visite- kaaryes MOEILIJKE WEGEH KUNST EN WETENSCHAP. GEMENGD NIEUWS. BURGERLJKE STAND. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland (Ingez. Med.) straat kan gebracht worden. De voorzit ter beloofde de afwatering aldaar te trachten te doen verbeteren. De heer J. Lijnse vroeg of het niet mo gelijk was een gedeelte van 't Vlissingsch voetpad te doen vervallen, daar dat vol gens zijn meening doelloos ligt. De voor zitter zal dit nader onderzoeken. ZUID-BEVELAMD. HEINKENSZAND. Donderdag heeft 'de heer mr. Mes, burgemeester dezer ge meente aangeboden aan de schietvereeni- ging alhier een zilveren medaille welke zal mogen worden behouden door den schutter die in 3 daarvoor belegde wed strijden aaneen de winnaar zal zijn. De eerste maal werd winnaar de heer J. J. Walhout met 97 punten. BORSSELE. De Raad kwam Donder dag bijeen. De uitkeering aan de gemeen te in verband met de herziening financi- eele verhouding Rijk en Gemeenten zal bedragen 3.8067 per inwoner. Op 1 Augustus zal 3000 worden afgelost op de kasgeldleening. De rekening 1929 1930 wijst aan in ontvangsten 41931, in uitgaaf 38.333, gewone dienst een ka- pitaaldienst 18.881 in i«komsten en uit gaven. B. en W. ontwierpen een veror dening op het heffen van leges, die on veranderd werd aangenomen. De raad besloot de gemeente te rangschikken in de 8e klasse voor de personeele belasting en in de 3e voor de gemeentelijke fonds belasting. SCHORE. In de Donderdagavond ge houden raadsvergadering sprak de voor zitter enkele woorden naar aanleiding van het overlijden van het raadslid C. Boonman. Het nieuwe raadslid B, C. H. van der Borgt werd geïnstalleerd. Mede gedeeld werd dat de Minister van Wa terstaat heeft bericht, dat het personeel, werkzaam aan de Schorebrug, is opge dragen zooveel mogelijk rekening te hou den met de belangen van het landverkeer bij het openen van genoemde brug voor de scheepvaart. Brugopeningen welke langer dan 15 minuten duren, komen ech ter hoogst zelden voor. Met algemeene stemmen werd besloten een gedeelte van den Schoorschzouteweg (oprit nabij den Zanddijk) te verkoopen aan het Rijk voor 25 in verband met den aanleg van den nieuwen Rijksweg KapelleNoordbra- bantsche grens. Aangeboden werd de ge meenterekening over 1929 met voor den gewonen dienst een ontvang van 29.650, een uitgaaf van 28,860 en een batig^ slot van 790 en voor den kapi- taaldienst een ontvang van 13.576, een uitgaaf van 13.561 en een batig slot van 15. Na breedvoerige toelichting wer den met algemeene stemmen aangenomen de voorstellen van B. en W. tot reorga nisatie van het plaatselijk belastingstel sel. De gemeente wordt gerangschikt in de achtste klasse voor de personeele be lasting en in de derde klasse voor de Gemeentefondsbelasting. Met ingang van 1931 zullen geheven worden 30 opcenten op de gemeentefondsbelasting, 60 opcen ten op de personeele belasting en 50 op centen op de vermogensbelasting. De op centen op de grondbelasting blijven be paald op 20 voor ongebouwd en 80 voor gebouwd. Medegedeeld werd dat het nieuwe stelsel een belangrijke verminde ring van belasting beteekent voor de in woners der gemeente Schore, Bij de rondvraag informeert de heer Nieuwenhuijse of reeds een chronometer is aangekocht voor de controleering van de snelheid der motorrijtuigen in de kom der gemeente, waarop de voorzitter ont kennend antwoordt. Bij P. Noordhoff te Groningen verscheen als boek het in ons blad gepubliceerde feuilleton „Grootvaders Glorie''., Ibehelzende het verhaal van 'n ooggetuige en deelnemer aan den 10- daagjschên veldtocht; naverteld door diens 'kleinzoon H. G. Cannegiieter. Het is nu bovendien van interessante illustrator voorzien. Het nieuwe veeartsenijkundig onderzoe- kings-instituut. Naar Het Iiandni. verneemt zal dr. H. S. Frenkel, hoofd van de veterinaire afdeeiing van het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid te Utrecht, wor den benoemd tot directeur van het nieuw op te richten Staats-Veeartsenijlkundig f) nderzoekingsinis tituut. Nog kan worden vermeld d,al dit nieu we instituut in de plaats komt van het mond- en klauwzeer-instituut, waarvoor reeds gelden op de begrooting waren uit getrokken. Men heeft den naam echter gewijzigd daar het in de bedoeling ligt het arbeidsveld aan de in het leven te roepen i nsteiling uit te breiden ook bui- t£P de zoo gevreesde veeziekte om. Pr.oeven voor het neerslaan van wolken. Donderdag 7 Augustus a.s., circa half vier namiddag zullen bij daarvoor gun stige weersgesteldheid boven de Noord zee in de omgeving van Schevqfningen op uitgebreide schaal proeven worden ondernomen voor het neerslaan van wol ken met behulp van onlgjekoeld ijs,, dat vanaf een hoogte 3000—5000 (M. uit vliegi- tuiigen zal worden geworpen. Aan de-zei proefnemingen zullen behalve eenig|e der glrootste vliegtuigen -der K.L.M. ook deefli- nemen de beide drie-tnotorige toestellen van de luchtvaartafdeeling te Soester- berg. Deze luchtvaartuigen zijn alle voor zien van een radio-installatie, wiaardoor het mogelijk zou zijn ,üat de 'bestuurders ook bij onvoldoende zicht en dichten mist voortdurend op de hooigte worden gehouden van hun positie. De heer Ver- aart zal in verband met de aanwezigheid van verschillende autoriteiten te Sche- veningen ditmaal vandaar uit demonstree- ren DOOR H.AMTOMSEh. 26 Er kwam geen antwoord op zijn roe- ze kwam zelf de kamer ui|t en keek hem zoo. wonderlijk vrepnd aan. Op dat oojgenhlik wist Dick op een^, hoe het tusschen hen 'beiden stond. Waar ben je van plan... naar toe te gaan? vroeg hij. Naar Londen, antwoordde zii Dan ga ik mee. Ze 'knikte. Ben je 'klaar? Nee, antwoordde Audrey, maar ik zal me haasten. Ze gingen ieder in hun etgjen kamer terug en hij begon zijn zaakjes met koortsachtige haast in zjn koffer te stop pen. Zijn hart 'klopte of het barsten zou. Audrey was dus de zijne. Ze hoor de van hem. Als het moest, zou hij! |er voor vechten, al 'kwam hij in botsing met de heele wereld. Met zijn 'koffer in handen rende hij de trap af. Mevrouw Winkles' kwam' juist de eetkamer uit. Hallo, Didk, riep ze. Met welken Ongelukken. De 52-jarige G. te Doetinchem 'kreeg een trap van een paard, met 'het gevolg, dat hij na eenige uren overleed. Woensdagmiddag 'kreeg in den spejel]- tuin te Leiden de 14Hjarijge C. v. H. een schommel legen het hoofd. De jonf- gen bekwam een hersenschudding en 'n gebroken neusbeen. Op het Duitsche stoomschip „Asia", dat in de Waalhaven te Rotter dam lag, het was een 20-jarige man be zig met het repareeren van een winch. Hij gebruikte daarbij een benzinedamp. De vlam van de lamp is, vermoedelijk omdat het reservoir slecht gesloten was in het reservoir 'geslagen, dat daardoor ontplofte. M. 'kreeg de brandende ben zine over zijn gelaat, .armen en lichaiaim. Hij bekwam zeer ernstige brandwon den. j INBRAKEN.. De politie te Kerk- r a d e heeft in arrest gesteld den Duit- scher A. H, uit Rheydt, die in den winkel van J. te Spekholzerheide, ver schillende diefstalllen had gepleegd. Tel kenmale als H. in den winkel kwam, ver miste J. allerlei zaken, waaronder kost bare. Begin der week liep H. tegen de lamp. Hij werd uit de electrische tram gehaald. Bij zijn arrestatie was hij in het bezit van gestolen artikelen. H. legde een bekentenis af. Te Alphen aan den Rijn is in gebroken in het kantoor van de N.V. Rhenania bij de Spoorhaven. Alles is overhoop gehaald. Geld wordt echter niet vermist, daar dit niet aanwezig was. Met als buit een schrijf- en een reken machine, alsmede een vloerkleed, waarin zij deze machines blijkbaar hebben ge wikkeld, zijn de inbrekers er vandoor gegaan. Dieven hebben te Sittard in enkele villa's ingebroken, maar slechts voor f 100 buitgemaakt, In een tuin van een villa werd een overjas en een geladen revolver gevonden. VADER MET ZIJN KINDEREN VER DRONKEN. Dinsdag is in de scheren- archipel bij Vasa aan Finland's westkust een motorboot vol geloopen en gezonken. Van de zeven inzittenden: de eigenaar, zijn vijf kinderen en een vriend, wisten alleen de vriend en het oudste dochtertje, een meisje van 12 jaar, zich te redden. BOSCII,B-RAND. Het Zuidelijk deel van het eiland S ach al in (Japan) wordt door boschbranden geteisterd. Ter bestrijding van het vuur zijn troepenaf- deelingen uitgezonden. Vele personen, ook kinderen ,zijn om het leven gekomen. IBRAND IN KRANKZINNIGEN GE STICHT. Te Tirlemont is 'n krank 'zintoigeugesticht, door een brand in de .asch geleigd. Militairen van het gar nizoen slaagden erin 300 verpleegden te redden .Van het gebouw is zoo jfoed als niets overgebleven. BRAND OP PASSAGIERSSCHIP. - In fïen der ruimen van het stoomfschipi President Harrison, van de Dollarlijn,! te Jersey City dat Donderdagmor gen met 100 passagiers een reis om de wereld zou beginnen ,is in de Hudson brand uitgebroken. In het ruim bevon den zich thee en olijfolie. Tengevolge van het water dat bij het blusschen van den iden brand in de ruimen kwam, zonk het schip. Het vuur is echter nog! niet gedoofd. HET WEER IN JULI. - Gemiddeld over de vijf Hoofdstations was de och tend temper a tuur een halve graad bene den normaal. Zij was in de eerste dekade twee graden te hoog; in de tweeidie ©n (derde resp. 2 en graad' te lafag. Djb grootste afwijkingen kwamen voor op den lstetn met 6 (graden boven en den 11 don met 4 graden beneden normaal. De ge middelde maximumtemperatuur was graad beneden normaal; het gemiddelde minimum ongeveer normaal. In de 1ste dekade kwamen in de Bilt 6 zomersche dagen met een maximum 'boven 25 gr. voor. Het normale aantal over de maand 'bedraagt eveneens 6. De neerslag wias over het geheele Jand 'belangrijk boven het normaal. In N. en Z .-Holland en Friesland 120—150 pCt, in Zeeland ongeveer 80 pCl.; in het midden van het land ongeveer 110 pCt.; in N. Brabant en Limburg! 90—100 pCt.; in Groningen, Drenthe, Overijssel en in den achterhoek van Gelderland 60—70 pCt b|oiven normaal. Te De Bilt viel 192 m.M., welk "bedrag in Juli sedert 1849 slechts is overtroffen door de Julimaand van 1865 met 194 m.M. Te De Bilt "wer den 164 uren zonneschijn waargenomen tegen 198 normaal. HET WEER IN JULJ. Het filiaal te Amsterdam van het K. N. M. I. deelt het volgende mede: '"Sedert Augustus 1887, toen de waar nemingen aan de Filiaal-Inrichting zijn begonnen, is Juli 1930 de natste Juli gteweest met 169 m.m. regen; in 1889, 1894 en 1910 viel resp. 124, 113 en 119 m.m. In den Hortus Botanicus, waar de re genmeter beter is opgesteld, werd in Juli 1930 gevangen 183 m.m., tegen 138 110, 114 en 112 m.m. in 1910, 1915, 1919 en 1920. Volgens de regen\va,arne- mingen in den Hortus, in 1909 aange vangen, neemt Juli 1930 de vierde plaats in; Augustus 1912 geeft 200, October '17 197, September 1918 192 en Juli 1930 83 m.m., terwijl dan Augustus 1924 met 181 m.m. volgt. Op de andere stations viel in deze maand te Groninfgen, Helder, de Bilt, Vlissingen en Maastricht achtereenvol gens 122, 146, 208, 111 en 139 m.m., zoodat het centrum- het natste was. 'trein moet je m©e? Met dien van half elf, als we teni- minste de adlto mogen hebben. Mevrouw Winkles richtte haar eigen- aardigen blik op hem en vroeg: Be doel je... dat jullie.... allemaal teg|ellij'k gaat? Dick' keek haar recht in de oogen. U hebt het veertien dagen geleden al geraden, zei hij ronduit. M,aar toen wist ik het zelf nog niet. Ik zou <er dol graag voor bedanken, maar ik weet niet hoe. U hebt me... alles gegeven, wat ik op de wereld wenschen kan. Mevrouw Winkles stak hem haar hand toe. Ik ben er heel blij om, izei ,z|e( leeiii- voudjg weg. Als ik je ooit ergens mee kan helpen, schrijf me dan maar. En verder, veel succes. Houd je maar goed Didk. Hij schudde haar de hand. Dag jnevrouw, zei Dick. En.... u hebt me 'n weldaad bewezeen.... ik dank u hartelijk. Mevrouw Winkles keerde zich snel om en zei over haar schouder heen: Ik zal den waglen ygor laten komen. Dank u, zei Dick. Dan- ga ik de anderen even goeden dag zeggen. Boven aan de trap was het een heele herrie, waar Tiny Tim en Fatty met een berg koffers voor den dag kwamen. Dick holde naar boven. Dag' jongens. We zien elkaar nog wel eens, riep hij in het voorbijgaan Waar moet je heen? vroeg Fatty Londen. Om half elf? vroeg Tim. Dick knikte. Maak' dan maar niet zoo'n haast We gaan ook mee, met Doris, Mary en Johan. Dick knarste van nijdigheid op zijn tanden, maar glimlachte toch en zei zoo iets van: Mooi zoo. Audrey's deur ging juist open. Tim en Fatty sleepten hun 'koffers de trap af. Zonder veel te zeg gen nam Dick' haar bagage en bracht die naar beneden in eeen der wachtenjde auto's, haalde dan zijn eigen 'koffer en zette dien in dezelfde auto. Hij' wilde weg zijn, voordat de anderen gereed waren maar toen bij in de hal ter.ugikeerde, oim Audrey te halen, kwamen de anderen de trap afstormen. Onder een algemeen vaarwel geroep tot mevrouw WinkLesi, Midge en Winkles drongen ze de wa, gens binnen en wuifden nog lang na onder het wegrijden. Dick was woest Toen ze aan het station kwamen, stond de trein reeds voor. Dick sprong uit de auto, greep zijn en Audrey's golftasschen holde naar het loket en nam tweelej 'kaartjes. Daarna rende hij terug! naar Audrey, die tusschen de andereen stand omringd door 'kruiers en pakjesdragers Kom mee, zei hij, haar hij den (arm nemend. Maar de bagage,, riep Audrey. Echtgenoote: „Ik heb een hoop geld voor je uitgespaard, mannie." Echtgenoot: „Hoedat Echtgenoote: „Ze hadden in den win kei hoeden van 25 en 30 gulden, en toen heb ik er een gekocht van twintig." POSTERIJEN. Onbestelbare brieven en briefkaarten. In de tweede helft der maand Juli zijn ten postkantore te Middelburg we gens onbestelbaarheid de volgende stuk ken terug ontvangen: Binnenland (Brieven), J. Freekenhorst, Rotterdam, J. A, Hollebrandse, Nederhemert (2 stuks). Jo Lems, Rotterdam, Tonny Mes, Egmond aan Zee. Minister Defensie, Den Haag. Briefkaarten, Nettie Arens, Amsterdam. M. P. van Lewijk Visser, Eindhoven. N. van Zon, Amsterdam. Mr, Coba Hoogland, Amsterdam. C. van Alsum, Rotterdam. Buitenland (Brieven). V. Andreas, Oxford, v, Fossel-Foor, Antwerpen, Briefkaarten. H. Adam, Reith (Tyrol). C. von Brucken Fock, Obersdorf. J. Flox, Breslau. Miss Davis, New-York. Middelburg. Van 30 Juli1 Aug. Ondertrouwd: M, van Meenen, 22 j. en R. van Gemert, 24 j. J. P. Gillissen, 25 j, en A. Neufe- glise, 22 j. Getrouwd: E. W. Piel, 24 j, en M. G. Boshamer, 21 j. J. A. Montaan, 30 j. en J. E. van Dijk, 28 j. Bevallen: P. Verhulst, geb, Dellebeke, d. C. P. Cosijn, geb, de Graaf, d. Overleden: J. Ponse, 67 j., geh. met J. F. Drioel. M. E. van Kesselen, 74 j. wed. van D. C. Compeer. W. J. Spren- ger, 83 j,, wedn. van H. C. A. de Bruijn van Melis en Mariekerke. P. W. A. Malgo, 62 wed. van P. de Ruijter. Vlissingen, Van 2431 Juli. Ondertrouwd: L, Outermans, 23 j. en W. van Beek, 20 j. A. C. Snoep, 22 j. en A. J, van Uxem, 25 j. Getrouwd: W. Vos, 29 j. en L. Slabber, 29 j. C. Geljon, 39 j. en C. Joosse, 36 j. Bevallen: M. E. Lameijn, geb. van Son, d. L. Geljon, geb. Meeuse, d. S. van Sorge, geb. Heijstek, d. P. S. van Wee- Ie, geb, Smit, d. Overleden: J. C. van Bel, wed. van C. F. Koorin, 84 j. A. C. van Dam, wed. van J. A. Visser, 61 j. P. W. Geldhof, man van C. J, van der Welle, 67 j. A. A. Duvekot, z., 3 mnd. M. C. Loois, jd. 51 j. J. Wijkhuijs, vrouw van J. Klaasse, 73 j. Oosi- en West-Souburg. Ondertrouwd C. H. Baas, 30 j. en M. de Kam, 28 j. Getrouwd: P. J. Mink, 26 j. en M. M, M. Walrave, 24 j. Bevallen: C. J. J. Voogd, geb. Romijn, z. M. Boone, geb. de Visser, z. A. A. Duvekot, 3 m., z. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen O. en W. Schelde meldt de volgende aanvragen: Binnenland: GOUDA, een kappersbediende, d-adiai- lij'k, uiterlijk 1 Auigustus, loon f 15 per week, met kost en inwoning, de helft der reiskosten worden vergoed, vast werk. AMERSFOORT. 2 halfwas! meubel-stof feerders, dadelijk, loon nader -overeen te 'komen, voor onbepaa-lden tijd. DEVENTER, 10 'bekwame machinevor mers, zoo spoedig mogelijk', lóón 40—48 cent eer uur, pil. stukgeld, voor on'be- p aaiden tijd. UTRECHT, 1 handklinker, moet 'be slist bekwaam zijn, dadelijk, loon orug. 65 cent per uur, (6—10 cent per nagel, naar afmeting), voor 2 a 3 majanden, reiskosten worden niet vergoed. ARNHEM, zeilmaker, dadelijk, loon en reiskosten nader overeen te komen, voor onbepaalde n tijd. ENSCHEDE,, 2e 'banketbakker, loon nader overeen te komen, vo-or onhepaal den tijd, moet bekend zijn met spuit en garneerwerk. I EMMEN, eeniige 'bekwame straabmla- 'kers., dadelijk, voob 3 a 4 'maanden, loon f 0.23 per vierk. Meter; werk kan ook, worden aangenomen. DEN HELDER, een bekwaam steen houwer, dadelijk, voor tijdelijk, loon plm. f 50 per week1,; .alles inhegre'eipn, moet speciaal 'bekend zijn met igraniethtaktosn. AMSTERDAM.20 'bekwame: scheepsbe- schieters, dadelijk', loon volsgens den Me- taalbond. DEVENTER, 2 electre-monteurs, da delijk, voor geruimen tijd, loon na-ar be kwaamheid, voor bekw.alam monteur 60 cent per uur, liefst ongehuwd. HOORN, een jongmensch voor de ga rage 'bekend met autoiakken en letter- schilderen, dadelijk, voor vast, loiafni f 25 per week'. DEVENTER, bekwaam winkelbediende bekfend met kruideniersvak1 en comesti bles, dadelijk, voor geruimen tijd, taan nader overeen- te 'kfo-men, liefst ongehuwd. HAARLEM, 20 matrozen voor stoo-rru- trawlers, dadelijk, 'toon f 85 per ma|and en 0.85 jpCt. der netto besomming, moe ten op visschersvaartuigen gevaren heb ben. ZAANDAM, een vierz. schaver (ook profiel) dadelijk, v,oor vast, hoog löon. AMSTERDAM, 15 houlenscheepmakters, dadelijk, loon v-ol'glens den Metaalbo-nd. AMSTERDAM, adjunct-ingenieur, dade lijk, voor tijdelijk, salaris f 3200 tot f 4)200 per jaar, 'moet in het bezit zij'n van ingenieursdiploma Delft, sollicita ties op ze;g|el. i Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. "Wat komt die er op aan, ,schreeuw|- de Didk. Daar zullen die l'ui wel voor zorgen. En Audrey, door hem voortgeduwd holde mee langs den trein, terwijl Tim hem achterna riep: Héla. Jullie daiar met zijn tweeën. Hier. Bij elkaar blijven. Ze renden den trein langs en sproml- gen in het eenige leege compartiment dat ze vonden, juist toen de conducteur floot en de groene vlag werd heen en weer gezwaaid. Diick gooide de jgiolfstok- ken in het net, zijn hoed er "bij1 (dn ging dan tegenover Audrey zitten. Dat hebben we maar net gehalald, zei Audrey. Dick knikte zwijgend en keek uit het raampje. De trein 'kwam met knarsend geluid in beweging. Ik' hoop maar. dat ze onze blamage met de andere ingeladen hebben. Dick 'bleef uit het raampje kijken zonder zelfs te knikken. Audrey keek eens naar hem, trok dan haar handschoenen uit, streeik! ze glad en scheen 'bijzondere belangstellling te 'koesteren voor de kileine, leelijke huisf- jes, die ze voorbijreden. Het was stil in de coupé, totdat Seabridige voorbij was. tpen ze door het vlakke land n* den en Dick's stilzwijgendheid zoo op haar zenuwen 'begon te werklen, dat ze niet langer zwijgen kom. Ze trachtte te lachen, maar dat lukte niet al' 'tebest Je bent wel vroolijk vanmorgen. Augustus. Nisse, Villa, Jonkers. 4 .Middelburg, Inboedel, Struve. 6 Vlissingen, Wagenmakers- en Timmer mansinventaris, P,aap. is het zoo niet? Meteen was; al zijn belangstelling voor het voorbijsnellende landschap weg. Hij 'keerde het hoofd om en keek haar aan. Zonder het zelf te weten, 'kwam hij naast haar zitten. Hij sloeg zijn armen om haar heen en drukte haar ge-taat tegen het zijne. En hij wislt niet of !het kloppen van zijn eigen hart hoorde of dat van het hare, of dat van allebei. Liefste, liefste Audrey. Dick1. O, Dick. Het waren slechts gefluisterde woor den, maar els de locomotief uit ©K- kaar was gesprongen of de wereld op dat moment was vergaan, dan zouden ze het noch gehoord of verstaan hebben. Van af het ooigenhlik, dat ze de villa verlaten hadden, had Dick' er over zit ten peinzen hoe en met welke woorden hij het haar geschikt zou kunnen ver tellen. En van het ooigenhlik af, dat hij haar op het balcon geroepen had, was Audrey er van overtuigd geweest, dat hij het doen zou. En nu kwamen ze tot de ontdekking, dat er ge-en woorden noó- dig waren om het te vertellen. Een paar gefluisterde woorden, die nauwelijks 'bo ven het geratel van den trein uitginglen.... en ze wisten hetvolledig. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7