VAM UELLE S ja'?3 NOG STEEDS DE BESTE WEERBERICHT etc. bezwaar gemaakt legen het geven van een bijdrage voor de woning van den cheftuinman, waartegen over echter werd gesteld, dat geen woning beschik baar was en dat deze woning zoo wordt gebouwd, dat direct toezicht mogelijk is. De lieer JOZIASSE heeft bezwaar Le gen hel steun verleenen aan den bouw van de tuinmanswoning. De heer DE PAAUWi sloot zich hierbij aan. De heer DIELEMAN wijst op het ad vies van Ir. v. d. Plassche, die op aan neming krachtig aandringt. De heer JOZIASSE stelt een vermin dering van den post voor wat betreft den bouw der woning. De heer VOGELAAR komt tegen ver mindering op, daar anders ook dezen tuin weer een lijdend bestaan zal krij gen. De heer DOELEMAN hoopt, dat de Staten ten deze niet schriel zullen zijn, men heeft hier m'et een bescheiden aan vrage le doen. De heer SONKE verdedigt hel voorstel van Ged Staten.. liet voorstel-Joziasse wordt verwor- met 31 tegen 6 steihmcn, weer die der S.D.A.P. en St. Geref. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Subsidie tuinbouwschool Haamstede, Hel voorstel tot het verleenen van een som van ten hoogste f 6000 in de kosten van oprichting van een lagere tu nbouwschool te Haamstede gaf ook slechts in een afdeeling aanleiding tot bespreking en wel omdat bepaald is dat bij opheffing der school de gebouwen aan de gemeente komen, terwijl dan toch ook de Provincie recht op een deel van dei eigendom zou hebben. Ged. Staten stel len daarom nader voor te bepalen dat bij eventueele opheffing binnen 40 jaren 2Yi pet. der bijdrage zal moeten worden teruggegeven voor ieder jaar, dat de school minder dan 40 jaren heeft be staan. liet voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Proeftuin te Kapelle- Het voorstel om voor een proeftmn te Kapelle in eens f 10.000 te geven, gaf in alle afdeelingen aanleiding tot bespre kingen en wel voornamelijk, daar er in Zuid-Beveland reeds een proeftuin is in den Wilhelminapolder, waar volgens somm'ge slechts 'n stookwarenhuis noodig is om hetzelfde te verkrijgen. Een lid meende, dat een kas voor verschillende soorten druiven voldoende is en men geen 4 kassen heeft te bouwen. Ook een iid achtte f 17.000 hoog alleen voor tuin bouw. Ged. Staten deelen in hun antwoord op het algemeen verslag mede, dat zij den Rijkstuinbouwconsulent hebben ge vraagd om advies, diens rapport drukken zij af en blijkt daar uit, dat Zeelands proeftuin te Wdhelminadorp geheel an ders is, dan die te Kapelle noodig is, ter wijl Kapelle meer in het centrum ligt, een deskundige tuinbaas noodig is en verschillende soorten druiven z.i. niet in één kas aanwezig kunnen zijn. De er varing leert, dat de meeste proeftuinen in ons land een kwijnend bestaan leiden door een te bekrompen financieelen op zet. Nog deelt de bedoelde ambtenaar mede, dat het zeker in de bedoeling ligt dien tuin ook dienstbaar te maken door een mettertijd te stichten tuinbouw school en stellen Ged. Staten nader voor dit als voorwaarden te stellen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Övernem'ng net Water landkerkje, Ged. Staten stelden voor aan de N V. „P.Z.E.M." een crediet te verleenen vari f 3500 voor overneming van het laag spanningsnet van Waterlandkerkje. Naar aanleiding van opmerkingen in een der afdeelingen deelt het Dagelijksch bestuur der P.Z.E.M. op verzoek van Ged. Staten mede, dat zeker het verschil tusschen de geraamde opbrengst en de geraamde kosten niet groot is, doch vooral als gevolg van de toepassing van het .lagere P.Z.E.M.-tarief, waarvan debietstoeneming verwacht wordt. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Electrificatie Noordgroep. Voorgesteld werd aan de P.Z.E.M. ten behoeve van de electrificatie van de Noordgroep een nader crediet te ver leenen van f 100.000. Als antwoord op in een afdeeling ge maakte opmerking deelt het dag, bestuur der P.Z.E.M. mede, dat het stelsel van huurkoopinstallaties is bedoeld als mid del tot het bereiken van personen, die tegen het aanleggen van een installatie in hun woning opzien, Te Zierikzee gaat liet met de aansluitingen bevredigend en dit wijst er op, dat voorshands toepas sing van het huurkoopsysteem aldaar niet noodig is. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Weg AardenburgBel gische grens. Tegen bet volgende voorstel om Ged Staten te machtigen om het royement te bevorderen van de ten behoeve der Provincie verleende hypothecaire in schrijving op de perceelen in de ge meente- IJzendijke staande ten name van mevrouw C. A. CarpreauWeinhagen te Den Haag; de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij te Neuzen en de provincie Zeeland, had in de afdeeling niemand bezwaar. Hel voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Zijtakken weg Middelburg Koudekerke, Het volgende voorstel was dat om in beheer en onderhoud bij de Provincie te nemen den Abeelschen Straatweg on der Koudekerke, den Abeelschen weg onder Souburg en den Molenweg onder Koudekerke. In de afdeelingen hadden leden van Ged. Staten gelegenheid nader toelich ting te geven op dit voorstel, O.a. werd opgemerkt, dat deze wegen weinig ge bruikt worden en onderhouden kunnen worden met van elders aangevoerden steen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Renteloos voorschot deel weg St. JansteenKoewacht, Ged .Staten stellen voor een renteloos voorschot van ten hoogste 65.000 te verstrekken voor de verbetering van de Wilhelminastraat in de gemeente St, Janssteen van de Hoofdstraat af tot aan de Ellestraat over 2100 M. lengte, In de afdeelingen werd bezwaar ge maakt legen het medebetalen aan de kosten der rioleering en tegen het maken van tertiaire wegen op een breedte van 414 Meter, doch geantwoord werd dat de hoofdingenieur in dit geval AV> M. zeer gewenscht acht. Deze ambtenaar beslist ook welk deel van het oude ma teriaal voor een nieuwen aanleg gebruikt kan worden. Nog werd de wensch ge uit van het opnemen van, arbeidsvoor waarden in het bestek, van het hebben van houten schuilloodsen bij het' werk en van technisch toezicht, omdat deze weg destijds slecht aangelegd moet zijn. In hun antwoord deelen Ged. Staten naar aanleiding van een opmerking me de, dat de bepaling van den termijn, waarbinnen het voorschot moet worden terugbetaald, bij hun college berust. In het onderhavige geval is het de bedoe ling dien termijn op 30 jaar te stellen. De heer KODDE vraagt of de gestelde eischen voor dezen weg niet te hoog zijn. De heer DE PAAUW dringt aan op opname arbeidsvoorwaarden in het be stek en een loods bij het werk. De heer VAN ROMPU meent men den weg in eens goed moet verbeteren en op behoorlijke breedte brengen. De kosten van een loods zullen nogal hoog zijn en meestal loopen de territaire wegen door bewoonde streken, waar men goed schui len kan. Het voorstel wordt z, h. s. aangeno men. Renteloos voorschot weg AardenburgSt. Kruis. Voor den weg AardenburgSt. Kruis werd een renteloos voorschot van ten hoogste 85.000 voorgesteld. Daar in de afdeelingen de kosten nog al hoog werden gevonden, nemen Ged. Staten voorloopig terug de bepaling, dat drainage moet worden toegepast, om dit nog nader te overwegen. Waar aange drongen werd op grooter keimateriaal, had een lid van Ged. Staten reeds ge antwoord, dat dit duurder zou zijn en de gemeenten daartegen bezwaar zouden hebben, doch dat ook de hoofdingenieur de voorgestelde verbetering voldoende acht. De heer ERASMUS verdedift het voorstel van Ged. Staten, dat z h. st. wordt aangenomen. Toegangsweg steiger te Stavenisse. Ged. Staten stellen voor 6500 be schikbaar te stellen voor de verbetering van den toegangsweg naar de Provinci alen steiger te Stavenisse, een gedeelte van weg no. 6 van het Prov. wegenplan. In een afdeeling werd een opmerking van ondergeschikten aard gemaakt en in een andere instemming betuigd met het voorstel, omdat dit een groote verbete ring beoogt, welke ten zeerste noodzake lijk is. De heer SONKE juicht dit voorstel toe, dat z. h. s. wordt aangenomen. Bijdrage kanaalhavens te Neuzen. Aan de orde kwam nu het voorstel om aan het Rijk eene bijdrage te ver leenen in de kosten van de uitbreiding der kanaalhavens te Neuzen van een be drag van 250.000, te voldoen in 30 jaar- lijksche termijnen. In de afdeelingen werd er op gewezen, dat 475.000 noodig is en de provincie 250,000, de gemeente 200.000 willen bijdragen, waar komen dan de andere 25.000 vandaan? Ook had men bezwaar tegen den aankoop van grond in deze tijdsomstandigheden. In hun antwoord zeggen Ged. Staten, dat de Minister van Waterstaat voorloopig dacht 20 pet in de kosten zou worden bijgedragen. Thans heeft deze bewindsman genoe gen genomen met f 250,000 van de pro vincie en f 200.000 van de gemeente. Het ontbrekende komt geheel voor re kening van het Rijk. Ook is dit het geval met de kosten van grondaankoop en vergoeding voor opstal. Van provincie en gemeente wordt slechts een bijdrage gevraagd in de kosten van uitvoering. De heer GEELHÜEDT zegt dat met dezen aanleg een groot belang wordt gediend en hij dankt dan ook Ged. Sta ten voor hun steun. De heer VIENINGS meent dat men toch moet aandringen met hulp der re geering, op lagere tarieven bij de spoor wegen. De heer VAN ROMPU zegt, dat Ged Staten ook de uitzonderingstarieven zul len bepleiten. Het voorstel wordt z. h. s, aangeno men. - (Iugez. Med;) Exploitatie haven te VHssingen. Het voortsel om voor f 50.000 deel te neme'n in het kapitaal van de te stichten N.V. „Haven van VHssingenis in alle afdeelingen met gemengde gevoelens ontvangen. Zoo meende men, dat een circulaire als bij de oprichting van ander® genootschappen ontbreekt en dat het woord „offer" in het voorstel wijst op het geven van f 50.000 a fonds perdu. Een ander lid zeide o.a,, dat nu men eenmaal begonnen is, de ietwat hoog moedige aspiraties van een zekere ge meente te bevred:gen, de provincie ver der in het schuitje moet medevaren. Een ander lid zeide, dat de Statuten zullen komen als het kapitaal bijeen is en dat men de haven een kans moet geven. Weer een ander lid ziet in de medewerking van de N. S, voor een be langrijk bedrag, dat dit machtige lichaam nog wel iets in de haven ziet. Een lid staat huiverig tegenover het voorstel omdat het mogelijk is, dat er Zondags gewerkt zal worden, en hij vraagt of de Provincie ook van de haven zal profi- teeren. Een lid van G. St. merkte op, dat de Provincie het best doet met een breed gebaar de f 50.000 te voteeren. Zondagarbeid zal wel steeds een hooge u tzondcring blijven, omdat die arbeid dubbel moet worden betaald en ook om principieele redenen. De provincie zal van de nieuwe haven zeker profiteeren. Soortgelijke opmerkingen werden ook in de beide andere afdeelingen gemaakt. Een lid z et het aanwezig zijn der Prov. stoombootdiensten niet als een motief, doch wel, dat nu de haven er eenmaal is, zij ook behoorlijk geëxploiteerd moet worden. Dit lid vraagt o.a. nog wie de rekening heeft samengesteld en of daar over met Ged St, overleg is gepleegd Een l:d van G. St. heeft er nog op ge wezen, dat omtrent de levensvatbaarheid van de haven niets met zekerheid valt te zeggen, maar een gunstig feit is de medewerking der verschillende maat schappijen. Ook het verkrijgen van be stuurszetels is voor de provincie van belang. Aangedrongen werd om overleg ging van de exploitatierekening. In de derde afdeeling was men alge meen van meening, dat nu de provincie eenmaal a gezegd heeft, zij ook b zal moeten zeggen, al twijfelen verschillen de leden aan het succes der geheele on derneming. Men u'tte zijn verbazing er over, dat deze zaak zoo met geheimzin nigheden was omgeven. Van de zijde van Ged. Staten werd hier nog eens gezegd, dat Rijk, provincie en gemeente te sa men meer dan voldoenden invloed zul len hebben bij de exploitatie der haven. Verschillende leden verklaarden zich voor uitstel van deze zaak, op grond van h.i. onvoldoende infehting van Ged. Staten, terwijl anderen hun eindoordeel over dit hun in beginsel sympathieke voorstel, afhankelijk maken van de als nog door Ged. Staten te verstrekken in lichtingen. In hun antwoord op het algemeen verslag nemen Ged. Staten een brief op van den Minister van Waterstaat, ont vangen nadat hun voorstel was inge diend. Hierin wordt medegedeeld, dat Rijk en gemeente deelnemen in het kapitaal van f 825.000, ieder voor f 275.000, de pro vincie voor f 50.000, de N. S. voor f 100.000, de Kamer van Koophandel voor f 30.000, de N.V. Steenkolenhan- delsvereeniging voor f 35.000, de Zee land voor 1 50,000 en de Schelde voor f 10.000. Verder blijkt uit den brief, dat deze aangelegenheid nog niet in een zoodanig stadium verkeert, dat reeds een vol ledige exploitat'e-rekening kan worden overgelegd. Een beslissing dient evenwel thans te worden genomen, daar in den loop van 1931 de haven in gebruik zal worden genomen. Ged. Staten vertrou wen, dat de Staten een ietwat gewijzigd voorstel, welke wijziging aan de feiten niets afdoet, zullen willen aannemen, al erkennen zij, dat wenschelijk zöu zijn, in- d'en over eenige meerdere gegevens kon worden beschikt. De wijziging betreft het vervallen van de woorden „in be ginsel" omdat dit gezien den brief var. den minister niet meer noodig en om in plaats van Raad van Bestuur te lezen „het dagelijksch bestuur". Dc heer ONDER DIJK zegt zelden een voorstel te hebben gekend met zoo wei nig instemming in de afdeelingen als dit. Men begint feitelijk met f 225.000, daar rijk en gemeente mei opstallen enz. cleel- taemen. Als de exploitatie slaagt kunnen er uit breidingen noodig zijn, en dan) is men gebonden mede le werken, evenals i;n de dekking van tekorten. Spr.^s' fractie zal legen stemmen le meer nu „in beginsel'' isi vervallen. Spr &tell voor in beginsel zich voor te verklaren, maai- de eindbeslissingl aan Le houden lol statuten enz. zijn overge logd. De lieer ADRIAANSE zegt dat men )i oet afwachten of de haven met suc ces zal kunnen worden geëxploiteerd Maar men moet b zeggen na a en spr. wijst op de andere lichamen die mede werken. Spr. wil lezen in plaats van aandeelen, een bedrag dat gestort moet worden nemen. Spr. wijst op de moeilijk heid in hel Dagelijksch bestuur een vertegenwoordiger le hebben. De heer LAERNOES verdedigt het Voorstel met klem. De heer DIELEMAN meent, dat men enthousiast dit voorstel moeit aannemen, want aller ooigen zijn op die haven ge vestigd, zoowel in builen- als binnenland. Hel is zeer moeilijk een «exploitatie - begrooting te maken. Vroeger is gemid deld f 12000 winst gemaakt, niettegen staande uitgaven voor uitbreidingen. Er zijn statuien, maar die mogen niet pu bliek gemaakt worden De heer ONDERDLTK repliceert en is niet bevredigd. De heer VAN WAESBERGHE zegt dat men noo t voor meer kan worden aan gesproken, dan waarvoor men aaaidee- len neemt. Spr. beveelt het voorstel aan. De lieer KAKEBEEKE zegt, dat men moet rekening houden m'et zooveel be langen, dat de statuten geen reden kun nen zijn om al of niet te -steunen, men zou die toch niet meer kunnen veran deren. Tegeju de meening' van den lieer Onderdijk in, acht spreker de resultaten der binnenhavens wel degelijk van groo te beteekenis. Als de opslagplaatsen te Neuzen rendeeren, waa,rom dan niet le Vlissingen, maar ook. de spoorwegen moeten medehelpen. Spr. durft in deze gerust wat optimistisch tc zijn. De heer ONDERDIJK wil ook van Ged. Staten liooren dat men er met f 50.000 geheel af is. Ook wil spreker welen of geheel' hel college de statuten kennen. De heer DIELEMAN zegt, dat hij de statuten kreeg van een der leden van de commissie van voorbereiding, en niet hel college als zoodanig. Spr. komt nog eens terug op de exploitatie cijfers van de binnenhaven. Men kan nimmer ver- pl'cht worden meer te geven dan 100 procent op de aandeelen. De positieve wijziging van het voorstel was noodig. De heer ONDERDIJK trekt zijn voor stel in en dat v,an Ged. Staten wordt z. ci. s. aangenomen. Verbindingen Zeeuwsche en Zuid-Hcllandsche eilanden met Ncord-Brabant, Het volgende voorstel was dat om in erband met het bovenstaande ten be hoeve van de verbetering van de vaar tuigen en aanlegplaatsen op de veren NumansdorpWillemstad en Anna Ja- cobaZijpe, voor eenmaal een bedrag beschikbaar te stellen van ten hoogste f 15.892; aan de R. T. M. voor den tijd van 3 jaar een jaarlijksch bedrag toe te kennen van f 10150 in de kosten der ex ploitatie dier veren en als tweede voor stel om tot 1 Augustus 1931 of zooveel eerder als het eerste besluit in werking treedt de bijdrage van f 3 per extra enkele vaart aan de R. T. M. te besten- d'gen. In een der afdeelingen meende een lid dat men nu in den winter toch opge scheept zit met het geheel onvoldoende stoomschip „Zijpe" en hij wil weten wat er gebeuren moet als Zuid-Holland en Noord-Brabant niet willen medewerken Een lid van Ged. Staten vertrouwt, dat die provincies hun medewerking niet zullen we geren; voor het ergste geval kan men nog den bestaanden toestand continueeren. Het eerst bedoelde lid wil aandringen op het in de vaart brengen van een der vrij komende booten „Schollevaar" of „Hollandsch Diep", doch een ander lid vraagt of deze, die voor het Keizersveer geschikt zijn, ook te allen tijde, b.v. bij stormweer, dienst kunnen doen op de Zeeuwsche stroomen. Een ander lid zal tegen moeten stemmen, omdat er een uitbreiding van den dienst op Zondag aan verbonden is, wat ook enkele leden, in een andere afdeeling verklaren. Een lid van Ged, Staten merkte op, dat een der genoemde booten in den zomer en de Zijpe in den winter zal varen, en ook werd van die zijde opge merkt, dat de Zondagsdienst niet de on verdeelde instemming van hun. college heeft, maar men moet nu rekening hou den met de wenschen van drie provin cies en het geldt maar voor drie jaar. Een lid juicht juist de uitbreiding met één oieust op Zondag toe. Nog wordt weer eens op de gevaarlijke aanlegplaats bij Anna-Jacobapolder gewezen. Van de zijde van Ged. Staten werd er opgewezen, dat het uitbaggeren van de haven en den toegang daartoe, groote kosten met zich zou brengen, die nlel verantwoord zouden zijn. In bun antwoord op het afdeelings- verslag deelen Ged Staten mede, dat, voor zooverre hun thans bekend is, noch door ambtgenooten in Zuid-Holland, noch door die van Noord-Brabant in de eerst volgende zitting der Staten van hun ge west een voorstel zal worden gedaan. Nog leggen zij een brief over van den Minister van Waterstaat van 19 Nov 3 December. Barometerstanden. Hoogste: 778,3 te Memel. Laagste: 734.4. te Yanmayen. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur van tgiistermoi-igen tot heden middag 12 u.: Hoogste: 46 gr. Laagste: 35 gr. Weersverwachting van het K. N, M. I.: Zwakke lol matige O. tot Z.-O. wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer.; Lichte vorst des nachts. Overdragj iets (kouder. Donderdag 4 December. Zon op 7.52; onder 3.48. Licht aansteken alle rijwielen, motor- ij tuigen en andere rij- en voertuig/en 18. Maan op 2.33 n.m.; onder 6.02 v.in. Volle maan 6 Dec. HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbare tijd. londerdag 4 Dec. 12 04 /rgdag 5 0.23 12.40 Saterdag 6 l.ül 13 22 ondag 7 1.42 141)3 laandag 8 'insdag 9 Voensdag 10 2 21 S 14 45 31 15 33 3.52 16 28 waarin deze zich er voor uitspreekt zoo veel mogelijk de spoedige totstandkoming der ontworpen plannen te willen be vorderen. De lieer BOENDER bespreekt de uit breiding van den dienst op Zondag en wilt daarvan zijn stem laten afhangen overigens is het een toe te juichen voor stel van Ged. Staten. Spr Helt vqor de voorwaarde op te nemen, dat er geen Zondagsdienst wordt uitgevoerd. De heer VAN 'T HOFF spreekt in gelijken geest, en wil alleen medewerken, als ook Z. Holland en N. Brabant dit doen. Wjaar Zeeland het eerste besluit zal nemen, wil' spr. opnemen, dat geen uitbreiding zal komen yan de Zondags diensten. De lieer MOELKER kan zich vereeni gen met het ongewijzigde voorstel van Ged. Stalen in het belang van Schouwen en Duiveland. De heer DOELEMAN roept hen, die symphatie hebben voor het voorstel, hun bezwaren op zij te zetten, en hij dankt Ged. Stalen voor het indienen van dit voorstel in het belang van hen,_ die reeds lang in de misère zalen. De heer V. D;. WiEIJDE ,zegt, dat Zeeland het eerst met besluiten komt, omdat de toekomst op het 'Zijpeveer schandalig is. Zondags geen enkel ver voermiddel heb'bem dat kan niet. Spr. wijst op de diensten op de Wfesterschel- de en op het veer Korlgene«WjoJL- phaartsdijk. kien heeft reeds de medewerking van het Rijk en de beide andere provincies zullen zeker volgen. De heer REILINGH komt op voor de genen die op Zondag liunine familieleden: willen opzoeken. De heer VAN 'T HOF zegt, bedoeld te hebben, dat juist Zeeland een goed voorbeeld in dezen kan geven. Men heeft als overheid inzake den Zondags dienst een plicht te vervullen. Het voorstel-Kodde wordt verworpen met 34 tegen 3 stemmen, die der 3 St. Geref. Hel voorstel-VAN 'T HOF wordt ver worpen met 20 tegen 18 stemmen. Ifegen links en de R. K. Het voorstel1 van Ged. Staten wordl thans aangeno men met 28 tegen 10 stemmen, de St. Geref.. 6 A.R. en De Jonge. Het amendement-Boender op voor stel B wordt verworpen met 34 tegen 4 stemmen. Dit voorstel wordt met dezelfde stem menverhouding aangenomen. Wijziging begrooting 1929 Ten aanzien van het voorstel fot wij ziging der begrooting 1929 werden over enkele posten inlichtingen gevraagd in de afdeeling, waarop Ged. Staten o.a. antwoorden, dat voor een verhooging van de kosten van verbetering van we gen, voorkomende op het Prov. wegen plan met f 250.000 een nadere toelichting n et gemakkelijk is te geven, doch dat de staten, waarop de verschillende uil gaven zijn vermeld, op de griffie voor de leden ter inzage liggen. Een lid merkte op, dat in het algemeen genomen aan Ged. Staten een groote macht tot het doen van af- en overschrijvingen is ge geven. Nog werd van de zijde van Ged. Staten naar aanleiding van vragen- ge zegd, dat de post onvoorzien met onge veer f 14000 is verhoogd, doch dat dit ruim is geraamd, noodig zal maar zijn f 8000. Aangenomen z. h. st. Wijziging begrooting 1930. Het voorstel tot wijziging der begroo ting voor 1930 gaf in de afdeelingen geen aanleiding tot opmerkingen. Aangenomen z. h. st. Hierna werd le 5 uur de vergadering verdaagd tol Woensdag 10 uur. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER... Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6