TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DINSDAG 19 AUGUSTUS 1930. No. 194. De toren van heldenhulde te Diksmude. MOE1UJKE WEGEN h.amtomsem. BINNENLAND. ZEELAND WEERBERICHT etc. KERKNIEUWST KUNST EN WETENSCHAP. Aanstaanden Zondag 24 Aug1, zal er te Diksmude in Vlaanderen een Vlaamsche betooging' worden gehouden, welke ver moedelijk alles zal overtreffen, wat ooit op dit punt gezien werd: de toren van heldenhulde zal dan, op den Hen Bede vaart naar de graven van den Yzer, ont huld worden. Steeds nam deze manifestatie van .Vlaamsche (bewustwording toe: van en kele honderden opi 4 Sept. '20 tot 120.000 m'an verleden jaar Augustus. Wat is deze toren van heldenhulde, die thans te Diksmude op den eenziamen linkeroever van den IJzer IriomfiapLelijk oprijst? „Het is een monument van eer herstel, luide getuigend van het offer van de Vlaamsche gesneuvelden en koppig naar de vier gewesten uitbazuinend hun ideaal: „Alles voor Vlaanderen, Vlaande ren voor Ivristus!" Het is een burcht van Vlaaimsche vrijwording en het is ten slotte een hoeksteen van internationale '■«ef zoening" zoo lezen wij in een boeksken, ons toegezonden. Het verhaalt dan verder, hoe de Vlaiamsclie jongens aan den Yzer, in de dagen van België's grootsten nood, gced en bloed veil hadden; hoe zij- op- de- gra ven van huil gesneuvelde kameraden de A.V.V.-V.V.K.-kruiskens plaatsten, en hoe anli-Vlaamsche gravenschenners de ze eereleekenen vernielden en hoe na den oorlog, om1 „den band Lusschen le venden en dooden te verinnigen en te bestendigen, het „Kpimiteit van de Jaar- lijlcsche Bedevaart naar de Graven van den IJzer' tot -stand kwam. Ten einde de herinnering aan de gevallen IJzerjon- -gens hoog te hou-den, zou ieder j'aar in de Oogstm'aand een alg'emeene Vlaamsche verbroederingsbedevaart naar hun gra ven ingericht worden. Het werden de gewijde gewetens dagen vjan Vlaanderen, gehouden in een geest van vro-me inge togenheid en Vluanisch bewustzijn, ver- eenigend alle Vlamingen die liet goed meenen, tot welke politieke gezindheid zij ook behooren, in het offervaardig aan denken van wie vielen in den dienst van Vlaanderen en in net besef van den hoo- gen -nood aan de verwezenlijking van hun ideaal." De toren, die a.s. Zondag ingehuldigd zal worden, is een 50 M;. ho-o,g imoin.u* ment, ontworpen door de gebroeders: R, en F. van Averbeke-, architecten t-e Ant werpen. ,'JSlank en sober rijsf hij uit de mo;- numejilalc blokten en heft sLoer en trotsch zijn zwaar pein-zen-deii kop in de hoogte, verzinnebeeldend -die tri-om- feerende Heldenhuldei-zerk en koppig beL heerschend dei wijde IJzervlakte, waiar'- over hij naar de vier windstreken heen de Vlaamsche Ileus: ,jAlileis voor Vla-ait- deren, Vlaanderen voor Kris lus" kruis vormig uitstraalt. In zijn binnenwanden bewaart dit reus achtig Mausoleum 200 geredde Helden! buldei-zerkjes,, die er getuigen van heit Vlaamsche testament der gesneuvelden en van -de- dubbele grafschennis! en aldus aan den toren een ^gewijd karakter gevfcjn Pasl opi 2 Juni 1928 vingen de uilvoei- ringswerkeii aan: priester--dichter C. Ver- schaeve, legde den eerslLen steen; op- 12 Oktober 1929 werd door mevr. prof. dr. Fr. Da-els den laai sten steen ingemet seld. Onder de- reusachtige: ondertirapplen, -die 34 Meter doorsnede en 100 M-. rondgang tellen, is een kryp-te aangelegd, wiaarim een museum ondergebracht wordt. De kryp-te bestaat uit groote, half verlichte zalen, waarin 02 smalle b-ovenven^Drs een eigenaardige lichtspeling werpen op de halfvernielde, in de pijlers ingémet- selde zerkjes. Vandaar komt men langs een donkeren wenteltrap in de onder ste blokken van clen toren, een labyrinth van zalen en gangen, waaruit de zerkjes s. w DOOR 40. Weer volgde Dick heim, langs een p-a,ar groote, vreemd gevormde weegtoestellen laiitgs diepe brandkasten, die in dein ij ze- ren muur waren ingebouwd, door een weeglokaal heen en dan over een don- fiere en vuile binnenplaats,, met traliei- werk overdekt, waarop verscheidene deuren en gangen uitkwamen. Er kwam een werkman voorbij met een voorschoot en een helder wit met blauw af:gieizc(t b-u-is. Da-ar na gingen ze een nauwe °ganl" - in en tenslotte kwamen ze door eioln klapdeur in een reusachtige ruimte mei steenen muren, -een iglazejn dak ein een ijzeren vloer. Aan smelbo-vers, o-p ge lijken afstand in de muren ingebouwd, stonden werklui aan den arbeidIn den hoek bij de deur was een klein kantoioli tje afgesclioten van de smellerij, r-ondom met glazen wanden. Daar bracht mijnheer Benthem Dick binnen, Goeien morgen, Nash, zei hij, hier is je nieuwen helper, mijnheer Ardley Manners, Dick schudde even later de hand van een kort, gedrongen persoon van een u ten allen kante aanstaren. Acht groollt en kleinere zaten van dit bioik'stels^t leiden naar de wenteltrap-pen of die lift, die den bezoeker doorheen zeven ver diepen tot b-oven in den kruis!k|opi-, o-p 42 Meter hoogte brengen. Onder den kruislko-p is den klokikenka- nier, waarin ,Nele" het hart van Vlaan deren hangt. Wanneer uien op- één vain de drie platformen komt, die 'boven den 'kruis;- kop liggen, (één- 'b-oven eiken arm vain het kruis en het grootste o-p Nat aller'-, hoogste punt van den toren, 50 M. ho-og) waait plots een sterke zeewind U in het gelaat en men staart verbijsterd rond in de ruimte. Het heerlijkste vergezicht op het Vlaamsch front ontrolt zicte aan de 'blikten,,, en ontroerd -overschouwt men de tragische IJzervlakte, dat vreeselij'ke oorlogsfront, van den Kenimelbeng tot het Noordzeestrand." DG RIJKSMIDDELEN IN JULI 1930, De opbrengst van de Rijksmiddelen (hoofdsom en opcenten) over de maand Juli 1930 bedroeg 41,778.891, tegen 43,409.073 over de maand Juli 1929. Het één twaalfde gedeelte der raming over 't geheele jaar bedraagt 40,382.917, We laten hieronder volgen de op brengst over de eerste zeven maanden van 1930, vergeleken met die over de eerste zeven maanden van 1929, 1930 1929 Grondbel. 17.295.182 15.969.110 Pers. bel. 15.067.997 13.503.733 Ink. bel. 56.878.277 52.465.028 Verm. bel. 9.475.316 8,876.007 Div. en T. 12,227.696 13.825.901 Inv. recht. 39,995.049 38.442.405 Stat. recht 2.443.974 2.661.850 Zout 1.294.550 1.092.006 Geslacht 6.824.769 6.860.057 Wijn 1.372.624 1.411.552 Gedistill. 20.716.081 19.782.911 Bier 8.673.466 7.823.426 Suiker 29.604.582 26.758.089 Tabak 16.743.516 15.306.986 Goud, zilv. 626.231 584.629 Zegelrecht 15.916.793 16.431.945 Reg. recht 15.941.302 20.231.918 Sues, recht 24.522.865 25.988.185 Domeinen 2.662.873 1.894.441 Staatsloterij 411.542 411.450 Loodsgelden 2.805.658 2.863.094 Totaal 301.521.353/293.184,751 De opcenten ten bate van het Lee- ningsfonds gaven over Juli 1930 een op brengst van 5.518,897 tegen een be drag van 6.712.924 in Juli 1929. De inkomsten ten bate van het „We genfonds" gaven over Juli 1930 een op brengst van 4.513.296, Rijwielbelastnig 3.701.650. NEDERLAND EN BELGIe. Onder den titel „Het Nederlandseh- Bel-gisch misverstand" publiceert de Der nier© Heure i-n haar nummer van Dins dag een optimistisch -geste-lid hoofdartikel waarin het Brussêlsch© blad zich ver heugt over de hoffelijke en correcte hou ding- van de Nederlandsche regeering bij de viering van liet Belgisch eeuwfeest en net zentte-n van -een Nederlandsch eska der naai- Antwerpen, aldus de Brussel- schei correspondent van d-e N. Rott. Crt. De'ze houding van de Nederlan-dsche reigeerinig en een deel der Nederland- sche openbare opinie verwondert ons geensizins zegt de Dernicre Heure, die dé zoogenaamde kentering, welke zij in Ne derland constateert, aan bet graven van het Alberlkauaal meent te kunnen toe schrijven. De Nederlanders, aldus is de conclusie valu het artikel, hebben niets in te brengen tegen "het Belgiscjiie ka naalplan. Thans kunnen zij co-nstateeren jaar of veertig, in een witte jas met los hangenden boord. Heel aangenaam, zei mijnheer Nash, ik hoop, dat we samen goed kunnen op schieten in het werk. Dank uik zal mijn best doen. Uitstekend Een andere man kwam uit een ver trek, dat later een kluis bleek te zijn Hij was ongeveer van Dick's leefijd. Hij droeg ook een witte jas, maar geen boord, Dit is mijn tweede klerk, mijnheer Wilson, zei Nash. Hij is uw onmiddellijke chef. Aangenaam, zei Dick. Dank u, zei Wilson. Van mijn kant ook. Terwijl de anderen een en ander met elkaar bespraken, bracht Wilson Dick naar een kleedkamertje en wees hem, waar hij zijn kleeren kan laten. Als ik u was, zou ik wat kleeren uittrekken, raadde hij Dick aan. Plet is hier gloeiend, als ze het vuur wat opsto ken. Hier hangen witte jassenuw voorganger heeft ze laten hangen. Dank u, zei Dick. Hij trok zijn jas en vest uit en een ver sleten linnen jas vol roestvlekken aan. 1 oen ze terugkwamen in het kantoor, was mijnheer Bentham verdwenen. Dick had een gevoel, alsof zijn laatste band met de buitenwereld was verbroken, Wilson ging rustig verder met zijn werk op zulk een handige, rustige wijze, dat de onhandigheid van zijn helper er des te dat het niet zo-nder gevaar Is zijn buren io t net uixerate va orijven, in piaais van zien met nen te- verstaan. Men spreekt no-g -nieit van een hervaltling der besprekingen. België dat zoolang een vra gende rol sjpeelde, bevindt zich thans in -een hetere positie. Na zich eerst te hebben tevreden, gesteld met kla-gen laat België zien -daL het niet zonder middelen van verdediging is. Het is echter niet onze .bedoeling met Nederland of welk and-er land ook te twisten. Wij vragen al leen op vreedzame wijze a-an den con currentiestrijd te mo-gc-n -deelnemen, die even nuttig is voor de welvaart der an dere landen als van het onze. MIDDELBURG Bond van Smedenpatroons in Nederland (B, S. P. N.) ^Bovenstaande bond houdt heden een bul ten-gewone en een gewone aïigemee- ne vergadering in het Schuttershof te 'Middelburg. De-ze vergadering is gisterenavond voor aï-gegaan door een feestelijke bijeenkomst tergeiegenheid yan het 30-jari-g bestaan v-an de afdeeling Mid-del'burjg, welke plaats had op -de bovenzalen van de Eendracht, die voor deze -gelegenheid een bij hét feest passend aanzien hadden. 'Zeer vele afgevaardigden, al o'f niet met hun datnes vereenigjden zich met de leden der afdeeling- om het jubileum me de te vieren. Het w-as ruim 8 uur ,-toen de afdee- lingsvoorzilter de lieer J. A. Contant,, allen wei'koniheette en zeid© het op hoo- gen prijs te sléllen, dat zoovelen -geko men waren, er op- wijzende dat d-e organic s-atie 'n onmisbare instelling is. Spr. we-es •op 't zel-dzame Ife-it, dat drie 'bestuursleden v-an de afdeelinigi de -geheele- 30 jaar als 'z'oodani-g in functie- zijn. Spr. hoopte dat alle blijde zullen 'zijn met de blijden. Spr. las dan een telegram voor vjajn hel bestuurslid, den heer Mol, die reeds maanhen ongesteld is en uï-tte zijn wensch dal deze no-g eenmaal weer ge heel hersteld in de vergaderingen aanwe zig zal mogen zijn. Dank -bracht spr. aan heL hoofdbe stuur, de -afdeeling den Haag en den heer van Renter-gem, den leverancier van ijzer .aan de Walchersche- smeden voor d-e g-ezonden bloemstukken. D-e Bondsvoorzitter, -de: heer Hoo-g'en- breek, wenschte de -afdeeli-nig geluk met haar jubileum en stelde haar ten voorbeeld als een go-e.d werkende -afdeeling terwijl hij hulde bracht aan den voorzitter ,-den secretaris, den heer de Muijnck en heL bestuurslid, den heer K-esteloo ,'die 30 jiaar- die functies be sneden .voor-a. Of-u neer t.ontani prees spr. vooi w-at mj voor tien B-ond en afdeeling: doet. F-i-trna werd begeleid door het Een- dnachtstrijkje van den heer Jesayes, hel Bondslied gezongen -en zoo- weru den ge- heelen -avond met toespraken en zang cn w-at dies meer zij doorgebracht lot in de kleine uurtjes. De hedenmorgen -gehouden buitenge wone vergadering had tot doel d-e, bie* handeling der voorgestelde statutenwijzi ging waarop verschillende- amendemen ten waren ingekomen. WALCHEREN, Gemeenteraad van Serooskerke, SEROOSKERKE. Maandag vergader de gemeenteraad. Alle leden waren aan wezig. Ingekomen zijn: le een verzoek van de vereeniging Tucht en Unie om als lid toe te treden; 2e Een verzoek van den Bond van Bedrijfs Autohouders om als lid toe te treden. Beide verzoeken wor- beter door uitkwam. Hij begon met het wegen van oude, gouden sieraden, bakjes vol met een goedje, dat er als korrelige, bruine suiker uitzag en in werkelijkheid fijn korrelgoud was, en baren metaal van een dof grijze kleur, die Dick nauwelijks kon oplichten, Kijk eens, zei hij, ik zal telkens het gewicht aangeven en dan moet u het in schrijven. hier.... achter de num mers, die ik opnoem, in deze kolom. Ja. dat zie ik, zei Dick. Hij nam een pen en Wilson begon. Drie twee-en-zestig.... negen, komma vijf. Drie vier-en-zestigacht entwintig, kornma nul zes. Drie zeven en-zestig. twee acht-en-veertig, komma.... Een oogenblikje zei Dick, den cijfersroom onderbrekend. Ik ben bang dat ik het niet goed begrepen heb. U zult me misschien erg dom vinden, maar ik heb dit soort werk nog nooit gedaan. Het spijt me erg, maar zoudt u het me nog wat duidelijker willen uitleggen. Wilson legde het hem uit en wees hem ook, hoe hij wegen moest. Zelf kon hij het gewicht van het ding, dat hij in handen had, op een paar ons na schatten zoo maar op het gevoel af, terwijl het Dick wel drie of vier minuten kostte eer het juist gewicht gevonden was. Tegen half tien waren al de ovens op gestookt en wees de thermometer ne gentig graden. Dick had een gevoel, als of hij er al drie jaar werkzaam geweest was. Ieder oogenblik weerklonk er een den voor kennisgeving aangenomen. De commissie tot het nazien der re kening dienstjaar 1929 rapporteerde dat alle bescheiden in orde waren bevonden. De rekening werd voorloopig vastge steld met een bedrag aan inkomsten van f 32.966 en aan uitgaven van f 32.044. B. en W. stelden voor den pensioen grondslag van den burgemeester vast te stellen op f 1540 en van den secretaris op f 2400, beide met ingang van 1 Oct. a.s. Van de Gezondheidscommissie te Veere was de begrooting voor 1931 inge zonden; evenzoo die van den Vleesch- keuringsdienst kring Oostkapelle met een verzoek om den hulpkeurmeester in de plaats van een motorrijwiel een auto ten gebruike af te staan, voor zijn dienst, waarvan de uitgave wordt geraamd op f 800 per jaar. Beide begrootingen wer den goedgekeurd. Inzake de financieels verhoudingswet stellen B. en W. voor: a) de gemeente voor de personeele belasting te rang schikken in de 8ste klas; b) de gemeen te te plaatsen in de 3de klas voor hef fing van de gemeente fondsbelasting wat na bespreking met algemeene stemmen aangenomen wordt. Een voorstel van B. en W. tot liet vast stellen van een wijziging ingevolge art. 25 der besmettelijke ziektenverordening en een wijziging der algemeene politie verordening werd met algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag vestigde de heer W. Jobse de aandacht op het wegspoelen van het zand op de speelplaats der open bare school. B. en W. hebben hun aan dacht hier al aan geschonken. ZUID-BEVELAND. KAPELLE. Te Alkmaar is overleden de Kroniekschrijver de heer Jb. Bylo in leven directeur van hét Burger Wees huis le Alkmaar. Hij heeft een Kroniek geschreven over Kapelle waar hij géboren is. Jaren lang is hij da,araan bezig geweest en heeft veel nagespeurd eix gézoehl -als geene en kele dit ooit deed om Kapelle's geschie denis te verrijken. Zeker zal de heer Bijlo dankbaar worden herdacht en nu en door latere geslachten voor al het gepresteerde. WOLPHAARTSDilJK. Zaterdagavond werd alhier o-nder leiding van den b-urglc mee sl ier een openbare vergadering belegd m'el het doel om ter gelegenheid van den 50- sten jaardag van H. M. de Koningin eeni- ge feestelijkheden te doien jolaa-ls hél* 'hen. Op voorstel van -dein heer J. Lim- den'bergh werd de burg|emeesilejr biei- noemd tot eere-voorzitter der feestcom missie en de heer M. Kloosterman als voorzitter der feestcommissie met tot niedecommissieleden de heeren dié 'bij het installatiefeest van den burgemeester hadden gefungeerd. Besloten werd door inzameling van gel den bij de ingezetenen eenige feestelijk heden voor te bereiden omstreeks 5 Sep tember. Een voorloiopig programma- weird vastgesteld. No. 1 fee-st voor de scho>ol(- kinderen. No. 2 optocht va;n versierde wagens en fietsen. No. 3 stoelrijden te paard door ruiters. Een en- ander -olpi- geluistei-d door een muziaklk|orpa. Gé- tracht zal worden nog een tentoonstelling te houden van bloemen; vruchten enz. in het gebouw Tavesnu. Het programma zal na-der hekend wor den gemaakt en voor een gro-ot de-el af hankelijk zijn van de inzameling der gel den. THOLEN. OUD-VOSSEMEER. De chauffeur M. C. van der S. reed Zaterdagavond met ©en, auto beladen met bussen melk voor d.e fabriek Vacca te Oud-Gastel, o-nder Stee-nr bergen van de;n dijk' in een sloot,, fdoorpmi- knarsend geratel en kwam er weer een karretje met goudstaven binnen, onder geleide van een beambte. Bedienden kwamen 't kleine kantoortje binnen met platte bakken vol ringen en sieraden, papieren bedekt met raadselachtige cij fers, goud -en zilverkant, valsche gebit ten, versleten goudversierselen van uniformen, kluwens goud en zilverdraad en meer van dat soort dingen. Dat ging zoo geregeld door. Nu en dan ging de deur van ee.x smeltoven open en werd er brandstof in den feilen gloed, die de geheele zaal door lichtte, geworpen. Dan weer deden ze ruwe wanten aan en haalden met lange tangen goeiend roode kroezen uit den over, waaruit ze het gesmolten goud in vormen goten. Het zweet droop hun in stralen langs het lichaam en de hitte steeg voortdurend hooger. Uit het er naast gelegen vertrek klonk ijzerge- kletter, eentonig machinegedreun en verstikkende, zurige dampen prikkelden keel en oogen pijnlijk. Dick moest nummers schrijven met krijt op de ovendeuren en hij zengde zijn kleeren door er te dicht bij te staan en brandde herhaaldelijk zijn vingers. Twee maal moesten ze hem met een luiden kreet waarschuwen, omdat hij met bloote handen een baar wilde opnemen, dien hij voor afgekoeld aanzag, maar die nog slechts van wit gloeiend tot zijn natuur lijke kleur was afgekoeld. Hij tilde zwaie stukken uit de wagentjes op de weeg schaal voor Wilson, die het gewicht 19 Augustus. Barometerstanden. Ho-ogste: 768.6 te La Coruna. Laagste: 747.7 te Aberdeen. Thermometer, Hoogste en laagste temperatuur van gisterenmiddag tot lieden middag 12 uui Hoogste: 82 ;gr. Laagste: 58 gr. Weeri ver wachting van het K. N, M. Li Matige in het N. krachtige, later afne mende Z.-W. tot iW,. wind. Licht tot half bewolkt. Overdajg toenemende bewolking, mogelijk een -enkele regenbui. Iets koeler. Woensdag 20 Aug. Zon op 5.53; onder 8.13. Licht aansteken alle rijwiel-en-, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen, 8.43. i Maan op 1.14 v.m.onder 7.26 in.m. Nieuwe maan 24 Augustus. HOOGWATER VLISSINGEN, Zomertijd. Woensdag 20 Aug. 10.21 23.02 Donderdag 21 11.38 24,15 Vrijdag 22 12.38 Saterdag 23 1.09 13.31 bondag 24 2 01 14.19 Maandag 25 2 49 15 01 Dinsdag 26 3.36 15 45 belkénde oorzaaik'; de- chauffeur mioie^ï; in bewxisteloozen toestand vervoerd wor den naar het ziekenhuis' te SteenhérgCln. Twee jongens van Oud-Vosscm-eer waren medegereden; e-en kre-ejg 'n vrij ernstiigé vleeschwonde aan ec;n der 'been'ein, -de andere kwam met den schrik' vrij en is onmiddellijk hu-lp gaan halen. De auto is' voor een groot deel vernield. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZUIDZANDE. In de raadsvergadering van Zaterdagmorgen werd de begrooting voor den dienst 1931 aangeboden; de ge meenterekening voor den dienst 1929 voorloopig vastgesteld met batige sloten van den gewonen en kapitaaldienst van resp. f 5627,3014 en f 150.de schoof- woning onderhands verhuurd en f 100. subsidie verleend aan het comité, voor het organiseeren van een feest voor de schoolkinderen op 1 September a.s, Ned Herv, Kerk. Ds. G. C. Severijn te Warder is beroe pen le Scherpenisse. J, H. Speenhoff. Het Bat. Nbl. verneemt uit Soerabaja, dat J, H. Speenhoff en zijn echtgenooie zijn begiftigd met het witte mobilisatie- kruis. Bij terugkomst van de familie in Holland zal het onderscheidingsteeken door generaal Snijders worden uitge reikt. De ruïnen van Sod om en Gomorrha? D-e correspondent van het Zwitsiej)- sche 'blad Der Bund schrijft aan- dit blad, dat opgravingjen- van Jezuitei/pa- ters aan de uitmonding van den Jorda-an in -de Dio.od© zee-, in 1929 op last fva:n het pauselijk Bij'belsch Instituut te Rome begonnen, twee- kleine steden, die ont stond te noteeren, totdat al zijn spieren pijn deden en zijn kleeren hem aan hex lichaam kleefden. Zijn boord had hij al lang afgedaan. Dikke, vette rook hing als een mist door het lokaal, afkomst g van de vormen, die telkens, voordat er goud ingegoten werd, met vet moesten worden ingesmeerd. De electrische gloei lampen hingen als in een nevel en uit de ovens trok de gloed vurige strepen door het lokaal heen. Iedere werkman had twee vuren voor zijn rekening en er werkten ongeveer dertig man. Dick moest dé ovendeuren merken met een stuk krijt. Het was een heel eenvoudig systeem. De staaf metaal, waarop een nummer geschilderd was, lag voor de ovendeur, gereed om in den smeltkroes te gaan. De werkman, die voor den oven zorgde, riep „Afteekenen En dan moest Dick uit het kantoortje komen, waar een electrische waaier ten minste eenige frissche lucht inbracht. Met de hand voor zijn gezicht bekeek hij het nummer, boog zich over den smeltkroes en schreef zoo vlug als maar kon het cijfer op het deksel. En als hij zich dan half verschroeid terugtrok, riepen al weer een paar andere werklui om hém. Zijn handen werden vuil, zijn eenige goede broek werd met de minuut vuiler, de mouw van zijn witte jas tot aan den elleboog geel en bruin geschroeid en de zolen van zijn schoenen waren door ge brand. Wordt vervolgd.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5