zin - Tabletten. Een laxeermiddel Uitrusting autospuiten. Jaarlijksche uitgaven. De reorganisatiekosten op zichzelf. Handel, Nijverheid en Visscherij Verkeerswezen, Post en Telegrafie. GEMENGD NIEUWS. WEERBERICHT etc. BURGERLJKE STAND. het Rijk wegvallen. Buitendien zal on getwijfeld na reorganisatie de beveili ging van de in onze Gemeente aanwezige Rijksgebouwen, waarvan vele van hoo- ge architectonische waarde zijn, zeer veel beter mogen genoemd worden dan tot dusverre het geval was. B, en W. meenen, dat daartegenover zeker van het Rijk in een of anderen vorm wel een tegemoetkoming in de niet onbeteekenende kosten van de brandweerreorganisatie mag verlangd worden en zij stellen tot het verkrijgen daarvan reeds pogingen in het werk. B. en W. hebben op de begrooting der jaarlijks terugkeerende uitgaven niets uitgetrokken voor de kosten, voortvloei ende uit de met 2 garages eventueel aan te gane overeenkomsten, aanvulling en onderhoud van 't nieuwe materieel bene vens benzineverbruik der 2 autospuiten en belooning der 60 manschappen voor dienst bij exercitiën en brand, aangezien daarvoor thans bezwaarlijk juiste bedra gen zijn te ramen. Een gedeelte dier bedragen zal evenwel kunnen gedekt worden uit hetgeen op de ontwerp-be- grooting 1931 voor de Brandweer in haar huidige organisatie is uitgetrokken. Blijkens bijlage I tot vorenstaande Raadsvoorstel zal de uitrusting der auto- mobielmotorspuiten bestaan uit: a. 600 Meter hennep- of vlasslangen van 2Y>" bestand tegen een druk van 18 atm.deze 600 M, dienen in lengten van 25 M. voorzien te zijn van Storzkop- pelingen; 16 lengten slang worden op het chassis geborgen en 200 Meter op een haspel; b. 1 steekladder, gemaakt van Greenenhout en bestaande uit 4 gelijke deelen, met patent vastzetting der dee- len onderling, of andere geschikte lad der; c. 1 boomladder; d. 2 goede brand weergasmaskers; e. 2 handlampen en 2 benzinelampen; f. gereedschappen voor schoorsteenbranden, als g. slang voor de binnenwaterleiding; h. verbandkist; i schuimbluschapparaat; k. kleine gereed schappen als: 2 schoppen, 2 bijlen, breek ijzer, hamer, 12 slangenverbanden, slan- genstroppen enz. enz. De jaarlijks terugkeerende uitgaven begrooten B. en W. als volgt: Commandant 1200, Brandmeesters 600. Manschappen 600. Telefoon 288. Alarmschellen 180, Tel. gesprekken enz73. Onvoorzien 69. Totaal 3000.- Zware autospuit m. toebeh. 13400.- 600 M. vlasslang 1350.- Steekladder 70.- Boomladder 45.- 2 Gasmaskers 400.- 2 Handlampen 10.- 2 Benzinelampen 40,- Verbandkist 45.- Schoppen, bijlen, enz35.- Slangenverbanden enz55.- 1 Schuimbluschinstallatie 1900.- Liadderwagen 3950.- Aanvulling burgerijspuit 1000.- Aanv. 4 gr. slangenwagens.3000,- 8 Telefoonaansluitingen 200.- 12 Alarmschellen 120.- Uitrusting 60 manschappen.. 2200.- Onvoorzien 1180.- Totaal 29000, Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden de vorige week als werkloos ingeschreven: 2 typografen, 8 grondwerkers, 12 opper lieden, 15 schilders, 19 timmerlieden, 6 meubelmakers, 3 schoenmakers, 1 zadel maker, 8 bankwerkers, 1 klinker, 1 las- scher, 1 'machinist, 1 plaatwerker, 1 mo delmaker, 1 rijwiellhersteller, 2 smeden, 7 stokers, 1 monteur, 2 vormers, 1 draaier, 11 bakkers, 9 boerenarbeiders, 1 tuinder, 7 winkelbedienden, 6 chauf feurs, 2 kelliners, 1 varensgezel',* 1 kraan drijver, 17 kantoorbedienden, 13 van an dere groepen, 57 met vakkennis zonder bepaald beroep, 180 zonder vakkennis (ongeschoolden.) Verder 12 vrouwen w.o., 1 oostuum- naaister, 1 kantoorbediende, 1 steno-ty piste, 2 dienstboden voor dag en nacht, waaronder 1 liefst voor Rotterdam, 5 werkvrouwen, 1 hulp i. d. Huishouding, liefst voor Rotterdam, 1 waschvrouw voor wasch aan huis. Totaal vorige week 404, bij|gtekomen 109, a f ge-gaan 103, over 410. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister ontleenen wij betreffende Zeeland de volgende opga- Ten I Nieuwe inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. E. Kohschutte s Manufacturenlian- del, Zierikzee. Mol 305, handel in manu facturen en aanv. art. iin den meest uitge- breiden zin des woords. Dir.: wed. C. M. Kohschulle—Verwer en E. J. Crombeec- ke en pres.-comm.: ;C. A. Kohschulte, allen Zierikzee. Comm.: Dr. J. Bauwens 's-Boscb en L. I. Verweer Goes. Maatsch kapitaal f 5000, geheel gepl. en gestort. CDagt. Ned. Staatscrt. 30 .Sepit. 1930 volgno. 3402). (3150). BIJ apothekers en drogisten verkrijgbaar. W ij z i g i n g e n. Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. A. Hillen's Sigaren- en Tabaks» fabrriek (F.) Vllssingen, WalsLraat 27. Fi liaal Vlissingen ,Walsitraat 27, opgehe ven. P. Wesltstrate Jzn., Does, Voorstad 65, groot- en kleinhandel in klompen. Zaak omgezet in een venn. onder firma, Han delsnaam gew. in: Firma Pl. Weslstrate en Zonen. Venn.: P., J. en A. Wesifslrate, Allen Goes N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunst- mesthandel voorheen S. en M. Boogerd, Dam N.Z. F 152/3, fabr. van kunstmest, vrachtvoeder enz. De chef der afd. voe der: W. van Egdo mis per 1 Juli jl. ont slagen. W,. Nj-Brahaiit (Breda). Coöp. Boerenleenbank, Tholen, Markt 4. Uitgelr. als voorz.: van den raad Van kiez.: A. C. vaai Tilbeurgh en als li,d van den raad van toez.: R. E. Hattink. Be noemd tol secr. van den raad van toez.: C H. C. de Wiit, Oud-Vossemeer en lot voorz. van den R. 'V. T.: Wl. L. Klompe, Tholen N.V. „De Hoop'", Stavcnisse, Sloof- dijik A 158, varkenshandel en -fokkerij. U'ilügetr. comm.: A. G. van IJsseldijk en M. P. Hendrilcse. Mistseinen Hansweert, Wemeldinge en Westkapelle. De Schippers-Ver. Schuttevaêr zond den Minister van Waterstaat het volgend erzoeksclirift: dat belanghebbende schippers en visschers, leden der Ver- eenigiflg voornoemd, de aanadcht heb ben gevestigd op de wenschelijkheid uit breiding te geven aan het aantal z.g. mistseinen op de in dit opzicht zeker misdeelde Zeeuwsche stroomen en zee gaten. dat als daarvoor in aanmerking ko mende punten werden genoemd de ha vens van Hansweert en Wemeldinge en de ingang van bet Oostgat onder West kapelle, dat als plaats van vestiging werden aanbevolen voor de beide eerstgenoemde de Westelijke havenhoofden, voor het laatste den dijk bij het z.g. IJzeren licht, dat de scheepvaart, welke het Kanaal van Zuid-Beveland passeert, zoowel wat betreft de tonnenmaat als het aantal vaartuigen verre die op alle andere van mistseinen voorziene binnenwateren in Nederland overtreft, dat aanwijzing van het Oostgat aan de zeevaart en aan de in- en uitvarende kustvisschers grootelijks ten goede zou komen, redenen, waarom adressante verzoekt wel te willen besluiten tot het doen plaatsen van mistsignalen op de punten bovengenoemd. Meerpalen te Wemeldinge en te Hansweert. Aan den Hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat, Directie Zee land, werd verzonden het volgend schrij ven: Op de laatste algemeene vergadering der schippersvereeniging „Schuttevaêr" werd o m. gewezen op de moeilijkheden, welke kleinere schepen ondervinden bij het naderen van de sluizen te Hans weert en te Wemeldinge en dit zoowel door de groote onderlinge afstanden, waarop de dukdalven bij de sluizen zijn geplaatst als door de vaak te groote hoogte dezer objecten. Met het oog op deze kleinere vaartui gen werd daarom aanbevolen het aan brengen van trapjes aan de binnenzijde der dukdalven en het halveeren van den onderlingen afstand door het tusscben- plaatsen van een dukdalf of paal; het eerste om de verbinding tusschen duk dalf en schip te kunnen bewerkstelligen, het tweede om afdrijving en oponthoud bij het naderen der sluizen te voor komen. In opdracht der Vergadering brengt het Hoofdbestuur der Vereeniging een en ander onder den aandacht, in de hoop dat dit mag leiden tot de door de schippers gewenschte geachte verbe tering der outillage van bedoelde slui zen. Vluchthaven in het Zijpe. Van den Minister van Waterstaat ont ving het Hoofdbesuur der Schippers- Vereeniging Schuttevaêr bericht, dat binnenkort met den aanleg van de vluchthaven aan het Zijpe, benoorden de bestaande tramhaven zal worden begon nen. Ook omdat de aankoop van grond reeds in 1922 heeft plaats gehad, wordt overweging van een andere plaats min der noodig geacht. mag den darm nief schaden, doch moet zacht, aangenaam en daarbij toch prompt werken. Al deze voordeelen bieden de beproefde B Bovendien houdt hun regelende werking dagenlang aan. M - '-J./- TIngez. Med.) Wegencommissie A.N.W.B.K.N.A-C. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben de aandacht van den betrokken hoofd ingenieur van den. Rijkswaterstaat ge vestigd op den slechten toestand van de bestrating van den Tetfl^teringsche Dijk (deel van den rijksweg BredaTilburg) en verzocM een spoedige verbetering te willen bevorderen. In den v.erkeersweg loopende van. den straatweg Utrecht—Amsterdam naar "Hil versum is in het Tlorp 'Vreeland een voor hel verkeer gevaarlijke bocht, waar hét uitzicht door een hooge hjaag en een schuur geheel wordt benomenn. De A.N.'|VV.B. en de K.N.A.C. hebben na een Iter plaatse ingesteld onderzoek aan den burgemeester der gemeente Vreeland verzocM te willen bevorderen dait de haag lot 1 M. hoogte zal worden gesnoeid en dat in de bocht een ver keersleider zal worden aangebracht', waardoor zal worden verkregen, dat het van Amsterdam en Utrecht komende ko mende verkeer de buitenzijde van de bocht zal aanhouden. Naar aanleiding vain een verzoek van een kien A.N/W.B. en de K.N.A.C. met betrekking tot den weg Oud-Gastel^ Oudenbosch deelt de betrokken hoofd ingenieur van den Prov. waterstaat wel willend mede, dat in voorbereiding is een tracé verbetering van den prov. weg Oultl-Gastei—Oudenbosch. De terreinop- metinger voor dit wegM&k! zijn welhaast geëindigd. Bij het opmaken van plannen wordt er naar gestreefd de aanwezige bochten te verbeteren, zoodanig dat de de as van den weg een kromtestraal van 250 M. of meer verkrijgt. Echtgenoote: „Vlug, Jan! Zet je wagen hier bovenop, dan laten we ons fijn mee rijden.' (Pass. Show). DF. DOODENDE STROOM. Zater dagmorgen kwami in de eleetrische cen trale der gemeente Leiden de arbei der Wi. in aanraking met de hoogspan ning. Zijn kameraad schoot herri te hulp en kreeg eveneens den stroom door liet lichaam. De geneeskundige dienst is D/2 uur bezig geweest om de levensgeesten op te wekken doch zonder resultaat. Bei den waren door den stroom gedood. DE POSTTROMMELDIEFSTAL. De beide mannen, die gearresteerd waren in verhand met den postlrommeldiefstal uit de postauto van de Saxen Weimarlaan te Amsterdam zijn op vrije voeten ge steld daar het onderzoek onvoldoende bewijzen voor hun schuld aan het mis drijf heeft opgeleverd. OVERVAREN EN GEZONKEN. Zaterdagmorgen ongeveer 10 uur lag de parlevinker H. B. met zijn motorbootje met winkelwaren op de rivier de Lek, even boven Culemborg, langs een der schepen van een opwaarts gaande sleep. Toen schijnt het touw, waarmede B. zijn bootje aan het schip had be vestigd, door een of andere oorzaak ge slipt en losgeraakt te zijn, althans het bootje dreef door den sterken stroom zoo ver terug dat het juist voor den kop van het volgende schip terecht kwam, en hierdoor werd overvaren. Het bootje verdween direct in de diepte. B. wist zich onder water aan het anker van het schip vast te houden. Direct werd het anker opgetrekken en B. uit zijn benarde po sitie verlost. STRAATROOF. Vrijdagavond na het sluiten van den winkel der Coöp. „Ons dagelijksch brood" te S p ekjhpllz er heide, gem. Kerkrade, begaf de winkeljuf frouw zich ials gewoonlijk met de ont vangsten van dien dag naar Heerlen, waar het hoofdkantoor is gevestigd. Na dat zij den winkel had verlaten, werd zij door een- tot nu toe onbekend gebleven individu aangevallen, die haar de f 300 ontroofde en daarna de loop nam. Tot heden heeft de politie geen spoor van den dader kunnen ontdekken. RENSTAL AFGEBRAND. Op de renbaan R u h 1 e b e n is, naar uit Ber lijn gemeld wordt, in een der stallen, waarschijnlijk tengevolge van nalatigheid, brand uitgebroken. Hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was en 't blus- schingswerk geen groote moeilijkheden opleverde, kon zij toch niet verhinderen, dat 7 paarden in de vlammen omkwamen, MET EEN HALF MILLIOEN VER DWENEN. Een kaslooper aan een der grootste bankinstellingen te Antwer pen, die een half millioen moest innen, is met dit bedrag spoorloos verdwenen, DRAMA. De oorlogsinvalide Joseph Buel in Bergburir heeft Zondagoch tend bekend, terwijl zijn vrouw naar de kerk was, zijn vier kinderen, waar van de oudsite acht jaren telde, met teen bijl doodgeslagen en daarna een poging (gedaan tot zelfmoord. GROOTE VERDUISTERINGEN. - Bij de spaarbank te Oslo zijn dezer da gen verduisteringen ontdekt tot een to taal bedrag van ongeveer 400.000 kronen. Als dader werd hiervan verdacht de 35-jarige procuratiehouder Hyblin. Hy- blin had juist ziekenverlof gevraagd, om, naar hij zeide, in een sanatorium herstel te zoeken. In plaats daarvan reisde hij echter naar Hamburg, vermoedelijk om te trachten vandaar per schip Europa te verlaten. Kort na zijn vertrek werden de ver duisteringen ontdekt, waarna de re cherche te Oslo zich in verbinding stelde met de politie te Hamburg. Hyblin had inmiddels er waarschijn lijk de lucht van gekregen, dat zijn ver duisteringen ontdekt waren en besloot naar Oslo terug te keeren om zijn direc teur op de hoogte te stellen, in de hoop. daardoor misschien een regeling te kun nen treffen en een strafvervolging te vermijden. Onmiddellijk na zijn terugkeer belde hij den directeür van zijn bank op en maakte een afspraak met dezen in zijn woning. Daar overhandigde hij den directeur de helft van het verduisterde bedrag. De rest had hij, naar hij meedeelde, met speculaties verloren. Inmiddels is Hyblin door de politie gearresteerd en ter be schikking van de justitie gesteld. Inbraken. Vrijdagnacht is te N ij m e g e n inge broken in de Nederlandsche Verbandwat- lonfabriek aan de Voorstadlaan. De die ven hebben 'n iiaam opengebroken, en zijn toen 't kantoor binnengedrongen. Daar hebben zij met horen de brandkast gefor ceerd. Een bedrag van f 250 is gestolen. Vrijdagnacht is in het station van de Nederl. Spoorwegen te Bredevooft (Geld.) ingebroken. De brandkast werd op een kruiwagen naar een o-p1 een kwar tier afstand gelegen dennenboscli gevoerd en daar opengebroken. Het aanwezige geld, ongeveer f 150 werd gestolen. Branden. Zaterdagavond ontstond brand in de boe renwoning van H. van E in het Eperbroek te E p e. Het geheele perceel brandde uit. Ook de inboedel ging verloren. Het vee kon gered worden. Alles is ver zekerd. De boerderij van J.S.te Gaanderen is door onbekende oorzaak totaal afge brand. De villa Sterhoeve aan de Bouvigne- laan onder Ginnekenis Zaterdagmor gen geheel uitgebrand. Zondagnacht is te Hillegom door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de bloembollenschuur der firma Kabel en Co. De schuur is met een groote hoeveelheid bloembollen afgebrand. Het kantoor bleef behouden. De inboedel is verzekerd. De schade is onbekend, Te Herten, Gem. Merum1 (L.) is (Jê woning vjan den rijwielhandelaar F. afgebrand. Drie kinderen, die op de bo venkamers sliepen konden slechts met moeite worden gered; een hunner is met brandwonden in het hospitaal te Roer mond opgenomen. Slechts eenige nieuwe rijwielen werden in veiligheid gebracht de rest van den inboedel ging in vlam men op. Verzekering dekt de schade. Ongelukken. Op den Utrechtschen weg te D e Bilt stond de heer A. S., architect op het rijwielpad op de tram naar Zeist te wachten. Toen de tram uit Utrecht de halte na derde, begaf de heer S. zich van het rij wielpad over den rijweg na,ar de tram. Hij werd daarbij door een juist pas- seerenden auto gegrepen en kwam onder den wagen terecht. De heer 'S. werd ernstig aan het hoofd gewond, terwijl ook armen en beenen ernstig werden ge kneusd. Hij is in zeer zorgwekk,enden toestand naar de rijksklinieken te Utrecht overge bracht en' nog 's nacihts zonder tot be wustzijn te zijn gekomen overleden. Vrijdagmiddag is het 7-jarig doch tertje van M. G. te Nispen op weg van school naar huis door een auto overreden en gedood. In hel woonwagenkamp aan den Nieuw Terbregschenweg te Rotter dam is' twist ontstaan tusschen twee mannen om een vrouw. Men ontdekte, dat een van de mannen een revolver bij zich had en om een schietpartij te voor komen wierp men hem uit den wagen. Daarbij is het wapen afgegaan en de drager raakte daardoor gewond aan het rechterdijbeen. Te Swalmen geraakte het 5-jarig zoontje van den heer B, spelende onder 11 November. Barometentandex. Hoogste: 779.7 te Valencia. Laagste: 736.1 te Vardoe. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur van gisterenmorgen t ot heden (middag '12 u.: Hoogste: 55 |gr. Laaigste: 46 gr. Weersverwachting van het K. N. M. I.: Krachtige, later afnemende N.-W. tot W. wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvan kelijk nog enkele regen- of hagelbuien. Iels kouder Woensdag 12 November. "'Zon op 7.16; oiider 4.11. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 4.41. Ma,an op 9.31 n..m.-onder 7.32 n.m. Laatste Kwartier 13 Nov. HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbare tijd. Woensdag 12 Nov. 4 49 17 23 londerdag 13 5 50 18 36 "Tg dag 14 7 03 20.01 Saterdag 15 8 30 2123 'iondag 16 9.47 22 28 Vlaandag 17 10 40 23 2 linsdag 18 11.28 23 37 een neervallende leege kipkar. Het be kwam een ernstige hoofdwonde en is Zaterdag overleden. Ziaterdagavond is op, de Fransche kade nabij Schoonhoven de 25-jari ge dansleeraar Wi. K. uit Gouda met zijn motorfiets in botsing gekomen met een vrachtauto. De botsing was zoo hevig, dat de motor in brand vloog en geheel' is verbrand. De heer K. is met een diepe wond boven het rechteroog jn bewuste- loozen toestand opgenomen. Goes. Ondertrouwd. J. Ossewaarde, jm. 29 j. en A. J. van Dijke, jd. '22 jM. A. Francoijs, jm. 26 j. en J. de Back, jd. 24 j. Bevallen: E. de Bart, geb. de Pree, d.; A. Smolders geb. de Jager, d.H. E. A. Bruel geb. Polfliet, z.; J. S. Rijn, Igeb. Noels, d.; C. A. Danielse, geb. Zuijdweg, (dochter. Overleden: J. Sinke, weduwn. van C. de Dreu, 62 j.; L. "Westdijk, vrouw van C. Blommer, 80 j..J. Sinke, wedn. van N. Bouwens, 75 j. BEVOLKING. GOES Ingekomen: J. G. Willemse geb. Ileijen, zonder he rroep van Vlissingen, Scheldestraat 36; P. Stoel, verpleegster, Leiden, Oostwal 31; A. F. Goedemondt, waterb. opz., Hon- tenisse ,L. Vorststraat 2; W. H. JScheel- beek, zonder ber., Eindhoven, Wilhel- minaslraat 86; J. J. P. C. Bartelse, bloemist, Amersfoort, M. Smalleg. huurt 25; wed. J. Beeke, en igèzin, zonder ber„ KloeLinge, Voorstad 71; M. Ver ijzer dienstbode, Borssele, Lange Kerk straat 44; Iz. Overbeeke en gezin, com mies P.T.T,, Steenbergen, Ooslsiugel 88; wed. A. J. v. Nieuwenliuijzen, zonder beroep Steenbergen, Ooslsinigel 88; A. W,. Karelse, dienstbode, Iieinkenszand, St. Adriaansfraat 3; D. van Dalen, dienst bode, 's-H. Arendskerke, Beestenmarkt 14; J. Walhout, dienstbode, Borssele, Voorstad 65; A. Koens, verpleegster, Borssele, Kloetingsché weg 5a; J. Siep- man, zonder ber., Rotterdam, St. Adriaan straat 17; A. Polfliet, zonder ber., Ber gen op Zoom, Scheldestraat 56; M. L. Hoornick, zonder beroep, Koudekerke, Pr. Julianastraat 20. Vertrokken: D. C. van de Velde, bakkersknecht, naar Heinkenszarid A 206; J. Schadde, en gezin, reiziger, Schiedam, iTdamsche dijk 52a; J. J. Crince, zonder ber., Bre da, Zandbergweg 174; J. M. Pilaar, amb tenaar, pr. [griffie, Middelburg, Noordsin gel S '15611; W. Nieuwehuijze en gezin, werkman, Rotterdam1, Viietkade 48; C. de Jager, dienstbode, Nisse; J. Corstanje, muziekleeraar, Ginneken, Ploegslraat 100; J. J. Juimelet, opz.-teekenaar, Amsterdam, Leijnga NekStraat 45; G. J. van Zee, kleermaker, Amsterdam, Van Wouslraat 1891; wed. M. Nieuwenhuijse en ge- gezin, zonder ber., Middelburg, Lange- viele 236; M. Blok, landb. ing., Harden- iberg, Heemse; L. Corstanje en gezin, bakker, Middelburg E 9-10; W. J. Cor stanje, onderwijzeres, 's-H.-Arendskerke; E. J. M. Buijsrogge en gezin, chauffeur, iMiiddelburg W "256; C. J. de Jongh', zonder ber., Naaldwijk, Fred. Hendrikslr. 29; J. Filius en gezin, chauffeur, Mid delburg C 198; J. de Schipper en gezin bakkerskn., 's-H.-Arendskerke, Nieuw- dorp. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6