Slapeloos door Zomerhitte? Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten KUNST EN WETENSCHAP. ti RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. Handel, Nijverheid en Visscheiij o: tl k ei r« bi ▼t se g' B Overblijfselen van een menschenras uit een steenen tijdperk. Prof. dr. T. F. Dreyer van liet Grey- college te Bloemfontein heeft op de pla,ats Skulpplaats bij den mond van de Matjesrivier bij Pletteiiburgbaai (aan de Zuidkust) een belangrijke palaeonlo logische vondst gedaan. Het was al ja- rren bekend dat er voor de Boschjèsman- nen, Hottentotten en Kaffers een ander menschenras in Zuid-Afrika heeft ge woond, het z.g'. Boskopras. Eenige maan den g'eleden ontving prof. Dreyer van prof. von Bone eenige schedels, die het kenmerk van dat ras vertoonden, van bovengenoemde plaats afkomstig. Prof. Dreyer heeft 1111 eenigen lijd op die plaats doorgebracht met opgravingen en onderzoekingen. In de bovenste laag van 2 tot 3 voet vond hij tal van boesmans- geragmten. In de volgende laag, die lot een diepte van 25 voel ging werden over blijfselen van een ander, kort, maar sterk menschenras aangetroflen met dikke schedelbéenderen. Men slaagde erin vijf schedels in elkaar te zetten. De tanden zijn groot, de neus niet negroidisch, in enkele gevallen plat, maar meestal met #en scherpe boog, het gezicht kort en breed in verhouding tot den schedel. De geraamten lagen evenals de Bosch- jesmannen begraven op een zijde met de knieëën hoog onder c!e borst opgetrok ken! Over het geraamte wa,s een platte steen geplaatst. Bij elk geraamte lagen één of twee stukken oker en een. schedel was in oker gewikkeld. De steenen voor werpen welke hij in de gruislaag aan trof waren niet 'van het soort, dat de strandloopers gebruikten. Die op een diepte van 20 voet aangetroffen waren beter dan die in de laag van 12 voet diep. Het boskopras moet in het steenen tijdperk hebben geleefd. Landgoed „De Wurijt". Bij beschikking van de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw en van financiën is op advies van den Boschraad het landgoed „de Wilrijl", groot ca. 100 II.A., gjelegen onder de gemeenten Eersel, Hoogjeloon, Bladel en Berg'eijk (L.) en in eigendom' loebelioo- rende aan den heer P. J. H. L.nuim'ans te Reuver aangewezen als landgoed in den zin van de Natuurschoouwet 1028. Het landgoed is opengesteld 'vlanaf 1 A.pril tot 1 Ocober. Door de Belgische regeerin!g! is de uitlevering' gevraagd van M. P. van P.,'"34 jaar, chauffeur, wonende te We tieren (België) thans gedetineerd ie Middelburg tegen wien door den onderzoekreehler te Gent een bevel tot gevanigenn(e:mf[nkj was verleend ter zake van diefstal vfa!n een automobiel in België, waarmede hij naar Breskens was gereden. De advocaat-géneraal hij' den HoO- gen Raad, concludeerde tot verwerping van het beroep van M. J. V., door het hof te Arnhem1 in hoogér beroep lol 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens inbraak en diefstal van een brand kast Ie Zwolle uit het kantoor der N.V. De Automaat, in den nacht van 21 op 22 Juli 1927. Dezelfde requirant is tot 4 jaar ge vangenisstraf veroordeeld door het Ge rechtshof te Amsterdam wegéns diefstal an een brandkast uit bet station Ie Har- melen. Ook in deze zaak wérd geconcludeerd lot verwerping van het beroep. Arrest 25 Juli. Arr. Rechtbank te Middelburg. I11 vervolg op de mededeelimg over hel verhandelde in de rechtszitting van giste ren, opgenomen in ons vorig nummer kan betreffende de zaken legen J. M., 22 jaar en Th. Pt., 32 jaar belden werkman te Hoek, nog het volgende worden ver meld Beide verdachten waren verschenen en «werden rechtskundig bijgestaan resp. door mr. Tichelman, advocaat le Terheu- zen en mr. P, Dieleman te Middelburg. De rijksveldwachters als getuigen ge hoord, blijven bij hun opgemaakt pro ces-verbaal. Zij waren besloten in het café een inval le doen. Verdachten waren bij hun binnenkomst zeer opgewonden. Gedurende 2 uur hebben beide verdach ten getuigen hinderlijk gevolgd en zijn zij herhaaldelijk verzocht om terug le gaan. Aan deze sommatiën werd niet voldaan, waarop get. Coene een revolver heeft getrokken. President: Verdachten, jullie zijn al meer veroordeeld'? Verdachten: Ja, mijnheer. President: Erkennen jullie de feilen? Verdachten: Neen, mijnheer. President: Zijn jullie getrouwd? Verdachte M. antwoordt nee, ik ga trouwen in Augustus. President: Dal is een goed begin. President: Waarom plagen jullie die die politiemannen zoo? VerdachtenIk weel het niet, we wa ren dronken. De Officier van Justitie acht de feiten wettig en overtuigend bewezen. De poli- üe heeft zich gelukkig niet laten af schrikken. Spr.. noemt hel een zeer ern stig feit, alles ging bovendien gepaard met de noodige scheld woonden. Dezeon- jgcluksvogels, aldus de officier, hebben 'l de politie zeer lastig) gemaakt en de politiemannen hebben Job's1 geduld ge had met deze kwajongens. Verdachte (Ingez. Med.) P. is herhaaldelijk veroordeeld. Volgens spr. is nu de tijd gekomen om deze verdachten eens aan le toonen, dat 't zoo niet gaat. De Officier van Justitie eischt tegen verdachte P. 3 maanden gevangenisstraf en legen verdachte M. 2 maanden ge gevangenisstraf. De verdediger mr. P. Dieleman' zegt dal wanneer" de verbalisanten met tact waren opgetreden, 't zoo'n vaart niet had geloopen. Verdachte P. had nog dienzelfden avcfiid 2 vechtende jongens gescheiden. De poiltie heeft daar 2 uur geloopen en loen de revolver giétrokken, wanneer zij naar huis waren gegaan, was alles kalm ai'geloopen. Volgens pleiter is wat .gezegd is, dronkenslmanstaal of ro o t he id s w a a 11 z i n't is geen dadelijke bedreiging. Op deze dagvaarding kan vol gens verdediger verdachte niet veroor deeld worden. PI. is van meening, dal ir van bedreiging met geweld, geen spra ke is. Mocht de rechtbank een andere meening zijn loeigpdaan ,dan vraagt ver dediger een clemente straf n.l. geldboete ol voorwaardelijke verooordeeling1 daar verdachte op 't punt staat om te trou wen. Mr. Tichelman sloot zich bij het plei dooi van mr. Dieleman aan, er aan toe voegende dat zijn cliënt (verdachte M.) wel eens een keer voorwaardelijk! ver oordeeld is en dit goeid is aïgeloopen. J. de Z., 28 j., metselaar te Hulst, werd ten laste gelegd dat hij in den nacht van 31 Mei op 1. Juni j.l. le Hulsl Leonard us Stroboe en Julia Maria Blomv- maert heeft mishandeld door hen mei een mes of scherp voorwerp ie, steken en le slaan. Eisch een maand gevangenisstraf. Mr A. Bolle vroeg vrijspraak of bjj schuldigverklaring een lichtere straf, ook omdat verdachte kostwinner is voor zijn moeder. W. B., 34 j., commissioninair te Kloe- lintge, werd ten laste gelegd, dat hij op 31 Mei j 1. te Kloetinge een koe pijn of letsel heeft veroorzaakt, door dat beest met een schaarin den kop te steken, waardoor het heest bloedend werd verwond, zulks zonder redelijk dtoejl. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. M. N. A. T., huisvr. H. B.'iPicavet, 30 j., zonder beroep te West-dorpe was in verzet gekomen legen het verstek- vonnis der rechtbank va.n 13 Juni j.l wifarbij zij wegens overtreding der Aio- lor en Rijwielwei was veroordeeld tot f 25 of 10 d. h. en; ?n trek king van (hei rijbewijs vcor een jaar. Eisch: Oevesliging van het vonnis. De verdediger, mr. Lambooy, bepleil- le een lichtere straf en geen intrekking van het rijbewijs. G. J. L., 47 jaar, opzichter le Sluis- cil, werd ten laste gelegd dat hij op 30 Mei j.l. te Sluiskil als opzichter belast met liet toezicht op het werkvolk bij de betonbak v,an de in aanbouw zijnde ammoniakfabriek en als zoodanig be last met hel geven van opdracht aan werkvolk, grovelijk onvoorzichtig a.an eenige onder hem1 staande werklieden, waaronder F. C. van der Wliele opdracht heeft gegeven een be ton wagentje v,an pl.m. 143 K.G. op te liijschcn. en daarbij gebruik le maken van een dennepaal, zonder er op te letten dat die hijschpaal daarvoor niet geschikt was, en loen hij gewaarschuwd werd dat de paal boog 1 kraakte beeft gezegd: het is niets1, trek maar door, waarna de werklieden doorgingen met trekken, en toen een stuk Van de paal is afgebroken en op F. C. v". d. Wiiele is gevallen, die daarbij zoodanig is verwond dat hij daaraan overleden is. Verdachte was niet ter zitting ver schenen. De getuigen deskundigen dr. J. P. L. Hulst, arts le Leiden en dr. A. v. Loy te Sluiskil hebben het sectieondérzoek ver richt en leggen verklaringen af omtrent de doodsoorzaak. Getuige desk. de Brayne, architect te Terneuzen heeft de hijischinstallalie on derzocht aangaande de deugdelijkheid. Volgens get. was de hijschinstelling niet goed. Het boveneinde van den mast vv'as niet geschoord. De oorzaak van liet on geval is volgens getuigé, uitsluitend ge legen in het feit dat een treksChoor ter plaatse van bevestiging' van de katrol ontbrak. Op de bovenste verdieping) heeft vermoedelijk vroeger wél een schoor ge zeten aan de hijschpaal. De wachtmeester Kramer le Sluiskil heeft een onderzoek naar het gebeurde ingesteld en heeft verdachte gehoord. De ze had er veel spijt van. Getuige Hamerlink, betonwerker le Zaamslag was op 30 Mei werkzaam aan den bouw. De mast was niet geschoord. Getuige stond onder verdachte en had le gehoorzamen naar de bevelen die hem [gegeven werden. Met ons drieën, aldus get., trokken wij waarbij verdachte en de overledene was. Op een gegeven mo ment brak de mast en kreeg' van der Wiele fhjet belonwag'enlje op zijn nek. Get. kon nog juist bijtijds wegkomen. Getuige J. do Meijer, timmerman le Axel was op den dag' van liet ongeval eveneens werkzaam. Hij weet dat de mast die gebroken is, vroeger geschoord was geweest. Get. zag de mlast buigen waarop een der aanwezigen tegen ver dachte zeide: „de miasl kraakt". Ver dachte zeide daarop: ,.,trek maar door, 't geeft niets". Direct daarop brak de m'ast met liet bekende gtevolg. Getuige F. van Doezelaar, limlmerman Terneuzen was ook op; 't werk, hij' zlag' direct dal 't zeer gevaarlijk was, wan,t de mast was niet geschoord. Get. AI. stelde nog' voor aan verdachte den be- tonwageu niet le hijsclien, waarop ver dachte antwoordde: ,,'t /al wet gaan"! Get. heeft de mast hooren kraken, liij heeft evenwél niet meegetrokken. Direct na de gezegde van verdachte kwam de zaak naar beneden en lag' Van der Wie le onder den Oetonw'agen. Volgens gel. scheelde het geen haar, of verdachte was ook geraakt De Officier van Justitie is van, meening dal verdachte de aansprakelijke persoon is. De mast had hoven geschoord moeten zijn en hiervan 'had verdachte zich, vol gens spr. moeten overtuigen. Verdachte kon nagaan dat 4 gevaarlijk w;as op die manier te hijsclien. Hij is gewaarschuwd voor een en ander en toch heeft ver dachte lalèn doortrekken en de gevolgen zijn zeer crnslig' gee vest. Er is wel geen sprake van opzet, w'ant verdachte trok zelf mede. De Officier meent dat een strengé straf zal moeten volgen en eischt een gevangenisstraf van 6 m'aanden. J. A. B., 20 jaar, veekoopman te Goes was door den Kantonrechter le Goes bij vonnis van 16 Mei j.l. veroordeeld we gens overtreding van de Aiotor- en Rij- w'ielwet (als bestuurder van een motorrij tuig', daarméde op zoodanige vijize en. met zoodanige snelheid over den wég rijden, dat de vrijheid en het verkeer worcll ne- léimmerd') veroordeeld tot f 25 of 25 d. hechtenis. De Ambtenaar van liet openbaar Mi nisterie en verdachte waren in liooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Uitspraak in alle zaken 22 Juni. Politierechter te Middelburg. In de zitting va;n, 8 Juli werd [doorj 'de.n Politierechter de tenuitvoerlegging bevo len van 3 vonnissen vain den Politierech ter van 20 December 1927, waarbij F. Af. V., 23 jaar, leurster; wonende le St. Jansteen, Ier zake van binnenlandsch vervoer van suiker zonder, geüefrbiljjet iis vervoer zonder gieleibil'jet is veroordee|kl tot 3 maal 14 dagen gevangenisstraf, voor waardelijk met een proeftijd van 3 ja|ar. toeneming van den bouw' van motorsche pen. Van de 105 motorschepen, groot in tolaal 666.000 Ion., die gedurende, deze periode in dienst zijn gesteld, waren veertig, metende in totaal 258.000 ton gebouwd in Engeland. Dian volgt Japan met twaalf schepen met 109.000 ton, gevolgd door Nederland, Denemar ken, Zweden elk mét ongteveer 60.000 ton, ofschoon Nederland slechts vijf sche pen bouwde tegen twaalf en dertien in Denemarken en Zweden. RUIMTE GENOEG. Echtgenoote: „Ik kom even bij je staan, Henk, wanneer je Tantetje aan de telefoon krijgt. Dan kennen we samen een woordje met haar praten. (Humorist) aan de onde.rofficieren-vlie.gjelrs Aan het te 's-Gravènhage gehou den vakexamen in den telegraafdienst Rebben met goed gevolg voldaan de kantoorbedienden der P. T. en T. le kl. I. W. Vasseur en J. A. van de Sandei beiden van het post- ep teelgraafkantoor le Bresken'S'. De openstelling der hulpkantoren. De directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Middelburg brengt Ier kennis ,dat met ingang van 14 Juli a.s. de navolgende hulpkantoren op werkdagen als volgt zullen zijn openge steld: A r n e m 11 i den: voor den post- en telegraafdienst: 8.30—11, 14—1.6, 17.30 -19; voor den telefoondienst: 8.30—12.30, 1416, 17.30-19.30. Domburg. Van 16 September t./m. 15 Juni voor den post- en telegraafdienst: 9-12.30, 14—15.30, 18-19; voor den telefoondienst: 8.30—12.30, 14-16.30, 18—19.30; van 16 Juni t,/m. 15 Sepi voor den postdienst: 8—19.30; voor den telegraafdienst8—20; voor-den telefoondienst: 8—21. K oudeke r k e. Voor den post- en telegraafdienst: 8—10, 11—12.30, 1415, 18—19; voor eten telefoondienst: 812.30, 14 16, 18-19.30 Vee re. Voor den post- en telegraaf dienst: 9-12.30, 14 15.30, 18—19; voor den telefoondienst: 8—13, 14— 16,30, 18-19.30. Hel publiektelefoonstation te Vee re- Sluis wordt eveneens opengesteld van: 8—13, 14-16.30, 18—19.30. De havenbeweging ie Gent. In het eerste half jaar van 1930 kwa men le Gent 1441 stoomschepen binnen melende 1.538.084 Ion, tegen 1322 sche pen en 1.301.860 ton in het eerste half jaar 1929. Voor de maand Juni waren de cijfers in 1930 224 schepen met 247.680 ton en in 1929 247 schepen, en 256.714 ton. De bcuw van motorschepen. De cijfers over de eerste zes maanden van dit jaar vertoonen een voortdurende VOOR DE REDDERS VAN DE SA- LENTO. Na eenige woorden van dank namens de Italiaanschc regeering heelt Maandagochtend de Italiaansche gezant, graaf Senni, in tegenwoordigheid van majoor J. J. van Santen, commandant van de Luchtvaartafdeeling en ander personeel der legatie de onderscheiding van ridder in de Kroonorde van Italië en de bronzen medaille van verdienste van de Alarine, uitgereikt aja,n den kapitein vlieger H. van Weerden Poelman en dein kapitein-vlieger P. F. van Dorst, en de 'hramzen medaille van verdiensté van de Alarine Bosch en v. d. Hoeck, Deze onderscheidingen werden hun toegekend in verband met hun pogingen om cle 'bemanning ie redden' van 't Ita liaansche schip Salento, dat in November 1928 bij Zandvoort was igtestrand 53 KIPPEN DOODGEBETEN. Ver moedelijk door een hond zijn des nachts ten nadeele van den landbouwer v. d. Brink te Rotte rdam 53 kippen doodgebeten terwijl ruim 100 kippen verdwenen zijn. INBRAAK. Maandagavond om half 8 zagen voorbijgangers dat van een ,piand aan het Willem spie in te Rol te rel am waar gevestigd is de N.V. A. Giïnther's Expeditie Maatschappij, een raam, "dat 'gelijkvloers met de straat ligt, werd opengeschoven. Een man klauterde er ui't en zette het op een loopen. Er werd di rect een achtervolging ingesteld maar jneii slaagde er niét in hem te pakken. /Bjj hét onderzoek bleek dat de brand kas! geforceerd was. Ui't een geldkistje *;as de inhoud, f 650 verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. DOOR EEN FLAUWTE BEVANGEN. De 53-jarige heer van S. uit Amster dam werd op den Driebergschen weg bij Zeist, toen hij daar in zijn auto reed, door een flauwte bevangen, met het ge volg, dat de wagen tegen een boom botste. Ernstig gewond werd de heer van S. met zijn eclitgenoote, die mede in den auto zat, naar het ziekenhuis overge bracht. Daar is hij korten tijd later over leden. POL1TITIE EN PUBLIEK HANDGE MEEN. Zondag-nacht is het te B u s- s u m tol een hardhandig treffen geko men tusschen politie en publiek, dat een dronken arrestant wilde bevrijden. De agent K. werd daarbij' ernstig mishan deld. De politie voerde herlia.aldel'ijk charges uit 'mét blanke sabel. Omstreeks half een 's nachts wilde de opgewonden menigte het hoofdbureau van politie bestormen om 'den .arrestant met geweld te bevrijden. Politie en ma rechaussee deden een uitval, waarbij! zij mét sabel en gummistok narde klappen uitdeelden. De voorman v;an liet verzet, de varens gezel R., werd gearresteerd wegens' openlijke geweldpleging AIET EEN HOOIVORK DOODGESLA GEN. De landbouwer S. 1e Vorden, sloeg Vrijdag, naar aanleiding van een kleine kwestie, zijn schoonmoeder, de wed. B., zoo lievig1 mét een hooivork op hel hoofd, dal zij1 in zeer ernsligén toestand naar het ziekenhuis vervoerd moest worden waar zijl is overleden. De dader is gearresteerd. DOOR DE HITTE BEVANGEN. Te De urne is de 25-jarige landbouwer v. d. B. tijdens den arbeid zoodanig dooi de hitte bevangen, dat hij kan de gevol gen overleden is, DOODSLAG. Zondagavond heeft te Nieuwenhagen een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen twee Duitsche mijnwerkers. Eén van hen, een zekere PI., werd zoodanig misdandeld, dat hij aan de gevolgen is overleden. De dader is gearresteerd. MOTORBOOT IN DE LUCHT GEVLO DEN. Op de Ilavel n,abiji Cladow' ;is Maandagmiddag een motorooot in de luclit gevlogen, zoo meldt de N. R. Crt.; de eig'ena.ar, een drogist uit C har lot te ntourig' werd tien meter Verder in het water geslingerd en Rad zulke zware brandwonden in het gezicht opgeloopen dat bij de reddingsboei die men hem toewierp niet kon zien en verdronk. Zijn zwager Werd eveneens gewond doch is gered. De vrouw van den drogist, wiens lijk nog' niet is gevonden, stond aan den oever toen het ongeluk gebeurde. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. 'Te Ottersium zijn een jongen en meisje van J. A. tijdens een kort onweer door den bliksem getroffen. De bliksem '"veroorzaakte verwondingen aan heen en voet. VECHTPARTIJ. Maandagavond laat is lusschen een groepje Nederlanders, en erfkele Duitschers' die tevoren een café aan de Feyenoordstraat te Rot te r d a m hadden bezocht, twist ontstaan. Al ruziemakende kwam men op de Feyen oordkade terecht, waar het schip van een van de Duitschers gemeerd fiigt. Deze Duitscher de 24-jari-ge V. R. "ging aan boord en kwam kort daarna weer op den wal waar hij legen den 32-jariigen. J. v„ d. W. opliep. Deze zakte1 kort daarop 'in elkaar, roepende ik ben gesloken. De Duitscher liep weg en "de Nederlanders izetten hem na. Even 'later haalden zij hem in e,n zij sloegen "hem tegen den grond. Van de W. bloedde zwaar uit een aangehoudene ontkent te hebiben -gesto- diepe steekwond in de hartstreek. De ken. Hij is opgesloten. DE DUSSELDORFER MASSAMOOR DENAAR. Naar het persoureau voor rechtszaken te Düsseldorf meedeelt, moet liet verhoor van den massamoorde naar te Düsseldorf mét grooler moei lijkheden gepaard gaan, dan de politie aanvankelijk veronderstelde. Bij de pogingen, oml omtrent de af zonderlijke daden, waaromtrent Kiirlen een bekentenis aflegde, een nadere ver klaring te ontvangen, sprak K. zich zelf dermate tegen, d,at noch de politie, noch de rechter van instructie uit deze ver klaringen wijs kou worden. K. wijzigt zijn bekentenissen voortdu rend, een -gedeelte, er van heeft hiji reeds herroepen. Daarom' zou K.'s geestestoe stand thans eerst aan een onderzoek moeten worden onderworpen, -waardoor liet 1-eg-en K. ingeleide proces uiteraard een vertraging moet ondervinden. De stand van zaken is zoo gecompli ceerd, dat men er n.?et op behoeft te re kenen, dat de eerstvolgende maanden liet hoofdproces kan geopend worden, daar zelfs het vooronderzoek nog1 niet afgesloten is. VAN HONGER GESTORVEN. Naar uit Kaposvat, gemeld wördt, was daar sedert eenige weken een oude bedelares verdwenen, die gewoonlijk van dorp naar dorp trok, waardoor haar verdwijnen aanvankelijk niet opgevallen Was. Thans echter vonden de boschwachters van graaf Andor Széchényi in de prikkel draadversperring! die het jachtgebied van den graaf afsluit, haar lijik. Het blijkt, dat de ongelukkige onder het prikkel draad heeft willen doorkruipen, daarin is blijven hangen, zich niet meer heeft unnen losmaken en dientengevolge in deze eenzame streek van honger gestor ven is. BEESTACHTIGE MOORD. -In Nic- kerie is de Britsch-Indiër Ramdjan op beestachtige wijze vermoord. „De Wiest bericht nu, dat een zestal verdachten naar Paramaribo zijn getransporteerd, waarvan de meesten reeds hebben be kend. 1 De moordenaars wisten dat Ramdjan den bewusten avond vroeg! zou thuis komen. Ramdjan kwam per fiets en staple af hij een steile brug bij de pl. Waterloo. Daar Iracl een zekere Mansing, op hem toe en gaf hem een duw! 'Op' dit zelfde oogenblik kwamen de andere moordenaars, vier in getal, le voorschijn en wierpen zich op Ramdjan, niet in staal zich legen de overmacht le verde digen, riep om genade,, viel op de knieën en beloofde geld te -geven, als zij zijn le ven spaarden. Een verschrikkelijke worsteling volgde, doch de m'oordenaars waren gewapend met houwers, een bijl en een langen dolk, welk! laatste hét slachtoffer dwiars door cle keel werd ge stoken. Toen zij hun gruweldaad hadden vol bracht, sneden zij- een oorlel van den vermoorde af, welke zij, bij wijze v.an trophee brachten aande vrouw' van den verslagéne: dit .als bewijs, dat de laak was uitgevoerd, waarvoor, na,ar men zegt, een vrij aanzienlijke belooning' in gedl was uitgeloofd. Het is. no'g niet be kend, wie dit geld heeft uitgeloofd. Naar verluidt, heeft het onderzoek in deze zaak ook licht verspreid over het geheimzinnige géval, dat zich een goed jaar geleden op Weideck heeft voorge daan, toen een creoolsche landbouwer spoorloos verdween. Laler heeft mén zijn lijk uit zijn eigen grond te voorschijn ge haald. Een der betrokkenen bij de Raibd- jan-zaak moet bekend hebben, ook meer van dit drama af te weten. Eleclr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg. N 6.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6