van den Haargroei! OPEN HAARDEN L.RINGLEVER Lucas BOLS OENEVERS FRÊRES Ean ©pzIeaSjarensIe vinding KUNST EN WETENSCHAP. SPORT. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland Hoe ontstaat het haas? Hoe groeit het? Waarom valt het uit? Hoe wordt het hernieuwd? feS Eet 2T- en lie Herbouw van een beroemd kasteel. De geschiedenis van het in vroeger eeuwen bekende landgoed „Dorth", aan den hoofdweg tusschen Biathmen en Gorsel, gaat een nieuw tijdperk in, zoo schrijft de N.' R. Crt. Het oude, vervagen huis is met den grond gelijk gemiaakt, waarna op de oude fundamenten een nieuw kasteel is verrezen. Voorheen "stond er een zwaargemuurd kasteel. Daar zetelden de heeren van Dorth, die iln den jare 1302 Berk van Dorth, die in den ja,re 1302 Berk van zoon Zeno had het huis en de heerlijk heid, een horchgraafschap, in leen van den Graaf van Gelder en den „hof te Dordt" van den bisschop van Utrecht (1313.) Het geslacht der Heeren van Dordt heeft zich duchtig geweerd in den worstelstrijd tegen Spanje. Een der na zaten, Seino, was Landdrost van de Grjaafschap Zutphen en had op het kasteel garnizoen liggen, waarmee hij in 1578 Rennenberg hielp, Deventer te ver overen. De heeren van Dorth liggen in de Hervormde kerk; te Bathmfen ne- graven in een grooten graflkelder. Latere 'bewoners van de heerlijkheid verwaarloosden het kasteel danig. Het omliggende bosch, met schitterende wa terpartijen en prachtige weiden, is inder tijd door den vorigen eigenaar, wijlen den heer Verkade, op advies der Nederl. Heidemaatschappij geconserveerd. De nieuwe eigenaar van het landgoed, Ridder Huyssen yan Kattendijke, gaf op dracht, een nieuw kasteel te bouwen, dat in het begin van het volgend jaar ter bewoning gereed zal zijn. Dit kasteel is in Renaissance-stijl gebouwd. Als mate riaal is in hoofdzaak geschakeerde hand vormsteen gebruikt, mfet een Louis XV frontispice. Een breed trappenterras vol tooit het front, waarvoor een verdiepte Engelsche tuin is aangelegd. Het huis bleef (al's vroeger door een gracht om geven, waarover nu, tegenover het kasteelfront, een in den stijl van het geheel gemetselde brug ligt. Het dak is gedekt met verglaasde oud-Hollandsche pannen. Inwendig bevat het kasteel Lo- dewijk-motieven en een gebeeldhouwde trap. De jKistduivenvereeniging „de Blau we Doffer'', hield Donderdagavond haar jaarverg'aderipg te Hansweert. Uil het jaarverslag van den secretaris bleek dat in het afigeloopen seizoen 2000 duivelen aan de concoursen hebben dee lgenomen. 'i Mi. Krombeen Ie Hansweert verkreeg het kampioenschap „hok voor jonge dui ven'; J. P. Theenaart te Hansweert voor „oude duiven'"; L. Nieuwenhuize te Slchore voor „jonge duiven". De op 16 Nov. te Antwerpen te houden tentoonstelling van kampioen-duiven zal door d e leden worden bezocht. Half De- icember wordt te Hansweert een na tionale duivententoonstelinig fgehouden,, De rekening sloot met een batig slot ran f 67. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen O. en W. Schelde meldt de vclgende aanvragen: Binnenland: HOORN, bekwaam electricien, dade lijk, loon nader overeen te komen. ZWOLLE, voor gasmeterfabriek, be kwaam gasmeter monteur b/m reparatie- werk, dadelijk, 60 cent per uur, (er wordt in accoord bij een 47-urige werk week pl.m. f 30.p.w. verdiend), voor onbepaalden tijd, reiskosten nader over een te komen. AMERSFOORT, bekwaam letterzetter (2e klas), goed b/m. plat en tabelwerk, dadelijk, loon volgens C.A.O., voor on bepaalden tijd, niet bekwaam, onnoodig zich aan te melden. UTRECHT, voor chemische fabriek, bekw. raffinadeur, bestemd om later chef te worden der raffinaderij (olie), dadelijk, loon nader over een te komen plus kost en inwoning, voor onbepaalden tijd, j ZUTPHEN, bekw. electricien, dade lijk, loon nader overeen te komen (liefst R.K.) j AMSTERDAM, waterbouwkundig opzichter-teekenaar, in het bezit van diploma M.T.S. of Rijkswaterstaat. UTRECHT, voor Scheepswerf en Ma (Ingez. Meel.) chinefabriek, monteur-bankwerker be kend met steenfabriekinstallaties, loon nader overeen te komen, plus kost en in woning, voor vast, GRONINGEN, voor den verkoop van L.O.V. meubelen en Liberty artikelen, le vrouwelijke verkoopkracht, (aardige be schaafde verschijning), gewend met ge goed publiek om te gaan, dadelijk f 100 per maand plus provisie, voor onbepaal den tijd. ARNHEM, kaartteekenaar, (liefst be kwaam), dadelijk, loon naar leeftijd en bekwaamheid, voor onbep. ijd, reiskosten n.o.t.k. ASSEN, bruineerder (bronzen), moet bekend zijn met eenvoudig bankwerk, en montage van étalage-onderdeelen, da delijk, loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd. EINDHOVEN voor staalmeubelfa- briek, zeer bekwaam matrijzenmaker en zeer bekwame plaatwerkers, b/m staal- meubelfabricage, dadelijk, loon naar be kwaamheid, C.A.O., voor onbepaalden tijd, reiskosten nader overeen te komen. BREDA, electricien voor huisinstalla ties, dadelijk, loon naar bekwaamheid, voor onbepaalden tijd. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg November, 4 Oostkapelle, tuingrond en bouwland, Blaupot ten Cate. 6 Middelburg, Huis en erf, de Neeling. 13 Kapelle, Hofstede enz., v. Dijke, 13 Middelburg, Huizen, Stnive. 14 Serooskerke, Huis, Hioolen. Arnemuiden, Huizen, Hioolen. HILLEGERSBERG, Straatweg 81 ROTTERDAM Tel. 41838 Showroom: WESTERSTRAAT 21 BOTTERDAM Tel. 11838 Spoedig leverbaar 25 verschillende modellen ^gemonteerd voorradig gratis vakkundig advies Likeurstokers Amsterdam. Z^n de E,cht.e BOLS-Likeuren e verlaging de beste toot den laagsten prijs. B O D- Curacao wit en orange Cherry Brandy Men the Verte Anisette Cacao Chonva Triple Sec 1/1 Liter Bols Cognac Alles ook per halve flesch verkrijgbaar. Verkrijgbaar bij Wijnhandelaren, en ook bij alle sintergen. p. fl. 4.75 4.75 4.75 4.75 4.75 3.25 3.25 Het Geheim ang geleden, meer dan 1800 jaar, meende een Romeinsch geleerde, Plinius de Oudere, een on feilbaar middel tegen haaruitval, een haargroei middel, gevonden te hebben. Het was eenvoudig: Men nam de asch van wat verbrande kreeften, kookte die in het vet van een drie-jarigen beer en smeerde het zoo verkregen zalfje op de kruin, maar alleen in die nachten dat het volle maan was. Dit recept is al lang vergeten en uitmuntend schijnt het niet te zijn geweest. 75.000 tot 100.000 haren bedekken de hoofdhuid van den mensch. Elk haar haalt uit de hoofdhuid stoffen voor den opbouw en de groeikracht. Deze stoffen zijn cellen, die in de hoofdhuid worden ge vormd en zij zijn onder gunstige omstandigheden voldoende om een gezonden haargroei tot op hoogen leeftijd te waarborgen. Wanneer echter door een haar verzorging met on geschikte middelen, met water en waschmiddelen met bijtende bestanddeelen of door andere oor zaken, de vorming van deze cellen in de teere weef sels vermindert of ophoudt, wordt het haar dun en valt uit. Roosvorming ontstaat en dit verschijn sel, wanneer het niet krachtig en doelmatig wordt bestreden, eindigt altijd in kaalhoofdigheid. Hierdoor wordt wel duidelijk, dat geen enkel mid del den haargroei kan bevorderen, hetwelk geen stoffen bevat, die den opbouw der haarcellen ver meerderen en verlevendigen. De zoogenaamde haargroeimiddelen en haarwaters brachten meestal slechts een korte overprikkeling der hoofdhuid teweeg met het noodlottige gevolg: een uitputting der teere haarvormende weefsels. Men scheen voor iets te staan, dat onvermijdelijk was. De wetenschap die zich reeds lang met het probleem van den haargroei bezig hield, heeft door de onderzoekingen van Prof, Pohl Pincus, Frieden- thal, Zuntz, Lipliawski en anderen in zooverre licht in de duisternis gebracht, dat ze de oorzaken van het haarverlies vaststelde en de middelen onder zocht, die tot bestrijding konden dienen. Dr. Weidner echter, de vermaarde (natuuronder zoeker, vond de oplossing. Gelijk de andere ge leerden heeft hij vele jaren lang dit moeilijk gebied onderzocht. Hij was overtuigd, dat slechts een stof, die aan de haarcellen in elk opzicht gelijk was, kon bijdragen tot de vermeerdering van de cel vorming. Een gelukkige gedachte bracht hem er toe, deze stof in het menschelijk haar te zoeken en hij slaag de erin, de haarcellen uit het haar af te scheiden en in een houdbare oplossing te brengen. Op inge nieuze wijze heeft hij voor zijn preparaat partij weten te trekken van zijn kennis der eigenschap der huid, om bepaalde stoffen door te laten. Het was nu mogelijk, haarbouwstoffen door de hoofdhuid daar te brengen, waar ze de celvorming konden versterken en vermeerderen en tegelijk de teere weefsels van de hoofdhuid konden gezond houden. Vele professoren en doctoren hebben door tallooze proefnemingen de waarde der vinding van Dr. Weidner gecontroleerd. De resultaten waren over weldigend. Zelfs op kale hoofden, waar de groei kracht dood leek en in verouderde gevallen, is het gelukt nieuw haar te doen groeien, terwijl zwakke haargroei, roosvorming en haaruitval in verrassend korten tijd werden genezen. Nadat het procédé tot vervaardiging van Silvikrin dit is de naam van het preparaat in alle landen door patenten was beschermd, werd het ook als grondstof voor de vervaardiging van Silvikrin-Haar- water en Shampoon gebruikt. Deze beide preparaten bevatten dus natuurlijke haarbouwstoffen, die in geen enkel ander middel aanwezig zijn. Zij zijn dus de beste haarverzorgings- middelen, die de wetenschap kent. Bijzonderheden over deze vinding kunnen in het korte bestek van dit artikel natuurlijk niet worden gegeven. Daarom is een boekje verschenen, waarin Dr. Weidner's vinding uitvoerig is beschreven. Het bevat waardevolle raadgevingen voor de haarver- zorging. Doctoren zeggen, dat, wanneer deze adviezen alge meen bekend zouden zijn en werden opgevolgd, kaalhoofdigheid spoedig tot de uitzonderingen zou behooren. Ook voor U ligt een boekje gereed. Het wijst U den weg naar behoud van een vollen haardos tot op hoogen leeftijd. Mocht U last hebben van roos, dun haar, slecht groeiend baar, kale plekken, of sche mert reeds het „maantje" bij U door, aarzel dan niet, het boekje te vragen. Ter kennismaking sluiten wij een monster Silvikrin bij. Zend den bon nog heden Morgen vindt U het blad niet meer terug. Uitstel is veelal afstel. Het verplicht U tot niets en toezending geschiedt geheel gratis en franco. De filmster Felicia Holz (dochter van den bekenden dichter Dr. Arno Holz) schrijft: „Ik gebruik geregeld Silvikrin en het heeft mij getroffen, dat mijn kennissen steeds het eerst naar mijn haar kijken, 't Glanst als zijde, is geurig en laat zich zeer gemakkelijk kappen, 't Valt niet uit en van roos is geen sprake. Het geeft, zoo verzekert men mij, den indruk van volle gezondheid." Aan Laboratorium Silvikrin Schiekade 104, Rotterdam. BON Als lezer van de Prov. Zeeuwsche Middelb. Courant, verzoek ik U, mij zooals in Uw ad vertentie aangeboden, gratis en franco te zenden: 1. Het boekje „Ons Hoofdhaar". 2. Een Monster Silvikrin-Shampoon voor twee hoofdwasschingen. 3. Een monster Silvikrin-Haarwater, 4. Beoordeelingen van Doctoren. Naam: Straat Plaats 31 Indien Uw adres op den bon niet duidelijk leesbaar is, schrijf het dan s.v.p, nog eens op een afzonderlijk stuk papier. Beiden in open enveloppe verzenden en met 1 Yt cents fran- keeren.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7