Kreymborg Edelhert. Mac Donald en Hollywood MIDDELBURG, VLISSINGEN. (Ingez. Med.) ZUID-BEVEL AND. THOLEN, ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RECHTZAKEN. WEERBERICHT etc. Wat een rankheid in dat slankgebouwde lichaam. Hoe gespierd en krachs tig zijn die hooge( sterke pooten en tochwat een mooie, fijne lijnen l Rank en slank is de eisch voor Heer en-Kleeding in dezen sportieven tijd. En het kan tesamen gaan in kleeding s mooi van lijn en toch sterk U ondervindt het met het fijne naaldwerk der Kreymborg-Coupe. Ei et in onze etalages de fijn bewerktemodeöew ik aan den opzichter E. W. Neugebauer, voor het geheel belangloos ontwerpen van de teekening en voor datgene, wat hij als opzichter deed en nog zal doen voor de Vereeniging. NIEUW,- EN ST. JOOSLAND. Maan dagmiddag hield' de raad een openbare vergadering onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren te genwoordig. Na opening, en voorlezing der notulen deelde de voorzitter medé: dat namens H. M. de Koningin een dankbetuiging is ontvangen voor het ge- 'zonden telegram van gelnkwensch bij haar 50sten geboortedag; een brief van Ged. Staten om maatregelen te nemen ter uitvoering van de ambtenarenwet '29 waaraan t. z. t. zal' worden voldaan; een brief V|an den Minister van Onder wijs enz. dat over 1928 een bedrag van f 114 te veel is ingehouden voor Pens. bijdrage, onderwijzend personeel der O. L. school; dit bedrag zal worden geresti tueerd. De commissie van. onderzoek der ge meenterekening over 1929, rapporteerde bij monde van den heer Poppe, dat idles in orde is bevonden en adviseerde tot voorloopige goedkeuring. De rekening werd daarop vporloopig vastgesteld, voor den gewonen dienst op f 47971 in ontvang en f 38091 in uit gaaf, batig saldo f 9880, voor den kapitaal- dienst op f 13742 in ontvang, en op f 13457 in uitgaaf, batig saldo f 285. Krachtens de Besmettel. Ziektew. werd een verordening vastgesteld op de heffing v|an bijdragen voor kosten, die gemaakt moeten worden voor vervoer, verpleging ontsmetting enz. van lijders aan besmet telijke ziekten. Een verzoek van de firma De Dreu en Zwemmer te Goes om ver mindering van het verschuldigde kaai- geld werd afgewezen. Besloten wordt wederom ontheffing te vragen van het geven van onderwijs in de Gymnastiek aan de O. L. school. De verzoeken van den A. N. Wl. B. en de vereen, voor behartiging van lijders aan Zenuw- en zielsziekten om lid te worden,' werden voor kennisgeving aan genomen. Op een verzoek der afd'eeling N. en St. Joosland der Vereeniging Volksonder wijs werden eenige wijziging gebracht in de bestaande voorschriften voor den Ont wikkelingscursus. De cursus zial zijn voor leerlingen, die niet meer leerplichtig zijn en zal gehouden worden van 1 December tot 1 Maart, 3 avonden per week telkens 2 uur. Het schoolgeld bedraagt thans f 1 per maand. Minstens 8 leerlingen inbeten zich aanmelden om een cursus te hou den. Daarna kwam in behandeling de be- grooüng voor 1931. Deze werd ajrtikelsge- wijze voorgelezen en toegelicht. De raad besloot 80 opcenten te heffen op de gemeentefondsbelasting. De raad stemde een bedrag van f 7000 voor bui tengewone aflossing van dure leeningen, voor onvoorzien is ruim f 3500 gevo teerd. De begrooting werd1 vastgesteld in ontvang en in uitgaaf voor den gewonen dienst op f 50.268 en voor den kapitaal- dienst op f 284. Bij de rondvraag kwam ter sprake het niet openen der gemeente aschbakken op een zekeren dag, waarbij werd mede gedeeld dat de gemeentewerker miet ver lof was. en de noodzakelijkheid bepleit van flinke opsnoeiing der lindeboomen in de Kerkstraat, welke in den zomer o.a. het uitzicht benemen op het wijzerPord van het torenuurwerk. Dit zal geschieden. VROUWENPOLDER. Dinsdagmiddag hield de Raad der gemeente Vrouwen polder eene openbare vergadering, on der Voorzitterschap van den Burge meester, waarin uitgezonderd de heer Mesu alle leden, tegenwoordig waren. De V oorzitter deelde mede, dat de Rijksvergoeding ingevolge art. 97 der L.O.Wet 1920 over het jaar 1929 voor de beide in de gemeente aanwezige Bijz. L Scholen is vastgesteld op respectievelijk f 5.091 en f 5.336, dat aan opcenten op de hoofdsom der grondbelasting over 1930 ten behoeve der gemeente op de kohieren is uitgetrokken een bedrag van f 1482, dat de rijksuitkeering ingevolge de wet van 24 Mei 1897, over het 3e kwartaal 1930 door Ged. Staten is vast gesteld op f 363.en f 363.07, dat de jaarwedden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand met ingang van 1 Januari 1931 door Ged. Staten zijn vast gesteld op f 150.en f 20.Deze me- dedeelingen van den voorzitter, alsmede de sedert de vorige vergadering inge komen stukken werden allen voor ken nisgeving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten de pensioens grondslagen van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand met ingang van 1 Ja nuari 1931 vast te stellen op f 20.en f 150.—. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m. a.st. besloten adhaesie te betuigen aan het door het Comité van Verkeersverbeteringen van en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en West-Brabant aan den Minister van Waterstaat verzonden adres. Overeen komstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten afwijzend te beschikken op het adres van den A.N.W.B. om bui tengewoon lid tot dien Bond toe te tre den, op grond dat een contributie van f 25.te hoog werd geacht. Vervolgens werd de uitbreiding van 't brandbluschmateriaal der gemeente in den breede besproken, waarbij enkele leden de aanschaffing van een minimax voor verschillende gedeelten der ge meente in overweging gaven, M.a.st. werd besloten den vertegenwoordiger van de Iffa Minimax Maatschappij te ver zoeken een demonstratie in de gemeente te willen doen geven. Tot lid van de plaatselijke commissie van Toezicht op het L.O. in deze gemeente werd met 5 tegen 1 stem benoemd de heer L. den Ouden Hoofd der'O.L. School in de afd. Gapinge. RITTHEM. De gemeenteraad hield gis termiddag een openbare vergadering. De voorzitter deelde mede, dat 3.20 betaald moest worden voor huur van een lantaarn en andere onkosten bij de be strating van den weg te Souburg; dat op 1 Nov. a.s. begonnen zal worden met het schouwen van voetpaden; dat de putten in den vernieuwden weg onder Souburg zullen worden hersteld; dat het bouwland achter de begraafplaats is ver huurd voor 78 's jaars. Op voorstel van B. en W. werden de volgende ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen, n.l. het adres van de Vereeniging voor Zenuw- en Zielsziek ten, een adres van den A. N, W. B., een adres van de commissie tot verbetering van de verkeersverbinding tusschen de Zeeuwsche en de Zuid-Hollandsche eilan den. Het verzoek van de afd. Souburg-Rit- them van de kinderherstellings- en va- cantiekolonies om subsidie werd aange houden, daar eerst nadere inlichtingen moeten worden ingewonnen. Het verzoek van den heer A. Hoefkens, gemeentebouwkundige, om zijn salaris te verhoogen van 20 tot 35, werd met alg. stemmen ingewilligd. Ook werd m, a. st, besloten de jaarlijksche bijdrage aan de afdeeling Souburg-Ritthem van het Groene Kruis te brengen op 25 en nog 5 voor de t. b. c.-bestrijding. Overeenkomstig het besluit van Ged. Staten werd de jaarwedde van den Amb tenaar van den Burgerlijken Staand vast gesteld, ingaande 1 Jan. 1931. Naar aanleiding van het verzoek van de Afd. Walcheren van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren om premievrij pensioen, stelden B. en W. voor met ingang van 1 Januari a.s. de pensioen grondslagen van 1000 en lager vrij te stellen en op de hoogere pensioengrond slagen 6 te verhalen van het meerdere boven de 1000. Thans wordt 6 van de geheele grondslagen geheven. Na breed voerige bespreking stelde de heer H. M. van de Putte voor om het voorstel van B. en W, zoodanig te wijzigen, lat van de grondslagen boven de 2500 6 van den geheelen grondslag zal worden geheven. Het aldus gewijzigde voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De bijdrage voor de Chr. Wijkverple ging Souburg-Ritthem werd vastgesteld op 100. De begrooting 1931 van het Burger lijk Armbestuur werd goedgekeurd met de opmerking, dat nadere toelichtingen op de begrootingsposten in het vervolg wenschelijk worden geacht. Nu volgde de behandeling van de ge- meentebegrooting 1931. Na bespreking van enkele posten, die echter gehand haafd bleven, werd m, a. st. de begroo ting vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op 15.879, met een post onvoor zien groot 814. Bij de rondvraag wees de heer W. Boogaard op 'n schuinliggenden von der van het Zuidpad. De v o o r z. zei dat de heer Kwekkeboom reeds gewaar schuwd is dit te verhelpen. De heer Boogaard vroeg nog in lichtingen over de onderhandeling met Souburg over den Ritthemschen straat weg, welke inlichtingen door den voor zitter werden verstrekt. De heer J. de Pagter klaagde over het vuil dat in de sloot bij zijn hofstede wordt geworpen en bracht weer de slech te afwatering van de Weverstraat ter sprake. De v o o r z. zeide voor het eer ste een onderzoek in te stellen en toon de aan, waarom nog geen maatregelen konden genomen worden tot betere af watering der Weverstraat. De heer Joh. de Visser vroeg of de herstelling der straten voor dit jaar reeds is afgeloopen. Hem werd door den voorzitter geantwoord, dat de straatma ker voor een gedeelde uitstel heeft ge vraagd, dat hem is toegestaan De heer H, M. v. d. Putte merkte nóg op, of het niet mogelijk was, dat de bermen aan den Ritthemschen straat weg werden afgestoken, daar de aanwe zige greppels lastig zijn voor het ver keer. De v o o r z. beloofde het te zullen onderzoeken, De 10-jarige J. O, had de onvoor zichtigheid zijn hand te steken tusschen de kamraderen van een windmolen, toen hij dezen in beweging bracht. Het gevolg was dat de top van zijn wijsvinger zoo ernstig werd gekneusd, dat denkelijk dit lichaamsdeel zal moeten worden geam puteerd. HEINKENSZAND. Men scTirijft ons: De alhier heerschende besmettelijke ziek te Diptheritis schijnt zich uit te breiden. Gisteren is een zevenjarige knaap aan de ziekte overleden. STAVENISSE. Rectificatie. In de laat ste gemeenteraadsvergadering te Stave- nisse besloot de Raad niet om terug te komen op zijn besluit tot medewerking aan id e verbetering van den weg Scher- penisseSt|avenisse, maar overeenkom'- stig het voorstel v|an B. en W'. aan Ged. Staten te verzoeken, met het oog opi de tijdsomstandigheden, de uitvoering van genoemd werk voorloopig aante houden. BRESKENS. Woensdagavond' werd on der leiding van den heer Hofstede, verte genwoordiger van de Vereeniging Het Hooigeland in het jeugdgebouw te Bres kens de film vertoond' „Het gevangenis wezen in Nederland". Een talrijk publiek woonde deze belangrijke film bij. AARDENBURG. In de najaarsverga dering van het departement SluisAar denburg Van de Mij. tot Nut van 't Alge meen werd besloten dezen winter drie sprekers uit te noodigen n.l. Gerard Pil- ger met een Chineesche ayond, A. .Alt met een lezing over de opera „De Huge noten" beide lezingen met lichtbeelden en te houden te Aardenburg, en verder Henri Dekking met voordrachten te Sluis. De rekening over 1929 sloot in ontvang sten op een bedrag van f 735 met een batig slot van f 33. In de Vacature ontstaan door het ver trek van ds. Bar no uw werd gekozen de heer I. A. de Brouwer. Gemeenteraad van Schoondijke. SCHOONDIJKE. Donderdag vergaderde de raad dezer ^gemeente, waarbijl .alle leden tegenwoordig waren. Onder de ingekomen stukken was een dankbetuiging van H. M. de Koningin en een van het feestcomité alhier. De raad besloot wederom voor 2 jaar ontheffing te vragen voor het geven v!an onderricht in lichamelijke oefening. Tot onderwijzeres voor het eventueel te 'geven avondonderwijs aan! school A werden benoemd de heeren Odink en Versprille; aan school B de heer Engeljs. De begrooling 1931 gaf geen aanleiding ibo't opmerkingen. Er zal een lichtpunt in de buurt bij den heer Verduijn opi den [Tragel, worden aangebracht. Voor een te stichten barak zal 6 cent per inwo ner worden betaald. Een gedeelte] ach terweg zal bekeid worden. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag van f 48.268, met een post voor onvoorzien van f 1994. De kapitaaldienst wijst voor cijfers aan f 12.375. Nu het laagspanningsnet door de P Z.EjM. is overgenomen is een som van f25.321 beschikbaar voor de gemeente De raad besloot tot aflossing van de schuld op de oude centrale ad f 16.001, iterwijl le en gedeelte van het nu nog overblijvende zal worden besteed voor verschillende kleine aflossingen. Bij de verrekening met Üe bijzondere school bleek, dat per leerling f 10.63 be islteed was geworden, zoodat igenoemd 'bestuur nog f 328 te 'góed heeft. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te G o e s zijn veroordeeld wegens overtreding: Het rijden met een rijwiel zonder noodig signaal te geven: J, J. M Niasse f 5 b. s. 5 d- h. Met een rijwiel in een bocht niet rechts houden I. d. B. Nisse f 10 b. s. 10 d. h. Met een auto in een bocht niet rechts houden: M. S. Hooge-Zwaluwe f 15 b. s, 15 d. h. en toewijzing civiele vor dering tot een bedrag van f 40. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen E. C. M. Wil- helminadorp vrijgesproken. Zonder vergunning vee laten loopen op een anders grond J. J. S. Colijnsplaat f 10 b. s. 10 d. h. Geen voldoende zorg dragen voor zijn gevaarlijken hond: P. A. Borsselen, vrij gesproken. Weilen van wagen niet voldoende zui veren van klei en modder: A. F. Hoede- kenskerke f 5 b. s, 5 d. h. Vee zonder toezicht laten loopen aan een dijk: L. v. L. Wissenkerke f 10 s. 10 d. h. Overtreding Verordening op den Keu ringsdienst van vee en vleesch: W. L. H. Goes f 10 b. s, 10 d, h. Overtreding Boterwet C. v. H. Wis senkerke onbevoegd verklaard. Visschen zonder vergunning van den rechthebbende op het vischrecht: R. M, Wolphaartsdijk f 10 b. s. 10 d. h,, uit leveren net of f 2 s. 2 d. h. Te 's Heerenhoek harder rijden met een auto dan 20 K.M. per uur: J. I. Mal- deghem f 3 b. s. 3 d. h, In werking zijnde auto zonder voldoen de toezicht laten staan E. J. S. 's Heeren hoek f 10 b. s. 10 d. h. Met motorrijtuig rijden in 'n verboden richting in een straat: C. D. Kloetinge f 3 s. 3 d. h. Met auto niet voldoende uitwijken naar rechts: F. B. v. d. B. Tilburg, ont slag van rechtsvervolging. Met auto de vrijheid van het verkeer belemmeren: J. C. S. Yerseke f 25 b. s. 25 d. h. en ontzegging van de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. Met auto rijden zonder achterlicht: A J. d. M. Krabbendijke f 5 b. s. 5 d. h. Zonder noodzaak met auto rijden over rijwielpad: A. K. Goes geen straf toege past; P. C. R. Steenbergen f 25 b, s. 25 d. h. Met auto rijden zonder spiegel: J. L. D. Krabbendijke f 3 s. 3 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A, C. L. Ril land Bath f 15 s. 15 d. h. Dronkenschap: C. A. V. Goes f 15 b. s. 15 d. h.; F. C. C. Hoedekenskerke f 15 b. s. 2 w.t.sch. Kantongerecht te Oostburg. De Kantonrechter te Oostburg heeft ter zitting van 7 October 1930 veroor deeld wegens: met motorrijtuig rijden zonder rijbe wijs J. M: A. de L. te IJzendijke f 20 s. 20 d. h.; openbare dronkenschap; A. de S. te Oostburg f 10 s. 10 d. h.; visschen in de Zeeuwsche stroomen zonder consent en met een vaste inrich ting zonder vergunning: J. F. M. te Bres kens 2 maal f 10 s. 2 maal 10 d. h.; met rijwiel rijden zonder licht: Ch. L. V. te Retranchement f 7.50 s. 5 d. h,; J. v. d. L. te Aardenburg f 2 sub. 2 d. h.; A. v. d. W. te Breskens f 7.50 s. 5 d. h.; I. d. R. te Schoondijke f 7.50 s. 5 d. h.; I. B, ie Waterlandkerkje f 10.s. 10 d.h.; H.J.S. te Groede f 7 s. 7 d.h.; P.v.H. te Breskens, G. J. d. B. te Sluis, J. v, d. B. te Eede, A. J. S. te Oostburg, H. J. v. C. te Maldeghem (B) en K. Th. v. d. V. te Sluis, alle f 7.50 s. 5 d. h.; A. J. te Zuidzande f 4 s. 4 d.h.; als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering rijbewijs ver toonen en rijden zonder licht: C. v. S. te Yzendijke, f 8 en f 2 s. 8 en 2 d. h. met motorrijtuig rijden zonder rood achterlicht: P. v, D, te Breskens f 3 s. 3 d.h.; met rijwiel rijden zonder rood achter licht of reflector: C. v. D. te Westcapelle (B) f 1 s. 1 d. h.; met voertuig rijden zonder spiegel: E. d. M. te Westcapelle (B) f 2 s. 2 d.h.; I. B. te Breskens f 0.50 s. 1 d.h. H, S, te Zuyenkerke (B.) f 1 s. 1 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder spie gel: P. v. D, te Cadzand f 2 s. 2 d. h.; rijwielpad buiten noodzaak anders be rijden dan met rijwielen: A. H. te IJzen dijke f 8 s. 8 d, h.; M. d. K. te Schoon dijke f 10 s. 10 d. h.; met voertuig met korten disselrijden zonder dat deze ten minste 1 M. uit steekt buiten de-sleuf, waarin hij beves tigd is R. P. J. V. te Damme (B), F, C- te Oostkerk (B) ieder f 4 s. 4 d. h,; openbare dronkenschap: Th. V. te Eecloo (B) f 15 s. 15 d. h.A. H. R. te 's-Gravenhage f 15 s, 30 d, h.; E. Z. te Eede f 15 s. 15 d. h.; ieder bij le herha ling: C. D, v. d. V te Breskens f 15 s- 15 d. h.; in staat van dronkenschap de orde verstoren: A. 1. F. te Breskens 14 d. h.; op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgs maatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen: A. B. te Oostburg f 6 s. 6 d. h.; A. F. te Biervliet 2 maal f 5 s. 2 maal 5 d. h.; naar eenig land vee uitvoeren zonder bewijs als bedoeld bij art. 66 Veewet C. C. te Houcke (B) f 40 s. 40 d. h.; motorrijtuig zander toezicht laten staan anders dan met in rust gebr,achten mo tor: A. J. J. v. d'. BIJ te Amers£oia|rjö f'12 s. 12 d.h.; met rijwiel niet behoorlijk naar links uitwijken: A. H. te IJzen'diij'k'e f 8 s. 8d.bj; buiten noodzaak met een rijwiel aan de linkerzijde van den weg gelegen rij wielpad berijden: F. R. te Stekene (B.) f 1 s. 1 d.h.'; 'S met rijwiel ae linkerzijde van den weg berijden: O. J. B. le Aardenburg, be risping; 24 October. Barometerstanden. Hoogste: 766.8 te La Coruna. Laagste: 762.— te Thorshavn. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur van gistermorgen lot heden middag 12 u.: Hoogste50 igr. Laagste: 49*,gr. Weersverwachting van het K. N. M. I.: Maltiige, willicht tijdelijk, krachtige Wj. wiind. Zwaar bewolkt of betrokken. En kele regenbuien, aanvankelijk zelfde tem- jperaltuur. Later iets kouder. i Zaterdag 25 October. Zon op 6.44; onder 4,45. Licht aansteken alle rijwielen, motor- flij'luigen en andere rij- en voertuigen' 5.15. Maan op 11.36 v,m.; onder 6.09. Eerste kwartier 29 October. HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbare tijd. Zaterdag 25 Oct. 3.03 15.12 Zondag 26 3.45 16.03 Maandag 27 4 27 16.49 Dinsdag 28 5.12 1741 Woensdag 29 6 07 18.49 Donderdag 30 7.20 20.14 Vrijdag 31 8.49 21.39 een dier noodeloos doen vervoeren op pijnlijke wijze: J. A. Bj. te Oost burg f 20 s. 20 d.h.; tmet motorrijtuig pijden iz|oo dat de vrijheid en veiligheid v,an het verkeer in gevaar wordt geDracht: J. V. te Bier vliet f 1(5 s. 15 d'.h. wegen beplanten zonder vergunning van Ged. Staten: G. D. te B|assevelde (B.) 3 maal f 3 s. 3 maal 3 d.h.; overtreding vleeschkeuringSwet: A. L. te Biervliet f 6 en f 1'5 s:. 6 en 15 d.h.; J- B- te Biervliet! f 30 s. 30 'd.h.-, te Schoondijke als tapper, niet zijn tap perij sluiten en dadelijk alle bezoekers daaruit doen vertrekken bij sluitingsuur: G. T. te Schoondifkej f 5 s. 5 d.h.;-, in Schoonoijke na het sluitingsuur ziclqj - ials bezoeker in een tapperij bevinden: C. (de J te pchoondijke.. f 2 s. 2 id.h.; (zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op een anders grond: J. A. S. te Schoondijke, vrijspraak; toet motorrijtuig rijden 'geen signaal met den hoorn geven terwijl de veiligheid van het verkeer zulks vorderdeA. L. te Oosttourg, vrijspraak. als ondernemer van een openbaar mid del van vervoer van personen niet de vereischte opschriften doen aanbrengen: P. J. B. te Groede f 10 s. 10 d.h,; J. 1- M. te Biervliet f 6 s. 6 d. h.; zich begeven op een gedeelte van een tramweg W. P. v. cf. V. te Oostburg f 1 s. 1 d. h.; uit een rijtuig van tramtrein gaan, ter wijl de trein in beweging is: H. Ch. L. te St. Kruis (B) f 2 s. 2 d. h.; met voertuig rijden met korten dissel zonder naast de bespanning te gaan en de streng tot bestuur van den wagen vast te houden C. S. te IJzendijke f 2 s. 2 d. h.; met motorrijtuig rijden met open knal- pot: C. v. V. te Caprijcke (B) f 4 s. 4 d. h dronken zijnde in het openbaar de orde verstoren: A. M- te Groede f 5 s. 5 d. h. Mexicaansche oplichters. Voor de Vijfde Kamer der Amsterdam- sche rechtbank had ziclg Donderdag een tweetal buitenlanders, de 32-jarige Leon. Vega G. zich noemende Antonio Rojas Vigil en de 30-jarrige M. Salmerom E^ zich noemende Manuel Muriel HermaH- dez resp. afkomstig uit Spanje en Mexico te verantwoorden wegens opHchting. Op 3 Febr. j.l. boden heide verdachten een wissel aan ten bedrage van 16000 dollar van de „Bank of Montrealbij de firma Cook en Zn. aan den Vijgendam te Amsterdam. De bank was echter gewaar schuwd en toen de valsche cheque werd aangeboden werden de beide „heeren"' door tie politie gearresteerd. Het bleek dat de politie een goede vangst had ge daan. E. had reeds zeven jaar en vier maanden ter zake chèquevervalsching in de igjevangenis te Philadelphia doorge bracht en was eerst kort geleden in vrij heid. gesteld. De beide gearresteerden werkten ech ter in Nederland niet als duo doch maak ten deel uit van een quartet. De twee andere leden van de bende, die geheel Zuid-Amerika onveilig maakte, hadden lont geroken toen zij, op straat wachten de, merkten dat het geld niet werd uit betaald. Zij waren naar hun hotel terug gegaan, verbrandden enkele papieren, en verlieten haastig Nederland, om in Pa rijs een goed heenkomen te zoeken. La ter werd ook dit tweetal in Mexico ge- arresteerd. De in Amsterdam gearresteerden had den nog een aantal valsche chèques bij zich, bestemd om de Incasso Bank, Twentsche Bank en Rotterdamsche Bank eenige duizenden dollars te ontfutselen. De Officier van Justitie wees er op, dat de Hollandsche Justitie een buiten gewoon goede vangst had gedaan met de arrestatie van deze gevaarlijke misdadi-

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6