RECHTZAKEN. SPORT Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LEGER EN VLOOT. GEMENGD NIEUWS. Ki llaar verloving met Frederik Cracts, den jongen handelsman van Stichtsche aris tocratische afkomst. Het tweede deel: jjet opkomend getij, behandelt de evo lutie tot vrouw, moeder, tot gevierde vrouw in haar kring. En in het volgende: |fHet rijsje wordt een boom", zien wij de kinderen van Frederik en Annetje opgegroeid, meebrengend meer zorgen: hun huwelijk. Ten slotte in „De nieuwe wereld", de opgroeiende kleinkinderen. Uit al deze boeken heeft mevrouw van den Broecke vele fragmenten voorgele zen: fragmenten wanneer later, waarin het schoone werk meer lezers heeft ge vonden, zeker zal worden teruggedacht. Voortreffelijk door de declamatrice ge zegd! Zij sprak ook een enkel critisch woord, lichtte de eenheid tusschen de figuren in het boek, tusschen acteurs en coulis sen weinig te vinden. Veel dingen, veel gebeurtenissen bui ten het eigenlijk verhaal om, zijn er wat bij de haren bijgesleept, wat natuurlijk wel de documentaire waarde verhoogt, doch de aandacht nog wel eens wat van het eigenlijke verhaal aftrekt. Doch door deze voordracht kennen wij nu de be- teekenis van het boek niet alleen, doch ook de klare taal, waarin het is geschre ven. Wij mogen daar in de Middelburg- sche afdeeling van de Vereeniging voor Huisvrouwen, en de declamatrice dank baar voor zijn. Na een korte pauze heeft mevrouw v. d. Broecke nog een fragment voor gedragen van Ernst Claes, Wannes Raps ('t was te laat geworden voor Schimmel en Hille-Gaerthé). Fijne (zeker geen leu tige!) maar wel echt Vlaamsche humor! Kantongerecht te Goes. De Kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens overtreding: Hinderwet: A. J. v. L. Kapelle f 100 b. subs. 40 d. h,; straatschenderij: K. S. Yerseke f 15 b. subs. 15 d. h.; L. K. 's Gravenpolder f 15 b. subs. 15 d. h.; P. J. M. L. Goes f 10 b. subs. 10 d. h.; C. S. Kapelle 1 maand tuchtschool, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar; te Kattendijke rumoer verwekken: J. ■J. v. K, Kattendijke f 5 b. subs. 2 w.t.sch.; J. v. K. aldaar vrijspraak; hond niet vasthouden aan een touw of ketting: H. L. Goes f 5 b. subs. 5 d. h.; te 's Gravenpolder op den openbaren weg vloeken: P. d. J. Kwadendamme f 10 b. subs 10 d. h.; overtreding politie verordening van Yerseke: J. B. Yerseke f 15 b. subs 15 d. h.; s wielen van wagen niet zuiver houden: C. K. 's Heer Arendskerke f 5 b. subs. 1 w.t.sch.; J. S. Nieuwdorp f 5 b. subs. 5 d. h; overtreding binnenaanvaringsreglement C. v. d, B. Ierseke, 2 X f 5 b. subs. 2 X 15 d. h.; als schipper een rijkskanaal bevarende zijn naam niet op het vaartuig hebben B. N. Breukelen, L. v. T. Burgt, P. Z. Dordrecht ieder f 5 b, subs. 5 d. h.; geen teeken geven wanneer met auto wordt gestopt: L. S- Goes, ontslagen van rechtsvervolging; met rijwiel de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: E, K. Wemel- dinge f 5 b. subs. 1 w.t.sch.; H. v. d. B. Rotterdam f 5 b. subs. 5 d. h.; M. d. L. Rilland Bath f 10 b. subs. 1 w.t.sch.; met auto geen richting aangeven: J. J. E. Kapelle f 5 b. subs. 5 d. h.; C. d. R. H. Zand f 3 b. subs. 3 d. h.; met auto de vrijheid van het verkeer belemmeren P. A. P. Krabbendijke f 25 b. subs. 25 d. h.; met auto in verboden richting rijden in een straat: J. M. O. en W. Souburg f 5 h. subs. 5 d. h.; met auto in een bocht niet de rech terzijde houden en geen signaal geven: J. A. M. Kapelle 2 X f 10 b. subs. 2 X 10 d. h.; met auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: P. S. Baarland f 25 20. „Ja, verduiveld, dat is het rechte woord, vrees ik. Roger, ik heb nog maar eenmaal iemand zoo nijdig gezien en dat was een Iersche keukenmeid, die wij hadden voor jou geboorte, en die brand spiritus dronk zoo uit de flesch. Wat Thérèse betreft, eerst raasde ze, toen huilde ze en werd ze pathetisch en toen begon ze weer te razen. Ze heeft van alles geprobeerd, maar je weet hoe je vader is als hij eenmaal een besluit ge nomen heeft. Daarna sloot zij zich op in haar kamer en liet den dokter halen. Ze verklaarde ziek te zijn, naar een zie kenhuis te willen gaan. Maar na een paar dagen was ze weer de oude, heel onderworpen, maar zeer vriendelijk en er op uit om anderen een pleizier te doen. Ik kan het niet helpen, maar ik geloof dat ze veel aardiger zou zijn als Charles haar niet zoo bedorven had. Als hij van het begin af wat fermer was ge b. subs. 25 d. h.; met auto linkerzijde van den weg houden: C. M. Nieuwdorp, ontslagen van rechtsvervolging; met auto zonder achterlicht rijden: J. C. P. Hoedekneskerke, A. H. Goes, J. P. Ossendrecht ieder f 3 b. subs. 3 d. h.; met auto rijden zonder voor en ach terlicht: F. M. K. Goes f 3 b. subs. 3 d.h. met wagen zonder licht rijden: F. S. Nieuwdorp f 2 b. subs. 2 d, h.; met voertuig rijden 's avonds zonder reflector P. B. Nieuwdorp f 5 b. s. 5 d. h.; met auto zonder verlicht nummer rijden en zonder voorlichten: J. J. v. d. M. Wissenkerke f 15 b. subs. 15 d. h. 's avonds fietsen zonder licht: M. V. Wissenkerke, P. M 's-Heerenhoek, L. J. V. Wissenkerke, A. d. J. Ovezande, P. J. S. Borssele, H. V. Borssele ieder f 7,50 b subs. 5 d. h.; T. N. 's Heerenhoek, E. d J. Ovezande f 5 b. subs, f 5 d. h.; Kantongerecht te Oostburg. De Kantonrechter te Oostburg heeft veroordeeld wegens vee laten loopen in tuinen: J. A. S., te Schoondijke f 10 s. 10 d. h. straatschenderijC. P. te Breskens f 5 s. 5 d. h.; G. L. A. te IJzendijke f 15 s. 15 d. li.; J. v.' d. Wf., Gadzand f 10 s. 10 d. h.; en B. J. J. R., Eede ontslag rechtsvervolging'; in staat van dronkenschap' eenige Tiain- deling verrichten, waarbij bijzondere om zichtigheid of voorzorgen worden ver- eisclit: A. K. te Oostburg 6 d. h.; uit een tramrijtuig gaan, ter wijl de tram in beweging is: *J. d. J. te St. Andries; (Bj.-) f 2 s. 2 d. (h|.; een dier arbeid doen verrichten op pijnlijke wijze: A. d. B. te Eeclbo (B.) f 55 s. 55 d. h. idem M. d. D., te Bres kens, vrijspraak. In localiteit zonder vergunning ster ken drank verstrekken 3 maal gepleegd: C. D. te IJzendijke 3 m. f '20 s. 3 m'. 20 d. h.; I openbare dronkenschap.- E. D. te Knocke (B.) f 10 s. 10 d. h. met rijwiel rijden zonder licht: J. B. D. te Sluis; E. J. te E,ede! f (7;,50 s. 5 d. h.; H. J. D. te Sluis f5 s. 5 d. h. C. C. W. te Sluis, f 7,50 s. 5 d h.; A. d. C. te Oostburg f 5 s. 5 d. b.; 'TVL Dl V. d. B. te Groede f 5 s. 5 'd. h. Bdl. V. te LTJzendijke f 7,50 s. 5 d. h.; G. C. d. B. te IJzendijke f 6 s. 6 d. h.; J. N. te Groede f 5 s. 5 d. h.; L. B. d. Pi. te .Hoofdplaat f 5 s. 5 d. b.; J. H. Bres- Ikenis f 4 s. 4 d. jh.;' met rijwiel rijden zonder rood achter licht of reflector: M. R. te St. Laurevns (B.) f 7.50 en f 1 s. 5 en, 1 d. h.; met voertuig rijden zonder licht: J. v. S. te Zuidzande f 5, s. 5 d. h. inet voertuig rijden, zonder licht: J. v. S. te Zuidzande f 5 s. 5 d. h.; met voertuig rijden, terwijl de wielen niet van klei en modder zijn ontdaan: A. \V. te Biervliet en J. A. F. te St. Kruis ieder f 5 s. 5 d. h,; met motorrijtuig rijden zonder spiegel: B. J. A. te Breda f 2 s. 2d. h.; met rijwiel de linkerzijde van .den weg houden: A. D. té Sysseele (B), A. R. te Maldeghem (B.) ieder f 3 of 3 d. h.; J. J. B., J. F. Bt, Di. d. S. allien te Sluis geen straf; een rijwielpad buiten noodzaak .an ders berijden dan met rijwielen: P. v, D. te Cadzand f 10 s. 10 d. h.; met motorrijtuig rijden op zoodanige wijze dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer worden belemmerd en in gevaar gebracht: J. H. M. te IJzendijke f 12 s. 12 d. h.; J. Ch. H. te Zuidzande J.. M. Bresk,ens, W|. A., Aardenburg; allen vrijsrpaak; id. met rijwiel W|. P. R., Breskens f ,4 s. 1 w. tchsch.; met rijwiel rijden zonder rem! L. J. te Maldeghem (B|.jj f 6 s. 6 d. 'h.; idem zonder bel: G. C. L. te Mal deghem (Bj.J f 3 s. 3 jd. h.; met motorrijtuig rijden zonder geldig rijbewijs: R. d. R. te St. Laurevns (B.) |f 8 s. 8 d. h.; - idem zonder behoorlijk zichtbaar num mer met letter: Ph. A. G. te Eecle f 3 !s. l3(d. h. een motorrijtuig zonder voldoend toe zicht op een weg laten staan, anders dan weest." Roger scheen dit te betwijfelen, „Een vrouw, een patrijshond en een noteboom", zeide hij zachtjes. „Maar in elk geval ben ik blij voor den ouden man en voor u ook." „Ja, zooals je weet zou ik hier nooit zijn gebleven als je vader er niet zoo op had aangedrongen. Maar het is nu veel prettiger en er is haast nooit eenige wrijving. Ze is veel minder egocentrisch. Om je een voorbeeld te noemen, in het begin van den winter kreeg je vader het voorschrift om tusschen de maaltijden melk te drinken. Wij kregen een bepaald soort melk en bewaarden die in een ijs kast boven. Ik maakte de flesschen al tijd open en gaf ze op gezette tijden aan Charles je weet dat ik altijd voor die dingen zorg. Maar op een goeden dag vroeg Thérèse mij of zij dat op zich mocht nemen. Ze zeide, dat ze het zoo prettig zou vinden wat voor hem te doen. Dat vond ik natuurlijk heerlijk en sinds dien tijd doet ze het altijd. En dat was zoo niets voor haar, vind je wel „Neen, niets", zeide de neef droogjes en zijn gezicht kreeg iets peinzends. „Heusch, ik zou haar motieven wel eens willen weten. Geloof je niet, dat het een poging was om hem in te palmen?" Miss Clifford schudde het hoofd. „Ik weet zfeker dat je onbillijk bent." met in rust gebrachteii mbitorI. P. S. te Ooslburg f 10 s. 10 d. h.; niet zorgen dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht en van de gebruikelijke teekenen voorzien is: I. V. te Sluis f 4 s. 4 d. h.; P. J. d. Lj. te Sluis 2 m. f 2 s. 2 m. 2 d. h.; met rijwiel rijden zonder rood achter licht of reflector: A. F. S. te Middelburg ((B.) en A. S. te Adeghem (B.) ieder f 2 s. 2 d. h.; met motorrijtuig zonder achterlicht: P. S. te Kloetinge en P. C!. G. te Schoondijke If 3 s. 3 d. h.; met motorrijtuig rijden met open knal- pot: M. J. J. L. te Oostburg; G. P. D'. te IJzendijke; C. T. te Schoondijke ,M. K. te Ylissingen aflen f 8 s. 8 d. h. overtreding leerplichtwet: A. d. P. te Schoondijke f 25 s. 25 d. h.; straatschenderij: L. H. te Brugge (B.) f 12 s. 12 d. h.; visschen zonder schriftelijke vergun ning L. J. K. te Breskens f 7 s. 7 d. h. met verbeurdverklaring in beslag geno men hengel; op openbaren weg wapen bij zich heb ben: P. F. M. te Oosttourg f 20 s. 20 d. h.; als ondernemer "den dienst doen uit oefenen met een autobus door een per soon beneden den leeftijd: I. C. C. te Biervliet f 15 s. 15 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder verlicht achternummer met letter: A. V. L. B. te Sluiskil en J. D'. te Breskens ieder f 4 s. 4 d. h.j overtreding arbeidswet: J. L. te Re- tranchement: oïitsiag van rechtsvervol ging; als voetganger aan een auto. niet be- ^t) or lijk ruimte tot voorbijgaan laten: G. B. te Biervliet vrijspraak. Een trouwe klant van het Huis van Bewaring. Voor hel kantongerecht te Terborg heeft een 51-jarige wildstrooper uit 's-Heerenberg terecht gestaan, diiei thans niet minder dan 360 bekeuringen op zijn (naam heeft. De man brengt gemiddeld 8 maanden per jaar in het Huis' van Bewaring door. Dinsdag werd hij voor vier gevallen v'an stro'open -weer tot 4 maanden veroordeeld. In zijn verdediging zeide hij, te moeten SLroopen om te éten. Aan bedelen wil de hij zich niet schuldig maken; met een verblijf in Veenhuizen wilde hij zijn naam niet bekladden. De postduivenvereeniging .,de Post hoorn'" te Vlissing'en"' zal op "20 en 21 Dec. een tentoonstelling houden van postduiven. Ind. Stoomvaartlijnen. Tjerimai (uitr.) 20 te Marseille. J. P. Coen (uitr.) 19 v. Bela'wan. Patria 20 Nov. van Batavia te R'dam. Kon. der Nederl. Batavia n. A'dam 20 v. Colombo.. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. Edam Rott. naar N.-Orleans 20 te Antwerpen. Reserve-kap. H. M. J. Motké van" het 7e, res.Ie luit. C, M. Hage van 't 2e, komen in 1931 onder de wapenen voor (het volgen van een cursus vbor "den ifa.asfhoo'geren ranig. Commandant zeemacht in Ned. Indië. De kapitein ter zee J. F., Osten, die dezer dagen ter beschikking is gesteld, zal binnenkort, naar vernomen wordt, zijn bevordering tot Schout-bij -Nachit kunnen tegemoet zien. Naar verluidt zou kolonel Osten in "Roger lachte hartelijk en drukte haar hand in de zijne. „U sprak van Arthur Holliday. Komt hij nog dikwijls?" „We zien hem heel dikwijls, maar hij denkt nu geloof ik over een betrekking, die hem in Argentinië is aangeboden. Kort geleden kwam hij Charles om raad vragen." „In Argentinië? Dan heeft hij zeker den een of ander totaal ingepakt." „Ja, ik heb het nooit ernstig gezien wat hij doet. Hij schijnt altijd geld ie hebben. Hij heeft een auto, kleedt zich goed en woont in de eerste hotels." „Een van 's levens kleine mysteriën, ver klaarde de jonge man, zijn hoofd schud dende. Ik zou graag eens willen weten hoe deze chique heeren het eigenlijk aanleggen. Ik moet altijd mijn hotelre keningen betalen, of ze zouden me er uit gooien. Maar zij niet, o neen. Daar moet iets van tooverij bij zijn, hun bronnen van inkomsten zijn onbekend, maar ze leven als een prins. Zoo iemand is er nu in Manchester, tegelijk met mij was hij in Cambridge, wat ik tot mijn spijt moet zeggen. Van 't begin tot het einde heeft me dat veel geld gekost, Hij komt ge regeld geld leenen en dan staat zijn taxi een uur voor mijn deur te razen, terwijl hij op mij wacht. Hij is de geboren groote mijnheer, net als Holliday, en ik neem mijn hoed voor hem af." dien nieuwen rang bestemd worden om te zijner tijd Yice-Admiraal A. ten Broec ke Hoekstra op te volgen als comman dant van de zeemacht in Nederl.-Indië. THti—rfiuwtri'nnai'f&Tt— ui m Branden. Woensdagavond is een korte maar felle brand uitgebroken in den kruide nierswinkel van den heer A. V., Nes te Amsterdam. De oorzaak van den brand is niet met zekerheid yast te stel len. In de opkamer stond een brandende petroleumkachel, waarboven waschgoed hing te drogen; misschien is de oor zaak hier te zoeken. De brand werd door een een paar jongens ontdekt, die achter den winkel een groote vlam ontwaarden. In minder dan geen tijd had het vuur ?ich door den geheelen winkel verspreid en sloe gen de vlammen aan de voor- en achter zijde van het huis naar buiten. Met twee stralen kon het vuur wor den gedoofd. Van den winkel en de opkamer is niets overgebleven. De schade wordt door verzekering ge dékt. Ongelukken. De 57-jarige havenarbeider J. B. heeft Woensdagavond aan boord van het sleep- schip Actief, dat in de Schiehaven te Rotterdam was gelegen, een slin gerende baal tablak tegen het lichaam ge kregen tengevolge waarvan hij tegen het dek werd geslingerd. De man klaagde over pijn in de linkerzijde en in den lin kerarm. GEFINGEERDE "^.ANRANDINGG. heimzinnigste motieven van een lust- Paul Keiler, naar het Duitsch, Feriën masker afleggen („Het Groote Démas qué") om voor eenigen "tijd de zoo noo- ook kunnen noemen,: Enfin seul. Het onderzoek, dat de marechaussee te Oudenbosch heeft ingesteld naar naar aanleiding van de aanranding, die onder Stampersgat zou zijn gepleegd op den veekoopman S. v. d. M. uit Din- teloord, heeft uitgewezen, dat van deze heele geschiedenis geen woord waar is. HET S.S. BEURSPLEIN GESTRAND. Het Nederl. s.s. Beursplein, van Rot terdam naar Narvik bestemd, is in de uahjjheid van Kaap Stavenaes (onder de Noorsche kust) op de rotsen geloo- pen en vraagt onmiddellijke hulp. Ver dere bijzonderheden ontbreken. INBRAAK. Dieven hebben te E l,s 1 o o (L.) bij den landbouwer W. W. ingebroken en uit een bed op de slaap kamer een geldk;stje, inhoudende onge veer f 500, ontvreemd. Later heeft men het ledige kistje in een stal teruggevon den. De dieven zijn onbekend gebleven. AUTOFABRIEK AFGEBRAND. Te Stever (Oostenr.) heeft een groote brand gewoed in de aldaar gevestigde auto mobielf abrieken. De aangerichte schade wordt op 1.3 millioen schilling geraamd. AUTO TE WATER, BESTUURDER VERDRONKEN. Donderdagavond vond is de auto van den heer E. v. D. aan de Noorderhaven te Gron'inge door onbekende oorzaak in het water gereden In den auto waren gezeten de heer E. v.; Dam, die chaufeerde, mej. SS. en de iser- igeant der infanterie'' W. De laatslte had, daar hij aan de Noorderhaven woonde even te voren den auto verlaten. Onge veer 100 M. verder reed men door een •verkeerde manoeuvre te water. Het is' den velen omstanders gelukt mej. SSmit te redden. Ze werd bewuste loos opgehaald. Na een kwartier slaagde men erin de levensgeesten Weer op té wekken. Het heeft geruimen tijd geduurd voor de [heer v. Dam uit den auto kon worden bevrijd. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Miss Cliford's lachje was er een van verdraagzaamheid. „Wat je zegt is vol komen juist. En niemand heeft meer een hekel aan dat type als je vader, maar hij kan niet vergeten, dat Arthur een groot vriend was van Malcolm en om die reden heet hij een klein zwakje voor hem. Arthur komt bij hem zitten en ver telt hem vaak van den oorlog er van Malcolm's dapperheid en je weet niet wat dat voor Charles is. En dat amu seert natuurlijk Thérèse, die niet veel afleiding heeft, het arme kind." Voordat ze er op verdacht waren reed de auto door de oprijlaan van villa Fi- renze, de voordeur stond wijd open en omlijstte den keurig in het zwart geklee- den bottelier. Roger's gezicht straalde toen hij hem zag. „Wel Chalmers jongen, hoe gaat het met je? Je ziet er kostelijk uit." Een breede glimlach overtoog het strakke gezicht van Chalmers, waardoor een ontbrekende tand in zijn boven kaak zichtbaar werd. Hij begroette den jongen man zeer hartelijk. „Na dat doet u zelf ook mijnheer Ro ger, u ziet er patent uit Hebt u een goeden overtocht gehad?" „Beroerd, dank je wel. Ik zit vol blauwe plekken, alsof ik met Tunney aan het boksen was geweest. Ik heb zeker mijn oude kamer?" (Ingez. Med.) OPGEHELDERDE POSTDIEFSTAL. De postdiefstal uit een 'der wagons van den R ij n-oe ver trein is thans op gehelderd. Een postbeambte en "twee werkloozen zijn aangehouden. De eigen lijke aanstichter van den diefstal was de postbeambte geweest en de beide werk loozen hadden de daad volbracht. Alle drie arrestanten bekennen. Van het gestolen bedrag van 6100 Mark kpn nog slechts een tiende gedeelte worden achterhaald. BEKEND GOOCHELAAR OVERLE DEN. Te Marburg is kort voordat hij zijn 70ste jaar voleind had, de bekende hofgoochelaar, Bellachini, tengevolge van een beroerte overleden. Bellachini bereisde voor den oorlog bijna alle Europeesche landen. ZIJN ZUSTER GEWURGD. Maan dagavond heeft een 21-jariige jpngeman te Würselen zijn jongere zuster ver moord. Hij verleide met voorbedachten rade zijn zuster te hebben geworgd, omdat ze van slechte, zeden was. Maandagavond was de dader zijn zuster bij; kennissen! wezen afhalen. Beiden gingen huiswaarts. Onderweg heeft hij zijn zuster met ©en. Jialsdoek geworgd. Het lijk' heeft hij een doek in den mond gestopt en laten lig gen. Dinsdag vóór hij zich bij de politie meldde heeft de moordenaar nog ge- trachl den beminde van' zijn vermoorde zuster le vermoorden. Do man kon tijdig het vcege lij f hergen. PPLANNEN, ONTVOERING VAN KIN DEREN VAN FILMSSTERREN. De uil hun eigen stad. Chicago verdre ven ..gansiers'' bendeleden hebben vol gens den Ncw-Yorksehen correspondent van de ..Daily Telegraph', thans een inval gedaan in Hollywood om de kinde ren van filmsterren te onlvoeren ten einde losgeld le krijgen. Onlanigs is er een complét ontdekt om Harry Chand ler. den uitgever van de „Los Angeles Times'" le onlvoeren en daarbij is geble ken, dal er le Los Angeles een „ring van ontvoerders'' bcslond. De politie beweert aanwijzingen ie hebben, dat de bendele den na,air Hollywood^ zijn getrokken en iplannen beramen legen de ..sterren"' j ïvlarjorie en Mildred Lloyd, de kine ren van Harold Lloyd, zouden huneer ste slachtoffers zijn. yAlle mogelijke voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Beide kinderen zilten feitelijk gevangen binnen de terreinen van de prachtige wo ning clcr Lloyds, die door gewapende re chercheurs wordt bewaakt. Ook hel huis der Fairbanks staat on- waking om. pogingen te verijdelen tot het ontvoeren van Gwyn Pickford, de nicht -van Mary Pickford, ten aanzien van Wie bedreigingen zijn geuit. Dezelfde kamer mijnheer, ik zal uw bagage boven laten brengen". Met een arm geslagen om de breede gestalte van zijn tante, ging Roger de trappen op. „Ik ga me nu een beetje wasschen en dan mag ik zeker wel naar vader gaan, denkt u niet?" „Dat is best, hij verlangt er naar je te zien en van alles te hooren. Ik hoop dat goed nieuws is." „Voor 100 is het goed, zooals ze aan den overkant van de zee zeggen. Ik" Her brak hij af, want boven aan de trap gekomen, kreeg hij plotseling een alleraardigst jong meisje in het oog, ge kleed in een lichtbruin costuum, met witte boezelaar en wit mutsje. Zij kwam uit de kamer van zijn vader met een geëmailleerde kom in haar handen. Zij glimlachte' vriendelijk tegen Miss Clif ford eri verdween door de gang naar de achtertrappen. Het was een kort oogen- blik geweest, maar toch lang genoeg om vast te stellen, dat ze kinderlijke licht bruine oogen had, frissche roode wangen en fijne beenen en enkels. Roger bleef als getroffen zoo lang staan, dat zijn tante opkeek om de oorzaak te ont dekken. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7