KERKNIEUWS. ONDERWIJS. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. Handel, Nijverheid en Visscherij BUITENLAND. AFLOOP VERKOOPINGEN BEKENDMAKINGEN. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG een prettig te hebben samengewerkt, zonder een extra-omschrijving. Na nog eenige discussie wordt het betreffende artikel aangenomen. Tegen de heer Melis, De geheele verordening wordt aange nomen, Tegen de heer de Pagter, Rondvraag. De heer DE VISSER wil het klinker pad in de Middelburgsche straat in orde gebracht zien. De VOORZITTER zal er naar laten kijken De heer GOEDBLOED dringt aan op krachtiger pogingen een lichtpunt aan de halte Abeele te krijgen. De VOOR ZITTER wijst op het motief van de P.Z.E.M, dit na te laten: dat er weinig passagiers zijn. Dit wordt algemeen ontkend. De heer LEENHOUTS klaagt nog over ergerlijke bevuiling van het tram huisje, en verzoekt maatregelen van po- litiewege. De VOORZITTER had ook reeds klachten vernomen. Hij zegt maatrege len toe. Hierna geheime zitting. DE VISSCHERIJEN OP DE ZEEUWSCHE STROOMEN. Wij ontleenen nog het volgende aan het jaarverslag over 1929, aangaande de Mosselteelt. Het afgeloopen jaar is voor de mossel- visschers zeer gunstig geweest wegens de hooge prijzen die konden worden ge maakt. In het district Grevelingen werd in het voorjaar weinig mosselzaad opgevischt. De kabeljauwsplaat, waarvan nog 200 tonnen mosselzaad werden opgevischt. was de eenigste zaadbank, waarop nog wat te verdienen viel. Op deze bank lag van den laten zaadval in 1928 nog mooi zaad, maar de vorst maakte in Februari een einde aan alle visscherij en na de vorst bleek dat het drijfijs in deze bank dusdanig had huisge houden, dat het grootste gedeelte van het zaad was weggeveegd. Voor het weghalen van mosselzaad werd de Zui derzee voor motorvaartuigen openge steld van 29 Mei tot 13 Juli, voor zeil- vaartuigen was de openstellingstermijn van langeren duur, doch deze vaartuigen namen er geen deel aan. Door 53 motorvaartuigen werden groote hoeveelheden mooi zaad in dit district aangevoerd. Enkele ervan wer den in den open tijd elfmaal geladen ge noteerd, de hoogste aanvoer door het zelfde vaartuig bedroeg 3850 tonnen, een belangrijke hoeveelheid. Alle visschers konden zich gedurende gemelden ter mijn dan ook ruim voorzien. De tot het weghalen toegestane hoeveelheid Zui- derzeesch zaad vóór Zeeland werd dit jaar over de visschers gedistribueerd en te Utrecht en Gouda opgenomen. Het distributiecijfer voor iederen vis- scher was echter zoo hoog dat hiervan geen hinder werd ondervonden en de kweekplaatsen zelfs overvloedig met zaad konden worden bezet. Nadat zij zich zelf voldoende van zaad hadden voorzien haalden velen nog tegen een prijs van f 0.80 tot f 1.15 per ton zaad voor anderen, die daartoe zelf niet in staat waren, waarmede zeer goede in komsten werden verdiend, In het totaal werden hier aangevoerd in het voorjaar en in den zomer 67590 tonnen mossel zaad en wel van de publieke banken 200, van de Belgische hoofden 3750, van de Waddenzee 1000 en van de Zuiderzee 62640 'tonnen. Voor het zaad van de Belgische hoofden werd f 2.per ton betaald. In het najaar werd op de in dit district met ingang van 10 September openge stelde publieke mosselzaadbanken eenig zaad gevischt, doch niet in groote hoe veelheden. Beter ging dit op een bankje in het Brouwershavensche Gat, buiten het gebied der Zeeuwsche Stroomen, alsmede op eenige perceelen in de Gre velingen, Mosselkreek en onder den Anna Jacobapolder. Dit zaad was overal prachtig. Evenwel hadden vele visschers hun perceelen zoo vol met Zuiderzeesch zaad gezet, dat er voor het Zeeuwsche product geen plaats meer was. Toch werd veel zaad opgevischt en waagde men het dit te plaatsen op de slikken bij Bruinisse, alhoewel het daar onbe schermd lag tegen storm en ijs. Dit zaad werd niet verhandeld, alles werd ge reserveerd voor eigen gebruik, In totaal bedroeg de najaarsaanvoer 26590 tonnen en wel van de publieke zaadbanken 5090, van de perceelen 7700, van de Belgische hoofden 4500 en van andere plaatsen (Zuiderzee en Brou wershavensche Gat) 9300 tonnen. In dit district werden dit jaar dus in totaal aangevoerd 94180 tonnen mossel zaad. In het district Ooster Schelde westelijk deel is evenals in het vorige jaar weder om geen mosselzaad op de publieke ban ken gevallen, zoodat toen deze werden opengesteld geen vaartuigen aanwezig waren. Wel is dit jaar op verschillende plaatsen, waar nimmer zaadval plaats had, zaad gevallen, voornamelijk op de mosselperceelen in de Hammen en Roompot. Ook hier werd zeer veel zaad van de Zuiderzee gehaald en werd zaad aan gevoerd van 't Brouwershavensche Gat, de Wester-Schelde en de Belgische hoof den. Het hier gevallen zaad was mooi van stuk en bleek van zaadval 1929 te zijn. (In het voorjaar werd door den Bond van mosselkweekers de prijs van het Zuiderzeezaad vastgesteld op f 0.80 per ton tot f 1.15. In dit district werden in totaal gevischt en aangevoerd 96375 tonnen mosselzaad en wel van de Zuiderzee 81050, van het Brouwershavensche Gat, 5000, van de perceelen 5000, van de Belgische Hoof den 1800 en van de Wester Schelde 1700 tonnen, In het district Ooster Schelde Oostelijk deel werden van de Belgische Hoofden 1500 tonnen mossel zaad aangevoerd en verkocht voor on geveer f 2.per ton. Het in het district Wester Schelde op- gevischte zaad werd vervoerd naar kweekplaatsen in de Ooster Schelde en de Grevelingen. In totaal werd hier van de publieke zaadbanken en van de ver pachte hoofden van Walcheren en onder Cadzand opgevischt 10620 tonnen mossel zaad. Dit zaad was klein van stuk, uit gezonderd dat van den Konijnenschor, welk zaad van den zaadval 1928 was en uit kleine halfwassen mosselen bestond. De qualiteit van al het zaad was zeer goed. De prijs varieerde tusschen f 0.35 en f 1.10 per ton. In het district Grevelingen was in het begin van het jaar totdat de vorst inviel de handel op België en Engeland nog vrij levendig. Laatstgenoemd land betrok in dezen tijd belangrijk meer mosselen dan in voorafgaande jaren. De gemiddelde prijzen waren voor België ongeveer f 2 per ton en voor Engeland ongeveer f 2,40 per baal. Na de vorst bleek dat het ijs aan de groote mosselen weinig schade had berokkend. Waarschijnlijk als gevolg van de lage temperatuur van het water bleven de mosselen ongekend lang vet. Zelfs omstreeks half Mei was nog geen spoor van vermagering waar te nemen. Er werden niet zooveel halfwassen mos selen naar de consumptie-perceelen overgebracht als gewoonlijk. De mosse len hadden dit jaar een bijzonder korten overgangstijd. Half Juni was de qualiteit van velen reeds boven het middelmatige, de Zeeuwsche mosselen waren einde Juni beslist vet. Met mosselen opgewas sen van Zuiderzeesch zaad ging het veel slechter, de besten waren nog slechts middelmatig. In het nieuwe seizoen begon de han del al dadelijk met een goeden inzet. Half Juni brachten reeds 21 vaartuigen vrachen van 40 tot 80 tonnen naar Bel gië, met een totaal van 1300 tonnen per week, welk totaal, aanvankelijk lang zaam en toen de zaadvisschers van de Zuiderzee vrij kwamen snel toenam tot 8000 tonnen per week in October. In De cember was deze omzet weder belang rijk gedaald wegens gebrek aan mos selen. (Wordt vervolgd) Bij de alhier door het kiescollege gehouden verkiezing van ouderlingen en diskenen der Ned. Herv. Kerk, werden herkozen tot ouderling de heeren Chr. Hondius met 62, L. Dekker mtet 64, M. P. Mathijsse met 64, W|. J. Braber met 64 stemmen, en gekozen in de plaats van de heeren D. de Vries en J. Van Burg, die bedankt hadden, de heeren J. H. Klareji- beek met 60 en dr. 'WJ. Ij. Pjel miet 62 istemmen. Tot diakenen werden herkozen de heeren J. A. van Puifelen met 61 en C. A. Mjantz met 64 stemlmen, en gekozen de lieer J. M. Huijbregtsen met 52 stem men ter voorziening in de vacature van den heer G. Kranendonk, die niet meer in aanmerking wensclite te komen. Te Almelo worden pogingen aange wend om gelden bijeen te brengen, ten einde tot een vierde predikjantsplaats bij' de Ned. Herv. gemeente te geraken. Gerei, Gem. Op het tweetal te den Ilaag komt voor ds. M. Hofman te Krabbendijke. Ds. M. Hofman heeft bedankt voor het beroep naar Aagtekerke. Op de voordracht voor tijdelijk leeraar in rechtlijnig teekenen aan de gem. Vakteekenschool aan de Iloflaan te Rotterd|am, is no. 1 geplaatst de heer I|. de Rat te Vlissingen;- voor onder wijzer aan de school vopr g. 1. o. A. No. 210, te Rotterdam is geplaatst de heer S. M. Bijleveld le Ter neuzen. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter zijn veroor deeld wegens: het zonder vergunning loopen over een anders weiland: M. V., Kaïpelle, f 10 of 10 d. h,; te Kortgene op straat voetballen: C. P. K,, 5 of 5 d. h,, J. d, L., aldaar, 5 of 1 w, t,; als schipper met zijn vaartuig een Rijkskanaal bevarende zijn naam niet op zijn vaartuig hebben: C. P., Baarode, 2 of 2 d, h.; zonder vergunning spoorwegsluitboom openen: J, B., Krabbendijke, vrijgespro ken; 's avonds fietsen zonder licht: C. v. d. K., 's Heer Arendskerke en P. S., Scho- re, ieder 3 of 1 w. t. dronkenschap: P. M,, Ierseke, J. d. J„ 's Heer Arendskerke, 15 of 15 d. h, Hooger beroep is aangeteekend door C, M, te Nieuwdorp, veroordeeld wegens het met een auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen, tot 15 of 15 d. .h Ernstig ongeluk met een luchtboor. De 27-jarige boorder D. W. te Over- schie heeft zich voor de Rotterdamsche rechtbank te verantwoorden gehad ter zake van het veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld. Hij had op 3 Juli onvoorzichtig en onnadenkend de slang van een luchtboor, waaruit samenge perste lucht met een druk van ongeveer 4 a 5 atmosfeer tegen het met kleeding bedekte achterlichaam van B, v, V. ge houden, die een trapje opging, waardoor lucht in het lichaam is gedrongen, de dikke darm van v. V. was over de ge heele lengte gebarsten, waardoor opera tief ingrijpen noodzakelijk is geworden en v, V. geruimen tijd in het ziekenhuis verpleegd is moeten worden. Verdachte bleek nog zeer onder den in druk van zijn daad en gaf toe zeer on voorzichtig gehandeld te hebben. Het slachtoffer, de 14-jarige ijzerwer- kersmaat v. V. verklaarde, dat hij toen de luchtslang op hem gericht werd dade lijk een stekende pijn in het onderlijf voelde. Hij is negen weken in het zie kenhuis verpleegd en tweemaal geope reerd. Het O, M. merkte op, dat verdachte toegeeft onvoorzichtig te zijn geweest. Er komen veel ongelukken voor onder werklieden, die met dergelijke moderne werktuigen omgaan. De behandeling van deze zaak heeft haar openbaar nut, om dat aan allen die het aangaat duidelijk is geworden, dat men met die werktuigen buitengewoon voorzichtig moet omgaan. Het O. M, eischte 3 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Ongelukken, Te Well is hel 21/2-jariigj dochlertjei vain J. H. R. tusschen een dorschm.achiine Igjeïkomen en zoo ernstig gewond dal het aan de gevolgen is overleden. Overleden is een 2-jairig zoontje van J. v. E. te Waspik, dat uit een kan kokende koffie had gedronken. NOODLOTTIGE STOEIPARTIJ - Don- deravond omstreeks elf uur waren in de Martin us Ste,instraal te R otterdam in het gezin II. de zoonsi aan het stoeien, hetgeen de vader verbood. Op een gegeven moment is1 er met één mes (gegooid en de 20-jairlge' zoon M. J, werd dn den buik getroffen. Per auito van den Geneesk'. dienst is hij naar heit ziekenhuis aain den Coolsinlgel vervoerd ,waar operatief ingrijpen nood zakelijk bleek, omdat de maag en de dar men waren geraakt'. Nog 's avonds is een bloedtransfu sie van de moeder van het slachtoffer toegepast tengevolge waarvan ook zij in liet ziekenhuis moest worden opgenomen. Bij het onderzoek ,dat de politie direct instelde, 'kwam aanvankelijk niet aam het licht, dal de v,aider de chuldiigei was'. Deze let het voorkomen, alsof de jongen per ongeluk in het mes was igievallen. Na dat de familieleden echter gehoord wa ren, ontdekte men de ware toedracht. De politie heeft den man toen 0111 3 uur in zijn woning 'gearresteerd, zoo meldt de Maa'sb. Hij heeft een volledige bekente nis afgelegd, waarbij vast is komen le slaan, dat het mes op een afstand van U/s M. geworpen lieeft. De toestand van het slachtoffer is zeer zorgelijk. JUWEELEN VERLOREN. —Een Ne- iderlaindsche dame, die te R er lijn op (doorreis vertoefde, heeft in een taxi, waarmee zij naar haar hotel reed, haar litamdtaschje inhoudende 600 gulden, 150 ngark en enkele juweeljan verloren, zoo meldt men,aan de N.R.Grt. Verplaatst niet ingang van 1 Nov. ia.s. de commies bij den post-, telegraaf en telefoondienst I. f) per beek e v;an Steen bergen naar liet post-, telegraaf en tele foonkantoor te Goes. De nachttreinen. Hiel zal voortaan mogelijk zijn geduren de den rit van de nachttreinen aan dej tusschenstations waar deze stoppen, in te stappen en ook den trein te verlaten, Mjen moet echter tevoren te Utrecht bij' den Dienst van Exploitatie der Ned Spoorwegen zijn plannen schriftelijk, mondeling of telefonisch kenbaar ma ken. Voorliiopi.g zal geen wij'ziging worden jgebracht in het gebruik van verouderd materiaal daar, naar de chef van de desbetreffende afdeeling van de Spoor wegen aan een correspondent van het Handelsblad heeft medegedeeld, de goederentreinen waarbij personenrij tuigen worden ingelascht volgens voor schrift moeten bestaan uit driepass i.ge wagons, terwijl juist de moderne waigpns1 4 assen hebben. Ook hier moet men echter beaenken, dat de Spoorwegen in ons land geen enkele ervaring hebben met nachtreinen voor personenvervoer en aat, wanneer de praktijk een druk vervoer zou gaan uitwijzen tot he den is het miniem een lioe(le veran dering in de samenstelling) dezer treinen kan volgen. In ieder geval zal men een, seizoen op de thans aangevangen wijze moeten doorgaan en van de resultaten laten afhangen, in welke richting zich dit nachtelijk vervoer dient te ontwikkei- ljen. i 1 1 ïnd. Stoomvaartlijnen. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) p. 10 Ouessant. Ohr. Huygens (thuisr.) 11 v. Ti anger. Stoomvaartlijnen op N. Amerika. Statendam, 11 Oct. van N.-Yorfc n. Rot terdam. Nieuw-Amsterdanr, N.-Y,ork n. Rott. 10 op 1008 mijl van Plymouth. Spaarndam Rott. 11. N.-Orleans 11 v. Boulogne. Yolendam Rolt. n. N.-York 11 v. Bou logne. Hoog bezoek aan oesterperceelen. Men schrijft ons uit Yersek e: De regent van Bankalan (eiland Ma- doera) de heer Tjakraning, vergezeld van zijn mentor den heer mr. Cohen, bezoch ten deze week verschillende oesterper ceelen in de Zandkreek en de Ooster- schelde. Genoemde Regent, in wiens ressort de eenige streek in onzen Archipel is waar de oesterteelt, zij 't dan nog op kleine schaal, gedeeltelijk kunstmatig wordt uitgeoefend (men gebruikt er ook pau wen als collecteurs) koestert het voorne men de teelt van gemelde schelpdieren intensiever op zijn eiland ter hand te la ten nemen, waarbij de methode van de Zeeuwsche kweekers hem als richtsnoer zal dienen. De tocht werd gemaakt met de voor dit doel gaarne afgestane mo torboot van de firma C. L. de Meule- meester en Co. te Ierseke, Kolland-Amerika Lijn, Naar de Stand, verneemt zijn bij de Hollaind-Amerika Lijn te. Rotterdam onge veer 70 man personeel, mees! plaatwer kers, ontslagen. Het is nieit onwaarsichijm- lijk, dalt de volgende week meerdere ont- sfUgen zullen volgen. land in de gem. Wesfkapelte nabij den iBouidewijnskerkscben weg. Kooper R. Boojgaard voor f 920; 3e. 37 A. 80 c.A. (2881/2 R.) bouwland in de gein. Zoutelande aan den Grint weg. Kooper P|. Verstraate Jz.voor f 1000; 4e 38 A. 58 c A. (295 R.) bouwland en sprink in de 'gem. Westkapelle, aan den Schoonen weg. Kooper J. Lie- vense Dz. voor f 730. 5e pl.m. 25 A. 30 c.A. (1931/2 Rbouw land aldaar, aap den Noordweig, Zuid- Oositdeel. 6e pl.m. 25 A. 30 c.A. (1931/2 R) bouw land .aldaar, tegen en ten Noord-Westen! van perc. 5. Perceelen 5 en 6 tezamen 50 A. 60 c.A. (1 Gem. 861/2 R.) 5 en 6 gecombi neerd. Kooper C. Lieven se Kz. voor f810; - 7e 44 A. 30 c_A. Cl Geimet 38~ R.) bouwland aldaar aan den Noord- weg, in de Rooze. Koiopar P. Jobse Wz. ivoor f 800; 8e 29 A. (2211/2) bouwland en watering lalldaar ,aan den Noord weg, achter 't 'Hofje. Kooper P. de Kam Pz. voor f 540; 9e 28 A. 90 c.A. (221 R.) bouwland en watering aldaar aan den "Noordweg, te gen en ten Westen vani perc. 8. Kooper Jaks Minderhoud Kz. voor f 550; 10e 20 A. 85 c.A. (159i/2 R.) bouwland aldaar, aan het Wegeling van den Ouden Zandweg. Kooper M,( Heijit K.z. voor f290. 1 BELGIE. HeL mond- en klauwzeer heeft blij kens officieele opgaaf in den laai.sten tijd miieuwe uitbreiding genomen vooral in West-Vla anderen, waar niet minder dan 38 ha ar den van beismet ting zijn geconsta teerd. Andere haarden van. besmetting bevinden zicli in Oosl-Vlaanderen! en de provincie Antwerpen. ENGELAND. Naar aanleiding van de categori sche verklaringen, door de eerste mi nister van Canada en Australië ter Rijksconferentie afgelegd ten gunste van uitgebreider preferentieele rijksdouane tarieven heeft Baldwin een verklaring ge publiceerd, waarin hij deze tarieven uit naam van de conservatieve partij van harte toejuicht. Hij verklaart dat de con servatieve partij haar eigen voorstellen zal formuleeren voor de toepassing van het beginsel en het bij de volgende alge- meene verkiezingen aan de kiezers zal voorleggen met het doel hun duidelijk uitgesproken goedkeuring daarop te ver krijgen. DUITSCHLAND. Rijkspresident Hindenburg brengt he den een bezoek aan A.ken en morgen aan Trier. De regeerings verklaring, die de Duitschei rijkskanselier waarschijnlijk a.s. Dinsdag of Woensdag in den rijksdag zal afleggen, zou voor wat de buiteulandsfcbe politiek betreft, behelzen, dat het aan het Dewïmd zijnde kabinet de tot dusverre gevoligde buiitenlandsch-polMiake gedrags lijn zal handhaven, doch den algemeenen iEuropeescheu toestand, die ontstaan is als gevolg van vredesverdragen en lier- stielovereenkomsten, in geen emlkél op zicht als onheiToepelijk beschouwt. DENEMARKEN. In het ontwapeningsvoorstel wordt voorgesteld, dat het bestaande leger zal worden veranderd in een politiemacht, die jaarlijks 7.2 millioen kronen zal moe ten kosten. De oorlogsmarine zal worden afgeschaft en vervangen door een staats- marine, die slechts zal bestaan uit wacht en inspectievaartuigen van in totaal 13.000 ton en 12 watervliegtuigen, Deze staatsmarine zou 10.7 millioen kosen. RUSLAND. Het volkscommisariaat voor landbouw heeft meegedeeld, dat tot 10 October van de voor de herfstcampagne bestemde zaad slechts 68,2 pet, was uitgezaaid. LITAUEN. Zaunius, de Litausche minister van buitenlandsche zaken, is wegens meeningsverschil over de Memelkwestie afgetreden. CUBA. Het revolutiegevaar voor Cuba schijnt bezworen. De president heeft ge ruststellende verklaringen afgelegd. Ten overstaan van notaris mr. P'. Loeff werden Vrijdag in de herberg vam de wed. J, Kaland te W:e s t k a pe 11 e, ten verzoeke van de erven mej. D'. Paauwe weid. den heer W. Dekker in hot open baar verkocht le. 36 A. 45 c.A. (278i/2 Rbouwland in de gemeente Zoutelande, bij v. Spar ren lak. Kooper Pi. Brasser Jak'sz. voor f 705. 2e. 41 A. 10 c.A. (lGem 14 R) bouw Echtgenoote van het bedeesde man netje (tot zwaar gebouwde kellner): Zoudl u eens willen zien of er een klei ner bediende is dan u, ein wilt u die dan even sturen? Mijn man wil een klacht indienen." (Passing show). WOENSDAG DEN 15 OCTOBER 1930, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Eervol ontslag tijdelijk leeraar He- breeuwsch Gymnasium. 4. Eervol ontslag hoofd School C. 5. Benoeming tijdelijk Leeraar Wis- en Natuurkunde Gymnasium. 6. Overplaatsing Hoofd Centrale 7e klasse-school. 7. Afwijking van Algemeene Salarisver ordening. 8. Beschikking op verzoek Gebrs. van Sluijs inzake bebouwing tuin „Over- damme". 9. Beschikking op adres Algemeene Ne- derlandsche Politiebond inzake ge neeskundige behandeling Inspecteurs van Politie. 10. Verkoop gemeente-grond Korendijk, 11. Overneming strooken grond Lelie straat. 12. Verhuring perceel „Overwater" c.a. 13. Opheffing Gemeente-apotheek. 14. Uitbreiding leerplan Industrie- en Huishoudschool. 15. 14e wijziging Gemeente-begrooting 1930. 16. Medewerking aan wachtgeld-rege ling personeel Meelfabriek, 17. Goedkeuring rekening 1929 Burger lijk Armbestuur, 18. Beslissing op verzoek Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren om toelating tot georganiseerd overleg. 19. Aanleg betonbrug over draineerka- naal Duinwaterleiding. 20. Verbetering voorziening met brand- bluschwater. Middelburg, den 10 October 1930. De Burgemeester, P. DUMON TAK. .1 1.1 JAARVERSLAG. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, maken bekend, dat het ver slag van den toestand der gemeente over 1929, door hen ter voldoening aan artikel 182 der gemeentewet aan den Gemeen teraad gedaan, voorzoover de voorraad strekt tegen betaling van f 2.— ter ge meentesecretarie (boven) is verkrijgbaar gesteld. Middelburg, 10 October 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Burgemeester. M. VAN DER VEUR, Secretaris. lElectr. Drukkerij G. W1. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6