemde cijfer was grooter dan voor den geheelen weg. Spr. meent te mogen opmerken, dat de heer De Veer in Januari 1929 gezegd heeft dat er veel werk was voor het gasthuis en niet zooals de voorzitter zei- de dat dit was door het slachthuis. Spr. kan mede gaan met het idee-Ver- tregt. De heer DEN HOLLANDER zegt dat de commissie van fabricage de teekening niet had, wat moeilijk maakte om te ad- viseeren. Spr. meent dat men in het ver volg beter in eens met afgeronde, plannen moet komen. Als de betrokkenen rich ting Kleverskerke moeten, is dit een om weg. De oude weg is slecht en kon best vervallen als de nieuwe wordt aangelegd. Spr. vraagt of men dan niet beter in eens goede klinkers kan leggen. De heer PAUL zegt, dat paardenklin- kers later niet meer. bruikbaar zullen zijn in de bebouwde kom. Spr. meent dat men direct beter een goeden weg kan maken. De heer ONDERDIJK zegt, dat d® commissie van fabricage spreekt van een brug, maar van een brug geen sprake is. Men heeft bij dit werk met vele autori teiten en andere belanghebbenden te ma ken, en dan is het te begrijpen er wel fouten kunnen worden gemaakt. De weg moest eerst over den dijk, maar nu geldt het een dijk onder langs den weg. Men zou oprillen kunnen maken, maar alles is duurder dan de voorgestelde weg. Als het mogelijk is alleen den weg te leg gen naar Middelburg, dan zullen B. en W, zeker niet verder moeten gaan. Een puinweg zou 9000 kosten, maar dit is weggegooid geld. Voor 18.000 krijgt men een weg die zoetjes aan verbeterd kan worden. Er is destijds wel eens naar een indu strieterrein, maar niet speciaal naar dit gevraagd. Indertijd zeide het Rijk: ik geef niet, als het productief werk is en Ged. Staten zeiden: wij geven geen toestem- m ng als dit geen productief werk is. Als men niet overlegt, zal de werkverschaf fing niet doorgaan. De Rijkswaterstaat wilde voor een goedkoope coupure geen toestemming geven. Als men zijn zin deed, moet dit 2700 kosten. De heer DE VEER meende, dat de heer Jeronimus hem niet geheel juist citeerde althans niet in verband met de toen ge voerde discussies. Mevr, WEIJL vroeg of het niet voor- deeliger is den ouden weg te laten ver vallen. De heer ONDERDIJK zegt, dat men moet afwachten wat Ged, Staten zullen goedkeuren. De heer VERTREGT meent, dat het van de eigenares veel gevergd zou zijn ook beslist een uitweg naar de Arne te willen hebben. De heer PAUL zegt dat duurdere klin kers op den duur goedkooper zullen zijn, De heer ONDERDIJK meent, dat men in de stad nog wel iets met de oude klinkers kan doen. De heer VERTREGT zegt, dat als men slechts een deel aanlegt, de paardenklin- kers voldoende zijn, omdat het dan toch geen doorgaande weg is. De heer VAN DER WEEL neemt den Holsteenschen weg als voorbeeld, dat goedkoope klinkers ook voldoen. De heer JERONIMUS wil een hooger crediet geven en als het noodig is den weg geheel te leggen van goede kinkers. De heer ONDERDIJK zegt, dat de tijd dringt. De VOORZITTER dringt aan op het aannemen van het voorstel. De heer VERTREGT stelt voor alleen crediet te geven voor den weg naar Mid delburg vanaf Wijdau, met paardenklin- kers. Dit wordt aangenomen. 9. Wijzigingen Algemeene Salarisver ordening. De heer PAUL kan zich voor 't groot ste deel met het voorstel vereenigen, om dat het afkomstig is van de commissie van georganiseerd overleg, Spr, acht het salaris van den adjunct-commies 2e kl aan den lagen kant, en wil dan ook voor allen de verhooging invoeren, om het ver schil tusschen klerk en adjunct-commies niet te groot te maken; in groep 3 achter de woorden 1ste kantoorbediende te la ten vervallen en bij de-bedrijven: en alle adjunct-commiezen te verhoogen. De heer MES juicht het georganiseerd overleg toe, maar komt er tegen op dat het gaat zitten op de plaats van B, en W, en den raad. Spr. acht geen reden tot verlaging, maar zeker niet tot verhoo ging en te minder aan een deel der amb tenaren, te meer waar de steun aan de werkloozen veel geld zal kosten. Waar om kwamen B. en W. niet bij de begroo ting met dit voorstel? De heer JERONIMUS krijgt op de vraag of hij over de notulen mag spreken van het georganiseerd overleg, een ont kennend antwoord en zegt daarop, dat het wel lijkt of men heeft een commissie van salarisopdrijverij. De brief is van 25 Aug, en sindsdien is het indexcijfer weer gedaald. Spr, wil een nieuwe klasse scheppen en geen andere schrappen. Voor de opzichters der bedrijven is het om perspectief te hebben beter elders te solliciteeren, men krijgt dan hier jonge krachten. Met een voorman-timmerman kan spreker zich niet vereenigen, Spr. had een amendement in dien geest ver wacht. (Hilariteit). Tegen een vaste aanstelling van Lou- werse had spr. bezwaar, maar het is ge schied. Wat betreft den redacteur van de han delingen, acht spr, het niet zeker, dat deze ook in de toekomst meer werk zal hebben. Dan wil spr. liever een gratifi catie geven ineens van 200. Spr. wil aan de commissie' van over leg vragen of het niet tijd is voor ver laging der salarissen. De VOORZITTER zegt dat hij geen vermindering van werk verwacht en daarom blijft hij bij een jaarlijksche ver hooging van den redacteur der hande lingen. De heer VAN DER FELTZ wijst op de vele werkloosheid en of er dan wel re den is voor verhooging van salarissen. Men komt nu niet met algemeene sa- larisverhooging, maar met plooien glad strijken, maar men schept nieuwe plooi en, Spr. is tegen het voorstel. De heer CORNELISSE bespreekt de indexcijfers aan de hand van mededeelin- gen van den heer Van den Tempel in de 2de Kamer en meent, dat de daling niet zooveel van beteekenis is. Men mag de gemeenteloonen niet met die in het vrije bedrijf vergelijken, maar met die in an dere gemeenten. Spr. is over het algemeen niet voor partieele verhoogingen, Spr. wil alle ad junct-commiezen verhoogen. De heer HONDIUS acht zich niet vol doende op de hoogte om te beoordeelen of de loonen hier werkelijk te hoog zijn. Maar als er vacatures zijn, komen er vele liefhebbers. De heer CORNELISSE: men gaat ook naar het burgerlijk armbestuur. De heer PAUL: Het argument van den heer Hondius is geen argument met 100.000 werkloozen in ons land. De heer HONDIUS zegt, d it alle in woners zullen moeten betalen voor de werkloozen, en hoe kan men dan voor enkele toons vei-hooging vragen. Spr kan geen vrijheid vinden om voor loonsver liooging te stemmen. De heer WÖNDERGEM acht hel een verkeerde bezuiniging als men 'n ambte naar laat solliciteeren en met jonge krachten zal men meer personeel moe ten hebben. Aan de hand van cijfers be toogt spreker, dat de loonen dei* werk lieden, vergeleken met particuliere be drijven niet hoog zijn. De heer ONDERDIJK meent, dat de zaak van den verkeerden kant wordt be keken. Men moet deze zaaik niet verwar ren met een algemeene s.alarisverhooging Het voorstel k.omt niet van G. O. maar uil den boezem van B. en \V.. Wat de reiniging betreft, er is een opzichter van f 2600 uitgespaard, en zijn werk, is ver deeld over den belthaas èn den boek houder. Er is alle reden voor vergoeding daar voor en zoo is het ook met de andere voorgestelde. Mevr, WEIJL vereenigt zich alleen met de voorstellen op grond van de wij ziging der opgedragen werkzaamheden Inzake de adjunct-commiezen gaat spr. met het G. O. mede en niet met B. en W. Verlaging van salarissen acht spr. niet gewenscht, omdat de ambtenaren des tijds veel te lang op verhooging moesten wachten De heer PAUL aan het woorcl komen de zegt, dat de heer Jeronimus in den raad is binnengekomen op een manifest waarin staat „behoud van eenmaal ver kregen salarissen". Van een 60-tal ge meenten zijn er slechts 3 lager dan Mid delburg. In Engeland verklaarde de liberale partij, dat een goed loonpeil een algemeen belang is, ook in het belang van de koopkracht. De heer JERONIMUS: Heel juis* maar men moet verschil maken. De heer PAUL meent, dat de salaris sen bij het rijk verhoogd zullen worden al is het door vermindering van den pensioensaftrek. De heer DEN HOLLANDER komt op tegen door den heer Wondergem ge noemde cijfers. Hij begrijpt niet waarom een magazijnmeester zooveel moet ver dienen. Spr. duizelt van al de verschil lende betrekkingen bij de gemeenten en ziet niet in waarom men niet als in het. vrije bedrijf persoonlijke toelage kan geven. Bijv. voor de opzichters der be drijven is een verhooging goed en de heer Jeronimus zal toch ook tegen een goeden bediende niet zeggen, ga maar, dan neem ik maar een jongeren. De heer DE VEER zegt, dat het hier gaat om 8 van de paar honderd ambte naren der gemeente. Men loopt achter de feiten aan, dit voorstel is al anderhalf in voorbereiding Wil men verminderen' dan ;noet men teerst deze verhoogen en dan alLeni te Igclijk verlagen .Er zijn bij deze men schen, die in het vrije bedrijf zeker veel imeer zouden verdienen.. Het grootste deel der uitgaven komt ten laste der bedrijven ,die toch zeker goed gaan, juist door hel werken van de menschen voor wie verhooging wordt voorgesteld. Er zijn hier drie adjunct-commiezen, een is het pas, een tweede is nog niet op zijn maximum, de derde doet beslist meer webk, benoeming tot eerste klasse, was niet noodig en daarom stellen: B. en W. voor hem één klasse verhooging toe. De gemeente kan nu eenmaal niet be paalde personen iets meer gjeven. Als men het voorstel-Paul aanneemt, komt, pion weer lot onbillijkheden. In de jaren van 1920 was het moeilijk menschen te krijgen, en toen zocht men een magazijnmeester voor de bedrijven. Nu heeft men een bediende voor het magazijn, maar hij heeft meer verant woordelijkheid,, dan de kantoorbediende en een verhooging is billijk! en noodig. Spr. zou het zeer betreuren als de op lichters wegging, want het zijn flinke menschen, die steeds in dienst der ge meente zijn, ook als anderen vrij zijn. De ovenbouwer is er, en moet in de classificatie worden opgenomen. De ge meente heeft veel afzonderlijke kantoren eii bedrijven en moeten er wel veel' groe pen en klassen zijn, da|t is in alle ge meenten zoo. Bij de re- en duplieken, zeide de VOORZITTER, dat het heele college van B. en W.. tegen het voorstel- Paul is. Het amenclement-Paul wordt verwor pen met 12 tegen 4 stemmen, die der S.D.A.P. behalve den heeer Onderdijk (De heer Hondius had de vergadering verlaten.) Over den adjunct-commies wordt ge stemd, tegen de heeren Jeronimus, Mes en v. d. Feltz. Tegen het verhoogen der salarissen van opzichters der bedrijven en inspec teur bouw- en woningtoezicht stemmen de heeren v. d. Feltz, Jeronimus en Mes, tegen verhooging van den redac teur der handelingen dezelfde heeren en tegen verhooging van den beltbaas der reiniging dezelfde en de heeren Por- theine en Streefkerk. 10. Verhuring Vleeschhal aan Raadskel- der-Centrale. De VOORZITTER zegt, dat dit voor stel van de baan is. De heer DEN HOLLANDER vraagt of er nu geen andere voorstellen komen inzake verhuring der vleeschhal, en of er nog een raadskelder in kan komen. De heer JERONIMUS leest een ant woord van Burg. en Weth, voor op een brief van den heer P. Mulder, die in Juni 1929 reeds aanvroeg om zulk een inrichting te mogen vestigen, toen is hem geantwoord, dat Burg. en Weth. er op terug zouden komen als zij beslist hadden wat zij met de hal wilden doen, dit had nu moeten gebeuren, maar het is n et geschied. Spr. noemt dit niet in orde van Burg. en Weth. De VOORZITTER zegt, dat daaraan niet is gedacht, maar trouwens het is in liet openbaar gezegd, dat de nu ver vallen aanvrage er was en men kon dua toen ook aanvragen. Spr. kan nog niet zeggen wat er nu gebeuren zal. De heer VAN DER WEEL meent, er niet licht meer een optimist zal zijn als de heer Hendrix en dat het lokaal nu een goed gebruik heeft. De heer ONDERDIJK meent, dat de gebru'ker wel iets meer kan betalen en zegt dat de f 5000 voor opknappen al leen betreffen het leggen van een nieu wen vloer, het afbikken en opnieuw wit ten der muren, 11. Wijziging Bouwverordening. Na opmerkingen van de heeren VAN DER FELTZ en PORTHEINE dat ten opzichte van de commissie van straf vorderingen verkeerd is gehandeld door het advies in de handelingen op te ne men en dat het gewenscht is de kwestie nog eens in die commissie tc brengen werd tot aanhouding besloten. Rondvraag. De heer VAN DER FELTZ zegt, da; hij zoowel door het bestuur der Ver. van Vrijz. Herv. als door den nieuwen voor ganger is ingelicht, waarbij hem is geble ken, dat hij in de vorige vergadering ten onrechte heeft gezegd, dat laatstge noemde de functie van leeraar in het Hebreeuwsch was toegezegd en dat hij daarom deze mededeeling thans her roept. De heer PAUL drong aan op betere verlichting op den Veerschen weg. De VOORZITTER sloot de vergade ring te kwart voor elf, na de leden met hunne gezinnen een prettig Kerstfeest en goed Oud en Nieuw te hebben toege- wenscht wat de heer VERTREGT na mens den raad wederkeerig den voor zitter toewenschte. Spr. hoopt dat de Burgemeester volgend jaar weer met frisschen moed de vergaderingen zal mogen leiden.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6