TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1930. No. 179 DE STEM VAN EEN 93^. Mr. S, van Houten over leger en vloot, kapitaal en arbeid en werkloosheid. MOESÜJKE WEGEN H.AMTOMSEM. BINNENLAND. HET NEDERLANDSCHE ESKADER TE ANTWERPEN. DE BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN. EEN COMMUNISTISCHE INVAL AAN DE HEMBRUG, ZEELAND Waterschappen» MIDDELBURG. WEERBERICHT etc. 1 Augustus. Barometerstanden. Thermometer, Weersverwachting van het K. N. M, Ls Zaterdag 2 Augustus. HOOGWATER VLISSINGEN. Z o m e r t ij d. Zaterdag Aug. 8.02 20.25 Zondag 9.05 21.34 Maandag 4 1) 10.19 22.52 Dinsdag 5 11.30 24 03 Woensdag 6 12.30 Donderdag 7 1.01 13.20 Vrijdag 8 1.46 14.01 ZUID-BEVELAND. (Wordt vervolgd.) De 93-jarige politicus, mr, S. van Hou ten, oud-minister van binnenlandsche zaken, doet een door hem geschre ven brochure het licht zien, omdat de redactie van het Haagsch Maandblad het als artikel afwees. Wij kunnen ons dat laatste zeer wel indenken, want mr. Van Houten demonstreert hier zoo dui delijk zijn ouderwetsche-rationalistische afkeer van den godsdienst, dat in dezen tijd meenigeen door zijn woorden hoogst onaangenaam getroffen zal worden. Met voorbijgaan van deze passages halen we echter gaarne enkele andere „Waar heden en waarschuwingen van een 93er" aan. Het Kellog-pact noemt deze grijze staatsman een besluit, dat uitgaven van milliarden onnoodig verklaart, welke thans uit belastingen verkregen worden; zoodanig besluit legt men niet zonder meer ter zijde. Schr. trekt voor Nederland daaruit deze conclusies ,,Ik wensch er thans slechts op !e wij zen, dat ook onze eigen strijdmiddelen in overeenstemming daarmede wijziging kunnen ondergaan. De zeemacht waarschijnlijk slechts in de keuze van de schepen. Wij zullen in het vervolg slechts heb ben te zorgen voor een voldoende po litiemacht in onze territoriale wateren; maar deze zijn zeer uitgebreid. En in Oost-Indië waar onze Staat politieke en economische rechten, mogelijkerwijs ook tegen beweging a la Ghandi zal hebben te handhaven, zullen deze, ook bij vol maakte toepassing van het Kellogg'-pact op de open zee, niet gering kunnen zijn. Maar onze eigen legermacht behoeft r.iet zoo hoog te blijven, als zij is opge voerd voor en door den grooten oorlog. De opleiding tot officier kan reeds da delijk worden verminderd en recruten behoeven slechts te worden aangenomen tot zoodanig aantal als voor eene flinke subsidiaire politiemacht noodig is Dit aantal kan door vrijwilligers worden ge vonden, indien hun eene behoorlijke levensstelling kan worden verzekerd en de zoo odieuse verplichte dienst- en oefenplicht kan worden afgeschaft. Ik geef dit onmiddellijk gevolg van het Kellogg-pact in eigen omgeving aan onze Regeering en politieke partijen in ern stige overweging." Inzake de werkloosheid en de verhou ding tusschen arbeid en kapitaal maakt mr. Varf Houten de volgende opmer kingen „Zal in ons land eene toenemende be volking loonend werk vinden, dan moe ten er zoo veel mogelijk ondernemingen gunstige bestaansvoorwaarden vinden en de eerste voorwaarde daarvoor 's vrij heid. Bij de tegenwoordige organisatie der vakvereeniging behoeven de arbei ders geene bijzondere bescherming, en nu zoo goed' als elke zaak tijden van drukte en slapte heeft, zullen de werk uren niet regelmatig zijn, en vrijelijk door de leiders met de werklieden kun nen en moeten worden bepaald. Eerste middel tot bestrijding der werkloosheid is afschaffing van alle directe en indirecte staatsbemoeiing met de werktijden. En de werkliedenklasse, tusschen ontslag wegens werkloosheid of arbeid tegen lager loon gesteld, moet van dit laatste niet teruggehouden wor den door al te vrijgevige ondersteuning uit openbare kassen, die dan immers de kweekplaatsen zouden worden van leeglooperij." En vervolgens „geen onbetwistbaarder waar heid, dan dat de werkliedenklasse er het grootste belang bij heeft, dat onderne mers, groote en kleine, die hunne zaken DOOP 25 En terwijl die twee over zulke doioidj- nuchtere dingen als: eetbare waren en jgplt zalen ie praten, liep mevrouw Win» les langs het strand en tel de lachend twee bij twee, 0p. De uitkomst was vier u llet driei moeten zijn. v rS°C™ aoch Audrey was echt verliefd. D:al wil zeggen, dat .alls' iemand het aan een van 'beiden had gevraagd hij zeker ten antwoord zou hebben i°|ev kregen: Ik verliefd op Dick'' Pjff Ik' mag hem' graag lijden, omdat hij zoo sportief is en... nu ja„ omdat hij Dick is en meer niet. Of van Dick: Ik verliefd op Audrey? Maar 'beste kerel,' je raaskalt. Ik mag baar dolgraag lijden. Ze is een aardige! meid. Maar verliefd Audrey had in Djck' terstond een ver wanten geest ontdekt. Ze mocht de uit drukking! van zijn oogen. Ze mocht zijn uiterlijk', rusligj, gespierd. Ze mocht de open, eerlijke manier waarop hij tot haar sprak. Ze voelde, dat hij hjaiar op vattingen over het leven en haar idealen deelde. Ze hield van de 'bedaarde mjav nier .zonder veel omhaal of i'lauwighe- den, waarop hij met haar .omging en willen uitbreiden of nieuwe beginnen gemakkelijk kapitaal vinden en geen in onzen tijd noodzakelijker waarschuwing, dan dat het hun op geenerlei wijze, vooral ook niet door onnoodige over heidsbemoeiing lastig worde gemaakt." Ten slotte eindigt schr.: „Voor actueele verbetering moet ieder werkzoekende aannemen wat hem gebo den wordt. Hier is het oude spreekwoord van toepassing dat 'n half ei beter is dan een leege dop. Wie behoorlijk betaald werk heeft zal hier niet door lijden. In de hoogere levensstellingen wordt dan ook dit middel tegen werkloosheid ge- reedelijk sedert jaren toegepast. Met goedkoopere werkkrachten komer er ook allicht nieuwe ondernemingen en dat Nederland hiervoor gunstige voorwaar den biedt, is het eenige wat in ruimere mate genezing kan brengen. Vrijheid is hiervoor het eerste noodige. De con clusie van dit onderdeel is als van het vorige: men make den ondernemers, ook de tallooze kleine, het bedrijf niet duur en het leven niet zuur." Men hoeft niet dadelijk alles te on derschrijven, wat mr. Van Houten zegt, om toch met aandacht te luisteren naar dezen krassen staatsman ook al zegt hij de dingen wel eens wat kras. De brochure onder dezen titel ver scheen bij Tjeenk Willink Zn. te Haarlem. Aan het diner, dat baron Holvoet, gou verneur van de provincie Antwerpen, heeft aangeboden aan den vice-aamiraal L. J, Quant en zijn staf, benevens een aantal officieren van het Nederlandsche eskader te Antwerpen, heeft vice-admi- raal Quant de volgende rede gehouden: „Ik moge beginnen mijn bijzonderen dank te betuigen aan onze gastvrouw en gastheer van dezen avond voor de ver- eerende en vriendelijke uitnoodiging die ik voor mij en mijn officieren mocht ont vangen om aan dezen feestdisch te wil len aanzitten. Toen door mij verleden week aan onzen consul-generaal werd geschreven, dat een deel der Nederland sche scheepsmacht onder mijn bevel naar Antwerpen zou opstoomen om aan de zeer gewaardeerde uitnoodiging van de Belgische regeering te voldoen om alhier aanwezig te zijn tijdens de speciaal Ne derlandsche week uwer tentoonstelling, ontving ik al dadelijk een telegram dat u, mijnheer de Gouverneur, reeds den allereersten dag aan mij en mijn officie ren een feestmaaltijd, gevolgd dooi een thé dansant, wilde aanbieden. Op deze wijze verschaft U ons reeds den eersten avond na alle ce>emo- nieele bezoeken over en weer te hebben afgelegd gelegenheid, behalve met u beiden, tevens kennis te maken met zoo vele dames en beeren uwer omgeving waarmee wij hopen in de komende da gen nog meermalen in gezelschap te mo gen zijn. Het is voor mij een behoefte u de ver zekering te geven dat dit bewijs van har telijkheid en vriendelijke tegemoetko mendheid zoo direct bij onze aankomst door ons allen zeer op prijs wordt ge steld. Ik acht het voorts een groot voor recht om hier aan dezen disch het woord te voeren en mijn vreugde er over uit te spreken, dat de Nederlandsche Regee ring mij wel heeft willen opdragen haar hier met een deel onzer in het Moeder land aanwezige scheepsmacht te verte genwoordigen. Waar u kort geleden, overal in uw land uw eeuwfeest van zelfstandigen staat luisterrijk hebt gevierd, is het een goede ingeving geweest om daaraan ook ze was van meening,, dat hij ei&n echt 'goede kameraad voor ha.ar zou zijn. Gedurende de volgende dagen scheen het iets vanzelfsprekends te zijn, dat die twee. bij iederen wedstrijd elkanders part ners waren, bij ieder uitslapjje eveneens. Zelfs Midgie, die al dadelijk door Ddck opzij jgiezet was, berustte in haar neder laag en deed geen verdere pogingen om heim voor zich te winnen, maar oinjfc derwierp Tiny Tim des te volte meneer aan al haai* grillen. Audrey en Dick vonden de anderen een beetje vervelend. Er was loch al zooveel tijd, dat ze in gezelschap moes ten zijn en er waren vreeselijk veel din gen die ze samen te bepraten hadde|n en waarover ze het eens mioestiep wed den al hadden ze nooit o,neeini|gibeiltl dat het vanzelf sprak, dat ze iederen dag er samen op uit moesten;, over do duinen, of langs de rotsen, of uit visj. sehen gingen in een van de 'booiijjes Wanneer mevrouw Winkles met zin al len een verre motortocht voorstelde,, óf een danspartijtje in dei ruime hal, da,n waren ze natuurlijk glraag van de partij maar dan wisten ze het loch altijd zoio in te pikken,, dat ze in dezelfde auto terecht kwamen en dat ze altijd samen dansten. En iederen avond, als het gej- zelschap uiteenging, haastte Dick zicli naar zijn kamer en bracht zijn twed vouwstoelen ,op hel balcon. Als Audrey er al niet reeds wa.s, dan kwam ze 'toch zoodra ze heim hoorde en dan zaten ze bij' elkaar en keken ui't over de slui pende stad en de stille zee. Het balcon c!e internationale gedachte vast te knoo- pen hieraan ook naar buiten, over uwe grenzen, uiting te geven door het houden gedurende dezen zomer van de beide groote wereldtentoonstellingen te Luik en hier in uw groote handelshaven Ant werpen. De Nederlandsche handel, industrie en nijverheid zijn ons daardoor reeds voor gegaan door van de door u geboden ge legenheid een ruim gebruik te maken en op de Nederlandsche afdeeling uwer reeds naar buiten als zoo grootsch be kende tentoonstelling door, vele Inzen dingen van hun belangstelling en instem ming te doen blijken. De daaraan aansluitende gelukkige ge dachte van het bestuur uwer tentoonstel ling om haar internationaal karakter door het houden van afwisselende na tionale weken met bijbehoorende vloot- bezoeken des te duidelijker te doen uit komen is toch in de allereerste instantie de aanleiding van dit Nederlandsch vloot- bezoek. Waar dergelijke bezoeken wel als de meest karakteristieke uitingen van offi- cieele belangstelling van bevriende na tiën mogen worden beschouwd, daar mpge wel blijken hoe de uitnoodigende zoowel als de aannemende natie hierbij bewijzen geven van hun wenschen tot het onderhouden van de meest vriend schappelijke betrekkingen. Dit toch is de basis, waarop in de af- geloopen jaren steeds een even nuttig als intensief verkeer heeft plaats gehad, dat, naar ik vertrouw, zich in de toekomst nog verder bevredigend zal ontwikkelen. Onderlinge volledige appreciatie en vreedzame samenwerking in het belang van beide natiën en uiteindelijk in dat van goede verhoudingen in de wereld, moge ons daarbij steeds voor oogen staan. Mijnheer de gouverneur, ik wil hier dan ook den wensch uitspreken, dat ons bezoek aan uw land, provincie en stad Antwerpen, behalve een aangenaam, ook een nuttig bezoek moge zijn. Ik hoop, dat het er weer een steentje toe moge bijdragen om de banden, die onze beide 1 atiën, speciaal ook als bu ien, aan eikaar binden, te versterken, opdat wij in lengte van jaren in de meest aangename onderlinge verhoudingen als goede buren mogen voortleven tot heil en bh ei van onze beide natiën onder het zegenrijke bestuur van onze beide Vor stenhuizen. Ik noodig mijn officieren uit op te staan en nut mij ëen heildronk uit te brengen op onze gastvrouw en gastheer voor dezen avond, De Algemeene Nederlandsche Zuivel- bond (F.N.Z.) deelt het volgende mede: In kringen van den bo ter handel te Berlijn acht men den stand van za ken met betrekking tot de Duitsche in voerrechten op zuivelproducten nog -steeds zeer onjzeker. Men ziet daar in hel uitstel der onderhandelingen met de Finnen nog geen afstel. Intuss'chen wordt de actie tegen liet koopen van Duitsche goederen onver zwakt voortgezet. Ook in Zweden is een felle boycot van Duitsche goederen begonnen. Gisteren hebben eenige commuristen kans gezien toegang' te krijgen lot de ter reinen der Artillerie-Inrichtingen aan de Hem'brug. Met den stroom van werklie den, 'die met idem trein van 7 uur (arri veerden, kwamen zij' ongemerkt het hek 'binnen. Voor den aanvang der werkzaam! heden drinken de werklieden in de schaft lokalen thee. Twee der communist-en 'be|- gaven zich naar het schaftlokaal der vuurwierterij. Twee anderen naiar he,t was hun eigen terrein geworden en niet mand was zoo onbeleefd om hen te 'koimen storen. En al wisten ze, dat ze daar door de anderen gezien 'klomdiejn worden en a.l moesten ze fluisterend praten, om niet door de opens taande, ramen gehoord te worden,, dat hinder de lien niet, omdat ze geien reden had den zich schuil te houden-. Zelfs de gedachte a.an een kus was niet bij Dick opgekomen. Zij was immers Audrey en zoo heel anders dan de ah- deren. Hij nam haar heel ernstig. Hij zou er evenmin aan gedacht he'bbein aanhalerig tegenover haar te zijn, als hij dat zou wezen tegenover mevrouw Winkles. Als hij haar bij het beklimmen van een steile rots de hand reikte, dan was het als een vriend,, niet als a,an een meisjje waar hij verliefd op was. Ze behandelden elkaar als goed ka meraden, niet als: een man. en een vrouw. En even gewoon als net weer op slalgj soms verandert,, even gewoon 'klvvam de verandering in Dick's levenwerd Auj- drey gedwongen hem niet langer als een kameraad te beschouwen en wend aan zijn plannen om naar de koloniën te gaan of 'bij de bereden politie in Bechuanaland. den bodem ingeslagen Op een avond,, dat ze naar gewoonte op het 'balcon rustig hadden zitten praj- tenj, waren zc plotseling tot de o,nV dekking gekomen, dat de lucht zwaar betrokken was, doordat dikke regendrup pels: onverwacht o-p hen neerplemslen Ze waren wel gedwongen ma,ar 'binnen te |g|aan. schaftlokaal va,n de werkplaats voor draagbare wapenen. Toen deze lokalen geheel .gevuld waren niet arbeiders sprong' een der communis tem plotseling op de tafel en wekte de aanwezigpn oip deel te nemen aan de co.nimuinjs'tische 1 Auguslus-delmonstratie tegen de werk loosheid en legem het oorlogsgevaar. Te gelijkertijd verspreidden de anderen strooibiljetten van- ongeveer danzelfden inhoud, onder leekeind door de Ciom|mu|- nistische Partij Holland. De zaalbeheer ders slaajgde.n erin de indringers het ver der spreken lei 'beletten. Alvorens men he,n had kunnen aanhouden wisten zij over het hek te ontsnappen. am—p-XTOMreEgBBKgsTgFarafy wu 'iPW«tk,>Tirnr iv** v Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 26 Juli tot dijkgraaf van den Reigers'berg- schen polder P. Bruynzeel te Rilland Bath; met ingang van 21 Augustus tot dijkgraaf van den Oostpolder (Krabben- dijke) A. P. Woutersen, te Krabben- dijke; met ingang van 12 September tot dijkgraaf van den Mosselpolder C. J. de Zwart te Hoek; met ingang van 27 September tot dijkgraaf van den Ko- ninginnepolder P. den Dobbelaere te Biervliet; met ingang van 1 Augus tus tot gezworene van den Koninginne- polder A. Claeys te Biervliet, tot gezworene van den Kanaalpolder A. F, van Hijfte te Philippine. Het is in den tijd van vacantie.,, weinigen, die daarvan niet profileeren, a-ls het maar «enigszins mogelijk is. Zoo- als uil een advertentie in dit nummer 'blijkt, zullen ook de schildersgeze 1'en vol gende week van enkele vrije d'age.n kun nen :g|enie!en. De schilderswe-rkzaamhe- den zullen volgende week reeds Woens dag te 1 uur eindigen 'en niet weer aan vangen voor Maandag 11 Augustus. Iiet is gegaan zooals wij -gisteren voorspelden, nog' niet alle kramen der w-eelkmarkl waren weggenomen,- toen reeds tegen 6 uur de eerste wagen met onderdeden van een der 'kermiskramen de markt opreed en om zeven uur was dit aantal reeds zeer toeg'enioimien -en trok het aankomen- en nog meer het verplaat sen der groote wagens aller aandacht vooral als dit geschiedde door dei 'krach tige #uto's, die ook hier voor een zeer groot gedeelte- de paarden trekkracht hebben vervangen. Voor het -donker werd stonden sommige kleinere inrichtingen reeds overeind, terwijl van verschillende groote reeds de houw was aangevangen Nu wij toch weer over do kermis schrijven, zij er aan herinnerd, da,t de inrichtinjg'en steeds om 12 uur gesloten zullen moeten zijn en de café's' te hall' één met uitzondering! van den Donderdag, op welken dag het sluitingsuur resp. 1 uur en half twee is. De muziek in de café's moet -eindigen op hel sluitingsuur, dat vastgesteld is voor de kermisinriching'en. Het verkrijlgen der Ko.ngoedkeuring op de statuten van de m'ondharmonica- vereeniging „Creseenido-Builentuin" is gisterenavond feestelijk gevierd. D-e Ver- eeniging voorafgegaan en krachtig ge steund door de tambours der padvinders en de signaalllafdeeling van de gyni- nastiekvereenigin-g Achilles m|arch'öerd|e valt af den buitentuin door een deel der stad in keurige orde en trok veler be langstelling, onder w'eg hkalde mten den voorzitter, den heer W. F. Willemis, van zijn woning ,a^. Het eindpunt was de keurig' versierde Buitentuin, de versiering kwam vooral ,e«jjmilll.«j»iMawcw.m<-iMii)|>WIHIHIillHil||i|l I'll Den volgen-den morgen moesten ze door een drup-penden regiem ïjaar zee om' te g|aan baden. Gedurende het ontbijt las mevrouw Winkles het weekbericht van de Times" tweemaal over en toen ze allen klaar waren- met het -ontbijt en er over begonnen,, hoe. z-e den dag bin nenshuis zouden moeten doorbrengen;,, omdat het geen zin- had naar buiten Ie igaan, om zich doornat te laten regenen, gaf zij doodbedaard hatar beslissing. Kinderen, zei ze,, (jullie, moeten er vandoor. De „Times" zegt dat we een regenpcriode krijgen. Als (jullie hier in huis opgesloten zitten, dan vliegen (jullie elkaar binnen vier e,n twintig uur in de haren. In- de hal kunnen jullie .spooit- 'boelk'jes vinden en de auto- staat altijd voor jullie klaar oim je n,a,a,r het .stallion le brengen. Telgen dat besluit viel niet veel in te brengen. Ze keken elkaar een ooigen- blik' zwijgend aan. Toen stond Fatty op. Lieve kinderen, ze,i hij, ik zou willen voorstellen, dat we, omdat mevrouw Wiri- 'kies' ons z-oio'n kö-steïijken kinderkamer en alle mogelijke .speelgoed in deze drie weken met moederlijke genegenheid ver schaft hoeft, nu ook een driewerf hoek- ra pp haar uit le 'brengen-. Luidruchtig werd op zijn voor stel in gegaan en daarna zette er een in: Ldn|g zal ze leven, gvaarmede d-e rest terstond, ut volle borst meebrul-dei. En ten slotte riep Fatly om een toespraak van mei- vrouw Winkles. Deze stond dadelijk ,o,p en 'lteek met glinsterende oogen het ja- 'lijge gezelschap rond. m Hoogste: 765.te Frankfort. Laagste: 752.1 te Stockholm. Hoogste en laagste temperatuur van gistermiddag tot hedenmiddag 12 uur: Hoogste-: 73 gr. Laagste: 57 gr. Zwakke tot matige Z. tot Z.-O. wind. Aanvankelijk afnemende, later mogelijk weer toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Iets warmer. Zon op 5.22; onder 8.49. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9T9. Maan op 3.35 n.m.; onder 11.44 n.m. Volle maan 9 Augustus. O mJ 3 J1 19 11 91 11 bij daglicht goed uit, toen het donker w'as, deed de eenvoudigle verlichting tiet ook gioed, al was door een misverstand een meer uitgebreide niet tijdig gereed gekomen Alvorens met het feestc,oneert, dal goed bezocht was, werd aangevan gen, nam de heer A. Valk het woord, daar de voorzitter, moeilijk icon spre ken door verkoudheid, en wees er op, dat er glro-ote voldoening is, .gtezien de, veie moeilijkheden, die de vereeniging' heeft doorgemaakt. Het bestuur stond voor de vraag1: „liquideeren of opnieuw opbouwen?" „Voorwaarts" was echter het parool en dank zij' het krachtig wer ken van bestuur en leden, en den niet genoeg te waardeer-eu steun van den di recteur, den lieer G. Waglemvoort, en 'zijn partner, den heer Frans WiH'ems, mag geconstateerd worden, dat Crescendo in de goede richting' gaat. Dank brengt spr. ook aan de donateurs, die in den critie- ken lijd gelood hebben „Crescendo" te kennen en le begrijpen. Spr. riep ook voor de toekomst aller s|le,un in en bracht daarna nog dank aan de tambours en hoornblazers en speciaal ook aan hun leider, den heer A. van der Horst. Hierna werd ongeveer hetzelfde pro gramma als op de laatste uitvoering ten gehoore gebracht en dit op even goede wijze De kleppermarsch moest ook nu worden herhaald. HEINKENSZAND. Woensdagavond kwam de Raad dezer gemeente in open bare zitting! bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Op een adres- van de woningbouwvereeniging ,om een subsi die van f 100 wordt met algemeene stem. men gunstig beschikt. De keuringsveear-tis 'hoofd van dienst in den keuringskring Heinkenszand had verhooging van sa laris gevraagd in verband m-et de vele werkzaa'mlhedien aan zijn ambt verbon den Een voorslel-Simionse lot verhooging f 100 wordt afgewezen met 5 tegen 2 Schatjes, zei ze. Ik heb- het vreese lijk leuk .gevonden dat jullie, hier waart en vind het akelig, dat jullie wegga,aL Jullie moeten eens gauw terugkloimein. Zullen jullie dat doen? Het was nu juist geen modelspeech maar er kwaim als antwoord een: ,f,Ja" op-, dat de tafel er van dreunde en jde, glazen rinkelden. Er volgde ee® alge meen giedrang en g-ehol door het huis en al spoedig- stonden èn Audrey èn Di-ck op hun eigen kamer voor het vra,ag^ stuik, hoe ze zouden inpakten. Of 'heter gezegd, een vraagstuk was dit alleen voor Audrey, ,cimdat ze, het altijd door haai- kamenier liet doen. Dick was er in een paar minuten mee klaar. Mjaar toen hij er mee klaar was., kreeg hij een gevoel alsof hij lamgeslagen was. Hij had er in ai die weken- ig'e-en o.ogeni- b-li'k aan gedacht, dat er een einde aan 'komen zou. Hij hacl geen seconde aan Wjhiteleaf of aan Joyce gedacht. Alls mevrouw Winkles hen niet zoo, inee'e-us op" .straat gezet had, zou' hij er heel den zomer zijn gebleven. Hij was' totaal vergeten, dat hij maar in Sienbridge te gast was en dat zijn- tehuis elders was. Dit was nu het einde van lalleis. Hij zou naar Whiteleia-f teruggaan en zich meer -dan le voren alleen gevoelen, om dat Audrey er niet wezen zou. Misschiep zag hij haar wel nooit terug. Majar djati zou 'krankzinnig zijn. Hij liep vlug liejt balcon op, het balcon, waar ze wel nooit meer samen zoud-en zitten pratep. Audrey.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5