Autodienst Bergen op Zoom- Antwerpen, Van den heer Liefboer to Bergen op Zoom was een verzoek om1 steun inge- Ikomen inzake het z.i. onrechtvaardige, dat de Zuid-Nederlandsche Tramweg maatschappij niet wil erkennen de over eenkomst door adressant gesloten met de stoomtramwegmaatschappij Antwer penBergen op ZoomTholen inzake het onderhouden van het verkeer tus- schen die plaatsen. Het verzoek is ge grond op het feit, dat de Kamer adres sant ook steunde toen het ging om het verkrijgen van concessie. De VOORZITTER meent, dat het thans heel iets anders betreft, doch het bureau zal diligent blijven. Dit vindt de vergadering goed. De K, L. M. Van de K. L. M. is een schrijven inge komen ter ondersteuning van het verzoek om deelname in het garantiefonds voor den dienst SchouwenRotterdam. In dit schrijven, waarbij een paar rapporten ter zake worden overgelegd, wordt o. a. ge zegd, dat de vliegkosten gedekt zijn als door elkaar de helft der laadruimte wordt ingenomen en dat het de bedoeling is ingaande 4 Mei 1931 alleen des Maan dags van Rotterdam te vliegen te 7 uur en te 17 uur aankomst te Haamstede resp. 7.20 en 17.20, vertrek aldaar 7.30 en 17.30, aankomst te Rotterdam 7.50 en 17.50. Als het opneemt, zal de dienst ook tot andere dagen worden u^gebreid. De vliegdienst. Ter tafel kwam nu het voorstel van het bureau om voor f 200 deel te ne men in het garantiefonds 'voor den vliegdienst van Rotterdam op Schouwen. .Volgens het overgelegde rapport der Commissie voor de financiën vereenigde de meerderheid zich met dit voorstel, doch het derde lid achtte het door het bureau voorgestelde bedrag werkelijk wel1 wat laag en stelde voor f 500. De heer KLOK merkte op, dat hij volkomen onderschrijft, dat in verband met de geisoleerde ligging van Schouwen een vliegdienst mogelijk daar wel op zijn plaats was, vooral ook .omdat hem uit Verschillende mededeelingen, die hem den laatsten tijd gewerden is gebleken, 4at in de tuinbouwcentra van Schouwen vooral belangstelling voor het vrachtver voer van ijlproducten zooals bloemen en aardbeien bestaat, deze zullen door de K. L. M. tegen billijken prijs worden vervoerd. De bijdrage van de Kamer heeft vooral moreele beteékenis doch hoewel tevreden met het feit, dat dit door het voorstellen van een deelname door het bureau wordt erkend meent spr. toch met de minderheid der commissie te moeten opmerken, dat men dan toch niet minder dan f 500 kan geven en on dersteunt hij mitsdien gaarne diens voor stel. De heer P. G. LAERNOES zal oolk gaarne een bewijs van symphatie geven en ondersteunt ook gaarne het bedrag van f 500 dat is het minste dat de Kamer kan doen, gezien, dat Rotterdam f 1000 geeft. Spr. brengt lof aan hen, die op Schouwen den tuinbouw zoo vooruit brengen. De boeren moeten alle mogelijke moei te doen om iets te verkrijgen en als de mogelijkheid geopend wordt is dit een algemeen Zeeuwsch belang. De heer JERONIMUS wilt aanvanke lijk 200 geven en zoo noodig als het goed gaat later 500, spr. begrijpt dat Rotterdam 1000 geeft, omdat het er groot belang bij /heeft. Als de dienst werkelijk levensvatbaarheid bezit, kan men wellicht later nog verder gaan. De heer VAN RAALTE meent, dat een wijziging van het bedrag niet opgaat, waar het hier een deelname in het ga rantiefonds betreft. Spr. zegt men zich niet vast moet klampen aan Rotterdam en acht 200 voldoende. De heer M. LAERNOES zegt, dat als de proef slaagt daarmede de geheele pro vincie is gediend. De tocht Rotterdam Haamstede zal 15 tot 20 minuten duren en dan is er in het vervolg wellicht geen bezwaar naar Vlissingen door te vliegen en kunnen de waren de Vlissingsche dag boot nog bereiken en des avonds nog ïr. Londen zijn, wat nog beter is dan over Rotterdam, want dan wordt het den vol genden morgen, Spr, stelt voor, dat het bureau het bedrag van ƒ500 zal over nemen. De VOORZITTER zegt, dat men de kwe$tie niet te veel moet vastkoppelen aan de mogelijkheid voor een goeden a' zet van producten, omdat er nu duidelijk staat dat het hoofddoel is des Maandags personen over te brengen. Met den heer Jeronimus acht hij 200 dan ook vo doende. De heer P. G. LAERNOES dient nu een voorstel in 500 te geven. Het is juist dat er voorloopig alleen op Maandag^ wordt gevlogen, maar dit kan anders wor den als de proef slaagt. Men moet niet te karig voor den dag komen. Nadat de SECRETARIS op een vraag van den heer Jeronimus heeft geant woord, dat de prijs voor een enkele reis 10 en voor een retour 19 zal zijn werd het amendement-Laernoes, ge steund door den heer Klok, om 500 te geven, aangenomen met 11 tegen 5 stem men, die der heeren De Vos, v. Bomme van Vloten, Lindenbergh, Jeronimus en Boudewijnse, Het zoo geamendeerde voorstel werd nu z. h. s. aangenomen. Etalagewedstrijd te Zierikzee. Aan de orde kwam vervolgens het voorstel van het bureau om aan de Ver- eeniging tot bevordering van het vreem delingenverkeer te Zierikzee 50 te ge ven voor een te houden étalagewedstrijd. De commissie voor de financiën rap porteerde, dat zij niet eenstemmig is. Een lid achtte het niet den geschikten tijd en zou wel in het volgend seizoen dit bedrag willen toestaan. Een ander lie acht 25 voldoende, terwijl het derde lid de 50 verdedigde en zeide, dat de St. Nicolaasweek geschikt is voor zulk een wedstrijd. De heer KLOK zeide, dat de aanvra ge hem natuurlijk na aan het hart ligt en hij gaarne mede gaat met de opmerkin gen van de minderheid der commissie ter aanbeveling van het bedrag van 50, In zijn kwaliteit van voorzitter der Neutrale middenstandsvereeniging beveelt spr. ook gaarne de aangevraagde bijdrage aan. Er is in een vorige vergadering opgemerkt, dat ongeveer het inwonertal in aanmer king is genomen, dan zou 75 gemoti veerd zijn en in ieder geval is 50 een bescheiden aanvrage. Spr. hoppt, dat Zierikzee niet zal wor den teleurgesteld. De heer LINDENBERGH meende dat Vreemdelingenverkeer nu toch geen suC' ces voor haar streven kan hebben met een étalagewedstrijd, maar nu het hem blijkt, dat ook de middenstand er belang in ziet, zal hij voor de 50 stemmen. De heer VAN RAALTE is principieel tegen een steun in dezen vorm aan een plaats. De heer KLOK zegt dat het niet gaat om Zierikzee alleen maar om het heele eiland, waaruit velen naar Zierikzee zul- l^n trekken. De heer STOFKOPER meent ook wel degelijk, dat zulk een wedstrijd men schen naar de stad zal trekken. De heer MASSEE vraagt of men nu nog moet beginnen, dan zal er voor Sint Nicolaas niet veel meer van komen. De heer KLOK zegt dat men reeds aan het etaleeren is, op 29 November gaat de jury reeds rond. Het voorstel wordt aangenomen met 13 tegen 3 stemmen, die der héeren De Vos, Jeronimus en Van Raalté. Het Russisch graan en dumping, Ter tafel kwam vervolgens de kwestie van dumping en veerverbod van Rus sisch graan. In de vorige vergadering had de heer Lindenbergh voorgesteld, den Raad van Ministers te verzoeken den invoer van Russisch graan te verbieden en adhaesie TWEE GRONINGER BOEKEN. Waaruit moet in dezen tijd toch de toenemende belangstelling voor de sagen en legenden verklaard worden? Is dat een hunkering naar wat was, rustig en poëtisch, tegenover den jachtenden tijd van heden Hoe dat zij het feit bestaat, dat men zich tegenwoordig gaarne en met piëteit verdiept in dat vóór-geschiedkun dige verleden, met toewijding luistert naar de verhalen uit oude tijden. Natuur lijk kan dat interessant zijn voorzoover deze andere landen en volken betreft, verwante en nabije zoowel als verre, maar aan het volks-eigene dient toch zeker in de eerste plaats aandacht ge schonken worden. De Friezen, een eigen volk met eigen cultuur binnen het Ne- derlandsche staats- en stamverband, wij den en wijdden sinds lang hun aandacht aan dit alles; bij de buren: de Gronin ger^, is de opbloei van het volksbewust zijn en de erkenning van de waarde, ge legen in de e'gen taal en den achtergrond van het eigen cultureele leven eerst van jongeren datum. Een belangrijk aandeel daarin heeft de wakkere en sympathieke Zaandamsche burgemeester K. ter Laan, een Groninger, met hart en ziel, een vorscher van naam op het hierbedoelde gebied. Twee boeken, in verschillenden maar weiverzorgden vorm, waarin zijn hand werkzaam was, liggen thans voor ons. Het eene heet „Groninger volks verhalen" en deze zijn voor 't meeren- deel verzameld door mevr. E. J. Hui- zinga-Onnekes (uitg. J, B. Wolters, Groningen jen het andere is van K. ter Laan zelf; het heet „Groninger Over leveringen" en verscheen bij W. J. Thieme Cie te Z u t p h e n. Dit laatste is wel zee r passend ge ïllustreerd met krachtige houtsneden van N. J. B. Bulder; het boek is een tweede en verbeterde druk. Uit de inleiding blijkt, dat Ter Laan zijn Groningers niet idealiseert, maar ze juist ziet zooals ze zijn, practische rekenende en nuchtere menschen, waarbij de poëzie schijnbaar ontbreekt, maar waar ze voor wie iets dieper dan de oppervlakte schouwt, toch wel, en dan zelfs in rijke mate, voor den dag komt. Wie de Groninger taal ver staat het zal niet iedereen gegeven te verleenen aan de circulaire van de Kamer van Koophandel te Zwolle. Het bureau kwam tot de conclusie, dat de Kamer zich bij de regeering moet beklagen over de door andere landen toegepaste dumpingsmethoden, waardoor de Nederlandsche producenten ten zeer ste worden benadeeld, en haar te ver' zoeken, hiertegen maatregelen te willen treffen en er bij vermelden, dat naar het oordeel der Kamer wel in de eerste plaats aan de Russische graankwestie aandacht zal moeten worden geschonken. De meerderheid der Commissie voor de Handelsbelangen vereenigde zich met 't voorstel van het Bureau. Een der leden der commissie meende dat 'n verzoek als de heer Lindenbergh bedoelt, weinig suc ces zal hebben, waar nog dezer dagen de Minister heeft verklaard niet bereid te zijn den invoer van Russich graan te verbieden. Een vierde lid meende dat Rusland geld noodig heeft en daarom al les verkoopt tegen lagen prijs. Het vijfde lid zeide dat de bedreigde landbouw om een „daad" vraagt. Terwijl wij ons voornemen op de uit voerige discussies over dit onderwerp nog nader terug te komen, volstaan wij met de vermelding, dat nadat het bureau zijn voorstel had teruggenomen, de heer Lindenbergh zich kon vereenigen met een voorstel van den heer Van Bommel van Vloten, dat na eenige redactiewij zigingen als volgt luidde: De Kamer van Koophandel, overwe gende, dat door de wijze, waarop de uit voer van Russische granen en meerdere andere artikelen als hout enz. plaats vindt, de economische verhoudingen in Nederland en ook in andere landen wordt ontwricht; noodigt de regeering uit met grooten spoed op internationale basis krachtige maatregelen tegen dezen uitvoer tot stand te brengen; In afwachting van het tot stand komen van deze maatregelen dringt de Kamer bij de regeering aan, op een invoerver bod van Russisch graan, hout en even tueel andere artikelen". Het eerste deel van dit voorstel werd aangenomen met algemeene stemmen, het tweede met 13 tegen 3 stemmen, nml. die van de drie leden van het Bureau, de voorzitter en de heeren M. Laernoes en Stofkoper. Graandistributic. I De heer JERONIMUS had nog een voorstel ingediend om de bevoegde auto- j riteiten te verzoeken, dat, welke maat regelen voor de uitvoering van de wet tot steun aan de inheemsche tarweteelt] ook door de regeering mogen wor den genomen, in ieder geval de binnen-1 andsche graanhandelaren in het behan-[ delingsproces blijven ingeschakeld. De VOORZITTER had gaarne een toe lichting bij dit voorstel gehad, men heeft I z.i. ook te maken met den consument, den bakker, den importeur van buiten-1 landsch meel enz. De Kamer van Rot terdam nam een breeder standpunt in, dan de heer Jeronimus doet. De heer JERONIMUS zegt, dat hij I niet wil treden in een beoordeeling van] iet wetsontwerp zelf. Dit kan wellicht in het algemeen belang zijn, maar er| wordt een vrijbrief aan den minister ge geven om de door hem noodige maat regelen te nemen. Spr. ontkent niet, dat ook andere groepen in het gedrang comen. In dit district kent spr. maar een grooten importeur van buitenlandsch meel en over de belangen der importeurs is z.i. reeds genoeg gesproken. Wat betreft de belangen der cons,u-j menten, dat is geen handelsbelang, be- lalve als hun koopkracht verminderen zou. Spr. zal er ook genoegen mede ne men, dat het bureau een initiatief vraag stelt, als het noodig blijkt. De VOORZITTER had liever gezien, dat de heer Jeronimus de wet zelve ookj eens besproken had. De heer MASSEE zegt, dat als er een I invoer-verbod komen mocht, men ook de I belangen van importeurs van graan, hout enz. zal schaden. Het bureau zal diligent blijven. Rondvraag, De heer MES wijst op de tentoon' stelling in de Steenrotse, uitgaande van „Nazorg". Spr, symphatiseert met het doel der vereeniging, maar meent, dat zij op het oogenblik, tegen St. Nicolaas den kleinen middenstand geen concur rentie moet aandoen. De VOORZITTER meent, dat ieder toch vrij moet zijn te verkoopen. De heer MES zegt, dat al heeft een groot industrieel geen steun noodig, dat dit dan toch wel het geval is met den kleinen middenstand. De heer JERONIMUS wees er op, dat op verschillende beurzen speciale rijks telefooncellen zijn met personeel; te Middelburg en Goes moet men voor de telefoonaansluitingen betalen en spr. zou er op willen aandringen ook hier rijks cellen te maken en niet als abonné te doen betalen. De VOORZITTER zegde overweging dezer kwestie toe. De heer LINDENBERGH bracht de leden nog dank voor den steun, die hij heeft ondervonden en het bureau voor het intrekken van zijn voorstel, spr. is overtuigd dat men heeft gehandeld in het belang van een groot deel van Zeeland' inwoners. Te kwart voor elf sloot de voorzitter de vergadering. TERUG UIT INSULINDE. De heer Dornstein vervolgde zijn weg door de Noordstraat naar de Markt, want hij wilde nu eerst eens even een kijkje nemen in de uit haar asch her rezen sociëteit de Vergenoeging, waar hij als „vreemdeling in eigen stad" toegang had en waar hij even den prijs van rub ber, koffie en andere Indische producten wilde nazien in een der groote dagbladen Na aan de gezellige leestafel dit te heb ben gedaan, sloeg de heer Dornstein een blik over het ruime marktplein en las uit de verte met groote letters „Corner House", dit deed hem er aan herinneren dat hij in dien en den anderen winkel der firma F. B. DEN BOER, na zijn te rugkeer nog niet was geweest en daar om stevende hij er direct op af en na de vele étalages met een critischen, doch ten slotte zeer voldanen blik te hebben bekeken, stapte hij binnen om de heeren den Boer, die hij evenals hun winkel van oudsher kende, te begroeten. Binnen stond de heer Dornstein verwonderd over de groote uitbreiding, die deze zaak in die jaren had ondergaan. Het was hem veel te veel om alles in oogenschouw te nemen, maar wel constateerde hij, dat de firma, naast de gewone zaken, die men in eiken boekwinkel kan bekomen, een groote collectie lederwaren, als damestasschen, portefeuilles, actenmap- pen enz. enz. heeft. Ook de groote ver scheidenheid in tinnen voorwerpen, ge batikt handwerk, houtwerk, bronzen voorwerpen, trok de aandacht en over tuigd, dat deze firma ook in haar Kunst handel aan de overzijde veel moois zou bieden, vroeg de heer Dornstein ook daar een kijkje te mogen nemen, waar aan gaarne werd voldaan. En zooals onze Indisch gast wel gedacht had, hier zou het moeite kosten spoedig weg te gaan. Hij hield van mooie dingen en die waren er hier in allerlei vorm, zooals de nieuw ste modellen in glaswerk van „de Bazel", Delftsch aardewerk, kunstsmeedwerk, enz., maar wat hem wel het meest trok, was de collectie mat-witte. moderne figuren volgens ontwerpen van Neder landsche kunstenaars; de strakke lijnen, trokken vooral aandacht, omdat men in Indië veelal gewoon is aan Oostersche artikelen. Een keurige catalogus accep teerde de heer Dornstein gaarne. zijn die kan uit deze ondanks hun apidairen humor en schijnbare hardheid, soms heel teere en gevoelige overleve ringen, het poëtische aangezicht van den Groninger en van Groningerland zien schijnen achter het masker van ongevoe- igheid en Noordelijke hardheid. De „Groninger Volksverhalen" van mevr. Huizenga zijn al even amusante en interessante lectuur; Ter Laan heeft ze allemaal bewerkt en in één, het Slochte- rensche dialect, geschreven. Dit kloeke aoek is met fraaie foto's van F. G. Knol geïllustreerd. We weten niet, of er veel Groningers in Zeeland wonen, maar als dat zoo is, dan zullen ze kunnen genie ten van deze twee boeken: ze zullen zich weer in hun Heimat terug-gevoelen! - Bij de N.V. H* P. Leopolds U. M. te 's-Gravenhage verscheen „De laatste arenden", door Bengt Berg, naar het Zweedsch bewerkt door Rinke Tolman, met 72 illustraties naar fotografieën. In dit boek wilde de Zweedsche vogel vriend en -observator den zeearend op zijn horst bespieden enfotogra feeren. En dat is hem niet dan na groote inspannig en moeite gelukt, want ook in Zweden zijn de zeearenden zeldzaam en moeilijk te benaderen. Ten einde hen ook in de vlucht te kunnen geven, ver volgde Bengt Berg de groote vogels in een vliegmachine, die, toen het er op aan i cwam, omlaag stortte. Een ander zou het wellicht opgegeven hebben, maar niet Bengt Berg. Niemand is gelukkiger dan! deze Zweedsche schrijver, wanneer het hem ten slotte gelukt en hij dagen ach tereen als stille getuige het familieleven en wild bedrijf in het groote arendsnest meemaakt. Hij is er in geslaagd, het oude vogelpaar met zijn jongen en al de merkwaardige gebeurtenissen, die te za- men hun leven uitmaken, op de gevoelige plaat te brengen. De gansche omwonen de vogelwereld speelt haar rol in dit merkwaardige schouwspel.... NIEUWE BOEKEN. Wij ontvingen nog de volgende hoeken: Volksuniversiteit-bibliotheek, uitg. Erven F. Bohn, Haarlem, no. 45 „In leiding tof de karakterkunde" door dr. H. C. Rümke, no. 46 „De strijd tusschen idealisme en naturalisme in de 19e Eeuw" door J. D, Bierens de Haan en no. 47 „Levensproblemen bij Shakespeare" (King Lear, Hamlet, Julius Caesar en Macbeth) door dr. F, W. Korff. In: „De lachende beklaagde" schil dert mr. Franpois Pauwels het sterke ka rakter van een buiten-maatschappelijk man: Konijne-Job, die zijn lugubere wraak voltrekt aart den commissaris Kaspar. (Em Querido, Amsterda m). - Dr. Serge Voronoff: „Oud-Jong", of de ouderdom zonder zijn gebreken, de bestendiging van onze jeugd. Geautori seerde vertaling van arts F. J, A. Ba den (Hollandia-Dr. B a a r n). Een WEERBERICH1 *tc. 25 November. Barometerstanden. Hoogste: 760.8 te Toulouse. Laagste: 7.346 te Stornoway. Thermometer, Hootgste en laagste temperatuur van [gisterenmorgen tot heden middag 12 u.l Hoogste50 (gr. Laagste: 43 |gjr. Weersverwachting van het K. N. M, Li Matige tot krachtige, lijdelijk stormach tige Z.-W, wind. Betrokken to zwaar bewolkt. Regenbuien. Weinig verander fjng in temperatuur. Woensdag 26 November. Zor- op 7.41; onder 3.53. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 4.23. Maan op 12.59 n^in.; onder 9 19 n.m. Eerste kwartier 28 November. HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbare tijd. Woensdag 26 Nov. 4.46 17.15 Donderdag 27 5,35 18.09 Vrgdag 28 6 30 19.15 Zaterdag 29 7.34 20 28 Zondag 30 8 51 21.40 baandag 1 Dec. 9 59 22.34 Dinsdag 2 10.48 23.1& Na van de heeren den Boer met dank voor de bezichtiging van al het moois te hebben afscheid genomen wipte de heer Dornstein binnen bij den heer P. J, M" HACKENBERG, omdat hij een ring voor zijn vrouw wilde uitzoeken en daarin zoowel in goud als zilver een ruime keuze vond, en dat in verschillende prij zen; maar ook andere geschikte Sint Nicolaas geschenken toonde de heer Hackenberg zijn ouden straatgenoot en daarvan bleven hem in gedachten gouden en zilveren vulpenhouders, zilveren portretlijsten, sigaren en sigaretten ko kers, aschbakken in zeer uiteenloopende modellen, als waren ook de grootere voorwerpen, waaronder mooi kristal met zilver in niet minder groot aantal aanwezig. De heer Dornstein wist dat zijn vrouw niet voor een uur of vier uit kon en hij zette dus zijn wandeling nog maar eenigen tijd alleen voort. Terugkeerende op de Markt herin nerde hij zich, dat in het begin van 1929 in de Gravenstraat een felle brand had gewoed en hij wilde nu eens een kijkje nemen in die straat, daar ontwaarde hij spoedig de plaats, waar die brand heeft plaats gehad door een tweetal nieuwe winkelpanden, staande op een nieuwe rooilijn en de overwegingen van den heer Dornstein waren, dat het nog wel lang zal duren eer de geheele straat op die breedte is, maar vooral bleek hem hier, dat de oude, dikwijls zeer ten on rechte versmaade, brandweer toch uit stekend werk moet hebben verricht, trouwens van vroeger was dit hem ook zeer goed bekend. De straat inloopend constateerde hij, dat het hier bijna winkel aan winkel is en trok die der firma H. SPAAN zijn aandacht om het aardige speelgoed in groote verscheidenheid, dat hier ge ëtaleerd stond, terwijl een blik naar linnen in glas- en aardewerk, vazen, schalen en wat dies meer zij een uitge- ireiden voorraad deed ontwaren en dat lijna alles tegen zeer voordeelige prijzen. De wandelaar achtte dit in zijn genre een flinke zaak. De Gravenstraat uitloopende kwam lij op de plaats, waar hij als jongen meer- ïoogst belangwekkende uiteenzetting van den grooten apenklier-man in eigen persoon, waardoor het ware, althans een beter, licht op zijn transplantaties van apenHieren op menschen gewor pen wordt dan door revue- en caba retliedjes, zoo als de schrijver zelf zegt. „Lentekalveren" noemde de schrij ver, dokter Tjebbo Franken, zijn boek, dat tot ondertitel draagt ,,'n optimistische roman". Indien de heer Franken er onder geschreven had: zeer matig geschreven zoutelooze verhaaltjes, dan ware dat dichter bij de waarheid geweest. Nee dokter: schrijf liever recepten dan boe ren. Andries Blitz te Amsterdam, ileek niettemin bereid het hoek uit te geven. „Politieke novelle" door Bruno rank (Querido, A s d.) is een uitstekend geschreven boekske, dat de romantiek in de politiek uitbeeldt en daarenboven nog iets meer wil geven: het goede en menschelijke in 't leven en streven der politiekers. In deze novelle wordt ons geteekend de ontmoeting tusschen twee staatslieden, in Cannes, om daar, als menschen met elkaar over het lot van iuropa te spreken. Deze ontmoeting in iet mondaine, cosmopolitische Cannes is voor den auteur aanleiding om met groote forsche trekken de figuren van Carmer en Achille Dorval (Stresemann en Briand) te verbeelden; dat het ten slotte met een van de twee heel anders afloopt, dan men denkt, is misschien niet zoo vreemd.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6