Op Reis Jaarrekeningen 1929 Duin waterleiding. RECHTZAKEN. LANDBOUW. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Van onze adverteerders. enkele zeeuwsche gevelsteenen. BURGERLJKE STANDT bevolking. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland O de gemeentebegrooting worden opgeno men. Aankoop sloot. In de vergadering van 29 Januari 1930. werd besloten, ten behoeve van d«n aanleg van een industrieterrein, van dén Polder Walcheren aan te koopen onge veer 1000 vk. M. grond en water, ge legen aan den Kleverskerkschen weg. Teneinde een goed overzicht te ver krijgen, welke hoeveelheid grond van den ouden dijk daar ter plaatse nog zal kun nen worden bestemd voor den aanleg van de werken ten behoeve van den nieu wen dijk is het naar de meening van B. en W. noodzakelijk thans te beslissen of het gewenscht is ook het overige ge deelte van bedoelde sloot aan te koopen. Het verdient n.l. aanbeveling om, wan neer tot den aankoop zou worden over gegaan, de sloot te dempen met grond zooveel mogelijk afkomstig van den ouden dijk, aangezien deze grond in de onmiddellijke nabijheid daarvan aanwe zig is, terwijl bij eene eventueele latere demping, wanneer de oude dijk reeds ge heel zal zijn afgegraven, daarvoor grond of zand moeten worden aangevoerd, wat ontegenzeggelijk de kosten belangrijk zou doen stijgen. Bovendien wordt nu door de Rijksbijdrage in de loonen van de te- werk-gestelden een groot deel van de kosten door het Rijk gedragen. Het is derhalve naar hunne meening gewenscht te trachten de sloot reeds nu in eigendom te verkrijgen, en daarvoor is nog te meer reden, omdat anders in het terrein eene vrij breede strook grond zal komen te liggen waarover de Ge meente niet vrijelijk de beschikking heeft, hetwelk voor eene eventueele exploi tatie van het industrieterrein groote moeilijkheden zou kunnen opleveren, om dat dan het terrein als het ware in twee stukken is verdeeld en voor het over- groote gedeelte nog van het kanaal afge scheiden. In verband met een en ander hebben Burg. en Weth. zich gewend tot het be stuur van den Polder Walcheren, dat in beginsel bereid is, de sloot welke een lengte heeft van 1000 M. en een breedte van ongeveer 6 M., in totaal dus een op pervlakte van ongeveer 6000 vk, M., aan de gemeente te verkoopen voor f 0.25 per vk. M. of derhalve in totaal voor f 1500.—. Intusschen zijn de kosten van het dem pen van de sloot niet begrepen in de oorspronkelijke begrooting voor het ma ken van het industrieterrein. De kosten daarvan zullen volgens mededeeling van de Heide-Maatschappij bedragen onge veer 12000 kub. M., zoodat de totaal- kosten van demping f 8400,zullen be- loopen. 4 Daarbij komt nog een bedrag van f 0.40 per M. terreinafzetting over een lengte van ongeveer 1000 M., vormende een bedrag van f 400.zoodat dus voor de bovenomschreven doeleinden in totaal nog een bedrag van f 10300.— zal noodig zijn. Naar raming zal de uitvoering van de werken aan arbeidsloon eene som van f 8000.vorderen, waarin het Rijk 55 pet. bijdraagt, zoodat tenslotte zuiver ten laste van de Gemeente zal komen f 5900.—. Burg. en Weth. stellen voor over te gaan tot den aankoop van de sloot, in egendom toebehoorende aan den Pol der Walcheren, voor eene som van f 0.25 per vk. M., en in verband daarmede aan hen voor deze doeleinden een crediet te verleen en van f 10300. De C. v. Fab. vereenigt zich met het voorstel. De C. v. Fin. deelt mede, dat zij in het voorstel zal berusten, ofschoon zij het onaangenaam vindt dat dit weer achter aan komt en hoewel zij van meening is, dat „Walcheren" nogal een ruimen prijs vraagt voor zijn oppervlakte slootwater. Jaarrekeningen 1929 Gasfabriek* Burg. en Weth. leggen over de jaar rekeningen der Gasfabriek over 1929 en stellen zij voor om, waar het bedrijf nog slechts f 23615.93 reserve heeft, de nettowinst ad f 18269.03% te reser veeren. Zij merken nog op, dat op de begroo ting 1929 laatstelijk als netto-winst was geraamd f 13964.23 De C. van Fin. vereenigt zich met het voorstel. Vervolgens leggen Burg. en Weth, over de jaarrekeningen van de Duinwa terleiding over 1929 en stellen voor om, waar het bedrijf geen reserve heeft, het netto-verlies ad f 1919.34 door de Ge- d°en aanzuiveren. i ^',n?.®,rken no£ °P> ^at de begrooting f 6837 nettoverbes was geraaml De C. van Fin. vereenigt zich met het voorstel. Beïrijfkeningen 1929 Electr' Ten slotte leggen Burg. en Weth. over de jaarrekeningen van het Electrisch- Bedrijf over 1929. Zooals daaruit blijkt, werd over 1929 een netto-winst behaald van f 47.375.18 en was op 31 December 1929 een totaal reserve aanwezig van f 76.943.61, terwijl op dienzelfden datum in het bedrijf was vastgelegd een kapitaal van f 399.430.57 Waar, de reserve mag stijgen tot ten hoogste 20 pet. van het in het bedrijf vastgelegde kapitaal, stellen Burg. en Weth. voor van de beschikbare f 47.375.18 eene som van f 2942,50 toe te voegen aan de reserve en het restant ad f 44.432.68 als winst-saldo in de Gemeentekas te doen storten. Zij merken nog op dat op de Gemeen- tebegrooting 1929 laatstelijk als te ont- j vangen winst-saldo was geraamd f 31.059.11 waarbij natuurlijk niet gere kend kon worden met toevoeging van winst aan de reserve. De gemeente zal dus in casu f 13.373.57 meer ontvangen dan waarop was gerekend Zonde- winst-toevoeging aan de reserve zou du hoogere ontvangst echter f 16.316.07 zijn. De C. v. Fin. vereenigt zich met he'; v oorstel. Uitbreiding waterleiding buizennet. Berg. en Weth. deelen mede, dat zich iv den Traaisingel en den Nieuwen Vlis- singschen weg tot perceel E 164 een 3-duims waterleidingsbuis bevindt en onlangs in den straatweg naar Koude- kerke een 6-duims leiding is gelegd tot „Vijvervreugd". Thans heeft hen een verzoek van de Woningbouwvereeniging „Koudekerke" bereikt om haar 16 per- ceelen aan den Lagen weg, die den Nieu wen Vlissingschen weg met den straat weg naar Koudekerke verbindt, aan te sluiten op het buizennet. Als noodmaatregel betrekken bedoelde perceelen nu hun water uit een tapkraan vóór het perceel Nieuwe Vlissingsche weg E 165. Verlenging alleen van de 3-duims buis bovengenoemd op zoodanige wijze, dat de meervermelde perceelen daarop kun nen worden aangesloten is technisch niet mogelijk, omdat alsdan de druk te gering zal zijn. Voor een goeden loop van het water in de buizen verdient een verbinding van het net in den Nieuwen Vlissing schen weg met dat in den Koudekerk- schen weg door middel van een 4-duims buis in den Lagen weg aanbeveling. Daarmede zal dan gelijktijdig de druk in alle genoemde wegen gebaat zijn. Bij aansluiting der perceelen in den Lagen weg zullen tevens de 5 perceelen aan den Nieuwen Vlissingschen weg, niet ver van den Lagen weg, van water kunnen worden voorzien. Daartoe zal de 4-duims-buis, te leggen van het tegen woordige eindpunt aan den Nieuwen Vlissingschen weg, verder langs dien weg en daarna in den Lagen weg tot het laatste der 16 perceelen, ook voorbij de kruising tusschen Nieuwen Vlissingschen weg en Lagen weg met 40 Meter be- hooren te worden verlengd. Uitvoering van deze werken, bestaan de in een buis-verlenging met 555 Meter resp. 40 Meter zal een uitgaaf vorderen van f 3150. Voor de betrokken 21 perceelen zal gedurende 10 jaar 10 pOt. van de kosten per jaar als wateropbrengst gegarandeerd worden, hetgeen |per pierceel dus neer komt op f 15 per jaar. Het is dan voorts de bedoeling, dat, zooals boven reeds opgemerkt, de buis in den Lagen weg' wordt doorgetrokjken van het laatste perceel af tot aan den Kondekerk'schen weg. Daartoe is een ver lenging met nog 820 Meter, vorderende een to taal-uitgaaf van f 3550 noodig. Resumeerende verzoeken B. en W. een creidiet van f 3150 f 3550 f 6700 voor uitbreiding en versterking .van het net op de hiervoren omschreven wijze. De G. v. Fin. en Fab. vereenigen zich met 'net voorstel. Voor de Woensdag! te houden raads vergadering zijn de volgende ingekomen stukken ter visie geiegjd. Het reeds gepubliceerde adres van den Centralen Nederlandsche Ambtenaars- bond en van den Nederlandschen Bond van personeel in overheidsdienst om dit jaar reeds minstens 12 werkdagen ver lof ioe te kennen. Een voorstel van den heer Mes om1 te bepalen, dat de rechthebbenden uit het Algemeen weduwen en weezenfonds der gemeenteambteniaren minstens een portie van f 25 krijgen en daarvóór zoo noodig van gemeentewege een bijsljag te ver strekken. De heer Mes wijst er op, dat de gemeente destijds een maximum v. n f 50 voor schreef en dan. ook gerust een minimum uitkeering kan bepalen. Een verzoek van de vereeniging ,,Moa- derheil" te Breda otal subsidie, wia,arbiji er opgewozen wordt, dat in 1929 in het ge sticht 87 ongehuwde moeders verpleegd werden, 137 buiten echt geboren kinde ren er worden opgevoed en ook gehuwde* kra-almVrouwen worden opgenomen. Een verzoek van de heeren J. F. Heemlskerfc en M. L. Jacobson om de pOort tusschen hun perceelen op den Dam v,an de gemeente in erfpacht te mogen krijgen. Eenn dankbetuiging van Vreemdelin genverkeer voor de toegestane f 500, waardoor het nieuwe album! van Middel burg en een reclame pijaak.konden wor den uitgegeven. Een verzoek van de iafd. Middelburg en om'streken van den Nederl. Bond van koffiehuis- en restaurantshouders en slij ters om1 op 30 Augustus' en 1 Septiem- ber geen tapverbod van kracht te doen zijn. B. e-n W;. zeggen als hun meening, dat op 30 Augustus geen taipverbod zal gelden, doch wel op 1 September zijnde de dag, wiaarop algemeen den jaardag van de Koningin zal worden gevierd. Zij stellen voor in de a.s. vergadering een beslissing in dien geest te nemen. Ned. Herv, Kerk. Mr. A. Wiagner, cand. te 's-Gravenhage is beroepen te s-Heerenhoek-Nieuwdorp. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30,60 tube80ct PUMOL (Ingez. Med De rechtbank te Dordrecht ver oordeelde den gewezen gemeente-chtvan- ger van Papendrecht C. A. wegens ver duistering van ruim' f 36000 tat 1 jaar gevangenisstraf. Naar de Zeeuw verneemt zal de in gebruikneming van de Nieuwe Geref. Kerk te Goes, aanvankelijk bepaald op Donderdag 28 Augustus plaats hebben op Vrijdag 29 Augustus. De zuivelexport naar Duitschland. In verband met de bezw'areii welke onze zuivel-export naar Duitschland be dreigen, tengevolge van de overeenstem ming welke er tusschen Duitsche en Fin- sche belanghebbende partijen bereikt schijnt te zijn, over de regeling van den boter- en kaasinvoer en de wijziging van de handelsverdragen lusschen deze beide landen, welke daarvan het gevolg zal zijn en mede met het oog! op de aan zelce|r- heid grenzende waarschijnlijkheid dat binnenkort het verhoogd invoerrecht op boter in Duitschland in werking treedt, gevolgd door een verhoogd invoerrecht op 'kaas, terwijl het niet buitengesloten is dat het invoerrecht op boter nog meer verhooging zal ondergaan, of langer van kracht zal blijven, dan aanvankelijk in de bedoeling lag, heeft de Algemeene Ned. Zuivelbond zich met een adres tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gericht. De Bond zegt daarin dat door dezen gang van zaken voor ons belangrijkste af zetgebied van boter en kaas voor onze zuivelexport een zeer zorgvolle toestand! ontstaat. Verzocht wordt hierop in Berlijln te wijzen en all'es le doen oor le voorkomen dat de wjaarde van de meest begunsiL'i- gjings-clausule in ons handelsverdrag meit Diuitschland op deze wijze toit niets wordt teruggebracht. Veilen van blauwe eigenheimers. Uitgaande van den Kring Walcheren der Z.L.M. ein de Coöp. VeilinlgstvereenK- ging Walcheren, had Dondedrag in het Schuttershof te Middelburg eene verga dering plaats met de landbouwers, die mede wenschten te werken om te komen tot het veilen van blauwe Eigenheimers. De voorzilter van den Kring^ de heer jhr. P. ,T. Boogeert opende de vergade ring, heette de aanwezigen welkom en zelle in het kort de bedoeling uiteen. De voorzitter der Ye ill ngsve reen i gingdc heer B. Kcole gaf nog eenige wenken en voorbeelden hoe men toit het veilen is gekomen o.a. van vroeg© aardappelen. De lieer ir. v. d. Plassche^ rijktstuin- bouwconsulent, Igaf daarna een resumé van de veiling der landbouwproducten! in het algemeen. i Noodig is z.i. dat groote gelijkvormige partijen te koop worden aangeboden op een centraal punt. Hier voor is noodza kelijk'. dat de verschillende dorpen groe pen vormen, die als groep lid der veiling zijn. Na eenige gedachtenwisseling meende men nog geen vast© besluiten te moeten nemen, doch deze zaak a.s. winter in de verschillende dorpsafdeelinjgfen in be handeling te moeten brengen. Verschillende aanwezigen stelden vra gen welke de heer v. d. Plassche of ide voorzitter beantwoordde: Laatstgieinoem/- de sloot daarop de vergadering met dank aan hen, die waren opgekomen. Geslaagd voor diploma huishoud kundige, aan de huishoudschool Laan van Meerdervoort le Den Haag, mej. E. C. Boelen alhier. Geslaagd voor 2e stuurman I. Pt Gazan. leerling van de „de RuijterschooF' te Vlissingen. Meisje: ,,D a t moet ik tenminste zeggen je hebt de betamelijkheid samen met m ij te vallen, en dat is meer, dan ik van de mannen kan zeggen waarmede ik ge reden heb," (London Opinion De firma Derth uit Vlissingen heeft bij den heer J. Munter in de St. Janstraat een Oolumbia Kotster geplaatst een toe stel, dat zeer vérsterkte radio- en grama- phoonmuziek brengt, wat in een dancing zeker te pas komt. Aan de kwaliteit van de muziek komt het toestel ook zeer ten goede. Zoowel in steden als op het platte land worden vaak huizen met gevelsteenen aangetroffen. In bet algemeen vinden we als opschrift in deze steenen enkele vers regels, die ons wat vertellen van 't huis of zijn eersten bewoner, öf er wordt ons een zedekunaige waarheid, öf een histo risch belangrijk feit meegedeeld. Eenige van deze opschriften volgen hier. In Middelburg in de Spanjaard straat staat b.v. het, den meesten Mid delburgers zeker welbekende: „In den meesten voorspoet Behoeft men den besten raedt". Anno 1794. En op een aangrenzenden gevel staat dan, naar men ook wel reeds gelezen zal hebben, verder te lezen „In tegenspoed komt geduld te baat." Op den dam Noordzijde zag men dan ook zeker reeds MET CHRISTO 1638 RYCK IN ALS en daaronder „In den Ingelschen Krayer." Ook in Vlissingen vindt men enkele heel aardige opschriften. In de Nieuw- straat staan in een huis twee steenen. Op den eersten leest men „Het is voor menigeen groote pine Dat hi de sonne in 't water siet scine. Op den tweeden „Het is voor den zeeman gheen pin Dat hi de maen Bi naghte siet staen," Vroeger was in deze straat ook nog een pand, waar in den gevel een kogel gemetseld zat, met het bijschrift „Door mijnen val Werd dit huis een beestenstal." Anno 1809. Door het bombardement der Engel- schen in 1809 n.l. was deze woning ver nield, en na herstel had men haar in een veestal veranderd. In de St. Jacobstraat (no. 10) staat in den gevel een toren gebeiteld, met het opschrift „Den Bosschen Torenbouw, die heb ik hier doen stellen, Ter eeren van Nassau, ten spijt van Sijn Rebellen." Een vaandrig van Frederik Hendrik, Pieter Janssen, zette tijdens de onder handeling met Grobbendonck over 's Hertogenbosch (1629), de geuzenvlag op den toren. Naar zijn geboortestad weergekeerd, liet de vaandrig zich een huis bouwen en liet boven beschreven steen in den gevel zetten. Dat huis „kon er wel af, want Pieter Janssen bad voor zijn dappere daad, behalve een „aller- loflijkst" getuigschrift, een beurs met 500 dukaten van den prins ontvangen. Ook op Schouwen vinden we aardige gevelsteenen; te Haamstede vond ik op een boerenwoning: „Dit huys is gebout Beyt groene Woudt Hij doet wel, die op Godt betrouwdt En er onder D. Backer 1763. Te Zierikzee vindt men een schip met vijf rood-wit-blauw vlaggen, in een gevel, met het onderschrift: Dit Schip is present gedaan door Pieter van Een(e)naam Deken van Schippers gilde. Anno 1772. Op het oudemannen en vrouwenhuis te Goes staat boven de deur „Tot Hulp én Troost van Man en Vrouw Is opgherecht dit nieu ghebouw. In Ruste ider Hier Sijn Tijt En Teynde van Sijn Leven Slijt." (Anno 1655). Tenslotte nog een opschrift, dat ik boven het lijkenhuisje te Sinoutskerke (Zuid-Bev.) vond (onder een doodshoofd, in natuursteen gebeiteld): „Dat ghij nu sijt waeren wij voor dese Dat ick nu ben Suit ghij haest wesen. Siet vrij op mij En vraecht alleman Oft iemandt 't gheslach wel kennen kan. Gedenckt opt sterven." (Anno 1637). L. de B. Marnixptein C 13bove<n, Breskens; mejj. C. Brassier v. Soelen, Vliscirngscle traat E 4, Den Helder; J. Torbijn, Nieuwe Vlissingsche weg G 194, Middelburg; C. ToFbijn-Caslel, Nieuwe VlisMnglsche weg C 194. VlissingenG. Slroo en gezin, Middelburgsche straal A 262, Middelburg. Vertrokken: Mij. A. H. Vos, A'beelschen we-gj A 250, tiaar KoudekerkeJ. Theune en gezin\ Vlissingsche straat B 180, VUssingen; M. v. Sorgen, Nieuwe Vlissingsche weg C 203, Goes; D. J. v. d. Putte,IMiiddelbung^ sche straat A 186, KoudekerkeC. D. Jonigepier, Nieuwe A'beele C 214, Mid|- del'burg; J. H. Keij'zer en gezin, de Deckerstraat G 25, Den Helder. Vlissingen. Van 1017 Juli Ondertrouwd C. Geljon 39 j. en C. Joosse 36 j.; G. F. H. Hendrikx 33 j. en E. J M. van Hoepen 31 j„ J. J. Janse 24 j. en C. Florusse 20 j. Getrouwd: L. de Nooyer 25 j. en M. Oreel 22 j.; J. A. Duine 23 j. en A. P Verhage 23 j,; J. Torbijn 27 j. en C, Castel 26 j. Bevallen: M. van den Broek geb. Oos- terwaald d.; P. A. M. Geleijn geb. Schee pers, z.; C. M. Tabak geb. Fliers, z.; C. A. Siegenthaler geb. Kikkert, z,; J. C. W. De Dobbelaere geb. van Hoorn, z.; P. C. Bleijenberg geb. Klein, d.; Th. de Koster geb. le Feber, d.; A. Quite, geb. Schenk, d.; M. E; C. Antonisse geb, van der Hoeven, z,; J. Dasbach, geb. Colijn, z,; J. Gebraad geb. Jacobse, z.; P. M. V-entevogel geb. Suurmond, z.; J. van de Gruiter geb. Schroevers, d.; N. Castei geb. Schrijver, z. Overleden J. P. Kroes vrouw van J. C. Nieuwdorp 59 j.; P. J. J. Geleyn, z. 1 dag; W. Dekker wedr. van E, Adriaan- sen 87 j.; M, Wijsman vrouw van H. B. A. van Hal 46 j.; J. C. Kopmels man van A. van de Woestijne, 67 j. O, en W. Souburg, Van 1017 Juli. Bevallen: J. J. Puit, geb. Hoek, z. T, J. Luijten, geb. van Gellekom, z. W. van Maldegem, geb. Flipse, z. In de le helft van de maand (Jul* 'zijn de volgende personen in de gemeente o. en w.-souburg. I nigieko men: C. Pitstra en gezin, van Teijlingeinstr. B 225 van Rotterdam; me!j. v. Staph Zweedijk, Braamstraat B 42, Krabben- dijke; mej. E. Keim, Middelb'urigjsche str. A 279, Vlissingen; mej. J. Boone Marijis, Groote A'beele A 220; St. Laurens; C. Mannaart, Buteuxstxaat B 210, VUsjsip- gen; J. S. Adriaanse en gezin, Wissel C 37, VtissingenL. Boone, Groote A'beele, A 220, Koudekerke; 'S. F. de Jonge. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen O. en W. Schelde meldt de volgende aanvragen; Binnenland: ZWOLLE, bekwaam kuiper, dadelijk, loon nader overeen te komen, vóór ón|- geveer twee maanden. TILBURG, 3 gehuwde boerenknechts, (R.K.), voor landgoederen gelegen ori el,er Alphen (gem. Alphen en RieJ)^ bij voorkeur arbeider b. m. melken, er wor den géén z.g. zelboeren gevraagd, doch arbeiders die onder toezicht van een opzichter werken f 18—f 20 p. week! voor vast, alsmede vrij wonen. ROTTERDAM, zeer bekwaam anker- wikkelaar, zoo spoedig mogelijk, lóón f 35—f 38 per week; voor vast; moiejt beslist zeer bekwaam vakman zijn, en zoo noodig als voorman kunnen optre den. DEN HELDER. 4 steenzetters voor het zetten van basaltzuilen en Noorsche sleen, zoo spoedig mogelijk, tariefwerk1, voor plm. 10 weken. TILBURG, bo uw kundijgj-op zi ch ter tee kenaar, voor hel verrichten van werk zaamheden van bouwkundigen aard, voor tijdelijk, salaris f 2150 per jaar. Solli citaties voor 19 Juli a.s. HAARLEM. 2 mach.-houtbewerkers, di rect, loon nader overeen te kamen, vóór vast, reiskosten worden bij oproeping vergoed, moeten 'b.z. met bewerking van teakhout. DEVENTER, locomotief-machinist voor smal spoor, zoo spoedig mógelijk, stan- aardlooin f 30 per week, voor ónbepaall- den tijd, moeten bekwaam zijn, liefst bekend met bank werk, werk is te Eefde aan het Twenthe-Rijnkanaal. AMSTERDAM, bouwkundige, dadelijk1, inoet in het bezit zijn van diploma (M; T.S. en eenige jaren practijk hébben^ leeftijd niet boven 30 jaar. AMSTERDAM, bouwkundig-ingenieur, dadelijk, met eenige jaren practijk, leef tijd niet boven 35 jaar. HILVERSUM, echtpaar, 30-40 jaar, vrouw voor de keuken, man als hulp der vrouw, en stoken van ketel voior Centr. verwarming, zoo spoedig mogelijk, loon nader overeen te kamen, met kóst en inwoning, bovenWeediug, belasting, vuur en licht enz. vrij. HOOFDDORP, 58 vlastrekkers, voor ongeveer 3 weken, f 1.251.35 per 100 schrank, logies met koffie vrij. KATWIJK, eenige jongens voor de hai- ringvisscherij, leeftijd 16 jaar en ouder. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Juli. 22 Gapinge, Hofstede v. d. Harst. 23 Veere, hofstede, Lo©ff en Hiaolen. 25 St. Laurens, Inspan, Ver vaat en Willeboordse. 28 Veere, Inspan Vervaat en Willeboordse. 30 Zuidzande, Landbouwersinspan, Mij!S. 30 Souburg, Huis, v. d. Harst.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7