Vacaxiti FUROL BUITENLAND, Algemeen Overzicht. BELGIE NA HONDERD JAREN, MARKTBERICHTEN. overzijde van den weg en kwam met een boom in botsing, waarna de wagen om den boom heenslingerde. Het was een zoo goed als nieuwe wagen. Vermoed wordt, dat door een verkeerde manoeu vre plotseling veel (gas is gegeven, van daar de geweldige botsing, 1 De 18-jarige B. werd zwaar gewond en overleed kort daarna. SMOKKELEN VAN TARWE. Aan de PruisischGeldersche grens hij N ij - m e g' e n hebben de Duitscbe kommiezen de laatste dagen streng toezicht gehouden op de groote hoeveelheden tarwe en rog ge die uit ons land naar Pruisen werden gesmokkeld. Zoo werd een landbouwer aangehouden met 400 pond en een ge meenteraadslid uit bet grensdorp Hassum met 1300 pond tarwe, die ze uit Ne derland over de grens hadden gesmok keld. DE BRAND IN HET PARIJSCHE WARENHUIS. Te twaalf uur Vrijdag middag woedden de vlammen nog steeds voort in het benedendeel van het vrijwel geheel verwoeste Parijsche waren huis ,,Nouvelles Galeries", De brandweer was met buitengewoon veel materiaal ter plaatse. Een nachtwaker deelde mede, dat de brand des nachts in de meubelopslag plaats moet zijn uitgebroken en zich ten gevolge van een gasexplosie spoedig via de boekhouding door de andere afdee- lingen verbreid heeft. Tegen den morgen was het geheele ge bouwen-complex bijna tot den grond toe afgebrand. Een brandweer-motorwagen werd door het puin van een instortenden muur bedolven. De schade alleen aan verloren goe deren en inventaris bedraagt 30 a 40 millioen francs. NOODLOTTIGE BRAND. Vier jongens en een man werden verkoold door een brand in de petroleumbronnen bij de stad H a y n e s (Kentucky). Drie andere personen bekwamen ernstige brandwonden. ONGELUK TIJDENS EEN ONWEER. In de buurt van P o t e n z a (Italië) heeft een hevig onweder, in den afge- loopen nacht vier menschenlevens ge- eischt. Een vader had met zijn drie zoons in een grot beschutting gezocht. Door het noodweer werd de ingang van de grot versperd, waardoor allen den dood vonden. •c% Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, Tube 80 ct. TInfjez. Med.) Heer des huizes: ,,P-p-pardon, m-maar bent u o-onze ge-r-regelde inbreker?" (Humorist) De toestand in Britsch-Tndië, De Britschi-Infdi'sche neigeering hete1 ft Zia.- terdaig na een zitting van drie dagen, Vajn de wetgevende vergadering te Simla, een echec geleden, doordat een amendement werd aajg|e,niomen om de garantie voor de kosten van de ronde t a felconferentie met 100 rupes te verminderen. De re- igieerinig zou deze rustdag kunnen toej- sehouwem al's een teeken van algtemeone' afkeuring van het rapport Simon, doch de Indische gedelegeerden zoo heeft de vertegenwoordiger der regeering ver klaard., zouden toch niet van hun plicht ontheven worden om het rapport nauwf- keurigl te 'bestud'eeren. A.s. Wioen'sdag zal in het HooigerhuiS over Britsch-Injdië worden gedebat teerd. Er hebben ernstige ongeregeldheden te Bombay plaats gehad', w,aarbij' 500 per1- somen werden gewond'. De ramp te Hausdorl, Zondag hébben te Hausdorf de be grafenisplechtigheden plaats' geh'ad van de slachtoffers van de mijnramp. Reeds lang voor den vastgestelden tijd was de kleine tégen de h'el ji j ruig vah "d'en berg gelegen dorp sbegra a fplaafe reeds geheel met 'belangstel!lendén gevuld. Een groot deel van de 15 tot 20 (duizend zielen tellende zwaar getroffen gemeen te, had zich tegen' de helling opjgfesfefid, Tegfen acht uur verschenen de offici- eele vertegenwoordigers der autoriteiten en corporaties, in het bizonder de ver tegenwoordiger van den rijk'sprelsident en de rijksrelgeerinig, 'staatssecretaris dr. Gei'b' van het rijksminister ie van arbeid', de vertegenwoordiger van de afdeelinJg voor mijnwezen,, de Rijk'sdagpre'sident L'oébe. De plechtigheid nam een aanvang met een treurmarsch, die werd uitgevcerc door een muziekkorps uit Neurode. Daarna werd voor de katholieken een H. Mis van Requien opgedragen en hielt de pastoor der parochie een toespraak; voor de protestantsche slachtoffers ging de plaastelijkc predikant voor in gebed, en sprak woorden van troost tot de na bestaanden. De plechtigheid we-1 beëin digd met het zingen van Bergmans „G rabgesang". Daarna werden de uit de omgeving afkomstige dooden naar hun respectie ve plaatselijke kerkhoven overgebracht. In het begin van den namiddag had in die plaatsen de bijzetting der overige slachtoffers plaats. Tijdens de treurige plechtigheid welke meer dan anderhalf uur duurde, vielen vele vrouwen en kinderen en ook man nen als gevolg van hun hevige aan doening in onmacht. Tramwegramp te Buenos Ayres. Zaterdagmorgen is te Buenos Ayres een tram van de brug in het water ge reden. De tram ging over een ophaalbrug, die int twee deelen bestaat. Men denkt, dat de bestuurder door den dikken mist niet gezien heeft, dat één van de deelen was opgehaald, zoodat de tram van de brug af in het riviertje de Riacho reed, dat Buenos Aires van Avellaneda scheidt. Alle passagiers een zestigtal die in de tram zaten, zijn omgekomen. Slechts een drietal, dat zich op het ach- terbalcon bevond, wist zich te redden. Er zijn in den loop van den dag 53 lij ken gevonden waarbij 5 vrouwen. Poli tie en brandweer zijn met ploegen aan het v/erk om de slachtoffers te zoeken. De tram ligt geheel onder water. Alle werkgevers in den omtrek hebben hun arbeiders naar huis laten gaan, want overal verkeerden de menschen in de grootste opgewondenheid uit angst, dat hun familieleden bij het ongeluk betrok ken waren. Er speelden zich bij het iden- tificeeren der slachtoffers hartroerende tooneelen af. Er is een publieke inschrij ving geopend voor steun aan de nagela ten betrekkingen. BELGIE In tal van Vlaamsche steden en dorpen is Vrijdag de verjaring van den slag der Guldensporen (11 Juli 1302) op luister rijke wijze gevierd. FRANKRIJK Den Britschen vice-consul van Gnoot Brittannië te Marseille wordt sinds eeai-f ge dagen vermist. De moeder van den, vermiste is te Marseille aa,üg|ekomien, en heeft voor zijn opsporing1, een bedrag van' 10.000 frs. uitgeloofd. DUITSCHLAND De commissie van onderzoek, ingesteld door den gemeenteraad van Lübeck in verband met de zuigelingen sterfte, heeft haar onderzoek voltooid, en een uitvoerig rapport ingediend, 't welk vol gens de Abend verscheiden sensatio- neele conclusies bevat. In de eerste plaats crititseert het rapport het feit, dat men de methode Calmette te Lübeck heeft toegepast, ondanks de waarschuwing van den Rijksgezondheidsdenst. Het on heil kon voorts slechts zoo'n grooten om vang aannemen, door het ontbreken van elke medsche controle en van elke ver klaring over de behandeling der zuige- l'ngen. Verder stelt de commissie vast, dat de Calmette-cultures verkeerd zijn be handeld. Door de verwarring der ver schillende cultures moet ook de noodlot tige verwisseling hebben plaats gehad die het tragisch beloop der behandelingen verklaart. Bij voldoende waakzaamheic van alle instanties had de noodlottige werking echter ten minste drie weken eerder ontdekt kunnen zijn, zoodat tal rijke kinderen dan in het leven waren gebleven. Tusschen 26 April en 14 Mei is niets- gedaan om het aantal ziektegeval len vast te stellen. De commissie vindt dan ook de handelwijze der verantwoor delijke artsen het ergst. VER. STATEN, Er zijn in het Middel-Westen, waar een hittegolf zich doet gevoelen, in de EEN EXCURSIE VAN NEDERLAND- SCHE JOURNALISTEN, Oude en nieuwe Vlaamsche kunst. Een bezoek aan Brussel. (Eigen correspondentie). II. De eigenlijke tentoonstellingsvoorzitter van Antwerpen is de heer Alfred Mar- tougin, je zeker: u allen welbekend als de man van de chocolade. Die groot-in dustrieel, wiens naam over de grenzen zooveel wil zeggen als „Kwatta" bij ons, heeft onlangs van de afdeeling Oud- Vlaamsche kunst, verbonden aan de Ant- werpsche wereldtentoonstelling, geschre ven: „Zij zal de kroon, de apotheose van de tentoonstelling zijn. Men verzekert het ons. Wij gelooven het en wenschen het uit ganscher harte." Het mag ronduit gezegd worden, dat deze verwachting volkomen in vervul ling is gegaan: zelden of nooit zag men ee? licurcollectie van zoovele bekende, onbekende en slechts vanwege hun on bereikbaarheid door afbeeldingen beken- e, °ud-Vlaamsche meesters bijeen. En wanneer er 0p de groote Antwerpsche tentoonstelling-zelf tl veel te zien is: voor en kunstminnaar spant de inhoud 7ant kerk de school - vooral van laatstgenoemde Wel verfe dg kroQn Het doel was - zoo zet Maurits Sabbe, de conservator van het Plantijn- niet zooveel mogelijk museum uiteen schilderstukken bijeen te brengen, maar om door een bedachtzame keuze biieen te brengen de echte meeste r stukken waardoor de tendenzen der verschillende groote perioden zouden zijn aangeduid en samengevat. Dat is gelukt, dank zij een niet te verwachten tegemoetkomend heid van verre landen en personen, die anders nooit iets uit hun musea of gale rij lieten reizen, Zoo kreeg men een heer lijke. keuze van werken van Memlinc, Van Eyck, Brueghel, Jordaans, Teniers en ook minder of geheel onbekenden. Het is echter niet enkel schilderkunst welke hier te aanschouwen valt. Er zijn ook vele beeldhouwwerken en daarbij trekken wel het meest de verdiende aan dacht de enorme eiken altaarstukken, ontroerend door hun primitieve beelding en respekt afdwingend door den gewel digen omvang. Dan zijn er afdeelingen voor meubel kunst, graveerkunst, penningkunst, Oud- Vlaamsche muziek, elk van belang voor den specialist. Maar wat niemand over slaan mag, dat is het Oud-Vlaamsche boek! Men vindt deze afdeeling in de school links boven en wat hier voor typograaf en leek te genieten valt is haast niet te gelooven: de verluchte hand schriften der kunstenaars uit de Middel eeuwen en den Bourgondischen tijd en daarnaast de gedrukte boeken: een uit gave van elk der Vlaamsche XVe Eeuw- sche drukkerijen, een keuze van boeken uit de XVIe en XVIIe Eeuw. In de kleur rijke, met smaak en ongelooflijke naar stige toewijding geteekende en geschil derde bewonderenswaardig schoone boekbladzijden uit die eeuwen, gevoelt men de weldadige rust en de geestelijke concentratie van dien tijd als eén ver maning, aanklacht en voorbeeld tot ons menschen van de XXe Eeuw gericht Gelijk de tijd, ons voor dit bezoek aan de afdeeling Oud-Vlaamsche kunst toe gemeten, beperkt was, zoo moeten wij ons ook in de beschrijving er van beper ken, zulks te meer, omdat er nog een tweede, evenzeer belangwekkende kunst tentoonstelling, te vermelden valt: die van hedendaagsche Belgische Kunst in het Palais des Beaux Arts te Brussel, Men zal zich herinneren, dat dit zoo gegaan is: Brussel, Antwerpen en Luik wilden in het Eeuwfeestjaar alle drie een ten toonstelling hebben, die zou klinken als een klok. Maar in drieën ging het moei lijk en toen besloot men het zóó te doen: Antwerpen een wereldtentoonstelling voor Koloniën, Zeevaart en O u d-Vlaam- sche Kunst, Luik dito voor de Groot-in dustrie, Wetenschappen en O u d-Waal- sche Kunst en dan zou Brussel zichi in het Eeuwfeestjaar tevreden stellen met een tentoonstelling van Vlaamsche afgeloopen drie dagen 70 a 80 menschen aan de warmte bezweken. Vooral de sta ten Iowa en Missouri zijn geteisterd. BRITSCH-INDIE. Uit Calcutta wordt geméld* dat te Kisheregattg in Bengalen 'nieuwe oinlus- te,n zijn uitgebroken,, waarbij negen Hin does werden, gedood. Ondank,s de groote politiemacht werden winkels geplunderd en in brand gestoken. Ook werden poli tieagenten door de menigte aangevallen en gewond. HET TWEEDE INTERNATIONAAL CONGRES VAN RIVIER- EN ZEE- LOODSEN. Men deelt aan de N.R.Crt, mede Het tweede internationaal congres van loodsen, ingericht onder leiding van de nternat. Associatie van Koopvaardij- Officieren en gehouden te Antwerpen den 8sten, 9den en lOden dezer, is ge sloten nadat er verschillende besluiten waren genomen, welke van groot belang zijn voor de zeevaarders in 't algemeen. De loodsenvereenigingen van Frank rijk, Nederland, Duitschland, België en de Scandinavische landen waren er ver tegenwoordigd door verscheidene afge vaardigden. Behalve de openingsrede van den voor zitter, Mas, het verslag van den secre taris, stonden verschillende punten van sociaal karakter op de agenda, waaron der de volgende als de belangrijkste mo gen beschouwd worden f 1. De standaard-loodsenladder, 2. De verbetering van de draagwijdte der seinteekens aan boord der schepen. 3. De behandeling der loodsen aan boord der schepen. 4. Het roercommando. Met betrekking tot het eerste punt heeft het congres besloten een grafische voorstelling van de ladder te sturen aan alle regeeringen van de verschillende landen der vertegenwoordigde vereeni- gingen, met het oog op het tot stand brengen van een model loodsenladder aan boord der schepen dezer landen. Aangaande het tweede punt, werd met algemeene stemmen aangenomen een besluit, betreurende, dat de internatio nale conferentie van Londen in 1929, voor de bescherming van menschenlevens op zee, geen verbeteringen op de be staande toestanden heeft voorgesteld no pens deze kwestie, en daarbij heeft het congres den wensch uitgedrukt dat een regeling zou getroffen worden in alle landen met het doel het gebruik van een sirene te verplichten, hebbende een draagwijdte van tenminste een zeemijl. Aangaande het derde punt werd het besluit genomen alle regeeringen te ver zoeken in hun nationale bepalingen be treffende het loodswezen een regeling te willen opnemen met betrekking tot het verschaffen aan de loodsen, wanneer in dienst aan boord der schepen, van een algemeene behandeling gelijk aan die van de kapiteins. Aangaande het vierde punt heeft het congres het besluit, genomen te Amster dam op de eerste internationale confe- rentie van loodsen en op de intern, con lerentie van Londen in 1929 voor de be' scherming van menschenlevens op zee bevestigd, uitsprekende, dat het groote lijks noodig is, voor de veiligheid der scheepvaart en voor de bescherming van en Waalsche, dus Belgische Kunst, van 1830—1930. Evenwel: Brussel bereidt zich nu reeds voor op de enorme internationale we reldtentoonstelling, welke er in 1935 ge houden zal worden, ter viering van het vijftigjarig bestaan van den Belgischen Congostaat en het honderdjarig bestaan van de Belgische spoorwegen. 125 H.A. naast de koninklijke domei nen te Laken, zullen daarvoor in beslag genomen worden later wordt dat het nieuwe stadskwartier „du Centenaire"; straten worden daarvoor nu reeds aan gelegd, er komt een stadion voor 75.000 toeschouwers en de hoofdgebouwen wor den permanent opgetrokken: daar komt dan later de Brusselsche jaarbeurs Wat een enthousiasme en een durf, ze pakken maar aanEn ze krijgen het nog voor elkaar ook, gelijk men ziet. Wanneer wij de Zuiderzee niet droog legden, in IJmuiden de grootste sluis ter wereld bouwden, een draadloos- tele foonstation IA met Indië hadden en wan neer we een oogenblik zouden vergeten, dat onze K. L. M,-mannen op onze Fok kers geregelde postvluchten naar Indië verrichten, dan zouden we tegenover deze scheppingskracht en dit élan onzer Zuiderburen een weinig stille en met be schaamde kaken staan. Nu erkennen we niettemin volmondig: ge kunt wat en ge doet het, grandioos hulde daarvoor Onder leiding van baron Steens, di recteur van den Kunstkring, hebben de Nederlandsche journalisten een bezoek gebracht aan de omvangrijke tentoon stelling van Belgische kunst 18301930, welke dus nu te Brussel gehouden wordt in het Palais des Beaux-Arts. Zij omvat vele voorname werken, vanaf het ont staan des onafhankelijken Belgischen staats, op het gebied van de schilder kunst (en dit in de eerste plaats) verder de beeldhouwkunst, en dan medailles, meubelen, toegepaste- en decoratieve kunsten. Voor deze expositie heeft men geen enkel museum geplunderd, alles is aan particuliere verzamelingen ontleend en toch: hoe rijk is nog het tentoongestelde en hoe leerzaam is het, aan de hand van menschenlevens het roercoTxnnando'aan boo'-d der schepen te regelen door een internationale overeenkomst. Het con gres is ook van oordeel, dat de beste re geling tot het treffen van een internatio nale overeenkomst, .als voorgesteld door de internationale conferentie van Lon den, bestaat in het gebruiken van de woorden „stuurboord" en „bakboord" in den vorm van een rechtstreeksch roer commando, volgens hetwelk het voor schip in dezelfde richting moet bewegen. iwh-h'wi'iwih1 em i i t'itïin 'ir tt~" - i --- 1 den catalogus of, nog beter, onder kun dige leiding, de ontwikkeling der schil derkunst in de achter ons liggende eeuw gade te slaan. Dat men als tegenwoordig eindpunt van deze ontwikkeling slechts werken nam van enkele, weliswaar nog levende meesters, maar dan toch schil ders, die hun oeuvre reeds als het ware afsloten, valt te begrijpen: de heden daagsche schilderkunst toch biedt zoo vele aanzichten, dat het niet wel doenlijk ware, ook daarvan een waarlijk repre sentatieve selectie bijeen te brengen. In het tentoongestelde zijn echter alle strevingen van voordien, alle bevruch tende invloeden van nieuwe meesters en nieuwe scholen te onderkennen, men ziet de impressionisten en het neo-impres- sionisme, het humanisme en pointillisme, en nog meer-ismen, enkel het kubisme en het dadaïsme ontbreken er, gode zij dank Urenlang kan de liefhebber van de schilderkunst, hij moge kenner zijn oJ: niet, hier genieten. Maar er zijn nu een maal menschen en ze kunnen het niet helpen die „niks aan" een schilderij vinden en die dus ook aan een schilde rijententoonstelling geen plezier kunnen beleven. Voor dezulken hebben we een goeden raad: bestijg een taxi, laat u door Brussels uitgestrekte en schoone Zonienwoud naar Tervuren brengen, en bezichtig daar het museum van de Bel gische Congo, Of dat de moeite waarc is? Een tegenvraag: zou het niet de moeite waard zijn, wanneer er jaarlijks 12 a 1400 scholen en een 150.000 bezoe kers komen? Waarlijk, dit door den ener gieken Koning Leopold II gestichte groot sche en schoone Congopaleis bevat hee. veel, dat uwe aandacht zal boeien, en doordat wij Nederlanders, door ons Indië al eenigermate zijn ingesteld op koloni ale toestanden en problemen, is het voor ons dubbel belangwekkend. Het is van 10^ tot 5 uur open, Zondags ook. Alleen Vrijdags is het dicht. Des avonds maakten we een rondrit door verlicht Brussel, Wanneer men weet, het te treffen, dan is ook dat zeer Middelburg, 12 Juli. Op de kleilne veilingi werden de volgende prij'zen be steed: roode bessen 214 cent; witte bessen 2—5; zwarte bessen 7; 'kruisbes sen 1—12; frambozen 41—62; aardbeien 24—33; tomaten 11—20; madéleine (af val) 1—6; alles per K.G.; perzikten 4—12; meloenen 2785, 'beide per stu'k. Export-veiling: aardbeien 1623 cent; frambozen 25—27; 'kruisbessen 1—2; rooi de bessen 19; witte bessen 34; to maten UCB A f 21.30) C f 22; CC f 15.10; 'buiten UCB A f24; C f 20; B. f 27.40; zwarte bessen f 810.70; aardappelen UCB f 3.40—3.60; buiten UCB f 3.20; poters 1ste soort f 1'..90; 2e soort f 1.10; igrove f 3. Goes. Veilingsverceni.giing „Zuid-Beve land". Export-veiling van 12 Juli 1930. Tomaten A 'kwaliteit f 21; id'. B 'kwal. f 17; id. C 'kwal. f 21'; id. CG tew. f 10; zwarte bessen aanvoer 10.30 a 12.10; levering 12.10; roode bessen 5.50 a 6.10; aardbeien n.m. 3 uur B 'kwal. 18.20.,, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Kersen: Klerken 28—32 per 100 K.G.; zwarte vleeschktersem 12 16; zoete Morellen 14—16; bruine Rlan- oe 12; Hollandeers 11; Suikerkersen 11; kruisbessen 1—4; zwarte bessen (uit schot) 2 roode bessen 16; witte bes sen 7; frambozen 35; aardbeien 16; vroef- g|e oranjjepruimen 2731; Madeleinen 13 —29; afval idem 1—5; Westfrtedpenen 11—14; tomaten 14—17; idem uitschot 1 4; groene boonen 5—14; aardappelen 3 —4; idem poters 1—2; idem 'kriel 1; me loenen 30—51 per 100 stu'kjsi; witte kom!- kömmers 1—4; groene idem 1—2; augur ken 0.17—0.24; kropsla 1; bloemkool 8. m Rotterdam, 14 Juli. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd 413 vette runderen,, 311 vettei- en gras-kalveren, 514 schapen en lammeren, 810 varkens. Prijizen voor vette koeien le kw.103— 118; 2a kw. 91—102; 3e kW. 80—90. Kalveren: le kw. 141151; 2e kw. 1.14 —126; 3e kw. 103—113. Schapen: le kw. 6170; 2e kW. 54—61; 3e kw. 4754. Lammeren: 8390. Zuigfammen per stuk 21—32. Varkens: le kw. 6163; 2e kw. 59 61; 3e kw. 5759. Export: 58—62. Vlas. Va,n Groning'sch2500 K.G.; van Hollandsch geel: 5100 K.G. Fijne zaden geen noteering. Aardappelen Westlandsche School meesters, zand, lange en ronde 5—7 c.; idem klei 4—5; idem kleine ronde 3—4; Eigenheimers 5i/2—6V2; eerstelingen 41/2 5. aan te raden: Zhterdags, Zondags en Maandags is de verlichting „aan", boven dien nog wel bij extra gelegenheden. En men zal dan kunnen vaststellen gelijk wij einde Augustus bij ons stadhuis den volke hopen te toonen hoezeer de mooie oude bouwwerken in schoonheid toenemen door een juiste bestraling met dit flood-light", de van alle zijden doel matig gerichte stralenbundels uit tallooze reflektors. De Sint Gudule en het Paleis van Justitie maakten wel den schitte rendst denkbaren aanblik tegen den flu- weelzwarten nachthemel. Géén dagbe lichting is, dunkt ons, in staat de schoon heid van lijn en materie zóó te accentu- eeren of het moesten de lage warm- roode stralen van de ondergaande zon zijn Èr is in de Métropole een officieel ban ket nog gehouden, waar de heer Hislae- re van de Brusselsche pers een heel vriendelijke rede hield, wijzende op de in den grond der zaak gemeenschappe lijke belangen van Nederland en België, terwijl daarna baron Lippens, minister van verkeerswezen, ons land prees als een land waar de Belgen zooveel kunnen leeren, niet het minst op technisch ge bied en anderzijds zullen ook wij in Bel gië iets kunnen leeren, niet alleen op economisch gebied maar ook wat de stemming betreft die daar heerscht. „Ne derland en België, zoo besloot spr., zijn twee kleinere landen, die een schitteren de toekomst tegemoet gaan, als ze el kaar weten te begrijpen, want Antwer pen, Rotterdam en Amsterdam kunnen te zamen heel Europa als achterland ver overen." Maar het genoeglijkste moment van dien dag, waaraan ik de aangenaamste herinnering bewaar, is de ontvangst der Nederlandsche persbroeders in het Brus selsche „Maison de la Presse", waarbij minister Lippens aanwezig was. De on gedwongen stemming die daar heersch- te Maar daarover brengt men geen ver slag uit: la vie privée doit être murée. En dit was privé.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 3