maakt het Aaaï zoekt en vel WEERBERICHT etc. <^mwn^fmn0Cn missie zich kunnen vereenigen met het voorstel van B. en W. ware het niet dat de brand van 7 Dec. 1.1. geleerd had, dat de buisleiding in de Langedelft te klein is om in het benoodigde bluschwater te voorzien. Al vergeet men daarbij niet, dat er inmiddels beschikking is verkre gen over beter brandbluschmateriaal, waardoor het benoodigde water uit de kaden en grachten kan worden betrok ken, toch is decommissie Van. oordeel, dat aansluiting op de Waterleiding in de naaste omgeving besparing van tijd op levert en daardoor een ontstane brand spoediger kan worden gestuit, hetgeen vooral met 't oog op het Raadhuis van 't hoogste belang is. Bovendien kan deze maatregel leiden tot besparing op het slangenmateriaal, dat, wil het in goede staat blijven, na ieder gebruik herstel en vernieuwing eischt. Het bevreemde de commissie, dat geen gebruik gemaakt is in de ontworpen 12" leiding voor het plaatsen van aan sluitingen, die bij een brand tusschen Kortedelft en St. Janstraat direct kunnen benut worden. Deze aansluitingen zou den de 4" buis tusschen Heerenstraat efn Markt belangrijk ontlasten, omdat het "wai ter met gebruik! van slangen uit de 12" leiding kon worden betrokken. Een der leden geeft echter de voorkeur aan "het doortrekken der 12" leiding tot op de Markt de hooge waarde van ons Rajajdb, huis wettigt z.i. de meerderre kosten. Die G. v. Fab. wil alsnog in overwev ging ^even enkele aansluitingen te maken b.v. op hel Koorkerkhaf, omtrek Nieuwe Kerkstraat voor aansluiting bij brand omtriek Wal; voorts één aan hét eindje dier Nieuwe Kerkstraat bij de Langedelft ten eindelijk in de Langedelft bij de Oude Klerkstraat. Dit lid is echter niet er van overtuigd dat hlet uitkomende materiaal nog de waarde vertegenwoordigen zal, waarop hlet geschat wordt. Eervol ontslag. De bij raadsbesluit van 23 Juli jl. tot het jelnde van den cursus 1930-'31 be noemde leeraar in het Hebreeuwsch aan het Gymnjasium' ds. H. J. Kastein heeft reeds thans ontslag uit zijn betrekking verzocht wegens voorgenomen vertrek naar Kampen en steilten B. en W|. voor dit ontslag met ingang van 1 Maart eer vol te verlteenen. Benoeming leeraar. Voor de benoeming vlan een leeraar in de Wis- en Natuurkunde van het Gym nasium, in de vacature, welke zal ont staan door het vertrek van dr. H. v. d. Kamp, bevelen B. en W|. in niet alphabe- tische volgorde aan de heeren A. 0. de Koek, tijdelijk leeraar aan de gemeen telijke H. B. S. te Dordrecht en J. Schel- tens te Amsterdam'. Afwijking salarisverordening. Daar door een vergissing voor de vrije woning, licht, vuur en wlater die de ma chine bankwerker der Gasfabriek 0. B. de Quartel geniet slechts f 120 in1 plaats van 262.50, zooals volgens de iver- oi-dening moest, is afgetrokken en toch het eerste bedrag bij de sollicitatie is genoemd stellen B. en Wl. voor de wedde van. de betrokkene te verhoogen van f 38 op f 40 per week en dan de juisten af trek toe te passen. De commissie van financiën vereenigt zich hiermede. Verkoop gemeentegrond. Gtesteund door de commissies van fi nanciën en fabricage stellen Bi. en Wl voor aan D. Y. Lafieber te verknopen 30 yiierk. Meter grond achter zijn woon -en pakhuis aan dien Korendijk voor f 1.50 per vierk. Meter. De strook behoort tot dte Dokhaven en zal voor de gemeente nimmer eenig bijzonder nut hebben. Zij bestaat thans voor een deel uit water vlakte en is als regel bedekt met uji't water alkomend drijfvuil, van dlien toe stand ondiervinden de omwonenden veel last. Bebouwing „Overdamme". Naar aanleiding Van het adres van Q. fen J. van Sluijs met verzoek hun ver gunning te verleenen tot den bouw van een dubbele villa in den tuin van de villa Overdamme aan den Seissingel, dea len Bl. en W. mede, dat zij aanvankelijk aan adressanten hebben bericht, dat zij geen termen aanwezig achten om mqf- die werking te verleenen tot den bouw Vc.ii vorenbedoelde villa. B. en W. wenschen in .geen beoor;- deeling te treoen van eenige aanvrafag tot bebouw,dc van een perceel of got deel te daaraan voor en aleer een vol ledig bouwpljan met alle bijbehooren'- dte teekcningen in hunne handen is ge- *teM, wat tot heden niet heeft plaats gehad. Thans deelen zij reeds mede, oat zij biet in hooge mate zouden be treuren, indien door adressanten aan hun voor ïiiemen zou worden .gevolg gegeven, ten een etentucele bouwaanvrage zal door ben dan ook nauwkeurig aan de bepalingen der desbetreffende verorde ningen vii roer getoetst, terwijl zij' niet voornemens zijn bij de beaordeeling Prijs per pakje 20 cent. (Ing, Med.) tiaaivan teienluee' faciliteiten te verleg den. Tenslotte merken zij op, dat krach tens art. 5 der Woningwet het verleenen van feene bouwvergunning tot hunne competentie behoort en adressanten zich ten onrechte tot den raad hebben ge wend. B. en Wi. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Rekening burgerlijk armbestuur. B. en W1. bieden Ier goedkeuring aan de rekening over 1929 van het Burger lijk armbestuur, aanwijzend in ontvang f 117246,08 en in uitgjaaf f 117.929.64, alzoo een kwaad slot van f 683.56, welk bedrag B. en Wi. voorstellen als aanval lend subsidie te verleenen, waardoor het totaal-subsidie over het jaar 1929 een bedrag van f 107.683.56 zal belöopen. Naar aanleiding van desbetreffende vragen van de commissie van financiën waarbij de heer Cornelisse als lid van het B.-A. pleit medewerkte, deelt het Armbestuur mede, dat het wel overtuigld is van het gemak, dat een postrekening in hel algemeen biedt, doch dat het niet tot hel nemen van een rekening is over gegaan omdat dit de administratie niet eenvoudiger, doch juist omslachtiger zou maken en een postrekening de onkosten- rekening aanmerkelijk zou belasten; ver der dat heit juist is, dat één bakker 1 tent minder voor het brond vraagt, en dat de prijzen van het spek niet constant 'zijn; verder dat de nota's der apotheek zeer eenvoudig zijn omdat per recept steeds 65 cent wordt betaald; en dat tegenover de uitgaaf van ruim f 330, aan de Ver. voor ziekenhuis'pleging, sitaat, dat die vereeniging f 775 uitgaf voor üe verpleging van 10 personen gedurende 2205V2 dag. Vrije geneeskundige hulp. B. en -W. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoelkl vian den Alg. Nederl. Politiebond om voor de "inspec teurs v,an politie en hun gezinnen vrije geneeskundige behandeling in te voeren. W|ant al moge het waar zijn dat voor de agenten van politie eene regeling als bovenbedoeld tie staat, dan is dit neg geen reden om zulks ook voor de Inspecteurs vlan Politie in te voeren. Bij de beoor deeling daarvan mag n.ll niet uit het oog worden verloren, dat vrije geneeskundige behandeling c. a. aan het agentenperso- neel werd toegekend i n een tijd toen dte loonen van dat personeel nog aan den la gen kant waren. Weliswaar zijn sedert dien de loonen belangrijk verbeterd', doch er werd geen aanleiding gevondlen het eenmaal verkregen genot van vrije ge neeskundige behandeling in te trekken. Bovendien staan B. en Wl. op het stand punt, dat het geen aanbeveling verdient uitbreiding te geven aan het toekennen van dergelijke emotumlenten. De Burgemeester kan zich daarmede/ ook volkomen vereenigen. GEMEENTEBEGROOTING VAN VLISSINGEN. In de Memorie van Antwoord op het rapport betreffende het onderzoek van de gemeentebeigroolinjg voor 1931 opgeno men in ons nummer vami 30 Sept. deelen B. en W. van Vlissingen mede, dat zij met het oog op den voor het aangaan van leeningen gunsligen tijd voor stelden 'thans een vaste leenlng te sluiteni. In ver band met de 'te ontvangen Schadever goeding van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" voor de te onteigenen ge meente-eigendommen kuntnen zij er zich mede vereenigen nag eenjgéni tijd mét het plaatsen van de leening te wachten. Zij deelen de meening niet van het lid, dat heit juister zou vinden de uitgaven in verband met het aangaan van een dading met de Stoomvaart Maatschappij „Zee land", ad f 92.000, niet in de leening op te nemen, doch de(ze op de exploita tie der haven te brengen ten laste van het reservefonds. Zij achten dit onjuist, omdat het havenbedrijf uitsluitend ex ploiteert de bestaande binnenhavens en niets heeft uit te staan met de vergroote buitenhaven. Dit standpunt is ook steeds door den Raad en B. en W. ingenomen. De bij;* drage aan het Rijk in de kosten van het vtergrooten der buitenhaven, ad f 25.972 wordt dan ook jaarlijks op de gemeenv- fcebegrooling gebracht en uit de gewone middelen betaald. 'Ten aanzien van het ingestelde „wegen fonds" ligt het niet in de bedoeling, 'de jaarlijksche bijdrage aid f 2500 te beeiq- tdigen. Alleen zagen R, en Wi zich voor 1931 genoodzaakt de bijdrage aan het fonds achterwege te laten. Gaarne voldoen zij aan het verzoek om de ingekomen rapporten betreffende de evenlueele oprichting van ©ene bad inrichting voor die leden ter inzage 'te leggen. Omtrent het indienen vap plannen door bet bestuur van de plaatselijke afdeelhig van het Groene Kruis, verwijzen Rurg en Weth. naar het besluit van den Raad; d.d. 1 November 1929, waarbij het desj- betreffend voorstel werd aangenomen. B. en W. achten het regelmatig epi juist dat zij de rapporten, welke het pljan van het Groene Kruis betroffen of daar- yap afweken, jpeder om advies in han den stelden van het bestuur van het Groene Kruis. De aan genoemd bestuur voorgelegde vraag, of het niet mogelijk zou zijn een hadinrichting te stichten pn te e(xj- ploiteeren in het gebouw der v.m. Kp- zerne Willem III, zooals dit in het rap port van. den heer Louwerse is aangegefe ven, dan wel het v.m. Distributieve, bouw voor het doel te benutten, is in een nader ontvangen schrijven, d.d. 30 September j.I., met nota uitvoerig beant woord. Het bestuur van het Groene Kruis komt tot die conclusie, le. dat het voor zijne vereeniging niet mogelijk is in bet gebouw der v.m. 'Kazerne "Willem III eene badinriichting te slichten en te exploiteeren2e. dat wel is waar het v.m. Distrinutiegebouw tot een goed in gericht badhuis zou zijn te verbouwen doch dat de kosten in totaal niet veel minder kunnen zijn, dan "die voor eene nieuwe badinrichting; 3e. dat, waar men bij nieuwbouw de keuze van plaats van pprichting van bet gebouw bjpeft en de kosten niet beduidend meer zullen be dragen, het door het bestuur ingediende plan het mieest is aan te bevelen. Het wil Bi. en W. voorkomen, dat deze belangrijke zaak thans nog niet rijp is voor het gemen van een beslist sing, weltee voor de toekomst van zulk een groot belang is. Bi. en W. moeten dan- ook ontraden thaps eene beslissing te nemen, doch een voorstel van hun college dienaangaande af te wachten. Hiertegen kan hj. jg|een bedenking hei- staan jvijl het in 1931 niet mogelijk, is een gemeentelijkiei bijdrage in de kosten van de exploitatie eener badinrichting te voteeren. f Voor de uitbreiding van de Oranjeu sphool pan de BJoemenlaan met 3 lot kalen en bergplaats had op 2 Juni j.I. eene openbare aanbesteding plaats. Het bedrag van den hoogs ten inschrijver b©- droeg f 26.789 en van den laagsten f 24.757. Daar B|. en W. van oordeel waren, dat bet werk voor een 'te hoog bedrag zou worden aangenomen indien het aan den laagsten inschrijver gegund werd. hebben zij besloten het werk in eisen beheer ujt te voeren. Een over.? zicht van de kosten van dit werk zal te zijner tijd worden overgelegd. De meening van het lid, dat het aaan beveling zou verdienen in de toekomst alle werken in eigen beheer te do-ejn uitvoeren, deelen R. en W. niet. Bovem- dien beeft de Raad meer dan eens een beslissing in deze zaak genomen, hier op neerkomende, dat als regel de bouw van openbare werken zal worden aan besteed, doch voor elk werk zal wor den nagegaan, of uitvoering in eigen beheer dan wel aanneming de voorkeur verdient. Daar B. en W. moeten afwachten welken omvang de werkloosheid in Vlis singen zal aannemen, is het thans niet doenlijk gelden voor werkverschaffing op de begrooting uit te trekken. De post kosten werkverschaffing is voor „memorie" geraamd, zoodat bij de vast stelling van de begrooting de uitgaaf voor dit doel wordt goedgekeurd. Nu voorloopig nog geen vaste leening zal worden gesloten zal voor 1931 nog geen bedrag voor aflossing noodig zijn; voor dit doel werd in den post „On voorziene Uitgaven" f 7500 berekend. Wellicht kan een deel van de op de- zén post geraamde rente ook nog voor werkverschaffing worden besteed. Jteeds is door B. en W|. nagegaan wel ke werken door middel v|a,n werkver schaffing zouden kunnen worden uitge voerd. Ten aanzien van den stand van het ge meentelijk wegenfonds kan worden me degedeeld, dat het batig saldo op het oogenblik f 71655 bedraagt. Inzake de uitgaven beamen B. en Wl. ten volle het bezwaar tegen tusschqn- tijdsche verhoogingen, vandaar dat zij deze aangelegenheden bij de begrooting voor een nieuw dienstjaar aanhangig ma ken. t W|at betreft de voorgenomen bevor dering van een klerk eerste klas tot ad junctcommissie ter secretarie bestaat geen vrees, dat het ambtenarencorps top zwaar zal worden. Deze benoeming, wel ke een uitvloeisel is van de vermindering 'van het aantal afdeel'ingen, is reeds ver meld in het destijds opgemlaakte reor ganisatie-rapport. De betrokken ambte naar, werkzaam aan de a'fdeeling burger lijke stand, bevolking, verkiezingen en militaire zaken, heeft na de toevoeging vlan de werkzaamheden wegens verkie zingen en militaire zaken aan deze af- deeling en het be hal jen van rde ^j!kt© vian bekwaamheid in 1928 getoond voor deze betrekking in aanmerking te ko men. Ten volle onderschrijven B. en Wl. de meening v,an een der leden ,dat een zuinig beheer onzer gemeentehuishouding thans in het bijzonder op den voorgronjd moet staan. Reeds meermalen hebben zij aangetoond, dat op den dienst der ge meentepolitie belangrijk is bezuinigd. Het personeel is sterk ingekrompen, zoodat, nu eene vacature is ontstaan in den rang yan inspecteur van een niet vervullen daarvan geen sprake kan zijn zonder den dienst te ontwrichten. Zij brengen hier nog in herinnering, diat de in 1927 ont stane vacature van insjpecteur wegens het vertrek van den heer Hack niet is aan gevuld. Toen, eveneens bij de behande ling van de begrooting eene vacature plaats vond wegens het verlaten van den dienst door den heer 'Bartelsie is door den Raad eene beslissing genomen, dat in deze plaats weder moest worden voorzien. De voorgestelde verhooging van f 100 voor drie wijkagenten hebben B. en W|. uitvoerig toegelicht in de nota, van wij ziging, d.d. 11 September j.I. Voorts merken zij op, dfat het niet in de bedoeling ligt de wijkagenten, die niet den titel hebben van „brigadier", als zoo danig te benoemen; in de huidige orga nisatie kan deze graad gevoegelijk uit sterven. Het betreft hier alleen het op heffen vlan een zeker onrecht, om amb tenaren, die denzelfden arbeid verrich ten niet dezelfde bezoldiging toe te ken nen. Ofschoon het juist is, d|at de wijkagen ten, in tegenselling met de gewone agen ten, geen nachtdienst hebben vvaarin als regel 3 rusturen worden genoten doen de wijkagenten den geheeien dag dienst, met behoud, zooveel mtogel'ijk, van den 8-urendag. In antwoord °P eene vraag van een ander lid deelen B. en W- medte, dat of schoon er geen bepaalde belofte is ge daan, de wijkagenten toch de verwachting hebben met de brigadiers in salaris te worden gelijk gesteld. De ervaring heeft geleerd, dat het be drag van f 100 voor kleeding enz. niet toereikend is. Ook door de organisaties van het politiepersoneel' is de wensch om verhooging van de genoemde som te kennen gegeven. Bij groote drukte in het tramverkeer wordt door de politie zooveel' mogelijk opgetreden. De toezegging kian worde/n gedaan, om in gevallen, waarin dit nood zakelijk blijkt te zijn, daaraan uitbreiding te geven. Het plaatsen van een verkeers agent bij de Lampsins'straatAagje De kenstraat wordt thans nog niet gerecht vaardigd geacht. Ten aanzien van de door een dier le den betoogde samenwerking van verschil lende gemeentebesturen op brandweerge- bied, kunnen B. en W|. medqdfeelen, diat tot stand gekomen is een Provinciale Brandweerbond. Tot dezen bond is Vlissingen ook toe getreden. Wlat betreft het feit, dat de slangen van de Vlisingsche brandweer niet pasten op de Middelburgsch© water kranen tijdens den grooten brand, kun nen zij opmerken, dat in de koppelingen reedsl is voorzien. De opmerking over de subsidie voor de burgerwacht deelen B. en W'. niet. Deze post is voor den Raad eene afgedane zaak. Wiaar de Raad zich over het be houd van deze subsidie meermalen heeft uitgesproken, achten zij het onjuist daar op telkens terug te komen. Zooals reeds is medegedeeld, ligt het in het voornemen het zwemönderricht aan kinderen zooveel mogelijk te bevor deren. Daartoe zullen B. en Wi. overleg met het bestuur der VlissLngsche Zwera- club plegen. Met de wenslchen zal zoo veel mogelijk rekening worden gehouden. Het resultaat der bespreking zuilen zij mededeelen. De huidige personeelsbezetting op „Ge meentewerken" wijkt slechts in zooverre af van het indertijd vastgestelde schema, dat is toegevoegd een jeugdige schrijver. Dit is noodzakelijk geworden wegens uit breiding van de administratie. Ingevoerd toch werden o.m. afzonderlijke boeking voor elk der scholen en der woningen van het Woningbedrijf. Verder werd in gevoerd eene commercieel© boekhouding voor den reinigingsdienst. Tenslotte werd de magazijnsadministratie, welke gevoerd werd door een timmerman-magazijn meester, bij het veriaten van den dienst, naar het bureau van, gemeentewerken overgebracht. Besprekingen zijn gevoerd over den Spuiboezem. Tegen het demipen bestaan bij het Polderbestuur ernsftig© technische bezwaren in verband met de afwatering van het eiland. Ten aanzien van de torenuurwerk-ver lichting wonnen B. en W|. verteden jaar de noodige inlichtingen in, welke zij met de prijsopgave en afbeelding bij de stuk ken ter inzage leggen. Met bet oog op de kosten ad f 1062 bleef een voorstel achterwege, ofschoon B. en W|. er van overtuigd zijn, dat een verlicht uurwerk op den toren voor de bevolking een groot gerief oplevert. Het is onjuist, dat onlangs door den Wethouder van Onderwijs aan een solli citant naar de betrekking van onderwijzer gevraagd is op welke wijze hij georgani seerd is. Dit vraagt hij nooit. Door een onjuiste toevoeging aan het berichtje in de Vliss. Courant van 29 Augs., dat de scholen ook Zaterdagmor gen, 30 Augs. gesloten zouden zijn, is door een vergissing of misverstand van de redactie van de courant vermeld. Het is gebleken, dat vijf onderwijze ressen en 2 onderwijzers bij het lezen van dit bericht Zaterdagmorgen thuis waren gebleven, zonder vooraf naar de juist heid van dit niet-officieel bericht even te informeeren, daar door B. en W. al leen voor den Vrijdagmiddag vrijaf was gegeven. De betrokkenen zijn mondeling op hun verzuim gewezen, teneinde hen in de gelegenheid te stellen zich te verant woorden. In verband hiermede meeneii B. en W. den raad in kennis te moeten stel len met het volgende. In de Vliss. Cou rant van 12 Sept. j.I. komt een inge zonden stuk voor van het Bestuur van de afdeeling Vlissingen van den Bond van Ned. Onderswijzers. De inhoud en vooral 't slot van dit stuk is voor hun college be- leedigend. B. en W. hebben dit aan het Bestuur medegedeeld en tevens, dat zij hebben besloten, de verdere relatie met 10 October. Barometerstanden. Hoogste: 767.0 te Toulouse. Laagste: 736— te Haparanda. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur van (gistermorgen tot heden middag 12 u.; Hoogste: 57 gr. Laagste: 47 gr. Weersverwachting van het K. N. M. I.: Meest matige Z. tot Z.-W. wind. Aanvan kelijk nog licht 'bewolkt. Droog ©n eenige kans op nachtvorst. Overdag waarSchijnl- lijik 'toenemende bewolking. Weinig of geen regen en iets zachter. Zaterdag 11 October. 's Zon op 6.18; onder 5.15. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 5.45. Maan op 6.27 n/m.onder 10.43 v.m Laatste kwartier 15 October. HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbare tijd. (Saterdag 11 Oct. 3.05 15.15 iondag 12 3.36 15 53 Maandag 13 4 15 16 39 Dinsdag 14 5.17.31 Woensdag 15 5.57 18.38 Donderdag 16 7.14 20.11 Vrijdag 17 8 57 21.49 het bestuur af te breken, tenzij te hunner genoegen voor den inhoud zijne verontschuldigingen aan hun college aanbiedt. In verband met het verleend ziekten verlof, gevolgd door eervol ontslag op haar verzoek met ingang van 1 Nov, 1929 aan mej. M. C. Schuurkamp, als hoofd van den vervolgcursus voor meis jes, werd tot tijdelijk onderwijzeres aan dezen cursus benoemd mej. J. A. van Hoepen, om les te geven in de theore tische vakken en in de nuttige handwe- ken. De kooklessen werden tijdelijk op gedragen aan mevr. Lemmers, terwijl de heer F. G. Lemmers benoemd werd tot onbezoldigd waarn. hoofd aan dezen cur sus. Ofschoon B. en W. voornemens waren in deze een definitieve regeling te tref fen, hebben zij wegens het gering aan tal leerlingen (na herhaalde bekendma king bedraagt het aantal jongens en meisjes thans 20) dit achterwege gelaten en hebben zij de tijdelijke benoeming nog met een cursusjaar verlengd, zon der een oproeping te plaatsen, hetgeen hen in dit geval niet noodig voorkwam. Volgens de verordenig bestaat er een jongens- en een meisjescursus, ieder met een hoofd. Door B. en W, zal worden overwogen, of beide cursussen niet ge combineerd kunnen worden. De vergoeding ingevolge art. 101, le lid der Lageronderwijswet wegens kosten van instandhouding der bijzon dere scholen over 1928 werd op de be grooting voor 1930 geraamd op f 11.21 per leerling en bij raadsbesluit d.d. 30 Mei 1930 nr. 15 vastgesteld op f 13.58 per leerling. Op de begrooting voor 1931 wordt de vergoeding over 1929 berekend op f 16.05 per leerling. Bij de vaststelling van het bedrag over 1928 is nog rekening gehouden met uit gaven, welke aanvankelijk niet waren medegeteld en werd voorts medegere- kend een deel van de loonen, pensioens bijdragen, ziekte- en vacantiegelden der gemeentewerklieden, dat ten laste van het onderhoud der schoolgebouwen kwam, alsmede een evenredig deel van salaris en pensioensbijdragen van. den Directeur en een opzichter van gemeen tewerken. Het totaal bedrag der kosten van instandhouding over 1928 bedroeg f 3583.93. meer dan geraamd was. Aanleiding tot deze handelwijze gaf het opmaken van de kosten, o.a. voor het onderwijs, in verband met de rijks- uitkeering volgens de wet op de finan- cieele verhouding tusschen Rijk en ge meenten, waarop ook bovengenoemde uitgaven werden gebracht. Het is dan ook billijk, dat bedoelde uitgaven bij de berekening van het gemiddelde bedrag der kosten voor lager onderwijs in aan merking worden genomen. De vergoeding over 1929 is hooger dan die voor 1928, omdat voor de openbare scholen meer werd uitgegeven f 3385, Onder dit bedrag is begrepen f 1877. wegens hoogere kosten van verwarming en f 639.onderhoud schoolmeubelen en f 986.loon werklieden enz. en een deel der genoemde salarissen. De kosten van instandhouding bedroe gen per leerling: over 1922 f 19.31, 1923 f 18.33, 1924 f 18.82, 1925 f 15.21, 1926 f 13.41, 1927 f 10.90 en 1928 f 13.58. Voorts wordt de begrooting voor 1931 gedrukt door eene restant-uitkeering aan de schoolbesturen van f 6893.—, welk bedrag over 1928 (begrooting 190) slechts 886.beliep, derhalve f 6006.meer. Daarbij komt nog, dat ook het over 1931 te verstrekken voorschot eene toe neming aanwijst in vergelijking met 1930 van f 2436.omdat het voorschot voor 1930 werd berekend naar de uitgaven over 1927 Èt f 10.90 per leerling. Ten slotte kon het geraamde bedrag over 1931 niet, zooals dat over 1930, worden verminderd met een bedrag we-

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6