BEURSNOTEERING EN WISSELKOERSEN. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. RECHTZAKEN. AMSTERDAM, 26 Aug. Het eerste getal is de vorige noteering, het tweede die van heden. N'land '22 (A en B) f 1000 104—104. dito '18 f 1000 102%—102%. A, dito '17 f 1000 102%—102%. Certificaten 79%79%. Dito 4% 99%—99%. Duitschl. a 100) 102%102%. Engel. W. L. ('29/47) 103%—103%. A. Zeeuwsche Ilyp.bank dito 5 lOOi/a' Dito 41/2 991/2—99 A. Amsterd. Bank 178i/a'— 173i/j. j A. Bank Ass. 591/4 C. Ned. Handel-Mij. 148 C. Rotterd, Bankver. 105 A, Kon. Mij. De Schelde 101 C, Farbenind. I, G, 149146%. C. Fisk. Rubb, Cy. 21 C. Un, States St. Co. 167%165%, C. Centr. Publ, Serv. 27%27%. C. North. Am. Cy. 98%—97%. A. Borneo Sum. H. Mij. 136%134. A. Singkep Tin-Mij. 9085. C. Shell Un. Oil. C. 14%—14. A. Java-Chin, Jap.-Lijn. 65 A. Rotterd. Lloyd 133131. A, Stoomv. Nederland 132% A. Amst. Thee Cult. Mpij. 5149%. A. Houthandel Alberts 71 C. Peru Pref. 35— A. Erie Spoorw. Mpij. 40%38%. A. Kansas City S. 61%62. A. Southern Railway 81% C. Union Pac. Rr, 209%210%. A. Ned. Ind. Spoor 4% A. Kon. Bank 149%145. A. Ned. Ind. Handb. (f 1000) 130%—121% C. N. Hand. M. (f 1000) 144%—140e A. A. Kunstz. U 81%80-%. A. v. Berkel's Patent 66%64%. C. Calvé-Delft 107-98-102. A. Centrale S. M. 54%53. A. Holl. Kunstz. Ind. 8985. A. Intern. Viscose 2320%. A- Küchenm, Int. Acc. 85%77-81. A. Küchenm. Intern. Ultr, C. Marg. Unie (f 1000) 218%—213-21%. A. Ned. Ford A. Mij. 245%—232%. A. Philips' Gl.fabr. 284%267-78, C. Anaconda Copper 9291%-90%. C. Bethlehem St. 8O3/48Os/s- C. Fokker Aircraft I61/2171/8-1A* A. Alg. N.-I. E. Mij. (N.-B.) 276—270. C. Ass. Gas en Electr. Cy 307/s—30. C. Cities Serv. Cy 275/g—26Vs-7. C. Middle West Ut. 28%—27-27%. A. Alg. Expl. Mpij. 126%—120-132. A. Boeton Mijnbouw 71%65. A. Kon. Petrol. Mpij. 358%—342-44%. C. Cont. 01 Cy. 19%—18%-18. A. „Holl. Am. Lijn" 19%—21%-22. A. Kon. Ned. St. M. 62—59%. A. Ned. Scheepv. U. 136—431 %-3%, A. H.v. A. 379-361-70. A. Javasche Cult. M. 288%275-70, A. Ned.-Ind. Suiker U. 164%-158-62, A. Deli Batavia 260%254-5. A. Deli Mij. 251%245-40. A. Senembah 278%275-65. C, Chicago Milw. 13%13. A. Amst. Rubb. Cult, 91%89-92. A. Deli-Batavia Rubb. Mpij. 481/245-44. A. Ilessa Rubb, Mpij. 751/275. 1 A. Serhadjadi SSum.-Rub. 62i/a—56. A. Ver. Ind. "Cult. Ond. 60—57i/j. A. Iuterc. Rubber 3— 2i/8. Prolongatie IJ/2—V/i- WISSELKOERSEN. 1 1 25 Augs. 26 Augs. Londen 12.087/8 12.080/g Berlijn 59,'28i/2 59.27 Parijs 9.763/4 9.763/4 Brussel 34.69 34.701/2 Zwitserland 48.28 48.251/2 Kopenhagen 66.60 66.55 New-York 2.481/4 2.481/4 trapt had. Het is en blijft noodzakelijk te waarschuwen tegen het werpen van glas op het strand. De politie hield gisterenavond 4 verstekelingen aan, een Pool, een Let lander, 2 Joengoslaviërs. Zij zijn allen over de grens gezet. WALCHEREN. KOUDEKERKE. Maandagavond hield de fèestcommissie een vergadering met inwoners van het dorp. De voorzitter burgemeester Bakker was zeer tevre den dat zoovele waren opgekomen en hoopte dat allen hun medewerking zullen verleen en voor het welslagen van het feest. Hierop volgde de uiteenzetting van de door de feestcommissie ontworpen plannen. Dinsdag 2 September is er een Wij- dingsdienst door de Herv. en Geref. pre dikanten in een der kerken', Woensdag 3 Sept. wordt er reveille geblazen door 2 ruiters met bazuinen. Voorts zijn er kinderspelen rond de Herv. Kerk; verder volksspelen, en een optocht met versier de rijwielen; ringrijden per fiets voor jon gens, eierrijden voor meisjes. De deelnemers zuilen voorafgegaan door de muziek naar het terrein mar- cheeren, terwijl gedurende de spelen „Voorwaarts" een concert in de tent geeft. Voor de leden van Volksweerbaar heid is er gelegenheid deel te nemen aan een schietwedstrijd.: Des avonds zal een concert gegeven worden door „Voorwaarts" en „Zang Veredelt", 's Avonds is er een fakkel optocht met muziek. Het dorp zal door het aanbrengen van twee eerepoorten en van groen en bloe men worden versierd, terwijl des avonds een oude verlichting met vetpotjes zal worden ontstoken, wat hier altijd een schitterend effect maakt door de lig ging van de kerk en het gemeentehuis. Hierna werd aan de aanwezigen ge legenheid gegeven zich op te geven voor deelname. SOUBURG. Het programma van het Koninginnefeest te Souburg op Zaterdag 6 September a.s. bevat 's morgens klok luiden, reveille door de Marinfekapel aubade van pl.m. 800 schoolkinderen, daarna spelen en tractatie der kinderen. Des namiddags wordt een allegorische optocht gehouden, waaraan praalwagens, voorts de ringrijders, versierde rijwielen en verschillende corporatiën deelnemen. Van de wedstrijden noemen wij, behalve het ringrijden van 40 ruiters, de oefenin gen van de turnvereeniging met boeren dans en rythmische oefeningen, zwem men in het kanaal, ringrijden per fiets, gecostumeerd voetbal, enz. Des avonds zang- en muziekuitvoerin gen op Oranjeplein en Marnixplein. Eindelijk een lichtstoet en illuminatie van straten en huizen. Donderdag te voren hoopt mr. P. Die- leman uit Middelburg een rede te hou den. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar het komende programma. Oranje feest te Veere. VEERE. Het programma van het Oranjefeest te Veere bij gelegenheid van den 50sten verjaardag van de Koningin op Woensdag 3 September bevat o.m. Ko- raalmuziek en Nationale liederen van den Stadhuistoren, uitgevoerd door le den van het muziekgezelschap „Veere's Genoegen", een wijdingsdienst in de Ned, Herv. Kerk met als sprekers dr, Wey- land (Herv, predikant) en ds. P, v. Strien (Geref. predikant). Medewerking ver- leenen daarbij de heer Ferwerda (Orgel spel), en de zangvereeniging „Valerius" spelen. Optocht van schoolkinderen. Kinderzang voor het stadhuis. Kinderspelen en volksspelen op het speelterrein; een ringrijderij met paarden En tenslotte een rpuziekuitvoering op de Markt door „Veere's Genoegen" met medewerking der Zangvereeniging „Va lerius". Na afloop wordt een tapto geblazen van den toren en bij het stadhuis. Des avonds brandt een vreugdevuur en na zonsondergang worden Kade en Markt, met lampions enz. verlicht. ZUID-BEVELAND. HEINKENSZAND. Terwijl Maandag middag een zoon van den heer P, al-1 hier een wagen met paarden bespan nen zou passeeren kwam hij te vallen en kreeg van een der paarden een slag. Zwaar inwendig gekneusd is hij onder ge- neeskundige behandeling gesteld. Maandagmiddag kreeg een doch tertje van den heer C. alhier, terwijl zij in de smederij liep een trommel van een dorschmachine op de teentjes. Zeer ernstig gewond moest zij zich onder heelkundige behandeling stellen. KWADENDAMME. Maandag werd door de doelboioigsocieteit Juliana heit bontBs- concours, van. de Zeeuwsche dnelboog sociëteiten in Zeeland gehouden, er wlerd door 5 sociëteiten deieligehomien, de prij zen werden behaald door: Korpsprijzen. Ie Prijs yojor de hooigste aantal punten door het pteletoin van 4 man, zijnde een wisjselbtekler met een medaille,, aangeboden door den heer Dr. A. P,. Kole te Hoede'ktenskeyke „'Oefening on Uitspanning" te Rilland met 153 punten. Rozenprijs, bestaande uit een lauwer.» tak aangeboden door den Zeeuwschen bond „Juliana" te Kwadendamme met 4 rozen. Persoonlijke prijzen. Hoogste aantal punten. Den heer W. Bom van 'Sint Bastif aan, te Ierseke. Rozenprijs de heer A. J. van Spruridel van Sint Bastiaan te Ierseke. Vierenprijs. Den heer M. Steenbakker van „Vrijheid" te Baarland. Drieënprijs. Den heer J. Ogier van „Oefening en Uitspanning" te Rilland. Tweeënprijs. Den heer J. Weststraten van „St. Bastiaan" te Iersekte, Tevens werd door den lieer Dr. Kole voornoemd nog een medaille geschonken voor het hoogste aantal punten, gescho ten door een lid van de vereeniging „Juw liana" alhier, welke gewonnten werd door den heer F Pee.ters met 38 punten en een voor het minste aantal punten, welk geschoten werd door den hteer T. Depondt. eerst in overweging en later, krachtens art. 38 van de Waterstaatswet was be volen, De leden namen met niet geringe bevreemding kennis van dit besluit, om dat het te dier zake op 8 Maart 1929 door ditzelfde college genomen vernieti- gingsbesluit van het Dijkraadsbesluit van 17 Januari, na het daartegen door den Dijkraad bij de Kroon ingesteld beroep, bij Koninklijk Besluit van 15 April 1930 was vernietigd. De Dijkraad meende daardoor weder of effen terrein te zijn gekomen, doch uit het ter tafel gebrachte besluit van 4 Juli blijkt, dat Ged. Staten een andere meening zijn toegedaan en de uitgebrachte rapporten en adviezen aan den Raad van State, omtrent de al of niet noodzakelijkheid der bestreden werken, geenerlei invloed op de vooropgezette meening van dit College hebben kunnen te weegbrengen van daar het vernie- tigingsbesluit ten tweeden male. Bo vendien werd in deze vergadering op zeer onzachte wijze aan het bestuur het verwijt kenbaar gemaakt, dat het besluit van Ged. Staten van 4 Juli j.l„ eerst op 22 Augustus daarna dus veel te laat ter kennisneming aan den Dijkraad is voorgelegd. Zoodat de termijn om van de nieuwe beslissing van Ged. Staten bij de Kroon in beroep te gaan reeds lang is verstreken, een nalatigheid waarover sterke afkeuring werd uitgesproken en waarvan de finantieel nadeelige gevol gen voor de bijdragende polders en wa terschappen spoediger dan verwacht wordt zullen gevoeld worden. De verga dering besloot nochtans Ged. Staten van het verloop dezer zaak in kennis te stel len en bij dit college er op aan te drin gen de buitenbermverhooging voorshands te laten rusten, en met bekwamen spoed de waterkeerende dijken vóór alles in voldoenden staat van tegenweer te doen brengen, te meer nu er bij de tot oor- deelen bevoegde deskundigen op tech nisch gebied lang geen eenstemmigheid is over de al of niet noodzakelijkheid van de verhooging van de buitenbermen van de zoo deugdelijke waterkeerende dijken van Borssele, ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. EEDE. De 'koopman H. de T. alhier viel M aandagmiddag, toen hij huiswaarlfs reed, van zijn wagen en bïetef op de plaats dood. ZEEUWSCH-VLAANDEREN WJ). j co'i/i'io: -yv BRESKENS, Bij Kon. besluit is met ingang van 1 October benoemd tot in- fecteur bij de arbeids-inspectie J. J allien, arts te Breskens en is hem als standplaats Breda aangewezen. ZUIDZANDE. Onze vroegere dorpsgenoot de heer P, M. Merk, thans gemeenteveldwachter te Ouddorp, is be noemd tot rijksveldwachter. Zijn stand plaats is Lekkerkerk, Weersverwachting vap het K. N. M. I.; Hoogste: 772.5 tte Wetenen. Laagste: 754,8 te Haparanda. Zwakke tot matige Z.-O. tot Z;.-W. wind. Half tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk droog weer. Aanvankelijk warm. Cal. polder Borssele. In de op Vrijdag 22 Augustus gehou den vergadering van den Dijkraad voor de waterkeuring van den Calamiteusen polder Borssele, werd goedgekeurd de rekening over het afgeloopen dienstjaar, bedragende in ontvang en uitgaaf resp. f 99.680 en f 88229. Het bestuur ontving machtiging tot verkoop van f 110000, 2% Grootboek kapitaal, tot dekking van de kosten voor buitengewone oeverwerken, welke in uitvoering zijn en aanbesteed voor f 73200. De vergadering nam kennis van een besluit van Ged. Staten van 4 Juli 1930 waarin vernietiging wordt uitgesproken van het besluit van den Dijkraad van 17 Januari 1929 om niet over te gaan tot de verhooging van een gedeelte van den buitenberm van de waterkeerenden dijk Zooals door Ged. Staten den Dijkraac De Hulstersche feesten. HULST. Aan het souper, Zaterdag avond door het Gemeentebestuur van Hulst aangeboden, zaten o, a. aan prof, dr. Martin, directeur van 't Mauritshuis te 's Gravenhage, onder wiens leiding de waardevolle oude schilderijen te Hulst zijn gerestaureerd, de Tweede Kamer leden Van der Bilt en Lockefeer, het lid van Ged. Staten Van Rompu; de Prov. Statenleden Vienings en Van Waesber ghe; de heeren mr. Van der Ven, kan tonrechter te Hulst; G J. Sprenger, voor zitter van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen; Meerkamp van Embden, rijksarchivaris te Middelburg en De Jonge, directeur van den Prov'n- ciale Stoombootdienst op de Wester- schelde, de burgemeesters uit het kan ton Hulst en tal van andere gewestelijke en plaatselijke autoriteiten. Burgemeester Truffino, opende de ta fel met een hartelijk woord van welkom, zijn dank uitsprekend voor wat elk der genoodigden in het belang der gemeente had gedaan. Door den heer Lockefeer, voorzitter van het uitvoerend comité werd hulde gebracht aan den burgemeester, terwijl de heer Vienings, burgemeester van Clinge, eveneens op den burgemeester een heildronk uitbracht. De heer Meer kamp van Embden bracht een eeresaluut aan de samenstellers van het archief, de heeren J. Adriaanse en kap. Dekkers. Kapelaan Dekkers voorzitter van de historische tentoonstelling wijdde huldi gende woorden aan het gemeentebestuur dat toont ook voor de cultureele belan gen der bewoners offers te willen bren gen. De heer Sprenger prees hogelijk de uit stekende samenwerking tusschen het ge meentebestuur en hen, die Hulst cul tureel vooruit trachten te brengen, terwijl mr. Van de Ven zijn waardeering be tuigde voor de ge gezonde mentaliteit van 't gemeentebestuur dat de stroomin gen in de bevolking juist bleek te voe len en op uitstekende wijze te leiden. Voorts spraken nog de inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer V. d Weijer, die hulde bracht aan het onder wijzend personeel te Hulst en ook den schrijver van het Openluchtspel, even eens onderwijzer, den heer Lockefeer in die hulde betrok, de heer Richard Wil- king voorzitter van den Oudheidkundi gen kring, die de verloting ten bate van het Carillon nog eens in aller werkdadige belangstelling aanbeval, alsmede de heer Van der Bilt, die den wensch uitte, dat Hulst zou komen te staan aan den spits van Zeeuwsch Vlaanderen. Ten slotte sprak burgemeester Truffi no een hartelijk dankwoord waarin bij nog speciaal hulde bracht aan den schrij ver van het Gedenkboek der Hulstersche stede, den heer Adriaanse, die tevens ontwerper is van den historischen op tocht. Spr. wekte op om met eensgezindheid, werklust en ijver te streven naar het ideaal: Hulst cultureel centrum van Oost-Zeeu\^sch Vlaanderen. Na afloop van het souper werd door de gasten 'n rondwandeling gemaakt door de gemeente, teneinde de fantastische verlichting in oogenschouw te nemen. Gemeenteraad van Groede. GROEDE. Vrijdag vergaderde de raad. Het nieuw gekozen lid, de heer Brak man, werd beëedigd en door den voor zitter gelukgewenscht. De heer Brakman dankt den Voorzitter voor den geuiten wensch en zegt steeds de belangen van de gemeente te zullen voorstaan en hoopt, dat evenals het bij zijn voorganger de Bliek is geweest, tij dens zijn zitting, ook een prettige samen werking zal worden behouden. Ingekomen zijn: le het verslag van den toestand der gemeente over 1929; 2e Een verzoek van de stichting „Moederheil" te Breda om subsidie. Medegedeeld wordt dat B. en W; aan Ged. Staten hebben verzocht, den nieuw aan te leggen weg door de kom der ge meente, in onderhoud te willen overne men, en een opgave wenschen van het bedrag per K. M. wat dfe gemeente per jaar aan de Provincie zal moeten be- betalen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten de dorpsmotorbrandspuit met toebe- hooren aan te koopen, en in een der volgende vergaderingen te behandelen een voorstel tot het aangaan van een geldleening. Verder deelt de Voorzit ter mede, dat door B. en W. het per soneel bij de spuit, in totaal 12 man, zijn benoemd waaronder als brandspuitmees ter is benoemd P. Hendriks. B. en W. stellen voor hem hiervoor een jaarlijk- sche vergoeding van f 50.toe te ken nen, terwijl de opperbrandmeester A, J. Hendriks zijn f 30.blijft behouden. Met algemeene stemmen wordt dit goedgevonden. Het college van B. en W, had voor belooning van het personeel gedacht 40 ■cent per uur wanneer overdag arbeid wordt verricht en f 0,60 per uur bij nachtarbeid. Onder dag te verstaan ge durende den zomer van des morgens 7 tot des avonds 9 uur en gedurende de wintermaanden van 7 tot 7 uur. Weth. Lombaard stelt voor de vijf wintermaanden te stellen vanaf 1 Octo ber tot 1 Maart. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen, even als het uurloon. Tevens werd met algemeene stemmen besloten 6 oliejassen met zuidwesters aan te schaffen. De door het Burgerlijk Armbestuur in gediende begrooting voor 1931 wordt eveneens goedgekeurd met een bedrag van f 701.50 aan baten en lasten en een bijdrage van de gem. van f 500, Tot lid der commissie, belast met het nazien van de gem. rekening wordt be noemd de heer Herman, na twee vrije stemmingen, een tusschenstemming en een herstemming. Besloten wordt aan H. Verhulst alhier voor 7 jaar een stukje grond te ver pachten liggende nabij zijn erf. Aangaande de deelname der gemeente in de Zeeuwsche film, zegt de V 0 0 r z i 11 e r dat de gemeente f 150.zou moeten betalen en alsdan in de film zou worden opgenomen het Dorpsplein en eenige landschapsgezichten een en ander tot een lengte van ongeveer 120 Meter, plus de verklarende teksten. B. en W. adviseeren niet tot deelname over te gaan. Met algemeene stemmen wordt alzoo besloten. Met algemeene stemmen wordt beslo ten overeenkomstig het voorstel van de heer de Vlieger, brievenbussen aan nieu we woning verplichtend te stellen. Aangaande de wijziging der verorde ning, noodig door de nieuwe regeling der financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten zegt de Voorzitter, wan neer het voorstel van B. en W, zou kun nen worden aangenomen het resultaat van zijn becijfering is, dat aan ontvang sten zou komen te vervallen f 31662.54 en in de plaats zou worden geheven f 32286.38. Voor de Personeele belasting zou de indeeling der gemeente dan moe ten zijn de 9e klasse, voor de Gem. Fondsbelasting de 3e klasse, terwijl af geschaft zouden worden de 3e en 7e grondslag van de P. B. zijnde dienstbo den en biljarten, terwijl 50 opcenten zou den dienen te worden geheven op de Gem. Fondsbelasting, Besloten wordt de gemeente te plaat sen in de 9e klasse voor de Personeele belasting, in de 3e klasse voor de gem. Fondsbelasting, en te heffen 50 opcenten op laatstgenoemde belasting, terwijl na eenige discussie wordt besloten, de 3e en 7e grondslag der P. B. te doen ver vallen. Hierna worden de concept ver ordeningen, welke hierop betrekking hebben, met algemeene stemmen goed gekeurd. Bij de rondvraag wenscht de heer Brakman, dat door wijziging der Po litieverordening een einde werd gemaakt aan het venten in de gemeente door vreemden. De Voorzitter zegt, dat dit on derwerp reeds eerder een punt van over weging heeft uitgemaakt. Door de vele moeilijkheden daaraan verbonden is daarvoor nimmer staande de vergadering een beslissing genomen kunnen worden Dit onderwerp zoo zegt hij, is ingewik kelder, dan men zich zou voorstellen. Weth. Vlieger zegt vroeger ook tegen het venten te zijn geweest, maar is hierop moeten terugkomen, omdat uit christelijk oogpunt, zulks niet verboden mag worden, Weth. Lombaard vraagt, wat Brak man dan denkt van het venten met visch door de Breskensche visschers. Moeten die dan ook geweerd worden. De heer B e c u zegt, dat Groedenaren met hun waar naar andere gemeenten trekken, waarom mogen dan vreemden niet naar onze gemeente trekken, waar op de de Vlieger weer antwoordt, dat de verschillende bewoners van bui ten de kom, gaarne een venter van tijd tot tijd aan de deur zien komen, daar zij hun inkoopen dan thuis kunnen doen en hiervoor niet naar het dorp moeten wandelen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. te zijner tijd met een concept Politiever ordening in den Raad zullen komen, en dat alsdan bij de behandeling, dit punt nader besproken kan worden. De heer Herman zou het dan wel wenschelijk voor de gemeente vinden, om wanneer vergunningbriefjes hiervoor werden afgegeven, voor de gemeente hiervan legesgelden te heffen. Ook dit zal dan ter sprake worden gebracht. De heer Herman vraagt den Voor zitter naar de reden, omtrent het niet plaatsen gedurende het zomerseizoen van de bankjes in het plantsoen. De V oorzitter zegt, dat deze niet zijn geplaatst geworden, daar de randen met graszoden zijn belegd, en deze weer zijn afgestoken, zoodat alles nu een be- hoorlijk aanzien had, terwijl wanneer al daar de banken stonden, alles in een minimum van tijd vernield zou zijn. Als de zoden goed in den groei zijn, zullen het volgende seizoen de banken weer geplaatst worden. De heer Brakman wenscht naar aanleiding van hetgeen de heer Herman omtrent de banken heeft naar voren ge bracht, B. en W. in overweging te ge ven, bij het opmaken van de eerstvol gende begrooting een post uit te trekken voor aanschaffing van nieuwe zitbanken, zoo mogelijk dubbele banken, en deze dan te plaatsen tusschen de kastanje- boomen. Bij uitvoering van concerten zou dan meer gelegenheid geboden zijn voor zitten. De Voorzitter zal dit in gedachten houden. Ned Herv. Kerk. Ds. A. N. Pijnacker Hordijk te §appe~ meer (Gron.) heeft het heroep naar Zie- rikzee aangenomen. Geref, Kerk, H. Pestman ,cand. te 'S-Gravetnhage heeft het beroep naar Grijpskerke aan genomen. Ter gelegenheid van haar 6O-j,ajrig(0i tooneelloopbaan is mevr. R. de la Mar Maandagavond in den Koninklijken Schouwburg igeb uldigd. Tot leerling-tolk bestemd voor den tolkendienst in het Verre Oosten, is be noemd de heer N. A. J. de Voogd te 's-Hi A r e n d s k e r k e. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Pelrus Dathenis school te Rotter dam de heer H. Maljaars te A agtefcer- ke. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft ïn de zitting van 20 Augustus veroor deeld wegens Te Oostkapelle met een motorrijtuig harder rijden dan 20 K.M, per uur: A. H, P. S. te Rotterdam f 5 b. sub. 5 d.h. Loopen over eens anders grond: W. v. A. en M. S. beiden te Vlissingen ieder f 10 b. sub. 10 d. h. In staat van dronkenschap eens anders veiligheid bedreigen: Th. M. B, te Vlis singen, vrijspraak. Met een motorrijtuig rijden, onder zoo danigen invloed van drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het motor rijtuig naar behooren te besturen:!"- A. te W te Middelburg f 25 b. sub. 25 d. h. Rijden met een motorijtuig zonder dat het nummer met letter zoodanig is aan gebracht als voorgeschreven: B, J. te Middelburg f 5 b. sub. 5 d. 'h. Rijden met een rijwiel zonder licht: J. v W. te Nieuw- en St. Joosland f 5 b, sub. 5 d. h.; N. K. en F. A. M. te Nieuw en Sint Joosland: teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf; L. K.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2