BEURSNOTEERING Zeeuwsche Hypb. 100% Zeeuwsche Hypb. 99%99%. A. Amst. Bank 180%181. A, Bank Associatie 59% C. Ned. Handel Mij. 158157%. C. Rott. Bankver. 108%—108. A. Kon. Mij. De Schelde 101 C. Firbenind. I. G. 145%148%. C, Fisk. Rubb. Cy. 2%2%, C. Un. States St. Co. 155%—157%. C. Centr. Publ, Serv. 26%26. C, North Am. Cy. 91%94. A. Borneo Sum. H. Mij. 141%143%, A. Singkep Tin-Maatschij, 9593%. C. Shell Un. Oil Corp. 19%—18%, A, Java-Chin.-Jan.-Lijn 71 A. Kol. Bank 160158. A. N.-I. Handelsb. (f 1000) 140—137%. C. Ned. H. Mij. (f 1000) 153—152%-3%. A. Kunstzijde Unie 87%90%-80%, A. v. Berkel's Patent 75%75. A. Centrale Suik. Mij. 58%58. A. Hol!. Kunstz, Ind. 9090%. SN WISSELKOERSEN. A. Intern. Viscose 26%27%-%. A. Küchenm. Int. Ace. 100%102 -1 A. Küchenm. Int. Ultr. 98 <C. Marg. Unie (f 1000) 254%—254-251 A. Ned. Ford Aut, Mij. 267%263. A. Philips' Gl.fabr. 336%—338-35%. A. Anaconda Copper 98%98%-98, C. Bethlehem St. 78i//-785/8-3/4. C. Fokker Aircraft 16%—-17i/4. C. ANIEM 286—285. A, Amst. Rubb. Cult. 103104%-2%. A. Deli Bat. Rubb. Mij. 66%66. A. Hessa Rubb. Mij. 8485%-2. A. „Serbadjadi" Sum.Rubb, 71%71. A. Ver. Ind. Cult. Ond. 75—74%-4. Prolongatie 1%1%. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. Te Stockholm zijn, naar de Köln. Ztg. van daar verneemt, berichten ontvangen dat een Zweedsch mijnwerker, Johan Olofson, die op eigen initiatief naar Noorwegen was getrokken om er goud te zoeken, inderdaad bij Karasjok in Fin marken een goudader heeft ontdekt. Olofson die vroeger in Alaska goud heeft gezocht, maar niet gevonden, schijnt dus thans gelukkiger te zijn ge weest. Heel fortuinlijk zelfs, want prof, Scheteling te Oslo heeft verklaard dat zijn vondst haast een wonder lijkt, omdat het hooggebergte iri Finmarken door groote moraines bedekt is, In de streek, waar Olofson werkt, is trouwens al vroeger (in 1886) goud ont dekt en wel in het dal van de Aelf. Het was stofgoud, dat in geringe hoeveelheid in het rivierzand voorkwam; geologen waren van oordeel dat het met de mo raines van elders daar was aangebracht en dat er ter plaatse geen goudaderen voorkwamen. Zij schijnen zich als ds berichten over Olofson's vondst juist zijn echter te hebben vergist. ONDERWIJS. Geslaagd te Utrecht voor het exa men Fransch L. O., mej, N. H. v, d. Wel le te Zaamslag; voor het examen En- gelsch L. O. mej. P. H. M. v. d. Wel te T erneuzen. Geslaagd voor het eind-examen der Landbouwhuishoudschool te Posterholt, de dames L. Cammaert en O. Voet, bei den te Hulst. Uit een uittreksel van een contract gemaakt tusschen de regeering en raad van Middelburg en Hendrik van Hubergen, rector van de school te Mid delburg, krijgt men een kijkje op de economische positie van den onderwijzer hier te lande in de 16de eeuw, zoo lezen wij in de N.R.Crt. Het contract werd te Brussel opgemaakt in 1569, toen Mid delburg nog niet was overgegaan tot de reformatie. Bedoeld contract werd opgemaakt te Brussel tusschen genoemden Van Huber gen betreffende zekere voorwaarden en accoorden hem tot Middelburg ter pre sentie van den bisschop van Middelburg hem voorgehouden bij de Gedeputeerden van Middelburg en wel de schepen In Rosenburgh en den Pensionaris Sagerus. Hij zou genieten tweehonderd Rijns guldens 's jaars, te betalen om het half jaar, of om de drie maanden. Voorts zal hij hebben voor vervoer van zijn goe deren en gezin van Leuven naar Middel burg 100 Rijnsguldens. Idem zal hij ge nieten het huis met gevolg, waarin zijn voorganger heeft gewoond, en waarvan de reparatie op stadskosten zal geschie den. Verder vrijdom van accijns van al zijn bier, dat hij binnen zijn huis zal be hoeven. Idem zal de stad hem vrij hou den van alle lasten van waken, knechten en soldaten te logeeren; bovendien zal hij genieten de profijten binnen de ker ken van de Abdij, zooals de voorgangers genoten; eveneens van alle processiën en begravingen. Ook zal hij van. elk school kind genieten voor zijn arbeid van te leeren aan dezen Latijn en anders daar toe zij bekwaam zullen wezen een gul den per jaar; voor de emolumenten zal hij gebonden wezen te zijner laste een ondermeester om de kinderen te leeren en institueer en daartoe zij bekwaam zul len zijn en met welken ondermeester hij zal moeten houden alle heilige avonden en heilige dagen naar oude costume, de kinders te leiden naar de kerk van West Monster, te ordineeren en de processiën te helpen decoreeren naar ouder costume en dan nog verplicht 12 arme kinderen Latijn en simpelen zang om niet te leeren. LEGER EN VLOOT. De schipper F, F. Kooreman is be vorderd tot opper-schipper de korpo raal-schrijver R. W. Klomp tot sergeant- schrijver de sergeants-monteur P. Brik, A. Neehuis en J. Ruigentuin tot majoor monteur de sergeant-vliegtuigmaker H. C. Baas tot majoor-vliegtuigmaker de korporaals-vliegtuigmaker M. H. J, J. Clae§ggn8, L. J. M, Potjes en J. Kruide nier tot sergeant-vliegtuigmaker en de korporaal-kok J, G, Laukens tot ser geant-kok, jl.:TL' De in de maand September a.s, op de Veluwe tusschen Ede en Amersfoort te houden legermanoeuvres zullen weder worden bijgewoond door de militaire at- taché's van de bij de Nederlandsche re- geering geaccrediteerde mogendheden. Sinds 1914 had zulks slechts één keer plaats. Na afloop van deze manoeuvres zul len de attaché's verschillende Neder landsche militaire inrichtingen, als de Kon. Militaire Academie, de militaire rijschool, den militairen luchtvaartdienst enz. bezoeken. LAATSTE BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 14 Augustus. 3 uur. De beurs bleef lusteloos voorkomen be houden. Handel van zeer geringe afme tingen. Van de Industrie fondsen kregeln Margarine weer een verlies van eenige procenten te boeken terwijl Calvé Delft zich ook niet ten volle konden hand haven. Philips zoo goed als onveranderd hetgeen eveneens met Al/u het geval was- De Accoustiekaandeelen hadden een be perkte markt en golden kleinigheid (La- iger. Ruhberaandeelen kleine schaalt ver handeld en stelden zich /hier en daar hoioiger. Boetons hadden van aanbod te lijden daar het jaarverslaig! veelt minder gunstig is uitgevalllen dan men had ver wacht. Suikerwaarden goed prijshoudend. Tabakken br,ak de belangstelling, de no- jteeringen Waren eerder lager. Scheepv. aandeelen stil. Oliewaarden op 'beschei den schaal verhandeld. Koninklijke wei nig veranderd. Amer. fondsen stil verloop. MARINE VLIEGTOCHT. BATAVIA, 13 Aug. (AnetaV. D.) Het departement van Marine is van plan medio October een vliegtocht naar het zuidelijke gedeelte van de Zuid- Chineesche zee te organiseeren. Deze vliegtocht, waaraan drie Dorniervlieg- booten zullen deelnemen zou een maanc duren. De torpedojagers Hr. Ms. Piet Hein en Hr. Ms. Kortenaer, zullen tijde lijk in het zelfde gebied een oefentocht maken. De definitieve reisplannen, zul len nader worden vastgesteld. SPORT RECHTZAKEN. Met gesloten deuren heeft het Haagsch Gerechtshof Woensdag behandeld het looger beroep van Z. de J., die voor de rechtbank te 's-Gravenhage is veroor deeld tot 9 maanden gevangenisstraf we gens het plegen van niet nader te noe men handelingen met een jongetje, dat lij tevoren op zijn motorfiets uit het Jaagsche Bosch had ontvoerd naar de duinen onder Wassenaar op 19 Maart j.L Omtrent de behandeling dezer zaak verneemt de Maasbode, dat de ver dachte, die voor de rechtbank een vol- edige bekentenis had afgelegd, deze voor bet Hof heeft ingetrokken. Eigenaardig in deze zaak was, dat de jongens, die in eerste instantie voor de rechtbank als getuigen a charge werden gehoord, thans voor het Hof verschenen als getui gen a decharge. In verband namelijk met de intrekking van zijn bekentenis door verdachte, had zijn verdediger, mr. Mout, deze jongens opgeroepen om te voorko men dat de zaak zou worden geschorst. De procureur-generaal jhr. mr. v. d, Brandeler, heeft bevestiging gevraagd van het in eerste instantie gewezen von nis. Mr. Mout pleitte vrijspraak. Doordat de waarnemende procureur generaal bij het Haagsche Gerechtshof, mr. J. A. de Visser, sinds eenigen tijd ongesteld is en zijn werkzaamheden waarschijnlijk niet voor begin Septem ber zal kunnen hervatten zal het ver moedelijk nog wel eenigen tijd duren alvorens de zaak tegen den procura tiehouder v. O., beschuldigd van moord op zijn patroon, den heer Lans aan den Oostzeedijk, in behandeling komt. v. O. zit nu al bijna 2 jaar in voorar rest. De voornaamste overwegingen in het vonnis van den landraad te Tebi-Tnigin waarbij Djasman, de moordenaar van den Russischen assistent der onderneming Li ma-Poeloe Dynine, ter dood veroordeeld werd, zijn de volgende De landraad neemt als vaststaand aan, dat de assistent Dynine zich op den ochtend van 24 Juni liet verleiden tot het bezigen van ruwe woorden en hand tastelijkheden, en gebrek aan zelfbe- heersching toonde jegens beklaagde, en dat een dergelijke strafbedeeling onver diend was en beklaagde deswege reden had, gegriefd te zijn. De landraad acht dit geen excuus voor de daad, daar het college overtuigd is, op grond van het onderzoek, dat de heer Dynine nimmer handtastelijk optrad en dat, wanneer hij al eens krachtige woor den gebruikte, hij zulks gedaan heeft door de harde noodzaak van het plan tersbestaan, daar hij in elk geval nim mer noodeloos krenkend optrad of der gelijke woorden bezigde. Het optreden van den heer Dynine op 24 Juni mag niet als norm gelden, daar verschillende getuigen hebben ver klaard, dat de heer Dynine nimmer grof was, doch steeds minzaam, ook jegens de koeliebevolking. Daar beklaagde nim mer tevoren door den heer Dynine be- leedigd was, had hij zulks behooren te bedenken en van de daad moeten afzien, LANDBOUW. Aan het varkensproefstation van de „Ver. tot bevordering van een rationee- le varkenshouderij" te Zelhem zullen begin September proeven met de hoog tezon worden genomen, teneinde den invloed na te gaan van de ultra-violette stralen op groei en rentabiliteit der die ren. Handel, Nijverheid en Visscherij AMSTERDAM, 14 Augustus. Het eerste getal is de vorige noteering, het tweede die van heden. Ned '22 A-B f 1000 6 104i/2—104s/8. Dito 'IS f 1000 5 1027/8—103. A. dito '17 f 1000 41/2 1021/s—1023/8'. Cert 3 791/8—79. C. Ned. Werk. Schuld 2i/3 645/8—643//. Duitschl. 100 Oblig. '7 1025/8—1021/2. Engl. W. L. '29/4 7 50-20 0 5 1033/8-103s/^ A. Rott. Lloyd 1375/8—139. A. Stoomv. Ned. 140i/2—140i/2. A. Amst. Thee Cult. Mij. 56i/2—56i/2. A. Houthandel Alberts 60—70. C. Per. pref. 35—353/4. A. Erie Spoorweg Mij. '39i/2' A. Kansas City South 62—61. A. Southern Railway 80 C. Union Pae. Rr. 2111/2209. A. N. I. Spoor 184i/2 A. Calvé-Delft 1177/s117-118. en daar nog gewerkt mét de ladderj idie op de spuit is 'bevestigd en waarvan voor de eerste maal de bediening eén vlug verloop had. In verband met den filmbrand in de bioscoop op de Markt heeft de po litie de nooduitgangen aan een scherpe controle onderworpen. Het is gebleken, dat tijdens den bouw der sociëteit die naar de Vlasmarkt niet is te gebruiken, doch wel die naar de Markt. Deze zal van af hedenavond door een tweetal lichtpunten worden verlicht en een na dere aanwijzing zal worden aangebracht. Een goede voorzorgsmaatregel. Niettegenstaande 'het slechte weder van hedenmogren is ook heden een drukf ivrefcmdclingenbezoek waar te nemen. Met de boot Breskens—Vlifeingen wer den 2500 passagiers1 en 40 auto's over gezet. v De hevige regenbuien van heden morgen zullen het wel niet noodig heb ben gemaakt naar den Langen Jan te kijken of heden de reeds tweemaal uit gestelde tocht der vacantieschool kon doorgaan het was weer „mis". Morgen worden de kinderen weer te half negen op de Loskade verwacht mocht de natuur weer niet medewerken, dan zou deze week niet worden uitge trokken, daar des Zaterdags geen tocht kan worden gemaakt. Paard en auto. Hél gebeürdë hedenmorgen op den Nieuwen Vlissingjschen we|g. Een Mid- delbürgsche koopman bracht waren aan een der huizen ,toen zijn hit het wacht ten beu werd en er met den wagen van door ginig. Hét dier had échter buiten den waard gerekend, iin cas'u een auto, die door twee monteurs van de garage- Lours s*e, werd ingereden en die het on bestuurde voertuig ontmoette. De mon teurs keerden om en er ontstond een (wedstrijd tusschen hit en auto, waar bij eerstgenoemde het moest afleg gen en een der monteurs het paardje wist te grijpen en aan den eigenaar iterug te brengen. De vrijheid "had niet lang igdüuurd. VLISSINGEN. Hedenmorgen ontstond een-stagna tie in een gedeelte der stroomlefvering| Van de electriisehe centrale der P. Z. E. M., doordat een stoomzee'f verstopt ge raakte. O. a. het tramverkeer stond een half uur stil. Door het inwerkingstel len van een andere turbine werd de sto ring opgeheven en werd deze turbine voor lajle zekerheid van daag in werking gehouden. Zondagmorgen te acht uur geeft „Ons Genoegen" een uitvoering van ge wijde muziek op de achterplaats1 der kazerne Willem III. WALCHEREN. SOUBURG. „Wie een put graaft voor een ander, valt er zelf in" is van toepas sing op hetgeen hier hedenmorgen voor viel. De auto van den directeur der Vlis- singsche Duinwaterleiding zakte voor het gemeeentehuis met de wielen in de losse modder in een gleuf, waar de leiding- buizen zijn ingelegd. De takelwagen der firma Louisse uit Middelburg was noor dig om den auto uit de moeilijke positie te halen. C. Ass. Gas en Electr. Cy. 265/s— 30y4. C. Cities Service Cy. 263/4—27-27i/2. C. Middle West Ut. 27i/4-27i/2LVs- A. Alg. Expl. Mij. 1611/2—165. A. Boeton Mijnbouw 89y4—88-li/2'. A. Kon. Petrol. Mij. 392i/2— 390-88. C. Continental Oil Cy 20i/8—203/8-i/4. A. Holland Amerika lijn 25i/4 A. Kon. Stoom'b. Mpij. 69—. A. Ned. Scheepv. Unie 146s/8—147t-46i/4. A. Cult. Mij. der Vorsten!!. 121—121. A. H. V. Amst. 4141/2-418-412. A. Jav. Cultuur Mpij. 326—324. A. Ned. I. Suiker Unie 195—191i/2'. A. Dell Batavia 3097/8— 3 1 63/4-3 1 0. A. Deli Mij, 289i/2—288. A. Senembah 3287/8—325. C. Chicago Milw. 13i/8' WISSELKOERSEN. 13 Augs. 14 Augs. Londen 12.085/8' 12,09 Berlijn 59.28 59.29 Parijs 9.761/2 9.76i/4 Brussel 34.711/2 34.70 Zwitserland 48.28 48.27 Kopenhagen 66.55 66.55 New-York 2.481/8 2.48i/8 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEUWSCHE EILANDEN TE MIDDELBURG. In de morgenavond te houden ver gadering zal als nog worden behandeld een voorstel inzake steun aan het: T uinbou wonder wijs- Van het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van het tuinbouwonder- wijs op Schouwen-Duiveland te Haam stede, is het verzoek ingekomen om een bijdrage van f 250 in het tekort der ex ploitatierekening over 1929. Het bureau is van meening, dat de kamer een zeer gevaarlijken weg op zou gaan wanneer zij ertoe besloot vereeni- gingen of inrichtingen, die in een be paald jaar tekort komen, te steunen door een gedeelte van dit tekort te dekken. Het bureau meent dan ook, dat aan het verzoek van adressante niet mag worden voldaan, doch wil daarmede geenszins zeggen, dat het doel der school het be stuur niet sympathiek is. In tegendeel meent het, dat een uitgebreide tuinbouw zeer bevorderlijk is voor den bloei vaa een streek en om dit te kunnen bereiken is goed onderwijs op dit gebied zeker ook noodig. Het bureau verklaart daar om reeds nu, dat het geenszins afwij zend zou staan tegenover een eventueel verzoek om aan adressante een blijk van belangstelling te geven door een matige jaarlijksche bijdrage in den geest als ge schiedt met de Vereenigingen voor Handelsonderwijs te Middelburg en Goes. Het bureau stelt voor adressante in de zen geest te melden. Een der leden van de commissie van financiën kan zich met het voorstel ver eenigen en is van oordeel, dat, hoewel hij zeer gaarne zou zien, dat het nadee- lig saldo der bedoelde vereeniging ver dween, het niet juist zoude zijn de gel den der Kamer te gebruiken om nadee- lige saldo's van vereenigingen of bedrij ven weg te werken. Een van de andere leden meent, dat de leden meer van zaken als deze moeten weten alvorens een advies van waarde te kunnen uit brengen, Het derde lid zou het verzoek willen inwilligen. Op Westelijk Schouwen beoefent men de laatste jaren zeer veel tuinbouw en dan is deskundige voorlich ting zeer gewenscht, en daarom werd dan ook de proeftuin gesticht. Een en ander zal niet nalaten vruchten af te werpen. Op Westelijk Schouwen liggen vele gronden, niet geschikt voor land bouw, doch uitstekend voor tuinbouw enz. Mede door aankoop van een groot complex duingronden (geestgronden) door een combinatie uit Holland is een proeftuin hier zeker op zijn plaats. Een tuinbouwcentrum van beteekenis zal hier komen, waardoor zich ook groote per spectieven voor den handel openen. De eerste jaren zijn voor den proeftuin on getwijfeld de moeilijkste omdat dan voor het in orde brengen van den tuin en vooral voor het bemesten groote bedra gen benoodigd zijn. Dit lid kan zich daar om volkomen vereenigen met het verlee- nen van een bedrag van f 250 in het ex ploitatietekort. Dë tuin heeft reeds twee exploitaliejaren achter den rug en groote bescheidenheid heeft het bestuur weer houden reeds in 1928 eene jaarlijksche bijdrage aan te vragen. Ware deze ver leend, dan had de kamer over die twee jaar samen allicht een even groot bedrag gevoteerd als thans gevraagd. Blijft de Vereeniging met dit groote verlies zitten dan zou het wellicht van storenden in vloed op hare verdere werkzaamheden zijn. Het bureau blijft bezwaren gevoelen tegen het dekken van het tekort der vereeniging. Gerei. Kerk. Ds. C. v. d. Woude te Schiedam heeft het beroep naar Leeuwarden (4e pred. pl) aangenomen. Viertal te O. en W. Souburg ds. J. M. Spier te Dussen, ds. A. J. Noordewier te Westerbork; ds. J. Krüger te Elburg en ds. H. R. Pel te Suawoude, Ds. H. K. Wolfensberger nam Zon dag ji.l. afs'cheid van de Ned, Herv. Gem. van Noordeloos, wegens vertrek naar Tholen. Hij had tot tekst zijner af- stdheiidspredikatie Hand. 20:32. Aan het einde werd hem Psalm 121 vers 4 toegezongen. Goud Geslaagd voor leerares iin het hand- weven aan de Kunstweefsohool te Hilp versum, mej. Ad. Roose, onderwijzeres te Middelburg. De heer H. T. Borgman te VI Rai sing en is benoemd tot onderwijzer te Melissant. Uit de oude doos. Vergund te repatriieeren aan den luit. ter zee le kl. J. A. L. 'Muller, |eu den idem 2e kl. Th. K. baron van As- beck. De a.s. Manoeuvres. De commandanten der Sumatra en Java. Belast is met hét bevel over Hen krui ser Java kapitein ter zee, commandant deif Sumatra J. de Graaff, met het bevel over de Sumatra kapitein ter zee, com- jmaridant der Java C. J. E. Brutel de la Riviére. MARKTBERICHT. MIDDELBURG, 14 Augustus. Op de veiling waren 38631 eieren aangevoerd. De prijzen waren kjpeierén 56—58 K.G. f 5.31; 58—60 K.G. f 5.46^-5)52; 60-62 K.G. f 5.58—5.62; 62—64 KK.G. f 5.70; bruine 60-62 K.G. f 5.66; 66—68 K,G. f 5.80; eendeierien f 5.23; kalkoeneiern f 6. KINGSFORD SMITH. De vliegenier Kingsford Smith, die 'Maandagavond 4 Augs. in. bet gasthuis alhier een operatie aan "den blinden- darm onderging ,mag zich verheuigeii In een spoedig herstel. Reeds' heden mid dag, te drie uur, dus binnen '10 dagen na de operatie kon hij het gasthuis ver laten. Met een voor dezen rit aangebo den Na,sh-automobiel heeft de heer A. Klaver den herstellenden afgehaald en naai* Veere gebracht, waar 'Kingsford Smith nog een paar dagen bij dr. IH. TWi van Loon zal doorbrengen alvorens Zee- ïand weer te verlaten. Vermoedelijk zal dit vertrek Zondag a.s. plaats hebben. Prolongatie 13/4 pCt. "SNEEUW. BELGRADO, Bij Skoplie heeft het ge durende' vele uren hard gesneeuwd. In het Zuiden van het land hccrsclht ern stige koude. EEN SNELLE VLUCHT. NEW-YORK, 14 Augs. Kapitein Frank Hawks hééft gisteren als betuurder van het vliegtuig Tena;co 13, het bestaande •snelheidsrecord van 14 uur en '45 mi nuten vap West naar Oost over de Ver. Staten met 2 uur en 20 minuten gebro ken. Hawks landde tijdens deze record (vlucht 3 maal voor het bijladen van benzine. De „Blauwe Doffer" te Schare hield 'n wedvlucht van Noyon(Fr.) mét 128 duiven. Afstand 228K.M.Los 9.15 u. Aankomst le duif 12.19 u. Laatste duif 1.04 uur. i. 1 le prijs I. Sanders te Schone; 2e C. Boogaard, Hansweert; 3e, 4e en—8e A. Krombeen, Hansweert; 5e, 7tei, Sie en 18e L. Nieuwenhuyse, Schore; 6e J. Meijer Kruiningen; 10e D'. J. v. d. Have, Ka> pelle; 11e en 17e F. Modde, Hansweert, 12e geibr. Smallegange, Schore; 14e ep 16e J. van Ertvelde, Hansweert; 15e L. de Klerk, Hansweert; 19e A. Verstram te, Hansweert; 20e f P. 'Theevaart, Hansweert. Ontvoering. De moordzaak-Lans. De overwegingen van een doodvonnis. M—j—M De „hoogtezon" en de veestapel. Aardappelziekte. Mededeeling van het K.N.M.I. te De Bilt: In het etmaal van 's avonds 11 to(S 's avonds 12 Augustus zijn in Friesland de weersomstandigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte; in Zeeland gunstig behoudens iets te geringe 'bewolking. De Norddeutscher Lloyd. Het nieuwe stoomschip Este van den Nonddcuts'chen Lloyd, da't 8000 bruto register ton groot is en voornamelijk voor het transport van fruit en vleesch is bestemd, is' in de vaart gebracht en zal op 26 dezer zijn eerste reis naar de Westkust van Noord-Amerika onderne men. De Norddeutscher Lloyd deelt bij deze gelegenheid mede, aldus de N. Rott. Crt °dat het biouwproig|ramma der reederij voorloopig ten uitvoer is ge bracht. Gezien den b uitengewoon slech ten economischen toestand kan thans niet aan het bouwen van verdere schepen worden gedacht.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2