BEURSNOTEERING EN WISSELKOERSEN. Handel, Nijverheid en Visscherij KUNST EN WETENSCHAP. BURGERLJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN, KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. LANDBOUW, Verkeerswezen, Post en Telegrafie. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. AMSTERDAM, 27 Aug. Het eerste getal is de vorige noteering, het tweede die van heden, Nedl, '22 (A en B) f 1000 104—104. dito *18 f 1000 102%—102%. dito '17 f 1000 102%—102%. Certificaten 79%79%. dito N. W. S. 64%—65. Duitschl. (100) 102%—102%. Engel. W. L. ('29/47) 103%—103, Zeeuwsche Hyp. Bank 5 IOO1/2 Dito 41/2 99V2-99& A. Amsterd. Bank 17 31/3—17 41/4. A. Bank Ass. 591/4 C. Ned. Handel Mij. 148146%. C, Rotterd. Bankv, 105104. A. Kon. Mij. De Schelde 101 C. Farbenind. I. G. 146%151. C, Fisk. Rubb. Cy. 1%2, C, Un. States St. Co. 165%171%. C. Centr. Publ. Serv. 27%28, C, North Am. Cy. 97%102. A. Borneo Sum. H, Mij. 134135%. A. Singkep Tin-Mij. 85 C. Shell Un. Oil. Corp. 1414%. A. Java-Chin,-Jap,-Lijn 6562. A. Rott. Lloyd 131—131. A. Stoomv. Nederland 132i/2138. A. Amst. Thee Cult. Mpij. 493/449. A. Houthandel Alberts 71 C. Peru Pref. 35—35. A. Erie Sp. Mij, 38% A. Kansas City S. 6265. A. Southern Railway 81% C, Union Pac. Rr. 210%213. A, Ned, Ind, Spoor 4% A. Kol, Bank 145153. A. Ned. Ind, H. (f 1000) 121%—123-5, C, Ned. Hand. Mij (f 1000) 140—142%. C, Alg. Kunstz. Unie 80%83-80. A, v. Berkel's P. 64%—67%. C. Calvé Delft 100-110-14. A. Centr. S. M. 53— 5iy4. A. Holl. Kunstz. 85—83. A. Intern. Vise. 20-&—2j2Va- A Küchenm. Int. Aoc. 7988-86. C. Marg .Unie f 1000 217%—237%-42. A. Ned. Fort A. M. 232%—245. A. Philips' Gl. fabr. 272i/2—29DA-98. C. Anaconda Copp.9193-2%. C. Bethlehtem St. 805/8—82s/8-83. ,C. Fokker Aircraft 17l/i17-Vs. C. ANIEM (N.B.) 270—275. C. As;s. Gas en Electr. Cy. 30—30y8\, C. Cities Service Cy 26s/828V4-7y8. C. Middle West Ut. 27s/8—29-1/4- A. Expl. Mij. 126-136-43. A. Boeton Mijnb. 6572-71. A. oKn. Petrol. Mij. 343i/2—353i/4-4Va- C. Continental Oil Cy 183/8— lSVs-'/s- A. Holl. A. Lijn 21s/42j2. A. Kon. Ned. St. Mij. 59%—58, A. Nederl. Scheepv. U. '132%135%-7% A. H. V. A. 365%—396-84. A. Javasche Cult. Mij. 272%287-81. A. Ned.-Ind. S. Unie 160-172-66. A. Deli Batavia 254%265-60, A. Deli Mij. 242%—252-56. A. Senembah 270287-83. C. Chicago Milw. 1313%-%. A. „Amst." R. C. 90%—96-93 A. Deli-Bat. Rubb.-M. 44%-47%. A. Hessa Rubb. M. 75 A. „Serbadjadi" S.-Rubb. 5660%. A. Ver. Ind. Cult. Ond. 57%—58-60. C. Interc. Rubber 2%2%-2. Prolongatie 1 1 Op Zondag 28 September ia,.s. hoopt ds. J. Baarslag van Lage Zwlaluw bij |de Ned. Herv. Kerk te Kr abhendij- ke zjjn intrede te doen, na bevestigd |te- zijn door ds. van der Snoek van Veeneïp [daal. 1 i Zondagmorgen werd de heer M. den Boer, cand. te Zieri'k'zee laatst hulpprediker te Haarlem in de Geref. Kerk van Oudeschoot bevestigd, door ds. J. Sybesma. Hij sprak over 2 Tim. 2 |,vers 15. 's Avonds verbond ds. Dein Boer zich aan zijn gemeente, sprekend over Matth, 28 vers 20. op Zoom 8.20 uur, Hoogerheide 8.38 en Ossendrecht §,45 naar Antwerpen. Het vertrek uit Antwerpen is bepaald om 6 uur des avonds, Een en ander is naar de Avondster meldt een voorlooper van de electrificatie welke binnen zeer kor ten tijd te verwachten is, en waarom trent reeds een voorstel den Minister van Waterstaat is toegezonden. Aangewezen als Groepscommandant over de torpedobootjagers „Piet Hein'' en „Kortenaerde kapiteUi-iuit, ter zpo T. L. Kruijs. 1 1 Gedurende de fei§ zal een officieel bezoek worden gebracht aan de havens FreiMliilfi Adelaide, Melbourne, Syd ney, Wellington, Auckland en Brisbane, waar in ieder dier plaatsen van 37 dagen zal worden gebleven. Kunstkring Vlissingen, Van beden af tot en met den 5en- Septenber a.s, is er in het pavil- joentje van den Vlissingschen Kunst kring „Het Zuiden" een aardige tentoon stelling van werken van Zeeuwsche schil ders. Wanneer het niet zoo drukkend warm is als vandaag, dan valt het aan te raden daar eens te gaan kijken; nu heerscht er een temperatuur, die sommige doeken, zoo zij denken konden, zou herinneren aan hun Indische reize; Faillissementen. De navolgende faillissementen zijn ge ëindigd: J. P. Schouwenaar, koopman e Zon- nemaire, Curator mr. C. J, B. du Croo. Uitkeering 8.357 pCt, aan concur- „Het Zuiden" rente schuldeischers. A. van Wijk, bakker te Zonnemai- r e. Curator mr. C. J. B. du Croo. Con currente schuldeischers geen uitkeering. Middelburg. Van 2527 Augs. Bevallen: J. Jacob- son geb. v. Beever, d J. M. de ..Schrij- iver> 'S^b- Reijerse ,z.; J. van Flieren- een paar daarvan vertoonen helaas de (burg, geb. Broodman, z. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 26 Augs. 12.085/s 59.27 9.763/4 34.701/2 48.251/2 66.55 2.481/4 27 Augs., I2.O81/4 59.391/2 9.763/4 34.7,Cf 48.251/2 66.55 2.481/4 zon mooi als de stad nu is versierd en verlicht was zij voornoen nimmer." De advertentie in dit nummer geelt aan, wat iederen dag te zien en te ge nieten is. De publicaties eveneens heden gepu bliceerd dienen door ieder goed te wor den gelezen. ZUID-BEVEL AND. GOES. De laatste kermisdag heeft Dinsdag uitstekend weer medegebracht, en het was dan ook heel den dag druk in de stad. Ook des avonds was het druk; de cafe's zaten veelal vol; en de kermisinrichtingen maakten goede za ken. Het was dan ook voor hen, die zoon avond geld verdienen, en voor hen die pret maken, een groote tegenvaller, dat om ongeveer half twaalf een storing intrad in de electrische levering en de stad en de kermis voor zoover er de electriciteit de lichtbron is, in donker zette. Na een paar uur was de storing opgeheven, maar de laatste kermisuren hadden er zeer onder geleden. HOEDEKENSKERKE. In den afge loopen nacht is het gedeeltelijk met mest geladen motorschip „Martha Jo hanna II" van Gebr. Durieux te Zwijn- idreicht dat in de haven aLhier giemeerd lag aan de voorzijde losgeslagen en dwars in de haveu komen te liggen met den kop op de steenglooiing aan de over- fcijde. 1 Aan de steenglooiing is daardoor eeni- |ga schade toegebracht. Schipper C. J. Paulusse van de „Schel de Stropm" heeft nog getracht het schip vlot te brengen daar gevaar voor Tre ken bestond. Hij is daarin slechts ge deeltelijk geslaagd doordat zijn lier brak en de "staaldraden knapten. "De machine kamer staat onder water. ELLEWOUTSDIJK. Heden is het 50 jaren geleden, dat de heer E. A. van der Bent alhier door den gemeenteraad ivan Driewegen werd benoemd tot ge meente-ontvanger en secretaris-penning meester van het Burgerlijk armbestuu|r taldaar. De heer Van der Bent, die van 1885 tot 1925 burgemeester-secretaris der ge meente Ellewoutsdijk was, bekleedt o.a. Sedert 1899 ook nog de betrekking van ontvangen-griffier van het waterschap Ellewo utsidijk-D riewegen. SCHOUWEN-DUIVELAND. NIEUWERKERK. De minister van fi nanciën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is> ontvangen we gens over vorige jaren te weinig betaal de belastingen inaar inkomen en /lo f vermo gen (igewetensgeld) bij den ontvanger der 'directe belastingen alhier f 893.69. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Winkelweek te Ter Neuzen. TERNEUZEN. Ter Neuzen staat in het teeken der winkelweek. Door de Vereeniging tot bevordering van vreem delingenverkeer „Ter Neuzen Vooruit", zijn tegen a.s. Zaterdag feestelijkheden georganiseerd, ter herdenking van den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin, en daaraan in aansluiting hebben de win keliers georganiseerd de „Ter Neuzen- sche Winkelweek Klimop". Er wordt aan deelgenomen door 95 winkeliers. Etalagewedstrijd wordt niet gehouden, ieder heeft zijn best gedaan om mede te werken aan een goed geheel, en de week is er op ingericht om het publiek in actie te brengen door deelneming aan een vlaggenwedstrijd, een letterwedstrijd en wat dies meer zij en natuurlijk ook tot koopen. Maandagavond werd in een bijeen komst der winkeliers de winkelweek of ficieel door den burgemeester, den heer J. Huizinga, geopend. Het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden" heeft daarop een optocht gehouden door de straten der stad, waar bij bestuur en leden der Winkelweek volgden, terwijl door de overdrukke stra ten een ongekende menigte den stoet vergezelde. De feeststemming zat er, bij het mooie weer en de bevlagde stad, goed in. Dinsdagavond werd het publiek in actie -gebracht door een letterwedstrijd waarvoor alle winkeliers moeten worden bezocht, terwijl Woensdag een reclame optocht word gehouden en des avonds een lichtstoet, voorafgestaan door het muziekgezelschap. Donderdagavond komt het Vlaamsche Volkstooneel opvoeren „Uilenspiegel" en Vrijdagavond concert van „De vereenig de werklieden", terwijl Zaterdag de eigenlijke feestviering zal plaats hebben met volksspelen, concerten en tot slot een vuurwerk met een inderdaad veel belovend programma. sporen van. dien tropentocht. Men vindt er werk van mevrouw Hen- drickx uit Vlissingen, een enkel stukje van mevrouw Evers-Keg uit Middel burg, en van de heeren Bergsma uit Zoutelande, Ger. Jacobs en De Vries uit Vlissingen, Klarenbeek uit Middel burg en den hal ven Veerenaar Schön- berg. Over het werk van Jacobs schreef ik reeds uitvoeriger ter gelegenheid van zijn tentoonstelling in Middelburg; de knappe lichtdoeken, waar de vreugde van de zonnestraling u uit tegenblinkt (schepen op stroom, Zoutelande-doorkijk, zonsondergang) vindt men bier weer terug. Het werk van Bergsma is zeer ver schillend, naarmate het in de meer con- ventioneele Italiaansche periode viel, of daarna. Dat Bergsma schilderen kan, ziet men uit beide, maar het latere werk zegt u meer, heeft meer hart en kracht, dan het vroegere. Zijn bergachtige „Duin top", en de Golfbreker bij Zoutelande, zijn forsch en goed opgezet, Klarenbeeks werk is subtieler en vriendelijker, doch het toont stellig een eigen karakter, zoo door de zachtmoedige en toch harmo nieuze kleurgeving als door de styleering van zijn objecten. Z'n cactussen zijn mooi teer van kleur. Er hangt veel werk van mevrouw Hendrickx: het valt op door zijn breede behandeling van de stof, z'n soms ge durfd neerzetten met toch een evenwich tig en weldadig resultaat. Ziet maar eens Overleden: M. Westdorp, geh. met J. M. van de Plasse, 33 j,. EEN ERNSTIG ONGELUK. MIDDELBURG. Hedenmiddag omstreeks half één hiad alhier een dr oevig ongel uk (plaats. De kloster der Geref. Kerk in de Langedelft, de heer G. Di., is bij Ihtet verrichten van werkz aam lieden aan een lantaarn boven in de kerk, door nog ton bekende oorzaak door de lantaarn naar beneden gevallen van een hoogte van 7 of 8 meter ën in de Ikërk ieirechl, gekomen. Ernstig aan het hoofd gewond is de heer D. op medisch advies per po- litiebrancard naar het Gasthuis overge bracht. NEDERLAND EN PAN EUROPA. Naar wij vernemen heeft ook de Ne- derlandsche regeering zich bereid ver klaard aan de door den Franschen mi nister van buitenlandsche zaken Brian! bijeengeroepen conferentie, die de vol gende maand te Genève gehouden zal worden met de regeeringen, die Briands plan voor een Pan Europa hebben be antwoord deel te nemen. DE KON. PETROLEUM MIJ. Naar aanleiding van door de aandeel houders gerichte vragen wegens de Bier Re koersdaling wordt van. de zijde naar dien vuurbol „Ondergaande zon bo- der Kon. Petroleum Maatschappij me- De feesten te Hulst. Gisteravond zijn de feesten ter her denking van het 750-jarig bestaan der stadsrechten van Hulst zonder ceremo nieel geëindigd. Nadat den geheelen dag de verschillende tentoonstellingen vrij druk bezocht waren, werd des avonds op het attractie-terrein „Oud-Hulst" door de Koninklijke Harmonie „Excel sior" uit St. Nicolaas een slot-concert ge geven, dat, dank zij het heerlijke zomer weer veel publiek trok. ZEEUWSCH-VLAANDEREN WD. NIEUWVLIET. De staking onder de landarbeiders duurt hier nog steeds voort; alhoewel al velen zich bedenken en weer naar hun ouden baas toegaan. Worden ze dan nog aangenomen, dan kunnen ze weer als vroeger aan het werk, doch velen echter blijven hun sta kingsbeginsel getrouw, omdat de land bouwer hardnekkig weigert een werk contract te teekenen. Werkwilligen wor den nog steeds door stakers en leiders gevolgd naar en van hun werk, en ook worden ze nog steeds door de politie op hun werk bewaakt; dat is voor de werk willigen niet pleizierig, maar aan alles raakt men gewoon, zoo ook hier. Nieuwvliet is het eenige plaatsje in W.-Z, Vlaanderen waar gestaakt wordt en het mag wel eigenaardig genoemd worden, dat de oogst hier al bijna ver geten is, witte vruchten ziet men hier bijna niet meer staan; het groote aantal jonge Belgen dat hier het werk van de stakers gaarne overneemt heeft met hun pik en haak daar het zijne aan gedaan en ze staan nu gereed met de andere werk- wililgen om eerst de aardappelen en daarna de suikerbieten een beurt te ge ven. Niettemin: elk die, zijn verstand ge bruikte, hoopt met velen dat deze wan toestand spoedig aan het einde zijn mag. A-s. Vrijdagavond hoopt de Geref, Kerk te Goes haar nieuw kerkgebouw plechtig in gebruik te nemen, dat thans gereed is, A.s. Zondag hoopt ds. R. J. vanl der Veen afscheid van de gemeente te nemen, die hij van 1897 tot heden onaf gebroken heeft gediend. ven Zoutelande". Hoe prachtig is daar in het violet de stemming getroffen welke zulk een laatste zonnestraling over een vredig dorpje kan gieten? Of dat andere Zoutelandsche doek, met het fel-opstuwende licht, en het dorpje, ste vig beschermd door de grauwe duinen? De Vries is een harde stoere Fries men ziet het uit zijn raak geschilderde zelf-portret en gevoelt het uit zijn an-1 gewijzigd. Van de sprongsgewijze koersda- j1_. t.:; j-- f' ling was thans een overeenkomstige rij zing merkbaar van de gister geleden verliezen. degéüeeld dat niets van welken aard gebeurd is waardoor 'haar optimisme voor de toekomst aan het wankelen zou kunnen worden gebracht. BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 27 Aug. 3 uur. V.D Het asjpect ter beurze de laatste wék ken geboden, was heden eensklaps totaa" dere werk: hij durft het aan in soms vreemde kleuren vierkant en stevig iets op te zetten, en het gaat: omdat hij weet, dat het verantwoord is. Zijn koppen er hangen twee vrouwenportretten vlak bij den ingang zijn uitstekend. Van Schönberg, die met groote voor liefde in het blauwgrijs schijnt te wer ken (dat heeft hem op de Indische reize parten gespeeld) hangt er niet bijster veel; toch zijn er enkele prettige doek jes, o.a. lossende schepen. Ik noteerde nog enkele doeken, die zeer de aandacht waard zijn. Van Kla renbeek: Weefgetouw; Wilgen; Huisjes met daken om Middelburgs Oostkerk; Botermarkt; Zonnebloemen; Anthuria's. Van Bergsma Romeinsche brug Zeeuwsch meisje; Interieur en 4 Italiaan sche meisjes. Van De Vries: Portret van P.; Mevrouw Evers Keg: Straathoekje. OFFICIEEL BEZOEK. BATAVIA, 27 Augs. (Aneta V.D/ Het vliegtuig van de K.I.L.M. bracht he denmiddag om half drie op het vliegvelc Tjililitan aan den gouverneur van de Strait Settlements en Hoogen Commissa ris van Malakka, Sir Cecil Clementi Knight, die een officieel bezoek brengt aan den gouverneur generaal van Ned, Indië. Het toestel was het gewone toe stel van den K.I.L.M.-dienst Batavia Singapore v. v. Het werd ter gelegenheid van den hoogen bezoeker geescorteerc door een eskader van zes vliegtuigen van den legervliegdienst te Bandoeng. Het ligt in de bedoeling van Sir Clementi om op 2 Sept. naar Singapore terug te keeren eveneens met den maildienst van de K. I. L. M. Verdronken. Dinsdagmiddag is onder de gemeem- te V e 1 s e n bij; het baden verdmnkën, de 28-jarige M. B. uit Wijjk' iaan Zieje. Ongelukken. Maandagmoriglen werd het 8-jarig 'knaaipje van L. iin de Juliana, van Stol bergstraat te Tilburg, toen hij plot seling achter een wagen vandaan Kwam, door een vrachtauto aangereden. Aanvan kelijk meende men, dat de jongen slechts een kleine schaafwonde aan de knie had. Tegen den a van i werd het ventje evén wel ernstig onwel en overleed 's nachts vermoedelijk tengevolge van hersen schudding. Bij werkzaamheden aan een vuur toren in het IboerdiscWe Haff dreef een monteur in een 'boot af. Een zeil boot waarmede een 6-tal collega's hem hulp wilden brengen, sloeg om. Drie man verdronken, de overige drie wer den gered. - De 16-jarige F. W„ te Oudegfö is in een sipeeltuiin met zijn hoofd met een luchtscbpmmel zoodanig in aanra king gekomen, dat hij spoedig aan de .gevolgen is overleden. ONTZETTEND ONGELUK. Inden afgeloopen nacht omstreeks 3 uur heeft in de gemeente Eist een ontzet tend ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen. Vijf aannemers uit Arnhem kwamen uit de richting Nijmegen. De auto is in een flauwen bocht van den weg tegen een paal der electrische Straatverlichting gebotst. De auto sloeg van den weg en kwam op den 21/2 M-- hoogen berm 'terecht en stortte onderste boven in den vijver voor de villa van den den heer Baltbpssen, die 12 M. diep i&. Tengevolge van het lawaai dat door 'de botsing en Jhet in den vijver storten tont- stond, kwamen de omwonenden toege sneld. Het gelukte hen drie der inzitten den uit de auto te halen, de hleérén IC. (Bolder, L. A. H. Hollander en L. Ra demaker, allen uit Arnhem. De bestuur- \der der auto de heer C. A. Garritsen werd dood achter het stuurrad gevonden. Bij heL ophalen van den wagen, werd nog het lijk gevonden van den heer W. T. Hor stink, die 'n diepe hoofdwonde lyad bekomen. De drie geredden werden naar Arn hem overgebracht. Tengevolge van 'de doorstane emotie is de heer Rademaker in den afgeloopen nacht nog overleden., "De oorzaak van het ongeval is ver moedelijk te wijten aan roekeloos s'nel rijden, hetgeen opi 'dezen betonnen weg keer vaak voorkomt. EEN VROOLIJKE BRUILOFT! Te 'Salmis in Zuid Finland heeft een vechtpartij plaats gehad op een bruiloft, waarbij 20 personen door messteken ge wond werdetn. Negen mannen en de bruid zelf moesten naar het ziekenhuis vervoerd worden. Verscheidene personen werden levensgevaarlijk gewond. EEN SCHAT GEVONDEN. Een vader wandelde met zijn zoontje in het Bois de Boulogne te Par ij s. Het (kind speel de aan den voe't van een 'boom en was aan het graven met zij11 schopje toen het olotseling een schat ontdekte n.i. zevenenzeventig goudstukken met den beeldenaar van Lodewijk XVI. Op de voordracht (alphabetisch) voor de benoeming van een onderwij zeres aan de O. L. School te S c h o r e I zijn geplaatst: no. 1 mej, J. Beenhakker te Noordgouwe; no. 2 mej. J. van den Berge te Stavenisse; no. 3 mej. J. L. R, Net, te Middelburg. Aardappelen naar Argentinië. De directie van den landbouw deelt mede, telegrafisch bericht te hebben ontvangen van Hr. Ms. gezant te Buenos Aires, dat de invoer van aardappelen in Argentinië verboden is verklaard tot 31 December 1930. N.V. Stoomtramweg AntwerpenBer gen op ZoomTholen, Ingevolge de besprekingen met de Belgische Buurt Spoorwegen te Brussel, zal met ingang van 31 Aug. e.k. weder om dagelijks een tram loopen af Bergen De dienstplichtige soldaten P. Wesdorp en J. de Beule van het 14e Reg. Inf. worden op 3 September a.s. bevorderd tot dienstplichtig korporaal seiner, de dienstplichtige soldaat J. L, Perwez tot dienstplichtig korporaal te lefonist en de dienstplichtig soldaat P. J. Gans tot dienstplichtig korporaal ge weermaker; de dienstplichtige sergean ten tit, W. C. Brakman, J. F. de Ëruij- ne, L. Ch. C. Cammaert, H. P. Huijs- man, E, W. C, Schreij, I. A. Versprille, A. Willemse, W. J. Bruijnooge, M. I. de Jonge, C. A. Polderman, Ch, Pvan den Ameele, P. de Putter, M, van der Vlugt, R. A .F. E, Guilliet, C. J. Vercauteren en C. J, Bogaart, allen van het 14e reg. inf., worden met ingang van 4 Septem ber a.s. bevorderd tot dienstplichtig sergeant, Het vlootbezoek aan Australië. Aneta meldt uit Batavia: Belast met het bevel over het smal deel, dat zich naar Australië zal begeven de Schout bij Nacht C. C. Kaijser, Belast met het bevel over de achter- ibljjvende schepen van het eskader jn Ned. Indië de kapitein ter zee C. J. E. Brulel de la Rivière. De relletjes te Dixmuiden De correspondent van de N. R, Crt. te Brussel meldt In verband met de incidenten, welke er Zondag te Dixmuiden hebben plaats gehad aan den IJzertoren en op de Groote Markt heeft de minister van bin- nenlandsche zaken den gouverneur van de provincie West-Vlaanderen opdracht gegeven een onderzoek naar de admini stratieve verantwoordelijkheid in te stel len, Naar aanleiding van de persberich ten is het parket eveneens een onder zoek begonnen om na te gaan of er gronden aanwezig zijn voor rechtsver volgingen tegen den vlieger en de nien- schen in het vliegtuig die de plechtigheid kwamen verstoren. Als gronden worden aangegeven, dat het vliegtuig lager vloog dan honderd meter en strooibiljetten achterliet, wat ongeoorloofd is- Een vlieger, die bij de inwijdingsplechtigneiü van de universiteitsbibliotheek te Leu ven op soortgelijke wijze betoogde, in verband met het niet geplaatste op schrift, werd onlangs in eersten aanleg en in hooger beroep veroordeeld. Het vliegtuig blijkt eigendom te zijn van een Fransche maatschappij te Ant werpen; het werd te Oostende gebruikt om lucht-uitstapjes te doen. Zondagoch tend vloog het naar Knocke, waar het 's middags is opgestegen naar Dixmuiden

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2