Nieuw- St. Jooslanri. LANGS MOEI LUKE WEGEN TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEE UWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1930. No. 203. BINNENLAND. ZEELAND. ONS VERLICHTE RAADHUIS. Den heer Henning, fotograaf op de Markt alhier, danken wij bovenstaande foto van ons schitterend verlichte Raadhuis, zooals zich dat hedenavond den duizenden belangstellenden zal toonen. HERUITZENDING KULDE AAN DE KONINGIN VIA HILVERSUM. H. M. heeft welwillend toegestaan, dat de K.R.O. de uitzending van Indië die ter eere van H.M.'s vijftigsten verjaardag van de Pasar Gambir wordt uitgezonden, relayeert op de golflengte van 1071 M, door middel van het station Hilversum. Aneta seint uit Batavia: Alle bladen betreuren het bericht, dat voor de V.A.R.A. geen termen aanwezig waren, om de uitzending van de hulde- betooging ter gelegenheid van den vij*- tigsten verjaardag van de koningin op de Pasar Gambir te Batavia, her uit te zenden. Zij becritiseeren deze houding in zeer bittere bewoordingen. Het programma van de uitzending op Zaterdag 30 Aug. bevat als: Eerste gedeelte (van 8.tot 8.30 In dische tijd), 2.— tot 2.30 Amst. tijd: Muziekuitvoering onder leiding van den kapelmeester Fuchs van het 3e re giment infanterie. Medewerking wordt verleend door de muziekcorpsen van het eerste en derde regiment, de vereenigde tamboers en hoornblazers van genoem de regimenten, de trompetters van de cavalerie en de veld-artillerie te Welte vreden in garnizoen, de Menadoneesche fluitorkesten van het 10de en 20ste ba taljon, de Ambonneesche fluitorkesten van het 11de, en 13de bataljon, totaal plusminus 225 man. Programma: aReveille door de tamboers, hoorn blazers, trompetters en vereenigde mu ziekkorpsen. b. Marechaussee-marsch door het Me- nadonesche fluitorkest, c. Tjakranegara-marsch door de ver eenigde muziekkorpsen, tamboers en hoornblazers. d. Sajang Kené, Ambonneesch volks lied door het Ambonneesch fluitorkest. e. Prinses Juliana-marsch door de ver eenigde muziekkorpsen. f. Taptoe door de tamboers, hoornbla zers, trompetters en de vereenigde mu ziekkorpsen. Tweede gedeelte (van 8,30 tot 9,In dische tijd); 2,30 tot 3.Amst, tijd Zanghulde onder leiding van den^heer J. F. Bakker, met medewerking van het meisjeskoor van den heer en mevrouw Bakker, de leden van het kerkelijk koor St. Caecillia, het Duitsche Manneenkoor en een dameskoor, ter gezamenlijke sterkte van ongeveer 150 zangers en zan geressen, Programma: a. ,,Wilt heden nu treden", uit Valerius' Gedenkklanck, door mannenkoor. b. „O, Heer die daar des Hemels ten- te spreidt" uit Valerius' Gedenkklanck, door meisjeskoor. c. ,,Ein fester Burcht ist unser Gott", door dameskoor, d. ,,Merk toch hoe sterck" uit Valerius' Gedenkklanck, door mannenkoor. e. „Princesselied", jubileum-cantate van mevr. E. SchumannVan den Bosch, door meisjeskoor, f. „Lied", van Catherine van Rennes, door dameskoor, g. „Wilhelmus van Nassaue", oude zet ting, de eerste coupletten, door gemengd koor. Daarna het eerste couplet van het Wil helmus en hulde door het publiek. Tenslotte: Slotzang uit de cantate „De schoonste feestdag'" van Catherine van Rennes, door meisjeskoor. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent I. JOOS8Ë DOOP H AMTONSEN. 49. Hij liep langs Holborn, waar het erg druk was. Alle heerlijkheid scheen uit de Lon ensche straten verdwenen te zijn Het was een koude, harde, wreede stad en al de menschen om hem heen waren eikaars onverzoenlijke vijanden in den strijd om het dagelijksch brood. Morgen zou er al een ander in zijn plaats zijn ge komen. Waartoe? Om een leven van slavernij te lijden, opdat menschen als Thomson er een gouden tandenstoker op na konden houden en fijnverzorgde handen. Dat was Londen, een stad van slavernij en slavendrijvers Een mooie, groote boot Die woor den kwamen hem in de gedachte en hij lachte bitter, hardop, dwaas en zenuw achtig. De man had gelijk. Dat was iets voor hem.... een groote, mooie boot! Dat was het eenige, waar hij nog goed voor was, om kabels los te gooien en koperwerk te poetsen.... hij, die zich voorgenomen had, om zichzelf onmisbaar te maken En Audrey dan en hun huwelijk? Ter wijl hij zich die vraag stelde, zag hij haar portret in een krantenkiosk. Er hing het MIDDELBURG. De etalagewedstrijd. De jury voor den etalagewedstrijd heeft de volgende prijzen toegekend: Artistieke Etalages, le Prijs J. F. Wolsky, Langedelft I 18, med. van Departement Middelburg van de Nederl. Maatsch. voor Nijverheid en Handel. 2e Prijs P. M. J. Hackenberg, Lange Burg 2, med. van R. K. Ned. Middenst. Ver. „De Hanze" Afd. Middelburg. 3e Prijs: Old England, Langedelft, med. van Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden. 4e Prijs: Fa. R. M. Smits, Dam G 28, een der medailles van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenver keer. 5e prijs: Schulte en Thieme, Langedelft A 94, een der med. van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingen verkeer. 6e Prijs: F, Murk, Langedelft B 12i, Huishoudelijk Voorwerp. Origineels Etalages: le Prijs: Fa. F. P. D'huy, Lange Burg B 10, med. van de Vereeniging „Uit her Volk.Voor het Volk", 2e Prijs: S. Polak, Gortstraat 18, med. van de Vereeniging Handelsbelang. 3e Prijs: A. Geensen, Langeviele 200, med. van de N.V. Prov, Zeeuwsche Mid- delburgsche Courant. 4e Prijs: F. A. Kraat, Lange Noord straat 183, med. van de-Etalagewed strijdcommissie. 5e Prijs: H. Loontjes-, Vlissingschestraat 161, Huishoudelijk Voorwerp, 6e Prijs: S. Blok, Langedelft B 141. Huishoudelijk Voorwerp. 7e Prijs: M. Peterse, Langedelft B 126, Huishoudelijk Voorwerp. Reclamemakende étalages: le prijs Unie Winkel Mij, Langedelft een der medailles van de Vereeniging tot Bev. van het Vreemdelingenver keer. 2e prijs: Fa, de Jong Co. Korte- delft F 22, medaille van den Christelij- ken Handeldrijvenden en Industr. Mid denstand, afd. Middelburg. 3e prijs: L. van Sparrentak, Lange St. Pieterstraat F 53, medaille van de Nederl. Middenstandsbank, kantoor Mid delburg. 4e prijs: Fa. L, Gabriëlse, Langeviele K 388-389, medaille van de Directie van het advertentieblad „De Faam". 5e prijs: H. Rabbers Co., Langedelft B 114, Huishoudelijk voorwerp. 6e prijs: G. P, Goergen (Fruithandel de Toko), Langedelft B 130. Huishou delijk voorwerp. De Middelburgsche feestweek. In 't !p'r,oigr.aim'mia kpinidem nogl niet won den opgenomen "de namen van de Zwit sers. 'thans volgen deze hier, zooals zij in den optocht loopein A. Tamboer-majoor met vier tamboers A. van der Horst, A. Frederiks, A. Heij ligier, P. Kousemaker, C. van Herwijnen. B. Commandant en adjudant: H. Bier man, IJ. Raats. C. Vaandelwacht: P,. Daniëlse,, J. Ton, W. Louwerse A. de Pag:ter, L. Vader, P. Buis, A. Barendsen, A, Mezu, M. Annot J. Groenenberjg. D. Commandant le Peloton: P. Wisse. E. Eerste peloton: le gelid G. de Brui ne, W. Wolders, H. Polvliet, P van Keu len, P. Looi'L J- Heij,g|elaar, J. Bioone J. van den Berge, I. van dén Berge, C. Wissei nieuwste nummer van „The Sketch" voor het raam, opgeslagen bij haar por tret. Dick liep er heen en staarde naar 't hem zoo goed bekende gelaat. Het lijkt niet, mopperde hij, ze ziet er duizendmaal beter uit Hij boog zich voorover en las het on derschrift.' De beeldschoone lady Audrey Beau mont, eenige dochter van den hertog en hertogin van Harborough, wier verloving is bekend gemaakt met den honorabele Ivo Jocelyn van de garde, zoon van lord Laisterdyke. Eerst toen hij het bericht vijf maal ge lezen had kon Dick gelooven, dat het er werkelijk stond. Op de tegenovergestelde bladzijde stond het verwijfde portret van Ivo Jocelyn. Dick liep heel bedaard de kiosk in. Mag ik een nummer van „Sketch" Dank u. Hij overhandigde een sixpence aan de juffrouw en bleef een oogenblik met het blad op den rand van het trottoir staan. Daarna stak hij zijn stok op en wenkte een taxi. James Street.vlak tegen over Glashouse Street, zei hij bij het in stappen Hij dacht er totaal niet meer aan, dat hij slechts vijf pond en een shil ling bezat en werkloos was. Al de zware slagen, die hem zoo kort op elkaar trof fen, hadden hem onverschillig gemaakt. Het kon hem niet schelen, wat er met hem gebeuren zou. Hij ging op zijn ge mak zitten, legde zijn beenen op het 2e gelid: P. van O uwer kerk, A. P. Meijèrs, A. Wessel-s, A. Verhage, L. Dek ker ,A. Taselaar, C. de Rijke, J. de Smid P. Job se, J. van Hoek; 3e gelid: J. de Jongh, W. Pietiet, P. Da- vndse. S van Gelderen, A. Luicieer, C. Hondsmerk ,A. B.orket, J. J. Dekker, A. Cornelisse. G. Laarman, A. Buis (ser geant.). E. Officieren en kader van het eerste peloton: A. W. Strubbe., W. de Graaf, J. 'van de Pol. G. Commandant 2e Peloton: K. L. Waa,ge. H. Tweede Peloton: le gelid W. van Empel ,A. Verschoor, K. Vjllee, A. van der Welle, M. Sanderse Sr., A. Flipse, P. Kuzee, J. Meijers, J. Meeuwse, P Coumou; 2e gelid: C. Jongepier, P. le Due Jr., J. van Offemlbeek, PI. Popple.C. Stunm., W. Sturm, J. Sanderse Jr., J. B.uijse, J. Sinke, J. Homburg; '3e gelid: J. Becks, H. Kampman, S. de B.ree, J. Boogaard, M. Buise, P'. de Munck, H. Brevet, A. Mathijs sen, L. Koekman, J. Bostelaar, F. J. Koenraad, (sergeant). Reserves: G. Ballegoijen, P. de Kan, A. Dekker en L. Homburg. I. Officieren en kader van het 2e pelo ton W. A. de Groote, P. van der Grinten, B. Bijleveld. J. P. van der Kop. Ofschoon het slechts van enkele zij den kwam, bereiken ons toch klachten, dal niet alle versieringen voldoende ont zien worden. Wij wekken daarom nog eens op dit wel te doen en herhalen, dat alles toch voor allen wordt aangebracht, zonder onderscheid. Ook gisterenavond en hedennacht is men met proefverlichtingen door gegaan en daar men op verschillende plaatsen vroeger in den weer was, hebben veel meer personen van deze voorpret volop mede kunnen genieten. Nieuwe deelen der verlichting zijn beproefd en dan den ken wij in de eerste plaats aan de be lichting van onzen Langejan, die op groo- ten afstand op Walcheren werd waarge nomen en bewonderd. Maar dan denken wij verder aan de verlichting van Provinciale bibliotheek, aan die in de Abdij aan.maar laten wij ons definitief oordeel opschorten tot hedenavond, den eersten officieelen ver lichtingsavond. Alleen nog een enkel woord om allen aan te raden hunne wan deling niet tot het centrum der stad te beperken, maar ook verder een kijkje ie gaan nemen en dan denken wij het eerste aan de Gasfabriek met haar pracht demonstratie bestaande uit drie deelen, en uitbeeldende de drie bedrij ven voor gas, water en electriciteit, in de gaskachels, den waterval en de snoe ren electrische lampjes. Vandaag nog hier en daar werkzaamheden en ver trouwd mag worden, dat hedenavond wérkelijk alles gereed is zelfs in een straat, waar men ter elfder ure eerst tot medewerking kon besluiten. Wij twijfelen niet of de verlichtings commissie, die geen moeite heeft ont zien, zal veel eer van haar werk hebben. VLISSINGEN. De heer ir, W. H. Brinkhorst, se dert 1 September 1923 hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat alhier, is tegen 1 October a.s. overgeplaatst naar Utrecht. De heer Brinkhorst heeft een groot aandeel gehad aan de werken tot verbetering en vergrooting van de bui tenhaven alhier en voor den bouw van de a.s. Donderdag te openen nieuwe keersluis. De heer J, A. Berger, soc dem. lid van den gemeenteraad, heeft aan dat college bericht, dat hij zijn ontslag neemt voorbankje, haalde zijn pijp te voor schijn, stopte haar met bijzondere zorg, stak er den brand in, stopte zijn tabaks zak weer weg en sloeg „de Sketch" open. Ik ben er benieuwd naar, waar die Ivo ergens woont, mompelde hij. Dick trok den laatsten riem van zijn koffer vast aan en keek de kamer rond. Die was kaal en leeg. Hij keek de laden en de kasten een voor een na. Nee, niets vergeten. Daarna schelde hij zijn kost- juffrouw, nam een telegram op, dat op tafel lag en las het nog eens over, „Telefoneer terstond. Dringend, Au drey." Hij vouwde het zorgvuldig op en stak het in zijn zak. Nogmaals schelde hij, nu wat harder. Waarom komt dat drommelsche schepsel nu toch niet? mopperde hij. Hij trok zijn overjas aan en zette zijn hoed op. Eindelijk hoorde hij geschuifel in de gang en ging zijn deur open. De juffrouw zag er nog doezeliger uit dan gewoonlijk, Ik vertrek vandaag, juffrouw Bliggs, zei Dick. Ik zal u een week huur extra- betalen. Hij reikte haar twaalf shilling over; de vrouw begon te knipperen met haar oogen en wreef haar neus met haar boe zelaar af, Weggaan, mijnheer? Maar dat meent u toch niet? Het is toch al zoo'n moeilijke tijd tegenwoordig ZUID-BEVEL AND NISSE. Woensdagavond j 1. vergaderde de raad der gemeente Nisse. Aanwezig alle leden. De gemeenterekening 1929 werd voor- loopig vastgesteld, in ontvangsten op f 20.206 en uitgaven op f 19,201. De begrooting 1931 van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd in ont vangst en uitgaaf op f 5.709 met een post van onvoorziene uitgaaf ad f 608. De voormalige dokterswoning die des voormiddags publiek was geveild en op bracht f 3880 werd niet gegund. Besloten werd tot plaatsing der ge meente in de 8e klasse wat betreft de personeele belasting en in de 3e klasse in verband met de wet op de financieels verhouding voorts werd ingetrokken de verordening tot heffing van opcenten op de vermogensbelasting en eveneens die van de personeele belasting Voorts werd vastgesteld een nieuwe verordening tot heffing van 130 opcenten op de Personeele belasting en ook een verordening tot heffing van 18 opcenten, op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting door een en ander zal naar schatting Ja, dat weet ik .antwoordde Dick. Dat is ook juist de reden van mijn ver trek. Ik kom binnenkort terug om mijn boeltje te halen, Hij liep juffrouw Bliggs voorbij en de trap af. Haar jammerklachten klonken hem nog na, totdat hij de deur achter zich dichtgetrokken had. Hij ging naar Piccadilly en begaf zich naar het station van den ondergrondschen spoorweg, stopte twee stuivers in de gleuf van het toestel en belde Audrey op. Hallo.... met Harborough House? Jawel, mijnheer antwoordde aan de andere zijde de stem van een huis knecht, Ik zou graag lady Audrey willen spreken, Wie kan ik zeggen, dat er is, mijn heer Ohhmzeg maar dat ik uit naam van miss Gresham kom. Goed, mijnheer. Wilt u even wach ten? Dick legde den hoorn neer en wachtte, Audrey was nog op haar kamer. Ze kwam naar beneden gehold en rukte den hoorn van het toestel. Ben jij 't? begon ze. Ja, zei Dick, Oh, Dick Heb je vanmorgen de kranten gezien Ik heb „de Sketch" gezien. Dat is me meer dan genoeg „De Sketch"? vroeg ze met ge jaagde stem, Ja.... die wijdt een heele blad f 1740 minder belasting behoeven te wor den opgebracht. De gemeentebegrooting 1931 werd den raad aangeboden. WlEMELD'INGE. W:oefiisd,agYioiormiididaj2 vergaderde de R,apid dezer gielmieenté. Af'- >veizfig de heer M. Hongjésiljejgier e,n J. A. D|o,mUnicus. Medegedeeld wordt, d.ait de wijjilging der biouwverordeirfinig is: igoedgekleurd en .aif,gekiOind(i|g|d. Eein. schrijven van de Neid Yereeniiiginig1 toit bescherming van dieren betreffende Le mepien maiatregelm tot het loskoppelen yam vee bij slailib ramden, wordt igeizoindein aan de Landbouwveiv een|iigin,g' met verzoek oim ter zake van ,adv!ies' tc dienen. Aan het Vér|pilegin(gsöq!- mlité wondt ter fine vain advies jgezon^ den een dos,slier 'betrjeffémde hét plan van de vereemliging Samen wier kén in Ne derland tegen tuberculosa. De igeime>enlelbje|gno:oiliiin|g, dienst 1931, wordt aangeboden, zoomede die vbór het gasbedrijf voor genoemd dienstjaar. De .igelmeente-riekeiniinig! dien'sit 1929 werd vomiooptig „vastgesteld. Aldus wordt be sloten. Overeenkomstig bet voorstel vain B. en W. wordt besloten: le. de gemeente te plaatsen in dé 3è zijde aan jou en aan den man met wien je.... verloofd bent. Ik vind, dat het portret nog al goed lijkt. Dat mormel Ik zou hem met geen tang willen aanraken. Ze liet haar stem tot een gefluister dalen. Ik heb net je brief gelezen, Dickje bent een schat en ik heb heel erg spijt, over wat ik gisteren gezegd heb. Je moet. Nee, dat behoef je niet te zeg gen. Ik was een ondier.maar het kwam allemaal zoo onvei'wacht, dat ik heelemaal overstuur was. Ben je niet meer kwaad op me? Kwaad?Maar Dick.je had immers groot gelijk en ik was een vree- selijke kat Ik had een pak slaag moe ten hebben, Laten we de heele zaak vergeten, zei Dick, en net doen of er niets gebeurd is. Hoe moet het nu met dien kerel. met dien Jocelyn? Waar woont hij er gens? Ik heb veel zin om naar hem toe te gaan en hem een flink pak slaag te geven. Audrey onderdrukte een kreet van vrees. Nee, nee. Ze mochten je eens met de politie naar de gevangenis brengen. Hij heeft er heelemaal geen schuld aan. Het is enkel en alleen het werk van vader. Hij weigerde het te ontkennen en Ivo is met de Kerstdagen hier uitgenoo- digd. Wordt vervolgd.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5