BUITENLAND. NIEUWS UIT BELGIE. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. WAAR IS WERK? Ver koop in gen - Verpachtingen in Zeeland CAPITULATIE-WIJNKOOP. Gij hebt gedwaald, gij hebt gefaald Gij hebt U weer vergist Och, dwalen dat is menschelijk, Al is het ook niet wènschelijk Als hoofdman-communist, Gij hebt gedwaald, gij hebt gefaald En 't ridderlijk erkend. Dat 's mooi, maar.... oveibodig, want Een mensch met een gezond verstand Gaf voor Uw leer geen cent. Gij hebt gedwaald, gij hebt gefaald En U opnieuw vergist. Een valsche leer, geen kleinigheid, Hebt ge met kracht en klem verspreid Of gij alléén het wist Gij hebt gedwaald, gij hebt gefaald.... Ge hebt dat ingezien. Maar kan de leer, door U het felst Bestreden eerst, en nu omhelsd Oók dwaling zijnmisschien? ELAND. FRANKRIJK. De Parijsche correspondent van de N. Rott. Crt. meldt: Volgens het Petit Journal wordt er 12 October „een plechtigheid te Sédan gehouden. Dan worden de graven van de prinsen van Sédan overgebracht, die tot 1642 over de stad regeerden. Een vertegenwoordiger van onze Koningin zal er bij zijn. Zij' is de erfgenaimte van O© prinsen van Sédan en Nassau. Haar toe", stemming .was noodzakelijk voor hel overbrengen van die graven. In 1841 waren ze al van de eene Protestanf^öh© kerk na,ar een andere overgebracht. Daar dte'ze kerk geheel bouwvallig was,, moet er een nieuwe jplaats voor de gravien worden gevonden. Na lang overleg mei het Nederlandsche hof werd besloten, dat de nieuwe kerk aan het Elzasi-Lotba- ringenplein ze voortaan zal herbergen. 'Door de zorg yam de Koningin is er een grafkelder gebouwd. De jgraven zijn zes in getal en uitstekend onderhouden. ENGELAND. Prins George.de jongste zoon des Konings, zal den prins van Wales verge zellen op zijn voorgenomen reis naar Argentië en andere Zuid-Amerikaansche staten. Te Buenos Aires zal de prins van Wales in December de Engelsche ten toonstelling openen. SPANJE. De verlovingsgeruchten van den kroonprins worden weer tegengespro ken. VER. STATEN. Gister is te New York een woon huis van vier verdiepingen ingestort. Er zijn reeds twee lijken en vijf gewonden gevonden gevonden. Er worden nog zes personen vermist en men vreest dat zij onder de puinhoopen liggen. De brand weer is met man en macht bezig de over blijfselen op te ruimen, daar men hoopt althans eenigen der bedolvenen nog te kunnen redden. (Van onzen bijzonderen correspondent.) Het proces de Rosa. Een gevaarlijk proces van het fa- cisme. De theses van open baar ministerie en verdedi ging. De beklaagde. De getuigen a décharge; allen anti-fascisten. De verant woordelijkheid van den koning van Italië voor het regiem- Mussolini. Het vonnis en de voldoening er over, Brussel, 28 Sept. 1930. Een van de drie advocaten die zich met de verdediging hadden belast van Fernando de Rosa, eindigde zijn plei dooi voor den anti-fascistischen Itali aan, dader van den mislukten aanslag op kroonprins Umberto, met de verkla ring, dat de jury er zich moest van be wust zijn dat dit proces een historische beteekenis had. De procureur-generaal ln zijn repliek, verklaarde dat de uit spraak van de jury de grootste gevol gen na zich zou kunnen slepen. Als we nu nog enkele beschouwingen schrij ven over dit proces, dan is dit omdat wij, m de drie dagen die wij in de assi- senzaal te Brussel hebben doorgebracht geen oogenblik het gevoel hebben ge had dat deze woorden niet met de waarheid overeen stemden. Het ligt trouwens voor de' hand. Prins Umberto, kroonprins van Italië, is de echtgenoot van een Belgische prinses, de eenige dochter van den Belgischen Koning. Toen hij op 24 October 1929 naar Brussel kwam om zijn verloving te vieren, werd de aanslag gepleegd, aan het graf van den Onbekenden Sol daat, door de Rosa, die van Parijs was gekomen met dit doel. Hij verklaarde onmiddelijk dat hij had gehandeld uit politieke, anti-fascistische overtuiging, In 1914 was niets meer noodig om Eu ropa in vuur en vlam te zetten. Nu nog zijn er in Europa sommige gewesten, waar een dergelijke aanslag voldoende zou wezen, zelfs indien hij, zooals te Brussel het geval was, mislukken zou, om tot een gewapend conflict te lei den. Het proces tegen de Rosa was aangewezen om te groeien tot een ge ding waarin het zou gaan om een re gime, dat de aandacht in beslag neemt van geheel Europa. Na den aanslag heeft men gedacht dat naar een middel zou worden ge zocht om, zoo mogelijk, de zaak tot een minimum te herleiden en de Rosa voor den rechter te brengen van een boetstraffelijke rechtbank. Dit is niet gebeurd. De bekentenis van den jon gen Italiaan maakte het moeilijk en het feit dat de Belgische socialisten de Rosa als een der hunnen hebben er kend, was oorzaak dat voor de noodige agitatie werd gezorgd en hij bekwame advocaten kreeg, uit de socialistische partij. Het bewijs van de verdediging zou niet bestaan uit gegevens die de jury moesten overtuigen dat de Rosa onschuldig was, maar dat de drijfveer gerechtvaardigd was en hij onder in vloed was geweest van een macht, waaraan hij geen weerstand kon bie den en zoodoende onschuldig moest worden geacht. Dit moest het proces worden van het fascisme. Een van de hoogste magistraten in het land, de pro cureur-generaal zelf, zetelde dan ook als openbare aanklager om de beschul diging te ondersteunen. Van het eerste oogenblik af kon men er zich rekenschap van geven, welke theses tegenover elkaar zouden worden gesteld: deze van het openbaar Mini sterie, dat alleen moest worden geoor deeld over de materieele feiten ten las te van de Rosa en over niets anders; deze van de verdediging dat de Rosa, na een hevigen innerlijken strijd, zich zelf had willen opofferen om zijn land van verdrukking te bevrijden en, meer juridisch, dat de Rosa niet kon worden gestraft omdat, wat hij gedaan heeft, feitelijk niet het strafbare begin van uitvoering was van een poging tot moord daar op het oogenblik, dat hij den aanslag had moeten plegen, hij te rugschrikte voor bloedvergieten en een schot heeft gelost, dat niet bestemd was voor den prins, alleen werd bedoeld als demonstratie tegen het fascisme. Boven het debat stond, het spreekt van zelf, de persoonlijkheid van den beklaagde. De onderzoeksrechter, de dokters die hem naar den geest hebben onderzocht, de politieambtenaren die te Parijs een onderzoek instelden, zelfs de inlichtingen uit Italië, wezen er op, dat de Rosa niet behoort tot het soort politieke avonturiers, die geweld en bloedvergieten als natuurlijke middelen beschouwen om hun doel te bereiken. Ter zitting zelf bewees de beklaagde er correcte opvattingen op na te houden. Het proces werd hierdoor beheerscht. Bij zijn arrestatie te Brussel kon de Rosa nauwelijks enkele woorden Fransch. In de gevangenis had hij echter gelegenheid gevonden Fransch te leeren, en ook Duitsch, in zoo'n mate, dat hij vlot, al hoewel met een sterken Italiaanschen tongval, het Hof wist te woord te staan. Na de getuigen van den openbaren aanklager, die alleen over de feiten zelf inlichtingen kwamen geven, verschenen de getuigen ten gunste. Dit was een in drukwekkende reeks voorname Italianen die waren uitgeweken, nu te Parijs of Brussel verblijven, en twee Belgen. Al deze getuigen spraken uitsluitend over het fascisme, als anti-fascisten. Hun ver klaringen maakten ophef. Het feit zelf, dat zij vrij op de hun gestelde vragen konden antwoorden, schiep een fel con trast tusschen de toestanden in Italië, welke zij op tragische wijze hebben be leefd, en de vrijheid, welke zij hier ge nieten. Italianen als Nitti, liberaal, die tweemaal premier is geweest en negen maal minister, Turati, die jarenlang lei der was van de socialistische Kamer- groep, Alberto Tarchiani, gewezen hoofdredacteur van het conservatieve blad „Corriere della Serra", Gaetana Salvemini, hoogleeraar in moderne ge schiedenis, enz., spraken over de gru weldaden welke door de fascisten in Italië werden gepleegd, over de wijze waarop alle grondwettelijke vrijheden in Italië zijn opgeheven, hoe Italië door een enkele partij wordt beheerscht, en elke andersdenkende onverbiddelijk wordt dood getergd, en bewezen dat de inlich tingen die zij gaven op ernstigen grond berusten. Men kon het hun aanzien, dat deze Italianen, onder wie ook nog mr. Ferrari, gewezen advocaat bij het Hof van Cassatie in Italië en thans hoogleer aar te Leuven, niet spraken uit politie- ken haat maar uit heilige overtuiging. In de provolle zaal vergat men de zaak Rosa, luisterde men naar de verhalen van de Italiaansche bannelingen, die de daad van de Rosa niet goedkeurden, maar duidelijk maakten wat hem zoover had gebracht. Ook het Hof luisterde vol belangstelling. Mevr. Carlo Rosseli, van Engelsche afkomst, wier man wegens zijn anti-fascistische overtuiging naar het eiland Libari werd verbannen, maar die ontsnappen kon, waarom zij zelf werd gegijzeld, vertelde haar eigen ervaring in Italië. Ir. Raphael Rosetti, die zestien jaar op de Italiaansche vloot had gediend a!? officier, kwam mededeelen waarom hij uit den dienst ontslag had genomen: omdat hij zijn eed van trouw aan den Koning niet meer kon vervullen. De verdediging wees op de moreele waarde van den getuige door o.m te ver tellen dat deze tijdens den oorlog een Oostenrijksch oorlogsschip had getorpe deerd na eerst de bemanning te hebben laten ontschepen. Van de Italiaansche regeering ontving hij ais belooning 600.000 lire, waarvan hij de helft schonk aan de weduwe van den Oostenrijkschen bevelhebber, die alleen met zijn schip in de golven verdween, en de andere helft aan Italiaansche weldadigheidsvereeni- gingen. Thans is hij typograaf te Parijs Hij kon in den dienst van den Koning niet meer blijven omdat de Koning zijn plicht verzaakte door het fascisme te steunen. Hiermede werd het delicate punt aangeraakt, n.l. de verantwoorde lijkheid van den Koning van Italië voor het regiem van Mussolini. Mr. Spaak, de voornaamste verdedi ger, behandelde dit punt uitvoerig en betoogde, dat de Koning verraad heeft gepleegd tegenover zijn volk, ten eerste door te weigeren strijd te voeren tegen de fascistische benden, die naar Rome oprukten; door te weigeren de schuldi gen aan den moord op Matteotti te be straffen; door de decreten te ondertee kenen die, als reactie tegen het verzet in verband met den moord op Matteotti. de doodstraf invoerden wegens politieke misdrijven. Pleiter deed voorlezing van den eed die door den Koning werd afge legd bij zijn troonsbestijging en ontleedde hoe al de vrijheden, welke hij gezworen had te doen eerbiedigen in Italië slechts ijdele woorden zijn. Ook de kroonprins volgt dit spoor, van hem, werd eerst ge dacht dat hij anti-fascistische sympa thieën had. De advocaat, die op pathe tische wijze en met een indrukwekkend talent een beeld ophing van den toestand in Italië en het jongste proces te Triest behandelde, vroeg vrijspraak van de Rosa omdat deze een idealist was en omdat tenslotte ook niemand door het schot was getroffen. De procureur-generaal mengde de kroon in het debat door te verklaren, dat Koning Albert over den Koning van Italië een oordeel had geveld door zijn dochter als bruid te geven aan den kroonprins, waarop de laatste verdediger o.m. repliceerde, dat hij hoopte dat prinses Marie-José de ingeving van haar hart had gevolgd en dat de Koning deze ingeving had bekrachtigd, maar dat hij verder den Koning buiten bespreking zou laten. Was de juridische thesis van den pro cureur-generaal sterk, zijn moreele schoot naast het doel. Hij verklaarde n.l. dat de Rosa uit hoogmoed had ge handeld. De jury heeft de verdediging niet ge volgd, ten slotte, en heeft ja geantwoord op alle vragen, zoodat de Rosa schuldig werd verklaard aan moordpoging met voorbedachten rade. De maximumstraf voor dergelijk misdrijf is levenslange dwangarbeid. Bij de beraadslaging over de straf heeft de jury van het Hof echïer gevraagd dat verzachtende omstandig heden zouden gelden en alhoewel de jury, een minimumstraf van drie jaar graag had toegepast gezien, heeft het Hof vijf jaar opsluiting opgelegd. De Rosa was niet ontroerd. Door de Belgi sche wetgeving kan hij, na een derde van zijn straf, tellende vanaf zijn arrestatie, te hebben uitgedaan, in voorwaardelijke vrijheid worden gesteld. Het vonnis werd met voldoening ver nomen door het publiek, na de strenge uitspraak van de jury. Over het algemeen was de openbare meening voor een straf, echter voor geen geringe. Alleen in socialistische en fascistische kringen scheen men ontgoocheld, en om aan deze ontgoocheling lucht te geven schreef de socialistische ,,Peuple", dan ook van morgen boven de uitspraak: „De Rosa is niet vrijgesproken, maar Mussolini is ver oordeeld Daarmee is, voor dit blad, alles gezegd. Men mag echter getuigen, dat de meerderheid van het volk met ge noegen vaststelt, dat de gewelddaad van de Rosa niet ongestraft is gebleven, ter wijl tevens in voldoende mate met zijn drijfveer is rekening gehouden. GOED TE ZIJN VOOR DIEREN IS EEN EERE-SCHULD. Wij zijn. toch reeds1 zoo slecht i voor verscheidene hunner soorten, de nar tuur schijnt ons daartoe te dwingen, dieren, die wij soms zelfs,, voor ons ver maak oio,k, neerschieten, om hen daarna af te mato en onder 'n gen Degelijk taL- felgesprek, desnoods zelfs over de 'die renbescherming, te verslinden; wij zijn toch reeds zoo slecht, zei ik, voor vele hunner soorten, dat wij waarlijk wel goed m-gen zijn voor de, anderet dje niet eetnaar en onschadelijk genoeg zijn, om gespaard te blijven. Beseft men wel, w|at het dier ik: een schepping, niet minder wonderbaarlijk bewerktuigd dan wij, en in hoeveel op zichten aan den mensch superieur? Heeft niet de hond, dien men slaafsch- heid verwijt, een warme liefde en een onbezweken tnouW, die, zich handhavend door bcleedigingcn heen, meer op dé liefde, door Christus .gepredikt, lijkt, dan waartoe een mensch in staat is? Heeft niet de kat, genadig bijna haar voedsel van ons aannemend, een hoog heid' van houding en een voorname zwijgzaamheid, een karakter vooral en een wilskracht, die menig mensch haar benijden mag? Denk aan het edele schoone paard; aan, het ruige, innige schaap; aan welk dier ,g© wilt, e;n ge voelt, dat zij Sejts hebban, iets louters,, iets gaafs, dat den mensch ontbreekt. Ze zijn zorgeloos; ze zijn zondeloos; hun hartstochten zijn zuiver en fel; doch alleen wanneer de natuur di© gebiedt; zij zijn prachtig van onverdorvenheid Zij hebben niet gegeten van den Boom der Kennis des Goeds en des Kwaads. En daarom hebben de dieren iets, iets geheimzinnigs, dat hun aandachtigpn be schouwer eerbied afdwingt, een eer bied, vol vani ieen zachte meewarigheid tegenover hun sprakeloos en weerloos wezlen. Goed te zijn voor dieren is meer dan éten eere-schuld; het is meer dan eén plicht: het is een weldaad voor ons eigen hart! (w.g.) CAREL: SCHARTEN. Den Haag, 18 September 1930. Ylissingen. Van 25 Sept. tolt 2 Oct. Ondertrouwd: A. van. de Kreeke 23 j. en J. E. Verheule 22 j.; J. A. Lemiaire 20 j. en N. P. Kusse 21 j.; J. H. W Kolijn 23 j. en O. E. La- meijn 24 j.; J. de Liang© 28 j. en K. Hendrikse 26 j. Getrouwd: 0. L. Koster en C. L. gam de Wlalle 26 j.; J. D'. van der Wal 29 j. en H. R. Notebaart 21 j.; K. van Ever- dingen 25 j. en R. M. G. Mlaesen, 23 j.; A. F. H. Spijker 25 j. en Mj. S. M. De Crop 25 j. Bevallen: J. Blaasse geb. Ventevogel z.; S. vlan Ochten geb. De Pagter d.; J. Goos- sen geb. De Nooijer d.; J. Wiersma geb. Prinse z.; C. Compeer geb. Huiszoon d.; E. M. F. Wiegeling geb. Garstens d.; 0. C. Notebaart geb. Daamen d.; L. ,Meul- meester geb. Grootjans d. (levenl.) Overleden: G. Sorgedrager vrouw van J. J. Roest 51 j.; A. Nooyens man van M. S. 0. Scherpings 49 j.; H. Meulman z. 3 mnd.; P. M. Jillehai vrouw van E. P. yan Os 72 j.; J. V. Aspeslagh man van 1. A. Hemmerechts 29 j.; F. P. I. Plan- keel j.m. 68 j. O, en W. Souburg. Van 25 Sept.—1 October. Ondertrouwd; J. Dingemanse 26 j. en M. J. C. Bosjdijk, 23 j.; D. Polderman 23 j. en L. T]. Are.ndse 22 j. Getrouwd: G. Jagt jm. 20 j. e,n L. J. Vis jd. 22 j. i Bevallen: P. Jobs© geb. Clement z.\ J. Reijerse geb. de Jonge d.J. van dien Bosse geb. Poppe z. Koudekerke. Van 16—30 ^September. Ondertrouwd; A. Reijnierse jm. 25 j. en J. Brasser, jd. 24 j.; M. Kesteloo jm. 29 jl. en 1Mb Flipse jd. 22 j.; G. van Soelen jm. 24 jl en M. van Vlaanderen jd. 25 j.; A. MaJj- jaars jm. 21 j. en N. Geschier© jd. 25'j. Getrouwd: A. Wielemaker jm. 24 j. en M. Maas jd. 25 j.; ,M.. Kjasteloo jm;. 26 j. en 13. Schreijenberg jd:. 25 j.; A. Schot jm. 22 j. en C. Buijs jd. 18 j. Bevallen; M. Ova ,geb. Koppejan d.; N. tiostelaar geb. Kleinepier d.; W. Nieuj- wenkamp geb. Groenenberg d.; N. Dek ker ,geb. de Lange z. Overleden: J. Clement 66 j.. man van M .C. Kramer. St. Laurens. Gedurende de maand September. Be vallen: W1. Poppe geb. Abrahams© d.; P. Jaase geb. Nijsse z.; S. A. Bierens geb. Kodde d.; E. Marinissen geb. Maas z.; L. de Priester geb. 't Gilde d. Overleden: M. M. de Priester d. 1 dag. Goes. Bevallen: I- J- Merison geb. Pandke z. J. Geëne geb. Remijnse d.; M. H. vlan Ivoeveringe géb. Nienwenhuijse z. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn en die terugontvangen zijn in dé tweede helft der maand September. Binnenland. Brieven D. de Graaf, Hoorn; v. d. Houte WiJ- lems, Zwolle; Ned1. Chr. Bouwarbeider^1 bo;ndi, Utrecht; E. Koert, Den Haag. Briefkaarten. Fam. Gagel, AmsterdamMevrouw S v. Heel,i Zutfen; A. Santen, Den Hajag, Westerveldl, Rotterdam. Brieven. B u i t e n 1 an d. Dr. J. W. Napjes; Trier. Briefkaarten. Toni Kluchen. Freudastadt; Taets van Amerongen, Neuhausen; A. Gratama, Ceï- le; J. A. Reinddrs, StembergenW.Shoe Hmm Jhatou Burma. DIENSTPLICHT. Zittingen van den Herkeuringsraad. De Burgemeester der gemeente Mid delburg brengt ter kennis van belang hebbenden: 1. In November en December a.s. houdt de herkeuringsraad in eenige ge meenten zitting. 2. De voorzitter van den herkeurings raad kan aan voor den dienstplicht in geschreven personen, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtigen in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienst plicht te ondergaan. 3. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek niet toegelaten per sonen a. die bestemd zijn tot buitenge woon dienstplichtige of als zoodanig zijn ingelijfd; b. die dit jaar tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrij- willigen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. 4. Overigens wordt een persoon, als onder 2 hierboven bedoeld, tot het on derzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt gedaan en in de aan vraag aannemelijk wordt gemaakt a. zoo het een persoon geldt, die dit jaar door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk on geschikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien dit jaar geen der keuringsraden uitspraak deed: dat hij vermoedelijk on geschikt is voor den dienst. 5. Hij, die de aanvraag doet, moet daarin ten aanzien van den ingeschre vene vermelden: a. zijn geslachtsnaam en voornamen; b. het jaar en datum van geboorte; c. de gemeente, waar hij voor den dienst plicht is ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is inge schreven; e. het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of den datum, vastgesteld voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijken dienst, een en ander voor zoover het hem be kend is; f. zijn volledig adres; g. of hij dit jaar voor een der keurings raden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde, 6. De aanvraag moet woiden gericht aan den voorzitter van den herkeurings raad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres: '„Aam den 'voorzitter van den Herkeuringsraad, gebouw van het De partement van Defensie, Plein 5, 's-Gra- venhage." 7. De aanvraag behoeft niet op geze geld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden ge zonden. Middelburg, 2 October 1930. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen O. en W. Schelde meldt de volgende aanvragen: Binnenland: DEN HAAG, voor Handelsmaatschappij in moderne kantoormeubelen, bekwaam schrijfmachinemonteur, moet beslist be kend zijn met alle merken, dadelijk, f 30 tot f 35 per week, voor vast, reis kosten nader overeen te komen. HAARLEM, voor machinefabriek, be kwam plaatwerker-ketelmaker, moet van Uee,kening kunnen werken!, dadelijk 63 cent per uur plus tariefweirk', C.AJ.O., voor zeer geruimen tijd. UTRECHT, 2 eleetro-monteurs, be slist bekwaam en bekend met bankwerk, voor montagewerk aan de electri. rijtui gen, dadelijk 60 tot 70 cent per uur, naar bekwaamheid, voor geruimen tijd. AMERSFOORT, deigel-snelpersdrukker, moet volkomen op de hoogte zijn met de gel- en snelpersmachine, dadelijk, loon volgens C.AjO., voor onbepaalden tijd. GRONINGEN, 4 bekwame straatma kers, dadelijk, loon volgens C.A.,0., ver moedelijk voor geruimen lijd. DORDRECHT, bekwaam monteur, moet. vlug en accuraat kunnen werken en' in staat zijn zelfstandig leiding te 'ge ven aan de onder hem staande chauf- ffeurs en igenegen zijn alle voorkomende werkzaamheden te verrichten, dade lijk, loon n.o.lt.k,, voor vast. DEN HELDER, 2 bekwame stuca- doors, dadelijk, loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd, reiskos ten worden vergoed. Buitenland: FRANKRIJK. In Frankrijk kunnen ge plaatst wordenmelkers-veeverzongers voor het melken van 15 tot 20 koeien', minimum aanvangsloon 450 frs. per maand met kost en huisvesting, boeren knechten voor alle werk1, moeten onge veer 10 koeien kunnen melken en! mét paarden kunnen omgaan, minimum aan- •vangsloon 400 tot 405 frs. per maand met kost en huisvesting; lamdarbeiders- (geizinnen man 700 frcs per maand voordeelen in na.tura. Overige werkende gezinsleden frs. 125 tot frs. 1.75 per uur volgens leeftijd en bekwaamheid. DUITSCHLAND. In Rijnland kunnen geplaatst worden: voerlieden-ploegers (paardenknechten), tenminste Mk. 50 per maand plus kost en huisvesting en be kwame melkveeverzorgers. Aanbiedingen uitsluitend aam de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. October. 9 Middelburg, Hofstede en land, v. d. Harst. 10 Westkapelle, Inboedel, Loeff.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7