*s Zomersproeten Spvutol* Bij alle Dro SPORT Verkeerswezen, Post en Telegrafie. AFLOOP VERKOOPINGEN bur/Tfi^' Tr i Lamain' Middel AFLOOP AANBESTEDINGEN verdwijnen spoedig dooreen pot gisten. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. MEXICO. MARKTBERICHTEN. ■M O reg. inf. te Middelburg, wordt in 1930 van 3 October t/m. 17 Maart d.a.v. opgeleid bij de 2e schoolcomp. van het korps te Bergen op Zoom. Luitenant I. de Man van het 14e Regt. Inf. komt 1 dezer in werkelijken dienst, tot hét volgen van een gecom- primeerden cursus, in garnizoen te Breda. De reserve 2e luitenant P. C. van der Horst van het 14e Regt. Inf., komt 10 Juli a.s. voor drie weken onder de wa penen tot het volbrengen van zijne ver plichte herhalingsoefeningen. Bij beschikking van den Minister van Defensie is de officier van den ma rinestoomvaartdienst 2e kl. A. de Jong, geplaatst a.b Hr Ms. Schorpioen, den *14 Juli ter beschikking gesteld en is de officier van den Marinestoomvaartdienst der 2e kl. J. M. Buitink den 14 Juli over geplaatst aan boord Hr. Ms. Schorpioen. Officier van den marinestoomvaart dienst 2e kl. H. Koster, van Hr. Ms. tor- pedoboot Z. 5 te Nieuwediep, is aange wezen voor den dienst in Oost-Indië. Lawntennis. Zooals uit een advertentie in dit num mer blijkt zullen de wedstrijden om de kampioenschappen van het district Zee land van den Ned. Lawn Tennis Bond op Vrijdag 18, Zaterdag 19 en Zondag 20 Juli worden gespeeld op de banen van hotel Britannia te Vlissingen. Voor in- ïeggelden en aangifte verwijzen wij naar de advertentie. In de finale te Wimbledon voor het heeren-dubbelspel tusschen de vier Ame rikanen Allison en van Rijn tegen Doeg en Lott, hebben de eerste twee de over- twinning behaald met 63, 63, 62. Naar in Wimbledon verluidt, zal Til den niet voor Amerika uitkomen in de Davis-Cup-competitie. Bij de aanbesteding! der zeéwarinigs- werken van den calamiteuzen Onrust polder te K am>;p e r La nd warm inschrij vers P. de Kam, Kamperland f 24.438; Jan de Bree, Terneulzieja f 23.000/ P. |M. Bouwense, Cortgemie f (22.950; iMj. H. Hoiot- ©ensteiger, Wemeldinigie f 22.835; J. Pijl Zuidlanld f 22.200; J. J. Jan se, Middel;- tbnrg f [22J200; J. Harinjgmasn, Colijnsplaat f 22.195; M. H. van Hee, Wïssenkjer'kle f 22.180; N. v. d. Linide, Scharendijke f 22.100; P. de Koeijer, Ierseke f 21.910; A. vani Hee, Kamperland f 121,198;, J. de Oude, Zierikzee f 20.350. De gunning is aangehouden. Het radiotelefoonverkeer met Indië. Gedurende Juni zijn in het radiotele foonverkeer met Ned.-Indië in totaal 368 gesprekken gevoerd, waarvan er 155 in Nederland en 213 in Indië werden aan gevraagd. Van de hier te lande aangevraagde ge sprekken hadden er 74 betrekking op zakelijke en 81 op familieaangelegen heden. Voor Indië bedroegen deze aan tallen resp. 63 en 150. In vergelijking met dezelfde maand van het vorige jaar valt een vermeerde ring met 140 gesprekken te constateeren. Door Europeesche landen werden via Amsterdam met Indië in totaal 8 ge sprekken gevoerd, waarvan er 2 in Europa en 6 in Indië werden aange vraagd. Autobusverkeer met België. Te Breda vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor W. Noord-Brabant, waarin werd medege deeld, dat getracht wordt om intrekking te verkrijgen van de in België geldende bepaling, dat Nederlandsche autobussen geen passagiers uit België naar Neder land mogen vervoeren, om aldaar toch ten te maken. De Kamer keurde zulks goed en besloot tevens om een onderzoek in te stellen naar en event, te trachten verbetering te verkrijgen van den toe stand van het veer der Ambachtsheerlijk heid Nieuw- en Oud-Vossemeer te O u d-V ossemeer. Indische Stoomvaartlijnen, Sibojjak. (uitreis) 7 te Sabanig. Slamat (thuisr.) 7 v. Sabang. Indrapoera (uitr.) p. 6 Kaap del Armi. Kon. der Nederl. (uitreis) p. 5 Perimj. Stoomvaartlijnen op N. Amerika. Burgerdijk, Rott. n. Boston 4 (4.28 n.m.) 170 mijl ZO. v. Valentia. Nieuw-Amsterdam, 7 v. Rott, te N.-York, Statendam, Rott. n. N.-York 5 v. Southpt. Nieuw Amsterdam, Rott. n. New York 5 v, Halifax, Botterdam; 6 v. New-York te R'dam Notaris J. K. C. Mathijs heeft, naar T G nZe.fUW voor de erven wijlen koc}^houdt te Kamperland veh- V n Beer Janspolder: of lf)n«rrc. 1_-10' groot 4.52.40 H.A houd te TC roeden. Kooper P. Rein hoop. KamPerland voor f 9610 den éi5£l^rï291r?'sroot 2-26-40 HA Lous te TLamperWPer Gefer" iL" 'J- hoop. Perlahd voor f 5460 den Van perc. 21—23, örorit of 3 gem. 199 roeden. Kooop Tl. Kam, Kamperland en H. van der M Noordwelle, voor f 3449 den hoop ln den .'akobapolder Per. 1 groot 0.98 H.A. of 2 gem ins roeden. Kooper Adr. Klement, Kamper .and, f 770 Der gemet. Perc. 2 grooi 0.65.77 H.A. of 1 gemet 173 roeden. Kooper H. Meuhnbeip Kamperland, f 605 per gemet IA?1"0'j3' 06501 H A- of 1 gemet 168 roeden Kooper M. Wilderom, Kam perland f 610 oer gemet Perc 4, groot 0.65.12 H.A. of 1 gemet burg, L615 per gemet. Onrustpolder Perc. 1 en 2, groot 1.13.10 H.A. of 2 g -m, 214 roeden, K roper H. Meulen- berg. Kamperland, f 1880 den hoop. In den Mariapolder: Perc. 1, groot 0.61.20 H.A. of 1 gemet 140 roeden. Kooper Adr. Schippers Mz., Kamperland, f 914 per gemet. Perc. 2, groot 0.63.9 H.A. of 1 gemet 160 roeden. Kooper M. Koole Cz„ Kam perland, f 923 per gemet. Ia den Anna Frisopolder: i Perc 1 en 2, groot 2,17.30 H.A. of 5 gemet, 64 roeden. Kooper Adr. Schip pers Mz., Kamperland, f 3100 den hoop. Perc. 3, gróót 0.58.40 H.A. of 1 gemet 120 roeden. Kooper H. K. Leendertse Hz., Kamperland, f 640 per gemet, Perc. 4, groot 0.65.60 H.A. of 1 ge met 172 roeden. Kooper H. Waverijn Dz., Kamperland, f 610 per gemet. 8 V< pet. gewone onkosten en 1 pet. premie. O (Ing. Med.) De relletjes in het Rijnland' Thans zijn te Trier de ruiten van se- paritisten, als straf vor hun streven om met behulp der Franschen een separatie van het Rijnland te krijgen (zeven jaar geleden!) ingegooid. De vroegere separa tistenleider ter plaatse is uitgeweken naar Frankrijk. De Fransche ambassadeur heeft den Curtius bezocht en dezen o.a. verklaard, dat de Fransche regeering er niet aan denkt te protesteeren tegen de voorge nomen reis van President Hindenburg naar het Rijnland, Dit werd reeds als een feit door de Echo de Paris gelan ceerd. De Fransche bladen wijzen er nog op dat er geen notawisseling heeft plaats ge had, doch dat de gezant slechts monde ling het leedwezen der Fransche re tgeering heeft medegedeeld. De Echo de Paris constateert met verbazing, dat met uitzondering van de Vorwarts alle Duit' sche bladen op het standpunt blijven staan, dat de incidenten tegen de sepa- risten een aangelegenheid van zuiver bin- nenlandsche politiek zijn. Italië en de Europeesche Ie derale Unie. Thans is ook het Italiaansch antwoord ontvangen op Briands nota over een Europeesche bondsunie Het antwoord heeft een voorloopig ka rakter en bevat een reeks van opmerkin gen over de grondbeginselen, waarop 't plan der Fransche regeering is opge bouwd. In het eerste deel der opmerkingen stelt de fascistische regeering vast, dat het plan in kwestie een systeem van sa menwerking op een lossen grondslag is, waarbij de absolute souvereiniteit en de politieke onafhankelijkheid van alle Sta ten gevrijwaard is. De Italiaansche re geering wil van dezen grondslag een zoo ruim mogelijke interpretatie gegeven zien, met het oog op de bijzondere posi tie der kleine Staten en om het onder scheid tusschen de overwinnende Staten en de overwonnenen te doen verdwij nen. De Italiaansche regeering stelt in het antwoord voor, Rusland en Turkije tot deelneming aan de Europeesche Unie uit te noodigen. Dat zij niet uitgenoodigd is, is in strijd met het doel dezer ver- eeniging. De Italiaansche regeering licht het be ginsel van de Europeesche solidariteit in dien zin toe, dat de nagestreefde Europeesche Unie alle groote Staten van Europa omvatten moet, omdat anders een verdeeling van Europa in vijandige groepen te duchten zou zijn. Wat de betrekkingen tot den Volken bond aangaat, heet het, dat alles verme den moet worden, hetgeen de solidariteit van den Volkenbond zou kunnen ver zwakken. De Italiaansche regeering dringt aan op de noodzakelijkheid en voordeel van deze opvatting. Zij is van meening, dat een in het kader van den Volkenbond ingelaschte Unie van de zelfde beginselen uit gaan moet als de Volkenbond, in de eerste plaats een be perking der bewapingen, als de sterkste garantie tegen aanvallen, en een regie ment voor de vreedzame beslechting van internationale geschillen. Zonder ontwa pening is geen veiligheid mogelijk. Er bestaat reeds een veiligheids systeem onder drieërlei vorm: het pact van den Volkenbond het verdrag tegen den oorlog en het verdrag van Locarno. Om meer te bereiken is het thans noo- dig te ontwapenen. Het Saargebied, In het verloop van de besprekingen, die gedurende de laatste dagen tusschen de leiders der Duitsche en Fransche de legaties voor de onderhandelingen over het Saargebied zijn gehouden (voor Duitschland door staatssecretaris Sim- son, voor Frankrijk door den minister van openbare werken Pernot), is geconsta teerd, dat over bepaalde kwesties, die door de beide regeeringen als essentieel worden beschouwd nog steeds ernsti ge meeningsverschillen bestaan. In verband hiermede is na overeen- overeenstemming der beide partijen be sloten de onderhandelingen tijdelijk te staken. De beide regeeringen zullen de rustpoos gebruiken om den toestand, welke na den arbeid der beide commis sies (mijn- en douane commissie) is ont staan, opnieuw te bestudeeren en na te gaan of öp grond hiervan een hervat ting der onderhandelingen, die voor Oc tober in het voornemen ligt, megelijk zal zijn. De verdaging zou in hoofdzaak het gevolg zijn van de Fransche eischen in zake de deelneming der Franschen aan de kolenmijnen in dat gebied. Van Duitsche zijde werd te kennen gegeven ,dat men te dien aanzien onmogelijk zou kunnen toegeven. Op de verklaring der Fran schen, dat zij de kolen noodig hadden, antwoordden de Duitschers, dat zij gaar ne bereid waren leveringscontracten op langen termijn te sluiten, daar de behoef te aan kolen en deelneming aan de mijn bedrijven volstrekt niet noodzakelijk maakte. De Duitsche dekkingsvoor- stellen. In den Rijksdag begon Maandag de discussie over de nieuwe dekkingsvoor- stellen der regeering. die de rijksminister van financiën dr. Dietrich in een langdu rige rede, welke uit den aard der zaak weinig nieuwe gezichtspunten opende, heeft toegelicht. Spr. beooi deelde den econom'schen toestand niet optimistisch. Ook na de aanneming der dekkingsvoorstel'en was hei rijk z.i. geenszins tegen alle financi- eele gevaren beschermd, indien men er niet in zou s-agen door het werkverschaf- fingsprogram he.t bedrijfsleven een nieu wen prikkel te geven. Nadat de snrekers van de soc.-dem., de D.-nat. en de communistische fractie scherpe critiek hadden geoefend op de voorstellen, werden deze naar de belas tingcommissie verwezen. De minister deelde nog mede dat het ongedekte deficit op de begrooting 485 millioen mark bedraagt. De verdere ver vulling van zijn functie stelt hij afhanke lijk van een werkelijke besparing van een bedrag van 100 millioen mark. De rede heeft noch de Duitsche Volks partij, noch de democratische partij, tot welke Dietrich behoort, kunnen tevre denstellen. Daar bovendien de Duitsch- nationalen beslist geweigerd hebben het programma van Dietrich te ondersteunen ziet men ophet oogenblik geen parle mentaire meerderheid en denkt men weer aan een oplossing zonder medewer king van den Rijksdag, waarbij de meeningen over de vraag, of invoering van nieuwe belastingen zonder overgang tot de dictatuur moeilijk zal zijn, uiteen- loopen. De Vesuvius, Maandagavond om 8 u. 45 had een uitbarsting van vloeibare lava uit de Vesuvius plaats, vergezeld van hevige explosies. Spoedig ontstond daarop aan de beneden westzijde van den krater een opening, waaruit lava stroomde. Des Avonds om 9 uur duurde de uitbarsting nog voort. De lava is in den N.W. sector van den krater gestroomd en heeft alle kleine openingen gevuld. De a.s, kroning van Karei II. Volgens berichten uit Boedapest wor den groote toebereidselen getroffen voor de kroningsplechtigheid van Koning Ka- rel II. De kosten zullen, op uitdrukke- lijken wensch van den koning, zoo ge ring mogelijk zijn. In regeeringskringen wordt zelfs verteld, dat Karei de oor spronkelijke raming als veel te hoog zou hebben verworpen. De voornaamste punten der kronings plechtigheid die te Alba Julia zal plaats vinden, waar ook de vereeniging van Zevenbergen met Roemenië werd gede clareerd, en waar dus de officieele histo rische grondslag voor Groot-Roemenië is gelegd, staan thans vast. De bijzonder heden zullen uitgewerkt worden door een bijzondere commissie die dezer dagen onder leiding van prof. Jortga bijeenkomt. Bij de kroning zullen alle vlaggen, die in den loop der eeuwen door de Roemeen sche vorsten werden gebruikt, worden geheschen. Bij de inspectie der troepen zal de koning staan op een heuvel, die zal worden opgebouwd met aarde uit de Roemeensche loopgraven van alle gebie den, waar Roemeensche troepen hebben gestreden. De koning zal bij de kroning den historischen ring van vorst Radu Neeru dragen den skepter van koning Ferdinand I en het oude gewaad van den wojwode Stefar cel Mare, dat in het Uooster Putna word' bewaard. Alle historische schatten en reliquiën van het Roemeensche volk zullen naar Alba Julia worden gebracht Ook kroonprins Michael zal bij deze gelegenheid als woiwode van Alba Julia een eigen krom krijgen die hem plechtig zal worden aangeboden. Tegelijkertijd wordt in Alba Julia een nieuw lyceum ir.gewijd, waarvan de eerste steen nog nder koning Ferdinand I werd gelegd, er. waarvoor de kroonprins elk jaar zijn examen zal afleggen. De plechtigheden te Alba Julia zullen worden gevolgd door een bezoek van de geneele koninklijke familie aan Curtea de Arges, waar bij de koninklijke grafkelders een godsdienst oefening zal worden gehouden. Volgens den Boekarester correspondent van de Daily Telegraph bestaat er kans, dat koning Karei II zich nog voor de kro ning met prinses Helena zal verzoenen, die dan tegelijkertijd tot koningin ge kroond zal worden. BELGIE. Uit Luxemburg wordt gemeld, dat Aartshertog) Otto gedurende drie weken in dei abdij va)n Clervaux verblijf gehou den heeft, alwaar hij zich voorbereid heeft op de examens, die hij 'begin Juli aam de universiteit van Leuven moeist af leggen. Eeoiige dagen geleden is ex-keizerin Zita den prins per auto gaan afhalen. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft met een meer derheid van twee tegen één het regee- ringsontwerp goedgekeurd, dat et toe strekt de snelheidsgrens voor motorrij tuigen af te schaffen. Wanneer de nieuwe wet in werking treedt, is men van plan politie op motorfietsen en in auto's te laten patrouilleeren. De kosten van dezen controledienst zullen uit het weg- fonds bestreden worden. De minister van transportwezen zeide, dat het stelsel van de snelheidsgrens afgedaan had, maar dat nu de pogingen om gevaarlijk rijden te verhinderen verdubbeld moeten worden. De regeering zou een „code voor den grooten weg" uitvaardigen tot voorlichting van automobilisten en voet gangers beiden. Aan een feestmaaltijd van de Natio nale Kerkgemeenten te Bournemouth, heeft Lloyd George een rede gehouden, in welke hij o.a. verklaarde, dat de toe komst van de menschheid afhangt van een volledige vriendschap tusschen En geland en de Vereenigde Staten. In alle landen der wereld worden op (iet oogenblik toebereidselen voor een oorlog getroffen, Europa, Azië en Ame rika bezitten een grooter aantal uitge ruste manschappen dan vóór den wereld oorlog. Behalve Duitschland en andere lan den, die tot ontwapening gedwongen zijn, is Engeland het eenige land, dat zijn strijdkrachten vrijwillig op de sterkte van voor den oorlog verminderd heeft. Er zijn pacten gesloten en verdragen onderteekend, waarin wordt verklaard, dat er nooit meer oorlog mag zijn. Te gelijkertijd worden groote sommen uit gegeven voor een gebeurtenis, die nim mer mag plaats hebben. De tijd is geko men, dat de kerken tusschenheide moe ten komen. hem le hulp, doch werd door een! ne|- ®er met vier schoten in den. rug gek dood. De drie negers namen vervolgens de wijk in een huis van een vriend, dat weldra door een verwoede menigte blan ken werd omsingeld. Er ontstond een revolvergevecht, waarbij nog eeln blanke en een neger werden gedood. De blaiin ken bestormden het huis en sta[keu het in brand. Onder de puinhoopan vonid men later twee lijken van negers, die in de vlammen waren omgekomen. Den volgenden morgen vond men het lijk van den neger, die den 'blakke <met een flesch had geslagen, opgehangen aan een boom. Hij was het slachtoffer ge worden van de wraak der menigte. Det gevechten tusschen negers en 'blankéin duren nog voort. De politie zoekt den moordenaar van den oom. RUSLAND. In Rusland wordt nu veel propaganda gevoerd voor de „diëficatie", d.w.Z; voor de afschaffing van den - nacht als rusttijd. In het vervolg zouden alle fa brieken dag en nacht onafgebroken moe ten werken. Ook de winkels, de clubs, de bioscopen enz. zouden steeds open moeten blijven. Overal moet het drie- ploegenstelsel ingevoerd worden. Het idee is het eerst verkondigd geworden door de „Molodaja Gwardieja", maar nu wordt de diëficatie ook door de „Troed" en andere sovjet-bladen gepropageerd, In verband met |de verkiezingen voor het congres zijn gisterenavond onlusten voorgevallen. Het aantal slachtoffers Jioppt volgens verschillende berichten uiteeïi van .een tot vijf dooden en van 15 Kjoft 30 (ge wondeni< JAPAN. Volgens een telegram uit Tokio heb ben groote overstroomingen in dè pro vincie Jamiagata, ongeveer 250 K.M. ten Noorden van Tokio, groote verwoestin gen aangericht. Het aantal dooden be draagt. 27. Duizenden menschen zijin dak loos. De rivieren zijn vijf ine ter gewassen. De schade wordt op 100,000 pond ster ling geschat. De spoorweg j'S door een aardverschuiving versperd. Brug en wé gen werden verwoest. De oogst is ver nield. Baldwin en Neville ChamiDerMn hebben in het Lagerhuis een motie van afkeuring tegen de regeering ingediend (Hierin wordt gezegd dat het Huis van meening is, dat de 'beste wijze; om 'terug keer van de welvaart te begunstigen, is om de Britsche markt te beveiligen tegen onrechtvaardige buitenlandsche concur rentie en om den uitvoer le bevorderen door wéder keer] ge verdragen imdt dte dee- len van het rijk over zee. Het Huis be treurt, dat de regeering de beveiligspo- litiek verworpen heeft en 'het instegen van douanerechten op levensmiddelen van onderzoek heeft uitgesloten, die .Jje- stemd waren om' gelijke voordeelen te brengen aan de industrie en den land bouw' in Engeland en elders. DUITSCHLAND. Het resultaat van de onderzoekingen naar de oorzaak van de zuigelingensterfte tmbeck staat nog niet vast. Deskundige artsen, vooral in Frankrijk beweren, dat de cultures in Lübeck ver wisseld zijn. Van Duitsche zijde wordt dit tegengesproken, evenals de mededééling dat de doktoren in Lübeck gtetraióht zouden hébben, den omvang van de ramp te verzwijgen. Alle cultures zijn nog voorhanden. De rijk'sigezondheidsdienst is in het bezft van al het materiaal, voor het onderzoek noodig. Ook' hebben de comité's uit de Lübecksche burgerij uitvoerige verkla ringen afgelegd. De onderzoekingen bevinden zich thans in een 'kritiek stadium. Men verwacht echter, dat binnen vier weken de zaak volkomen tot klaarheid zal zijn gebracht tegengesproken, evenals1 de mededeeling Te Mainz is de eerste steen gelegd voor een gedenkteeken voor Stresemann FRANKRIJK. Gister was een' eskader watervlieg tuigen te Biserle (Tuniis) opgeslagen tot het houden van schietoefeningen met machinegeweren en luchtafweergeschut Een dezer vliegtuigen kwam in botsing met een der onbemande motorlooze tóe stellen en stortte naar beneden'. Het toe stel verdween met den piloot in de goj- ven der Middellandsche Zeie^ terwjjl de waarnemer een marineofficier zich door met een valscherm uit de machine te sprinjgen wist te redden. VER. STATEN Zes personen te Emelle (Alabama) verloren het leven, als gevolg van een vinnig gevecht tusschen blanken eti negers Het gevecht begon tusschen een ne ger en een blanke. Twee andere negers mengden zich in den strijd, een hu!n|ner sloeg den blanke met een flesch op het hoofd. Een oom van den blanke kwam Vlissingen, 7 Juli. Op de vei ling werd de volgende prijzen besteed: V.m. 9 uur: aardbeien 40—48, kruis bessen 7—23, witte bessen 1013.5, roo- de bessen 9—15, plies per K.G.,; n.m. 3 u.postelein 9—11, suikerboonen 21 24, princessen 31—40, Wagenaars 1528, sniijboonen (stok) 43—44, 'id. 'stam 20—28, doppers 5—10, tuinboonen 2—2.5, kruis bessen 13—14, roode bessen 1215, witte bessen 11—13, frambozen 2339. 24—37, zilveruien 1011„ alles per K.G. ♦roode kool 6.5—7, s'avoije kool 58, bloemkool 4—20, sla 13, komkommers 11—12, meloenen 4864 p. stuk; -sjalotten 3—;3,5, selderie 1—3, uien 1,5—4j peeën 2.5—4, rabarber 1—1.5, karoten" 1.5—4, -gladiolen 9—20, spirea 4369, gaiardia 5, margrieten 4 alles per bos; andijvie 29—63^ peterselie 1112, beiden per kist Goes, 7 Juli. Veilingisvereen. Zuid-Bé- veland. Exportveiling. Aardbeien v.m. 10 u. "B( kwaliteit f 18.70, id. C 14.40, id. n.m. 3 ui Bi 19.40, id. n.m. C 16.50, n.m. 7 u. 8 20, C 16.60; zwarte bessen aanvoer 12.|40 idem levering 13, roode bessen 6.50— 9.10, frambozen'15.10, alles per "100 K.G. 'Kleine veiling. Kersen: Hollanders 26 -27, zoete morellen 16—17, klerken 30— 36, aardbeien 20—30, frambozen 2123, kruisbessen 4—8, roode bessen "6—12, witte id. 12, tomaten 11—26, id. uitschot 4—8, tuinboonen 5, groene booinen 12— 31, gele boonén 12, snijboonen 26, aard appelen 3—5, id. poters 1, alles per 100 K.G.; meloenen 25—54, witte komkom mers 8—9, groene id 25, kropsla 2.50— 3.30. andijvie 0.40— 3.20, augurken 0.36, bloemkool 211, roode kool 15, groe ne ikool 3—4 alles per 100 stuks; bloe men 8, wortelen 5, sjalotten 1.80 alles per 100 bos. Goes, 8 Juli. Boter f 0.90, eieren 4.80. Aanvoer V. P. Z. 16539 stuks, 5.20 per 100 stuks. Rotterdam, 8 Juli. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 212 paarden, 25 veulens, 232 ma gere runderen, 670 vette en igjraskalveren, 363 nuchtere kalveren, 158 schapen en Prijzen voor vette koeien: le kw. 1.03 ken óf geiten. lammeren, 8varkens, 28 biggen, 7hok- 1.18, 2e kw. 0.91—1.02, 3e w. "0.81 —0.89; ossipn le kw. 0.90—1.07, 2e kw'. 0.780.89, 3e kw. 0.71—0 78; stieren le kw. 0.;93—1.06, 2e kw. 0.78—0.92, 3e kw. 0.69—0.77;; kalveren le kw. 1 41— 1.51, 2e kw. 1.14—1.26, 3e w. 1.03—1 13. Prijzen voor melkkoeien 280—390, kalfoeien 250—360, stieren 280—530, pinken 150—190, graskalveren 70—160, vaarzen 190—275, werkpaarden 180— 300 slachtpaar'den, 140—260, hitten "90 170, nuchtere kalveren 12—18, fokkalve- ren 12—18, biggen 15—24. Eieren. Rot'terdams'che veiling. Aange voerd 170.000 stuks. "Prijzen voor kipeieren 4.75—6.50, eend "leieren 3.80—4..65. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. FLIPSE. i

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 3