■ife. OilTWEE PANTSERKRUISERS rWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 26 JUNI 1930. No. 148 GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG WEERBERICHT etc. VTijdag 27 Juni 2 25 14 49 Zaterdag 28 3.14 15.36 Zondag 29 4.02 1622 Maandag 30 4.54 17.14 Dinsdag 1 Juli 5.49 18 10 Woensdag 2 6 46 19.06 Donderdag 3 7.45 20.05 Doubling. Vergadering: van Woensdag 25 Juni. Voorzitter de 'burgemeester. Aanwezig 16 leden, afwezig de heer Streefkerk mei kennisgeving. 1. Notulen vorige vergadering. Deze worden goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. liet in de vorige: vergadering in@ekioi- inen adres van tiendrik'se wordt voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding vaini het overgelegde, g,oed|g|e!keurde plan voor herbouw van het pand van de firmlaj Dl de 'Jager; Jr., deelt de VOORZITTER mede, dat eoik' van! de firma Wiener plajnj voor herbioniw is ontvangen en aan den super,architedt is1 toegezonden. Er kjomt dus wel gang in, maart wlat betreft het Grand Hotel wijst spr. croip. dat dit in1 de N. Rolt. Crt. te) jkloopl wlqrdlt aangeboden en er dus daarvan het bou wen nog Igeen sprafkje. is. Naar aanleiding van het schrijven van Burg. en Wjeth. aan de Prov. Stelten) in- za'kle de, voorgestelde wijziging in de Drin'kiwaterleidingverordening, vraagt me vrouw WEIJL inlichtingen om dat zij niet begrepen heeft welk nadeel ér voor de gemeente in kan liggen concessie te moeten aanvragen De heer DE VEER, ze:gt dat het aan vragen van conoes'sie tot allerlei moei lijkheden aanleiding zal kunnen geven, men is zijn vrijheid kwijt en wil juist baas in eigen huis zijln. Het gaat om de plaatsen waar reeds buizen liggen en waarvan uit meta niet verder van 40 M. zal mogen aansluiten De heer JERONIMUS meent, dat men buiten de gemeente niet in eigen huis is. De VOORZITTER, dat men voor die deelen juist concessie heeft zonder be lemmeringen. De heer DE VEER wijst er op, dal men van het begin af te Sieroioislkterkte en reeds tal van jaren te St. (Laurens1 en op 't Zand water levert. Mevrouw WEIJL meent, dat het moe ten vragen van concessie nojgj niet teve|ns1 bepaalt, dat er oiibil.1 ijlee voorwa;arden zullen worden gesteld. Wlaar in de toe komst verschillende maatschappijen wel op Walcheren water zullen leveren, zall er voor de grensgebieden wel een re geling moeten zijn. De heer DE VEER, zegt dat ten slot te liet Rijks w a It r lei d ing bureau liter zal regeeren. Door dit alles wordt de drink watervoorziening zeer belet. De VOORZITTER zeigt, dat men zich niet onmoedig aan I Jan den wil laten leg gen1. Mevrouw WEIJL blijft er bij, dat er voor de grensgebieden moeilijkheden zul len ontstaan. De heer PAUL vraagt waarom geen water wordt geleverd in de BreeSlraiat en de van Overtveldlaan op 't Zand- De heer DE VEER zegt, dat heta geen aanvrage voor die straten bekend is, wel voor den La ge weg. De heer HONDIUS ziet in het schrij ven van Ged. Sta,ten gevaar voor ver dere aansluiting der dorpen, waarvoor de groote werken zijn uitgevoerd. De VOORZITTFR ziet er geen gevaar in, maar gelooft wel, dat er een verdee ling' zal plaats hebben. De heer DE VEER zegt dat voor Dom burg; concessie is aan,gevraagd, maar dat is niet wat men onder het gehield der waterleiding thans verstaat. Mevr. WEIJL, is van meening, dat men de wijziging van de verordening beter kon uitstellen tot na de verdeeling. Het verzoek van de heeren Van Sluijs inzake het bouwen van een villa, op Over- da mme, werd in handen van B. en Wi. gesteld' om advies. De VOORZITTER kan medcdeelen, dat de rekening over 1929 vermoedelijk f 130.000 goed slot zal aanwijzen tegen "1 door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 75. 's Mans houding was prachtig en als ik niet reeds lang alle vertrouwen in hem had verloren, zou ik ongetwijfeld gevoeld hebben, dat ik een allerjammerlijkst fi guur had geslagen. Maar nu gevoelde ik alleen, dat mijn vertrouwen begon te wankelen. De afschuwelijke mogelijk heid, dat ik mij had vergist, flitste even door mijn gedachten, maar ik verwierp haar als onmogelijk. „Mijnheer Delora", zeide ik op mijn beurt, „tot op zekere hoogte verheugt het mij ten zeerste, u aldus te hooren spreken. Indien het een vergissing mij nerzijds is geweest te onderstellen dat uw buitengewone wijze van handelen in Lon den. „Maar wat heeft u, voor den duivel, te maken met mijn buitengewone wijze van handelen?" viel Delora mij in de re den op een toon waaruit voor het eerst zekere toorn sprak. „Mijn belangstelling voor uw nicht, mijnheer', antwoordde ik. „Mijn nicht heeft uw bescherming niet noodig", verklaarde Delora, „Ik vind dat f 122.000 over 1928. Vermoedelijk zal een kleine f 100.000 op de begrooting '31 kunnen worden gebracht en daarbij is dan niet gerekend de f 50.000 die van de subsidie aan de R. H. B. S. is terug ontvangen. De VOORZITTFR doet mededeeling, dat hem door den commissaris van 30 Juli tot en met 28 Augustus verlof is verleend. Verder dat de lieer dr. Blase eervol ontslag heeft gevraagd als leeraar in het Hebreeuw'sch aan Tiet gymlniasium. Dit ontslag wordt eervol verleend, op dat B. en W:.. direct lol oproep van -sol licitanten zullen kunnen overgaan. 3. Hernieuwde vaststelling beheers* verordening Gemeente-werken. Na een kleine opmerking van den heer PORTHEINE wordt z. li. s. de belieers- verordening gemeentewerken opnieuw vastgesteld, waarbij rekening' is gehouden met de wenschen van Ged. Staten ten deze. 4. Regeling gemeente-belastingen in verband met nieuwe iinancieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeen'ien, De heer CORNELISSE verheugt zich in het voorstel v,an B. en Wi. om' Midjdel- ijurg inzake de fomdsbellasting in de lsle klasse te plaatsen en over de duidelijke uiteenzetting van B. en Wi. bij hun voor stel. Dit wil niet zeggen, dat er nog niet wat te wenschen overblijft. De groote inkomens worden z. i. meer ontlast dan de kleine. Spr. voelt dan oólc veel. voor een progressieve heffing der opcenten. Dat zal nog goed zijin voor de hoogtere inkomens. Het moet het doel zijd de lagere te ontheffen, en niet de hooge in komens. Spr. zou ook lfever de 50 op centen op de vermogensbelasting ge handhaafd liehhen, want dit zou voor de groote vermogens niet erg zijn. Het staat niet vast dat de provincie de opcenten van 25 op 40 za brengen. De heer MESzij zal wel moeien. De VOORZITTER zegt dal de betrok kenen de 50 opcenten nu locli aan het Rijk zullen moeten betalen en men toch zeker niet naar 100 opcenten zal willen terugkeeren. 'De heer CORNELISSE zal geen amen dementen indienen, zijn fractie wil eens afwachten hoe de voorgestelde regeling zal werken. De heer v. d. FELTZ juicht liet stand punt van B. en Wi. Wel' toe, uVa^r meent, dat zij ten deele in gebreken zijn geble ven hij de toelichting. Reeds boven een inkomen van f 15.000 zal men merr gaan betalen. S'pr. wil de grondbelasting verdubbelen, danbe hoeft men maar vijf in plaats van 110 opcenten te heffen. Hij ziet in verhooging der grondbelasting een kapitaalverlies, omdat bijv. hij een verhoogf.in|g! met f 60 een kapitaalverlies door achteruitgang! der waarde van de panden zat plaats hebben van f1200. De heer PAUL vindt dit een eigenaar dige manier van berekenen. De heer v. d. FELTZ meent, dat hel totale 'kapitaalverlies f 260.000 z:al zijn. De VOORZITTERdat is theoretisch. De waarde van een huis hangt af van vraag en aanbod ,de' st.raatbelastimlg heeft de huizen ook niet in waarde doen ver minderen. De heer v. d. FELTZ kan het ook nog niiel goedkeuren dat de opcenten op den 4en en 5den grondsiajg der personeele belasting en ook die op den eersten te Laten vallen. Spr. zou plaatsing in de tweede klasse van de fomdisbelasting wel in overweiging willen geven, omdat er toch niet zoo heel veel laiger inkomens zijn. Vlissingen heeft dit ook gedaan. Er zal een automatisch herstel zijn door de oninbare posten. Spr. wil eeniige amen dementen voorlezen. De VOORZ. zegt dat als men dit hij •deelen gaal doen, alles in den war wordt gebracht. De heer ONDERDiIJK ziet ook practi- sche bezwaren. u op een wel zeer wonderlijke wijze blijk geeft van uw dankbaarheid te toonen voor de gastvrijheid, welke ons een ge noegen was jegens uw broeder in Bra zilië te betoonen. Ik heb van morgen nog heel wat te doen en ik heb u enkel ont vangen om u duidelijk te maken, dat wij, mijn nicht en ik, volstrekt geen prijs stel len de kennismaking met u voort te zetten." Zij deed nogmaals een poging mij te naderen en daardoor kwam zij meer in het licht te staan. Ik zag dat haar oogen rood zagen van het weenen en ondanks een toornigen uitroep van Delora stak zij haar handen naar mij uit, terwijl zij riep: „Kapitein Rotherby, ik geloof vast en zeker, dat u alleen uit vriendelijkheid jegens mij heeft gehandeld. U ziet, dat mijn oom op dit oogenblik erg boos is. Wat hij tot u heeft gezegd kwam uit zijn hart voort, niet uit het mijne. Maar u weet, dat ik moet gehoorzamen." Ik bracht haar vingers aan mijn lippen en keek haar met een glimlachje in het gelaat, terwijl ik fluisterde: „Felicia, wees niet bevreesd het is hiermede niet uit." Delora wendde zich tot dqn bediende, waarom hij had gebeld, en zeide koud: „Laat mijnheer uit, Francis". Lamartine liet een paar minuten op zich wachten. Hij reed voor in een groote auto, waarin een bejaard heer was geze ten, met wien hij enkele oogenblikken ernstig sprak alvorens zich bij mij te De heer DEN HOLLANDER kan er zich niet best mede vereenigen dat de 4e en 5e grondslag van de personeele belasting 'builen beschouwing zijn ge laten, men spaart de wegverbruikers, die juist kosten voor wegsverbetering' met zich mede brengen. Spr. meent, dat de opcenten op de grondbelasting juist op de' menschen roet kleine en middelmatige inkomens drukken. De heer JERONIMUtS slaat in begin sel onsympathiek legen een heffing in eens ,die de opcenten op de grondbelas ting met zich zullen brengen. Op de huurders is het niet best te verhalen dit is ook gebleken bij de in voering van het dijkgeschot op het ge bouwd. Het is ook niet te bewijzen, dat de straalbelasting geen invloed op de waarde der huizen heeft gtehad. Spr. meent, dal ook nu de waarde zal dalen, als geen andere invloeden werken. Spr. is niet optimistisch gestemd over de op brengst van de fondslbelaisting in liet al gemeen. Vroeger 'kon iedere gemeente afzonderlijk inkomstenbelasting heffen en nu komt altet; bijeen en heeft dus de ma; lalse onder de landbouwers ook groo- ten invloed. Spr. meent, dat men voor loop!, g met 60 opcenten in plaats van 80 zou kunnen beginnen, dan kan meln later altijd verhoogen. De VOORZ. zegt dat het een tijdelijke regeling voor een jaar geldt. De heer JERONIMUS: daarom mag men geen heffing ineens toepassen, 'fat- rijke kleine bezitters van huizen zullen worden getroffen en een heffing van 60 opcenten zal ongeveer f 9000 minder doen opbrengen ,wal hij een overschot van fl00.000 toch niet erg is. De heer MES wil met het voorstel van burg. en weth. medegaan, gezien de on zekerheid van de financieele gevolgen der nieuwe wet, Mevrouw WEIJL zegt niet principieel tegenover opcenten op de vermogens belasting te staan, maar men kan de zaak van jaar tot jaar bekijken, Tegen pro gressie in de opcenten op de fondsbe lasting is spr. principieel ook niet, maar zij is heel anders dan bij het rijk, dat tot f 70.000 kan gaan en de gemeente maar tot f 10.000, Ook de heffing inzake de perso neele belasting is wellicht voor wijziging vatbaar en zij vraagt volgend jaar inlich tingen, ook over de opbrengst van ver schillende grondslagen. De heer DE VEER zegt, dat men deze kwestie een beetje breed moet bekijken en dan zal men zien, dat de ingezetenen te samen f 83.250 minder zullen gaan be talen. Als ook de provincie niet de f 35.438 aan opcenten zou gaan heffen, betaalde men f 118.000 te Middelburg minder. Daarvoor moet men reeds dank baar zijn, en begrijpen dat eenige onbil lijkheid niet is tegen te gaan. Maar men moet niet alleen kijken naar het bedrag dat ieder minder gaat betalen maar dit nemen in verhouding tot den huidigen aanslag. Voor groote huizen zal het zeker on mogelijk zijn de belasting op de huurders te verhalen. Zeker zou men nu 60 opcen ten kunnen bepalen en dan later tot 80 opklimmen, maar het is beter de kies in eens te trekken, want elke wijziging brengt ook weer moeilijkheden met zich. Het volgend jaar zal men zeker beter weten hoe het staat, maar het is goed niemand meer te laten betalen. De pro gressie zou dit voor hoogere inkomens het geval doen zijn, en de lagere zouden nog meer worden verminderd. Men moet zooveel mogelijk de billijkheid be trachten. De VOORZITTER zegt, dat burg. en weth. ook lang en breed over de kwestie hebben gediscuseerd en toch is spr. over tuigd, dat men zonder vaste cijfers niet precies alles kan overzien, wel meent hij da.t men later beter kan verlagen dan verhoogen. De heeren v. d. FELTZ en JERONI MUS zien van wijzigingsvoorstellen af, voegen. „Neem mij niet kwalijk", zeide hij, terwijl hij hoed en stok afgaf aan een bediende, „maar de chef hield mij aan de praat. Hij heeft mij met zijn auto hier heen gebracht." ,,'t Is in orde' antwerordde ik. „Maar ik heb nieuws voor u." „Niets zal mij meer verbazen" ver klaarde Lamartine, terwijl hij zijn arm door den mijnen stak. „Delora is hier", zeide ik, „bij zijn nicht." Lamartine bleef, staan en vroeg snel: „Onder zijn eigen naam? Wil je dus beweren, dat hij alle vermomming heeft afgeworpen? Dat hij hier is gelogeerd onder den naam van Maurcie Delora?" „Zijn voornaam heb ik nooit geweten", antwoordde ik, „maar hij is hier gelo geerd als Delora en dat lijkt mij voldoen de Hij heeft de grootste suite van het hotel genomen en nog geen kwartier ge leden heeft hij mij op grootsche wijze den mantel uitgeveegd ,,'t Is een prachtkerel!" zei Lamartine zacht. „Als hij het vier en twintig uur zoo weet uit te houden, dan zal hij, die feitelijk gedurende de laatste tien jaar een bedelaar is gc-weest, over een reus achtig fortirn beschikken „Zoo was dat de inzet0" vroeg ik, ,,Toch we! een die er wezen mag, niet „En wint hij het?' „Dat weet de hemel! Zelfs op dit waarna het voorstel van burg. en weth. z.h.s. wordt aangenomen. 5. Ontwerp nieuwe jaarwedde-regeling voor Burgemeester, Secretaris, enz. De VOORZITTER zegt, dat burg. en weth. de meening van de commissie van financiën, dat geen kindertoeslag moet worden toegepast overnemen en in hun opmerkingen, te zenden aan Ged. Staten op willen nemen. Mevrouw DE GRAAF vraagt waarom is aangevoerd, dat de secretaris van Middelburg meer moet verdienen dan die van Vlissingen, is het werk zwaarder? De VOORZITTER kent het werk van den secretaris van Vlissingen niet en kan dus geen vergelijking maken. De heer VERTREGT zegt, dat men om hel verschil niet grooter te maken den secretaris meer wil geven dan Ged. Sta ten in hun ontwerp opnamen, maar dan had men ook voor den burgemeester min der kunnen voorstellen. De VOORZITTER zou daarop niets tegen hebben maar zegt, dat Ged. Staten er wel anders ever zouden denken. De heer JERONIMUS vergelijkt en- ke'e jaarwedden van 1913 en 1930 met elkaar, o.a. die van een smid fitter of eerste fitter resp. f 728 en f 1872; van een hoofdagent van politie f 825 en f 2135; van den secretaris resp. f 3000 en f 6500 en' meent, dat die van den burgemeester eveneens zoo moet worden verhoogd. Er moet een verhouding blijven, maar als het levensonderhoud daalt moet ook het salaris worden verlaagd. Spr. voelt ook vee! voor de redeneering van Goes, dat men in een malaisetijd geen salarissen moet verhoogen. De heer PAUL zegt, dat sedert 1913 alle overheidssalarissen zijn gewijzigd. De heer v. d. FELTZ meent, dat Ged. Staten vergelijking hebben gemaakt met andere provincies en vraagt of men daar nu mede in overeenstemming is. Spr. meent ook, dat de jaarwedde van den burgemeester beslist hooger moet zijn van van den secretaris, omdat men eerst genoemde steeds het eerst vraagt zijn naam op een lijst voor een liefdadig doel tc zetten. Nadat 'de VOORZITTER heeft toege zegd, dat de door de heeren Jeronimus en v, d. Feltz gemaakte opmerkingen ook aan Ged. Staten ter kennis zullen worden gebracht, wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. 6. Hernieuwde stemming over het ontwerp-, Ambtenaren-reglement. Thans komt het ambtenaren reglement opnieuw in stemming en evenals de vorige maal staakten de stemmen zoo dat het verworpen was. De heer PAUL zegt, dat men nu in een moeilijke situatie is geraakt, daar men toch een ambtenaren reglement moet vasttsellen. Hoewel het de linker zijde spijt om baar principe wil zij de andere leden tegemoet komen en stelt namens de S.D.A.P., de V.D. en de V.B. voor hetzelfde reglement aan te nemen met toevoeging van het woord g e- h u v/ d e in art. 36, dat slaat op verlof bij zwangerschap, omdat dit als reden van tegenstemmen door rechts is aange kondigd. De VOORZITTER stelt de vraag, of dit niet is een voorstel, vreemd aan de orde van den dag. De heer PAUL kan dit niet toegeven en wil in ieder geval trachten de ambte naren het verlof te geven, waarop zij reeds rekenen en waartegen niemand was. De heer MES meent, dat de voorstan ders volkomen recht hadden overleg te plegen, maar nu moet men ook rechts daartoe in de gelegenheid stellen. De heer JERONIMUS ziet verband tusschen art, 36 en 58 en meent men dat de ongehuwde ambtenares bij zwanger schap ontslag zou moeten verleenen. Mevrouw DE GRAAF zegt, dat art, 36 toch de reden voor rechts was om het regiement te verwerpen. oogenblik zou ik het u niet kunnen zeg gen. Als er niets tusschen 'beidie komt, zou ik zegigen, dat hij groote kans heeft." W;ij gingen, liel café binnen. Toen, .Louis ons samen zag 'hinnenkomten, bleef hij een oogenblik als vastgenageld' slaan. Zijn oogen schenen met 'n snellen blik ons te willen vragen, wat dal be toekende. Wa ren wij samen gekomen? Of hadden wij elkander ontmoet? Hoever had de een den ander in vertrouwen genomen? Dit en veel meer scheen hij te willen vragen. Daarop kwam hij langzaam op ons af en toen hij in het zonlicht kwam, dat door een dor ramen na,ar binnen viel, zag' ik eerst recht hoe de man ver anderd was. Hij' \yas altijd bleek, maar nu zag ik, hoe zijn kleurlooze wangen met rimpels waren doorploegd. Zijd oogen lagen diep in hun kassen en zijn geheele manier van doen miste dat soort van vriendelijke minzaamheid, welk an ders niet onaangenaam aandeed. ,.,Wat is er van uw dienst heeren?" vroeg' hij met een lichte buiging. „Ze ker een tafel' voor twee personen? Wilt u mij dan maar volgen?" Wij volgden hem naar een tafeltje in het 'beste gedeelte van de zaal. „Heeft mijnheer prettig gejaagd' op zijn buitenplaats?" vroeg hijl „Patent, Louis" antwoordde ik. „Ls er wat nieuws in de stad gebeurd Louis haalde de schouders op en keek eens rond'. „,Och, wat zal' ik u zeggen. Wijl hebben —B—BM—a— 26 Juni. Thermometer, Hoogste on laagste temperatuur van gistermiddag tot hedenmiddag 12 uur: Hoogste: 78 ,gr. Laagste: 57 gr. Voor het weerbericht zie men hei •Hoofdblad. Vrijdag 27 Juni. Zon op 4.41; onder 9.24. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.54. Maan op 4.52 v.m.; onder 11.03 n?m. Nieuwe maan 26 Juni. KOOGWATER VLISSINGEN. Z o m e r t ij d. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen dooi den Agent W. TRIELLER, De heer PAUL wil zijn voorstel wel aanhouden, maar stelt dan voor burg. en weth. uit te noodigen maatregelen te nemen, dat de ambtenaren het verlof krijgen in 1930, dat zij zouden gehad heb ber als het reglement was aangenomen. De VOORZITTER kan daar niet mede aceoord gaan, want er is dan niets op grond waarvan burg. en weth. een rege ling kunnen vast stellen, er zijn dan geen minima. De heer v. d. FELTZ zou dit ook niet regelmatig vinden. De heer ONDERDiIJK zegt dal hel huidige reglement spreekt van 6 dagen verlof en de raad heelt dit tusschenfijds ook op' 9 dagen gebracht. De VOORZITTER heeft er bezwaar te gen nu alleen liet verlof te regelen en andere zaken niet. Spr. kan medcdeelen dal er 23 Juli weer raad zal zijn. Over het voorstel-Paul staken de stem men, met dé S. D. A. P. stemmen voor mevrouw Weijl en de heeren Mes, en De Veer. De heer v. d. WIEEL, stelt nu voor evenals in. 1927 het verlof lusschenlijcfs 1e wijzigen en te brengen op t2 werk dagen. De heer ONDERDiIJK ligt dit ook nog nader toe. De heer v. d! FELTZ, die zich even als andere heeren niet tegen meer ver lof verzet, wil toch cersl het advies van B. en Wi. vernemen. De heer v. d.. WEEL verwijt de tegen standers, dat zij makkelijk praten heb ben omdat zij zelf veel langer verlof heb ben. De VOORZITTER zegt dit hier niets mede te maken heeft, het gaaf om voor of tegen een gedeeltelijke invoering van het reglement. De heer DE VEER heeft wel voor het voorstel-Paul gestemd, maar komt er tegen op het nu langs een achterweg toch weer in te dienen. Mevr. De GRAAF zegt dat dat toch ook de veel hetere ziekteverlofregeling nu moet wachten. De heer ONDERDJJK zegt d'at men liet hier altijd druk. Tot ons geluk. Wij moeten telkens menschen afwijzen, om dat wij liever goed voor onze vaste klan ten willen zorgten." „Louis, je 'bent een Wondermensch", verklaarde ik. „W|at wenschen dc heeren te g'ebr ai- ken?" vroeg Louis. lk keek Lamartine eens aan en Lamar tine keek mij eens aan. Dezelfde ge dachte was bij ons opgekomen, m!a,ar, zonderling genoeg, wilden wij heiden liefst vermijden Louis te laten merken, dat wij het antwoord op die vraag lastig vonden. „Dat koude korhoen lokt mij wel aan", zeide Lamartine tot mijl, lenv'ijll: hij wees naar het buffet, dat tegen den muur stond. „Ja koud korhoen is een smakelijk eent" gaf Louis onmiddellijk toe. „Ik zal er dadelijk een voor u laten klaar maken en u doen voorzetten". „Neen," zeide Lamartine, „'brengt dien schotel maar hier en laten w'ij1 hem eens van naderbij' bekijken, Louis". Louis deed w'at hem verzocht was. Hij kon ook moeilijk anders. Zonder een oogienblik te aarzelen n,a(m Laimarline een der vogels en legde dezen op zijn eigen hord. (Wordt Vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5