LANDBOUW. RECHTZAKEN. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LEGER EN VLOOT. BELGIE NA H ONDERD JAREN. ft GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND ft R. van Leeuwe te iJzendijike, mej. A. Loiozei te Breskteinis, A. Luteijn. te Sluis, TX de Ridder en mej. S. E. Risseeuw, heiden te Oostburg'. Rechtshouden bij het drijven van vee. Het Kon. Ned. Landbouw-Comité richtte het navolgende adres aan den mi nister van Waterstaat „Voor veel streken van ons land is de bepaling, dat het vee op de kustwegen steeds rechts van den weg moet blijven, voor de veehouders in hooge mate hin derlijk. Bij het snelverkeer in dezen tijd kan de noodzakelijkheid van een derge lijke bepaling echter niet geheel en ai worden ontkend. Evenwel zou door een kleine wijziging van het bedoelde artikel 6 van het Mo tor- en Rijwielreglement aan het be zwaar der veehouders wel eenigermate tegemoet zijn te komen, zonder het snel verkeer veel te schaden n.l. door aan het college van B. en W. eener gemeente machtiging te verleenen voor bepaalde tijden van den dag van het bedoelde ar tikel afwijking toe te staan. Door de re geering zou daarbij kunnen worden be paald, dat als tijdsruimte waarbinnen een afwijking als hier bedoeld mag worden toegestaan, in hoofdzaak zal gelden de tijd van 12 uur middernacht tot 8 uur voormiddag. De vee houders zouden dan tot 8 uur voormiddag hun vee over de kunstwegen kunnen drijven en aangezien het snelverkeer in de genoemde tijds ruimte niet zoo belangrijk is, zou dit van deze wijziging niet veel last onder vinden. Alleen voor die gemeenten, waar het boerenbedrijf er geheel op is ingericht dat het vee tegen den avond weder op stal wordt gezet, zou aan B. en W. de bevoegdheid kunnen worden verleend, voor enkele andere uren van den dag af wijking van het wettelijk voorschrift toe te staan. Het Koninklijk Nederlandsch Land bouw-Comité spreekt hierbij de hoop uit, dat Uwe Excellentie wel zal willen be vorderen, dat artikel 6 van het Motor en Rijwielreglement wordt gewijzigd in den zin als bovenbedoeld." Op dit schrijven is van bovengenoemden bewindsman een antwoord ontvangen luidende „Uw nevenvermeld schrijven heb ik ter kennis gebracht van de commissie in zake herziening van de wettelijke bepa lingen betreffende het motor- en rijwiel- verkeer, Na ontvangst van het rapport dezer commissie zal ik gaarne nader over wegen, in hoeverre het wenschelijk is het Motor- en Rijwielreglement in den door u aangegeven zin te wijzigen." Bestrijding mond- en klauwzeer. De Minister van Binnenlaaictsche Zaken en Landbouw heeft met ingang van 15 Juli 1930 ingetrokken zijn Beschikking van 13 Juni 1930, waarbij werd verbo den het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens naair een kring, omvattende hel eiland Voornc en Putten. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 9 Juli veroordeeld we gens met een jrijwiel een verboden weg be rijden: C, E. te Vlissingen; A. G. en P. V. allen te Vlissingen f 3 sub, 3 d. h,Ma G. te Middelburg f 2 b sub. 2 d. h.; niet op de eerste vordering rijbewijs vertoonen: P. J. K. te Oudenbosch, tij delijk te Middelburg f 10 b. sub. 10 d. h.; met een motorrijtuig wegrijden zonder nummer en letter verlicht is: C. de V. te Middelburg f 10 b. sub. 10 d. h.; openbare dronkenschap: J. P. te Nieuw- en Sint Joosland, J. P. te Vlis singen ieder f 15 b. sub. 15 d. h.; idem bij eerste herhaling G. de M. te Middelburg f 25 b. sub. 25 d. h.; loopen over eens anders grond: Pa. Aa. A. en M. A. V, beiden te Vlissingen, ieder 1 10 b -sub. 10 d. h. te Middelburg zonder toezicht eene ladder op de straat anders dan behoorlijk vastgemaakt laten staan: H. A. P. te Middelburg f 3 b. sub. 3 d. h.; te Middelburg zonder vergunning voor werpen aan de huizen te koop aanbie den: M. de P. te Koudekerke f 3 b, sub. 3 d. h.; M. J. M. F. te Middelburg f 2 b. sub. 2 d. h.; te Oost- en West-Souburg op de pu blieke straat noodeloos luidkeels zingen: J. V., I. M. de V., J. V., A. C. en J. J. D. allen te Oost- en West-Souburg, ieder f 5 b. sub. 5 d. h. Het hulp-telegraafkantoor te Dom burg wordt gedurende het tijdvak van 16 Juli tot en met 31 Augustus in recht- streeksche gemeenschap gebracht met het telegraafkantoor te Rotterdam. Ged. Staten van Noord-Brabant heb ben vergunning verleend aan de N.V. Stoomtramweg-Mij. AntwerpenBergen op ZoomTholen te Bergen op Zoom voor een autobusdienst van Bergen op Zoom over Vogelenzang naar Tholen. Verplaatst met ingang van. 1 Augu's'- lus a.s. de telegrafist le klasse M. Even aars va,n het P. en T.-kantoor te 'M S til et e 1 b u r g maar het telegraaf- en tele foonkantoor t e s-Her lo ge n hos ch Aan hel le 's-Gravenhagle gehouden vak-examen in den telegraafdienst beeft met goed gevolg voldaan' de 'kanloiorbej- dien.de le 'ld. W. A. Blansaart van' het post- en telegraafkantoor te VIPs sin gle n. De bij wijze van proef op de par ticuliere beurzen te Amsterdam inge stelde gelegenheid om aldaar telegram men ter verzending aan te bieden, blijft beneden de verwachtingen. Er wordt daarvan slechts een zeer matig gebruik gemaakt. ïnd. Stoomvaartlijnen, Insulin de, (uitreis) p. 14 Sa gres. Indrapoera,, (uitreis) p. 13 Perkn. Tljerimai, (thuisreis) 13 v. Marseille. Johan de Witt, Batavia n. Amsterdam 14 v. Padanig. Stoomvaartlijnen N. Amerika. Gaasterdij'k, 13 v. Baltimore te R'dam. Rotterdam, Rotterdam n. New-York' 12 v. Southampton. Statendam, 12 v. R'dam te New-York. Maasdam, Rotterdam n. NeW-Orleams 12 v. Havanna. Leerdam, New-Orleans n. Rotterdam 12 v. Havanna. Volendam, 14 v. New-York te R'dam. Bevorderd tot dienstpl. korporaal, de dienstplichtige soldaten J. van Buren en W. A. Schrijvershof van het 11e Reg't.. Inf. en leerlingen van de school voor re serve-officieren der infanterie. De bootsman J. Quist is overge plaatst van het wachtschip te Willems oord naar de Schorpioen; C. M. Straat van de Schorpioen van de Nautulis en F. Hansen van de Nautulis naar 't wacht schip te Willemsoord. EEN EXCURSIE VAN NEDERLANB- SCHE JOURNALISTEN. Naar de zware industrie en de wetenschap. Een tochtje door de Ardennen. (Eigen correspondentie), III. Na Antwerpen en Brussel bezochten wij Luik,,het centrum van Waalsch Bel gië, waar men geen woord Vlaamsch meer klappen hoort en deze taal enkel als curiosum ziet aangekondigd in een restaurant of sigarenwinkel, gelijk bij ons in Néderland „English spoken". Uiteraard zal de Belangstelling van onze lezers, op zuiver geografischen grondslag, eerst naar Antwerpen en daarna naar Brussel uitgaan. Maar wij zouden dan toch dit willen zeggen: ver geet Luik dan niet heelemaal. Want: het is de moeite waard, meer dan we aanvankelijk vermoeden konden. Zeker: architectonisch is het geheel niet, wat Antwerpen wist te bereiken, maar dat lag grootendeels aan een om standigheid, welke niet te veranderen was: de beperkte grootte van het ter rein, een voormalig exercitieveld. Luik ligt nu eenmaal tusscben twee bergrug gen, die de stad in haar groei ten zeerste belemmeren; het kan niet anders, of ook de tentoonstelling moest hiervan den te rugslag ondervinden. In de eerste plaats is zij in drieën ge deeld: Noordsector, Zuidsector en Luna- park. Het laatste hebben we niet aan schouwd, minder uit overmaat van deugd dan uit gebrek aan tijd; het ligt aan den overkant van den Maasoever, waar de Noordersector van de tentoonstelling zich bevindt. In de Zuidersector treft men de afdee- ling oud-Waalsche kunst aan, en nade- maal den Nederlandschen toeschouwer het geharrewar of een schilderij of meu belstuk nu „eigenlijk" Vlaamsch dan wel nóg „eigenlijker" Waalsch is, weinig of geen belang zal inboezemen, kan hij hier heel zijn aandacht aan die retrospectieve tentoonstelling van Waalsche kunst- en nijverheidsvoortbrengselen zelf wijden. De schilderkunst-afdeeling heeft hier niet zoo'n wereldbeteekenis als de oiid- Vlaamsche kunst in Antwerpen, maar de kamerinterieurs in den stijl der verschil lende tijdperken waren boeiend en vaak heel mooi. Ook was hier schitterend he- dendaagsch kristal- en glaswerk. f In den Noordersector werd begonnen hoe kon het ook anders met een maaltijd. En het sprak alweer vanzelf, dat de tafelpresident, ingenieur G. Mo- ressée, directeur-generaal der Luiker ten toonstelling, een redevoering hield. Toch mag daarvan ditmaal een en ander niet onvermeld blijven; de uiting van een der leidende figuren uit het Luiker industrie gebied tegenover de Nederlandsche dag bladpers is het aanhooren waard. Na enkele vriendelijke woorden over de nauwgezetheid, den ernst, de betrouw baarheid en den grooten invloed van de De kanonneerboot B a 1 d e r is, na de noodige herstellingen op 's Rijkswerf te Hellevoetssluis te hebben ondergaan, naar het station te Vlissingen ver trokken. ERNSTIGE BOTSING. Op de:i Rot- terdamschen weg hij Delft heeft Zon dagmiddag een ernstig ongeval plaats ge had. Uit de richting Rio liter da|m' kwam een auto, die plotseling' moest stoppen. Ach ter dieze auto reed de 18-jarige motorrij der H. de G. niet als duo-passegier de 19-jarige J. H. uit Rolterdjaim. De be stuurder van den motor kon niet tijdig meer stoppen en reed legen de voor hem rijdende auto wjaardoor de beide motorrijders over den weg vielen: Op dal moment passeerde mr. H. uil Delft met zijn aulo ter plaatse van hel ongeval en om een aanrijding te vermij den week hij naar links uit. Daarna kwam hij echter in botsing met de auto van den. heer V. uit Rotterdam'. De beide motorrijders geraakten tusschen beide voertuigen bekneld. Vooral de motorrij der H. werd ernstig gewond, terwijl de duorijder, eveneens een zware wonde be kwam. H. is kort nadien overleden. BEIDE BEENEN AFGEREDEN. - Bij het rangeeren op het rangeerterrein bij de haven te Willemstad, werden den 27-jarigen stoker A. J. beide beenen afgereden, terwijl de man verder ook deerlijk aan hoofd en lichaam werd ge wond. Hij is kort daarna overleden. De man was sinds 2 maanden gehuwd. Ongelukken, Op den weg Rijswijk'Rollerdaim heeft Zondag! de 26-jarige mej. M. K. uit Delft van een pastee-ronde auto helt' openslaand portier legen het lichaam ge kregen, waardoor ziji, vooral aan hel hoofd, vrij ernstig is igewond. Zaterdagnacht is iemand,, die bloe dend aan hel hoofd was gewond;., hari ge troffen op hel tweede perron van hel station te Leiden. Het was de heer A- J- S. de IJ. uit De,n Haag, 'Vermoledl wordt, dat hij' in den trein in slaap] was gevallen en op het laatste ooigen- 'blik' te Leiden te zjjn uitgestapt^ in' de meaning, reeds in Den Haag te zijn. ïm er.nistigen toestand is hij naar het Acaf demisch Ziekenhuis overgebracht. Zondagavond is op den Rijksstraat weg te Sitlard een motorrijder mei een tamelijke vaart leg>en een fietser g|ereden. De duo rijd.sier werd van den motor geslingerd en bleef bewujstejloös liggen. Hel meis/je had een ernstige hoofdwonde gekregen. De motorrijder zou onder den invloed van sterkten drank zijn geweest. Verdronken, De 5-jarige N. H„ die bij familie te Neer op bezoek was, geraakte in een onbewaakt oogenblik te water. Het kind werd levenloos opgehaald. Branden, Te Dieren heeft een brand gewoed in den manufacturenwinkel van B. Door snel ingrijpen der brandweer, heeft men den brand tot de bovenverdieping weten te beperken. De oorzaak van den brand is het spelen met lucifers door kinderen. Verzekering dekt de schade. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De Nijmeegsche recherche werd Maan dagochtend gewaarschuwd, dat op de Veemarkt vier koeien waren verkocht ver beneden marktprijs. Het onderzoek leidde tot de aanhouding van zekeren K., die zeide afkomstig te zijn uit Alphen a. d. Rijn. Het bleek dat K. aan een Nederlandsche dagbladpers, en na zijn groote voldoening te hebben uitgespro ken over Nederlands deelname ook aan de Luiker tentoonstelling, welke deelne ming, zoo karakteriseerde ir. Moressée het hoffelijk, in de kleinst mogelijke ruim te de doeltreffendste samenvatting van de bedoelingen der organisateurs van de tentoonstelling verwezenlijkt, roerde spr. de economische en kultureele verhouding tusschen België en Nederland aan. Geo grafisch vormen de twee landen één be langengemeenschap, die nog gecomple teerd wordt door beider koloniale stre ven. Daarom moeten alle krachten inge spannen worden om de economische en intellectueele toenadering tusschen bei den te bevorderen. De uitwisseling van hoogleeraren kon, aldus ir. Moressée, daaraan reeds medewerken, maar die richting moesten we verder voort gaan. „Voor luttele jaren zoo besloot spr. waart gij nog geen industrieel land en heden ten dage kunnen wij, industrieelen van oudsher, op bepaalde gebieden reeds een lesje bij u nemen". Vriendelijke woorden, waarvoor wij dankbaar zijn. En die ons doen zeggen: met mannen, die zoo redeneeren, moeten wij toch met beiderzijdschen goeden wil tot overeenstemming kunnen komen, waar het de regeling van zuiver tech- nisch-economische vraagstukken betreft? De Luiker tentoonstelling zelf biedt, nu zij eenmaal gereed is, een prettigen aanblik. Er is meer kleur in, dan in Ant werpen, waar het wit en grijs domineert; hier ziet men tegen wat lichtgroen en wat fleuriger voorstelling niet op. Merk waardig is Italië, dat in Antwerpen een chauffeur last had gegeven vier koeien uit een weide te halen onder Eemnes, welke koeien aan K's broer zouden be- hooren. De politie heeft de koeien en den vrachtauto in beslag genomen. Nader bleek, dat K. een techniker is afkomstig uit Bussum die reeds verschei dene autoverhuurders heeft opgelicht door autotochten te maken, welke hij nimmer betaalde. De chauffeur werd op vrije voeten ge steld en de auto vrijgegeven, toen bleek, dat hij geheel te goeder trouw had ge handeld. GEVAARLIJKE SCHERTS. De 17- jarige slager G. te Onderspekhol Kerk rade hield zich Zondagmiddag onledig met het schieten met een flobert geweer in een weide bij de ouderlijke woning. Schertsend zei hij tegen een ka meraad: „Als je je leven moe bent moet je zoo doen". Toen hij het geweer tegen den slaap zette ging het schot plotseling af. De kogel drong in het hoofd. G. ver keert nog steeds in levensgevaar. gasmaskers 'beschermd, hun werk doen. Ongeveer drie millioen gloeilampjes zijn verloren gegaan. De schade wórdt op 2.500.000 pengoe geschat. Acht per sonen liepen lichte verwondingten op. beien (tot collega): „We hebben van daag niet veel te doen Jan hoe denk je er over om een paar gemakkelijke armstoelen te maken voor ons zelf?" (Passing Show) DOOR ROTSBLOK VERPLETTERD. Uit Passau wordt gemeld: Tengevolge van den hevigen regenval raakte in een steengroeve nabij V i 1 s h o v e n aan den Donau een rotsblok los, dat terecht kwam op twee arbeiders, die gedood werden. EEN OVERMOEDIGE SPRONG. Zondag sprong uit louter overmoed een jeugdig bewoner van Stockholm van de 35 meter hooge Skuru-brug, met een fraaien duiksprong in de Stockholmer Scheren. Volgens deskundige zwemmers waagt zelfs een geoefend duiker met zulk een sprong zijn leven. De jeugdige waaghals kwam echter goed in het water terecht en liep alleen eenige blauwe plekken op. HAGELBUI DOODT DUIZENDEN HA ZEN. Naar aan de Nemreti U|jsag]toe- richt wordt, richtte de hagelbui, die verleden Woensdag de omgeving der stad Prisjtin,a in Zuid-Servië teisterde, ook onder de dierenwereld groote vcrwoestin1- gten aan. Duizenden hazen wórden door de hagelstormen gedood en de. gezwollen toeten waren vol met haaenlijken. (TREINMACHINIST PLOTSELING OVER LEDEN. Bij Mee helen voelde de machinist van een gioederieotrein uil Leu ven zich plots onwel worden,, zoo meildt de Bruslselsclie correspondent der N. R. Crt. Hij trachtte, nog; de remmen He sluij- ten.l toen hij door een 'beroerte gietroften levenloos neerplofte. De trein bevond zich op een zeer druk 'beneden baanvak! zoodal gevaar voor een botsing geenls'zins denkbeeldig! was. Gelukkig wiisl de stoker den trein nogl tol in hel station ;Meebeloin;- Nekkerspoel te 'brengen, waar hij op een zijspoor werd gerangeerd. Een dokter kon enkel n-og| den dood van den 'mar chinist conslateeren. SPOORWEGSTATION AFGEBRAND. - Het belangrijke spoorwegstation Cincy, op de lij,n Brussel—Luxemtotorgl is gisteren igpootcndeels door torand vernield. De brandweerkorpsen van Namen |en Jeme'lo moesten woraen ter hulp geroepen om een gr oo tore ramp te voorkóm en. De schade is zeer aanzienlijk'. ZWARE FABRIEKSBRAND. - Een Wiolff-lelegram uit Boedapest meildt'; dat Vrijdagavond brand is uitgebroken in de J u slgloei 1 a nip-en f a br ieken en in de bedrijfsgebouwen van de Standard Elec- tridilatswerke A. G. te Ujpesd. De pakhuizen, waar milliocnen gloei lampen en radio-arli'kclen opgeslagen wa ren, werden door hel vuur verwoest. liet blusschinlgswcrk werd zeer be moeilijkt door den geweldigen rook; de brandweerlieden 'konden slechts door hopeloos imitatie-klassiek gebouw neer- plantte en in Luik even modern voor den dag komt als Nederland en de Hanze steden in Antwerpen. Ons eigen paviljoen beschreven we reeds eerder: met z'n Oranje buitendeco ratie, z'n vele rood-wit-blauwe wimpels, en op den voorgevel, zooals zulks be hoort in een vreemd land, de Nederland sche n de Belgische natievlag, maakt 't een heel goeden indruk en naar wij ver namen had de massale voorstelling van de Nederlandsche kolenindustrie binnen in ook veler belangstelling. Enorme hallen zijn er verder, waar de Belgische en vreemde zware industrie vertegenwoordigd zijn, met reusachtige krukassen, schoepenwielen voor turbines, geschut, enorme zware treinlokomotie- ven, de nieuwste stalen personen- en slaapwagens voor de spoorwegen, elec- trische apparaten, zwaar en krachtig of fijn en hoogst-vernuftig, radio en gram- mafoon (één was er die als maar de Braban/jonne draaide en den voorbijgan gers, schoon meestal schoorvoetend, noopte hun hoedje af te nemen) en dan irteens: de wetenschap. Die laat zich moeilijk tentoonstellen, maar toch is het wel even interessant in de verschillende publicaties van de Lui ker universiteit te neuzen, praeparaten te zien, enzoovoort. We mochten eens denken, dat wij 't alleen konden.... Des avonds de laatste officieele maal tijd, onder voorzitterschap van schepen Lohest. Ook daar zijn goede woorden ge sproken, door de Luikenaren en door de Nederlanders en daarna maakten we een autorit „bovenover", in de diepte de Middelburg. Van 1114 Juli. Ondertrouwd: E. W. Piel, 23 j. en M. G. Boshamer, 21 j. Getrouwd: L. J. Baljeu, 22 j. en H. L. A. van Boven, 23 j. Bevallen: L. E. Uijlenbroek, geb. Jozi- asse, z. Overleden: H. Radersma, 28 j. ong. z, J. Verhage, 2 j., z. Goes, Ondertrouwd: C. Karelse, 31 j. en S. E. Luteijn, 25 j. Bevallen: W. J. A. Coops, geb. Koks, z. A. F. Snoek, geb. Harinck, d, A. P. Korstanje, geb. Boone, d Overleden: F. van Boven, 54 j., weduw naar van J. Paauwe. 7Jpnlf7oP Van 5—12 Juli. Bevallen: J. P, de Graaf, geb. van der Wal, d. Overleden: K. Boot, 73 j., man v. J, Bij de Vaate, A. P. Schulling, 59- j., wed. van T. C. Admiraal, L. van As, 70 j,, weduwnaar van A. van den Houten. ««■■■■■KHEMaKnaaMaHa GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aan het Bureau van Politie terug te bekomen: a. enkele belasliinglmerkcii, broekspij pen../ halssnoer, ring met 2 sleutels,, zil veren 'broche, damesmulls, ha,ars!rik, Tompouce, paar dames handschoenen. 'to. Bij particulieren: Sportkous, C. Zeeveld, K. Gee.rc K 342; lucifers-etui, J. den Hollander,, Da,m ZZ. G 100; vlie ger., J. Brouwer, Veersche singel S 27 duimstok, F. Wolff, Bagijnstraat E 171, padvinders drinkflesch, J. Macheels, K. Delft F 220; horlogeketting, II. Bul, Been- houwcrsjsingel K 67; heeren rijwiel, Merk Lamigevieleauto binnennaad, bode Stad huis; Port. met inhoud, A, Geense, Langeviele K 200; Port. met inhoud, A. J. Jougepier, Veerschie isingel S 44; Kinderkousje, Pallcnier, Bell inks Ir aal G 179; 'boodschaptapch, Maas, Breeweg' -E 37; rieten stoel, wachtpost Markt; 2 vei- liniglk'islen. bode Piclerse, Souburg; zak doekje, P. J. Gort. Teerpakhuizenslr. P 35a; gouden oorbelletje, M. Beekman, Vliss. Bolw. Q 300; 2 geldstukjes Traas, Hendrikstraat W 62; motor braak, J. Me- Riij Sleeperfs singel Q 128; leesboek, Bree- weig. 'I Zand D 157; belaslinigmerk', C. de Nood, Volderijlaagite M 112; Etui van bela^lingmerk, J. Pattenier, Bellinksltraat G 172; zwarte muls. F. Minderhoud, Ju liana straat W 22; k'indermutis,, J. Geldof, Boigardstraat D 55; veldfle'sch. Moil, Wiaj- genplein Q 119; blauwe imuts, Di. Wifilemt'J, Segieerssingel V 51; medailjljon, J. Wisse, N. Vlissingsche weg E 72; knot sajet Jongepier, Veersche singel. lichten van de stad en de tentoonstelling, in de verte den rossen gloed der hoog ovens en daarboven warempel weer het maantje, dat zijn vriendelijk aanschijn tel kens vertoonde wanneer de Nederland sche journalisten avondlijke lichteffecten observeerden. Alsof 't besteld ware. Se lena glimlachte om dat grapje. De lichtfontein welke op het terrein- Noord in de Maas werd gebouwd, heeft toen voor ons nog even „volle kracht gedraaid, die enorme watermassa's, daar kan Antwerpen niet bij halen gewoon weg! Men ga dus toch ook maar, als de tijd het toelaat, naar Luik, ook al omdat de omgeving zoo mooi is. Den volgenden dag toch bood de Nationale maatschappij van Spoorwegen ons in een goed op den weg liggenden comfortabelen sight-seeing-car een autotocht aan door de Ardennen: over Theux en de ruïnes van Franchi- mont naar den geweldigen dam van Gi- lcppe, welke het water daar tot een hel derblauw meer opstuwt, ten dienste van de textielindustrie van Verviers, verder over Spa met z'n speelhuizen, den be roemden waterval van Coo, de „Fonds de Quareux", den grot van Remouchamps en zoo terug over Luik. Het v/as een mooie tocht door een mooi gebied, den meesten Nederlanders wel bekend en welbemind. Wanneer we terugzien op de nu ach ter ons liggende dagen, dan is dat met een gevoel van waardeering en groote er kentelijkheid voor de gulle gastvrijheid, bij onze hun jubeljaar houdende Zuider buren, ondervonden. Meubelmaker van hypermoderne meu-

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6