Zak-AIbumpjes, HEM MUG'S FQTOHAMDEL voop Amateurs Kiekjes KERKNIEUWS. Kort Zeeuwsch Nieuws. Een Gesctieiak: LAATSTE BERICHTEN. ONDERWIJS. RECHTZAKEN. Handel, Nijverheid en Visscherij is het niet leuk altijd uw mooiste Kiekjes bij te hebben, om ze aan uw kennissen te laten zien Tusschen het ceiiophaan is beschadigen uitgesloten en kunt U ze later in uw groot album plakken, Middelburg Markt C 14 Vlissingen Badhuisstr. 63 BEURS- EN WISSELKOERSEN. SPORT AFLOOP AANBESTEDINGEN BUITENLAND. Algemeen Overzicht- BEURSTHERMOMETER. NOORD-BEVELAND. COLIJNSPLAAT. In verband met ons bericht van 26 Nov. inzake het harmonie gezelschap „Wilhelmina", verzoekt de voorzitter van dat gezelschap ons te wil len melden, dat de reden van bedanken voor den Bond van harmonie- en fanfa regezelschappen in Zeeland, deze is: dat „Wilhelmina" naar zij meent, niet recht vaardig is beoordeeld. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. BRESKENS. Zaterdagavond voerde de afdeeling Tooneel der Vlissingsche Ge mengde Zangvereeniging „De Volks stem", in het Vereenigingsgebouw Su- majo alhier, het tooneelspel van Jaap van der Poll op: „Er staat geschreven". Het talrijk aanwezige publiek (pl.m. 350 personen) volgde met aandacht dit anti oorlog-stuk. Het stuk werd goed gegeven. Een collecte tot steun van het kinder fonds bracht ongeveer f 40 op. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 1 Dec. Binnenlandsche granen. Tarwe blijft flauw gestemd, f 6 f 7.25, uitgezochte partijtjes f8.50—10.25, gerst chevalier, f 6.00—f 6.50, Haver f 5 f 6, erwten kleine groenen f8.00— f 10.75, Schokkers f8.00—f 11.50, uit gezochte partijtjes f 12.00—14.00, brui ne boonen ruim ter markt, lager ver kocht f 8,00—11.50. HULST, 1 Dec. De aanvoer was klein. Tarwe f 7, rog(g|e 5, gerst 6.25, haver 5.50. erwten 10, boonen 10. De heer C. v. d. Zande is, inplaats yan den heer W. G. Boot jr., bestuurslid geworden van de ijsclub „Haamstede B urgh". Te Oud-Vossemeer is Zater dagavond ot liever namiddag dloor Oud-Vossemeer's Muziekvereeniging in 't lokaal' van den heer M .J. Ampt in be sloten kring een „soireé" gegeven dit geschiedde zoo vroeg in den avond, n.l. half vijf, omdat, zooals voorheen steeds wel het geval was, geen vergun ning werd gegeven voor een openbare dïtvoering met bal en latere sluiting dan het gewone politieuur. Er werd streng op toegezien dat alleen rechthebbenden Ibeg ang 'kregen. Vrijdag bracht de nieuwe burge meester van Krabbend ij ke, jhr. mr. Strick van Linschoten een bezoek aan de scholen. Na kennismaking met het on derwijzend personeel, werden de kinde ren getracteerd; den burgemeester is een toepasselijk lied toegezongen. Onder het vee van den landbouwer J. B., aan den Ouden Middelburgschen- weg te O. en W. Souburg is Zater dag mond- en klauwzeer uitgebroken. dat altijd welkom is aan man, vrouw, jongen of meisje, is een doos of tube Purol. (Ingez. Med.) BETALINGEN GESTAAKT. De Kanter en Hordijk's Bank te Go es heeft heden hare betalingen gestaakt. De clientèle van deze bank bevindt zich niet zoozeer in Goes, maar op de dor pen in de omgeving. Omtrent den om gang van het tekort zijn nog geen me- Zooals ook elders gemeld is het fail lissement heden uitgesproken. HET HOOGE WATER. Maandagmorgen bedroeg de stand van de Maas bij Grave 10 M. 99. Maastricht seinde 31 c.M. val. De Beersche Overlaat, die een breedte heeft van 4220 M. werkt thans nog over 3500 M. met een diepte van 12 c.M. De vrachtrijder J. H. te Hoede- kenskerke viel Zaterdagmorgen van zijn met bietenblaren beladen wagen. Hij werd bewusteloos opgenomen en bleek vrij ernstig kneuzingen te hebben opgeloopen. In D ui tschlandis voor Decem ber en Januari een maalgebod in wer king getreden. Te L b" e c k is een auto in het water gereden. Vier personen verdron ken. Zondagmiddag nam ds. S. J. M. Huls bergen afscheid van de Ned. Herv'. Gem. te Vrouwepolder. Zijn tekstwoor den waren Psalm 32 8 (laatste gedeelte). Aan 't eind der prediking sprak hij verschillende colleges en personen toe, De ouderling, tevens president-kerk voogd D. Koets, dankte den scheiden den leeraar voor hetgeen deze voor de gemeente igedaan heeft. Op verzoek v'an den spreker werd ds. Hulsbergen toege zongen Ps. 21 6. Namens de rimgpredikanten sprak dr. G. J. Weijland van Veere, die er o.a. op- wees, dat ds. Hulsbergen de eerste pre dikant was ,die de gemeenten Vrouwe polder en Gapinge te samen heeft be diend. Burgemeester J. Louwerse dankte den vertrekkenden predikant voor de aange name samenwerking die er steeds tus- schen beiden bestond. De consulent ds. A. W. de Kluis van Serooskerke sprak het slotwoord. De gemeente zong op zijn verzoek den scheidenden leeraar nog toe de zegen bede Psalm 121 t 4. Het kerkgebouw was geheel vol. Van de omliggende gemeenten was er ook veel belangstelling. Ds. S. J. M. Hulsbergen heeft de ge meenten Vrouwepolder en Gapinge juist 4 jaar gediend. A,s. Zondag zal" hij in zijn nieuwe gemeente Hoedeikenskterkte des namiddags zijn intree doen, na des ivoormiddags bevestigd te zijn door (ds. D. J .Vossers jNed. Herv. predikant te Rozenburg, vroeger te Serooskerke (W.). Herkozen tot ouderlingen der Ned, Herv. Kerk te Heinkenszand, de heeren L. Almekinders en M. Paauwe en tot diakenen de heeren J. Tramper en M. Almekinders. - Ned. Herv. Kerk. Ds, W, Reus te Westkapelle heeft be dankt voor het beroep naar Hollandsche Veld. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. school te Eindhoven mej. B. Geense te Middelburg. Chr. Lyceum in Zeeland. Te Middelburg vergaderde Vrijdag de „Vereeniging ter bevordering van Chr. Middelbaar en Voorber. Hooger Onder wijs in Zeeland." Besproken werd de basis van samen werking met de te Goes gevestigde ver eeniging en de verdere actie. Tot leden vian het definitief bestuur werden gekozen de heeren: mr. L. van Andel te Middel|burg, A. Bakker en Ds. A. C. Heij, beide te Koudekerke, dr. W|. L. Pel, ds. P. J. F. van Voorst Vader en ds. D. Scheele, alien- te Middelburg. Het O. M. bij de rechtbank te 's I-Iertogenbosch heeft 1 jaar gevangenis straf geëischt tegen den opperman I A. S. te Zeelst, ter zake van bedreiging met geweld en met doodsllag van den jachtopziener Soetens, die hem op strooptocht in een 'jachtveld had aange troffen. Het O. M. bij dezelfde rechtbank heeft tegen twee stroopers G. T. en T. T. die door een) jachtopziener in het jacht veld onder Maashees waren aangetrof fen met wildstrikken en dezen jachtop ziener hadden bedreigd, elk 1 jaar ge vangenisstraf geëischt. Hooger beroep. E. V. te N. en St. Joosland, en D. de V. te Middelburg, hebben hooger beroep aangeteekend tegen de vonnissen van den kantonrechter te Middelburg, waar bij E, V, is veroordeeld wegens overtre ding van het Motor- en Rijwielreglement tot 3 b. s. 3 dagen hechtenis en D, de V. tot 25 b. s. 25 d. h. A. v. 't W„ 49 jaar, koopman te Hoe- dekenskerke, heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij we gens overtreding der Drankwet is veroor deeld tot 50 of 25 d. h. De ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Goes heeft hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij D. L., 44 jaar, arbeider te Hoedekensker- k e is ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van te laste gelegde overtreding van de Leerplichtwet. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: wielen van zijn voertuig niet van klei en modder zuiver houden: A. G., Oude- lande f 5 of 5 dgn.; op openbaren weg geplaatsten auto niet verlichten: A. J. S., Kortgene f 15 of 15 dagn.; met auto rijden zonder dal deze is voorzien van minstens twee krachtig werkende remmen: J. Z„ Kamperland, f 10 of 10 dgn.; met een rijwiel rijden met verblindend licht: G. L., KapeUe f 5 of 5 dgn.; 's avonds fietsen zonder licht: J. v. K., Goes f 10 of 10 dgn.; B. M., 's Heer Arendskerke f 1 of 1 dag; met voertuig 's avonds rijden zonder licht en zonder reflector: P. B. R., Scho- re f 7.50, f 1 of 5 en 1 dag; met voertuig zonder noodzaak de lin kerzijde van den weg houden): J. v. t. !Wi, Hoedekenskerke, vrijgesproken dronkenschap: P. A. V., Goes f 15 of 15 dgn.; met auto rijdende geen signaal geven: G. K. K., Poortvliet f 10 of 10 dgn.; met auto niet behoorlijk uitwijken naar rechts: \V. M. te Krabbendijke f 25 of 25 dgn.; Door A. J. v. L. te Kapelle is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis waarbij is veroordeeld wegens overtre ding Hinderwet tot f 100 of 40 dgn. Op 8 Augustus j.l. is het stoom schip Veerhaven van de Mij. Noordzee op weg van Rotterdam naar Antwerpen bij den ingang van het Nauw van Bath over een wrak geschuurd en daar zwaar beschadigd. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft hiernaar Zaterdag een on derzoek ingesteld, hetwelk Ook liep over de vraag of het gebeurde gevolg is van een daad of nalatigheid van den gezag voerder. Uit het onderzoek bleek, dat toen het schip over bedoeld wrak schuurde, de loods even van de brug was; hij had de beloodsing overgedragen aan een loods- leerling, dien hij voldoende op de hoogte achtte. De inspecteur maakte den loods er op merkzaam op, dat hij zijn aanwijzingen niet aan den leerling maar aan den kapitein had moeten geven. De loods verklaarde niet langer dan 5 minuten van de brug te zijn geweest. Uitspraak volgt later. (Ingez- Med.) de vaart worden genomen. Op 18 Fe bruari zal dit schip nog een reis gaan maken, waarvan het op 8 Mei terug ver wacht wordt. In den loop van het volgende jaar zal de dienstregeling dusdanig worden ge wijzigd, dat, met behoud van de gere gelde afvaarten om de veertien dagen, met een mailschip minder kan worden gevaren. Een korter oponthoud in enkele aanloophavens, een korter verblijf in In- dië en in de thuishaven, benevens het snellere varen hebben deze besparing mogelijk gemaakt. Zoodra de „Dempo" in de vaart komt, zal de Slamat eruit worden genomen, om te worden verbouwd. Het schip zal een stuk langer worden gemaakt en de machine-installatie zal worden verbe terd, waardoor dit mailschip sneller zal kunnen varen. Van 21 Mei tot 7 October zal dit schip daartoe in Nederland blij ven. Daarna zal de Indrapoera, dat het eerste motormailschip van den Lloyd was, eveneens op de helling worden ge zet. Wanneer dit schip op 24 September te Rotterdam uit Indië aankomt, zal het in 1931 niet meer vertrekken. De In- sulinde zal voor de tijdelijk uit de vaart genomen schepen invallen. Zoodra de vloot van zes mailschepen gereed is voor het snellere varen zal ook dit schip uit de vaart worden genomen. Het snellere varen komt vooral tot zijn recht op het traject SuezColombo. Tot nu toe werd er vrijwel altijd 10 dagen voor gerekend. De Dempo, de Baloeran en de Sibajak zullen het traject in 8 dagen varen; de Indrapoera en de Slamat zullen het na hun verbouwing eveneens in 8 dagen doen; de Patria zal er 9 dagen voor noo- dig hebben. De schepen zullen over de geheele uitreis Rotterdam-Batavia 29 en over de thuisreis slechts 26 dagen doen. In ver- jand met een korter oponthoud in Mar seille en Southampton is de thuisreis altijd korter dan de uitreis. AMSTERDAM, 1 Deecmbe-r. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt die van heden, onder voor behoud ontleend aan de Officieele Prijs courant van de Ver. v. d. Effectenhandel. Ned. 22 A/B 1000-6 1053/8—103s/s. Ned. 18 1000-5 102%— 102a/8 Ned. 17 1000-41/4 lOD/g—lOlVs Certificaten-3 811/2811/2 Cert. N.W.S.-21/2 671/4—67. iDuitschl. 100-7 pd st. 98—98. Engl. W..L. 50-20-5 103%—103%. Zeeuws. Hyp. B-5 100100. Zeeuws. Hyp. B 4% 100%100%, A Amsterd. Bank 173173. A Bank Assoc. 45 C Ned. Hand. Mpij 150 152, C Rott. Bankver. 100)4100. A K.M. De Schelde 70 C Farbenind. I.G. 131 C Fisk Rubb. Cy, 1%1 C U. States St. C. 144%—146%. C C. Publ. Serv. I61/4— 16s/8. C North Am. Cy. 71%— 70%. A Born Sum. H.M. 142i/4—1142%- A Singkep Tin M. 108 C Shell Union O.C, 8%9. A J. C. Japan Ln. 73%73%, A Rotterd. Lloyd 125%125%. A S. M. Nederland 135 A Amst. Thee C.M. 6264. A Houth. Alberts 74%73. C Peruvian C. Pr. 3130. A Erie Spoorweg 30% A Kansas City S. 4345. A Southern Rlw, 6966. C Union Pac. Rr. 188%188%. A Ned. Ind. Tram 3 A Koloniale Bnk. 165164. A N.I. Hbk. 1000 127—126. C Ned. H. M. 1000 14734—146%. A Alg. Ivunstz. U. 623/1—65%. A v. Berkels Pat. 6161%. F ailli ssementen. De arr. rechtbank te Middelburg heeft heden failliet verklaard de N.V. de Kan ter en Hordijksbank te Goes. Rechter-commissaris mr. Th. Porthei- ne. Curatoren mr, P. Dieleman en B. K, Kraaijeveld, accountant, beiden te Mid delburg. Nog werd failliet verklaard: P. J, van Luijk, koopman in aardappe len te C a d z a n d. Rechter-commissaris mr. J, W. Zijlstra. Curator mr. J. Eras mus te Oostburg. Nieuwe dienstregeling Rotterdamsche Lloyd. Volgens de afvaartstaat van den Rot- 'terdamschen Lloyd voor 1931 zal het nieuwe motormailschip „Dempo", in aan bouw bij de Kon. Mpij de Schelde te Vlissingen, op 18 Maart de eerste reis van Rotterdam naar Batavia aanvaar den; de „Tjerimai" zal kort daarna uit C Calvé Delft 101%—100%. A C. Suiker 'Mpij. 3836. A. Holl. Kunstz, I, 6768, A, Int. Viscose 1616. A Kiichenm. I. Acc. 7170%-69%. A Küchenm. I. Ultr. 76%72. C Marg. Un. 1000 204-205-207%. A Ned. Ford A.M. 217%—222. A Philips Gem. B. 222%225-221%. C Anaconda Cop. 71%75-75%, C Bethlehem St. 61%62%-62%, A A.N.I.E.M.-N.B. 250%—251%. C A. Gas El. Cy, 20%20%. C Cities Serv. Cy. 19%20-19%, C Midd, West Ut, 19%20%. A Alg. Explor. Mij, 102%106, A Boeton Mijnb. 7579-80%. A Kon. Petr. Mpij. 297%292%. C Contin Oil Cy. 12%12%-12%. A Holl. Amer, Lijn 18 A K.N, Stoomb. Mij. 58 A Ned. Scheepv. U. 135%137%. A H.V. Amsterdam 407%403-393, De eerste Ned. vliegster. Vrijdag is aan de eerste Nederl. vlieg ster, mej. E. M. M, Versluys te Delft, het jrevet sportvliegen uitgereikt. Voetbal. ZeelandiaMevo. 23. Dank zij het mooie voetbalweer, waren er gistermiddag talrijke voetballiefheb- Ders opgekomen om van bovengenoem- den wedstrijd getuige te zijn. En wan neer we dan nog eens een terugblik wer pen op deze ontmoeting, dan gelooven we gerust dat ieder bet met ons eens zal zijn dat de gasten verdiend hebben gewonnnen, Zeelandia had één invaller voor Janusse, terwijl haar rechtshalf op medisch advies van het voetballen moet afzien, Mevo was compleet. Zwigtman trapt voor Zeelandia af. Beide partijen zijn vrijwel tegen elkaar opgewassen. De gasten zijn voor het doel gevaarlijker dan de gastheeren. Reeds vrij spoedig ziet de midvoor van Mevo kans om Seijbel met zijn schot te passeeren. 01. De gasten hebben hiervan niet lang plezier, want twee minuten later als Alewijnse den bal goed doorgeeft aan Zwigtman brengt deze de partijen op gelijken voet. 11. Direct daarop krijgt Zwigtman weer een kans, doch nu komt de doellat den Mevo keeper te hulp, waar Alewijnse den bal opvangt en tegen den uitgeloopen keeper uitschiet. Deze corner levert niets op. De backs van Zeelandia zijn dezen mid dag niet zoo op dreef als we van hen gewoon zijn. De keeper van Zeelandia weet enkele Mevo-aanvallen resoluut af te slaan. Vos heeft een keer, als hij al leen voor den keeper komt te staan, nog over aan Tevel, die buitenspel staat. Een prachtkans ging hiermee voor Zeelandia verloren. Bij een Mevo-aanval brengt v. Ginneken uit een voorzet van links den stand op 12. Zeelandia komt daarna enkele malen opzetten, doch van het bin- nentrio gaat toch te weinig kracht uit. De Mevobacks en -halfs zuiveren met flinke trappen hun terrein. Een schot van den Mevo-rechtsbuiten wordt door Seij bel tot corner verwerkt, terwijl hij een tweede schot languit vallende er nog juist kan uithouden. Aan den anderen kant weet den M.-keeper een hard schot van Alewijnse vanaf de lijn nog juist van richting te veranderen. Met 12 komt dan de rust. Na de rust zijn de gasten sterker. Zij missen al dadelijk een opgelegde kans. Wanneer Oiling er alleen met den -bal van doorgaat, wordt hij gehaakt, hetgeen den scheidsrechter ontgaat. Aan beide zijden worden enkele kansen om hals ge bracht. Als er 16 minuten gespeeld is en de bal bij Alewijnse belandt, zwaait de grensrechter van Mevo, omdat de bal over de lijn zou zijn geweest. Scheidsrechter ziet ook dit niet en laat doorspelen. Uit de voorzet, die toen volgde, kopt Zwigt man keurig den gelijkmaker tusschen de touwen. 22, Direct daarop als Mevo vlug komt opzetten, is een corner het gevolg. Hieruit ontstaat Mevo's derde doelpunt, dat prachtig door den onge dekt staanden v. Eekeren wordt inge kopt. 23. Zeelandia wijzigt haar op stelling nog, maar dat baat niet. Aan weerszijden worden er dan eenige mooie kansen verknoeid. Een minuut voor het einde krijgt Zeelandia nog een vrijen schop te nemen, die goed door Pluijmers genomen, door den keeper evenzoo goed tot corner wordt verwerkt. Als deze ge nomen is, klinkt het eindsignaal en heeft Mevo verdiend gewonnen. De overige uitslagen zijn: DongenBreda 32. D.O.S.K.O.De Baronie 32. T.S.C.—Middelburg 2—1. 3e Klasse A, TerneuzenMiddelburg II 70. ZierikzeeWalcheren31. AxelHulst 43, Vlissingen IIZeelandia II 70. A Java Cult. Mij. 308%300. A N.l. Suiker U. 187—181. A Poerworedjo S.O. 33%33%. A Deli Batavia 273268-7. A Deli Maatsch. 258267-57%. A Senembah 290289. C Chicago Wilw. 7%7%. A Amst. Rubb. C. 110%—111-12. A Deli-Bat. Rubb. 61%—63%. A Hessa Rubber 92%—91%. A Serbadjadi S. R. 68% A V.I.C. Ondern. 62—60%. C Interc. Rubber 3%3%. Prolongatie 1 1 Het waterschap Schouwen en Zierikzee lieeft aanbesteed het ma ken van zink- en slotwerken rond den iSch&lkwijlmol in het district Scharen- dijke. Laagste inschrijver was J. Ros kam Cz. te Sliedrecht voor T 57768. De Engelsche mijnwerkerstaking' Heden was de fatale dag van het in gaan der Engelsche mijnwerkersstaking. In den loop van den nacht zijn in de meeste Schotsche mijnen de nachtploe gen in staking gegaan. De Schotsche mijnwerkersbond eischt thans een on middellijke bijeenkomst der Schotsche arbitrage-commissie voor de kolenindu- strie. Men hoopt dat'deze nog heden zal kunnen vergaderen. Een algemeene staking schijnt inder daad vermeden. In zeer veel districten was trouwens een overeenkomst be reikt. Amerika - Koninkl. - Accoust. - Margarine- Olie - Mijnen - WISSELKOERSEN. '"29 Nov. 1 Dec.^ Londen 12.063/4 12 063/4 Berlijn 59.201/2 59.:25- Parijs 9.761/s 9..761/2 Brussel 34.651/2 34.65 Zwitserland 48.121/a 48.15 Kopenhagen 66.431/2 66.471/2 New-York 2.481/2 2 481/2 Tabak - Rubber - Philips H, V. A, - Snikt-? Industrie - MARKT Nadruk verboden

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2