Fmanciëcle Berichten De Vlismar. GEMENGD NIEUWS. Ongelukken, Branden. BUITENLAND. LONDENSCHE BRIEVEN, Het verhaal van de Grouse. „The Twelfth", De jacht- gen* (Ingez. Medü BES de de naleving der Invaliditeitswet: F, W. Schore f 15 sub. 15 d. h.; te Borssele als tapper niet om tien uur sluiten: J. P, Borssele f 15 sub, 15 d. h. met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden; C. d. W. Werkendam f 3 sub. 3 d. h.; met motorrijwiel niet dadelijk stoppen cp bevel ambtenaar: J, L Ellewouts- dijk i 2 sub, 2 d, h. dronkenschap le herhaling: J. M. Amersfoort; jachtwet: M. v. L,, C. L Kapelle f 25 sub, 25 d. h,; z. v. loopen over grond met verboden toegang: H. M. B. Goes f 5 sub. 5 d. li.; L. D. L. Goes f 5 sub 1 w. tsch.; z, v. loopen in -Juni over weiland en straatschenderij: G. B., C. d. H., Goes ctn berisping; straatschenderij: P. v. a V. Heinkens- zand, berisping; Schelde bevisschen zander consent: L. M. Pzn., Yerseke f 20 sub. 1 m, tsch.: vuur aanleggen op korten afstand van een gebouw J. A. T. 's Heer Arendskerke een berisping; G. M. al daar vrijspraak; z. v. te 's Heerenhoek muziek maken: le herh. A. P. L, A. v. H. 's Heeren hoek een maand tuchtschool; overtreding verord. Keuringsdienst van vee en vleesch: M, S. Azn. 's Heer Arendskerke f 5 sub. 1 w, tsch.; fietssen in verboden richting in een weg: M. J. V. Kattendijke f 2 sub. 1 w. tsch.; te Kapelle harder rijden dan 20 K.M. per uur: P. d. L. Kapelle, J. v. D. We- meldinge f 15 sub. 15 d. h;. met een rijwiel niet behoorlijk uit wijken naar rechts: M. K. v. L. Goes, ontslagen van rechtsvervolging; met rijwiel niet rechts houden C. K. Goes berisping; met motorijwirel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. P, v. A. Goes f 25 sub. 25 d. h. idem met een rijwiel: A. J. M. Goes f 5 sub. 1 w. tuchsch., J, M. J. Hein- kenszand f 5 sub. 1 w. tuchtsch.; met voertuig rijden zonder spiegel: P. B. Middelburg f 1 sub. 1 d. h. met auto rijden zonder rijbewijs: J. P. K. Rilland Bath, geen straf; met auto rijden zonder achterlicht P. K. Kapelle f 15 sub. 1 m.tsch,; geen gevolg geven aan bevel ambte naar J. v. G. Borssele f 15.sub. 1 m. tu htsch,; fietsen terwijl men verkeert onder in vloed van drank P, B. Goes f 25 b. sub. 25 d. h.; in dronkenschap openbare orde ver storen J. S. Rotterdam f 25 sub. 25 d. h.; dronkenschap le herh.: H. Th. v. S. Goes, 3 dagen hecht.; J. P. W. Rilland f 15 sub. 15 d. h. De resultaten van de N.V. Vli.ssingsdie Mineraalolie- en Asphaltraffin,aderij (Vlis mar) l© Vlissingen waren in 1929 niet onbevredigend, wat vooral le danken is aan snel toenemend .gebruik' van .asphalt voor wegenbouw. Er werd een winst gemaakt van ruim f 37.900, zoodat na voldoende afschrijving en toevoeging aan het reservefonds een uitkciering kon plaats hebben van 5 pCt. /V'«" LT'LIJl J" TG ~\H De eigenaar: „.Ta, dat is een aardig kunstje wat ik ze geleerd heb. Wanneer een van de kippen een c?i heeft gelegd', dan trekt ze zeil een vlaggetje omhoog'.'" (Humorist). De heer K. uit Deventer, journalist van ,,Het Deventer Dagblad" reed met zijn auto in een der buurtschappen van de gemeente O 1 s t op een voor hem on bekenden weg, in een bocht tegen een boom, waarbij de geheele auto werd ver brijzeld. De heer K. kwam met den schrik vrij. De twee meerijdende heeren kwa men er echter minder goed af. De heer G. ten K. correspondent van genoemd blad, liep verschillende ontvellingen en kneuzingen op, terwijl de heer B. hoofd der R. K. school te Olst zijn beide ar men brak. Te Br e sla u werd Woensdag een 5- jarig meisje door een tram overreden en gedood. Spoedig had zich in de straat een groote menigte verzameld, die wei gerde het bevel tot doorloopen, dat de politie gaf, op te volgen. Toen de politie versterking kreeg, kwam het tot een botsing, waarbij de po litie het veld ruimde. De menigte trok daarop gedeeltelijk de stad in, waar de politie slaagde baar uiteen te slaan. Twee personen werden gearresteerd.. Wjoensdag had de arbeider J. v. d. B. te Werkendam hef ongeluk van een 2 M. hooge hooischelf te vallen. Hij1 brak zijn nek en was onmiddtellijk dood. Het slachtoffer laiat een vrouw en 8 kinderen achlelr. De bakkerii, van den heer W„ aan den La ar der weg te Bussum "is door onbe kende oorzaak geheel uitgebrand Yerzeke ring denkt gedeeltelijk de schade. BOTSING AUTOBUS EN TRAM. ■Woensdagavond heeft te Bergen (N.Ii.) een ernstige aanrijding plaats gehad tujs-- schen de tram, die van Bergen na,ar Ber ge n aan Zee rijdt en een au lob u's van den heer B., die een dienst onderblpuidl van Bergen naar Eigmond a,an Ze,e. De chauffeur van de autobus en ee;n achb jarig meisje wenden licht gewond. Eeni|. ge passagiers kregen schrammen. De autobus werd vrijwel geheel vernield. Omtrent de schuldvraag tast men i;n het ld'uister. Volgens verschillende ver klaringen werden door het trampersoneel biji den overweg onvoldoende signalen gegeven. Het trampersoneel verklaarde evenwel dat naiar behooren signalen zijn gegeven. De tram werd licht beschadigd. ZWAAR VERGIF GEDRONKEN. - Een jongetje van 2jaar te Utrecht, heeft uit een dop van een thermoflesch gedronken, die een zwaar vergif bevatte, n.l. een reinigingsmiddel, dat in een bier bottelarij gebruikt wordt. Het knaapje is overleden. POGING TOT ONTVOERING. Bij de zedenpolitie heeft méjufffrouw A. V, aangifte 'gedaan dat haar 6-jarig doch tertje, toen zij in de Breedestraat te Rol I c r cl a m speelde door een vreem den man op de bagagedrager van zijn fiets is nee genomen.Op het-roepen van hel kind is een dame le hulp gekomen, waarna de man is gevlucht. Het kind heeft een signalement van den man opige- igegeven. De politie stelt 'n onderzoek in. DE HAAGSCHE BANK VAN LEE NING HEEFT RECHT VAN BESTAAN. De „Avondpost" geeft een overzicht van de werkzaamheden van de Haagsche Bank van Leening over 1929, gedurende welke periode de „omzet" 3'A ton klei ner was dan in 1928. Aan dit overzicht is het volgende ontleend Om u even in te lichten: met f 3.51.7.066.43 heeft de Haagsche Bank in 1929 de Hagenaars uit de penarie gehol pen. En daarvoor zijn we met 146.486 pakketjes het poortje binnen gestapt. Twee kapitalisten legden een kostbaar- heidje van tusschen de f 10 a 20.000 op tafel, drie hadden een voorwerpje van f 4 a 5000 te beleenen; 18 wisten met een kleinigheidje uit den huiselijken voor raad ter waarde van f 2 a 3000 uit de moeilijkheden te komen; 71 Hagenaren die over tijdelijk gebrek aan contanten klaagden, offerden iets van om-en-nabi) de f 2000, en 167 van dergelijke slacht offers eener leege portemonnaie konden mei. een artikel van tusschen de f 500 en f 1000 door de Bank uit den brand ge holpen worden, en 92 effecten verdwe nen uit den privétrommel naar dc Bank- van-Leening-safe lot een totaal bedrag van f 16.791. Het tusschenmootje: Mid denstand, tellende dik 3000 leden, brach ten hun hebben en houden van een waar de tusschen f 75 en f 500 ter plaatse waar Vondel zijn gedichten schreef. Dan komt de kleine burgerman met het confectie- pakje an. Voorwerpen ter waarde van f 1 a f 2: 22.248 stuks; van f 2 tot f 5: 49.702 artikelen; van f 5 tot f 10: 36.418 pandjes en van f 10 tot 20: 20.528 in gepakte geheimen. Met deze cijfertjes hebben we de zorgen nog niet heelemaal van de baan. 1716 van onze gemeente-ambtenaren vroegen f 1.232.793 ter leen. Bij het Rijk waren er 563 ambtenaren in nood, die samen f 72.753 opnamen en Jan-en-alle- man: het gewone publiek leende bij de Bank f 184.261.50. Verder hebben we nog in Den Haag menschen, 'die van hun pensioen leven en daar nou blijkbaar ook niet heel ro yaal mee overweg kunnen. De Bank van Leening hielp hen aan 3663 voorschotten tot een gezamenlijk bedrag van f 806.370.93. We zijn er nu zoo ongeveer wel om te begrijpen dat de Bank er niet voor nie mendal is, AFKEURINGSWAARDIG OPTREDEN. Voor de rechtbank te Brussel is een zaak behandeld, in verband met het af keurenswaardig optreden van vier Ne derlanders. Drie hunner hadden zich in den Kruidtuin op zeer onbetamelijke wij ze gedragen, terwijl de vierde zich ge reed maakte een foto van hen te nemen. Door de politie werden drie van de vier toeristen gearresteerd. Op grond van de getuigenverklaringen van den bewaar der van den Kruidtuin en van een dame, die aan het voorgevallene aanstoot had genomen, werden twee van de drie ver dachten elk tot drie weken gevangenis straf veroordeeld. De derde is vrijge sproken. De veroordeelden zullen na hun straf te hebben uitgezeten over de grens worden gezet. LEVEND BEGRAVEN Uit Triest wordt gemeld dat een dokter uit Split na een kortstondige ziekte die hij door zijn werkzaamheden als huiidarls liad op- jgeloopen ,aan de gevolgen overleed, waarna hel stoffelijk overschot werd hij- gezet op het kerkhof van /Split, Ver scheidene uren na de. 'begrafenis tneèn- den 'bewakers van liet kerkhof ^geluiden \i de buurt van het graf le hooren. De autoriteiten gaven vergunning om de kist op te graven en vonden het lichaam van .den overleden geneesheer vérwrongén in de kist liggen. De levensgeesten warén fhans echter definitief geweken. VERDUISTERINGEN. Bij de recht bank te Charlotteurig zijn ver duisteringen toL een bedrag van 30.000 Mie. gepleegd. Een ambtenaar, die met de ontvangst van inkomende gelden was belast; was ziek geworden en Ta een ziekte van twee maanden overleden. Het is thans gebleken, dat de dochter vain den ambtenaar en nog een familielid, die de zaken voor den zieke waarnamen, zich de gelden hebben toegeëigend. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Oo het vliegveld Oberwiesenfeld (Beieren) is het vliegtuig D 986 neerge stort. De bestuurder, die kunstvluchten maakte, was op slag dood. STRU1KROOVERS. In Istrië ge schieden den laatslen tijd weer herhaal delijk aanvallen van benden slruikroo- vers. Een advocaat uit Treviso die met zijn auto op weg wa® naar Po-la werd met geweerschoten tot stilstand gedwon gen en onder bedreiging van 5000 lire), al het geld', dat hij hij zich had beroofd Een andere voorbijganger, een bankbe diende. -die werd aangehouden, wist op zijn motorfiets te ontsnappep. AUTO IN RIVIER. "Naar Havas "uit J ,a n in Spanje meldt is een brug over'de Guadalquivir ingestort juist toen twee vrachtauto's over dei brug reden met zes stieren voor de stierengevechten, le Almériia. De beide auto's stortten van vijftien meter hooglei in den daar ter plaatse zeer diepen stroom. Drie perso nen werden gedood, verscheidene an dere gewond. ELEVATOR INGESTORT. Een graanelevator van de Western Maryland Spoorweg Mij te R a 11 i m o r e stortte in. Zestien personen werden gewond. Drie personen worden vermist. Na de instor ting brak brand uit, waardoor het red dingswerk bemoeilijkt werd. OVERVALLEN DOOR LAVA-UIT BARSTING. Zes Japansche toeristen zijn, naar uit Tokio wordt gemeld, toen zij den vulkaan „Asana" bestegen, door een plotselinge uitbarsting van lava, welke met een hevige aardbeving verge zeld ging, verrast. Zij konden zich niet meer in veiligheid brengen en zijn allen omgekomen. EEN ABSURD GEVAL. De Ame- rikaansche senator Phelen heeft aan de wereldtenniskampioene Helen Moody- Wills een bedrag van 20.000 dollar nage laten uit waardeering voor haar spel. De Amerikaansche Lawntennisbond is hier door voor een moeilijk probleem ge plaatst, omdat men het er niet over eens is of Helen al dan niet in de beroepsklas se moet worden geplaatst. Mrs. Moody-Wills verklaarde, dat zij de kwestie in hooge mate absurd vond en daarin heeft zij wel gelijk. De Amerikaansche bladen vergelijken een en ander met het geval van den golfspeler Bobby Jones, die destijds een som van 50.000 dollars, door vrienden bijeengebracht, heeft geweigerd. EEN DUBBELE VEROORDEELING. Een geval van dubbele veroordeeling van een delinquent heeft zich dezer da gen in de staatsgevangenis te H a v a n- n a voorgedaan. Vooral de samenloop van omstandigheden is afschuwelijk en aan grijpend. Benige jaren geleden immigreerde op het eiland Cuba een Tsjechische landver huizer Johann Hlavacska genaamd, die door de hoop daar werk te vinden uit het vaderland verdreven was, Hlavacs ka vond ook dadelijk werk, arbeidde en spaarde vlijtig, omdat hij eens als wel gesteld man naar Europa wilde terug- keeren. In Havanna leerde hij 'n schoo- ne jonge Cubaansche kennen, waarvan hij zeer veel ging houden. Het meisje was echter door en door slecht en verstond de kunst hem aan den leiband te houden en van tijd tot tijd zijn gespaarde geld los te krijgen. Toen Hlavacska haar nog alleen slechts de dagelijksche verdiensten van zijn han den kon overhandigen, kregen zij hoog gaande kwestie. Het ijdele juffertje ver klaarde met zulke bedragen niet tevre den te kunnen zijn. Om het meisje niet te verliezen verviel hij tot misdaad en verkreeg door diefstallen en overvallen de verlangde middelen. Hij zonk tenslot te zoo diep,dat hij een boer doodde om hem te berooven. Hlavacska werd gegrepen en tot den strop veroordeeld. Het vonnis werd dezer dagen uitge voerd en wel op deze wijze, dat de beid hem een strop om den hals wierp en hem toen worgde. Hlavacska liet zich rustig op een stoel binden, verklaarde zich met God verzoend en geen wen- schen meer te hebben Hierop deed de beul zijn plicht. Nadat hij geen teekenen van leven meer gaf, werden 't touw en de boeien verwijderd. Hierop ging de beul met den advocaat heen. De laatste wilde juist de doodenka- mer sluiten, wierp 'n laatsten blik op den veroordeelde en zag, dat deze zich nog bewoog. Terwijl hij en de beul van griezelige verbazing zich bijna niet kon den veroeren, sprong Hlavacska van zijn stoel op en riep: En ik leef en zal leven. Men liet direct de politie komen en beval deze H„ die door den beul slechts tot bewusteloosheid was geworgd, opnieuw te boeien. De veroordeelde ver weerde zich als een bezetene, tegen deze nieuwe voltrekking van het vonnis en riep: U heeft het doodvonnis aan mij voltrokken, u heeft niets meer met mij te maken. Het is een rechteloosheid, die gij aan mij begaat, om mij tweemaal te dooden. Tenslotte moest hij het onder spit delven. De beul, die zeer geschokt was, wei gerde eerst het vonnis voor de tweede maal te voltrekken. Hiertoe moesten hem eerst verscheidene bevelen gegeven worden. Tenslotte werd 't slachtoffer voor de tweede maal, doch nu inderdaad gedood. DE WEIGERING EEN IN HET FRANSCH GEGEVEN BEVEL UIT TE VOEREN. Het Militair Hof te Brussel heeft gis ter in appèl de zaak-de- Leeuw behan deld. Men weet, dat de Vlaamsche mili cien Joris de Leeuw 6 Mei j.l, door den krijgsraad te Luik tot 3 34 maand gevan genisstraf werd veroordeeld wegens zijn herhaalde weigering om in de Fransche taal gegeven bevelen uit te voeren. In de omgeving van het gebouw en ook in het gebouw zelf was een sterke politie- en gendarmeriemacht opgesteld, daar men blijkbaar voor Vlaamsche betoogin gen vreesde. De president van het Militaire Hof, mr. v, d. Kelder, zat voor en leidde het debat in het Nederlandsch. Hij herinner de eerst aan de feiten, welke De Leeuw worden ten laste gelegd en betoogde, dat de daad van De Leeuw overbodig was, daar zijn weigering om Fransche bevelen uit te voeren plaats had kort vóór den dag, waarop de militaire wets bepalingen in zake het gebruik der talen zouden worden gewijzigd. De Leeuw antwoordde echter, dat in de wet geen veranderingen inzake de ta len van het commando worden voor zien en dat alleen de minister van lands verdediging, na zijn daad, in de Kamer had beloofd voor de Vlaamsche mili ciens ook het Nederlandsche commando in te voeren. In zijn requisitoir, dat zeer kort was, gaf de auditeur-generaal toe, dat Dc Leeuw met oprechtheid handelde. Ner gens, zei de auditeur-generaal, staat er geschreven, dat de Vlamingen in het Ne derlandsch moeten worden aangespro ken. Waar De Leeuw echter te goeder trouw handelde en ook niet stelselma tig dienst weigerde, maar dit enkel deed wanneer hem iets in de Fransche taal werd bevolen, eischte de auditeur-ge neraal slechts een principieele straf. De verdediger van De Leeuw mr. IJ Borginon, zelf een gewezen frontsoldaat, betoogde, dat in strijd met de beweringen van den voorzitter van het Militaire Hof deze zaak toch wel degelijk een politiek karakter droeg. Hij vroeg vrijspraak op dezelfde gronden als deze, welke door hem te Luik werden aange voerd. Na een beraadslaging, die ruim drie kwartier duurde, keerde het Hof in de rechtzaal terug en werd temidden van de grootste stilte voorlezing gedaan van het vonnis, waarbij het arrest van den krijgs raad te Luik werd verbroken en De Leeuw werd vrijgesproken. Manifestaties vóór of na de behande ling van deze zaak deden zich niet voor. Wel werd De Leeuw onmiddellijk door een groep vrienden omringd en triomfan telijk naar het Vlaamsche Huis gebracht, maar tot straatbetoogingen kwam het niet. (Van onzen Londenschen correspondent.) In het noordelijk deel van de Britsche Eilanden leeft een vogel in menigten, dien men tevergeefs in andere landen zal zoeken. Dat is voor de menschen in die andere landen niet zoo prettig, want het beestje vormt, als gebraad opge diend, een heerlijk gerecht. Deze vogel heeft op zijn eigen wijze vorm gegeven aan de geschiedenis van Groot Brittan- nië. Grouse leeft van en op de hooge heide in Noord-Engeland en Schotland. In Noorwegen kent men een heidehoen, dat, afgescheiden van de kleur die wit is, merkwaardig veel overeenkomst ver toont met de grouse van Groot-Brittan- nië. Het Britsche dier is echter „rood", dat wil zeggen bruin, maar men spreekt van rood. De „red grouse" heeft echter in Noorwegen nooit kunnen aarden, Het jachtseizoen begint in Brittannië op 12 Augustus. Wanneer het bijna zoo ver is staan de kranten vol van „The Twelfth". De dag luidt een jachtvacan- tie in voor een selecte schare Britten (en Amerikanen, maar die wil ik liever niet tellen). Het is een dure liefhebbe rij. In de eerste plaats vragen de Schot- sche landbezitters, „lairds" heeten deze heeren, zeer hooge huurprijzen voor de jachtgronden, die zij beschikbaar heb ben, In de tweede plaats liggen die jachtgronden zeer ver weg, zoodat men lange reizen moet doen om ze te be reiken, In de derde plaats is het een drijfjacht, die veel personen eischt dat met gedeponeerd g/as, bereid van Spt of soda water at ófi suiker- en een scheut WL rg-ar, zuiKer- en een ncnei g?*-» c!Srf. luxe ioonen verwacht en ze krijgt. In de vierde plaats kosten de uitrusting en de voorbereiding voor deze jacht schatten gelds. En in de vijfde en al lerminst laatste plaats is de grouse-jacht door de eeuwen heen doorgegaan voor een luxe ontspanning, een naam die moet worden opgehouden. Het is in de geschiedenis van Engeland wel voorgekomen dat een parlement hoogst belangrijke zaken van staat tegen 12 Augustus, tegen „The Twelfth'*? niet had afgehandeld. Maar dan moesten de belangrijke zaken wachten, want de par- lementariërs moesten op 12 Augustus geen politieke beslommeringen meer aan het hoofd hebben. Nu zouden, indien tegen de gewoonte in, het parlement tegen 12 Augustus niet naar huis zou zijn gegaan, de leden die de gronden van de grouse van geboorte, en dus het best, kennen, dat zijn de opstandige Schotsche leden, ongetwijfeld een stokje steken voor zulke lichtzinnig heid, die „pleasure" voor „business" of zooals men bij ons zegt het meisje, voor de zaken zou laten gaan. Maar inmiddels heeft de grouse zijn invloed op de lands zaken van vroeger, die geen keer kon den nemen, doen gelden. Grouse schieten in zijn bijkomstigheden geeft wonderlijke, schoone en gezonde ervaringen. Voordat wij in de „butts", voor den middag-„drive", aankwamen, hebben wij gepicnict op de purpren heide. En toen hebben wij de „butts" bereikt, de standplaatsen van de grouse schutters, taktisch gekozen en niet steeds voor hun gerief. Wij staan achter een soort borstwering, opgebouwd van plag gen en heideplantjes. Wij staan er ver borgen in het land, in de camouflage van den grond. De drijvers zijn ginds bezig de vogels op te schrikken. Zij stappen voort in een grooten halven boog, die ons als centrum heeft, De boog wordt kleiner en kleiner. Misschien maken de drijvers kabaal. Maar het gaat verloren in de ruimte alom. Wij hooren niets. Rondom ons heerscht de stilte van de verrukkelijke eenzaamheid. Dan opeens klinkt er een schel fluitje. Het snijdt door door de ruimte en het electriseert ons. Wij hebben de jachtgeweren gereed en kijken uit langs de hooge helling van den heuvel of over een boschlijn, die voor ons uit tegen de lucht staat afgeteekend. Daar naderen ze, bruine bewegelijke stippen. Dat zijn de grouse voortwiekend in ongemeen krachtige vlucht. Zóó heb ben wij de vogels zien aankomen en zóó jagen zij met rhytmisch gedruisch, vijftien twintig meter boven onze hoofden. De geweren, bijna steil omhoog, hebben er zeven, acht uit de lucht geschoten. In onze „butts" bevindt zich een „good shot", een bolleboos in de kunst van grouse schieten. Hij heeft zijn geweer met ongemeene handigheid gehanteerd en eerst links, toen rechts en tenslotte ach terwaarts een vogel geveld. De „bag" van deze „drive" is goed. En wij maken ons op naar andere „butts", waar de drij vers ons wild al gaan opjagen. En na afloop van de jacht verzamelen wij ons in de „boxes" of de „lodges", waar wij eten en drinken en vroolijk zijn, tot de vermoeiende dag ons het bed doet opzoeken. Elke geschoten grouse komt den sportsman op minstens 2 p. st, te staan, afgaande op de kosten aan de jacht ver bonden. De poeliers van Londen, die een deel van de „bags" mogen koopen, stel len er een eer in reeds op The Twelfth in den avond grouse in hun winkels te heb ben. De voornaamste restaurants hebben den vogel dan al op het menu. Alleen snelle vliegtuigen en automobielen kun nen dit bewerken. Het spreekt van zelf dat in deze de mocratische tijden ook het genot en de sport van grouse shooting niet aan demo- cratischen invloed is ontkomen. Het mag dan niet meer een zuiver aristocratische ontspanning zijn, maar het bezit van een ruim crcdiet aan de bank is toch een eerste vereischte. Zij die niet door ge boorte maar door geldbezit grouse- jagers worden hebben in Londen gele genheid tegen het begin van het seizoen de handgrepen van deze schietsport te leeren. Er zijn verscheidene „grouse shooting schools" in Londen, waar men in kunstmatige „buts" staat, kunstmatige horizonnen afkijkt en de kunstmatige grouse (van klei) uit alle richtingen over de hoofden der leerlingen vliegen. Daar kunnen de beginnende jagers, die straks de „moors" zullen betreden, leeren hoe zij het geweer in een enkele vlotte en harmonische beweging moeten opheffen, tegen den schouder plaatsen en zwaaien van links naar rechts, paffend op het juiste oogenblik. De grouse, die zich door het luchtruim spoedt met een snelheid van ten naastenbij 80 K.M, laat zich niet gemakkelijk schieten. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER., Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6