ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND, Gemeenteraad van Wissenkerke, SCHOUWEN- EN DUIVELAND, ZEEUWSCH-VLAANDEREN W, D. Handel, Nijverheid en Visscherij Werkloosheid, Handelsregister, LEGER EN VLOOT. Reisplan „Jacob van Heemskerck" GEMENGD NIEUWS. BEVOLKING. O. EN W.-SOUBURG. GOES heer Houmes aanteekening verzocht hac van het feit dat hij om principieele re den wil geacht worden te hebben ge stemd tegen de posten verzekering en marktgeld werd de Begrooting met algeJ meene stemmen vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 55.185. Daarna werd de begrooting van het Woningbedrijf vast gesteld op f 4.988 in ontvang en uitgaaf. Bij de rondvraag verzoekt de heer G e 1 d o f maatregelen tegen het te snel rijden van auto's speciaal bij de schooi en overlegging van het Rapport van den Schoolarts, hetgeen door den Voorzitter wordt toegezegd. GOES. A.s. Dondertijaig vergadert de Raad dezer gemeente des namiddags twee uur. Punten van behandeling: Vaststelling der notulen der verga deringen vpn 29 Augustus en 1 October 1930. Ingekomen stukken. Verzoeken om (afschrijving van belas ting. Voorstel om het Stadhuis geleidelijk te voorzien van verwarming door middel van gasconvectoren, waarvan de kosten worden geraamd op f 1900. Aan het Bestuur der Afdeeling „Goes" Van het Centraal. Genootschap voor Kin- der-IIerstellings- en V;acantiekolonies tot wederopzegging^ een subsidie te verleu nen van f 100 per jaar. Voorgesteld wordt om aan de firma Strengholt en de Lange te Amsterdam len behoeve van de uitgifte van een gids voor Zeeland een bijdrage te verleenen van i 'TUO. Verzoek van ae American Petroleum Company om vergunning tot liet plaatsen van een Denzïnepomp op en in gemeente grond. i Voorstel tot wijziging der Gemeente- Begrooting voor het jaar 1930. Voorstel tot wijziging der begrooting vpn het Grondbedrijf voor het jaar 1930. Aanbieding der Gemeente-Rekening over het jaar 1929. Aanbieding der Gemeente-Begrooting voor het jaar 1931. Voorstel tot hét betalen van een deel' der kosten van aanleg van brand'kranen in den Kloetingfschen weg behoorende tot de gemeenten Goes en Kloetinge. iVooratel tot het aangaan eener over eenkomst met den heer M. Eversdijk Mzn ite Kapelle inzake het verkrijgen van uitweg voor het aldaar te plaatsen ge bouwtje ten behoeve der gasvoorziening. Voorstel tot beschikbaarstelling! 'van (gelden voor den verderen aanleg van Bouwplan 'III, in verhand met de voort durende vraag naar bouwterrein aldaar. Voorstel tot het treffen eener over eenkomst met de Prov. Zeeuwsche Elec- It.riciteits-Maatschappij inzake verderen aanleg van een ondergrondsch electri- citeitsnet in de niet bebouwde kom der gemeente, waarvoor door de gemeente dan oog zal moeten worden betaald f 3900 te 'voldoen met f 25 per huisjaansïuiling. Voorts wordt nog voorgesteld een nieuwe verordening op' de personeele be lasting vast te stelen waarbij' wordt be paald. dat van af 1931, 10 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting zal worden igeheven. WISSENKERKE. Donderdag verga derde de Gemeenteraad. Volgens een door den heer van der Have (boom- kweeker, ingesteld onderzoek zou boomen planten in de Voorstraat ver- eischen dat eerst gedraineerd werd en uitgegraven' enz. om eenig succes van planting te verwachten. Gezien de hooge kosten hieraan verbonden zal hierop niet verder ingegaan worden. Van den Gemeentebode was een ver zoek ingekomen om herziening zijner jaarwedde en wel naar aanleiding van van het feit dat op een naburige ge meente van ongeveer 2000 zielen voor de ongeveer zelfde werkzaamheden aan den bode f 420 betaald wordt, terwijl Wissenkerke over een groot uitgestrekt heid met twee deelen een zielental tellende van 3681 maar f 450 betaalt. Het voorstel van B. en W. om f 50 meer te geven werd verworpen met de stem men van de heeren de Regt, van Nieu- wenhuizen, Breure, Kramer, Noordhoek en Schippers tegen. Wethouder van der Maas stelt voor een motie aan de Kroon te richten, waarin de Raad als zijn meening uit spreekt, dat het nu niet voor verhooging de geschikte tijd is, deze werd met alge- meene stemmen aangenomen. De V oorzitter deelde mede, de bezwaren tegen de kast bij het Post kantoor, waarover in de vorige vergade ring is gesproken overgebracht te heb ben ter bevoegder plaatse. Dientenge volge heeft hij bezoek gehad van een ingenieur, die na vele bezwaren naar voren gebracht te hebben, heeft toege zegd dat de kast zoodanig zal gedraaid worden, dat er geen gevaar voor ver keer meer is. Van den Chr. Landarbeidersbond was een schrijven ontvangen met verzoek om volle aandacht te willen schenken aan het werkloozenvraagstuk. De Vrijwillige brandweermannen vragen om meer olie goederen. Na eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. om voor ieder der manschappen een jas, een broek en een zuidwester aan te schaffen aangenomen. Tot onderwijzeres aan de O. L. School te Wissenkerke werd benoemd mej. Wage (Mej. Sanderse verkreeg 2 stem men). Op voorstel van B. en W. werd de Plaatselijke Politieverordening gewijzigd waarbij bepaald werd, dat kooplieden van buiten de gemeente, die hun waren langs de huizen willen uitventen moeten voorzien zijn van een ventvergunning, af te geven door het Gemeentebestuur, kostende 50 cent per dag; en dat binnen de kom der gemeente op kruispunten stapvoets moet gereden worden, zoo ook binnen de waarschuwingsborden vanaf een half uur voor den aanvang tot een half uur na het beëindigen der school tijden. Een verzoek om adheasie te betuigen aan het adres van het comité voor de verkeersverbeteringen van en naar de Z. Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en W. Brabant werd op voorstel van B. en W. ingewilligd. Bepaald werd de drie jaarlijksche afrekening met het bestuur der Bijz. school te Geersdijk ter zake ex ploitatiekosten. Daarna behandeling der begrooting 1931, Niemand der leden wenschte alge- meene beschouwingen te houden. De voorz. beziet de begrooting in verband met de n'euwe financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. Bij den post bestrating wijst de heer de Boer op den slechten toestand van den O.-Achterweg en de Noordstraat en vroeg verbetering door breeder verhar ding. Spr. geeft in overweging om een onderzoek te doen instellen om dit door werklooze arbeiders te laten doen. De heer de Regt vraagt dringend om verbetering der straat voor van de Vatc en de Vos en acht dit harder noo- dig dan doorgaan met tegels aap den Oostkant der Voorstraat. De Voorzitter merkt op, dat voor den dienst 1929 op voortzetting van de betegeling van den Oostkant der Voor- stiaat is gerekend. Met het voor 1931 toegestane zal men niet verder komen dan het gemeentehuis en na afwerking van dat gedeelte Voorstraat in de Lepel straat bij van de Vate worden voortge gaan. De heer de Boer wenscht bij den post openbare middelen van vervoer de subsidie voor de N.V. Auto, aan te hou den tot er een exploitatierekening is overgelegd. Door den Voorzitter werden verder enkele gevraagde inlichtingen verstrekt. De begrooting ging er tamelijk vlug door en werd vastgesteld in ont vangst en uitgaven op f 105827, den ka- pitaaldienst ontv. f 4460, uitgaaf f 1800 De heer Schippers vraagt hoe de straatlantaarns te Kamperland komen te staan" op een lijn of zigzag, spr. achtte zigzag beter. Volgens een vertoonde teekening komen zij op een lijn. De heer Schippers verzoekt de voorzitter te willen trachten hierin verandering te brengen, hetgeen wordt toegezegd. De heer de Regt vraagt of B. en W. er reeds aan werken om voort te gaan met wegsverbetering vanaf het nieuwe gedeelte, daar nu feitelijk de slechtste gedeelten zijn blijven liggen. Dit werd een bespreking waaraan alle leden deelnamen. De Voorzitter zegt, dat daar veel ean vast zit, maat dat de Gemeente Opzichter zoo diep in den wegenbouw zit> dat hij aanbod heeft gedaan om opname en kostenberekening te doen buiten be zwaar van de Gemeentekas, welk aan bod door B. en W. is aangenomen, zoo dat de Raad in de naaste toekomst de becijfering zal te zien krijgen. De heer de Regt informeert hoe het eigenlijk gegaan is met de hulpinroeping van de brandweer naar een brandje te Kortgene. De Voorzitter zegt, dat de brand te Kortgene zich aanvankelijk ernstig liet aanzien; dientengevolge kwam een ver zoek van den Burgemeester van Kort gene. De voorzitter vond geen termen om dit verzoek af te wijzen en gaf toe stemming tot hulpverleening, die latei- bleek niet noodig te zijn. De heer de Ridder vraagt de zerk jes ter aanduiding waar de kabel begint of eindigt, inplaats van midden op straat tegen de huizen te plaatsen om ongeluk ken te voorkomen. De V oorzitter zegt overleg met den opzichter van de P.Z.E.M. toe. BURGH. Vrijdagavond j.l. hield het departement der „Maatschappij tot Nu]fc van 't Algemeen HaamstedeBurgh" een fligemeene ledenvergadering in de zaal van Hotel v. d. Moer. Door het ongunsti ge weer was de opkomst niet bijzonder groot. De volgens rooster aiftredendjfe be stuursleden dfï heeren W|. G. Boot Wz. en M. de Granje werdien bij acclamatie her kozen. Besloten werd voor het a.s'. sei zoen te vragen de heer DiLs te Amster dam en. d!e heer J. Vijverberg le 's Gra ven hage. Op verzoek van een der led(en z;al in overweging genomen worden ook nog een voordrachtavond te organisee- ren, terwijl het bestuurslid dte heer J. A. Hubregtse een avond met oudheidkundi ge schetsen toezegde. BRESKENS. De begrooting voor 1931, welke burg. en weth. den Raad aange boden hebben, geeft hun aanleiding tot de volgende opmerkingen: De gevolgen, die de wet-De Geer voor de financiën der gemeente hebben zal, zijn reeds uitvoerig behandeld in de toe lichting tot de herziening van het plaat selijk belastingstelsel. De belastingen, waarop de gemeenten in den vervolge in hoofdzaak aangewezen zullen zijn, de personeele en de grondbelasting, als mede de uitkeeringen van het gemeente fonds, zijn veel stabieler dan de verdwij nende gemeentelijke inkomstenbelasting. Deze leverde alhier de laatste jaren ge regeld meer op dan geraamd was, zoo dat het gemeentebestuur tot belangrijke uitgaven kon besluiten buiten de oor spronkelijke begrooting om, zonder dat het evenwicht tusschen uitgaven en in komsten verbroken werd. Dit zal van 1931 af niet meer mogelijk zijn, zoodat men zich zeer buitengewone gevallen uitgezonderd te houden zal hebben aan de bij de begrooting vastgestelde cij fers. Gaat men deze perken te buiten, dan zal vrij spoedig een tekort dreigen, daar en dit is een tweede opmerking die B. en W. maken de groote saldi waarmede den laatsten tijd de rekenin gen sloten, tot het verleden behboren. Een gedeelte dezer overschotten is om gezet in een „Reservefonds voor Bijzon dere Doeleinden", met een ander deel is leeningschuld vervroegd gedelgd en ten slotte zijn kapitaalsuitgaven rechtstreeks uit den gewonen dienst bestreden. Dit be- teekent allerminst, dat de financieele toe stand der gemeente achteruit gegaan zou zijn, want er is geen kapitaal inge teerd, doch louter, dat de uitgaven van den gewonen dienst gedekt zullen moe ten worden door de belastingopbrengst van het zelfde jaar. Het is bekend, dat 1931 een overgangs jaar is, waarin eenerzijds nog ongeveer een derde jaaropbrengst van de gemeen telijke inkomstenbelasting genoten wordt, anderzijds over de eerste 4 maanden nog geen inkomsten uit de gemeentefondsbe lasting ontvangen zullen worden. Het hier uit voortspruitende voordeel is betrek kelijk gering (ruim 2000), zoodat B. en W. het niet noodig oordeelen ten aanzien van dit punt bijzondere schikkingen voor te stellen, te meer waar voor 1931 uit gaven voor talrijke belangrijke werken op de begrooting voorzien zijn. Met het besluit tot verbouwing van het gemeentehuis is bij het opmaken der be grooting zooveel mogelijk rekening ge houden, zoodat uit dien hoofde wel geen belangrijke wijzigingen in de ramingen noodig zullen zijn. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden de vorige week als werkloos ingeschreven: 3 typografen, 5 grondwerkers, 10 op perlieden, 6 schilders, 16 timmerlieden", 6 meubelmakers, 3 cirkelzagers, 3 schoenmakers, 8 bankwerkers, 1 hoor der, 1 klinker, 2 llasschers, 1 machinist, 1 plaatwerker, 1 rijwielhersteller, 1 pon.- ser, 2 smeden, 6 stokers, 1 monteur, 2 vormers, 1 draaier, 10 bakkers, 6 boe renarbeiders, 2 tuinders, 1 reiziger, 7 winkelbedienden, 6 chauffeurs, 2 kel'l- ners, 1 kraandrijver, 1 varensgezel, 16 kantoorbedienden, 1 huisknecht, 10 van andere groepen, 52 mei vakkennis zonder bepaald beroep, 187 zonder vakkennis (ongeschoolden). i Verder 4 vrouwen w'.o., 1 cosluum- naaister, 1 steno-typiste, 1 werkvrouw', 1 waschvrouw, voor wasch aan huis. Totaal vorige week 374, bijgekomen 42, afgegaan 30, over 386. N.B. Deze totalen waren in de overeeai- komende week: 1924(138), 1925 (221), 1926 (395), 1927 (372), 1928 (175), 1929 (184). Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister onjtleenen wij betreffende Zeeland de volgende opga ven: Nieuwe inschrij vingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma Huibrechl de Kok (B.P.), Krab- bendijke, A 139, handel in kruideniers waren, manufacturen, drogerijen, ijzerwa ren, galanterieën, liuish. art. enz., alsme de de expl. van. één of .meer booml- gaarden landerijen en huizen. Venn.: Mej. J., Mej. Jac., Mej. M. en J. de Iifok (3144). W ij z i g i n g e n. Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). W. J. de Schipper, Langeviele K 229, grlossier in gebak, chocolaterie, suiker werken enz. Zaak omgezet in een venn. onder fa. Handelsnaam gew. in: Firma \V. de Schipper en Co. (B.P.) Venn.: \V. J. de Schipper, Middelburg en A. Ver- hage, Aagtekerke. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Nov. a.s. de titulaire rang van kapitein ter zee verleend aan den kapitein-l'uila- nant ter zee T. Akkerman en is hemi een eervol ontslag uit den dienst verleend en den gepens. kapitein-luitenant ter zee W. J. Smit; bevorderd tot kapitein ter zee. de kapitein luit. ter zee D. Vreejde, tot kapitein-luit. ter zee ljuiten. ter zee lste klasse J. I. Leutscher en lot luit. ter zee lste kl. de luit. ter zee 2de klasise A. J. van Hemert; zijn, met ingang van 1 Nov. a-s. bevorderd tot officier van den marinestoomvaartdienst lste 'kl. de of ficieren van den marinestoomvaartdienst 2de kl. L. C. Kooien en A. D. Jomgkëes. Bij beschikking van den minister van defensie is kapitein-luitenant ter zee P, Eikenboom, dienende a.b. van Hr. Ms. Heemskerck als lste-officier, den 28sten October ter beschikking gesteld; is met ingang van 3 Nov. luit. ter zee lste kl. J. W. G. van Hengel eervol onthevei van het bevel over Hr. Ms. Z 5 en belast met de waarneming van de betrekking van adj. chef van den staf der zeemacht in die stelling van Den Helder; is luit. ter zee lste kl. H. Pitlo belast met hel bevel over Hr. Ms. Z 5; is officier van adm. 2de kl. J. W. B. Buykes geplaatst bij de marinekazerne te Amsterdam. Het reisplan voor de eerste winterreis vjap. Hr. Ms. pantserschip „Jacob van Heemskerck" is als volgt vastgesteld: Vertrek van den Helder Donderdag 6 November c.k.; aankomst te Oran (Alge- rië) Zaterdag 15 November; vertrek "van Oran, Vrijdag 21 November; aankomst le Port Mahon (Minorca) "Dinsdag 25 No vember; Vertrek van Port-Mahon Don derdag 4 December; aankomst le Carlha- gen.a (Spanje) Dinsdag 9 December; vertrek van Carthagena Maandag 15 De cember; aankomst te den Helder, Dins dag 23 December. De étiat-major bestaat uit: kapitein- luit. ter zee J. J. vain der Liniden, com mandant; luit. ter zee lste ld'. P. Koen- r,aad, lste-officier; luitenants ter zee C. \V'. Heringa, der lste, H. Witte, S. A. l'Honoré Naber, J. P. Houterman, L. J. C. Cordesius, A. C. Lunbeck, der 2de, A. G. id en Boesleijd, C. A. Jeekel, R. M. Cromm'elin, P. J. vjan der Burgh, E. A. Labouchère, der 3de klasse; officieren van den marinesloo'm'vaartdienst C. F. J. Heilz., der lste Wi. van Leeuwen Iier- manuszn., J. A. Stecrnberg, J. B. yP„ H;a(anapipel, II. F. W|. Varenkamp, der 2de klasse; officier van gezondheid 2de ld. P. S. Wjallma van der Molen, officier vian administratie A. J. Poll, der lste, en S. Groot, der 2de klassie. UIT HET RAAM GEDUWD? Te Utrecht is Vrijdagavond, zooals ge meld, een 26-jarige man, terwijl hij op de tweede verdieping van zijn huis in de Valkstraat de ramen stond te zeemen. naar beneden gestort. In bewusteloozen toestand is hij toen naar de rijksklinieken overgebracht, waar het bewustzijn spoe dig terugkeerde, doch waar toen bleek, dat hij een been en beide armen had ge broken en bovendien een hersenschud ding had gekregen. De politie vertrouwde het geval niet en nam de vrouw, die haar man bij dit glazenwasschen had geholpen, in bewa ring, Zaterdag heeft de politie den ge wonden man een verhoor kunnen afne men, dat zooveel bezwarends voor de vrouw opleverde, als gevolg waarvan de vrouw ter beschikking van de justitie is gesteld. INBRiEKEH GEARRESTEERD. Vrijdag morgen omstreeks half 5 heeft 'n agent van politie in de G ij f straat te Tilburg llwee mannen aangehouden. Toen hij beide, wilde medenemen jgneep een hun ner hem aan, (terwijl de tweede achter den ag'enit sprong. De agent rukte zich los en moest zijn revolver gebruiken en trof een der intuinen in het zitvlak. De andere nam dc vlucht. De gewonde man werd meegenomen naar het bureau, waar op hem werd bevonden een stel zware jn- brekerswerkituilgen en ongeveer f 200 gul den aan klein geld. Na ee'nijge uren werd ppgave gedaan van een inbraak in het 'magazijn van de firma Van Hoekei aan do Utrechtsche straat te Tilburg, waar hel jgeld uit de brandkast was meege nomen. Ook bleek nog te zijn ingebro ken bij de firma Hamer van Belle aan de Elleboogstraat. Daar is niets ont vreemd. De aangehouden inbreker be kende dat hij ergens in Tilburg had inge broken ,waar wist hij niet omdat hij ter plaatse niet bekend is. Hij weigerde op de geven waar de andere persoon (gebleven is. - De aangehoudene is een zekere rto afkomstig uit Rotterdam, die reeds meer malen melde politie in aanraking is ge weest. De gewonde inbreker is lieden- 'middag per ziekenauto naar het huis van bewaring, ite Breda overgebracht, waar operatief zal worden ingegrepen om den kogel te verwijderen. FABRIEKSBRAND. Donderdag nacht ontstond een felle brand in de tim merfabriek van de fa. B. aan de Midden Havenstraat te IJ m u i d e n. Het vuur greep zeer snel om zich heen en vond gretig voedsel in de bij uitstek brand bare goederen. De brandweer verscheen spoedig met een motorspuit en wist het vuur met een viertal stralen te beper ken tot een gedeelte van de fabriek, dat geheel werd verwoest. Het andere deel kon worden behouden. Het fabrieksge bouw was verzekerd. De inventaris ech ter niet. MET REVOLVER BEDREIGD. De politie te Zeist werd Woensdagavond en Donderdagnacht tot tweemaal toe op gebeld voor een ongunstig uitziend per soon. 's Avonds had de man aangebeld bij een villa, waar hij van de mevrouw die open deed, geld eischte onder be dreiging met een revolver. 'sNachtsl i|s de man door een openstaand raam bij een verpleegster binnengedrongen, die even eens een revolver op zich gericht zag, doch kans zag licht en alarm te maken, v/aarop de man ijlings verdween. De politie heeft den man nog niet kun nen achterhalen. VERDRONKEN. In de Meedster- m,aar bij Uithuizen is Vrijdagmiddag] een schippersvrouw, echtgcnoote van schipper K. uit Appingedam, die een bietenschip voortboomde, voorover in het water gevallen en verdronken. De onge lukkige was nog slechts een half ja,ar ge huwd en 19 jaar oud. DOOR DEN STROOM GEDOOD. De arbeider A. F,, die met een elec- trische looplamp in een der kelders van het in aanbouw zijnde nieuwe gedeelte van het tehuis voor ouden van dagen te Medemblik werkzaam was, werd hierbij door den stroom getroffen. De ongelukkige was op slag dood. Hij was juist de vorige week in het huwelijk ge treden. EEN BRUTAAL HEERSCHAP. Te Valkenswaard stapte des ochtends een onbekend persoon de keuken eener boerderij binnen en begon erzijn toilet te maken. De dochter des huizes verzocht den indringer zich te verwij deren, waarop deze het meisje aangreep en het wegsleurde in de richting van een nabijgelegen riviertje. Op haar hulpge roep schoot een broer toe, die den aan rander eenige slagen toediende, waarna de kerel kans zag te ontvluchten. Hij is later te Hamont, over de grens, aange houden, WEER VERZOEND. Een Parij- s c h e beeldhouwer had zich van zijn vrouw laten scheiden. Zij wilde echter zich weer met hem verzoenen, doch hij weigerde en was blij, tot het jonggezel- lenleven terug te zijn gekeerd. Op een goeden dag echter hoorde zij, dat haar vroegere man ging verhuizen. Nu liet zij zich in een groote kist spijkeren en als verhuisgoed in het nieuwe atelier trans porteeren. Toen de man de kist open maakte en daar de ietwat uitgeputte dame in vond, smolt zijn hart en hij ver zoende zich weer met zijn vrouw. VERPLETTERD. In de nabijheid van C 1 e r m o n t-Ferrand was in een steengroeve een groep arbeiders bezig met het doen springen van rotsblokken, toen eensklaps een groote steenklomp los raakte en naar beneden stortte. Drie werklieden, die zich niet tijdig in veilig heid konden stellen, werden verpletterd; twee andere liepen levensgevaarlijke kwetsuren op. GROOTE GIFT. De vrouw van wij len William J. Comiers1 Sr., uiit Buf falo (N.-Y.), dagbladdirecteur, finan cier en politicus, heeft, naar verluidt, Long Island House, een huis van een millioen dollar aangeboden voor een! van de volledigste instellingen voor kanker onderzoek ter wereld. Moderne meubileering. Bezoeker: „Maar man, hoe kun je die moderne meubels toch mooi vinden?" Eigenaar: „In het begin was het wel een beetje vreemd. Ik sliep veertien dagen in de boekenkast, en legde de boeken in het bed." a (Passing Show). In de eerste helft der maand October zijn de volgende peronen 'in de gemeente Ingekomen: F. Schout, d.bMiddelburg A 271, Ritlhem; P. A. Iloogesleger, Gr. Abeele A 223. Koudekerke; P. Schout, db., Viso- weg B 326, Middelburg; J. Wan jon, Mar- nixplein C 56, Vlissingen; M. van .Songe, db., Buteuxstr. B 211, St. Laurens; M. v. Soelen van Vlaanderen, Zandweg C '31b., Koudekerke; N. de Ridder, d|b.,- Vliss.slr B 282, Vlissingen; G. in 't An ker, loopknecht, Vliss. weg B 329, Vrou wepolder. Vertrokken: L. N. Cijvalt, Tuindorp D 52, Kou- jkerkeC. de Voogd, db., Midtjelb. weg A 271, Middelburg; mej. J. Pi. Zeegelaar, Mjkldelb. weg A 193, Den Haag; mej. M. v. Soelen, Buteuxstr. B 254, Naar- den; mej. Louwerse, Middelb, str. A. 287, Vlissingen; F. Kluijfhout eu geziin, Gr. Abeele A 255, Ritthem; J, Wilïemse, Paspoort str. B 359, Schoonhoven; A Brouwer, Nieuwe Abeele 265, Kou dekerke; II. Brouwer Nieuwe Abeele C 265, Amsterdam; mej. J. Pi. Helring de Vrieze. Wissel C 162, Frankrijk. Ingekomen: C. Dronkers, zonder beroep, Veere, Stationsweg 10; H. de Kok, ondermach. N. S.„. van Haarlem, Schehgestraa't 30; A. Dommisse, huishoudster van Kloe tinge v. d. Goeskade 75;, G. M. C. L. Grijns jleerares van Maastricht, v.' dj Spiegelstraat 27; V. Pi. van Heese, dienst bode van Middelburg, Ravelijn 2; K. K. Geuze, zonder beroep van 's-H. Arends- kerke, Leliestraat 79. Vertrokken: B. M. van de Plassche, huishoudster naar S:t. Kruis; M. Schütte, verpleeg ster naar Zwolle, St. Michaelstraat 10; W. A, Walraven beambte N.S., naar Ze- .venberg.cn. ,Z. Havenkant 450. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6