visite- INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLJKE STAND. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland (Ingez. Med.). STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Verbetering voorziening met brandbluschwater. De C. v. Fin. vereenigt zich met het gisteren gemeld voorstel. De commissie uit de Brandweerver- eeniging adviseert tot aanschaffing van 2 groote spuiten elk van 1500 liter water opbrengst per minuut of één van 1800 liter naast die door de burgerij aange boden, waarvoor als beide spuiten tege lijk werken 3000 liter per minuut be schikbaar moet zijn. Volgens het voorstel zal op de Markt 2000 liter brandblusch water per minuut beschikbaar zijn. In dien B. en W. bedoelen dat de 2e spuit gevoed zal worden uit de Heerengracht, zooals ook bij den brand in de Ver genoeging", dan zal verder zeer zeker voldoende water geleverd kunnen wor den door de Waterleiding na uit voering van de in het voorstel genoemde vernieuwing en verzwaring der buis leidingen. Nu het brandweer-rapport de buis langs het stadhuis onvoldoende acht en daarom de 12" buis door de Langedelft eischt, zouden ondergeteekenden gaarne vernemen of de advies commissie dan onbekend was met de andere toevoer buizen naar de Markt, langs Gortstraatt en Pottenmarkt. Indien later wegens slijtage der buis leiding in de Langedelft vernieuwd moet worden zou het zijn aan te bevelen, ter meerdere zekerheid, het gedeelte vanaf de Heerenstraat tot aan 6" leiding van de Markt te vervangen door een van grootere capaciteit dan de tegenwoor dige. B.enW, schrijven, dat door 't bedrag van f 35512.95 de watervoorziening van Mid delburg afdoende wordt verbeterd. Is hiermee de verbetering waarvoor in het rapport „Drinkwatervoorziening" was uitgetrokken f 40.000.compleet of moeten er nog belangrijke veranderingen of herstellingen aan het buizennet plaats vinden? Naar aanleiding van de rapporten der beide Commissiën, wenschen B. en W. het hierna volgende mede te deelen. Hoofdzaak bij het doen van hun voor stel was eene verbetering in de voorzie ning met brand-bluschwater, terwijl pas in de tweede plaats werd nagegaan, hoe die verbetering op de meest efficiente wijze kon worden verwezenlijkt. Bij het opmaken van hun plan is als uitgangspunt aangenomen, dat bij de be langrijke en historische gebouwen 33 Li ter water per seconde zou moeten be schikbaar zijn en in de overige gedeelten der stad 5 Liter per seconde, een en an der conform het advies van de Commissie uit de Koninklijke Nederlandsche Brand weervereniging. Zoo zal ook bij het Stadhuis 33 Liter per seconde disponibel zijn. Zij achten het niet van bijzonder belang op welke wijze die hoeveelheid wordt aangevoerd en in zooverre zijn zij van een ander gevoelen dan de Commis sie van Fabricage ten aanzien van de 4 duims-buis in de Langedelft. De Commissie uit de Kon, Nederl, Brandweervereeniging was, toen zij ad viseerde tot een 12 duims-buis in de Langedelft, niet volledig op de hoogte met de plannen. Haar was onder meer niet bekend, dat door ons een 7 duims- resp. 6 duims-leiding in de Heeren gracht was geprojecteerd om, via de Pottenmarkt deel te nemen aan de wa tervoorziening op de Markt en evenmin, dat aldus te dier plaats over 2000 Liter per minuut kan beschikt worden. In hun ontwerp, hebben B. en W. er rekening mee gehouden, dat alle kranen, thans aanwezig op de buizen, die wor den vervangen door een 12 duims leiding op de laatste worden overgebracht, Verder is de bedoe ling, dat de brandkranen, die gemon teerd zijn op eene buisleiding van kleiner diameter, welke aansluit op de 12 duims- leiding, en daarvan slechts enkele Me ters verwijderd zijn, daar aanwezig blijven. Bij de waterlevering maakt het nage- noeg geen verschil of de brandkraan zit op de groote buis of op een kleinere die bv. 10 Meter daarvan verwijderd ligt. IJe weerstand in zoo'n klein buisgedeel te kan gevoegelijk worden verwaarloosd. ovendien zou bij uitvoering van den wens jer C. van Fab, afgescheiden °j vfn e bosten der verplaatsingen, 't on er mg verband der plaatsingen wor den verbroken, 2O0dat voor brandblus- schingen in een bepaalde strook aan weerszijden van de 12 duims-leiding meer slangen noodig zijn, terwijl de Commissie dat juist wil voorkomen. B. en W. kunnen voorts niet inzien, dat eene bespreking van het slangen materiaal van belang zou zijn voor eene effectieve en snelle brandblussching, ook al deelen zij de opvatting, dat om technische redenen niet meer slang moet worden uitgelegd dan beslist noodig is. Zij ontraden bijplaatsen van brand kranen op sommige punten, zooals de C, v. Fab. zou willen. De maximum-af stand tusschen 2 nabijliggende brand' kranen is 100 Meter en in vele gevallen is die afstand belangrijk minder. Bij brand behoeft dus, wil men brandkranen bereiken, ten hoogste 100 Meter slang te worden uitgelegd. In de zijstraten van een huizenblok, waar brand woedt en aan de achterzijde daarvan kunnen bovendien ook nog brandkranen aanwezig zijn, terwijl toch bij juiste blusssching een brand niet al leen van voren doch rondom behoort te worden aangepakt. Nadrukkelijk wijzen B. en W. erop, dat het aantal brandkranen niet beslis send is voor de beschikbare water-hoe- veelheid. Bij den brand van 7 December 1929 zogen aan één zijde 2 motorspuiten op dezelfde leiding en absorbeerden de be schikbare waterhoeveelheid in haar ge heel en het zou toen van geenerlei nut zijn geweest of aan andere brandkranen slangen waren aangekoppeld. Welsiwaar zou daaruit nog wat water zijn te voorschijn gekomen, doch de watertoevoer op de spuiten zou dan ook weer zijn gedaald. Op die wijze is ten slotte wel eenzelfde totaal-hoeveelheid beschikbaar, maar verdeeld over vele punten, waardoor nergens over vele druk is voor behoorlijke stralen en de spuiten te weinig water krijgen om naar den eisch te kunnen functionneeren. Zoo men derhalve door 2 motorspuiten 33 Liter per sec. aan het net onttrekt, zijn 2 brandkranen voldoende en doet iedere volgende brandkraan of niets öf schaadt de goede werking der spuiten. De waarde van het uitkomende mate riaal is door B. en W. zoo juist mogelijke benaderd. Na aanneming van hun voorstel zal het belangrijkste gedeelte der verbeteringen, zooals zij in het rapport nopens de drink- watervoorzienng van Walcheren op f 40000,werden begroot tot stand zijn gekomen. Er rest dan nog vervanging van de 3 duimsbuis in den Tramsingel door een 5 duims en verzwaring der buis tusschen Nederstraat en Veerschen Weg. Deze laatste verbetering is vooralsnog niet noodzakelijk. Bij toenemende be bouwing van den Veerschen weg zal de behoefte daaraan echter blijken. Ten slotte zullen nog eenige voorzie ningen in het buizennet van onderge schikten aard noodig zijn voornamelijk bestaande uit het vervangen van 2 duims- leidingen door 3 duims in kleinere straten. Georganiseerd overleg- In de vergadering van 30 April 1930 werd in handen van B. en W|. gesteld1 ter fine vian praeadvies een adres van het Hoofdbestuur van den Nederland'schen Bond van Gemeente-ambtenaren, houden de verzoek den Bond' wel te willen 'toe laten tot het Georganiseerd Overlleg in deze gemeente. Het adres werd door hen gesteld in handen van de Commissie van Overleg met verzoek daarover haar oordeel te mogen vernemlen. Bij haar senrijven van 3 Juli 1930 heeft de Com missie in overweging gegeven den raad voor te stellen op het verzoek 'afwij zend te beschikken. Met dit (advies kunnen B. en W. zich vereenigen. De Nederlandsche Bond van Gemeente-ajmbtenaren is n.l. een zgn. „.categorale" organisatie, daar hij uitslui tend ladministratieve Bestuursambtenaren als leden toelaat en dus een vertegen woordiger is van bepaalde groepsbelan gen. Zou tot toelating van een dergelijke vereeniging tot het G. O. worden besto ten, dan zou dat medebrengen, d'at ook andere organisaties die groepsbelangen bevorderen niet kunnen worden geweerd, waardoor het aantal in het G. O. verte genwoordigde organisaties, zoo sterk zou kunnen toenemen, d|at Van eene vrucht bare werkzaamheid geen sprake meer zou kunnen zijn. Zij stellen derhalve voor op het adres (afwijzend te beschikken. Mutatie bijl het Onderwijs. Onder overlegging van een schrijven Van het hoofd der openbare lagere school O, houdende verzoek om ontslag wegens gezondheidsredenen, en van een adres van het hoofd der Centrale 7e klasse- school F. A. Rosendaal, houdende ver zoek |als hoofd te worden overgeplaatst naar school C stellen B. en W. voor: a. met ingang van 1 November 1930 aan J. Vreeken eervol ontslag te verl'ee- nen lals hoofd der openbare lagere school tO. t i f b. het hoofd der Centrale 7e klasse- school F. A. Rosendaal1 als zoodanig over te plaatsen naar de openbare lagere school C., zulks met ingang van een na der door B. en W. te fiepail|en datum. Adressan',t Rosendaal heeft nader het verllangen kenbaar gemaakt, dat hij bij even'tueele overplaatsing, niet zal' worden verplicht de bij school' 0 aangebouwde woning te betrekken. Tegen inwilliging Van dat verlangen hebben B. en Wj. op zichzelf geen beu zwaar. Betonbrug over draineer- kanaal Duinwaterleiding. In de vergadering van 25 Juli 1928 werd, ter nadere overweging door B. en W. teruggenomen een voorstel om een gestoten brug, wier kosten op f 5800 werden geraamd, te leggen over het open draineerkanaal der Duinwaterlei ding aan de Oranjezon. Waar, na totstandkoming der nieuwe filter-installatie, geen reden meer aamwé- zig is om den toegang tot de duinen 1 onvoorwaardelijk te verbieden, is thans December 1930, verhuurde perceel de tijd aangebroken om voor weder-open stelling de noodige voorzieningen! te tref fen, waarbij dan allereerst de verbin dingsweg van het Pompstation naar zee aan de orde komt. Doordat bepaalde strooken ter weers zijden van het kanaal volstrekt afgesloten dienen te blijven pal aan de landzijde bij het Pompstation voor het publiek maar weinig bewegingsvrijheid beslaan en is het noodig een gelegenheid te schép pen, waardoor het publiek vooral het zgn. „dagjes" publiek, hetwelk langs het .Pompstation de duinen betreedt, zoo spoedig mogelijk naar de andere zijde van hef kanaal eu de zee kan komen. Daarenboven zal het van groot gemak bllijken, dat bij het Pompstation helm, hout, materialen enz. per as over het ka naal kunnen worden gebracht. B. en W. achten het nu het gunstige -oogenblik een eenvoudige brug in gewa pend beton te laten leggen omdat fde aanneemster van den onderbouw der fil ter-installatie de N.V. Bredasche Beton- Maailschappij ter plaatse met materiaal aanwezig is. De kostprijs zal n.l. zoodoen de belangrijk lager knunen zijn) dan in gewone omstandigheden. Die brug over het kanaal ,wier kosten op "3300 begroot worden ,zal kunnen aansluiten bij den,"tijdens~het graven van den bouwput voor de filter-installatid Igedeeltelijk aangelegden weg naar zee. In tegenstelling met 1928 hebben B. en W. de nieuwe brug geheel open gedacht, terwijl opstaande wanden vuil en stof zullen verhinderen in het kanaal te waai en en 1 L> Meter hooge schermen van ge galvaniseerd metaalgas zullen beletten, dat wandelaars vuil in het kanaal wer pen. Naar hunne meening wordt aldus vol doende gewaakt tegen verontreiniging van het kanaalwater. De brug is ontworpen op 2 Meter breedte, juist breed genoeg om ook een wagen te laten passeeren. B. en W. zijd van oordeel, dat op vo renstaande wijze de destijds geopperde bezwaren, dat namelijk het aspect van het duinlandschap zou worden geschaad, de brug-aanleg duur zou worden tegen over haar bestemming en de jaarlijksche onderhoudskosten te hoog zouden wor den, voldoende ondervangen worden. De C. v. Fin. adviseerde destijds tot het aanbrengen van een duiker. B. en W. zijn echter van oordeel, dat daartoe niet moet worden overgegaan, omdat het ka naal in volle lengte bevaarbaar moet blij ven. Ten slotte teekenen zij nog aan, dat, zonder een overgang over het kanaal, overwegende bezwaren bestaan om den toegang tot de duinen weer vrij te ge ven. Aan de C. v. Fab, en Fin. hebben B. en W. verzocht mondeling ter Raadsver gadering te willen adviseeren. Industrie- en Handelsschool. Bij een overgelegd schrijven heeft het Bestuur der Industrie- en Huishoudschool de bemiddeling van B, en W. ingeroepen om te bevorderen, dat eene uitbreiding van het leerplan dier school met het vak „kinderverzorging en opvoeding" kan plaats hebben. Volgens het bepaalde bij artikel 25, 2e en 6e lid, der Nijverheidsonderwijswet is voor die uitbreiding een besluit van den Raad noodig. Gaarne ondersteunen B. en W. het gedane verzoek en stellen voor uit te spreken, dat meervermelde uitbreiding door den Raad wordt noodig geoordeeld. Wachtgeldregeling personeel Meelfabriek. Ingevolge het besluit van 25 Juni 1930 is door de gemeente tot 1 October j.l, financieele medewerking verleend aan de wachtgeldregeling voor het werklooze personeel der alhier gevestigde Meelfa briek. Thans heeft de directie dier fabriek B, en W. verzocht te bevorderen, dat als nog tot 1 Januari 1931 door de gemeente wordt medegewerkt aan zoodanige re geling. Alhoewel het Rijk niet langer in de desbetreffende kosten wenscht bij te dra gen, meenen B. en W. dat eene gunstige beslissing op het verzoek voor de ge meente aanbeveling verdient. De uitkeeringen aan het personeel zul len alsdan worden verminderd tot 75 van hetgeen vóór 1 October 1930 werd genoten en de Gemeente zal dan en derde van die 75 voor haar rekening hebben te nemen. B. en W. stellen voor om tot medewer king voor het tijdvak 1 October 1930 1 Januari 1931 op bovenstaanden voet te besluiten. Overneming strooken grond Leliestraat. J. P. Matheij, J. J- Gillissen^ F. Hol? lebrandse, I. Dianiëlse, J. A. Hooftman On P. Moes, allen eigenaren van petrdee- lien aan de Leliestraat, hebben zich bej- r|eid verklaard de hun toebehoorenden strooken .grand in die straat kosleloos| aan de Gemeente af te staan. B. en W. stellen voor de bovenver melde strooken in vollen en vrijen eigen dom ovier te nemen met bepaling, dat de kosten van overdracht vopr rekening van de Gemeente zullen zijn. Aan bet overgedragen® zal de bestem ming van openbaren weg gegeven won- dien, terwijl het, zoolang in de Lel iet- straat het leggen - van een doorgajapd trottoir nog niet wel mogelijk is, met klinkers zal worden bestraat Verhuur „Overwater' Op 30 November e.k. zal de huur ver strijken van het aan J. A. Bakker voor het tijdvak van 1 December 1927 tot 1 (Ingez. Med.) „Overwater" c.a. aan den Langeviele- singel. Aangezien Bakker het verlangen had kenbaar gemaakt de huur voort te zet ten, hebben B. en W, hem in afwachting van het desbetreffend besluit, medege deeld, dat zij bereid waren zulks te be vorderen, alsook om voor het huis de kosten van binnen- buitenaanleg van waterleiding en van aansluiting op het ejectrisch kabelnet met binnen-installatie (lampen uitgezonderd), resp. f 50.en f 150.beloopende, voor rekening van de Gemeente te nemen, waartegenover dan de huur zou moeten worden aange gaan voor 5 jaren en de huurprijs van f 400.op f 500.zou moeten worden gebracht, terwijl de overige, thans gel dende voorwaarden dezelfde zouden kun nen blijven. Bakker heeft zich met een en ander vereenigd, weshalve B. en W. voorstellen om, overeenkomstig het bovenstaande te besluiten en met Bakker een nieuwe overeenkomst van huur en verhuur aan te gaan. De Godshuizen. Bij brieven v,an 31 Juli 1930 en 1 Augusus 1930 heeft het Bestuur van de Godshuizen doen toekomen de rekening over 1929, een 3e suppletoire begrooting over 1929, een 3e suppletoire begroo ting over 1929 en de begrooting voor '31. Tevens leggen B. en W|. over een door hen samengesteld Vergelijkend overzicht van de ontvangsten en uitgaven van de rekening 1931 van genoemde instelling. Uit genoemde stukken blijkt, -dat de rekening een nadeelig saldo aanwijst van f 44221,731/2, waarvan dekking door de gemeente wordt verzocht, terwijl op de begrooting een nadeelig saldo wordt ge raamd van f 47886,35. Hoewel B. en W(. het in hooge ma'te betreuren, dat dergelijke belangrijke be dragen noodig zijn en zij zich niet ont veinzen, dat daardoor zeer zware finan cieele lasten op de gemeente worden ge legd, zien zij op dit oogenblik geen -an dere .oplossing dan voor te stellen zoo wel de rekening 1929 met bijbchoore.nde derde suppletoire begrooting en de be grooting voor 1931 goed te keuren, en het nadeelig saldo over 1929, ten bedrage van f 44221,731/2 voor rekening van de gemeente te nemen en ten laste te brengen Van den gewonen dienst der Gemeentebegrooting vopr 1930. Intusschen blijkt dat het Bestuur der Godshulzen in briefwisseling is omtrent de opheffing van de Gemeente-apotheek, teneinde iu staat te zijn fa'an het hoofd van het laboratorium een specialist-in ternist te kunnen plaatsen. In verband daarmejde deelen B. en W. mede, d-at zij op het stantdtpunt staan d|at, waar lret Bestuur der Goidshuizen v|an oordjeel i s dat de opheffing van de Gemeente-apotheek in het belang is van het Gasthuis, en naar zijn meening een voordeel zal' opleveren, daaraan gevolg behoort te worden gegeven, zoodat zij voorstellen tot opheffing van de Gemeen te-apotheek te hesluiten. De O. van Fin. heeft medegedeeld' zich unaniem te kunnen vereenigep met de voorgestelde opheffing vpn de Gemeente- apotheek. Omtrent de rekening 1929 3e supple toire begrooting 1929 en begrooting 1931 zal ze nader adviseeren, zoodat het voor stel, wat deze onderdieelien betreft, eerst in eene volgende vergadering aan de orde zal -komen. DE STATIONSBRUG. Mijnheer de Redacteur, Het was tot nog toe gebruik, dat eenigen tijd vóór het vertrek en na aan komst van den trein de kanaalbrug ter wille der passagiers en van het verkeer gestoten bleef en tot veler verbazing is hierin plotseling verandering gekomen. Donderdagavond althans, na aankomst van den trein 9,47 en nog voor dat één passagier de brug had kunnen passeeren, werd deze zeer tot ongerief van de tal rijke wachtenden, opengedraaid. Op de algemeene verontwaardiging werd slechts één antwoord gegeven: „een nieuwe regeling". Mijnheer de Redacteur, zoudt u voor ons kunnen ontdekken wie deze oukase uitgevonden heeft en welken weg wij moeten kiezen om dezen zotten maat regel zoo spoedig mogelijk ongedaan te maken? U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, W. BERDENIS VAN BERLEKOM. (Ook van andere zijden waren ons juist klachten ter oore gekomen en hebben wij ons ter plaatse overtuigd. Daarbij is ons gebleken dat van hooger hand een geheel nieuwe regeling is getroffen in zake de tijden, tijdens welke de brug niet mag worden geopend. Was de ijjd vroe ger tot 20 a 30 minuten toe, zoodat ver trekkende en aankomende treinreizigers ruim tijd hadden de brug te passeeren, thans is dit voor alle treinen zeer bekort en voor verschillende tot 10 minuten in gekrompen sedert Zondag j.l. Er mag nu meermalen gedraaid worden als de trein binnenrijdt. Men heeft dus de belangen der reizigers o.i. op hoogst bedenkelijke wijze opgeofferd aan die van de scheep vaart, en haast zouden wij gaan vermoe den, dat de autoriteiten zelf propaganda willen maken voor een brug met electri- sche beweegkracht. Red.) Middelburg. Tt_ Van 8—10 Oct. Ondertrouwd: G. J. P. M. Neijenbuur, 25 j en R. van Hoorn, 21 j. Getrouwd: K. Leonhart, 29 j. en C. C. Tanghe, 21 jF. Wi. Arnoldus, 31 j. en F. W. Versluijs, 25 j.; H. Haan, 27 j. en A. Kerkhove, 18 j. Bevallen: W. M. F-ondse, geb. te Groen, dochter. Overleden: J. Wesfers'eld, geh. met M. van Alpben, 80 j. Vlissingen. Van 2 tot 9 Oct. Ondertrouwd: J. Mieras 27 j. en A. T. E. W|. de Raad 26 j.; A. H. van dier Sloot 23 j. en J. <M. AL van Hercules 23 j.; J. J. du Ponjt 2i j. ien Th. van Gemert 21 j.; J. de Klerk 31 j. en J. Scharloo 21 j. Getrouwd: W. F. J. Abelu 32 j. en M. W. Vrolijk: 26 j.; \V. van Leeuwen 24 j. en A. M. vian Dijk 25 j'.K. W|. Toren vliet 28 j. en P. 0. Krieger 24 j.; J. v(an Belzen 23 j., en N. Öreel! 24 j.; J. Wie- linga 30 j. en T. J. Christiaans 23 j.; J. A., de Roos 25 j. ein R. J. O. Beniest 24 j. BevallenE. G. Lentink geb. Dijkstra z.; P. de Wijze geb. van. IIajveren z."R. van den Blink geb. Ketjen <L; J. Schee pers geb. Tuinder d.; G. Beekes geb'. Schol d. Overleden: J. O. Mulïié wed. van I. van Overbeeke 78 j. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen O. en W. Schelde meldt de volgende aanvragen: Binnenland: DEVENTER, 3 bekwame fitters, dade lijk, loon volgens gemeente verordening, voor tijdelijk. DEVENTER voor Scheepvaartbedrijf (afdeeling proviand) aldaar, hoofdjuf frouw over de werksters, liefst iemand die gevaren heeft, en werkzaam geweest is in het hotelbedrijf, moet eenigszins bekend zijn met de Engelsche taal, loon nader overeen te komen, f 100.tot f 125.per maand met kost, ENSCHEDE, aankomend houtbeeld houwer, dadelijk, 3540 cent per uur, voor vast, VENLO, voor steenhouwerij aldaar, steenhouwer, moet op de hoogte zijn van letters teekenen en kappen, dadelijk, 60 cent per uur, C.A.O., voor ongeveer 3 maanden reiskosten nader overeen te komen moet 8 dagen op proef werken. UTRECHT, voor boomkweekerij, boomkweekersknecht, voor dadelijk, on gehuwd, in of uitwonend, loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd. ROTTERDAM, voor lunchroom al daar, meerdere juffrouwen voor de be diening, voorwaarden nader overeen te komen. Bij den Octrooiraad kunnen geplaatst worden drie electro-technische inge nieurs en een civiel-ingenieur. Voorloo- pig op tijdelijken voet, doch met vooruit zicht op vaste aanstelling. Diploma Hoogeschool vereischt, terwijl practijk in de nijverheid tot aanbeveling strekt, de civiel-ingenieur moet over ruime prac- tische ervaring beschikken, In den Wieringermeerpolder kunnen ge plaatst worden gehuwde en ongehuwde landarbeiders, moeten volkomen op de hoogte zijn met alle voorkomende ar beid. Er wordt zooveel mogelijk in ac- coord gewerkt, waarbij wordt uitgegaan naar een gemiddeld grondtoon van 40 cent per uur. De arbeidsduur is in den zomer 55 uur per week en overigens naar het jaargetijde het toelaat. Nadere inlichtingen worden verstrekt door H,H. Correspondenten en door de Districts- Arbeidsbeurs. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. October. 24 Oostkapielle, Huis en Bouwland, I Hiooljeto. 25 Armemuiden, Land en Inspan, v. dl Harst 28 Middelburg, Meubels, Notarishuis

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7