W- WEERBERICHT etc. eenig op de wereld GEMENGD NIEUWS. 15 December. Barometerstanden. Hoogste: 778,2 te Haparanda. Laagste: 743.1 te Reickjavick. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur van Zaterdagmorgen tol heden middag) 12 u.: Hoogste: 40 gr. Laagste: 34 gr. Weersverwachting van het K- N. M. I.; i Zwakke tol matige Z.yO. to.t Z.-Wi. wind. Nevelig tot zwaar bewollkl of be trokken. Wellicht eenige sneeuw of re gen .Iets kouder. Dinsdag 16 December. Zon op 8.06; onder 3.45. Licht aansteken alle rijwielen, motorrij tuigen en andere rij- en voertuigen 4J15. Maan op 3.59 v.m onder 1.19 n.m. Nieuwe Maan 20 Dec. HOOGWATER VLI9SINGEN. M i d d e lb a re t ij d. Dinsdag 16 Deo. 10.09 22 57 Woensdag 17 11.17 28 49 Donderdag 18 12 04 »rjjdag 19 0 34 12.47 Zaterdag «0 1.14 IS 31 Zondag 21 1.54 S 14 10 Maandag 22 2 82 1451 instantie zij lot goedkeuring geroepen zijn, alsook dal het nimmer gewoonte is geweest wettelijke bepalingen nog' weer eens in gemeentelijke verordeningen te gaan herhalen. Dit laatste geldt eveneens voor de door de commissie voorgestelde toevoeging aan het le lid. Zij is immers vrijwel een herleving van het bepaalde bij punt 3 en 1 van art. 5 der Woning wet en mitsdien overbodig te achten. In verband met de 3e alinea van liet rapport der Commissie teekenen B. en W. aan, dat de daarin aanbevolen rege ling reeds is getrofi^n in art. 76 der bouwverordening. Meenen B. en W., op grind van het bovenstaande, hun voorstel ongewijzigd le moeten handhaven, zij willen alsnog onder de aandacht brengen, dal in het slot van hun voorstel, tengevolge van een verschrijving, vóór „recht" het woord „geen" is geplaatst. Daarvoor moet liet woord „reeds" worden gelezen. Wijzigingen Algemeene Sa laris-verordening. B. en W. kunnen zich volkomen aan sluiten bij de meening der Commissie van overleg, dat na de vaststelling op 1 ■fan. 1920 van de daarna enkele malen gewijzigde salarisverordening!, zeker niet zoodanige bijzondere omstandigheden, meer in liet bijzonder voor wel betreft de hoogte van het levenspeil, zijn opge- getreden, dal eene algemeene herziening aan de orde zou mogen komen, maar dat niettemin voor enkele gevallen eene na dere voorziening zou behooren te worden getroffen. Voor zoover zij zich vereeni gen met die voorstellen, achten B. en W. net daarom overbodig hen nog1 afzonder lijk toe te lichten en bepalen zij zich lol het in het kort aangeven op welkte punten zij met de Commissie van meening verschillen. B. en W. geven loe, dat de, 2te aid. der Handelingen; het verkorte raadsverslag, steeds gcooter wordt, maar achten daar om eene verhooging van de belooning voor den redacteur van f 300 tot f 500 niet gerechtvaardigd en meenen dat 100 gulden verhooging'. voldoende is. Dit deel der handelingen 'bevatte in 20 260 blad zijden voor 13 vergaderingen tegten in 1927, 1928 en 1929 met telkens 11 ver gaderingen, resp. 355^ 285 en 333 blad zijden. Voor een algemeene groepsverhooging der adjunct-commiezen 2e klasse ter secretarie, waaraan de Commissie ge lijktijdig liet in-hel-leven-roepen eener nieuwe functie van le klerk- te.r secreta rie zou willen verbinden, achten 13. en W. niet voldoende termen aanwezig. Wèl gevoelen zij er voor om de ge- gedachte groepsverhooging in te voeren voor een aaj unci—commies 2e klasse Ier secretarie belast met werkzaamheden voor Comptabiliteit en Onderwijs. De desbetreffende werkzaamheden zijn in de laatste jaren dermate in belangrijkheid en, hoewel in mindere maten, ook in omvang toegenomen,'' dat eene Hoogtere belooning voor den betrokkene in elk op zicht verdedigbaar is. Het wil Burg. en Weth. niet noodza kelijk voorkomen om, gelijk de Commis sie voorstelt, een speciale functie van voorman-timmerman te scheppen. Beter oordeelen zij het om, wanneer voor eenig bijzonder werk speciale zorg, ver antwoordelijkheid en kennis wordt ver eischt, den daarvoor meest geschikten werkman tijdelijk als voorman aan te wijzen en1 hem daarvoor een extra be looning toe te kennen. Deze aangelegen heid kan h.i dus gevoeglijk ter beslis sing aan hun college worden overgelaten. Ten slotte deelen zij mede, dat zij beslo ten hebben ingaande 1 Januari 1931 den tijdelijken werkman A. Huibregtse te be noemen als sjouwerman op f 25 per week en den tijdelijken werkman L. dc Rijke te benoemen tot metselaar op f 29 per week. Bij aanvaarding van het voor stel, zal de gemeentebegrooting 1931 be last worden met een bedrag van f 519.75; die van den Reinigingsdienst met een bedrag van f 170.36 en die van de be drijven1 gezamenlijk met een bedrag van f 610,25, w.o. voor t,e storten pensioens bijdragen resp. is begrepen f 69.75, f 60.25 en f 18.16. Burg. en Weth. stellen voor met in gang van 1 Januari 1931: a. op te heffen de betrekking van Klerk Reinigingsdienst; b. den tegenwoordigen Klerk van den Reinigingsdienst te classificeeren als le kantoorbediende der Bedrijven (Salaris groep 3); c. den adjunct-commies 2e klasse ter Secretarie, belast met de werkzaam heden van Comptabiliteit en Onderwijs en den Ambtenaar bij den gemeenteont vanger over te brengen van salarisgroep 3 naar 4; d. de ber.ekking van magazijnmeester bedrijven over le brengen van salaris groep 5a naar 4; e. de betrekkingen van opzichters be drijven en inspecteur bouw- en woning toezicht over te brengen van salaris groep 5a naar salarisgroep 6; f. de belooning van den redacteur der handelingen te verhoogen van f 300 tot f 400; g. in te stellen de betrekking van oven bouwer en haar onder te brengen in loon groep 5; h. de betrekking van beltbaas Reini gingsdienst over te brengen van toon groep 4 naar 5. De commissie van financiën deell mede, dat één lid zich met het voorstel van Burg. en Weth. vereenigt, voorzoo ver dit college de voorstellen van de Commissie van G. O. volgt. Dit lid vraagt of er wel rekening mede is gehouden, dat het werk als redacteur buiten de kantooruren gesch'edt en of dat niet een verhooging van f 200 wettigt. Dit lid kan zich n et vereen'igen met het slechts voor één adjunct-commies een 2e klasse invoeren. Een ander lid kan zich wel met de voorstellen vereenigen, al acht het in 't algemeen dergelijke partiëele verhoogin gen principieel onjuist. Ook dit lid meent, dat voor allen de werkzaamheden zijn toegenomen. Ook vraagt dit lid of de hinctie van magazijn meester der bedrijven destijds niet te hoog is aangeslagen aangezien nu ver mindering van salaris wordt voorgesteld, niettegenstaande de toenemende uit breiding der bedrijven en ten slotte of nu pensioen voor nieuw aan te stellen ge rechtvaardigd is. In liun antwoord zeggen B. en. W. dat zij inderdaad rekening hebben gehouden met het feit, dat helt werk voor de 2e af- deeling der handelingen buiten! de kan tooruren moei worden verricht, toch blijSyen zij een verhooging1; met een derde der tegenwoordige belooning voldoende achten. De betrekking van magazijnmeester bij de bedrijven is van aard veranderd ën minder omvattend geworden, doordat thans de administratieve verantwoorde lijkheid bij de 'boekhouding berust. Ook moet nog worden opgemerkt, dat de vorige magazijnmeester in den aller duur- slen tijd werd aangesteld. Voor wat be treft de eventueele invoering van premi'e- vrij pensioen voor nieuw personeel mee nen B. en W. te mogen verwijzen naar hetgeen te dier zake door den wethou der van financiën is medegedeeld bij de behandeling der gemeentebieigrooting '31 in de raadsvergadering van 3 Dec. j.l. Op een nog gestelde vraag antwoorden zij ten slotte .dal liet in de bedoeling ligt alle opzichters der bedrijven in de voor gestelde weddeverhooging te doen dee len. Wijziging toegang school C- B. en W. brengen naar voren het .groo- le. gevaar voor de kinderen der school C door het drukke automobielverkeer en ander rijverkeer in de St. Janstraat. Door 't ver verwijderd zijn van de speelplaats is net niet wel mogelijk de leerlingen reeds vóór de aanvangsuren der school op die speelplaats le laten vertoeven. Vóór den schooltijd wordt nu op [het trottoir en op de straat gespeeld, waarbij het on derwijzend personeel en speciaal het hoofd een wakend oog houdt. Nu de woning van het vroegere hoofd ledig staal en niet door heit nieuwe hoofd wordt betrokken doet zich een weibo men gelegenheid voor om aan den zeer ongewenschte toestand een einde te ma ken .De toegang zal kunnen worden over gebracht van de St. Janstraalt naar de Lange Delft, door het zijkamertje dei- woning te doen verv'allen, Raar den in gang te maken en een doorloop naai de speelplaats ,die met een deel van den tuin der woning zal worden vergroot. De kosten van de daarvoor uit le voeren werken worden op f 1750 geraamd. Dc commissie van financiën vereenigt zich in het algemeen met het voorstel. Een lid is van ineening ,dat enkele posten te hoog zijn geraamd, o.a. sloop werk enz. f 10, stueado ars werk voor7 bin nenmuren f2 per vierk M., nieuw voor deurkozijn f 110. Hij, gesteund door de beide leden vraagt, of het bij' zulke ramingen nog noodig is 10 pet. voor onvoorzien le rekenen. B. en W. antwoorden, dat de ramin gen zijn geschied naar ervaringen en uit komsten bij soortgelijke werkzaamheden. Hel is niet te zeggen hoe of de oude bouwdeolen, als zij biloot komen, er uit zullen zien en de kans op tegenvallers is zeer groot. B. en W. handhaven daar om het bedrag van f1750. De commissie van fabricage acht het voorgestelde unaniem een groote vterbe tering. De meerderheid acht hot nuttig den bestanaden uitgang in ft St. Jan straat ook te behouden, om het verlaten der lokalen te verdeelen en zoodoende! te bespoedigen. Eén der leden vraagt of de kinderen verplicht worden van deze speelplaats gebruik te maken; het ware z. i. wten- schelijk dat het schoolhoofd dil kon ge bieden, omdat het gevaar anders blijft voortduren, ook de beide andere leden deelen dat gevoelen. (Zijn B. en W. ver der van oordeel, dat de verbouw van de vroegere woning van net schoolhoofd geen nadeelige gevolgen zal hebben bij verhuring door het gemis van een ge deelte van den tuin, Wejike fniinderë huuropbrengst zou daarvoor te ramen zijn? B. en W. antwoorden, dat de bestaan de uitgang in de St. Janstraat zal behou den blijven niet het oog op liet verla ten der school door de kinderen. Het ligt in de bedoeling ^tie leerlingten te verplichten om zich wanneer zij zich bij bet schoolgebouw bevinden naar de nieuwe speelplaats te begeven. B. en W. ramen de huuurvermindering d'er vroegere woning van het höofd op onge veer f 50 per jaar. Vermakelijkheidsbelasting voor bioscopen. Naar aanleiding van het adres van A. Drijdijk, direcleuur der Electro-bioscoop, om de belasting voor bioscopen le willen verlagen van 20 op 15 pet., berichten B. en W., dat, en h.i. terecht, ook in vele andere genieenten bij de bepaling van het heffings-percentage verschil is ge maakt met andere vermakelijkheden.! Naar hunne meening namelijk dragen bioscoopvoorstellingen zuiver het karak ter van ontspanning, hetgeen voor andere vermakelijkheden in minder sterke mate geldt. Het wil er ook bij lien niet in, dat ook maar iemand zich van bioscoop-be zoek zal laten afschrikken, doordat nu in totaal 1/24 meer wordt betaald, dat bij inwilliging van het verzoek zou plaats hebben. Ook al nemen zij de mogelijk heid aan, dat eene verlaging der bios coop-belasting meer bezoek zou tengevol ge hebben, dan nog zouden zij niet willen onderschrijven, zooals adressant zegt „dat zeker te verwachten is, dat de min dere opbrengst aan belasting voor een groot deel gedekt zal worden door de meerdere, opbrengst aan belasting tenge volge van meerder bezoek". Naar hunne schatting zal eene eventueel gunstige be schikking op liet vertrek voor de ge meente een lagere ontvangst v'an' f 1500 per jaar medebrengen. Waar uil ver schillende hoofde het budget dei ge meente zwaar belast wordt, zijn B. cn W. van oordeel, aan zoodanige inkomsten- verlaging niet le kunnen medewerken. Zij stellen dan ook voor afwijzend op bet verzoek te beschikken, intusschen kan een minderheid van het college zich met het vorenstaande niet verecnigen. Zij is namelijk van oordeel, dal er wel redenen zijn om het veïzoek in te willigen. Welis waar wil zij toegeven, dat in diverse ge meenten verschil in heffingspercentage bestaat tusschen bioscopen en andere vermakelijkheden, maar zij acht zoodanig verschil steeds minder te verdedigen, nu er een centrale film-keuring beslaat en tengevolge daarvan het gehalte der bios coop-voorstellingen verbeterd is. De min derheid meent, dat ook van tooneelvoor- stellingeu kan gezegd worden, dat zij niet alle van opvoedkundigen aard zijn en dat het verschil in heffing niet te ihjmdbaven is alleen uit fina'n'ciëele overwegingen. Tijdelijke boekhouder ge meentewerken. B. en W. achten het gewenschl no,g niet dadelijk een voorstel te doen tot aanstelling van een boekhouder voor de (gemeentewerken doch eerst ciens de praktijk den omvang van het commerci eel beheer te laten uitwijzen en een con trole-rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie der Ver. van Nederl. Gemeenten af te wachten. Daarna zullen B. en W. dan eventueel een voorstel tot nadere regeling der jaarwedde van den kantoorbediende J. C. F. van Rai nier, alscok van den tijdelijken klerk J. C. Vader doen. In afwachting daarvan stellen zij voor met ingang v,an 1 Januari a.s. Van Kamer lijdelijk als boekhou der aan te wijzen en liet bedrag zijner zekerheid te bepalen op f 3000. De Commissie van Financiën vereenigt zich hiermede. Aankoop grond achter Zuid singel. B .en W. deelen mede, dat het bestuur der I.uthersche gemeente zich bereid heeft verklaard 417 vierk. Meter open grnnd achter den Zuidsingel aan de ge meente te verkoopen voorn f 650, zijnde rui|m| f t.50 per vierk. Meter. Deze grond liggende tusschen het gebouw der Rij school en de school K c.a. kan in de toekomst, b.v. bij eventueele amitie van de Rijschool cn exploitatie van het vrij komend terrein als bouwgrond en ook wanneer voor de school of de bijbe- hoorende woning een meer ruimte noo dig mocht zijn, van niet te onderschatten waarde blijken le zijn. De vraagprijs kan gteenszins overdreven worden genoemd en de grond zal als tuingrond zeker wel een huur opbrengen gelijk aan de rente van de koopsom. B. en W. stellen dan Ook voor tot den aankoop over le gaan De Commissie van Financiën vereenigt zich met het voorstel, ook die va,n Fa bricage, doch een lid acht de toelach, ting erg vaag en vraagt of er inderdaad geen plannen zijn, die dezen aankoop wenschelijk maken. Dit lid zou hel ter rein zeer igescliikt achten, met een stuk je van de rijschool tot doorgang tot het inrichten van een centrale brandweer kazerne. Op dit oogenblik zijn er, naar B. en W. antwoorden geen plannen die den voor- igiestelden aankoop wenschelijk maken, Joch B. en W. meenen, dat het voor de toekomst zeer zeker van belang k'an zijn ram in le gaan op het door het Kerkbe stuur zelf gedane aanbod. Immers daar door zal ter plaatse door de gemeente over een aangesloten complex kunnen beschikt worden. Aanleg klinkerweg. Binnteh enkele maanden zullen de werkzaamheden aan den Kleverskerk- schen weg zóó ver gevorderd zijn, dat 'een begin kan worden gemaakt met af graving v'an het nog aanwezige gedeel te van den ouden dijk langs het klanaial en demping alsook aanvulling; VaW dc langs iden Kleverskerkschen weg gelegen sloot die onlangls van den Polder Walcheren werd aangekocht, met den uit genoem den dijk komenden grond. Bedoelde af graving mag echter niet geschieden al eer de nieuwe gelegde dijk geheel ge sloten is. Intusschen zal die sluiting ge paard moeten gaan met het verzekeren van uitweg naar den beslaianden Klevers kerkschen weg aan de pachters der b/oe- vea „Wij Dau"'en „Arnestein", die tus schen den nieuwen dijk en de spoorlijn komen le liggen. Het beste is thans een nieuwen klin kerweg aan de binnenzijde van den nieu wen dijk te leggen. Dit hebben Burg. en Weth. destijds reeds overwogen en wel om een post van rond f 26000 daarvoor op te nemen. Echter meenden zij toen, dat daarmede nog wel wat gewacht zou kunnen worden, ofschoon de Commissie van fabricage in haar rapport op den aanleg had aangedrongen. Een langer u tstel nu zouden Burg. en Weth. echter ongeraden achten. Was de raming f 26000 gebaseerd op gebruik van le soort klin kers, naar het oordeel van Burg. en Weth. zal thans met een mindere steen soort, n.l. zoogenaamde paardeklinkers kunnen worden volstaan. Immers, waar de oude weg voorloopig nog zal blijven liggen, zal de nieuw gedachte niet van zwaar verkeer te lijden hebben en voor loopig alleen gebruikt worden voor uit weg van enkele boerenbedrijven, Is een maal de oude weg verdwenen, dan zal de nieuwe aan zwaar verkeer worden aangepast en geleidelijk met betere klinkers vern'euwd kunnen worden ten laste van den jaarlijkschen onderhouds- post. Meer omschreven aanleg van den klinkerweg aan den voet van den nieu wen dijk zal, volgens de raming f 18300 vorderen. Burg. en Weth. vragen een crediet tot dat bedrag aan. De commissie van fabricage kan zich met dit voorstel niet vereenigen, aange- z'en in 1929 door Burg. en Weth. werd verklaard, dat de aanleg van een nieu wen weg gevoegelijk tot lateren tijd kon worden uitgesteld zoolang de ter- re'nen nog geen bestemming hadden. Het voor den weg benoodigde kapitaal levert geen rente op, de beide boerde rijen behouden hun uitgangen op den bestaarden weg met een brug over de nieuwe sloot. De commissie wijst met nadruk op de eigenaardige handelwijze, die bij dit plan gevolgd is en dringt er op aan, om bij de in de toekomst uit te voeren werken vooraf een zooveel mo gelijk afgerond plan op te maken. Burg. en Weth. antwoorden, dat het niet juist is, dat er alleen een brug of dam ncodig is om aan beide hofsteden uitweg te geven op de dreef van Arne stein. Door den Rijkswaterstaat wordt geëischt, dat het lichaam van den nieu wen dijk geheel aangesloten wordt op geleverd, voordat met de afgraving van den ouden dijk mag worden gevorderd. De terreinwerkzaamheden aan den Kle verskerkschen weg zullen binnenkort zoover zijn gevorderd, dat aan die af graving kan worden begonnen en wan neer niet op de voorgestelde voor de toekomst tevens goedkoopste wijze uit weg wordt gegeven, zoo de werkver schaffing aldaar moeten gestaakt wor den. Aanvankelijk hadden Burg. en Weth. zich voorgesteld als uitweg een oprei over den nieuwen dijk te maken, doch deze oprei zou bereidbaar moeten zijn en dus over de gansche lengte die nen bestraat te worden. Een1 en ander zou vrij belangrijke uitgaven eischen, zonder dat het voor later van nut zou zijn. De meerderheid van de commissie van financiën meent, dat voor het geven van uitweg aan de beide hofsteden kan wor den volstaan met het aanleggen van een weg langs den nieuwen dijk, loopende van „Wij-Dau" tot aan de woning van den chef van de Meelfabriek, omdat de bestaande weg voorloop g in stand blijft En daar de uitgifte voor industrieterrein nog in een vrij ver verschiet ligt, zou dat „voorloopig" wel eens van langen duur kunen zijn. Intusschen zou deze gedeeltelijke aanleg „voorloopig" n:et onbelangrijke besparing geven aan rente en aflossing. Een lid der commissie vereenigt zich met het voorstel van Burg. en Weth. Burg. en Weth. zeggen, dat zij zullen trachten te verkrijgen, dat de eigenares der beide hofsteden genoegen neemt met een uitweg zooals de meerderheid der commissie aangeeft. Toen destijds het voorstel tot den aanleg van het indu- strieterie'n gedaan werd, was een nieu we weg boven op den dijk geprojec teerd. Later is met minder krüinbreedtï van den nieuwen dijk accoord gegaan en tevens door den Waterstaat genoe gen genomen met het leggen van den weg aan den voet van den dijk. Deze oplossing is als geheel voor de gemeente zeker voordeeliger dan uitvoering van het aanvankelijk plan. jn gestadigen strijd met I water, weer en wind, doet [hem zeker vroeg of laat de [onaangename gevolgen van Jzijn beroep ondervinden. lOnverbiddelijk komt dan [rheumatiek en jicht opdagen. ÏHet is dus ook voor hem Jzaak, bijtijds Aspirin-Tabletfer te nemen. tel op den oranje band en het Bayerkruis. Prijs 75 ets. (Ingez. Med.) OOK VOOR U Weet u wel, geachte lezer, Wat er nu pas goed begint? 't Is de verkoop van de zegels Voor het arm, misdeelde kind. Zag u nooit zoo'n bleeke stumper Voor een bakkerswinkel staan? Zag u toen die groote oogen Langs de lekkernijen gaan? Beseft ge wel eens, wat het leven Aan die arme stumperds biedt? Dat de levensloterij hen Altijd wegstuurt met een niet? Dat ze driehoog achter wonen In een smalle, muffe straat, Dat hulp 'en moe te hier zou loonen En noo't te vroeg komt, eer te laat? Zorg daarom, dat u in 't vervolg, Als ge brieven schrijven gaat, Er aan denkt, dat er een zegel Voor ,,'t misdeelde kina" bestaat! 't Is een feit, de prijs is hooger, Maar dat merkt men bijna niet; 't Zou aan uw geweten knagen, Als ge het slechts daarom liet 'k Hoop dus, dat de naaste toekomst Ons dié brieven slechts vertoont, Waar de nu bekende zegel In de bovenhoeken troont Verdronken, Woensdagavond is de 17-jarige bak- ktersleerlipgi van M. le V e g h e 1 door den zwc.ren mist misleid met zijn fiets te water gereden en verdronken. VERGIFTIGD WATER? Van den veehouder J- Huizinga te Haulerwijk zijn 4 kalveren na het gebruik van water uit de regie,nlon gestorven. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Te Zwolle is de auto van den 27-jarigen M. J. uit Sjttard le water gereden,, Be>- halve M. J. zaten nog diens 3-jarig zoon tje en zijn schoonvader Th. K. in den wagenzij hadden in Zwolle overnacht en waren op weg naar een begrafenis in Leeuwarden. Toen de politie na gropte moeite de\ 3 personen uit den wagen bevrijd had, bleken ze alle drie reeds te zijn over leden. DE MARNIX VAN ST. ALDE'GONDE AAN DEN GROND. Het Ned. mo torschip Marnix van St. Aldegonde, van Batavia naar Amsterdam, is Zaterdag tij dens een zandstorm in het Suezkanaal bij Ismai'a aan den grond geloopen. Sleep- booten uit Port Said zijn ter assistentie vertrokken. Bij de St. Mij. Nederland te Amster dam is bericht van den kapitein van de Marnix ontvangen, dat het schip-vlot is gekomen. Het heeft de reis naar Am sterdam voortgezet. HET GEBEURDE OP DE MERAPL Vrijdag is aan den kaïnt van den wegi gevonden de kceli, die de heer B. bij zijn tocht naar de Merapi vergezelde. Hij verleide dat de heer Bosschaart zich met hem op den rand van den kraiter bevond, toen de uitbarsting plaats had Zij vluchtten naar de Fort de Kockzijdo van de krater. Da*. B. liep voorop len holde een ravijn in. Die koelie liepi ach ter 'hem en riep tevergeefs. Die koelie zag den dokter in een hveedë ravijn glij den. Na drie dagen is de koeli uit het ravijn geklommen. Hij was zeer uitge put. Gisteravond is de militaire veldpo litie gemobiliseerd. Het onderzoek wordt voortgezet. De hoop op redding van den heer Bosschaart is herleefd. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6