Chocolade visite- kaa rtjes Abdijsiroop W sstkapelle. Benauwd op de Borst? Neem toch Abdijsiroop! ,,Voor de Borst" GEMENGD NIEUWS. AKKER's AFLOOP AANBESTEDINGEN INGEZONDEN STUKKEN. WAAR IS WERK? BURGERLJKE STAND. Verkoopmgen - Verpachtingen in Zeeland De tweede deskundige, dr. Huese, chi- van 6 maanden, rurg te Goes, zegt op een vraag van den De verdediger, mr. Adriaanse, zegt te president, of het mogelijk kan geweest zijn geschrokken van den eisch van den zijn dat de inzittenden van de auto niets j Officier van Justitie en vindt de gansche van de aanrijding hebben gemerkt, dit zaak buitengewoon duister. Inderdaad is onwaarschijnlijk te achten. De getuige-deskundige dr. Spuyman te Vlissingen, rapporteert over zijn onder zoek naar'vezels van houtsplinters Op de auto aangetroffen. De deskundige A. Vijgeboom te Vlis singen concludeert dat het motorrijtuig van verdachte met den boom waarbij 't slachtoffer zich bevond, in aanraking moet zijn geweest, omdat de afmetingen en onderdeelen van het chassis, juist pas sen in de inkervingen in den boom. De beugels van den vrachtwagen waren ont zet, andere beschadigingen heeft hij niet geconstateerd De getuige Wouterse vond aan den weg met het gezicht naar den boom het slachtoffer liggen. Aanvankelijk dacht ge tuige dat de man sliep, zijn hoed lag ach ter zijn rug. Get. is doorgeloopen en bij het terugkomen bemerkte hij dat de boom beschadigd was. Hij heeft toen met een zekeren Kole den man onderzocht, waar bij bleek dat hij ernstig verwond was. Het lichaam was nog warm, doch de man buiten bewustzijn. Op een vraag van den president aan dr. Hulst, of wanneer om 2 uur 's nachts het ongeval is geschied, ruim 3 uur la ter het lichaam nog warm kon zijn, ant woordt deskundige bevestigend. Verdachte merkt op, dat hij den be- wusten nacht niet hard gereden heeft. Getuige De Koning, heeft het slacht offer eveneens zien liggen, en dacht even eens dat de man sliep. Get. heeft des nachts geen auto gehoord. Get, A, Ganseman, rijksveldwachter majoor.te Ovezande, hoorde van het on geval en is er heen gegaan. Dr. Kole was reeds ter plaatse geweest. Get, vond het lijk liggende met het gezicht naar den boom, die diep ingekerfd was. Op een vraag van verdediger aan ge tuige, of er meerdere van dat soort boo- men aan dien weg staan en of het een drukke verkeersweg is, antwoordt get. bevestigend. Op een opmerking van den Officier van Justitie, dat dat 's nachts om drie uur toch niet het geval kan zijn, zegt get. dat het meerdere malen gebeurt dat er 's nachts geen auto passeert. Getuige Langenberg, Rijksveldwachter te Kwadendamme, vernam op den bewus- ten morgen dat er een lijk aan den weg lag en heeft een onderzoek ingesteld en de auto van verdachte in beslag geno men. Aan de auto zelf heeft hij niets bespeurd. Getuige Roelse, veldwachter te Hoe- dekenskerke, heeft eveneens het lijk van het slachtoffer gezien op den bewusten morgen, toen dr, Kole al ter plaatse was geweest. In de nabijheid was een spoor van autobanden. Het slachtoffer stond volgens get. goed bekend. Een vijftal getuigen die in den bewus ten nacht door verdachte met zijn auto zijn vervoerd, leggen verklaringen af, hoe zij den bewusten kermisavond hadden doorgebracht, waaruit bleek dat allen nog al flink hadden gedronken. Door den Pre sident aangemaand de waarheid te zeg gen, verklaren zij niet te kunnen zeggen iets gevoeld of iets gezien te hebben tij dens den rit wat op een aanrijding of overrijding wees. Zij hebben niemand op den weg gezien en ook niet bemerkt dat verdachte plotseling naar rechts uitweek. Vervolgens werd als getuige a déchar ge gehoord D. Rijk, broeder van verdach te, die op een vraag van den verdediger of hij wist dat de beugel van de vracht auto voor dat het ongeluk gebeurde, ge bogen was, bevestigend antwoordt. De deskundige a décharge A. Visscher te Middelburg, zegt met verdediger op de plaats van het ongeval een onderzoek te hebben ingesteld. Deskundige schrijft het verbuigen van den beugel toe aan het dagelijks omklappen van het deksel van de auto. Desk. zegt niet dat het verbui gen van den beugel niet kan zijn ontstaan door de botsing met den boom, doch dat behoeft niet. Over deze verklaring van deskundige ontspint zich een discussie tusschen deskundigen en get. Vijgeboom, Spuyman en Visscher, Verdachte, door den President onder vraagd, zegt in den bewusten nacht om een dansvloer te Kwadendamme te zijn geweest. Verdachte ontkent tijdens den rit tegen een boom te zijn gereden. Ver dachte zegt niet dronken te zijn geweest. Van Kwadendamme komende, is hij langs een anderen weg naar het café van Bal gereden. Verdachte zegt ook niet te we ten iemand te hebben aangereden en r> °P ^en weg zien liggen, e Uihcier van Justitie aan het woord Komende, acht het wettig en overtuigend ewijs m deze zaak geleverd. Volgens spreker mag bij deze ongelukkige his torie niet uit het oog worden verloren, dat het den bewusten avond kermis te Kwadendamme was en er nog al wat gedronken is. Volgens spr. staat vast, ge let op de inkervingen in den boom, en de linkerachterstangen van de vrachtauto die met elkaar kloppen, dat verdachte tegen een boom is aangereden. Het is volgens spr. uitgesloten dat het een ander geweest kan zijn. Het slachtoffer heeft bij of tegen den boom gestaan. Een twee tal getuigen hebben gezien dat de auto plotseling een zwenking naar rechts maakte. Men kan zich er niet van af maken dat het deze auto niet is geweest. Alles wijst op het tegendeel. Aangezien verdachte gunstig bekenc staat, zal spr. niet het maximum der straf eischen, doch niettemin is een gevoelige straf op zijn plaats. De Officier eischt een gevangenisstraf verdachte met zijn auto in de buurt van het ongeval geweest. Hij is dien dag voor zaken naar Kwadendamme geweest en heeft met de aldaar gehouden kermis eenige personen met zijn auto vervoerd. Wanneer deze verdachte inderdaad schuld heeft, dan loopen de 5 getuigen, die hier zijn gehoord, en die verdachte heeft vervoerd, een groot risico, door te verklaren dat zij van niets weten. Het slachtoffer zelf is eenige dagen aan den zwier geweest. De deskundige Vijgeboom en' ook de Officier zijn uitgegaan van de gedachte, dat verdachte de man is en in die richting heeft men het geval gecon strueerd, doch spr. heeft in geen enkel opzicht de zekerheid dat het de auto van verdachte is geweest die den boom heeft stuk gereden en niemand kan dus met absolute zekerheid zeggen, dat verdachte het slachtoffer, dat zich bij den boom heeft bevonden, heeft doodgereden. Als men de zaak goed bekijkt, dan be staan er inderdaad enkele aanwijzingen tegen verdachte. Er moet hard zijn ge reden, doch geen van de passagiers van verdachte heeft iets van eene aanrijding bemerkt. Uit niets blijkt dat het de auto van verdachte is, die den boom heeft aange reden. Volgens verdediger kan in deze geen veroordeeling volgen, zooals de zaak er nu voorstaat. Mocht de rechtbank verdachte niet vrijspreken, dan verzoekt spr. het opleg gen van een geldboete te overwegen. Na re- en dupliek bepaalde de Recht bank de uitspraak op 22 December a.s. zaken werden ook be- iDe volgende handeld P. «T. O,, 19 ji., arbeider te Bosch!- kaeplle, gedetineerd, werd verdacht dat hij op 6 September jd. te Axel een| flesch Heliebrekers bitter en een kruik' jenever, toebehoorende resp. aan A. M. Verhulst en P. Dieleman heeft weggeno men. Eisch één maand gevangenisstraf. De verdediger mr. A. J. v. d Weefy bepleitte bij veroordeeling een voorwaar delijke straf. T. S., 26 j!., werkman te Sluiskil, [ge detineerd, werd ten laste gelegd dat hij op 9 November 1930 te Sluiskil heeft weggenomen een bankbiljet van f 100 toebehoorende aan E. Termonde. Sub sidiair werd hem ten laste gelegd dat hij dat bankbiljet dat hij gevonden had voor zich heeft behouden. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Tichelman, refe- fereerde zich aam het oordeel van de rechter. C. V. G„ 21 j., landarbeider te Aarden burg, gedetineerd, werd beklaagd dat hij op 12 October j!J. te Watervliet in Bel gjë heeft weggenomen een rijwiel, toe behoorende aan A. Wage. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Tichelman refereerde zich nu ook aam het oordeel der rechter. H. W.3 20 jaar handelaar te Sas van Gent, was door den Kantonrechter te, Ter Neuzen op 31 October j.l. veroor deeld tot f 200 of 20 dagen hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 2 jaar, en tot 7 dagen hechtenis, voorwaardelijk met een proeftijd van ijaar. ter "zake dat hij op '21 Septem ber 1930 in de gemeente Sas van Gent als bestuurder van een auto daarmede op zoodanige wijze en met zoodanige [snelheid gereden dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer werd ing'e- vaar gebracht, door slingerend over den weg te rijden, gepleegd bij herhaling van overtreding. De verdachte was in hooger beroep gekomen. H. W., als voren, was door den Kan tonrechter te Hulst op 2 October '30 veroordeeld tot f 15 óf 10 d'agen hech tenis ter zake dat hjj op 2 September j.l. in de gemeente Zuiddorpe heeft ge reden als bestuurder van een auto, zon der dat deze was voorzien van lantaarns die voorwaarts een helder wit licht uit* straalden, en zonder dat behoorlijk zicht baar was aan "tie achterzijde van het rij tuig het nummer met letter aan deu houder afgegeven. De verdachte was in hooger beroep gekomen. H. W., voornoemd, was door 5den [Kantonrechter te Ilulslt op 9 October 1930 veroordeeld tot f 100 of 10 dagen hechtenis met ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden ter zake dat hij op 2 September j.l. in de ge meente Zuiddorpe als bestuurder van een auto terwijl hij verkeerde ouder jooflanjge invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moest worden geacht het rijtuig naar behooren te besturen; alsmede op zoodanige snelheid dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer werd in ge vaar gebracht, gepleegd bij herhaling' van overtreding van de Motor- en rij- Nviclwet. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch in al de drie zaken bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mr. P. Dieleman vroeg in de twee eerste zaken vrijspraak en in het derde geval geen rijbewijs in te trekken M. S. 22 jaar, chauffeur te Hooge Zwaluwe, was door den Kantonrechter te Goes op 17 October 1930 veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Motor- en Rij- wielwet gepleegd te Kruiningen op 5 September j.l. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis. MM* (Ing, Med.) Tast de wortel van het kwaad aan. Gij zijt niet ziek. Het is alleen maar vies daar van binnen. Uw borst zit als 't ware vol slijm en ziektekiemen en die moet Gij verwijderen. Abdijsiroop kan U helpen de oude ontsteking veroorzakende slijm op te lossen, die kleverige massa te ver dunnen en op normale wijze te doen verdwijnen. Wordt wegens haar bijzon dere samenstelling sedert jaren geprezen bij: Hoest, Bronchitis, Kinkhoest, Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 cl.) Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop! (Ingez. Med.} ONGERUSTE SPAARDERS. Gis terenmiddag en gisterenavond is een run gehouden op de Nutsspaarbank te Groningen, als gevolg van reeds eeni- geen tijd loopende geruchten over die bank, vermoedelijk veroorzaakt door het gebeurde met de spaarbank van de Handels- en Landbouwbank. De directie der Nutsspaarbank ver klaarde, dat er voor de gelden van de ongeveer 50.000 inleggers tot een be drag van f 27 millioen geen gevaar be staat. Er is een voldoende reserve. Gis teren konden dank zij de onbeperkte lijquide middelen, waarover de spaar bank beschikte, alle bedragen, ook de zeer groote, welke anders zekeren tijd te voren moeten worden opgezegd, uit betaald. ZONDERLING AVONTUUR. Een zonderling avontuur beleefde een koop man uit R enne s, toen hij met zijn 'auto over een straatweg reed, meldt de Maasbode. Een (geestelijke zuster", die zich op den weg bevond, verzocht hem een eind te mogen meerijden, een verzoek waar aan de koopman voldeed. Toen zij in den auto had plaats ge nomen, bemerkte de koopman tot zijn schrik, dat de zuster niet alleen een zWare mannenstem had, doch ook een paar stevige vuisten. Zonder zijn kalmte te verliezen, biet hij het voorkomen, alsof z'ijn auto een pianne had [gekregen en verzocht de zus ter daarom een oogenblikje te willen uitstappen. Nauwelijks had: hij' den auto verlaten of de koopman gaf vol gas en ging er zoo snel mogelijk van door. De „zuster" had in den auto een tasch achtergelaten, waarin zich bij na der onderzoek twee revolvers, twee dol ken en 'n hoeveelheid inbrekerswer'k'lui- gjen bleken te bevinden. (HEVIGE KETELONTPLOFFING. Donderdag heeft in een stikstoffabriek in de buurt van P ar ij s een hevige ont ploffing plaats gehad. Een groote ketel die meer dan 1000 ton cyaan bevatte, is door tot dusver onopgehelderde oorzaak in de lucht gevlogen. ,Het geheele gebouw werd vernield. Tien arbeiders liepen le vensgevaarlijke verwondingen op. Bij1 het opruimirgswerk stortte een muur in; deze vernielde een der belendende perceelen. TER DOOD VEROODEELD WEGENS MOORD OP TAXI-CHAUFFEUR. Het assizenhof der Oise te Beauvais heeft twee jongelieden uit Kamerijk van onderscheidenlijk 17 en 20 jaar ter dood veroordeeld wegens moord' op een taxi chauffeur. Zij waren na moeilijkheden met hun familie naar Parijs getrokken, met revolvers gewapend. Toen hun geld op was besloten zij „de faire un chauf feur de taxi" d. w. z. een taxi-chauffeur te dooden om hem te fberooven. "Zij namen daarom hij het Gare du Nord een taxi bestuurd door den chauffeur Bour- zeix, getrouwd en vader van clrie- kinde ren, en lieten zich naar Creil brengen. Daar bekenden zij den chauffeur dat zij geen geld hadden en overreedden hem hen naar Compiègne te brengen waar zij geld zouden kunnen krijgen. Toen de taxi in een bocht langzamer reed, scno- ten zij den chauffeur dood. De taxi reed tegen den berm van den weg aan en bleef slaan. Zij legden het lijk op den weg en beroofden het; de chauffeur bleek 225 francs bij zich te hebban. Vervolgens gingen zij te voet naar Com piègne na hun wapens en de portefeuil le van den ongelukkigen chauffeur te hebben weggeworpen. Zij werden enkele uren later gearresteerd. Voor het hof hekenden de beide deug nieten. Zij betuigden berouw over wat zij gedaan hadden en vroegen vergiffe nis aan de famillie van hun slachtoffer. Het proces kenmerkte zich nog door een tragische omstandigheidna d'a eerste zitting is de moeder van den oud sten beklaagde op straat plotseling over leden. VEERTIEN MENSCHEN DOOR HET IJS GEZAKT. Men meldt aan de N. R. Crt. dat Zondagmiddag een gezelschap van veertien personen dat van de kerk huiswaarts keerde en het Saimen-meer bij Punkaharja per slede over zou ste ken, door het ijs is gezakt. Tien perso nen wisten zich te redden; twee man nen en twee meisjes, allen familie van elkaar, zijn echter verdronken, DE BRAND OP DE EMPRESS OF SCOTLAND. De brand op het s.s Empress of Scotland is eindelijk na 30 uur arbeid van 5 verschillende brand weerkorpsen igebluscht. Men kon het vuur slechts meester worden dqor op 10 plaat sen [gaten in de wanden valn het schip te boren en igroote hoeveelheden water naar binnen te laten loopen. SPOORWEGONGEVAL. Jn den af- geloopen nacht vond een spoorwegongfe- val plaats op het station van Cerge- ir e u x. Een sneltrein van het traject [Parijs— Dieppe is met volle vaart op de achterste wagen van een goederentrein fgeloopen. Dopr de hevigheid der bot sing werden eenige wagens van r den sneltrein en den achtersten wagen van den goederentrein zwaar beschadigd. Vijl passagiers werden gewond, waarvan eeni ge levensgevaarlijk. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben aanbesteed: uitvoeren van ver nieuwing en herstellingen aan de Prov. wegen in Noord-Brabant en aan de daartoe behoorende kunstwerken, enz., benevens bet onderhoud daarvan van 1 Januari 1931 tot en met 31 December 1931, verdeeld over 32 bestekken, ge nummerd 1 tot en met 23; het bitumineeren van diverse weg- vakken en het teren van een wegvak op provinciale wegen, verdeeld over elf bestekken, genummerd 33 tot en met 43. Laagste inschrijvers waren: Massa bestek nos. 22, 23, 24, 25 en 26 J. H. v. d. Ven, Vlissingen, f 78,600. Massa bestek nos. 27, 28, 30 en 32 J. H. v. d. Ven, f 115.000. Massa bestek nos. 16, 17, 18, 19, 20 en 21 J. H. v. d. Ven, Vlisssingen, voor f 102.000. FRIESCHE HEIDE. Oude liefde roest niet. En oude vriendschap is driedubbel te waardeeren. Neemt U het mij niet kwalijk, dat ilk na 28 jaar voor de heide "gewerkt te hebben nogmaals ae „rimpelige" hand op houd. De winter vangt aan. Het Kerstfeest nadert. Het werk moet voltooid. Och, helpt U eens ijped Wilt U langs de draden van uw al oude vriendschap niet wat gelukstele grammen seinen? Voor de doorzending wordt gezorgd. Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig. En hier hebt u (een heel woord: [giro 118577, Groesbeek. Mag in onze kerstklokken ooik de klank van uw zilver gehoord worden? U bij voorbaat dankend, Mot vriendelijken groet, Uw dw. Ds. J. A. VISSCtHER Groesbeek, Herfst 1930. A. Kesleloo, 19 jL. A. Nierynck., 22 j. en S. J. F. J. de Vos ,21 j.; H. G. A. 'Evelaar, 23 j. en A. J. Ba'jjé,, '29 j.; M. Dekker. 25 j. en C. A. Dekker ,24 j.; N. F. Eekman, 22 j. en C. (M. van de Grijp .'23 j.; C. G. Struiijke, 24 j". en L. Tvl. Huilmand, 22 j. Bevallen: T. van Splunder, gjeb. Joosse, d.; W. C. Verweij, geb. van Hoe pen d.; N. Baas geb. Vader z., LM. Meer man geb. van de Ketterij ,z.; W. C. Gil lissen geb. Verlbout, z.; J. Boot geb. Huijsman, z. Overleden: J. A. Croon, man van M. Kemeling. 76 j.M. C. G. Sterzenbachj wed. van J F. Fens ,75 j.; J. A. Smit,, man van T. Iloelse, 61 j.; J. K. Buijs., wedr. van S. Arents, 87 j. Oost- en West-Souburg. Van 310 Dec. Ondertrouwd: P. J. de Brabander 25 j. en S. M. Pluijmers, 24 j. Getrouwd: J. Florisse jm. 25 j. en !W. C. Bostelaar, jd. 26 j. Overleden: S. Bruijnooge ,wed. van A. Bruiinootge, 63 j. Goes. Ondertrouwd: J. J. Snoep, jm 20 j. en J. Kaaijsteker. Getrouwd: A. Harinck, jm. 27 j. en P. Schaalje jd. 19 j. Bevallen: M. Smalleg&nge, geb. Meeuw» se, z.; D. van Son, geb. Mieras, d. J. Fok» Jee, geb. Korsuize, z.;, J. van Hoorn, geb. de Pan, z. Overleden: J. Braamse, virouw van G. L. Hubreglse, 25 j. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen O. en W. Schelde^ meldt de volgende aanvragen: Binnenland: SCHIEDAM, 2 bekw. fijne-instrument/- m,akers, bekendheid met reparaties van uurwerken strekt tot aanbeveling, in diensttreding en reiskosten nader overeen te komen, f 32) tot f 35 per tweek, voosr onbepaalden tijd. TILBURG, voor carloimageffabriek, di rectrice voor a.fdeeling van 25-30 meis jes, moet bekend zijn met het vervaar» di|gen van gewoon carlonnage schoenen- doozen c.d.), ind'ensttreding en reiskosten nader overeen te komen, voor vast. DEN HELDER, eiectricien, moet be kend zijn met aanspanning, voor hulp bij de chetmonteur, dadelijk, loon en reiskosten m.aer overeen te komen, voor onbepaalden tijd. AMSTERDAM, kabelmonleur, dadelijk, 70 cent per uur, voor 5—6 weken, reis kosten nader overeen te komen, i DEN HELDER, aankomend bakkers- leeerling, 17 tot 18 jaar, met eenigszlns j met het vak bekend zijn, dadelijk', loon i nader overeeen te komen plus kost en j inwoning', voor vast, reiskosten worden vergoed. ROTTERDAM, agenten voor de ver- i koop van igüysoline, dadelijk, tegen pro- j visie. 1 ZWOcLI E, bekwaam vakman v. d. gilashandel, goed kunnen snijden en klo ven, tevens g(las-in-lood-zetter, in staat om zelfstandig eenvoudig glas in lood te ontwerpen en te maken, dadelijk, reis kosten en loon nader overeen te kömen (Iminimurn. f 26 per week), voor onbe paalden lijd DEVENTER, machinist-voorman, b.m. electrische geleidingen en apparaten, eenvoudige storingen kunnen opzoeken en verhelpen en voldoende bankwerker zijn cm centrif u|gla.al pompen zelfstandig te morteeren en te herstellen, moet kunnen cini|?(aan met autogeienlasch- en snijiappar.aien, moet leiding' kunnen ge ven, (dadelijk, f 32'Kot f (35 per Week, voor oubepaaldeen tijd. AMSTERDAM, halfwas zandvormer, da delijk, 45 tot 50 cent per uur. AMSTERDAM, bekwaam1 kopervormea-, (uitsluitend voor ornamentwerk, dadelijk, loon nader overteen te komen. AANBIEDING Duitsche dienstboden beschikbaar. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg Vlissingen. Van 1—11 Dec. Ondertrouwd: N. A. Hcnrard ,44 j. en A. C. M. Corveleijn,. 24 j.; P. de Nooijjer 29 j. en Wi. J- Groen, 32 j., C. Lorier, 32 j. en 'G. Bronke, 33 j. I. W. van Nieuwenhuijzen, 33 j. en A. Rapoldi, 32 j.; J. A. de Jager, 25 j. én K. T Muller, 26 j L. P. Prins', 27 j. en "W. van Puijvelde, 24 j.'iWi. Alewijnse ,27 j. en A. J. van den Berge, 28 j.; J. C. M. Henning, 25 ij. en C. PI. J. Vemieuwe 24 j. Getrouwd: P. de Wispelaere, 24 j. en December. 15 Middelburg, Boomen, v. d. Harst. 16 Middelburg, Meubelen, Notarishuis. 17 Domburg, Huizen, Blaupot ten Cate. 18 Middelburg, Boomen, v. d. Harst. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent K. LTEVENSE.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7