ZEEUWSCHE POLDER- EN WATER- SCHAPSBOND. GEMENGD NIEUWS. BEKENDMAKINGEN. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG c. Electrisch Bedrijf. N 9D) aan, bij de bespreking van de crisis nuchter te blijven en bij de behartiging der landbouwbelangen één te zijn. We mogen niet vergeten, dat Nederland een handels- en industrieland is en het slechts 30 pet. bij den land- en tuinbouw betrokken is. We worden ook niet ge regeerd door een dictator, maar door een vertegenwoordiging van het volk zelf, Spr. wijst er op, dat nu steun aan de suikerindustrie zal worden geboden. La ten de boeren nu eens maatregelen be spreken om te zorgen, dat dit geld wer kelijk in hun zakken komt, want dit staat nog lang niet vast. De boeren verstaan niet altijd hun eigen belang. Zoo zijn er b.v, in Walche ren melkveehouders, die hun coöperatie niet steunen, maar de melk leveren op zeer gevaarlijke voorwaarden aan een particulier te Rotterdam. Dit is zeker af ie keuren Na nog eenige discussie sluit de voor zitter deze vergadering, nadat hij zijn blijdschap er over had uitgesproken, dat de goede loon in de debatten was be waard. Vooraf had de vergadering zich bij ap plaus unaniem verklaard voor het ur gentie-program. Nadat het middagmaal was gebruikt, werd per auto naar N. en St. Joosland gereden, waar een bezoek werd gebracht aan het modern ingericht landbouwbe drijf van den heer Van Nieuwenhuyse. Daarna werd teruggekeerd, naar Middel burg. waar het electrisch gemaal van den Polder Walcheren en de Coöp, Zui velfabriek werden bezichtigd. Ten slotte werd via Serooskerke naar Veere gereden en vandaar weer naar Middelburg, waar de stoet werd ont bonden. Zaterdagmorgen vergaderde bovenge noemde bond te Kr uiringen in „Hei Wa pen van Zeeland" onder voorzit, ter- schap van den lieer mr. P. DIELEMAN, die specia(nl welkom1 heette den bur gemeester van Kruiningen, den heer mr. Stieger, vertegenwoordiger van Ged. Sta len en den griffier der Staten, de inge nieurs van den Rijks- en Provinciale wa terstaat, de lieeren van Spanje en Israel, en niet hel laatst den heer prof. L. v. Vuuren, die geheel voor de Nederland- r.ehe zaak leeft en bereid wast een Le zing te houden, den vertegenwoordiger der Z. L. M„ den heer v. d. Salute,, met welke organisatie de Bond gemeen schappelijke belangen heeft en het be stuur van het waterschap Kruiningen, waarin men des middags enkele belang rijke punten zou bezoeken. Ten slotte brachL spr. dank aan alle autobezitters, die voor den middaglocht hun wagens ter beschikking stelden. De secretaris, de heer mr. H. v. d BEKE KALLENFELS, bracht vervolgens nel jaarverslag over 1929 uit, waaruit blijkt, dal liet bestuur weder verschil lende adviezen ai an de leden verstrekte en wel over de grenzen tussehen eigen dommen van den staat en die van aan stranden gelegen polders, het betrek ken van meer polders in den omslag van calamileuze polders, de regeling van meervoudig stemrecht in het Alg. Regle ment, de mogelijkheid van herziening van een besluit van Ged. Stalen inzake dijks- verhooging, en de vraag of de kosten van verhooging van den dijk ook ten laste van een derde kan worden jjebracht, die met hel onderhoud van dien dijk is belast. Een circulaire werd verspreid inhoudende een oproep om zich onder controle te stellen van het bu reau v,an de Unie van w'alerschaps- bonden voor de bemalingsinstallaties, ler- wijl een tweede circulaire de leden op wekte te Vlissiingen een kijkje te gaan ne men bij een aldaar in working zijnde wegwals mol ruwoliemolor, fabricaat van Barford en Parkins. Als lid van den bond trad toe de Ko- nüaginnenpólder in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Aan het einde van het jaar bedroeg lie't aantal/ polders en water schappen 86 en het aantal persoonlijke leden 93. Hel verslag werd goedgekeurd evenals de rekening, die een goed slot van f664 (aanwijst. Tol bestuursleden werden bij accla matie herkozen de heeren P. Duinon Tak, W. Kakebeeke en P;. Erasmus. Re VOORZ. deelde mede /lat een dei- leden de vraag! had gesteld of in geval 'n polder een proces moet voeren, dia;t een algemeen belang raakt, de bond de kos- ten niet kan dragen. Spr. zegt dat de wet van 1902 hiertoe zeker de gelegenheid biedl en in het gegeten geval zullen de kosten slechts enkele tientallen guldens bedragen. Het geldt hier een princi- pieele zaak vooral voor Zuid-Beveland van belang. Spr. beschouwt dit als een advies en een uitvoering daarvan. De deer KONING was aanvankelijk bang, dat de polders te veel; hier op zou den steunen en te makkelijk een proces zouden aangaan, doch dit verdwijnt hee- lemiaal' als liet Bondsbcsluur eerst de vraag beantwoordt of het een principi- eele zaak betreft. De VOORZITTER herhaalt, dal het hier een principiecte kwestie betreft. Thans verkreeg prof. L- VAN VUUREN uil Utrecht gelegenheid tot het houden van zijn voordracht over „Onze Volks kracht en de landbouw', in hel bijzonder ten aanzien van Zuid-Beveland". Spr. zeide dat zijn woord niet in al le opzichten opwekkend zou zijn, want hoe meer hij de zaak bestudeert, dejs te duidelijker treden de gevaarlijke ten- denzen aan het licht, die het eenmaal zoo krachtige volk der landbouwende Zeeuwen bedreigen. Spr. acht het een plicht daarover een waarschuwend woord te doen hooren, ondanks de moei lijkheden, waarin de akkerbouw van ons vaderland verkeert. De moed daartoe ontleent hij aan het „Luctor et Emergo". In zijln algemeen overzichL zeide spr. dal het welvaartspeil van een georga niseerde groep bepaald wtordl door het overschot, dat de voedselproducent, de visscher en tot zekere hoogtte ook de mijnbouw opleveren. En hel is ten slotte uitsluitend dat overschot, waardoor dc industrie, handel- en scheepvaart, transportbedrijf en de indrukwekkende metropolen van de moderne wereldge meenschap mogelijik gemaakt worden. Spr. bepaalt zich lot het overschot dat de landbouwer, de voedselproducent, op levert. Spr. gaat accoord m'et de gedach te: Arme hoeren, arm Land. Wiant al waardeert men liet werken op industri eel terrein, toch g'eldt nog altijd, dat in een land als liet onze een kracl(hige wel varende boerenstand de steunpilaar is voor de maatschapipelijike welvaart van hel geheel. Een keerzijde is het bevol kingsprobleem. Men is wel teruggekomen van de pessimistische beschouwingen van Mailbus, dat de bevolkingstoename gebonden was aan de toename van de voedselproductie en dat zoodra die uit ging boven de productie-capaciteit van dc woonruimte, vanzelf sociale remmen in werking traden, die verdere toename ver hinderen, mnl. misdaad, ellende en ten slotte zedelijke beperking. Spr. wijst er o.a. op, dat God met iederen mond ook twee handen zendt, mjaar Loch ziet men bijna overal het geboortecijfer teruggaan. Daarmede wordt z. i. de volkskracht be dreigd op de meest gevaarlijke wijze en ten onrechte wordt een tekort aan voed selproductie gevreesd; dit weet men ook in Zeeland wel. Men ondervindt, dat zelfs bij een verdubbeling van de wereldbe volking', toch nog overproductie kan plaats hebben. Dat hot overschot thans schijnbaar niet lol welvaart leidt, ligt aan dc dwHasheid van het menschdom, dat niet wil inzien, dat de welvaart niet be paald wordt door het zoo hoog; mogelijk houden van de prijzen, maar wel door een juiste verdeel ing van de laak in het geheele productieproces, met volmaakt vrije distributie. Een goed overschot is vooral jap de kleigronden slechts mogelijk als de splitsing' der bedrijven niet verder gaal dan zekere grens. Alleen dan kan er sprake zijn van ceh krachtigen boeren stand. Naar F/anleiding van het rapport-JLo- vink, wijst spr. op de toename van het aantal landbouwbedrwijven van 1898 lol 1929 met 12.500 stuks meit een gemid delde van 8 H.A., te gcr&g om in'moei lijke jaren den noodiglem weerstand Le bieden. Vooral wil spr. ook' waarschu wen legen de zedelijke beperking. Gaajl men die richting uit,, dan stopt men) zelf de bron, waaruit de leiders van bel bedrijf moeten voorkomen, maar oók zat dan binnen korten tijd de breede kern gezonde laag van geschoolde en ervaren landarbeiders, niet meer aanwezig' zijn en die weg; leidt dan ook' onverbiddelijk naar ondermijning van onze volkskracht in het algemeen, en van de Zeeuwsche groep in het 'bijzonder. Het kiezen van dien weg was een gevolg van de vreies om te leven, en die vrees moet -raein nu juist overwinnen. Voegt men daarbij de zedelijke kracht geput uit de onver woestbare levensbeschouwing gegrond op oen diep en ernstig vertrouwen in het geloof, dan zal de vrees spoedig plaats maken voor een levensblijheid en arbeids vreugde, die in de toekomst zéker lei den 'kan en moet, tol een welvarend be staan voor iederen mond,, aan wie God iimmers twee handen medegaf. In den breede ging spr. nu aan de hand van vele statistieken na, hoe se dert 1829 lol 1927 de bevolking van Ne derland toenam van 2.613.487 Lot 7.625.938 en wees hij ook' op den 'trek naar de steden van meer den 20.000 .in woners. De toename is le danken aa;n hel geboorteoverschot, want Nederland verliest steeds meer zielen door vertrék dan hel door vestiging wint. Dioch de toe)- jiame door geboorte wordt óók1 in Nei- derland steeds minder, en dé terug gang van het geboortecijfer is hel min ste in Noord-Brabant en Limburg), het sterkst juist in Zeeland. Hier is echter juist ook met de beide Hollanden en Utrecht de teruggang van liet sterftecij fer het grootst. Door dit alles 'komen in Nederland ieder jaar 100.000 njfcmve monden om voedsel vragen en eischen zij him aandeel in de woonruimte'. Ecu groot deel van de grondlooze groep van het platte land heeft getracht in de ste den een inkomen te vinden. Spr. gaal met zijn beschouwingen voort en wijst dan o.a. op de vruchtbiaaiV making van zandgronden, waardoor het veeteeit-igebied zeer toenam en daarmede de zuivelbereiding, zoodal bijv. Nooiro(- Brabanl de tweede boterproviricie is [gé worden. Ondanks de uitbreiding vain den landbouw, tuinbouw en veeteelt (zuived,) is hel aantal personen in die bedrij'ven niet noemenswaard gestegen, wat spr. ook met cijfers aantoont. De ontwikke ling van liet landbouwbedrijf vermocht de opjl-ossing van het bevolkingsvraag stuk niet te brengen. Weder aan dc hand van cjijfers wijst spr. er op, dajt 'juist het aantal personen wterkizafam in de industrie toeneemt, en o.a.. op "het ver anderen van. Zuid-Limburg in een echt jnduslrieigebied en toename vam de in dustrie o.a. in Noord-Brabant, doch al om waar industrie wordt 'beoefend. Aan de hand van vergelijkende cijfers met het buitenland, zegt spr. dat het niet juist is, dat Nederland een landbouwend tand .is, het is veeleer een industrieland. Ook juist als bij ons neemt in Eng'elfand, Bel gië en Duilschland het aantal in de i'ri- dustrie werkenden lo-e al heeft Duitschl- land wel het minste zijn agrarisch 'ka rakter ingeboet. Uit dit alles blijkt volgens spr., dat Nederland inderdaad op weg is meer het karakter van een industrieland aan te nemen dan zelfs Duitschland. Speciaal komende tot Zeeland wijst spr. er op, dat men daar wel in de eerste plaats heeft gestreefd naar het areaal bouw gronden, maar ook is de tendenz van het niet al te zeer vergrootten van het aantal monden er in werking igetreden, wat spr. aan de hand van een graphiek nader toelicht. De toename staat in Zee land bedenkelijk onderaan en sedert 1920 is een stilstand ontstaan, wat in het be volkingsprobleem wil zeggen, dat de groep is op weg naar den ondergang. De provincies Noord-Brabant en Limburg toonen een sterke vooruitgang, zoodat beide provinciën nu ver boven Zeeland zijn uitgekomen. Voor Noord-Brabant is aan te wijzen de vruchtbaarmaking der zandgronden, voor Limburg de ontwik keling van den mijnbouw, maar ook so ciaal etherisch factoren hebben veel zoo niet het meeste bijgedragen tot deze ver meerdering van de voklskracht. De pas toor en schoolmeester zijn hier in staat geweest door de eenheid van levensbe schouwing een organisatie te voorschijn te roepen in landbouw en zuivelindustrie die haar wederga in ons land nauwelijks vindt. De ernst van het verschijnsel wordt vergroot door het feit, dat het aantal hu welijk-en in Zeeland tegenover Brabant volstrekt niet zoo'n slecht figuur maakt Een ander factor is het streven liever ongehuwd te blijven wonen op den voor vaderlijken grond, dan te huwen en daar door genoodzaakt te zijn, of te splitsen of voor duur geld opnieuw in te spannen. Het eenige goede daarvan is, dat de splitsing in Zeeland niet zoo groot is als elders, wat spr. ook weer met cijfers aan toont. Ook is een gelukkige verandering ingetreden ten aanzien van de verhou ding van gebruikers van eigen land en pacht. In die beide opzichten mag men derhalve besluiten tot het behoud van de weerstandikracht der Zeeuwsche land bouwers in economischen zin. Blijkens de bevolkingscijfers echter dreigt er een groot gevaar voor de Zeeuwsche groep en het was spr.'s plicht daarvoor te waar schuwen. Hij wekt op vast te houden aan het onverzettelijk vertrouwen, dat de Zeeuwsche groep steeds geput heeft uit de eigen levensbeschouwing en zich niet te laten meevoeren met den grooten stroom, die streeft naar het behoud van een zeker welvaartspeil door verminde ring van het aantal, en terug te vinden de levensblijheid en de arbeidsvreugde, die voorwaarden zijn voor de verdrijving van het spook van overbevolking en overproductie. Er is voor alle monden plaats op deze wereld, mits men trouw blijft aan het Zeeuwsche devies: „Luctor et Emergo". Die worsteling zal nu dan gaan om het doen doordringen van hel besef in de wereldgemeenschap dat slechts een volkomen vrije productie, daar waar die geschieden kan met de geringste inspanning, verbonden met een volkomen vrije uitwisseling der produc ten aan de menschheid de welvaart deel achtig kan doen worden waarvoor door God de mogelijkheden geschapen zijn Hiermede eindigde spr. onder applaus. Van de gelegenheid om van gedach ten te wisselen, maakte de heer VOGE LAAR gebruik, die zeide uit de i ede te hebben opgemaakt, dat dus de land bouw de uitgang van alles is, de moeder dus, die echter erg stiefmoederlijk wordt behandeld. Men moest meer aandacht daar aan schenken, want de trek naar de steden heeft tot oorzaak, dat de men» sch-en het daar veel beter krijgen, en toch rnoet men ook op het land goede krachten houden. Een arbeider op het land laat in een week meer zweet dan een arbeider in de stad in een vol jaar, terwijl laatste het dubbele verdient, Men houdt te weinig rekening met de ar beidsprestatie. Het is te begrijpen dat men liever een groot loon heeft voor min der arbeid. De trek naar de groote ste den, zal daar wellicht de werkloosheid nog vergrooten, maar dan geeft men weer steun, en dit geschiedt niet bij den landbouw. Maar een der grootste oor zaken zijn volgens spr. de hooge tarief muren, wat het moeilijk maakt concur- reerend op te treden. De heer Prof. VAN VUUREN zegt, dat men zich wil verrijken ten koste van anderen. Die verdwazing zal moeten op houden. Dit zal eerder het geval zijn dan men nu denkt. In de middeleeuwen had iedere stad haar tariefmuren en nu al leen de staten, terwijl Amerika tal van staten vereenigd heeft, die onderling geen tariefmuren hebben. En al moge Genève nog niet het gew-enschte resultaat heb ben opgeleverd, er ligt daar een tendenz, waarop men met God mag hopen voor de toekomst. De heer J. DOELEMAN wees er bij de rondvraag op, dat het bestuur binnenkort een circulaire tot de leden zal richten om de meening te vragen over het makkelij ker maken in het algemeen reglement ora ook het gebouwd te belasten, wat nu alleen Walcheren en Schouwen door hun bijzonder reglement konden doen. Spr. wees er op, dat aangeraden wordt het vroege voorjaar te gebruiken voor het storten van steenslag, hem komt juist het najaar daarvoor beter geschikt voor. De heer DE REGT meent ook, dat dit moet geschieden direct na den bietentijd. De heer STIEGER kan niet langer blijven en brengt dank voor de uttnoo- diging. Met onverdeelde instemming heeft spr. de inleiding van prof. Van Vuuren gevolgd, al heeft deze de Zeeuwen ook een harde les gegeven. Spr. twijfelt niet of de lezing moet resultaat hebben, Spr. uit de beste wenschen voor den groei en bloei van den bond, en verzekert dat Ged. Staten steeds met belangstelling diens doen -en laten volgen. De burgemeester van Kruiningen, de heer ELENBAAS, bracht dank voor de uitnoodiiging aan het gemeentebestuur. Het verheugt spr., dat deze vereeniging haar jaarvergadering in het kleine Krui ningen heeft wiilen houden, waar men zich, dank zij het waterschapsbestuur, zoo veilig gevoeld. Spr. hoopt dat het doel van den Bond steeds meer en meer bereikt mag worden. Hierop sloot de VOORZITTER, die reeds eerder pref. Van Vuuren dank had gebracht, de vergadering. Spoedig daarop had in hotel „De Ko renbeurs" de goed verzorgde gemeen schappelijke maaltijd plaats, tijdens wel ke dc heer Dieleman eerst een dronk op de Koningin en Haar liuis instelde en daarna op de jonge dames van den land- bouw'huishoudcursus, die zich belangloos bereid hadden verklaard aan tafel te be dienen. De waardeering' voor het werk der Z.- Bevelandschc schoonen sprak ook uil de uitnoodiging deel te nemen aan den nu volgenden r ij t o e r. Te twee uur werd Kruiningen verlaten en reed men eerst naar de sljuis' va(n het waterschap Kruiningen aan de Wester- schelde, waar een gemaal onnoodig is, daar bij laag w'aler het overtollige pol- derwater kan worden geloost, mede dank zij den verbeterden toevoer, tengevolge van vergravingen der walerleiding. Hel tweede oponthoud had plaats bij het deel van den nieuwen weg dat thans in winding' is en waar de ingenieur van den Rijkswaterstaat ce-nige mededéelin- gen kon doen over dit voor het verkeer zoo belangrijke werk. De waarheid daar van bleek op den verderen tochl, toen verschillende reeds voor het verkeer opengestelde nieuwe wegvakken werden gepasseerd, waarbij de groote verbe tering in oogenschouw genomen werd. De derde halte was le Batth aan de- nu door den lagen waterstand dr-oogllgge-ndé haven. Van dit weinig' bezochte plekje van Zuid-Beveland heeft men een keurig uitzicht op het deel der Schelde waar België begint, op Oostelijk Z.Vlaanderen; op Brabant met W'ocnsdtecht, Osseu- drechl enz., maar ook op België zelve en hij helder weer zelfs op Anlwerpeln, maar ook opeen sleepboot die daar rustig soms weken lang ligt tc wachten op hel oogenblik, dat oen schip hul'p noodig h eeft. Via den nu minder gevaarlijjken, doch beruchten overweg hij Rilland en door het aardige, zindelijke Ierseke werd dc dijlkverhoog'ing bij Iersckschen dam' be reikt, die ook mét belangstelling in oogenschouw werd genomen, waarna de offieieclc tocht was geindig'd en ieder een auto opzocht die hem of direct huis waarts of wel bij een trein of boet bracht, waarmede hij naar zijn woon plaats kon terug keeren. Het was voor de deelnemers aan vergadering en excur sie weer een leerzame dag geweest. STOOMKETEL GESPRONGEN. - Op de locomotief van een goederen trein sprong op ongeveer vijftig K.M. afstand van Wjinnipeg de stoomketel. De machinist en de stoker werden gedood; drie personen werden gewond. NA NEGEN JAAR TERUGGEVONDEN. - Ongeveer negen jaar -geleden werd bij een inbraak' le IJ m u i d e n een k.islt- je ontvreemd, dat 'behalve een spaa.rbankl- 'boelk(je en eenige effecten ook contan ten bevatte. Dezer dagen is bij het graafwerk' voor de sluiswerken hel kistje- teruggevonden. De papieren warén allo,, hoewel: zwaiay gehavend, nog aanwezig, doch de con tanten waren verdwenen. UIT DEN TREIN GESPRONGEN. Een Dui'tsche dame uit Haarlem was naar Amsterdam gegaan, om daal den Duitschen trein via Arnhem tc ne men en zich naar Stuttgart te hegeven. Zij' nam echter den trein, die via, Brussel naar Bazel gaal en merkte haar vergis sing: eerst toen de trein op weg was. -Hierover maakte zij zich zoo zenuwach tig, dal zij pardoes uit den trein sprong. De bestuurder van een uit H,a,arleml ko menden trein zag' haar op de spoorbaan loopen en wist zijn trein nog bijtijds lot stilstand le brengen, wla.arna de dame werd opgenomen. In Amsterdam werd zij aan een ver hoor onderworpen, waarbij' zij zich uiterst verward betoonde. Zij' z,at vol schrammen en builen, maar w'asi er overi gens wonderlijk goed afgekomen. UIT HET RAAM GESPRONGEN. Te Leiden is de 43-(jarigfc J. A. S. in een vlaag van vers tan ds verb ij 31e rijps uit de tweede verdieping van zijn w.o nimg -op straat gesprongen. Hij was op slag dood. ZELFVERGASSING. Te Parijs heeft een man, tijdens de afwezigheid van zijn vrouw, zichzelf en hun vier kinderen gedood door hel stoken van een houts koolvuur in het tevoren geheel gasdichl gemaakte huis. EEN WARE SLACHTING. Bij den landbouwer H. K. in den Wilpschen achterhoek zijn op een nacht 125 kippen doodgebeten, naar de gevonden sporen te oordeelen door honden. Stamgast: „Spelen die dames ook iets op verzoek? „Ober: „Zeker mijnheer." Stamgast: „Vraag dan of ze een spel letje willen gaan tennissen." (Passing Show.) cp Woensdag 23 Juli 1930, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken 1. Notulen vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming tijdelijk Wethouder. 4. Benoeming tijdelijk leeraar Wis- en Natuurkunde Gymnasium- 5. Benoeming tijdelijk leeraar He- breeuwsch Gymnasium. 6. Benoeming gemeente-vroedvrouw. 7. Benoeming tijdelijke leeraren Avond school voor Nijverheids-onderwijs. 3. Hernieuwde vaststelling heffings- en inverderings-verordeningen scho olgelden gewoon Lager Onderwijs enz. 9. Wijziging heffmgs-vererdening schoolgelden Nijverheids-onderwijs- 1G. Regeling 1930/1931 voor openbaar vervolgonderwijs. 11. Herstemming over voorstel-Paul c.s. nopens in 1930 'ie genieten verlof door gemeente-perscneel- 12. Vaststelling jaar-rekeningen 1929 van a. Gasfabriek b. Duinwaterleiding 13. Uitbreiding waterleiding-buizennet In Nieuwen Vlissingschen weg en Lage weg. 14. Kosten 1930 Arbeidsbemiddeling- 15- Goedkeuring rekening 1929 Vee" en Vleeschkeuringsdienst. 16, Goedkeuring begroo'iing 1931 Armenraad. 17, Aankoop sloot bij Kleverskerk- schen weg. 18, Beslissing op vcorstel-Jeronimus tot wijziging der Algemeene Salarisver ordening, Middelburg, den 18 Juli 1930, De Burgemeester, P, DUMON TAK, AFSLUITING OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: dat Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij hunne beschikking van 11 Juli 1930 no. 216, 2e Afd„ aan het Bestuur van den Polder Walcheren toestemming hebben verleend het gedeelte van den rijweg, vanaf het Domburgsch Schuitvlot en de aansluiting met den Langeviele-singel van 1 September tot en met uiterlijk 31 December a.s. voor het openbaar verkeer met rij- en voertuigen en vee af te slui ten. Middelburg, den 17 Juli 1930. Burg. en Weth. voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. V,AN DER VEUR, Secretaris. DIENSTPLICHT. Uitspraak in zake vrijstelling!. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvragen om vrijstelling van den diensl- plicht betreffende' de hieronder genoemt- de personen de uitspraken zijn geschied; 'bij ieders naam vermeld. JACOB DANIEL LORIER, lichting 1929, voorgoed vrijgesteld wegens k|Cfsl(- winnerscliap met ingang van 1 October 1930, door den Minister van Defensie, 8 Juli 1930 VIIe, afdeeling), no,. 285 V. JOH AN JACOBUS SMIT, lichting) 1930, vrijgesteld wegéns kostwinnerschap voor een jaar met ingang vjajn 1 October 1930-, door clen Minister van Defelnsiéy 12 Juli 1930. Vile afdeeling, no. 229 V. Tegen elke uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag de'zer hekendmdj- kmg; in 'beroep worden getkiomen. Middelburg, 18 Juli 1930. De Burgemeester j J. ONDERDIJK, wnd. F.lectr Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg. krege 16

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6