Sierlijk. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DINSDAG 4 NOVEMBER 1930. No. 259. MRE6(W-$ART<M DOOR ALICE CAMP&Etu Kreymborg PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. De volgende voorstellen zijn thans aan de leden in druk toegezonden; Begrooting 1931- Ten eerste de begrooting 1931 met bij lagen, aanwijzend in ontvang en uitgaaf f 7.629.863.85 met een póst onvoorzien ad f 94.030.49. In hun begeleidend schrijven wijzen G. Sl. erop, dat deze begroolinn(g|op sommige punten niét onbelangrijk afwijkt van vorige begrootingén, omdat de nieuwe wet inzake de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten invloed heeft op de Provinciale finantiën. Geen opcen ten mogen meer geheven worden op de personeele belasting, doch die op ver mogens- en inkomstenbelasting zijn in maximum verhoogd, tot veertig. De re- keningscijfers der laatst afgesloten dien'&tjaren. doen zien, dat dit geen ver betering beduidt voor de provincie en dat, in elk geval in de naaste toekomst, veeleer van een verschuiving, dan van een vermindering van den belastingdruk moet worden gesproken. De opcenten op de personeele belasting brachten in 1926 op f 350.735,91, die op de vermo gens- en inkomstenbelasting f 429.418.17, in '27 resp. f 361.337.24 en f 425.081.62 en in 1928 f 346.256.'75 en f385.675.31. Hieruit blijkt, dat de opbrengst van 50 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting vrijwel' gelijk was aan de op brengst wan 20 opcenten op die der ver mogens- en der inkomstenbelasting. Daarom zullen de laaüs'le thains tot heit maximum moeten worden geheven. Daar bij komt nog, dat de eerste 4 maanden van 1931 van geen der 'beide soorten van belastingen opcenten kunnen worden ge heven, en dan alleen de nog loopende 20 opcenten op de vermogens- en inkom stenbelasting inkomen. Er is nog een reden om bij de raming der belastingop brengsten de meest mogelijke omzichtig heid t e betrachten. Bedoeld wordt de al- gemeene crisis, die vooral op> den land bouw haar invloed doet gelden. Onver mijdelijk zullen zich dus de gevolgen dier crisis in een bij uitstek landbouwende provincie alls Zeeland doen gevoelen in de opbrengst der belastingen. Zooal niet onmiddellijk ten volle, dan toch zeker in de eerstvolgende jaren, ook indien er spoedig een keer ten goede mocht ko men, waarop overigens, naar het Ged. Staten wil voorkomen, vooralsnog weinig uitzicht bestaat. Ged. Staten hebben dan ooik gemeend uit te moeten gaan van het belastingjaar 1928-1929, welk jaar, al thans ten aanzien van de opbrengst der inkomstenbelasting een niet onbelangrijke dailng vertoonde ten opzichte der daaraan voorafgaande jaren. Daarbij hebben zij voor de vermogensbelasting 10 pek en voor de inkomstenbelasting 20 pet. ver mindering bij genoemd jaar vergeleken toegepast. Zij komen dan tot resp. f 111.435 eh f 357.100t opbrengst voor het jaar 1931, wat aanmerkelijk minder is dan in vorige jaren, doch Ged. Staten meenen zoodoen de ook gevrijwaard te zijn tegen ernstige tegenvallers. Toch vertoont de stand der gewone inkomsten een weinig rooskleurig beeld, al behoeft dit gelijk reeds bij vorige gelegenheden werd uileen gezet, nog niet direct tot bezorgdheid te leiden. In voorafgaande jaren is meermalen uit de gewone middelen geput voor Bui tengewone uitga-ven en dit heeft tot ge volg, dat de rekening 1929 vermoedelijk sluit met een nadeeljg sa'ldo van een be drag van f 631.687.23, doch de gewone dienst sluit met f 269.740.66 goed slot en de buitengewone met f 901.427.89 kwaad slot. Ditlaatste bedrag is thans opgenomen in een leening van een be drag van f 1.605.133 voor buitengewone uitgaven. 5. "Mon cher, nu heb ik je dan toch ge raakt. Natuurlijk kun je niets voelen voor dit schepsel, die vetmassa." Ze siste de woorden door haar tanden. „Maar ik weet toch, dat ze doodelijk van je is en ik weet ook, dat het eind zal zijn dat ze je krijgt als je duizenden mijlen ver weg trekt. En jij weet het ook Van ter zijde zag Esther dat de jonge man de schouders ophaalde; het begon haar hoe langer hoe meer te interes seeren. „Luister nu eens, Arthur, kunnen we hier niets voor je vinden?" „Lieve hemelIn Cannes?" De grenzelooze verachting, die uit dit gezegde sprak, beantwoordde zij met een uitbarsting van hevig zelfverwijt. „Het is mijn eigen schuld; dat had ik moeten voorzien „Kom, laat dat schieten, kindlief, ge dane zaken nemen geen keer." „Neen, het was mijn schuld Als ik hem maar niet had laten merken, dat het baccarat was als ik maar een andere verontschuldiging verzonnen had! Maar ik wist het niet, het kwam niet bij me op. Ook mag een deel van vorige nadeelige saldi worden gedekt uit de lëening van f 3.000.0Q0, waartoe reeds eerder be sloten werd. Op deze wijze is eenige Vrijheid v:an beweging verkregen en is tevens getracht ook in feite een scheiding te bewerksle- ligen t usschen gewoon en buitengewoon, ,die aan een behoorlijk overzicht ten goede zal komen en waardoor tevens zal worden voldaan aan een meermalen door de Staten geopenbaard verlangen. Toch meenen Ged. Sltaten le moeten waarschu wen tegen .al le groot en mispllaatst op timisme en wijzen zij er op>, dat rente en .aflossing Van leeningen toch weer op vol gende begroolingen drukken en op het feit, dat de post onvoorzien ternauwer nood 1 pet. van het totaal der geraamde inkomsten en uitgaven lied raagt, hetgeen .aanduidt, dat zuinigheid,' waar mogelijk plicht blijft. Bij cle toelichting op enkele posten der begrooHing deelen Ged. Staten o.a. mede, dat zij de posten voor opnemen en af lossen van kasgeld en het uitzetten en terugontvangen daarvan niet meer me morie doch op f 1.000.000 elk hebben geraamd, om te voorkomen, dat de be grooting steeds achter de feiten a&iikom't. Gerekend is verder op het blijvend terug betalen van voorschotten door de P.E. Z.M. en voor het eerst is daartegenover een post voor cxtr,a-aflossing geraamd. Zooals reeds bij het voorstel inzake sub sidie voor herstel van hel Raadhuis le Veere is gemeld, is de post voor een cftoel als diit verhoogd van f 5000 op f 10.000. Verder zijn uitgetrokken posten van f 150.000 voor rentelooze voorschot ten voor tertiaire wegen, f 1.114.300 voor een igeldleening 'ton behoeve van de P.E.Z.M.; verhooging van den piost voor den weg MiddelburgIvoudekerk'e van f1800 op f 12.000, daar deze weg zeer heeft geleden o.a. door het vervoer van materiaal voor den weg Koudekerk.e Bigjgekerke en herstel, ook vóór de ge- lieele vernieuwing, dringend noodig is. Verder nog f 25.000 voor verbetering van den weg ZierikzeeSchuddcbeurs en f 95.000 voor verbetering van den steiger te Kialsche Veer. Overigens ver wijzen Ged. Staten voornamelijk naar hunne afzonderlijke voorstellen, die op de begrooting in cijfers tot uiting komen. Tuinbouwschool te Haamstede' Al ontveinzen Ged. Staten zich niet, dat inwilliging van liet verzoek om een bijdrage, te verleenen in de kosten van stichting eener Lagere Tuinbouwschool- te Haamstede ten gevolge kan hebben, dat soortgelijke verzoeken uil andere deelen der Provincie worden gedaan, waarop ook de Rijksluinbouwconsulent in zijn advies zinspeelt, meenen zij, dat dit geen reden mag zijn oml dit verzoek niet in te willigen. Zoioais ook uit de Staten ongetwijfeld bekend is, ontwikkelt zich de tuinbouw mede als gevolg van minder gunstige rö- sultuten in andere lakken van bedrijf, in de daarvoor in aanmerking komende 'deelen van Zeeland hoe langer hoe roeier en indien, gelijk het zich Haat aanzien, in den tuinbouw voor de opgezelenen een bron van beslaan gevonden kan wor den, dan ligt het niet op den weg d'sfr Provincie het aanharen van die bron te bemoeilijken, ziooal niet onmógelijk te maken, door zich van medewerking te onthouden. Is echter een maal, met medewerking der Provincie de gelegen heid geopend, dan is het de taak der meest belanghebbenden de levensvatbaar heid van hetgeen door samenwerking werd verkregen, doch waarmede toch in de allereerste plaats hun belangen worden gediend, te bewijzen. Het wil Ged. Stolen althans voorkomen dat, zoo het al de taak der gemeenschap1 geacht kan worden een nuttig initiatief, want neer het kans van slagen toont te steu nen, het juist niet de taak dier gem een En nu ben ik zoo hulpeloos, mijn han den zijn gebonden De zenuwachtige beweging, die ze maakt, deed haar armbanden rinkelen. „Zoo." „Arthur, zeg het me. Is er geen andere weg; moet je met dit schepsel mee ghan?" Een pauze, waarin de kellner thee en een vermouth bij hen neerzette. Toen weer de stem van den jongen man, ver moeid en knorrig. „Ik zeg je, dat ik moet kunnen leven en ik kan niet leven van lucht alleen.' Weer een lange stilte en Esther vrees de dat ze niets meer zouden zeggen. Het interesseerde haar zoo. 't Was meer dati erg. Na ongeveer drie minuten klonk weer de stem van de jonge vrouw, maar nu kalmer, rustiger „Ik vergat je te vertellen,' dat ik van daag weer bij Fleurestine ben geweest. Je herinnert je Fleurestine?" „O, dat mensch." „Ik weet wel, dat je niet aan haar ge looft, maar hoe dan ook, gisteren ge raakte ze in trance. Ze was volkomen buiten bewustzijn. Ze zag dingen, zij zag Charles." „Wel, wel, deed ze dat?" Als bewogen door dezelfde opwelling zagen beiden op en namen de naburige tafeltjes op. Esther schonken zij slechts een vluchtigen blik. Oogenschijnlijk was ze geheel verdiept iets in haar faschie te zoeken. „Ze zag hem te bed liggen, ziek, heel ziek; er was een verpleegster.... schap is, kunstmatig in 'het leven te hout- den, wal zonder overheidssteun zou moei ten bezwijken. Ged. Siaten veronderstellen, dat de Staten zich zullen vereenigien met hun voorstel om f 6000 bij le dragen in de oprichtingskosten. Proeftuin Haamstede. Hoezeer Ged. Staten in het algemeen ,geen bewonaerrars zijn van het systeem om, nadat een bijdrage is verkregen op den grondslag van, naar men moet a.an.- nemen, nauwkeurig opgemaakte ramin gen, te komen met een verzoek om' een aanvullende bijdrage, willen zij van den anderen kant niet ontkennen, dat over schrijding der oorspronkelijke raming in sommige gevallen onvermijdelijk is. Een dergelijk verschoonbaar geval van over schrijding doet zich, naar zij meenen, thans voor bij de raming van stichlingq- kosten van den proeftuin te Haamstede, wat blijkt uit de verschillende gegeven toelichtingen o.a. ook van 'den Rijkstuiri- bouwconsulent. Ged. Staten stellen dan ook voor alsnog vóór een maal een aan vullende bijdrage te geven van f 1.313.07, zijnde een derde van het bedrag, waar mede de O.' rspronkelijke raming van f 7500 is overschreden. Afkoop lollen. Op het Rijkswegenplan komen een zes tal wegen voer, die nbg bij de Provincie in beheer en. onder houd zijn en deze zullen eerlang in onderhoud over gaan aan het Rijk, waardoojr f 53.986.13 mibf der zal w.ordén ontvangen. Tegenover het tijdelijke voordeel, dal de provincie voor alsnog zal genieten staat evenwel het nadeel, dat geen uitkeerkig wordt genot- ten voor wegen, op welke tol wordt geheven en dit zijn het bij de Maal schapppij de „Wilhelmimapolder" in be heer en onderhoud zijnde deel van den weg Goes—Kalsche Veer en de bij de ge meente Philippine in beheer en onder houd zijnde weg PhilippineDriekwart, waarvan de lengte resp. zijn 2.75 en 4.04 K.M. en waarvoor de Provincie f 7390 over 1929 zou hebben genoten als er geen tol op werd geheven. Bij tolvrij maken van die wegen zou tevens de m on gelijkheid worden geschapen om tot verbetering er van le geraken. Ged. Staten stellen daarom voor, dal •de tollen op wegen van het Pro v. we genplan op verzoek der tolgerechtigYlen afgekocht worden tegen een him te be talen afkoopsom ten bedrage van drie vierde gedeelte van de gekapitaliseerde waarde der gemiddelde jaarlijksche bru- 'Lo-opibreng'sl van iden tol over de aan het jaar, waarin de afkoop' geschiedt, on- jmi'ddellijk voorafgaande vijf kalender jaren. Een tweede voorstel hiermede ver bandhoudende is om aan de bepaling, dat in de kosten van plannen tot wegsver- Ibelterimg ten hoogste 50 procent wordt bijgedragen toe te voegen, dat dit maxi mum in bepaalde 'gevallen ter beoordee ling van Ged. Staten,, kan worden over schreden. Hierbij wijzen Ged. Staten er op, dat dit ook gowenscht kja-n zijn bij kostbare •onteigeningen. Aankoop gronden. Ged. Staten deelen mede,, dat door hen voor de verbetering van de wegen OoslhurgZuidzfliideSchoondijke-IJzen- dijke, en Neuzen—Axel verschillende per- •ceelen jgrond zijn aangekocht voor te samen f 10.331 en stellen zij voor deze 'mededeeilng voor kennisgeving aan te nemen. Exploitatie haven Vlissingen, Ged. Stalen veronderstellen, dat het de Siaten bekend zal zijn, dat de werk zaamheden aan de nieuwe buitenhaven te Ylissingen thans in dier male gevor- (derd zijn, dal verwacht mag worden, dat deze haven in den loop van het ko mende jaar in gebruik zal worden ge wel, en wat zag ze meer?" „Neen, dat was alles, behalve, dat ze den dokter beschreef." „Toch niet mijn vriend Sartorius?" „Je ze beschreef hem precies."' Esther sperde de ooren wijd open om geen woord te verliezen. Dr. Sartorius; dus deze menschen waren patiënten van hem „En toen?" „Niets, ze werd wakker." „Ja, omdat ze wilde", zeide hij met een ironisch lachje. „Ja maar Arthur, men kan toch wel eens denken, hij is toch al drie en zeven- tig." „Ja, en hij wordt negentig; je zult het zien." „Negentig." „Ik scherts niet, het zou me niets ver wonderen als hij ons allebei overleefde." Een zwakke kreet van afgrijzen ont snapte het Fransche vrouwtje. „Arthur, dat is wreed van je, En bui tendien, ik zeg je, dat het onmogelijk is; het is. „Ja zeker, 't is niet netjes, maar hij levert het hem toch, dat zul je zien." „Ik zal het niet zien, ik weiger het te gelooven. Dat kan hij niet, hij...." „Houd je goed, Thérèse." Er kolnk een kleine waarschuwing in zijn stem en even daarna bespeurde Esther de oorzaak, toen een kleine, ge zette Fransche vrouw met geverfd haar en heelemaal erg opgemaakt zich bij het tweetal voegde. „Hoe gaat het, Thérèse? En, kapitein, nomen. Inmiddels heefit de vraag, hoe heit havencomplex met hetgeen, daar bij 'behoor! in de toekomst geëxploiteerd! zal worden, reeds sinds geruimen tijd een onderwerp van bespreking uitge maakt tusschen dè'genen, die in meer of mindere mate bij die exploitatie zullen zijn betrokken. Ook Ged. Staten zijn in die besprekingen gemengd, omdat werd (beglrepen, daL de provincie, reeds! in 'verband met de exploitatie van de pro vinciale sitoombootdiensten op de Wester Schelde, len zeerste belang heeft bij een (goeden igang v.an zaken. Ged. Sitaten er kennen, dat belang en hebben dan ook vrijheid gevonden de toezegging te doen dat de provincie in beginsel en onder voorbehoud van nadere 'goedkeuring .door de Staten, bereid is lot medewerking, op den grondslag ;eener regeling,, gelijk die in igroole trekken aan hen destijds werd medegedeeld. Deze regeling ,die evenwel ook thans nog niet in onderdeelen is uitgewerkt, dcch waaromtrent, wederom in' beginsel, de medewerking: van alle daarbij betrok ken corporaties, naar Ged. Stalen mee nen te weten, bereids is verkregen, zal dan hierin bestaan, clat zal worden opge richt een N.V. „Haven van Vlissingen", •waarin, behalve door het Rijk, de ge meente Ylissingen en de provincie Zee land, zal worden deelgenomen door de Maatschappij tol Exploitatie van Staats spoorwegen, de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg,, de N.V.s '.'.Stoomvaart Maatschappij Zeelalnd'' te Ylissingen, de N.V. „Koninklijke Maat schappij de Schelde" 'te Vlissingen en de •N.V j,Steenkolen Handelsvereenigingfte Utrecht. Het maatschappelijk kapitaal Idler vennootschap zat bestaan uit fl.000(000v verdeeld in 300 aandeelen. elk groot f 5000, waarin de provincie voor 10 aandeelen zal moeiten deelne men. De provincie zal zich derhalve mei een bedrag van f 50.000 in de op te richten Naamlooze Yennootschap' móe ten- interesseeren. Hiervoor- zal zij recht krijgen op één zetel in den uit 12 leden bestaandèn Raad van Com missarissen, alsmede op één zetel in den, uit 3 leden beslaanden door en uil den Raad van Commissarissen te benoemen, Raad van Toezicht. Hel wil Ged. Stalen voorkomen, dat bij een zoodanige regeling, die overigens geiijK rceas wera opgemerkt, nog slechts in hoofdlijnen vaststaat, de belangen der provincie op afdoende wijze zijn gewaar borgd. Dat inderdaad bij een goede ex ploitatie van de haven van Vlissingen provinciale belangen gemoeid zijn zul len ook, naar Ged. Staten meenen, de Pröv. Staten niet wenschen te fintken- neo, evenmin, dat deze belangen deelne ming der Provincie, zij het dam dat daar voor een niet onbelangrijk financieel' of fer van haar wordt gevorderd, alleszins Wettigen. Ged. Staten "stellen dan ook: voor zich in beginsel bereid te verklaren lot deelneming door de provincie in het Kapitaal der op le richten N.V. „Haven van Vlissingen" voor een bedrag van "ten hoogste 50.000 gulden onder genoemde voorwaarden en voorts Ged. Staten le machtigen lot medewerking om te gera ken tol oprichting der bedoelde N.V. Electrificatie. Ten behoeve van de electrificatie van de Noordgroep werd bij Statenbesluit van 18 Januari 1928 een crediet ver leend van f 485.000 en bij besluit van; 2 Juli 1928 een nader crediet van f 527.000. Thans verzoekt de R.aad van Bestuur dei- N.V. „P.Z.E.M." om een een gedeelte der kosten, bestemd voor crediet van f 100.000 ter dekking van aanleg van laagspanningsnetten buiten de kommen oer gemeenten. Ged. Staten stel len voor dit nader crediet te verleenen. Nog vroeg dezelfde Raad van Bestuur een crediet van f 3500 voor de overne£ ming van het laagspanningsnet der ge- u gaat ons verlaten? Is dat zoo?" Wat nu volgde raakte verloren in een gesnater van Fransche zinnetjes, afge broken door gillende lachbuien. De vriendin ging een paar minuten zitten, maakte grappen met den kapitein, dronk zijn vermouth op en streek hem over de wangen. Esther gluurde tersluiks eens naar de mooie vrouw, die, in gedachten verdiept, met half dicht geknepen oogen voor zich uit zat te staren. Toen haalde zij haar spiegeltje te voorschijn en be gon zich op te maken, zooals een poes dat doet, met kleine streekjes hier en daar. „Ga je weg?" „Ja, ik zal probeeren of de dokter mij een piqure wil geven, ik ben zoo moe.' „Ik dacht .dat je ze kreeg op Maan dag en Donderdag." „Ja, maar soms krijg ik er eentje ex tra. Ze stijven je op." „O die inspuitingen, ik ken dat!" Na een paar minuten waren ze alle drie opgestaan en verdwenen in de men- schenmassa, die zich bij de trap verdrong- Alleen gelaten voeldeÈsther een zekere leegte. Ze had zooveel belangstelling ge kregen in de blonde vrouw en haar jongen Engelschman, dat het een te leurstelling was toen ze beiden verdwe nen waren. Maar het waren patiënten van den dokter, voor wie ze ging wer ken. Maar daar was toch altijd kans, dat zij nog 'wat meer van hen zou verne men, Ze zat na te gaan alles wat ze had afgeluisterd. Ofschoon niet erg we reldwijs, was ze toch ook niet onnoo- MIDDELBURG, Welk 'n prachtig diertje, dat eekhoorntje, hoe fijn van lijn die gepluimde lange staart, dat slanke lijfje en geestige kopje 1 Zoo zuiver van lijn Iet maar eens op deze mooie breede kraag en prachtig-vallende revers zijn ook onze nieuwe modellen van jongens jassen met Kreymborg- coupe in de nieuwste mode-kleurenzacht- grijs, grijs-blauw, licht en diep donker-bruin. Indien U een nieuwe winterjas moet hebben voor uwe jongens, ver gelijk dan eerst onze prijzen met onze kwali teit, dan weet U het Kreymborg isWaarborg VLISSINGEN. (Ingez. Med.) meente Wa lerla ndkerkjie. Ged. Staten hebben daartegen geen bezwaar en stel len voor aan het verzoek te voldoen. W egsverbetering. De gemeentebesturen van Aarden burg en Sl. Kruis verzochten om toekenning van een renteloos Voorschot van 1' 85.000 krachtens hel z.g. Terliairewegenbesluit voor de verbetering van den weg, welke de kommen van die gemeente verbindt; ter lengte van 3.05 K.M. De weg is over de geheele lengte voorzien van een 3 AI. breede keilman, welke reeds sedeert vele jaren in ten cleeie versleten toeslfand verkeert en mede daardoor voor het .huidige verkeer niet meer bruikbaar is. Behalve de onvoldoende kunslbaan heeft de weg nog andere gebreken, als le lage liigg|;,ng over een deel der lengtei en ge- gebrekkige afwatering, welke bezwaren door gewoon onderhoud niet kunnen 'wor den weggenomen. Hel ontwerp omvat den aanleg eéner nieuwe kunstkaan, breed 4.5 M., welke in het midden, ter breedte van 2.70 AI. zal beslaan uil nietv we porfierkeien, waartegen aan weers zijden een 0.75 Al. breede strook van keien, gesorteerd uit de bestaande kei- baan. De Hoofdingenieur van den Prov. AValer,slaat acht het zeer gewenscM, daili over een deel van den weg een drai nage van het zandbed wordt aangebracht. Ged. Staten stellen voor aan ieder dei- gemeenten de helft le viarstrekikn tot een gezamenlijk maximum van f 85.000 en de voorwaarde van de drainage er aan toe te voegen Wijziging begreotingen. Nog zijn ingediend twee voorstellen tot wijziging resp. van de begroetingen 1929 en'1930. zei en hoewel de verhouding, waarin deze twee tot elkaar stonden, haar niet duidelijk was, waren de verwikkeligen, die er schenen te zijn, niet onopgemerkt aan haar voorbijgegaan. Z'e had den kapitein niet voor de laatste maal gezien. Vijf minuten later zag ze hem heen en weer slenteren bij den uitgang, met een onbeduidend ge zicht en iets rusteloos over zich. Tege lijkertijd kwam een kleine bijzondere dikke, opgedirkte vrouw naar haar hoek je gestapt, regelrecht aansturend naai de leege tafel. Haar omvangrijke boe zem geleek wel de voorsteven van een schip. Toen het donkere gezicht dichter bij was, herkende zij de Spaansche vrouw uit de Carlton, zonder twijfel was zij degene die den jongen man me de naar Argentinië wilde nemen. Ja en daar kwam de dochter ook aan, een lomp gebouwd meisje in rose satijn, hare donker getinte armen tot aan den schou der bloot. De oudere vrouw ging den kellner te lijf en beval hem in een Fransch vol harde keelklanken om de tafel dichter bij de dansvloer te schui ven, wat heel vervelend was voor de daarzittende gasten. De Spaansche stond zoo dicht tegen Esther aangedrongen, dat deze wee werd van haar sterke parfum. Op eens een gil van verrukking. De Spaansche had haar jongen vriend ont dekt. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5