m SCHOUWEN-DUIVELAND, THOLEN. ZEEÜWSCH-VLAANDEREN O-D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. RECHTZAKEN. ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. INGEZONDEN STUKKEN. WEERBERICHT etc. HOOGWATER VL1SS1NGEN. 91 91 li 91 AFLOOP VERKOOPINGEN Vergaderingen, Concerten, enz. 1931. t ander dank gebracht en daarna hebben, in den loop van den avond, nog ver schillende sprekers het woord gevoerd. HAAMSTEDE, Namens de vereeniging „Steunverleening bij Ziekenhuisverple- ging" op Schouwen-Duiveland trad Vrij dagavond j.l. als spreker op de heer U'l uit Zierikzee. Na inleiding door den heer L. L. Bolle behandelde de spr. het ont staan, doel en werkwijze der vereeniging benevens verschillende artikelen uit haar huishoudelijk reglement betreffende, de contributie, recht op steun, enz. Staande de vergadering traden reeds leden toe. STAVENISSE. Donderdagavond trad alhier voor onze afdeeling van het „Gr. Kruis" als spreekster op mej de Raadt, T. B. C.-Enquêtrice, naar aanleiding van het onderwerp „Wijkverpleging". Alge meen was men wel van het nuttige over tuigd. De Voorzitter zeide deze zaak 'n de eerstvolgende bestuursvergadering aan de orde te zullen stellen en de re sultaten hiervan aan de algemeene ver gadering te zullen mededeelen. STAVENISSE. Zooals reeds per tele graaf gemeld is, werd mej. C, L. Mol, thans te Middelharnis, in de alhier ge houden raadsvergadering met algemeene stemmen benoemd als onderwijzeres met hoofdacte, ingaande 1 December a.s. In de vorige vergadering was een commissie van 3 leden benoemd om een rapport uit te brengen inzake opheffing van onbil lijkheden, bij de toepassing van de tegen woordige regeling van haven en kade- gelden. Het advies van de afdeeling „Schuttevaêr" was in deze gevraagd. In verband met de algemeene malaise, niet alleen in den landbouw, maar diens volgens ook in de schipperij, was men algemeen van oordeel, dat er van ver hooging van die rechten geen sprake mocht zijn, maar dat alleen onbillijkhe den moesten opgeheven worden. Na langdur'ge besprekingen, waaraan alle leden deelnamen, werd o.a. besloten, dat de z.g. 8-reizenregeling zal vervallen, maar het tarief van 5 cent per ton voor elke reis zal blijven. Voorstellen om het abonnement op 60, 50 of 40 cents per ton en per jaar te brengen, werden verworpen. Voor hout vlotten, in de haven komende, zal voort aan 20 cent per vk. meter betaald moe ten worden. Daar er zich een onvoldoend aantal deelnemers voor het vervolgonderwijs (slechts 9) heeft aangemeld, wordt aan genomen het voorstel van B. en W., om dit jaar genoemd onderwijs niet te doen geven, daar men het niet gemotiveerd acht daarvoor ongeveer f 200 te moeten uitgeven. SLUISKIL. In den loop der vorige week, vermiste de voerman F. alhier een bankbiljet van f 100. Hij had even wel op memand eenig vermoeden, tot dat het hem een paar dagen later opviel, dat zijn bij hem inwonende knecht in verschillende café's grove verteeringen maakte, terwijl hij anders geen geld in zijn bezit had. De politie werd gewaar schuwd, deze stelde een onderzoek in en nadat de knecht eerst ontkende aan den diefstal schuldig te zijn, viel hij latei door de mand en bekende het geld uit den zak van zijn patroon te hebben weg genomen. Een bedrag van f 75.werd nog op htm bevonden en in beslagge nomen. De knecht Th. S., 26,-j. werkman te Sluiskil, is ter beschikikng van de Justitie gesteld. Gemeenteraad van Axel, AXEL. De gemeenLeraad vergaderde iDonderdag in voltallige zitting. Hoofdzaak was de begrooting, die dan 00%, ondanks de voorafgaande sectie vergaderingen nog danig onder Lét mes werd jg|enomen. Allereerst werd geprotes teerd tegen hel feit, dat op de 'be|groolinig reeds de verhoogde salarisregeling was (gebracht van den burgemeester, secreta ris en ontvanger, terwijl deze moig niet eens is goedgekeurd door de Kroon en het zelfs niet vast slaat, of deze goedkeu ring zal volgen. B, en Wi. namen de cij fers terug en lieten de salarissen, onge wijzigd, terwijl de verhoogling op onvoor zien werd geboekt in afwachting 'Van de beslissing van" Ged. Staten, "Een tweede struikelblok was het voor stel van B. en W„ om een derden ambte naar aan te slellen met diploma en op een jaarwedde van f 1300. Werd eener- ïijdsch overbodig geacht een ambtenaar 'meer aan te stellen, anderzijdsch werd beloogd, dat als B. en W. die noodig achtten, dit college dan voor een gediplo meerd ambtenaar f 1300 salaris durfden bepalen, terwijl men voor den secretaris f 4600 zet. De post werd verworpen met 7 tegen 4 stemmen, ondanks krachtige verdediging van B. en W. Een verzoek van twee ambtenaren ter Secretarie om verhooging Van salaris werd niet gesteund dood B. en W, Ook de iraiad beschikte afwijzend, f Verworpen werd een posl vam f 10 als contributie voor de vereeniging van (burgemeesters en secret., nu men. 'tech lid was van de vereeniging Van Nederl. (gemeenten. De kwestie van de steunrejgeling on dervond ook critiek, omdat men het be treurde, dal dè menschen naar het arm bestuur werden verwezen. Verzet ondervond ook een post van ■f 10.000 voor verbouw Van het stad huis. Men achtte dit weggegooid geld, om dat men later toch tot een nieuw gebouw zal moeten overgaan. Terisljolte werd de post teruggenomen en besloot men te wjachlen tot betere tijden en dan een ontwerp te vragen voor een nieuw stad huis. De begrooting werd aangenomen met 9 stemmen, tegeni 2 die uit protest tegen de salarisregeling en de periodieke ver- hooging' v;an de begroeting tegen stem den. (De heeren 'l Gilde en Classens.) In deze vergadering werd ooilc nóg besloten tot het inrichten van een woon wagenkamp builen de kom der gemeen d- De gemeenlerekening werd na onder zoek goedgekeurd onder opmerking', dat oor,al inzake drukwerk en kantoorbe hoeften veel te veel huilen de gemeente wordt betrokken. Voorlezing werd gedaan van drie Inle ven gedateerd 8 Nov. 1930 van den heer W. A. den Boggende in zijn kwaliteit ais gemeente-ontvanger gericht aan den Raad. De eerste bevatte een excuus voor den onbehonrlijken toon, waarop hij had meegedeeld de administratie van het Grondbedrijf niet langer meer te zullen voeren. (Terloops zij meegedeeld, dat als ge volg daarvan het Grondbedrijf is opgehe ven en de administratie hij het gewone secretariewerk is gevoegd, zoodat het financieele gedeelte nu toch in handen komt van den ontvanger. eorresp.) De tweede brief bevat een verdedi ging van hetgeen in de raadszitting was gezegd aangaande de verminderde borg stelling. En de derde eveneens een weerspre ken van meegedeelde feiten in de desbe treffende vergadering, met dankbetuiging voor de regeling', dat met 1 Jan. a.s. het kantoor van den ontvanger niet meer ten huize, van dien ambtenaar, maai- op het stadhuis zal zijn. Het schrijven wordt voor kennisge ving aangenomen. De voorzitter wensehle er niets op te zeggen, terwijl de wethou ders zeiden, dat de verhouding er 'door die correspondentie, er met op verbe terde. Voor de rondvraag deelde de Voorz. nog mede, dat van de iRZ.E.M. een schrijven was gekomen, waarin werd me degedeeld, dat van de 35 aansluitbare (landbouwers in den Beoostenblij pol dei- met Kijkuit en Capellcpolder er slechts 6 waren welke een garantie hebben ge- teekend van f 7.50 per H.A. zoodat van electrificaiie van dat gedeelte der ge meente niets komen ikjan. Aangaande 'de nieuwe belastingre geling, (40 opcenten voor personeel en 70 voor fonclsbelastingi) gaven Ged. St. in overweging die cijfers te wijzigen resp. in 70 en 50, omdat er dan een zekerder opbrengst is. De Raad was daar echter niet voor te vinden en handhaafde de cijfers. Besloten werd een motie te zenden aan de regeering met vercoek alle land bouwproducten uil Sovjet Rusland te we ren. OOSTBURG. Donderdag had de afd. West-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Alg. Ned. Verbond een openbare vergadering belegd in verband met de door den Ned. Uitgeversbond georganiseerden boeken- dag. De heer E. P. van der Werff sprak over: Boeken en het genot van lezen. De bijeenkomst was druk bezocht. Arrondissementsrechtbank te Middelburg. Vrijdag werden nog de volgende zaken behandeld. Ontucht. Voor de rechtbank alhier werd een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëischt tegen den 65-jarigen zeeman E. v. d. S. alhier, wegens het ple gen van ontucht met kinderen. Roekeloos. A. H., 36 jaar, werktuigkundige te Terneuzen, werd verdacht dat hij op 1 September 1930 te Terneuzen. grovelijk roekeloos en onvoorzichtig bij 't schoon maken en nakijken van een motortractor, nadat de inductieklem van de motor carter van die motortractor was afge draaid, een brandende lucifer heeft ge houden voor het gat van de inductor klem, welk gat uitkomt in de motorcar ter, juist toen P. E, Cortvriendt zijn hoofd voor dat gat van die inductieklem had gebracht om in die opening te kij ken, daar verdachte hem gezegd had dit te doen, door welke brandende lucifer gassen zijn ontbrand, waardoor P. E', Cortvriendt een vuurstraal in zijn gelaat heeft gekregen en brandwonden zijn ont staat, waardoor de verwonde een 10-tal dagen werkverzuim heeft gehad. Eisch 25 of 25 d. h. Mishandeling. Ie. S, de J., 47 jaar, en -2e J. J. de 21 jaar schippers te Bruinisse, werden ten laste gelegd S. de L, djat hij op 21 Augs. j.l. te Bruinisse lo. opzettelijk dreigend den opziener der vissclierijen Wi. de Raat, die zich op het schip \]a!n verdachte bevond om een hoeveelheid mosselen in beslag te nemen, welke naar werd vermoed van diefstal afkomstig te zijn en welke ambtenaar vorderde" dat verdachte zjjn schip zou brengen in dehaven van Bruinisse, heeft toegevoejgd„ik ben baas op mijn schip, en kom jij niet aan het anker, want dan zal het niet goed voor je «floopen, dan ga je over boord 2e. dat hij voornoemden ambtenaar tevens heeft beleedigd. •J. J. de J., dat hij op 21 Auigs. j.l. te Bruinisse dreigend en beleedigemd voor noemden opziener de Riaat heeft toege voegd hem met een riek te zullen iste- aen. "Eisch tegen ieder een maand gevange nisstraf. Geen strai. A. K. 20 jaar, vrachtrijder te Iiein- 'kenszand was door den kantonrechter te Goes ,op 26 Sept. j.l. veroordeeld lot f 5 of 5 dagen 'hechtenis wegens het plotseling de vaart verminderen van zijn aiulo, zonder daartoe een teekem te gte- ven, le 's-Heer Arendskerke op 18 Juni •U De veroordeelde was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging vlan hel vonnis van den kantonrechter, doch geen strafop legging. Losse plaatsen in autobus. A. D., 32 jaar, autobusverhuurder en bakker te Axel, was op 9 Sept. j.l. door den kantonrechter te Terneuzen ontsla gen van rechtsvervolging ter zake van do. ten laste legging al zou hij op 26 Aug. 1930 te Axel als bestuurder van een autobus over een openbaren weg hebben gereden terwijl in de auto losse zitplaat sen waren bijgemaakt, en bovendien nog in de auto werd vervvoerd een bus 'in houdende eene hoeveelheid benzine. De Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie was in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en veroordeeling tot 10 subs. 10 d. h. De verdedigster, mej. mr. A. Bolle, be pleitte vrijspraak daar de gemeente Axel aansprakelijk is voor het gebeur de en niet verdachte. Voor de vereeniging van Leerling machinisten ter koopvaardij, hield de heer E. Visscher, leeraar aan den ma chinisten Cursus der Ambachtsschool al hier, dezer dagen een lezing over de lenskleppeninachine. De spreker begon met er op te wijzen, dat de eerste lenskleppenmachine in Frankrijk werd gebouwd, doch dat deze mach'ne vooral in de Duitsche machine fabrieken tot ontwikkeling gebracht is. De Oldenburg Portugeesche Scheep vaartmaatschappij is een der eerste ree- derijen geweest, waar de kleppenma- chine een ruime toepassing heeft ge vonden. Tijdens den wereldoorlog is er natuurlijk een langdurige stilstand ge weest, doch daarna is de verdere vol making der machine met kracht ter hand genomen, en geleid door de ervaringen, opgedaan met ruim vijftig machines van dit systeem, die reeds voor den oorlog in gebruik waren, is het moderne type ontworpen, dat thans op een groot aan tal n:euwe schepen, ook van de Neder- landsche koopvaardij, is toegepast. Uitvoerig behandelde spr. werking, samenstelling en de verschillende onder deden van de machine. Terwijl een groot aantal lantaarnplaatjes deze uit eenzetting verduidelijkte. De sergeant-marinier J. Breel is overgeplaatst van de Van Speijk naar het marinehospitaal te Willemsoord, en de sergeant-telegiafist J. J. L. de Hij van het wachtschip Willemsoord naar de onderzeedienstkazerne. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot luit. ter zee 3e kl. bij de Kon. marine reserve de heeren W. P. A. Ditmar, P. Span, P D. AI. A. Bijlard, Wi. A. de Ruiter, E. N. van der Stok, H. Burggraaf; •benoemd tot luit. ter zee 3e klasse, is de adelborst R. J. Haak Wegmann, EEN CHR. LYCEUM IN MIDDELBURG, "Middelburg, pi November 1930. Koudekerke, Zeer geachte Redactie. Hel voorloopig Bestuur van de „Ver eeniging ter bevordering Van. Chr. Mid delbaar en Voorber. Hooger Onderwijs in Zeeland", gevestigd te Middelburg, zou gaarne in uw 'blad zoo spoedig mogelijk de volgende kantteekeniin|g zien geplaatst bij het verslag dat Donderdag werd gege ven van de j.l. Woensdag te Goes gehou den vergadering, van de „Vereen, voor Chr. Middelb. en Voorber. Hooger On derwijs voor Zeeland". In genoemd verslag wordt medege deeld, dalt liet voorloopig Bestuur onzer Vereeniging bereid is tot een samenspre- king met hel Bestuur der te Goes ver gaderende Vereeniging, teneinde zoo mo gelijk te komen tot samenwerking. Ter voorkoming V*n misverstand bij de lefcers van uw blad, merken wij op, dat 17 November. Barometerstanden. Hoogste: 772.8 te Westmanoer. Laagste: 742.5 te Vardoe„ Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur vair Zaterdagmorgen lot heclen middag 12 u. Hoogste: 53 gr. Laagste: 39 gr. Weersverwachting van het K. N. M. I Matige tot zwakke N.-W. 'tolt W. later krimpende wind. Meest (gedeeltelijk be wolkt. Waarschijnlijk regenbuitjes of nat ie sneeuw. Later zachter. Dinsdag 18 November, "Zon op 7.27; onder 4.02. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij-' en voertuigen 4.32. Maan op 4.50 v.'jn.; onder 2.59 n.m. Nieuwe maan 20 November. Middelbare tijd. linsdag 18 Nov. 11.28 23 57 W oensdag 19 11 12 12 Jonderdag 20 11 0 40 S 12 55 rjjdag 21 1 22 13.38 Saterdag 22 2.05 14 19 'ODdag 23 2.45 15 - daandag 24 3 23 15.43 v o o r ;a'f van "Goessche zijde den wensch 'was kenbaar gemaakt tot een samen- iSjpreking met vooraanstaande personen onder de Walchersche voorstanders van een Chr. Lyceum. Daarop hebben wij bericht tot een saimenspreking, als vanuit Zuid-Beveland verlangd, gaarne bereid le zijn. Dankend voor opname van dit schrij ven. Het voorl. Bestuur van de „Vereen, ter bevordering van Uhr. Middelb. en Voor ber. Hooger Onderwijs in Zeeland.": Ds. D. SCHEELE, Voorzitter. A. BAKKER, Secretaris. BURGEMEESTERSTRACTEMENTEN. Mag ik een plaatsje in Uw courant voor onderstaande naar aanleiding van hel schrijven van mijnheer „Men" over salarisverliooging en malaise. Ilk wil gaar ne toegeven,, dat mijn kennis van zaken verre le kort komt tegenover clan van mijnheer „Men". Mijn .kennis van de zaak der salarissen gaat niet verder clan de jongste circulaire van Ged. Staten. Met zijn meerdere kennis yan zajkeii is „Men" in staat geweest te becijferen, in welke voordeelige positie de verschillen de gemeenten in Zeeland zullen komen wegens de nieuwe financieele regeling lusschen Rijk en gemeenten,, getuige de enkele grepen welk,e „Men" gedaan heeft uit de gemeenten. Met mijn ge ringere kennis van zaken moet ik mij houden aan de circulaire en ik neeim dan als voorbeeld de tegenwoordige burgemeester van Groede. Hij is burge meester van Groede en Nieuwvliet en tevens secretaris van beide gemeenten. Groede met haar ruim1 2500 zielen komt in de 5e klasse waarvan het begin-sa- llaris f 2100 is voor heide betrekkingen met vijfmaal f 150 veifnoogingen, wordt voor een betrekking f 2850. Nieuwvliet vallende beneden 801 zielen valt in de eerste klasse met een maximum-salaris ,5 f 1500 voor een betrekkjing, dus alle vier de betrekkingen geven te zamen een maximum-salaris van f 8700 van welk bedrag wordt ingehouden 25 pet. van de kleinste salarissen dus wordt van de salarissen van Nieuwvliet f 750 afgetrok ken en neem ik een vierde Man een dei- salarissen van Groede ten bedrage van f 712.50, dan wordt aan den betrokkenne uitbetaald f 7237.50, maar zijn pensi oensgrondslag a f (8(700 blijft en daarvoor moet door beide gem'eenlen 7 pCt. wor den betaald in evenredigheid der salaris sen. Ziet mijnheer „Men", daarvoor heeft de betrokkene maar drie-vierde van zijn werktijd nooclig want volgens de circu laire kan hij er nog een paar betrekkin gen van dezelfde soort bij waarnemen. En, mijnheer „Men", wie mioet de be- liastingpeiining'en lielipen opbrengen wel ke. noodig zijn om drie-vierde van voor noemde salarissen le restilueeren? Be hoort de plattelandsche bevolking daar ook bij? Zijn er dan geen reden voor daartegen te prolesteeren, dat zoo iemand ruim1 f 7000 inkomen heeft en straks met een pensioentje gaat strijken van f 5800 waarin iedere belastingbetaler moet helpen betalen, terwijl zij zelf ge heel voor hun ouden dag moeien zorgen van den vroegen morgen tot den laten avoncl? En als men weet, dat men in de kleinste gemeenten f 1605 met inbegrip v,an pensioensbijdragen moet uitbetalen om burgemeester le spelen terwijl er zoowat niets te doen is. En als men dan weet, dat, volgens de pensioenswet, groio- te sommen in het pensioenfonds moeten worden gestort wanneer iemand opge- vorderden leeftijd zoo'n betrekkjing te pakken krijgt en na een paar tientallen van jaren met vol pensioen gaat,' zijn dat clan geen zaken om legen te protestc»- ren? Moeten daar onze belastingpennin gen voor dienen? Met dank voor de plaatsing, hoogach tend, Sint Kruis. IZ. DE BRUIJNE Notaris W. Hioolen heeft Vrijdag in het café Westdorp te Serooskerke, ten verzoeke van de familie Van Dalsem1, in het openbaar verkocht een huis en erf, met grooten tuin, aan den Noord straatweg te Serooskerke (over Vrederust) A 170, groot 6 Aren 17 c.A. Kooper J. Passenier, schilder, te Se rooskerke, voor 3350. Gunning voor behouden. Flora-Bioscoop. (Noordstraat). Do> gelijks voorstelling. 71/» uur. E1 e c tr o-Bioscoop (Markt). Dage lijks voorstelling 7 uur en "9 uur. Dinsdag 18 Nov. Groot Volkstooneel- opvoering „Nathan heeft Mazzel". Uitg. Inst. v. Arb, Ontw. Schouwburg. 18 Nov. Gen. repetitie V. v. Instr. Mu ziek. Concertz. 8 uur. 19 Nov. Concert Instrumentale—Van Isterdael. Concertz. 8 uur. Woensdag 19 Nov. Lezing met üchtbj N.R.V. Walcheren, spr. de heer A. Pie Iers. Hotel Britannia, Vlis- singen. Donderdag 20 Nov. Voordrachtavond Ned. Ver. v. Huisvrouwen door Mevr. v. d. Broecke-de Man. Si. Joris, 8 uur. Zondag 2330 Nov. Ver „Voor de Kunst". Tent. schilderijen van den heer en mevr. Kruijder uit Blari- cum. Maandag 24 Nov. Lezing Natuurkun dig Gezelschap spr. prof. dr. H. A. Brouwer, Amsterdam. Dinsdag 25 Nov. Voordrachtavond Jac. van E Isacker. Schouwburg. D i n s d ia g 25 Nov. Avondbijeenkomst Instituut v. Arbeidersontwikke ling, spr. dhr, P. J. Schmidt uit Amsterdam. Schuttershof 8.15 u. Woensdag 26 Nov. Feestavond O. J. M. V. Schuttershof. Woensdag 26 Nov, Uitvoering Chr. Gem. Koor Sursum Corda. Concertzaal. Vrijdag 28 Nov. Lezing Geschied en Letterkundige Vereeniging Spr. Huib. Luns van Amsterdam, Kleine Concertzaal, 8 uur. Maandag 1 Dec. Lezing Natuurkun dig Gezelschap spr. dr. J. G. de Lint, 's Gravenhage. «Woensdag 3 Dec. Lezing Natuurkt Gezeisch. spr. de heer A. F. J." Portielje, Amsterdam. Donderdag 11 Dec. Gen. Rep. Hosan na. Vrijdag 12 Dec. Uitv, Wedhnachts-Ora- torium Joh. Seb. Bach, Hosanna. Dinsdag 16 Dec. Avondbijeenikomst mstituuut v. Arbeidersontwikke ling spr. dhr.' A. Kievit uit Rot terdam. Schuttershof 8.15 u. Woensdag 17 Dec. Concert-Vereen. Rothstrijkkwartet. Concertzaal 8 uur. Maandag 22 Dec. Lezing Natuurkun dig Gezelschap spr. prof. dr. J. Ciay, Amsterdam. Dims dag 6 Jan. Middelb uygsch Too- neelcomité. Gezelschap Jam Musch met „Elias weet het beter". Schouwburg. Dinsdag 6 Jan. Avondbijeenkomst inslituuut v. Arbeidersontwinke- ling. Spr. dhr J. v. Ziadelbntf lid 2e (Kamer, uit Dordrecht. Schut tershof 8.15 uur. Maandag 12 Januari. Lezing Na tuurkundig Gezelschap spr. prof. dr. C. J. vpn Nieuwenburg, Delft Dinsdag 13 Jan. Gen. rep. Oefening en Uitsp. Wioensdag 14 Jan: Uitvoering „Tot Oefening en Uitspanning Con certzaal. W|oensdag 14 Jan. Winterlezing Ver. voor Leerlingmach. ter Koopv. N. S. O. te M'hurg. Spr. de heer J. P:. P. de Blécourt. Woensdag 21 Januari. Lezing Ned. Prot. Bond. Spr. ds. A. Klaver uit uit Hoorn. Vrijdag 23 Januari Avondhijeen- komst Istiluut v. Arbeidersontwik keling spr. dhr. J. A. Hubregtse uit Rurgfii. Schuttershof 8.15 uur. Vrijdag 23 Januari» Lezing Geschied en Letterkundige Vereeniging- Spr. Urbaan van de Voorde uit Brussel. Kl. Concertzaal, 8 uur. V r ij d a g 23 Jan. Uitvoering „Rheto- rica". Schouwburg. Maandag 26 Jan. Lezing Natuurkun dig Gezelschap spr. dr. Wi. F. Hesselink, Arnhem. Woensdag 28 Jan. Schuttershof. Uit voering M. T. V. „Wilhelminiaj" afd. der J. M. V. Woensdag 28 Jan. Winterlezing Ver. voor Leerlingmach. ter Koopv. N. S. O. te M'burg. Spr. de heer Mjatzinger. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER,, Middelburg

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6