Mijnbardt's Zenuwfabletten Handel, Nijverheid en Visscherij GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. DE HEROPENING VAN DE SOCIËTEIT ..DE VERGENOEGING." LANDBOUW. BEURSTHERMOMETE' kerke, J. A. K, te Vrouwenpolder, ieder 5 of 5 d. h.; straatschenderij: L. K. te Vlissingen, 5 of 5 d, h.; in staat van dronkenschap de orde verstoren: J. W. te O, en W. Souburg, 25 of 25 d, h,; openbare dronkenschap: J. L,te Vlis singen, J. C, C, en P. W. D. te Middel burg, ieder 15 of 15 d. h., J, W. te O. en W. Souburg 15 of 30 d. h.; overtr. Arbeidswet: P. A. P. te Mid delburg, 1 of 1 d, h., J, M. S. te Vlis singen, 2 maal 25 of 2 maal 25 d. h.; reizen met den trein zonder plaatsbe wijs: Ja. Ja. Ca, C., weduwe H, te Vlis singen, 10 of 10 d. h.; een vuurwapen binnen het rijk in Euro pa afleveren: A, P. W. te Middelburg, 50 of 14 d. h. Onbruikbaarmakxng re volver en 4 kogeltjes; in de provincie Zeeland handelen in strijd met het reglement op de wegen en voetpaden (art. 86): L. J. C. te Seroos- kerke, ƒ1 of 1 d. h,; als schipper het vaartuig niet doen stoppen, terwijl des daags een rood bord op de brug wordt getoond: G. v. d. V, te Gasselternijveen, 25 of 25 d. h,; zonder vergunning over de kanaal- gronden met een voertuig rijden: S. D. te Vlissingen, 10 of 10 d. h.; in een openbaar middel van vervoer rooken: J. M. F, te Koudekerke, 3 of 3 d, h.; rijden met twee aan elkaar gekoppelde rijtuigen; J. M. v. d. B. te Vlissingen, 5 of 5 d. h. overtreding der verordening op de brandweer: A. de K., te N, en St. Joos- land, 20 of 20 d. h. Arr, Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Maandag werden de volgende zaken uitgesproken: oplichting: P. B. v. d. M., 33 j., roman schrijver te Gent (B.) 2 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest; diefstal: Th. J. V., 18 j., arbeider te Terneuzen, vrijspraak; R. V., 17 j., klom penmaker te Terneuzen, vrijspraak; J, J. M„ 34 j., reiziger te Vlissingen, be krachtiging van het verstek-vonnis, 1 maand gevangenisstraf; overtreding Motor- en Rijwielwet: J. C. H., 23 j., zonder beroep te Etten-Leur, vernietiging van het vonnis van den kan tonrechter, vrijspraak; C. M., 22 j., chauf feur, 's H. Arendskerke, vernietiging von nis van den kantonrechter, vrijspraak; verduistering: A. J. A. D., 45 j., koop man te Goes, vrijspraak; het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: A. W. V. d, 1. H., 33 j., fo tograaf te Goes, 30 of 15 d. h,; een kwade hond, die een mensch aan valt, niet tegenhouden: A, B., 41 j„ werk man te Kerkwerve, bevestiging vonnis van den kantonrechter, behalve de op gelegde straf, 5 of 5 d. h. en betaling van 10 schadevergoeding; oplichting: J, C. d. V., 30 j., radiohan delaar te Middelburg, 3 maanden gevan genisstraf. en oversPannen> onrustig en slapeloos Men gebruike hier tegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Orogisten (Ingjez. Med.) Het Noorsche stoomschip „Gung- ner" is alhier aangekomen met een lading hout uit Archangel: Het schip heeft op de reis een deel van de dek lading balken verloren en is zeer geha vend. C, F aillissemen ten. De arr. Rechtbank te Middelburg heeft heden failliet verklaard: J, Valkier, koopman, wonende te 's-H. Arendskerke. Rechter-commissaris mr. J. W. Zijlstra. Curator mr. C. M. Kegge te Goes. J. A. Koert, landbouwer, wonende te Wolphaartsdijk. Rechter-commis saris mr. Th. Portheine. Curator mr. H. C, J. Zaaijer te Goes. Het faillissement van J. den Dekker- Richivel, veldarbeider, wonende te Nieuwvliet, curator mr, P, M, W. J. van der Slikke te Vlissingen, is opgehe ven wegens gebrek aan baten. Nat. bezit van aand. Kon, Mij. De Schelde. Volgens bijvoegsel no. 3836 tot de Ned. Stscrt. is de Kon. goedkeuring verleend op de gewijzigde statuten van de N.VU Nationaal Bezit van Aandeelem Kon. Mpij, Pe Schelde. Tot deze wijziging werd in de algemeene vergadering van aandeel houders van 23 Mei j.l. besloten. Het maiat. kapitaal bedraagt f 5,009.000, ver deeld in 9 preferente aandeelen en 5000 gewone aandeelen van f 1000 elk. Tij dens de statutenwijziging van 1930 zijn geplaatst en volgestort de 9 preferente en 1557 gewone aiandeelen. Kon. Mij. De Schelde. .Blijkens bijvoegsel no. 3835 tot de S!ta|atscourant van 13 Nov. is zooals ge meld goedkeuring verleend op de statu tenwijziging der N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen. Tot deze statutenwijziging werd in de ver- ig|aldering van aandeelhouders van 29 April 1930 besloten. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 5.000,000. Mosselzaadvisscherij. Men meldt aan de N. R, Crt. uit Zee land: Bij de afneming der najaarsmosselzaad- visscherij indeZeeuwsche Stroo- m e n is dit seizoen opnieuw gebleken, dat de zaadval van deze schelpdieren uiterst gering is geweest en de vraag naar goed mosselzaad als steeds een brandende kwestie blijft voor de vis- schers. Het verschijnsel van dien mos- selzaadval in de geringe beteekenis, zoo als dat zich telkens herhaalt, nu eens in meerdere, dan weer in wat mindere ma te, vonden wij nog nimmer afdoende ver klaard, maar daarmede is ook niet op gelost het vraagstuk toch voldoende voorraden te krijgen, Hoe dit in den loop van den zomer, thans bij wettelijke rege ling' geschiedt, is genoeg bekend en dat zaad van de Belgische kust door Belgen wordt opgevangen met vergunning van de regeering aan de Zeeuwen wordt ge leverd, is mede bekend. De prijs daarvan is hoog, waar evenwel aan toegevoegd wordt, dat de kwaliteit uitstekend is. Tot heden is ook nog van onze eigen regeering geen toestemming verkregen om van de waterwerken langs onze Noordzeekust zaad te halen, daar water- schapsbelangen dit niet zouden toelaten Er is meermalen over geredekaveld, waarom in België wel en in Holland niet, maar tot oplossing in den zin, dat zaad kon gehaald worden, is men nog niet gekqmen, 9 Overeenkomst spaarverzekeringen. Naar V. D. verneemt heeft de verze keringskamer haar goedkeuring gehecht aan een overeenkomst door de N.V. de Algemeene Spaarverzekering te den Haag, gesloten met de N.V. Nationaal Spaarfonds eveneens te den Haag, waar bij eerstgenoemde haar jaarkassen 1929 en 1930 met alle rechten en verplichtin gen aan het Nationaal Spaarfonds heeft overgedragen. CASSATIEBEROEP VERWORPEN. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. Van Lier, heeft heden gecon; cludeerd tot verwerping van het cassa tieberoep van G. K. v. d. B. directeur der N.V. Vee- en Vleeschhiandel voorheen fr. Hakker te Middelburg, die door de rechtbank aldaar in hooger beroep was veroordeeld tot f 200 boete subs wegiens Overtreding van art. 40, der Vleesch (keuiringswet n.m.l. het in voorraad heb ben van bedorven yet, worst en vleesch Arrest 24 Nov. J. A. VAN ROMP.U 75 JAAR. Heden herdacht te Terneuzen J. A. van Rompu, 'lid van Ged. Staten van Zeeland, voorzitter der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen en tal van andere corporaties zijn 75sten jaardag. Hij werd bij deze gelegenheid gecomplimenteerd door een deputatie uit Gedeputeerden en hét ge meentebestuur van Terneuzen, terwijl hem Vanwege de Ka'm'er van Koophandel door den loco-voorzitter den heer P. A. Neeteson als blijk van waardeering voor zijn langdurige werkzaamheden ter be vordering der economische belangen van Zeeuwsch Vlaanderen met een geluk- wensch werd aangeboden de legpenning der Ramer in goud, met een oorkonde. Den jubilaris die onder meer reeds 35 jaren lid is van Ged. Staten, vielen zoowel uit binnen- als buitenland tal rijke blijken van belangstelling ten deel. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 17 Nov. Tarwe (schot [kwaliteit) 6—8, uitgezochte partijtjes 9.5010.50, gerst 5.756.50, haver 56, erwten (kl. groene) 6—11, schokkers 8.50 11.50, uitgezochte 12—fl4, bruine boo- nen 11—14. AMSTERDAM, 17 Nov. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt die van heden, onder voor behoud ontleend aan de Officieele Prijs courant van de Ver. v. d. Effectenhandel. Ned. 22 A/B 1000-6 103%—103%. Ned. 18 1000-5 102—101%. Ned. 17 1000-4% 101%—101. Certificaten-3 81%82%. Cert. N.W.S.-2% 68—67%. Duitschl. 100-7 99%—98%. Engl, W.L. 50-200-5 102%—103. Zeeuws. Hyp. B-5 100%100. Zeeuws. Hyp. B-4% 100%100%. A Amsterd. Bank 176%177%, A Bank Assoc. 45% C Ned. Hand. Mpij. 100 152—153. C Rott. Bankver. 1025/8102%. A K.M. De Schelde C Farbenind I.G. 138(41373/8. •C Fisk Rubb. Cy. iy2lv/g. C U. States St. C. 147%—147%. C C. Publ. Serv. 17%17%. C. North Am. Cy. 72—71%. A Born. Sum. H.M, 145% A Singkep Tin M. 115113. C Shell Union O. C. 9%9%. A J. C. Japan Ln. 7979%. A Rotterd, Lloyd 131%131%, A S. M. Nederland 139138%. A Amst, Thee C.M. 56%56%. A Houth. Alberts 71%71%. C Peruvian C. Pr. 33%—33%. A Erie Spoorweg 2931. A Kansas City S. 45 A Southern Rlw. 70 ex div. C Union Pac. Rr. 189%191%. A Ned. Ind. Tram 33. A Koloniale Bnk. 160%158. A N.I. Hbk .1000 130—130. C Ned. H. M. 1000 147%—148. A Alg. Kunstz. U. 68%70%-68%. A v. Berkels Pat. 61%61. GROOTE BOERDERIJBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft, naar „De Maandagmorgen" meldt, te O s s een hevige brand gewoed, aan den Berghemschen weg. De brand begon bij de boerderij van den landbouwer S. In een oogenblik tijds stond de geheele boerderij in lichte laaie. De boerderij was niet meer te behouden, daar het dak met stroo gedekt was, en daarom moest de brandweer zich be palen tot het beschermen van de omlig gende gebouwen, Evenwel kon men niet verhinderen, dat de naastgelegen boer derij van den landbouwer v. D, ook vlam vatte en eveneens uitbrandde. In 't geheel verbrandden vier koeien en tien varkens. Een zieke vrouw, welke in een kamer lag, kon met zeer veel moeite nog gered worden. De kamer, waarin de vrouw lag, was reeds aan het branden en de vrouw moest een zak doek voor mond en oogen houden om niet in den rook te stikken. Een zoon van den landbouwer v. D., die aan het reddingswerk deelnam, be kwam zeer ernstige brandwonden. Hij moest zich een weg banen door de vlam men en werd ernstig aan hoofd, voeten en armen gewond. De zieke vrouw werd met bed en al uit het huis gesleurd en bij buren onder gebracht. De boerderij van den landbouwer C., even verder gelegen, had ook vlam ge vat, doch de buurtbewoners wisten deze met minimax-apparaten te blusschen. Landbouwer C, heeft echter veel scha de; daar ook zijn inboedel nog bijtijds naar buiten was gebracht en veel in der haast beschadigd werd. De correspondent van het blad meldt nog nader dat Zondagmorgen opnieuw de brandweer was gealarmeerd, daar het vuur weer begon aan te wakkeren. Tot twaalf uur heeft de brandweer nog flink water moeten geven, om opnieuw uit breiding te voorkomen. Het blad vernam nog dat 120 kippen verbrand waren. DIEFSTALLEN GEPLEEGD OP KLAARLICHTEN DAG. Een schil dersknecht vtan Duitsche afkomst, die bij een schilder te Boxtel' in betrekking was en aldaar onder een valschen naam leefde, heeft Donderdagmiddag op klaar lichten dag kan» gezien een aantal in sluipingen in het noordelijk deel yan Tilburg te plegen, aldus het „Nwsbl. v. h. Zuiden". De Duitscher, genaamd J. G., 19 jaar oud, was des morgens door zijn patroon ontslagen. -Nochtans wist de knecht in de buurt een ladder machtig te worden en met dit klimwerktuig gewapend begaf hij zich naar de Paduaslratait, waar hij achtereenvolgens insloop in vijf wonin gen. >ii De knecht plaatste de ladder tegen de woningen en kwam zoo op de bovenver diepingen. Uit de drie woningen nam hij weg een zwiart gebrand zilveren da meshorloge met dito ketting, een porte- monnaie met een gulden en eon bedrag v,an f 5.25. De politie mocht er in slagen reeds Vrijdag te Boxtel den jongen te doen aanhouden. Hij heeft direct een volledige oe.Kentenis at gelegd. Ongeveer veertien "dagen géleden kwam hij uit Italië in ons land. Niettemin stond hij reeds in het Algemeen Politie blad gesignaleerd voor een verduistering van f 60 te Overasselt gepleegd. Ook deze verduistering heeft de man bekend BEDROG MET VERKOOP VAN SCHE PEN. Bij de politie te Dordrecht heeft (zich aangemeld zekere J. C. L. aldaar die dezer dagen faillief is verklaard. Hij deelde mede, zich gedurende de laat ste jaren aan ernstige verduisteringen te hebben schuldig gemaakt, door schepen welke hij hier te lande had gekocht en C Calvé-Delft 100—103. A C. Suiker Mpij. 451/245ys. A Holl. Kunstz. I. 753/t A Int. Viscose 1717aAl- A Küchenm. I. Acc. 783/478(4-6. A Küchenm. I. Ullr. 761/4 C Marg. Un. 1000 223i/8—220 ex.-div.-16. A Ned.. Ford AM, 225—227. A Philips Gem. B. 2311/4—2283/4-5. G Anacoda God. 853/484i4-3. C Bethlehem St. 68i/s68'/8"V2- C Fokker Aircr. 8%8%-%, A A.N.I.E.M.N.B. 252%—262. C A. Gas El. C. 22-22-%. C Cities Serv. Cy. 2121%-%. C Midd. West Ut. 21%—22%-%. A Alg. Explor. Mij. 111%110. A Boeton Mijnb. 83%83%, A Kon. Petr. Mpij, 310312-09%. C Contin. Oil Cy, 12%13%-%, A Holl. Amer. Lijn 18%19. A K.N. Stoomb. Mij, 57%—59%. A Ned. Scheepv, U. 139%139%. A H.V. Amsterdam 386%389-1%. waarop hij dan hypotheek nam, in het buitenland onder anderen naam en als onbezwaard te venkoopen. Een vijftal scheepshypotheekbianken hier te lande moet op die wijze voor een totaal-bedrag van eejnige tonnen zijn benadeeld. ZWARE BRAND. Zaterdagmorgen om halfzes werd brand ontdekt in den schoenwinkel van den heer C, van Gils, gevestigd in het benedengedeelte van pand Oppert te Rotterdam, waar boven in drie verdiepingen is onderge bracht de fabriek van de N.V. Vereenig- de Confectiefabrieken, directie Hemel raad. De brand liet zich aanvankelijk niet ernstig aanzien en was met twee stralen van de brandspuit vrij spoedig gebluscht. Hij was ontstaan door schroeiing van houten vakken, waarin schoenen worden geborgen en waarlangs een onbescherm de kachelpijp liep. Toen de brand zoo goed als gebluscht was, ontdekte men plotseling dat het achtergedeelte van de confectiefabriek boven over drie verdiepingen in lichte laaie stond. Blijkbaar had de brand zich ongemerkt naar boven voortgeplant en zich daar verder uitgebreid.Het achter gedeelte van de fabriek brandde spoe dig geheel uit, doch men kon den vuur haard, die zich rondom een luchtkoker in het midden van het gebouw genesteld had, niet bereiken. Het bovenachterge- deelte stortte spoedig in en terwijl men nog bezig was met het blusschen van de overblijfselen, sloegen ineens de vlam men uit de ramen aan de voorzijde Den brand wist men tenslotte te blusschen. De schoenwinkel en de fabriek zijn totaal uitgebrand. De schade is zeer aan zienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Kring Walcheren der Z. L, M. Bovengenoemde Kring hield heden middag een algemeene vergadering, die wegens verhindering van den voorzitter, jhr. P. J, Boogaert, werd geleid door den vice-voorzitter, den heer C. Franse van Kleverskerke. Deze opende de verga dering met de volgende woorden: Nu wij aan den vooravond staan van de groote crisisvergadering op Woensdag a.s. te Goes, achtte het bestuur van de zen Kring het gewenscht deze vergade ring te houden. Zeer begrijpelijk richten wij daarbij in de eerste plaats het oog op den Walcherschen landbouw met zijn gemengde bedrijven en meestal overwe gende veehouderij, en dan constateeren wij met dankbaarheid dat de malaise niet zoo diep is doorgedrongen dan in de ak- kerbouwstreken, waar inderdaad een noodtoestand bestaat. Niettemin zijn ook in Walcheren de grondprijzen met pl.m. 40 pet. gedaald, en zullen zonder twijfel in de naaste toekomst ook de andere tak ken van ons bedrijf worden aangetast. Wanneer wij over de landbouwcrisis in het algemeen spreken, dan treden direct een tweetal vragen op den voorgrond: I, Wat heeft de Z. L. M., dus onze vakorganisatie, gedaan om te trachten de gevolgen van de crisis voor hare le den te verzachten? II, Wat heeft tot heden de regeering gedaan? Zonder twijfel zal het u allen bekend zijn, dat de Z, L. M. steeds met woord en pen voor de belangen van hare leden op de bres heeft gestaan. In het bijzon der wil ik hierbij wijzen op de samen stelling van het urgentieprogram. Op 25 Maart van dit jaar ontving het dag. be stuur van de Z. L. M. een schrijven van het K. N. L. C. met verzoek den toe stand van den landbouw eens ernstig on der de oogen te zien, en tevens de mid delen aan te geven, die tot verbetering konden leiden. Dit schrijven is doorge zonden naar de hoofdbestuursleden en de Kringen, en is naar aanleiding van de binnengekomen rapporten door het dag. bestuur in zijn vergadering van 30 April een programma samengesteld en door gezonden naar het K, N. L. C.; deze heeft de rapporten van de verschillende provinciale organisaties verwerkt tot een urgentieprogram en verder in samenwer king met den Christelijken Boeren- en Tuindersbond en den Katholieken Ne- derlandschen Boeren- en Tuindersbond een urgentieprogramma gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en aan de inmiddels in het leven geroepen crisiscommissie-Lovink, Dat gezamenlijk optreden van de drie centrale landbouworganisaties, dus na mens den geheelen georganiseerden Ne- derlandschen landbouw, is m. i. een ver heugend feit van zeer groote beteekenis. Voorts heeft het dag. bestuur telkens weer, door telegrammen of circulaires, den Minister gewezen op den» noodtoe stand, die in den landbouw heerscht. De laatste dienaangaande dateert van 28 Oc tober en betreft een- verzoek tot invoe ring van een maalverbod. En thans, ge achte vergadering, wat heeft tot heden de regeering gedaan; wat heeft ze gedaan voor de landbouwers die in de oorlogs jaren bet Ned. volk hebben gered op een wijze die hun tot eer strekt, omdat ze gevoelden, dat het hun plicht was en die thans niet vragen om een vier- weeksche vacantie met behoud van sa laris of een 8-urigen werkdag, maar slechts tijdelijke bescherming om hun be staan, een strijd, die voor velen hunner zal eindigen in een financieelen onder gang, en wanneer we dan zien dat het tot heden slechts het suikerwetje het Staatsblad heeft bereikt, dan zijn wij het voor 100 pet. eens met den voorzitter van het K. N. L. C„ lid van de commissie- Lovink, wanneer hij dat noemt een ma ger resultaat. Telkens weer „vragen we ons af, waarom toch niet zooals andere landen maatregelen genomen tegen de dumping met het Russische graan, en wie onzer heeft zich niet geërgerd aan het getreuzel met de behandeling van het maalgebod, totdat de zaaitijd vrijwel is verstreken. M, i. demonstreert dit zeer duidelijk, dat de regeering niet door drongen is van den ernst van den toe stand, waarin de landbouw verkeert; terwijl toch een bloeiende landbouw een hoofdvoorwaarde is voor algemeene wel vaart. Wanneer een land in nood ver keert, mobiliseert het zijn troepen, nu de landbouw in nood verkeert, hebben de A Java Cult. Mij 307%306-304, A N.I. Suiker U. 185—185. A Poerworedjo S.O. 3330%, A Deli Batavia 283%284%-285. A Deli Maatsch. 273%—276%-273%. A Senembah 314-317-311%. C Chicago Milw. 81/283/4-91/3. A Amst. Rubb. C. 1141/2114-3. A Deli-Bat. Rubb. 63s/8— 647/8. A Hessa Rubber 941/294b/4|, A Serbadjadi S.R. 661/2—673/4. A V.I.C. Ondern. 64— 65i/2- C Interec. Rubber 33/83s/8-1/2 Prolongatie ls/8—11/4. WISSELKOERSEN. 15 Nov. 17 Nov. Londen 12.07% 12.07% Berlijn 59.24 59.23 Parijs 9.76% 9.76% Brussel 34.66% 34.66% Zwitserland 48.18% 48.17% Kopenhagen 66.46% 66.50 New-%ork 2.4865 2.48% it Suihei Rubber Olie Tabak - Accoust. -Margarine - Industrie Amerika leide satie zer, aan uwe ter daan 0F ring Nadruk verboden.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2