TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DINSDAG 15 JULI 1930, No. 16 4. BINNENLAND. het nederlandsche paviljoen te antwerpen, het antwoord der nederland sche regeering op briands memorandum. de nijverheidsraad en de europeesche federale unie. nederlandsche eieren-export naar engeland. MOEILIJKE WEOEM ZEELAND de opleiding tot huishoud kundige. KERKNIEUWS, KUNST EN WETENSCHAP. WEERBERICHT etc. HOOGWATER VLISSINGEN, ONDERWIJS, Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer°Braat, aan den Minister van Arbeid, betreffende het bouwmaterieel van het Nederlandsche paviljoen te Ant werpen, heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid, geantwoord: Als bekleedingsmateriaal voor het Ne- derlandsch paviljoen op de tentoonstel ling te Antwerpen, kwamen verschillen de in den handel zijnde bouwstoffen in aanmerking, waaronder, in verband met de wijze, waarop het paviljoen werd ge bouwd, één Nederlandsch fabrikaat, n.l. steengaas. Na onderlinge vergelijking is de keuze op heracliet gevallen, aangezien dit materiaal onder de omstandigheden, waaronder gewerkt zou moeten worden, de te verwachten weersomstandigheden in den winter, den meesten waarborg gaf, dat doorgewerkt zou kunnen worden, terwijl tevens het buitenlandsche matei riaal niet onbelangrijk goedkooper was dan het Nederlandsche product. Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Schaepman over de publicatie van het antwoord der Nederlandsche re geering op het memorandum van Briand heeft de Minister van buitenlandsche za ken o.m. geantwoord dat de minister van oordeel is, dat omtrent dit antwoord de pers gelijktijdig door de Nederlandsche en Fransche regeeringen had behooren te worden ingelicht. Te dien einde had hij bij de toezending van het antwoord aan de Fransche regeering verzocht, hem tij dig in te lichten omtrent haar voorne mens te dien aanzien. De voorbereidin gen tot gelijktijdige publicatie waren de zerzijds getroffen. De Fransche regeering is evenwel, ten gevolge van een admini stratief verzuim, dat zij betreurt, tot pu blicatie overgegaan zonder vooraf daar van de Nederlandsche regeering in ken nis te stellen, De Nijverheidsraad heeft over het me morandum van minister A. Briand tof 't vormen van een Europeesche federale unie een schrijven tot de Nederlandsche Regeering gericht. Hoezeer de Raad alles, wat de welvaart van Europa kan bevorderen, ten zeerste toejuicht, meent hij, dat de denkbeelden van den heer Briand van weinig beteekenis voor de verwezenlijking van dit doel zullen zijn. De Raad geeft uiting aan zijn twijfel, of Europa wel een zoo krachtige eenheid mag worden genoemd, dat dit wereld deel zich bij uitstek voor een organisatie als den heer Briand voor oogen staat, leent. Voorts heeft de Raad gemeend, tegen het behandelen van sociale en eco nomische problemen te moeten waar schuwen, vooreerst omdat hetzelfde doel reeds binnen het raam van den Volken bond wordt beoogd en bovendien de conventies, die deze lot stand brengt, toch ook niet door alle bij dien Bond aan gesloten staten zijn geteekend. De Raad heeft der Regeering gevraagd, of zij den tijd nief' gekomen acht, het initiatief te nemen tot een bespreking met een,, aan tal s'sten, wier handelspolitieke inzich ten met de Nederlandsche overeenko men, 'eneindc te overleggen, welke ge zamenlijke bonding deze staten in de under auspiciën van den Volkenbond te houden besprekingen kunnen innemen. Onder voorzitterschap van den heer W N. Giesen, te Apeldoorn, werd te Am sterdam een vergadering gehouden van DOOP H.AMTOhSEM. 10. Slecht twee mannen namen een plaats in haar leven in, dat was Frank en dat was Dick.en die was bijna nooit thuis. In de kille somberheid van het doodsche predikantshuis had de ge dachte aan lTirnbull, daar boven den heuvel, haar meermalen bemoediging ge bracht. /e maakte er geen geheim van, dat ze op zijn gezelschap gesteld was. Ze was twintig jaar en was, door de af geslotenheid van haar leven, in haar op vattingen en manieren jeugdiger geble ven dan de meeste andere meisjes, die naar danspartijen en feesten gaan en veel meer mannen ontmoeten. Toen ze dan ook in het diepst van haar hart tot de overtuiging was gekomen, dat haar ge voelen voor hem liefde was, bekende ze dit zichzelf bedeesd, alsof het onbetame lijk was zoo iets te doen. En nu was deze bom gebarsten, Dick had het wel niet zoo bedoeld, maar hoe dan ook, de dingen kwamen er door in een heel ander licht te staan. Tot nu toe had ze niet geweten, wat jaloerschheid was. Maar dit andere meisje kende ze de Vereeniging van Nederlandsche Eierenexpediteurs met de Dutch Egg Im porteurs Association, uit Londen. Het doel der bijeenkomst was in de eerste plaats te komen tot afschaffing van den consignatiehandel op Londen. I Een oogen blik 'dreigden de besprekin gen te stranden op het feit, dat de En gelsche gedelegeerden de^ te treffen maatregelen wenschten te beperken tot de provinciën Gelderland, Overijssel en Utrecht, terwijl de Nederlanders een uniforme regeling voer liet geheele land wenschten. Tenslotte kwam een compromis tot stand in dier voege, dat, wanneer straks zal blijken, dat de Nederlandsche orga nisatie een voldoend percenlag|e van den export (90 pet.) achter zich heeft, de Londensche Federatie, waarin reeds 90 pel. van den import is georganiseerd,' zich bereid verklaart een bindende exportre geling met geheel Nederland aan te (gaan. De grondslag dier regeling zal dan zijn, dat de leden der beide organisaties zich wederzijds verplichten met niet-leden geen zaken te doen. Dè consignatiehan- del zal worden vervangen door een bin dend handelsverdrag met arbitrage, samen te stellen door een gemengd En- gelsch-Hollandsche commissie. Op de N. E. B. A. T. te Bols wand behaalde in den Broodwedstrijd, een eer volle vermelding voior goed broodF. v. d. Vreugde te W o 1 f a a r I s d ij k en J. W. Deurwaarder te O. en W. Souburg ZUID-BEVELAND. HOEDEKENSKERKE. Zaterdag werd door de schietvereeniging Elk naar zijn Krachten Ier gelegenheid van de llein- kenszandsche kermis een onderlinge schietwedstrijd gehouden met buks en rnarga geweer, de uitslag is als volgt: Personeele Baan Marga Iste groep 1ste prijs S. Roelse, 2de prijs ,1. J. Deense, 3de prijs L. Lous. 2de Groep Is te prij's O. Oe'.e, 2de prijs J. van D,am'me, 3de prijs J.. van Belsen. 3de Groep. 1ste prijs M.. den Dekker, 2de prijs Johs. van den Berge, 3de prijs Joh. La Grand. Vaste Baan (Marga) lsle prijs P. Oele, 2de prijs J. Priester, 3de prijs L. Lous. Vaste baan (buks)lsle prijs S. Boel- se, 2de prijs J. Priester, 3de prijs T. Rieinens. IERSEKE. De heer Joh. Padmos Sr. heeft bedankt lals lid van 't hoofdbestuur van den Zeeuwselien 'Mosselkweekers- bond. SE EUWSCH-VLAANDEREN O. D. Het 750-jarig bestaan van Huist, Tijdens de herdenkingsfeesten van liet 750-jarig' bestaan der stadsrechten te Hulst, van 15 lot 25 Augustus a.s. 'zal op een der terreinen nabij: het Zeeuw'sch Vlaam'sclie stadje geheel de sfeer her- horen worden van het oude, omwalde Hulst der middelceuwsche edelen en. poorters, der monniken en buitenlieden, schrijft men aan de Maasbode. Aldaar, in een nagebootste enlouragc van het vroegere kasteel van Maelslede zal ook een kijkspel opgevoerd worden onder leiding1 van den hekenden Vlaam- schen tooneelist Renaat Verhijen. De schrijver van het spol, de heer Louis Lockefeer, heeft ook naar een historische kern gezocht om' een weerga ve van het tijdsbeeld te vinden, dat hij in iz'ijn tooneelsluk tol uitdrukking' wilde brengen. En hij wist niet beter te doen dan een tafereel le schetsen uit dien meest nobelen strijd aller oorlogen: De Kruistochten. In het kijkspel zien we Wiulfaert v,an Maelslede, die in de jaren 1180 kasteel- hoor was te Hulst, deelnemen aan de nu het recht niet toe, in de tent van Frank te zijn. Ze was een indringster, die hoe eerder hoe liever verjaagd moest worden. Morgen, igeen dag later, zou ze het hem ronduit vragen. Ze hadden altijd rond met elkaar gesproken. Morgen zou het meer dan ooit noodig wezen. De volgende morgen was een van die zomersche zachte dagen, waarop de bla deren bij de minuut schijnen te groeien en de vogels niet enkel zingen, maar luid jubelen van vreugde; een morgen, waarop men diep ademhaalt en alles als met nieuwe oogen aanschouwt en onwille keurig gaat zingen, stem of geen stem. Op de boerderij was het melken afge- loopen en kwamen de koeien dartel als kalveren uit den stal. Turnbull schepte zich juist een groot glas melk voor zich zelf uit den dampenden emmer. De zon nestralen speelden over het erf, over zijn gespierde armen en verbrand gezicht en hij leek een beeld van gezondheid en kracht. Maar feitelijk hing zijn leven aan een zijden draadje. Hij wist het zelf. Hij wist dat de inwendige kwaal, die hem verteerde, hem niet veel zan zulke mor gens zou laten genieten. De dood zat hem op de hielen. De dokter had hem een jaar, hoogstens iets meer, waarschijnlijk iets minder gegeven. Dat oordeel was uitgesproken in de spreekkamer van een specialist in Harleystreet, En toen had Frank Turnbull het stof van de stads straten van zijn voeten geschud en was naar Whiteleaf gekomen, om het beetje kruistochten. Dat omtrent dien lijd ook vanuit heL Land der Vier Ambachlen aan de kruistochten is deelgenomen is zeer waarschijnlijk. In het eersle bedrijf vaart u de geest aan van een Sint Benedictus of een Peter van Amiens. Een eenvoudige monnik roept in geestdrift den kasteelheer en zijn poorlers op voor de Kruisvaart. En in ridderlijken ootmoed geven vele Hulstenaars gevolg aan dezen indruk- wekkenden oproep. Hel vertrek van de kruisvaarders lijkt in alles even simpel1 en eenvoudig. Maar hel is een daad vol ontroerende heldhaftigheid, zooals uit de verdere bedrijven blijkt. Er zullen slechts enkelen terugkeeren. Zooals uil de ge schiedenis der kruistochten bekend, von den vele Vlaam-sche strijders uit de le gers onder opperbevel van de Fransche en Engelsche koningen hun dood op de slagvelden van het II. Land, lengevolge van een verschrikkelijke pestziekte. In Lockefeer's kijkspel vormt de te rugkeer van de enkelen uil Hulst, die in leven bleven na den strijd voor de poor ten le Jeruzalem, het scherpst drama tisch accent. Zij, die hun stad in wel vaart en vrede verlieten, troffen deze nu aan in kommer en losbandigheid, waar een indringer bij de afwezigheid van Wulfaert van Maelstede de kasteelvrou- we en het achlergebleven personeel er- dreven had en hel kasleel in bezil nam om er 'braspartijen aan te riclilen en het Hulstersche volk te verdrukken. In het tweede bedrijf, dal voorafgaat aan den terugkeer der kruisvaarders, ziet men handlangers van den roofzucliiigen indringer tegen de bewakers van liet kasleel van Maelslede samensmeden. Er spelen zich daarin, ruwe toonelen af, zooals de. gevangenneming van den trou badour 'van liet slot, een droomer van God en Zijn natuur, die aangezien wordt voor een verrader niiaar in zijn hulpeloos heid en onnoozelheid ten slotte zelfs liet meelij opwekt van schelmen en ruw- hartigen. Men moet het stuk vóór alles opvatten als volkskunst en als zoodanig' is het zeker geslaagd. Vooral heeft men grootselie verwach tingen van de avondopvoeringen, die zul len geschieden bij fantastische verlich ting. Mej. W. Tiemeijer, leerares aan de in dustrie- en huishoudschool alhier, schrijft ons: Langzamerhand komt er een einde aan overgangen en examens. Menigeen heeft een tijd van hard werken, van span ning voor den uitslag achter den rug en gaat nu weer, door een periode van va- cantie, zijn krachten herstellen. Na verloop van tijd zal dan echter bij sommigen, die in het gelukkig bezit zijn gekomen van een diploma van een of andere onderwijsinrichting, de vraag oprijzen: „Wat zai ik nu gaan doen? Welk beroep of welke richting trekt mij het meeste aan en waar heb ik de meeste kans, later op een voldoende wijze in mijn onderhoud te kunnen voorzien?" Voorwaar een moeilijk probleem voor velen. Het Bureau voor Beroepskeuze kan in veel gevallen in dezen raad schaf fen. Voor jongens staan vele richtingen open, voor meisjes is de keuze echter moeilijker. Deze bepaalt zich voorna melijk tot studeeren, kantoorwerk of huishoudelijken arbeid. Jammer is het, dat zoo menigeen eenigszins geringschattend neerziet op dit laatste beroep en dikwijls met veel geldelijke opofferingen, ten koste van ge zondheid, liever een universitaire studie, een kantooropleiding begint, inplaats van een huishoudelijke opleiding te kiezen, welke in vele gevallen heel wat meer be vrediging schenkt. Een huishoudelijke opleiding is voor leven, dat hem nog restte, te slijten tus- schen bloemen, groene weiden en vo gels. Toen had hij Joyce ontmoet en voor het eerst van zijn leven beseft, hoe vol het leven kan zijn. En het vreeselijk- ste van alles was, dat Turnbull wist, dat Joyce van, hem hield en dat hij slechts een enkel woord te zeggen had om haar tot de zijne te maken. Het was dubbel hard. Een man, die ernstig lief heeft en dan door een meisje als het ware uitge- noodigd wordt om het eenige woord te zeggen, dat hij niet zeggen mag „Ik heb je lief". Een meisje, dat juist op den meest aantrekkelijken leeftijd was, in wie alles om liefde riep en in haar leven de eenige man iemand die haar niet van liefde spreken mocht! Wat een wanho pige samenloop van omstandigheden Hij zette zijn glas neer en keek de koeien na, die over de weide holden. Uit de laan klonk het gerinkel van een fietsbel en hij draaide zich verrast en blij met een ruk om. Het was de eenige fietsbel in heel het dorp, die voor hem iets beteekende, maar hij had haar nooit zoo vroeg in den morgen hooren bellen. Hij liep het erf over en de laan in Joyce zette juist haar fiets tegen den muur en de zonnevlekjes speelden over haar witte jurk. Hallo, riep Turnbull. Je komt net op tijd voor een glas versche melk. Er verscheen een rimpel op haar voor hoofd. De gedachte aan het meisje in de tent had haar ontstemd. Ze kwam naar ieder meisje in den tegenwoordigen tijd zeer gewenscht. Er worden aan de huisvrouw van tegenwoordig heel andere eischen gesteld dan aan de huisvrouw van eenige tientallen jaren geleden. Op een huishoudschool leert een meisje, hoe zij op de doelmatigste, eenvoudigste en meest economische wijze het werk in een huishouding kan verrichten, zóó, dat haar nog tijd en lust overblijft zich op de hoog te te houden van de vraagstukken van haar tijd, waarvoor haar gezin haar be langstelling vraagt. Een huisvrouw, die van den vroegen morgen tot den laten avond in haar huis houding bezig is, haar tijd en werk dus niet doelmatig genoeg indeelt, zal geen tijd en lust overhouden om zich in de persoonlijke belangen van ieder van haar gezin in te leven en daardoor zal zij oor zaak kunnen zijn, dat veel van het huis houdelijke, intieme gezinsleven verloren gaat. Voor meisjes, die in het bezit zijn van een M.U.L.O.-diploma, en die eenige am bitie hebben voor huishoudelijken arbeid, geeft een opleiding voor huishoudkun dige een mooie toekomst. Wanneer men in het bezit is van dit diploma, kan men niet alleen met kennis van zaken een eigen huishouding besturen, doch men kan de leiding op zich nemen: in een huishouding, waar b.v. de vrouw des huizes afwezig is, in de huishoudelijke afdeeling in ziekenhuizen, herstellings oorden, kostscholen, flatgebouwen en dergelijke. Dit zijn uit den aard der zaak zeer verantwoordelijke betrekkingen, zoodat een goede algemeene ontwikke ling en een helder verstand noodzakelijk zijn. Wanneer men aan deze opleiding dan ook wenscht deel te nemen, moet men in het bezit zijn van een M.U.L.O.- diploma of van een voldoend overgangs- bewijs van de 3e naar de 4e klasse van H. B. S. of Gymnasium. Aan de Middel- burgsche Industrie- en Huishoudschool bestaat nu ook gelegenheid deze oplei ding te volgen. Voor veel meisjes, ook voor haar, die in haar bestaande betrekking op kan toor b.v. geen bevrediging vinden, zou deze opleiding wellicht eens een punt van overweging kunnen zijn. Voor een geheel gevuld kerkgebouw is Zondagochtend ds. A. H. Edelkoort, gekomen van Meppel, in de Wilhelmina- kerk te Feijenoord door ds. F. Kijften- belt in zijn ambt bevestigd. Zondagavond heeft ds. Edelkoort in hetzelfde kerk gebouw zijn intrede gedaan. Ds. Edelkoort is benoemd in de vaca- ture-ds. Westenburg. Geref. Kerk. Ds. W. H. v. d. Vegt te Bergum heeft bedankt voor het beroep naar Haarlem, Conan Doyle, Volgens een uit New-Yorlc ontvangen telegram aan „The Evening Standard" is in New-York een seance gehouden met het bekende medium Nino Pecararo waarhij een stem werd gehoord, die her kend zou zijn, als die van Conan Dovle en die zei: „Telegrafeer mijn vrouw, dat ze Dinsdagavond in een donker vertrek' moet gaa,n zitten, ik zal met hiajar in verbinding komen. Ik heb een belang rijke mededeeling voor haar. Nu ik dood ben, zal de wereld de waarheid welen.'' De stem voegde er aa,n toe, dat 'hij' hoopte in de geestenwereld eem hoek le schrijven, en ook deelde ,/d-e geest van Sir Arthur" mede, dat hij 'blij was, Hou- di.ni in het hiernamaals le hebben ont moet. Daarna sprak een andere slem, die wordt toegeschreven aan H du cl in i, en die zijn vreugde uitsprak over zijn ontmoeting' met Conan Dioyle. De journalist, die. verslag hiervan gaf, hem toe en bleef vormelijk voor hem staan, als wilde ze uit zijn lachende oogen de waarheid lezen van wat Diek beweerd had. Ze zag er uit als een bloem vol dauw. Haar oogen schitterden in de zon. Wat kijk je vandaag plechtig zei Turnbull. Als je honderd jaar was, kon je niet ernstiger kijken Joyce legde haar hand op zijn arm. Ik bèn ook heel ernstig gestemd, antwoordde ze. Dick vertelde me gister avond, dat je verliefd bent. Wat? Dick? zei Turnbull verrast. «•Hoe had die dat kunnen gissen Hij was toch niet zoo'n stumper geweest, dat hij zich verraden had Hij zei, vervolgde Joyce, dat ie ver liefd was op een meisje wier portret in je tent hangt. Is dat waar? Mij hebt je daar nooit wat van verteld! Ik vind dat meer dan afschuwelijk van je Hij keek onmisbaar verward voor zich uit. Hoe graag zou hij haar in zijn armen genomen hebben, om haar te vertellen dat het volkomen waar was Maar hij had niet meer dan één jaar te leven. misschien minder Daar was niets van te zeggen. Hij wendde de oogen van haar af. Ilij mocht anders eens een domheid zeggen. Dus grinnikte hij, alsof het de mooiste mop was, die hij in jaren ge hoord had. Dick kletste maar wat, zei hij. Je moet niet vergeten, dat hij nog pas van het College komt, nog zoo'n halve stu- 15 Juli, Barometerstanden. Hoogste 765,9 te La Coruna. Laagste: 751,1 le Den Helder. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur van Zaterdagmiddag lot hedenmiddag 12 uur: Hoogste 71 gr. Laagste 57 g'r. Weersverwachting van het K. N, M. i.: Meest matig'e \V. lot Z. wind. Tijdelijk opklarend met nog1 kans oip regenbuien. Later waarschijnlijk toenemende bewol king met regen. Weinig verandering in temperatuur. Woensdag 16 Juli, Zon op 4.58; onder 9.13. Lichl aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.43. Maan op 11.42 n.m.; onder 10.40 v.m. Laatste kwartier 18 Juli. Zomertijd. Woensdag 16 Juli 5.46 17.57 Donderdag 17 6,22 18 34 Vrijdag 18 7.01 19 15 Zaterdag 19 7.46 20.04 Zondag 20 8.41 21.04 \laandag 21 9.49 22 13 Dinsdag 22 10.55 23.25 bleef tol het einde der seance toei scepc- tisch. Ook uil Parijs kwam volgens „Ev. Standard" een bericht van Conan Dioy- la's .gee-il bij den heer Jean Masson, een journalist, wien Conan Doyle. een jaar geleden toegezegd zou, hebben, dat liij na zijn dood Masion's geleigeest zou worden. Twee dagen na zijn clood zou Doyle's geest zich aan Masson geopen baard hebben. Een Engelsche clairvoy- ante, mrs. Coltrell, zou te Vancouver een lang' bericht van Conan Doyle heb ben ontvangen, waarin de laatste o.m. meedeelde, dal hij mei buitengewone hartelijkheid in de geestenwereld ont vangen was, en dat hij zijn. in den oorlog gevallen zoon had ontmoet. Voor het examen van de vereeni ging van leeraren zijn geslaagd voor ste nografie en machineschrijven de dames D, F. Huser, Vlissingen (met lof); J. J. van Kesselen, Vlissingen, J. H. Buijs, Middelburg, en de heer H. van Spar- rentak, Middelburg, en voor typist me juffrouw L. Geense, Middelburg, en de heeren J. Brock en B. v. d. Linde, beiden te Vlissingen. Geslaagd te 's Gravenhage voor het notarieel éxamen eersle gedeelte de heer R M. van den Berge te Goe s. Geslaagd voor het eindexamen van hel St. Gertruds Lyceum le Roosendaal de dames A. de Hond le Middel 1) u r g en E Dierickx te Zuiddorp e. Geslaagd aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen le Z i e r i k z e e voor hel examen nutlige handwerken de dames Ch. G. Bouter en A. A. Vogelaar, beiden te Zierikzee; J. K. de Ronde-, SirjansLamd, 0. A. Hartog', Burgh en J. C. Norlier, Poortvliet. Geëxam. 5. Eindexamen R.H.B.S, te Oostburg. Geslaagd voor'1 eindexamen afd. A. imejj. |M. J. v. d. A-meele (e St. -Arana lierIMuiden, dent is. Het is wel waar, dat ik een por tret in mijn tent heb hangen. Maar daar over hoef jij niet jaloersch te zijn. Het is niet meer dan een momentopname van een klein, -gebruind kindje, en ik voel me zoo'n beetje een oom van haar, die haar beschermen wil. Natuurlijk houd ik wel van haar. Ze is werkelijk een snoesje. Iedereen moet wel van haar houden. Joyce onderbrak hem Zou je me dan niet eens aan haar willen voorstel len? Ze moet wel een schat zijn. De glimlach op het gelaat van Frank maakte alles weer goed. Ze gevoelde op eens een totalen ommekeer in haar ge voelens. Ze verlangde er naar hem te om armen en haar gelaat tegen het zijne te drukken. Er was iets in zijn oogen, dat haar hart deed bonzen. Turnbull scheen de verandering in haar oogen te zien. Hij maakte een plotselinge beweging en wierp het hek open. Kom binnen, zei hij, en drink een glas melk, voordat ze koud wordt. Je kunt onmogelijk al ontbeten hebben en je moet honger hebben als een wolf. Joyce dronk de melk en reed met een opgelucht hartje den heuvel af in volle vaart. Ze had Dick er tusschen en ze had Frank niet verloren en ze dacht verder niet aan de toekomst. En de volgende dagen waren vervuld van lachend geluk en haar oogen straalden van vreugde en haar hart zong haar blijdschap jubelend uit. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5