WEERBERICHT etc. RECHTZAKEN. LEGER EN VLOOT. Handel, Nijverheid en Visscherij GEMENGD NIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. Meer waard SPORT Verkeerswezen, Post en Telegrafie. AFLOOP VERKOOPINGEN LAATSTE BERICHTEN. 12 Juli. Barometerstanden. Hoogste: 766.5 te Valencia. Laagste: 750.8 te den Helder. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur van gistermiddag tot hedenmiddag 12 uur Hoogste: 71 igr. Laagste: 54 igr. Weersverwachting van het K, N. M. L: Meest matige, Z.-AV. tot N.-Wi. wind. ©etrokken of zwaar bewolkt. Mogelijk met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk re genbuien. Weinig verandering in tempera tuur. Zondag 13 Juli. Zon op 4.55; onder 9..16. Licht aansteken alle rijwielen, motor- injij tuigen en andere rij- en voertuigen 9.46.' Maan op 11.11 n.m.; onder 7.02 v.m. Laatste kwartier 18 Juli. Maandag 14 Juli. Zon op 4.56, onder 9.15. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.45. Maan op 11.21 njm.; onder 8.16 v.m. Laatste kwartier 18 Juli. P' HOOGWATER VLISSINGEN. Zomertijd. Zondag Maandag Dinsdag "Woensdag 16 Donderdag 17 Vrijdag 18 Zaterdag 19 13 Juli 14 15 3.56 4.33 5.09 546 6.22 7.01 7.46 16.09 16 43 17.19 17.57 18.34 19.16 20.40 Groede (voorw.); M. Bruijnzeel (m.) te IJzendijke; J. Cijsouw te Oostburg; J. van Dijke te Groede; A. de Hullu te Groede; B. W. F. Koster te Aardenburg; T. Luteijn (m.) te Nieuwvliet; J, van Meenen te Groede; J. Risseeuw te Cad zand; T. Risseeuw (m.) te Oostburg; J. de Smidt (m.) te Breskens; R. Spinne- wijn te Hoofdplaat. Niet bevorderd 8. Van de tweede naar de derde klasse: L. Barnouw (m.) te Aardenburg; A. A. Becu te Cadzand; H. D, Beun te Sluis; P. J. Brakman te Oostburg; D. de Bruijn te Aardenburg; F. P. Christiaansen te Oostburg; J. en P. van Daalen te Sluis; J, C. Haartsen te Schoondijke; C, Hol (m.) te Aardenburg; P. van Kampen te Öostburg; W. Lucieer te Aardenburg; A. J. Maat en M. Risseeuw (m.) te Groe de; A. C. Rijnberg te Breskens; M. Schip pers (m.) te Oostburg; P. J. Termont te Schoondijke en W. G. R. Trapman te Aardenburg. Niet bevorderd 4. Van de derde naar de vierde klasse: M. Beun te St. Kruis; A. J. Brakman te Oostburg; C. Bregman (m.) te Coevor- den; A. M. Ie Grand te Zuidzande; J. Hage te Oostburg; G. F. B. Hoevenagel te Biervliet; M, W. Jansen te Aarden burg; S. P. Lako en D. J. Luteijn te Zuid zande; I. Luteijn te Sluis; A. J. van Male te Oostburg; A. P. van Male te Schoon dijke; R. P. C. van Morrelgem te Sluis; J. M. Paridean te St. Kruis; M, Willem- sen (m.) te Sluis; A. de Winde (m.) te Schoondijke en P. J. Woittiez te Sluis. Niet bevorderd 8. Van de vierde naar de vijfde klasse H. Beun (m.) en M, van Damme (m.) te Sluis; W. Dhont te Eede; D, Goetheer (m.) te Oostburg; L. Bregman (m.) te Coevorden; L. S. Cprnelis te Hoofdplaat; A. J. Dierikx te Sluis; S. van Griethuij- sen en W. van Griethuijsen te Groede; P. Haaijman te Oostburg; P. H. J. Me- lieste te Breskens; J. Th, Overtveld te IJzendijke; W. P. Roest te Breskens; J. P. Toussaint te Cadzand; P. L. de Wis- pelaere te Sluis en P, van Leeuwen te Oostburg. Niet bevorderd 4. Een benoemingskwestie. Deze week benoemde de gemeente raad van Deventer tot leeraar in de klas sieke talen aan het gymnasium den heer J. D. L, de Vries/- thans tijdelijk aan ge noemde inrichting werkzaam. Dit ge schiedde met afwijking van de aanbeve ling, waarop curatoren hadden geplaatst (niet alphabetisch): 1. mej. L. de Haan te Doetinchem en 2. de heer K. de Vree ze te Delft. Thans heeft, klaarblijkelijk tengevolge biervan, hét college van curatoren aan den raad collectief zijn ontslag aangebo den. Kantongerecht te Oostburg. De Kantonrechter te Öostburg heeft ter zitting van 1 Juli 1930 veroordeeld wegens op den spoorweg loopen: W. J. v. d. V. te Öostburg, een berisping; met motorrijtuig op gevaarlijke wijze rijden: W. G. te Biervliet,, f 10 of 10 ld. h.; idem met rijwiel J. F. E., Aarden- Iburgj f 5 of 5 d.h.; zijn hond niet terugroepen of ophalen: K. C. te IJzendijke, vrijspraak; in IJzendijke een varken branden op een verboden plaats: P. F. O., te IJzen- ldij:k)e f 4 of 4 d.h.; zonder vergunning sterken drank toe dienen: P. A. W. te Aardenburg f 40 of 40 d.h.; met voertuig rijden op het rijwielpad op onvoorzichtige wijze: L. F. V; te Schoondijke, vrijspraak; met motorrijtuig rijden zonder rijbe wijs: C. E. J. C. te Eeda f 8 ofd.h.;; met een rijwiel niet de rechterzijde van den weg houden: J. E. M. te lOost'- burtg f 4 of 4 d.h.; overtreding leerplichtwet: P. J. P. te Biervliet f 5 of 5 d.h. overtreding motor- en rijwielwet: C. H. te Oostburg f 8 of 8 |d.h.,V;A. (F. M. te Terneuzen^ M. d. J. te Breskens ieder f 3 of 3 d.h.; G. B. te; IBiervliet f 4 en 4 d. h. of f 8 en, 8 h.; J. A. O. te Hoofdplaat vrijspraak; H. D. te Bruig- ige (B.) f 2of 2 d.h.; Th. :S. te Eede H. C. te Sint Marguerite (B.)^ P. (BJte Waterlandkerifje, F. B. J. M. te Uzendij- kéj E. A. v. G. te Sluis1, F. B. W'. te Hoofdplaat ieder f5 of 5 d.h.; M. I. te Brugge (B.) f 6 of 6 dagen hechtenis; zonder rem: M. I. te Brugge (B;.) f 0 of 6 dagen' hechtenis; met rijwiel linkerzijde van den weg houden,: G. V. te Watervliet (B.)„ L. v. d. S. te Maldeghem (B.), B. H. W'. te Thielt (B'.)i F. M. C. te Thielt (B.), E. v. K. te Adelghem (B.), E. L. te [Adegh-em (B.),: J. J. B. te Vligsingen, A. Bj. te. Zuidzande, J. F. S. te Sluis aljlenj f '3' of 3 dagen hechtenis; een rijwielpad anders berijden dan met rijwielen-. E. B. te Groede f 8 of 8 dagten hechtenis; overtreding motor- en rijwielwetH. N. A. P. te Amsterdam» f 5 of'5 d.h.; C, A. B. f» iSlui's! f 2 of 2 d.h.Ch. A. H, de M. te Sluis f 12 of 12 'd.h. ;A op dein spoorweg loopen: G. J. v. L. te Tilburg) f 2of 2 dh. j 'I G. D. te 'Bruslsel (R.)„| R. O. te St. 'Andró (B.) 'beidje' f 3 .of 3 d.li.,J in Aaridenburg zingen langs den opetói- baren weg bij' nacht: J. I. E,, A. B. H. efn C. L. H. allen Oostburg, ieder f 3 of 3 dagen hechtenis; dronken in het openbaar de orde ver storen bij herhaling: A. I. F. te IBreskena 14 dagen hechtenis; vïsscheti van te kleine afmeting in op slag hébben 2 maal gepleegd A. W(., 4e Oostburg 2 maal] f 2 of 12 rnaial' 2 d.h.; op openbaren weg trekdier laten staan zonder voorzorgsmaatregelen: G. d. K. te Watervliet (B'.)I f 4 of 4 d.h. Berooving. Voor de Vijfde Kamer der Amster- damsche Rechtbank hebben in zittingen met gesloten deuren terechtgestaan een man en een vrouw wegens berooving in vereeniging in een bekend, maar nu ver dwenen roofhol op de Prinsengracht in de buurt van de Jordaan; de man boven dien terzake van het misdrijf, strafbaar gesteld bij art, 250bis van het Wetboek van Strafrecht. Het O.M. eischte tegen den man vier jaren gevangenisstraf (drie jaar wegens de berooving en één jaar wegens 't mis drijf van art, 250bis) en tegen de vrouw 2 y, jaar gevangenisstraf. Vonnis wijzende, beeft de Rechtbank den man vrijgesproken, doch de vrouw veroordeeld tot twee jaren gevangenis straf. De le schoolcompagnie van het 14e Reg. Inf. te Middelburg zal van 4 tot en met 17 Augustus a,s. worden ge detacheerd in garnizoen te Bergen op Zoom, onder commando van kapitein A. F. Borren tot het houden van oefeningen in vereeniging met het detachement 14e Reg. Inf, te Bergen op Zoom. De vredes-organisatie van den-staf eener infanterie-brigade is in zooverre gewijzigd, dat de majoor of kapitein, toe gevoegd aan den brigadecommandant, voortaan als regel kapitein is en, bij be vordering tot majoor, in die functie kan worden gehandhaafd, zoomede dat de kapitein of luitenant adjudant als regel eerste luitenant is en bij bevordering tot kapitein, in die functie kan gehandhaafd blijven. W, F, van Vreeswijk 2 Sept. geplaatst als officier vlan dienst bij het Kon. Insti tuut voor de Marine, te Willemsoord; is de kapitein der mariniers F. C. W. Mi- ehaëlis 14 Aug. overgeplaatst naar de marine kazerne te Willemsoord; zijn de luit. der mariniers G. Wilhelmy Diamsté de 2e luit, der marine: s H Lieftinck en de officier van den Marine-Stoomvaart dienst 2e kl. L. de Wilde met een. door den commandant der Marine te Willems oord te bepalen datum overgeplaatst naar de marine-kazerne, aldaar; is de officier van den Marine-Stoomvaart dienst 2e kl. J. Moeyer 22 Juli overge plaatst a. b. van Hr. Ms. Gelderland" en is de luit. t. z. 2e kl. Kon. Mar, reserve J. M. Uijtenhoudt 22 Juli overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip, te Willemsoord. Officier van den mlarine.stoomv'aart- dienst 3e kl. J. G. G. van Hilten, die tij delijk te Rotterdam7 wordt geplaatst, wordt gedetacheerd bij Burgerhout's ma chinefabriek en scheepswerf bij de ge reedmaking van den torpedo'bootjager Van Nes. De schipper J. M. van Hemert is overgeplaatst van de Doruwe Aukes naar het wachtschip te Vlïssingein en de ser geant-timmerman F. F. iFefkers van het wachtschip te Willemsoord naar de ma rine kazerne aldaar. De bootsm'an P. M. Vreeswijk wordt geplaatst aan boord van het wachtschip te Vlissingen. Verlof marinepersoneel. De Commandant der marine te Wil lemsoord heeft de volgende regeling ge maakt inzake zomerverlof van het per soneel der Kon. marine: te Vlis'sin- en: Hr. Ms. Wachtschip in twee partijl en van 25 Juli tot en met 7 Aug1., van 12 Aug. tot en met 25 Aug., Medusa van 28 Juli tot en' met 7 Aug., Douw'e Aukes en Brinio van 12 Aug. tot en met 25 Aug., geneesk. dienst te regelen door oudstaanwezend off. van gezondheid. Naar aan de N. R. Crt, wordt me degedeeld, is in de Zeeuwsche Stroomen op de oesterperceelen reeds broedval waargenomen, wat zeker wel in de hand is gewerkt door de tamelijk hooge zomertemperatuur. De aan de Stoomvaart Mij. Neder land en Rotterdamsche Lloyd verkochte stoomschepen „Zaandijk", „Ellewouts- dijk" en „Kinderdijk" van Solleveld, Van der Meer T. H. van Hattum's Stoomv. Mij., zijn herdoopt in resp. „Zwartewa- ter", „Molenwater" en „Oudewater", Spoorweg GentTerneuzen, Nu de Senaat, alvorens met reces te gaan, evenals de Kamer, de wet betref fende de overneming van den spoorwelg GentTerneuzen heeft goedgekeurd, zal naar de Brusselsche corerspondetn der N.R.Crt. meldt, met ingang van 15 Juli met de terugbetaling van de 3 pet. obli gaties van de Société du Chemin de Fer GandTerneuzen een begin worden ge maakt. dag en per schacht geêischt. De gouj- verneur der provincie Heregouwen heeft zijn bemiddeling aangeboden, ten einde! liet conflicts dat een scherpe wending begint aan te nemen, zoo mogelijk op te lossen. Overgeplaatst de sergeanl-mlachinislt J. J. Kesteloo van de „Heemskerck" naar hel wachtschip Willemsoord; schipper A. D. Beaufort vian wachtschip Willems oord naar Douwe Aukes; schipper J. Momber van marinekazerne Willemsoord naar Z 5. Met ingang van 1 dezer is te 's-Gra- venhage opgericht een school voor re serve-officieren van dec geneeskundigen dienst bij het leger hier te lande, samen gesteld uit: 1 dirigeerend-officier van gezondheid 2e of 3e kl. commandant, 1 officier van gezondheid le of 2 kl. 1 kapitein der inf., 1 onderoff.-amanuensis, benevens het in opleiding zijnde getal leerlingen, gedetacheerd van de le com pagnie hospitaalsoldaten uit Utrecht. Blijkens een bij het Departement van Defensie ontvangen telegram zal Hr Ms. torpedobootjager „Witte de With' op thuisreis van Curasao, buiten het reisplan, voor aanvulling van den brand stoffenvoorraad, St. Vincent (Kaap Ver ■-'ische eilanden) aanloopen, Bij beschikking van den Minister van Defensie is de luit. t. z. le kl. H. J Bueninck 31 Juli eervol ontheven van hei- bevel over het vliegkamp „De Mok' en is de luit. I, z. le kl. J. A. Gauw met dien datum belast met 't bevel over ge noemd vliegkamp; is de luit. t. z. 2e kl Schenkingen Gem, Museum te Zierikzee, Ten behoeve van het gem. museum te Zierikzee zijn ontvangen de volgen de voorwerpen: van P. Verton te Zonne maire, 2 ineenpiassende schoorsteen-hang ijzers, een bos zwavelstokken en katoen voor een tuitlamp; van J. Kosters te Zie rikzee een roodkoperen schoorsteen lampje, o.a. in meestoven gebruikt; van A, M. van Nieuwenhuize te Zierikzee (van wien reeds te voren o.a, een oud pistool en een tinnen maatje voor natte waren zijn ontvangen) een geelkoperen trechter; van R. D. Faber te Zierikzee, een geelkoperen comfoortje óf vuurtest- je; van de wed. M. Hooze te Zonnemaire, een ex. van de Zierikzeesche Nieuws bode van 14 Oct. 1844. De 2 kruithorens in de vorige week vermeld, zijn een ge schenk van C, P. Blom te Zonnemaire (rectificatie). Voorts werd voor het mu seum verworven een fragment van een gothisch kapiteel van zandsteen, gevon den in een erf ten Noorden van den Grooten toren, en werd nog ten geschen ke ontvangen van G, B. J, Blom, een z.g, letterdoek in lijst achter glas. Aan de diaconie der 'Ned. Hervorm de kerk te Haarlem! is door een onbe kend gebleven ingezetene een legaat ge daan van f 50.000, vrij' van successie rechten. Nog aan andere inrichtingen zijln door dezen persoon schenkingen gedaan o.m. aan Bethesda-Sarepta, inrichting tot Chr. verpleging' van lijders aan vallende ziekte. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende gende week is alhier geopend de apo theek van Mevr. wed. J. C. v. d. Harslt, Korte Delft. Men schrijft ons: De Zeeuwsche Ariel Motor Club zal op 1 September a.s. een Wimpeltocht naar Domburg houden. Behalve verscheidene prijzen stelt de club beschikbaar, als hoofdprijs een nieuw Ariel motorrijwiel met chroom-nikkelen tank en electrische verlichting. Het kan niet anders, of een groot aan tal Ariel-rijders zal naar Zeeland trek ken. Het badseizoen is in Domburg nog in vollen gang en het eiland Walcheren is nog in zijn kleurig zomerkleed, zoodat voor de deelnemers volop te genieten valt. Athletiek. Door den heer I. Lefeber, lid van 'de Vlissingsche Athletiek-vereeriiging „Mara thon", die 'bij1 de vanwege den Zeeuw- schen Athletiek Bond gtehouden kampi oenswedstrijden op het nummer 5000 meter hardlöopen als nummer één de finish passeerde, mlaar gediskwalificeerd werd wegens Jinks passeereri" is tegen deze 'beslissing protest aangeteekend, ter wijl door „Marathon" beroep is aange- leekend tegen de beslissing inzake de 4 m. 100 meter estafette. Eerstbedoeld protest is gegrond op de overweging', dat het vedstrij dreglemen(t van de K.N. A. U. gtee'n enkele bepiajüug inhoudt, krachtens welke het „links' passeeren ongeoorloofd is. Het tweede protest berust op de over weging, dat volgens het zelfde wedstrijd reglement de 4 m. 100 meter estafette met een finale had moeien zijn geloopen in welk geval het kampioenschap niet afhankelijk zou zijn geweest van cbro nometers en tijdopnemers. Ind. Stoomvaartlijnen. Chr. Huygens (thuisr.) 10 te A'dam. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) p. 9 Perim, Sibajak, 11 v. Rotterdam te Batavia, Tjerimai, Batavia n. Rotterdam p, 11 Kaap del Armi. Insulinde (uitreis) 11 v, Southampton, Stoomvaartlijnen op N. Amerika, Veendam, 9 v, New-York n. Bermuda, Volendam, New-York n. Rotterdam 11 (midd.) op 666 mijl v. Scilly. SCHEPEN IN NOOD OP DE O. SCHELDE. V.D. meldt uit W emeldinge: Tengevolge van het stormweer zijn (ge durende den afgeloopen nacht verschil lende schepen uit de omgeving in nood geraakt. Bij Gorishoek is een rijn aak igezonken, Sleepbooten zijn naar de plaats van het ongeval vertrokken om te trachten hulp te bieden. Van de beman ning van de rijnaak is niets meer ver nomen. ENGELANDS ANTWOORD AAN BRIAND. LONDEN, 12 Juli. De diplomatieke medewerker van de Daily Tel. weet mee te deelen, dat het antwoord van Enge land op Briands memorandum over de pan-Europeesche samenwerking a.s Maandag verkondigd zal worden. Het antwoord zal eenigszins afwijken van den tekst zooals die aanvankelijk door het ministerie is opgesteld. Deze verande ring zou het gevolg zijn van de actie van Frankrijk tegen het onlangs te kennen gegeven voornemen van Engeland om deze nota aan Frankrijk te sturen, waarin de ontvangst van het memorandum be vestigd werd, en zich eerst verder over de zaak uit te spreken tijdens de ko mende assemblée van den volkenbond in September a.s. Van Fransche zijde zou men er op hebben gewezen, dat een dergelijke houding van Engeland door de andere natiën als een afwijzing zou wor den beschouwd, dat het aanzien van Briand als ontwerper van 't plan er door geschaad zal worden. Met het oog hierop, en om geen Fransche gevoelens te kwetsen, is de nota uitvoeriger gewor den, en in een weiwillenden toon ge houden, hoewel Engeland alleen geen be slissing kan nemen zonder overleg met de Dominions. BEZOEK VAN HET BELGISCH KONINGSPAAR AAN ANTWERPEN. BRUSSEL, 12 Juli Het Belgisch Koningspaar zal van 25 tot 28 Juli een officieel 'bezoek aan Antwerpen brengen. Bij die gelegenheid zullen tal van feeste lijkheden worden georganiseerd Den 26en Juli wordt op het nieuwe Kanaaldok een waterfeest gegeven, waar- ,bij militaire vliegers hun medewerking verleenen. Het ligt trouwens in de bedoeling van het gemeentebestuur van Antwerpen zoo mogelijk alle jaren een waterfeest te geven aan de haven gewijd, out aldus iets speciaal Antwerpsch te scheppen. DE STAKING IN DE BORINNAGE. De correspondent van de N. Rott. Crt, uit Brussel meldt De slaking der mijnwerkers in de Bo rinage is nu vrijwel algemeen. Hederi bedroeg het aantal stakers ruim' 13.000 Door de werkgevers wordt wegens ver EEN FAMILIEDRAMA. In de Ru- iroekstraat te Rotterdam heeft Vrij dagavond een vader op zijn zoontje en zijn dochtertje geschoten, tengevolge waarvan het elfjarig meisje onmiddellijk dood was en het jongetje, tien jaar oud, in zeer zorgelijken toestand in het zie kenhuis moest worden opgenomen. De dader, een 40-jaric© oud-koloniaal4 heeft nadat hij op zijn kinderen had geschoten, iet pistool op zich zelf gericht, maar iet wapen ketste, waarna hij met een pennemes zichzelf eenige onbeduidende wonden heeft toegebracht. De man, zekere P. S„ is 20 jaar gele den als tit.-brigadier-muzikant naar In- dië gegaan, waar hij' is gehuwd. In dit huwelijk werden twee kinderen geboren, die later naar Nederland zijn gekomen, Hun vader had hen beloofd ze bij zich" te nemen zoodra hij weer in Nederland terug was. Drie a vier maanden geleden is hij gerepatrieerd en nam zijn intrek bij oude kennissen met de kinderen. De man genoot een pensioen van 12, Den laatsten tijd had hij zich vaak bitter beklaagd over de maatschappij. Met zijn pensioen was hij in het geheel niet te vreden, en de verdiensten in zijn betrek- ringen waren hem evenmin voldoende. Vrijdagmiddag heeft hij de kinderen bij zich genomen, een revolver genomen, eerst het meisje door het hoofd gescho ten en daarna den jongen. Omdat het jongetje nog teeken van leven gaf, heeft hij het kind nog met een pennemesje in de hartstreek getroffen. Tegen de vrouw van het gezin, die hierbij tegenwoordig was, heeft hij ge zegd weg te gaan en de vrouw is inder daad de trap afgeloopen. Op straat ge komen waarschuwde zij een buurman dat er geschoten was. Deze man heeft twee agenten gewaarschuwd, die in de woning vonden den man met in de eene handi een mes en in de andere een revolver. De man was volkomen kalm en hij maakte een cynischen indruk. Hij werd gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht, waar hij een bekentenis ïeeft afgelegd, waarbij hij zich wederom aeklaagde over de maatschappij, die, naar hij zeide, dit alles blijkbaar zoo had' gewild. Nader wordt gemeld dat de 10-jarige P. S„ het tweede slachtoffer van den moordaanslag, vannacht is overleden. EEN LIEFDESDRAMA. Uit L e e k meldt men aan het Nieuwsblad v. h. N.: In het naburige Nieuw-Roden heeft zich Donderdag een drama afgespeeld, waarvan naar het schijnt niet-'beant- woorde liefde de oorzaak is geweest. De 24-jarige arbeider T, T. had reeds Igeruimen tijd omgang met de 20-jarige A. L, Het meisje schijnt de liefde van den jongeman niet naar diens zin te hebben beantwoord. Dit had reeds herhaalde lijk aanleiding gegeven tot heftige scè nes. Het vorige jaar nog heeft T. een aanslag op het meisje gepleeigd, waar voor hij toen eenige maanden gevange nisstraf heeft ondergaan. Later heeft T, weer toenadering gezocht, maar had niet het succes, dat hij wenschte. Dit heeft nu tengevolge gehad, dat hij gisternacht de woning van het meisje is binnengedron gen, waarna hij haar met een mes een vrij ernstige wonde toebracht. De dader is daarna gevlucht en heeft vervolgens zelfmoord gepleegd. WARENHUIS AFGEBRAND. Heden nacht is het igtebouwencomplex van het Warenhuis Nouvelle te Parijs igieheel afigiebrand. De schade wordt geschat op 30 a 40 millioenen francs; die van de gieoouwen is nog grooter. De tien nacht-» wakers hebben waarschijnlijk het jgebouw* injijds kunnen verlaten. De oorzaak is' tot heden onbekend. BRAND TE SCHIEDAM. Hedenmor gen 5 uur is brand uitgebroken in het pand Boterstraat 12 te Schiedam. Het pand dat in gebruik is bij de firma A. Pool en Zoon in veevoederartikelen telt vier verdiepingen. De brand werd door omwonenden ontdekt. De brandweer die ijlings met groot materiaal uitrukte slaag de er in den brand tot dit pand te be perken. Alleen de vier m'uren staan nog overeind. Omstreeks' 4 uur was de brandweer het vuur meester. De om liggende gebouwen kregen alleen water schade. De voorraad goederen was ^ge lukkigerwijze niet groot. Verzekering dekt de schade. Nader wordt vernomen dat de oor zaak vermoedelijk broeiing' is in de voor raad Eenige weken geleden waS hierdoor ook een begin van brand ontslaan, doch toen was men er vlug bij'. De totale schade wordt op f20.000 gteraamd. In de fabriek werkte 15 mian personeel. EEN RATTENVANGER. De arbei der v. D. te H i 11 had de klacht gehoord van een landbouwer uit Wanroy, dat hij veel overlast van ratten had. Hij booa aan ze te verdelgen a 7 cent per stu In enkele uren had de rattenvanger niet minder dan 79 ratten met de hand ge vangen en gedood. HOTEL „ORANJEOORD" WEER OP GEBOUWD. Donderdag is bet hotel breking van het collectief arbeidscontract i Oranjeoord gelegen -e midden der een schadevergoeding van 12.000 fr. pe^ ongerepte natuui e o 0

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2