ANTWERPEN TCNTOOWrrSLLIN© AFRIL-OCT BEURSNOTEERING EN WISSELKOERSEN. RECHTZAKEN. BRIEVEN UIT BERLIJN. LAATSTE BERICHTEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN LANDBOUW, SPORT Verkeerswezen, Post en Telegrafie. AMSTERDAM, 3 Juli. Het eerste getal is de vorige noteering het tweede die van heden. £Ted. '22 A-B (f1000) 6 1036/8—103y8J Ned. '18 (f 1000} 5 102%—102%. Ned. '17 (f 1000) 4% 101%—101%. Certificaten 3 79%79. N. W. S. 2% 66—65%. Duilsck. (100) 7 103i/4—103i/4. Eng. W. L. '29/47 (50-200) 103—103%. Zeeuwsche Hyp. Bank 5 1003/8— 7eeuvsche Hyp. BanklVa 99—99. A. Ainst. Bank 180y8—181. A. Baulk Ass. 54i/4— A. Rotlerd. Bankv. IO61/2106i/4. A. Kon. Mijl. De Schelde101. C. Farbenind'. l.G. 158156y4. C. Fisk. Rubb. Oy 3—3. Un. States St. Cr. 157y8—159i/2. C. Centr. Public Serv. 30i/2— 30y4'. C. North. Am. Cy. 96y2-97y8. A. Born. Sum. H. Mij. 160. A. Singkep Tin-M. 124 C. Shell Union O. C. 19i/2—195/8'. A. Jav. Chin.-Jap. Lijn 16—16%. A. Rott. Lloyd 149—147. A. St. M. Ned. 148%—148%. A. Amst. Thee Cult. Mij. 61%61% A. Houth. Alberts 79%79%. Peru Pref. 44%—49%. A. Erie Sp. Mij. 40%40%. A. Kansas City S. 64 A. Ned. Ind. Spoor 187 A. Kol. Bank 161—161. 1 1 A. N.' I. Hamdelsb'. (1000) 144i/4—144y2( C. Ned. Hand. Mpiij,. (1000) 1541/^-1553/4. A. Alg. Kunstz. Unie 88i/2—883/4<-9l. A. v. Berkels Patent 106—107iy^'. C. Galvé-Delft 1253/J—125i/2-30. A. Centr. S. M. 593/4—60-2. A. Holl. Kunstz. Ind'. 8O1/4 A. Intern. Vise. 23y2—23. A. Küchenm. Int. Acc. 123y21233/4-5. Heden werd in het gebouw voor K. ten W. te Utrecht de vijftigste j aarlijlklsche algemeene vergadering van de Vereéni- ginjg van Hooger Onderwijs op Qeref. Grondslag onder presidium van den voor zitter van het college van directeuren, dien( (Minister van Staat, A. W'. F. Ideu- bamg, met het oog op het gouden) jubi leum van de Vrije Universiteit in October en droeg de vergadering een hoogst een voudig karakter. Eindexamen R.H.B.S. te Goes aid, B. Geslaagd voor het eindexamen C. A. van den Broecke, J, A. A. Buteyn, J. de Graaff, J. Lous, A. B. Nieuwenhuyse, J. Verschuure, A. Zandijk, L. Zandijk en P. Zuidweg. Teruggetrokken één candidaat. Examen voor radiozendamateur. Binnenkort zullen weer examens wor den gehouden voor het verkrijgen van teen amateur radio-zendmachtiging of van een verklaring van 'bevoegdheid voor de bediening van een amateurz'ender. 1 De examens zijn vastgesteld op 14 left 15 Juli te Amsterdam; op 4, 5' ten 6 Aug.. te Arnhem en op 25 eni 26/ Aug. te Tilburg. Eere-doctoraten. De Senaat der Vrije Universiteit te Amsterdam heeft ter gelegenheid van het gouden jubileum dezer universiteit een 4-tal eere-doctoraten uitgereikt, n.l. aan de heeren H. Colijïi, minister van staat; ds. S. D. Bakker, thans te Santpoort, den nestor der zendingsarbeiders vanwege de Geref. Kerken; ds. J. C. Rullmann, Ger. predikant te Wassenaar, den beken den Geref. Kerkhistoricus en prof. dr. J. Sebestyen te Boedapest, den bekenden Hongaarschen Calvinist. (Verbeterd bericht.) A. Küchenm. Int. Ultr. 463/4 C. Marg. Unie (f 1000) 287i/2—288-94. A. Ned, Ford A. Mij. 266i/4—266. A. Philip's Gl. fabr. 351i/2—352-34. C. Anaconda Copper 1003/4— 102i/2-Ty8. C. Bethlehem St. 81%82-%. C. Fokker Aircraft 19%20-%. A. N.-I. E. M. (N.B.) 285—285 Ass. Gas Electr. Cy. 34%35%. Cities Serv. Cy. 27%27-%, C. Middle West Ut. 28%—28%-%. A. Alg. Expl. Mij. 77-79-82. A. Boeton Mijnb. 75% A. Kom. Petr. Mpiij. 3953/4— 3971/21-99. C. Cont. Oil Cy. 20i/4—2Qi/2j-3/4. A. Hqll. Am. Lijn 29—27%. i A. Kon Ned. Stoomto. Mpiij. 6666i/4. A. Ned. Scheepv. Umie 163i/2!—160-1. A. Cult. Mij'. Vorstenl. 130— 130y2-29y4'. A. H.v. A. 450—440-5i/4. A. Jav. Cult. M. 34iy2—338-43. A. Ned-Ind. S. U. 218y2—215-7. A. Deli Bat. 330-334-7%. A. Deli Mij 333i/2—331-6. A. SSenembah 340i/4342i/2-2. C. Chicago Milw. 14y8—14%'. A. Amst. Rubb. Cult. 124—123-4%. A. Deli Bat. Rubb. Mij. 75%76-8, A. Hessa Rubb. Mij. 138—135%. A. „Serbadjadi" Sum. Rubb. 8587-9. A. Ver. Ind. Cult. Ond. 82%81%. Prolongatie 1%1% pet. WISSELKOERSEN. 2 Juli 3 Juli Londen 12.09 12.093/g Berlijn 59.30 59.'29i/2 Parijs 9.773/4 9.77i/2 Brussel 34.721/2 34.74 Zwitserland 48.22i/2 48.26 Kopenhagen 66.60 66.60 New-York 2.485/g 2.485/8* Door J. S., scheepsbevrachter te Wemeldinge is cassatie aangeteekend te gen het vonnis van de rechtbank te Middelburg van 30 Juni 1930 waarbij hij in hooger beroep wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroor deeld tot f 25 of 25 dagen hechtenis. Door A. B., 41 jaar, werkman) te Kerkwerve is hooger beroep aangjetee [kenid tegen het vonnis van den Kantoni- rechter te Zierikzee, waarb'iji hij wegens het niet tegenhouden van zijd hbnid die een inensch aanvalt is veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en betaling van f15 schadevergoeding. I)e inval in het Kon. Paleis te Amsterdam. Zooals bekend, heeft de Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank de beide Delftsche studenten, die in den avond van 11 Mei 1.1. wederrechtelijk het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam binnen drongen, wegens huisvredebreuk ieder veroordeeld tot drie weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaren. Het O.M., Mr. Massink, die drie weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf had gevorderd, heeft tegen het vonnis hooiger beroep aangeteekend, aangezien hij de uitgesproken straf te laag acht. Belastingontduiking. De 41-jarige C, J. K. te Breukelen- Nijenrode, tegen wien wegens te lage belasting-aangifte f 1000 boete of 200 dagen hechtenis was geëischt, is door de rechtbank te Utrecht veroordeeld tot f 1000 boete subs, 100 dagen hechtenis. (Van onzen corespondent). Een goed advies omtrent Duit- sche badplaatsen. Maar ook; mooie Duitsche stadjes, met oude architectuur en na' tuurschoon, Het heerlijke dal van de Wezer. Waar Koningin Emma vandaan kwam.. Berlijn, 28 Juni, Een paar dagen geleden zijn eenige duizenden buitenlandsche ingenieurs uit 48 staten en alfe werelddeelen, die bijna twee weken lang gasten van deze groote stad geweest waren om de tweede „Welt- kraftconferenz" bij te wonen, op ex cursie door Duitschland vertrokken. Ze willen fabrieken en mijnen zien, maar ook schoonheid van stad en land. Een groep gaat naar Oost-Pruisen en zal ver stomd staan over den rijkdom der na tuur in die verlaten, van het moederland wreed afgesneden dreven. Een andere naar Opper-Silezië, één weer naar het Ruhrgebied en het in deze dagen als dank voor zijn bevrijding feestende Rijn land. Maar ook Beieren, Würtemberg, Saksen en Baden zullen bezocht worden. Welnu ik weet, wat daar overal te genieten valt en kan me de gezichten der verwonderde en ten slotte geestdrif tige buitenlanders voorstellen. Als ze, om het bij enkele voorbeelden van heerlijk-geconserveerd fetedeschoon te laten, Rothenburg zullen zien en Din- kelsbühl en Hildesheim, en niet eens zullen vermoeden, dat ook Soest in Westfalen en Hannover, Hameln en an dere oude stadjes aan den Weser, het veel te weinig bekende, meer dan de moeite waard zijn. Ja, Duitschland is en groot en., een prachtig land. De moord te Waddinxveen. Voor den Hoogen Raad is behandeld de zaak van A. K. te Waddinxveen, die op 2 Augustus 1929 aldaar zijn buurman Schotman zoodanig met een scheermes heeft gesneden, dat deze kort daarop is overleden. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde hem hiervoor wegens moord tot 8 jaren gevangenisstraf. In hooger beroep verhoogde het Haag- sche Hof deze straf tot 12 jaren gevan genisstraf, van welke veroordeeling K. in cassatie ging. Zijn raadsman lichtte 8 cassatiemid delen toe. De advocaat-generaal zal in deze zaak op 8 Juli conclusie nemen. Het drama te Grootegast. De moordenaar van de vier veld wachters te Grootegast, Yje Wijkstra, berust in zijn straf van 20 jaren en is naar de strafgevangenis te Leeuwarden overgebracht. DE WERKVERSCHAFFING IN DRENTHE. De heer J. Wondergem schrijft ons; Hoewel het momenteel niet mijn be doeling is mijn meening omtrent de werkverschaffing in Drenthe weer te ge ven, meen ik toch naar aanleiding van de aan u verstrekte mededeelingen van de teruggekeerde werkloozen, eenige op merkingen te moeten plaatsen, over wat mij minder juist scheen te zijn. Van de eerste twee die terugkwamen is één af gekeurd wegens melancholie, terwijl de ander terugkwam omdat zijn dochter zeer ernstig ziek was, doch weer terug gaat. Betreffende de voeding en huisvesting werd ons verzekerd dat hierover geen klachten waren, wat door de werklieden bij monde van A. Varel werd gezegd. Wel werd het voedsel voor den zomer te zwaar gevonden, en werd den wensch uitgesproken om Zeeuwsche aardappelen te kunnen eten, aan welke wensch dan ook wel tegemoet kan worden gekomen. Het drinkwater is wel erg geel van kleur, doch niet slecht. Ook hierover wordt niet meer geklaagd, nu men er aan gewend is. De dokter die het water keurde bevond het goed, volgens de ons door de arbeiders verstrekte mededee lingen. De waschgelegenheid was inder daad zeer slecht geweest, doch hierin is voorzien door dat aan eiken arbeider een waschblik is verstrekt en een pomp bij de keet staat. Dat de verstrekking van treinbonnen is stopgezet is niet waar, daar aan hen, die willen vertrekken op verzoek zulk een bon wordt verstrekt, naar ons door de Directie met stelligheid werd ver zekerd. Zeer waarschijnlijk komen Vrijdag a.s. allen naar huis, doch keeren, zooals zij ons mededeelden Maandag weer terug. Met hen werden een, aantal grieven be sproken, waarbij ons bleek dat de hoofd bezwaren zijn; het lage loon, wat deze week tusschen f 13.en f 17.50 varieer' de, en het lang van huis zijn. Bereids werd door Wethouder Onderdijk toege zegd dat getracht zal worden deze afwe zigheid van 4 tot 3 weken terug te brengen. Hierbij zal ik het voor het oogenblik laten, daar ik voornemens ben mijn be vindingen eerst te bespreken in den B.B., welke mij naar Witteveen zond, alvorens er in de krant over te schrijven. MARKTBERICHT. MIDDELBURG, 3 Juli. Op de eiervei- ling waren 50.500 eieren aangevoerd. De prijzen waren voor kipeieren 54— 56 K.G. f 4.59, 56-58 K.G. 4.86—5 10, 58 —60 K.G. 5.31-5.49, 60-62 K.G- 5.71, 62—64 K.G. 5.83, bruine 60-62 K.G. 5.81, 62—64 K.G. 5.90, eendeieren 4,30, kalkoeneieren 6, HEVIG ONWEER BOVEN DE OVER-BETUW(E. Boven de Over-Betuwe heeft gisteren avond een hevig onweder, gepaard gaan de met grooten regenval gewoed. Er had den eenige kleine ongevallen plaats, ter wijl op eenige lp! a at sen vee in de weide werd gedood. In Huislsen sloeg de blik sem in twee groote holjsteden. De hof steden gingen in vlammen op terwijl' het niet mogelijk was iets van den irV boedel te redden. Onder het plaatsje Gent sloeg de bliksem ook in een boer derij, ook deze 'behuizing brandde tot den grond toe af. Een jonge man! fuif hel naburige Haanderen, die bij' de blusl- sching assistentie verleende wordt ver mist Men vreest dat h'ij onder puinhod- pen is gekomen. Het onderzoek hier naar is in vollen gang. In Huissinjg la|ajn de overzijde van den Rijn sloeg de blik sem in een boerderij1 van het Kroon! domein: een schuur .ging) in vlamtoen op een aantal op de .weilanden staande hooioppers, die door den bliksem wer den getroffen verbranden. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 3 Juli, 3 uur. Op de beurs viel heden opnieuw een flinke bedrijvigheid te constateeren en tevens heerschte er wederom een vaste stemming. Vooral industrieelen goed ge disponeerd. Levendige affaire in Margarine Unies die goed gevraagd, van de gelegenheid: gebruik maakten een verdere koerswinst te boeken. Philips aand. vaste houding. Calvé Delft open hoek. Prolongatie 1% pet. FRANKRIJK EN ITALIË. PARiJS, 3 Juli. Als antwoord op den korten tijd' geleden in de Daily Her,aid gepubliceerde mededeeling van Grandi, dat de schuld van de vertraging der her vatting van de besprekingen tusschen Frankrijk en Italië in verband' met de ontwapening ter zee aan Fransche zijde ligt, daar verscheidene pogingen van Ita lië door Frankrijk niet beantwoord wer den, publiceert de Daily Herald thans een onderhoud van zijn correspondent te Parijs met Briand. In dit onderhoud heeft Briand de bereidwilligheid van Frankrijk te kennen gegeven lot het voeren van onderhandelingten. Briand constateert evenwel met nadruk, dlat de onderbreking Van de onderhandelingen met Italië ver oorzaakt is door de destijds door Mujs! solhü gehouden zeer scherpe rede. We komen nu in de weken der vacan- tiereizen en zullen wellicht als we lie ver afwisseling buiten de grenzen dan in eigen land wenschen ook het zoo na bij gelegen Duitsche Rijk in onze reis plannen betrekken. Ook dan, als onze gezondheid niet 100 pet. in orde is en de arts Nauheim of Oehnhausen, Pyrmont of Wiesbaden, Kreuznach of Wildungen voorgeschreven heeft. Ik ken ongeveer elk hoekje van Duitschland en zou, als ik mijn incognito wilde opheffen, beter dan vele reisbureaux in staat zijn den lezer met raad te dienen. Maar ik wi( er mij in het algemeen toe beperken te zeggen: ja, komt naar Duitschland. Ter afwisseling! Niet eiken zomer. Want ik stel er prijs op, ook hier de dappere mannen te ondersteunen, die u trachten te overtuigen, dat u het eigen Nederlanc niet kent en de eigen badplaatsen in de eerste plaats steunen moet. Maar ter afwisseling! En dan ook, omdat zoo'n paar weken in een vreemd land toch al tijd weer een ander ding beteekenen. Volkomen vreemde omgeving, een andere taal, andere type's van menschen, een ander klimaat. Vraagt u me, welke Duitsche badplaats den diepsten indruk op me gemaakt heeft, dan moet ik na lang nadenken: Pyrmont! antwoorden. Ja, Pyrmont. U moet me goed begrijpen. Bad Pyr mont is een Duitsche bdaplaats als hon derd andere. Dit land is zoo gezegend met geneeskrachtige bronnen en de na tuur heeft zoo verkwistend meegeholpen om al dien „Sprudel" naar de opper vlakte te brengen in bergstreken, die ook zonder zulke attracties een klein Paradijs zouden zijn, dat men nauwelijks mét goed geweten bepaalde namen kan neerschrijven zondër het gevoel te heb ben onbillijk te zijn jegens tientallen andere. Wie 'n zwak hart heeft en aan alle com plicaties daarvan lijdt, zal den weg naar Pyrmont waarschijnlijk zelf al gevonden hebben. Ik heb Pyrmont met een sterk hart en gezonde ledematen gezien. Als be langstellend reiziger. En heb daarbij vastgesteld, dat dit stadje het ideaal ?s van de Duitsche badplaats. Ik ken geen concurrenten met heerlijker omgeving ik ken geen „Kuuroord" (een vertaling om te haten!) dat met zijn parken ook maar in de verste verte naast Pyrmont kan genoemd worden. En ik meen daar om, dat men als gezond maar overwerkt mensch daarheen moet gaan. Omdat Pyrmont stijl heeft, omdat het een aesthetisch werkende badplaats is, om dat natuur en geniale tuinbouw, archi tectuur en beheer een geheel geschapen hebben, dat van indrukwekkende vol maaktheid mag genoemd worden. En dan wie Duitschlands „antieke steden" nooit gezien heeft, weet niet wat het leven hem tot nu toe onthoU' den heeft. We hebben in Nederland tal van oude gevels, mooie doorkijkjes, antieke hoek jes. Maar wij hebben toch, voor zoover ik mij herinneren kan, niets, wat met Dinkelsbühl,Hildesheim en Rothenburg vergeleken kan worden. Om Soest, Neu renberg en andere steden nog even bui ten beschouwing te laten en ons tot de volkomen zuiver-bewaarde of grooten deels door moderne bouwwerken niet be dorven voorbeelden te beperken. Voor Nederlandsche reizigers ligt Hil desheim, even zuidelijk van Hannover en kruispunt van spoorlijnen naar alle rich tingen, veel makkelijker bereikbaar dan Rothenburg of Dinkelsbühl. Beide laatst genoemden geven wellicht een nog meer volkomen illusie van middeleeuwsche stad. Hildesheim heeft in de oude stac „slechts" ongeveer 30 pet. antieke hui zen.: Maar die zijn dan ook voor het meerendeel van een architectonische schoonheid, die voor de beide Duitsche zitter van de vereeniging Stamboek Ne- derlandsch Trekpaard (Btelgisch type). Door het bestuur van den Polder Walcheren is hedenmiddag aanbesteed: het maken van een betonduiker bij de Lange vielebui te.nbrug in de gemeente Middelburg. Raming f (22000. InschrijversC. v. d. Klippo, Vlissin- gen f '25.960; F. v. d. Péijl, |Vli^*siijn|gjein f 24.780; W1. Huson WiLzn., Vüjslsingjea f 24.600; C. Verwater en Co., Madq f 24.188 ien P. Dekker, Veere' f 22.580. Postduiven. Aan het groote internationale con cours' voor postduiven uitgescltreven door „de Stad Antwerpen" van af St. Sebas tian (Spanje) werd door 5 Middelb. lief hebbers deelgenomen. Afstand tot hier pl.m. 1100 K.M. "Gelost Zaterdag 28 Juni des morgens 8 uur, arriveerde alhier de-eerste duif den volgenden ochtend te 10 uur 30 niï- muten bij den heer W. J. Adriaansensj daardoor in den intern, kamp flink plaat sende. Denzelfden dag kwamen nog In volgorde: no. 2 bij W. J. Adriaansens, no. 3 bij V. J. J. Marcus, no. 4 bij J, (fite1 Buck, no. 5 des Maandagsmorgens bij D. J. Klaassen. Paardententconstelling te Parijs. De ministers van Blnnenlandsche Zaken en Landbouw en van Defensie hebben gevolg gevende aan een uitnoodiging vah den Franschen minister van Landbouw, besloten zich te doen vertegenwoordigen bij de van 2 tot 6 Juli te Parijs te hou den nationale paarden tentoonstelling. In de Nederlandsche delegatie heeft o.a. zitting jhr. J. van Vredenburch, voor juweelen niet behoeft onder te doen. En er bestaat in Noord-Duitschland geen kerk, die met de St. Michael in Hildes heim vergeleken kan worden. Als ik een raad mag geven dan is het deze; reist dezen zomer eens naar Soest naar Hildesheim, naar het Weserberg- land, waar de sprookjes van Grimm ont staan zijn, baron von Münchhausen in het, keurig bewaard gebleven, tuinhuisje te Bodenwerder zijn phantastische avon turen ten beste gegeven heeft en nog honderden plekken aan overleveringen als den rattenvanger van Hameln herin eren. Ik weet zeker, dat de lezer er straks geen berouw van hebben zal Dat dal van den Wezer, dat voor Ne derlanders zoo gemakkelijk te bereiken is, behoort overigens tot de prachtigste deelen van het aan natuurschoon zoo rijke Duitschland. En een boottocht op den Wezer van H ameln, van waaruit de reis stroomopwaarts begint, over Bo denwerder, Polle, Holzminden, Carls hafen, Bursfelde en tal van andere stadjes en dorpjes naar Hannoversch München is zeker niet minder afwisse lend en belangwekkend als het eeuwige Rijnreisje, waarvan de bereisde Neder lander nu wel langzamerhand genoeg za Igekregen hebben. Ik zou willen aanbevelen, via Minden naar Hameln te reizen, daar de boot tot Münden te nemen, en dan nog het korte treinreisje naar Cassel er aan te wagen al was het alleen maar om daar de zeld zaam fraaie collectie schilderijen te be wonderen, waaronder wat niet ieder lezer weten zal niet minder dan 21 Rembrandts te vinden zijn Men zal ook in het land van den We zer de ondervinding opdoen, dat in Duitsche landen een beminnelijk slag menschen fe vinden is. En men zal overbekende Duitsche centra van ver keer kennende verstomd staan over (Ingez. Med.) Met ingang vain 14 Juli a.s. teal [het telefoonkantoor te Stavenisise des avonds voor abbnné',s oók geópend zijn vatt 17—20 uur. Ind. Stoomvaartlijnen. Slamat, 2 v. Batavia n. Rotterdam. Tjerimai, thuisreis1) p. 2 ((2 tpn.) Guar* dafui. J. P. Coen, (uitreis) 2 te Southampton. Baloeran, (thuisreajs) 2 Juli te R'dam. Koningin der Nederlanden, (uitreis) 2 Juli v. Suez. i Stoomvaartlijnen op N. Amerika. Nieuw Amsterdam, Rotterdam' ui. New- York 30 op 150 mijl v. Valetatia. de schoonheid van een streek, die door Nederlanders tot nu toe veel te weinig bereisd is. De Wezer is daar smal en in den zomer zoo ondiep, dat men niet begrijpt, hoe de kapiteins der raderbooten hun weg kunnen vinden zonder op elke hon derd meter aan den grond te raken. Zelfs als men hoort, dat deze schepen, die toch honderden passagiers meenemen en op Zondagen gevaarlijk vol bezet plegen te zijn, nog niet één meter diepgang hebben ,kan men toch niet vatten, dat het mogelijk is,' ze op den Boven-Wezer veilig omhoog te loodsen. Maar ze ko men er, dat is hoofdzaak, en de reis is afwisselend en avontuurlijk tevens. Nog nimmer heb ik een zoo volmaakt samen leven van rivier en bevolking gezien. Daar kan de Rijn, die al te breed en tig is, eenvoudig niet aan tippen. De sterke en snelle stroom van den Wezer is geen beletsel voor het jonge volk om in zijn golven te baden en met een on verschrokkenheid, die men huiverend gadeslaat, de stoombooten na te zwem men, zich aan de wanden omhoog te trekken, op het roer te klauteren om zich een uur en langer stroomopwaarts te laten meesleepen en zelfs het levens gevaarlijke waagstuk uit te voeren, op den smallen rand der raderkasten te klimmen en zich op snikheete dagen door deze watervallen te laten afkoelen. Met geen enkel ander Duitschland is het dal van den Wezer tusschen Münden en Hameln te vergelijken. Het heeft zijn eigen schoonheid. Rn wil men er Arolsen, Waldeck en omge ving aan vastknoopen, dan zal men ont dekken, waarom onze Koningin Emma met heel haar hart aan haar geboorteland gehecht gebleven is ROLAND.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2