OL5 GEMENGD NIEUWS. Eerst vwo Bols - dhn uto seroet - INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND. Algemeen Overzicht. MARKTBERICHTEN, inspecteur te Dordrecht. Daar bleef de heer Van den Briel niet lang, want in 1927 werd hij belast met het waarnemend directeurschap van de Telegrafie te Den Haag, om ten slotte in October 1928 aan gesteld te worden tot directeur van het Telegraafkantoor te Rotterdam. Zijn Rotterdamschen tijd zal de heer Van den Briel zich altijd met genoegen herinneren zoo deelde hij in een onder houd aan di blad mede. Het is dan ook met gemengde gevoelens, dat hij afscheid neemt. Aan den eenen kant een zeer be langrijk kantoor, gevestigd in wel het best geoutilleerde gebouw van het land, aan den anderen kant echter de belang- rijkse en hoogste functie op dit gebied, in de hoofdstad. Ind. Stoomvaartlijnen. Indrapoera, 25 v. R'dam n. Batavia. Johan v. Oldenbarnevelt 25 v. Bata via n. Amsterdam. 'r Clir. Huygens, Batavia n. Amsterdam p. 25 Perim. Sibajafc, (uitreis) p. 25 Suez. Stoomvaartlijnen op N. Amerika. Leerdam, Rotterdam n. Vancouver 25 25 (v'.mi.) te Tampioo. Edam, 25 van New-Orleans te R'dam. Hiermede heeft de politie binnen 14 dagön drie benden vaïschmfubtors te Keu len onschadelijk gemaakt. ZWARE HAGELSLAG. Dinsdag nacht heeft ten Westen van Berlijn een hevig onweder gewoed, dat van zwa ren hagelslag vergezeld ging. De hagel- steenen waren zóó groot, dat vele koei en, die in de wei waren, daardoor ge wond zij'n. Op vele velden is het gewas door den hagel geheel vernield. GROOTE BRAND. Door een brand', .welke oorzaak werd door een ont ploffing', zijn verscheiden vliegtuigloodsen en een twaalftal vliegtuigen van het ge meentelijk vliegveld' te Chicago ver nield. AUTO TEGEN BOOM. Men meldt aan de Maasb. uit Bergen op Zoont: Dinsdagmiddag is op den Hial/sterschen straatweg op den draai nabijl Vogelenzang de auto van S. S. uit Tholen met volle vaart tegen een boom' opgereden, doordat de auto wegens gjadheid van den weg slipte. De auto kwamI met zoo'n kracht tegen den boomf aan, dat de auto versplinterd werd. De bestuurder werd wonder boven wonder met slechts en kele lichte vleeschwonden uit den ge heel in elkaar gedrukten vviagen gehaald. ARM AFGEREDEN. -Woensdagnacht vond men op het stations-emplacement te Dordrecht den rangeerder Wi. S. bewusteloos liggien. Het bleek, dat hij door een rangeerenden, trein was' gegre pen, en dat hem de rechter arm was af gereden. MEISJE IN BRAND GERAAKT. Tengevolge van het omvallen Van een petroleumstel geraakten de kleeren van een 18-jarige DuitSche dienstbode te Nieuwer A m s t e 1 in brand. Het meis je dat alleen thuds was ,liep luid gillen de naar buiten, waarop buren toe schoten, die er in slaagden de vlam men te dooven. Het meisje had echter dusdanige brandwonden aan het onder lichaam bekomen, dat opneming in een Ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. MOTOR OVER DEN KOP GESLA GEN. Woensdagmiddag is een motor met zijspanwagen, die in snelle vaart over den Haarl.weg te Amsterdam reed, over den kop geslagen. De bestuur der en twee passagiers liepen daarbij ernstige brandwonden op. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Nabij Weimerd (Gr.) heeft een botsing plaats gehad tusschen een trein en een boerenwagen op een onbewaakten over weg, De wagen werd geheel vernield en de motortrein werd vrij ernstig bescha digd. Tegen den voerman van den wa gen is proces-verbaal opgemaakt. DE SCHADE IN KENNEMERLAND.— Het gebied dat Zondagavond tijdens het boven Kennemerland woedende noodweer door den geweldigen hagelslag het ergst getroffen is, beslaat een op pervlakte van 200 H.A. De aan den land en tuinbouw toegebrachte schade wordt op meer dan f 200.000 geschat. Een inmiddels gevormde commissie zal trachten voor de zwaarst getroffenen een schadevergoeding vast te stellen. Branden. De boerderij van M. T. nabij het sta tion I, age Zwaluwe is terwijl de landbouwer afwezig was, geheel door brand vernield. Verzekering dekt de schade. Op vermoeden van brandstichting zijn door de marechaussee verschillende per- s'onen gehoord, terwijl ook de bewoner aan een scherp verhoor werd onderwor pen. Woensdagmiddag is te Did am de wo ning van den landbouwer K. totaal afge brand. Woensdagmorgen werd brand ontdekt in de vleeschrookerij van de firma Brus- saart, vet- en vleeschwarenhandel aan de Sophiastraat te Rotterdam. De fa briek is vrijwel geheel uitgebrand. Tijdens den brand hebben eenige leden van de brandweer lichte verwondingen opgeloopen. Verdronken. Woensdagmiddag keerden te 's-Her- togenbosch vier militairen naar de Citadelkazerne per rijwiel terug. Bij het uitwijken voor een handwagen geraakte de dienstplichtige J. M. R. uit Kerkrade met zijn rijwiel te water en verdronk. i DOOR DEN BLIKSEM DOODGESLA GEN.^ re Ka'mb s, in den Elzais, is de 'bliksem tijdens een hevig onweer in geslagen in een barak, wa,ar arbeiders een toevlucht hadden genomeln1. Twee ar beiders werden door den bliksem ge dooa en 6 ernstig gewond. BENDE VALSCHE MUNTERS. Maandagavond heeft de politie te K 1' n Braunsfeld een bende vajschmunters ondekt, die in een auto-garage een werk plaats had i ngericht voor het vervaardi gen van valsche vijf-miark-stukken. Want Bols smaakt 't best vóór het eten. EIKEN DAG ÉÉN GLM5JE Vraag Bols en zie toe, dat ge het krijgt Alle Bols-artikelen verkrijgbaar bij de firma Waterlander De Stoppelaar( Kuiperspoort, Middelburg. (Ingez. Med.) „spot met allen eerbied voor traditie en „prioriteitsrechten, heeft veel van geeste lijken roof en kan moreel niet door den „beugel. Gaarne zeggen wij de Groep „Zeeland, waar zij dien mocht behoeven, „onzen steun toe, ten einde de gevolgen „van het Goesche gevaar tot een mini- „mum te beperken, zoo mogelijk teniet „te doen." Met dank voor de plaatsing Hoogachtend, Z. v. d. VELDE, Voorzitter van de Groep van Waterb. Ambtenaren in Zeeland. port der Simon-commissie is. •slechts goed, om in de papiermand te worden gewor pen. De correspondent van de „,I)aily Ex press'* meldt, dat nooit in de moderne geschiedenis van Indië een document zoo algemeen verworpen is als het rapport der Simon-co mmissie 11 HET ZEEUWSCH DIPLOMA. Geachte Redactie In uw blad van 20 Juni 1930 maakt het Bestuur van het Z.T.I. (Zeeuwsch technisch instituut) te Goes eenige op merkingen over het Zeeuwsch diploma voor waterbouwkundig opzichter, naar aanleiding van het door mij daarover ge schrevene in uw blad van 16 Juni 1930. Wanneer men een en ander nauwkeurig nagaat, valt hef Bestuur van het Z.T.I. slechts mijn bewering aan: „dat de Groep van Wat. Ambt. in Zeeland niet beoogt het behalen van eenig geldelijk voordeel in tegenstelling met het Z.T.I." Dit bestuur grondt zijn opvatting op de verdeeling van het examensaldo ad f 351.45, waarvan f 200werd ge plaatst op het spaarbankboekje voor het examenfonds, f 75.werd gestort in het eigengebouwfonds van den Bond van Technici in overheidsdienst en f 76.45 als kasgeld werd geleend. Het gaat dus om de storting van f 75.in het eigenge bouwfonds, welke bestemming voldoen de voor zich zelf spreekt. Het Bestuur vergeet bovendien in zijn beschouwing, dat in vroeger jaren examentekorten, belangrijk boven dit bedrag, door de Groep zijn bijgepast en nooit zijn terug betaald, zoodat, M. d. R., mijn bewering, dat door onze Groep geenerlei geldelijk voordeel met dit examen wordt beoogd, volkomen juist is. Doch zelfs al ware nu eens f 75,aan het examenfonds ontleend voor het eigengebouwfonds, zonder dat daarte genover stond een vroeger bijpassen van examentekorten, dan zou het immers, ge zien het luttele van het bedrag, toch ze ker spijkers zoeken op laag water zijn om te zeggen, dat geldelijk voordeel er door werd beoogd, terwijl wel niemand zal gelooven, dat het voortbestaan van onze Groep daarvan zou afhangen. Het is merkwaardig, dat het Bestuur van 't Z.T.I. thans voor het eerst als hoofdzaak van de geheele kwestie op werpt het afnemen van twee jaarlijksche in plaats van een jaarlijksche examens. Met de examencommissie ben ik van oordeel, dat het voldoende is om het examen vanwege onze Groep, dat geheel op zichzelf staat en reeds jaren bestond vóór er sprake was van de oprichting van het Goesche instituut en dat dus is ingesteld voor alle belanghebbenden, het zij zij komen van de verschillende op leidingsinrichtingen, hetzij zij door par ticuliere lessen zich daarvoor hebben be kwaamd, en waarvoor bovendien een minimum leeftijdsgrens van 20 jaren is bepaald, om de twee jaren te doen af nemen. Eigenaardig doet een vroegere verkla ring aan van het bestuur v, h, Z.T.I., dat het de leerlingen niet meer collectief zal aanmelden, omdat hierdoor een zekere pressie wordt uitgeoefend, terwijl de se cretaris van dit Bestuur aan oud-leerlin gen van het Zeeuwsch Technisch insti tuut die het diploma van het instituut hebben en in 1928 niet slaagden voor het examen van wege onze Groep, een rond schrijven richtte op 11 Juni 1930 van den volgenden inhoud: „In verband met het feit, dat voor onze leerlingen geen be hoefte meer bestaat aan het examen te Middelburg, adviseeren wij ook u niet meer aan dat examen deel te nemen," Het is duidelijk, dat hier een pressie in tegenovergestelden zin wordt uitge oefend. Ik citeer dit om de m.i. onware houding van het Z.T.I. te demonstreeren, Door ons wordt trouwens geenerlei pressie op candidaten verlangd. Dezen moeten hun eigen belang zelf beseffen Hoe de Redactie van het orgaan van den Bond van technische ambtenaren in overheids- en semi-overheidsdienst over deze aangelegenheid denkt, blijkt wel uit hetgeen deze opmerkte in zijn blad van 10 Juni 1930, luidende „De daad van het Instituut te Goes De Southern Cross naar New York. Het vliegtuig Southern Cross is heden morgen te 5 u. 35 van Harbour Grace gestart naar New-York'. Kingsford Smith en zijn metgezellen worden hedenmiddag tuisischen 4 en 5 uur Ameri'k. tijd, d.i. tuislsehen 9 etn 10 uur hedenavond Araf- sterdamsche tijd op het Roo se velt-vlieg veld gewacht. De ymerber ichten luidden gunstig. Zooals reeds bekend werd door het langdurig rondvliegen ih! den mist bij Kaap Race, was een groot gedeelte van de 'bepzine verbruikt en Kinigsford Smith en Van Dijk achtten het niet gtewebsch'ti verder door te vliegen. Nadat de positie was vastgesteld, werd besloten te Har hour Grace te landen. Een groot igedeelte van de vlucht ge durende de laatste uren werd blind ge' vlogen. i Na de landing werd het toestel nage keken. Gebleken is, dat alles in goede orde waS. Toen de vier het vliegtuig verlieten, aldus lezen we in het Hb!ld., en het vliegveld opstapten, zagen zij er uitstie*- kend „fit" uit; alleen, hadden zij eeln bleetje last aan de oogen en ze 'w'arén' echt „doof." Maar allen hadden een breeden glimlach van 'vold'oenihjgi op het gezicht. i Hun eerste vraag was: „Heeft iemand oolk een sigarette" en toen zij die (gelere gen hadden, waren schijnbaar al hun wenschen bevredigd. De menigte op het vliegveld bracht den vliegers een hartelijke ovatie. Daar na stapten zij in de gereed staande taxi's waarmede zij naar het hotel werden gebracht om.... te ontbijten. Kingsford Smith liet instructies achter dat men hem niet taiocht storen vóór 4 s middags. Gedurende de twintig uur van de 25 uren vliegen haddein zij zomider zicht gevlogen- Zij hadden veel gelhad aan de schepen onderweg, die hen met draadloDze 'berichten trouw bijstonden. Zeer speciaal wees Kingslford Smith er op, dat hij en zijn m©tgfézell(e|n|, zomi der radio-installatie absoluut hulpeloos zouden zijn geweest. Anthony H. G. Fokker, de bekende vliegtuigbouwer heeft aan Kingsford Smith een telegram van gelulkwensch ge zonden, waarin hij hulde 'brengt aan de groote eigenschappen va|n dezen vlieg tuigcommandant en1 aan die van zijn ka meraden Van Dijk, Stannage' en Saul. „Dat gij er in geslaagd zijt den ,OcA aan van Oost tóaar West te overvliegen is een nieuw bewijs voor uw kranigen sterken geest, en voor uw groot orga nisatievermogen De geheele tocht Ierland—Harbour Grace heeft 30 uur en 28 minuten! ga duurd; de eigenlijke tocht over de Oce aan echter niet meer dan 22V2! uujr. Uit een en ander is wel duidelijk, dat ook deze trans-Oceanische tocht met 'groote moeilijkheden gepaard is gegaan en dat welslagen te dainlktein! is gam „Good luck". Van een regelmatige vlucht was ook nu geen sprake. Wij Nederlanders mogen speciaal ver heugd zijn! De Amerikaansche veteranen- wet. Het Huis heeft de Veteranenwef, waar bij een bedrag van 102000 dollar wordt beschikbaar gesteld voor pensioenen van veteranen uit detai wereldoorlog, is zon der stemming aapgeinomelni en den presi dent Hoover gezonden. President Hoover zal heden Donderdag zijn' veto over de wet uitspreken en aan het Congres terugzenden. Helt Huis1 zal daarna, be sluiten voor het eerste jaar 50 miIti,oen dollars beschikbaar te stellen, welk be sluit de president zal goedkeuren. De be slissing van den Senatat ils echter dubieus De commissie-Simon en Br, Indië. De leider der Indische nationalisten, Nehroe, heeft in een onderhoud met een journalist verklaard, dat er geen sprake vain is, dat de cam'pfagne voor de onafhankelijkheid van Britsc'h-Indië haar einde nadert, of^dat er onderbande lingen met de Indische overheid gevoerd zullen worden. Aan een compromis valt niet te denken. De voorstellen van de Simon-aoiirumissie zijn onaannemelijk' en ook de voorgp stelde conferentie met de Indische lei ders is bij voorbaat tot mislukking |g|e doemd. Indië zal de besluiten van een dergelijke conferentie nooit erkennen. Ook de leiders der Indische liberalen kunnen zich met het rapport der Simon- commissie niet vereenigen. Aanvankelijk hébpen de Indische liberalen' de onaf hankelijkheidsbeweging niet goedgekeurd doch thans hebben ook' zij het ver trouwen in Engeland verloren. Het rap HET RAPPORT SIMON. Maandag is 't tweede deel van 't rap port der commissie-Simon gepubliceerd, waarin de reorganisatie van Britsch-ln- dië op een federalen grondslag en ver strekkende constitutioneele hervormingen in alle richüng|en in overweging worden gegeven. Een uitgebreid schema, dat daarbij is ontworpen, voorziet in dé mo- gtelijikheid van een latere Federatie van Grooter-indië, d.w.z. een bondsunie van Britsch-Indië en de Indische inl'andsche staten. Tot de voornaamste voordeelën behooren Provinciale autonomie en dé afschaf fing van het tegenwoordige provinciale stel'sel van d'iarchie, d.w.z. het stelsel van verdeelde ministerieel© verantwoor delijkheid. De Provinciale wetgévendo vergaderin gen zullen wat ha31* omvang betreft moe ten worden uitgebreid. De afzonderlijke kiezerscorpsen van Maliomedanen en Hindoes zouden blijven voortbestaan. Het "kiesrecht zou worden uitgebreid van 2.8 tot 10 pet. dér bevolking, terwijl speciajfe maatregelen worden, voorgesteld tot het verleenen van het kiesrecht aan getrouw de vrouwen en weduwen boven de 25 aar. Dit zou het aantal kiezers verdrie dubbelen en aan twintig' percent der vol wassen bevolking het kiesrecht verlee nen. Geadviseerd wordt om aan de Noord westelijke grensprovincie voor het eerst een WëtgCvendén Raad te geven, de ver antwoordelijkheid' van het uitvoerend ge zag, daar, gelijk thans 'het geval is, te laten aan den „chief commissioner", ter wijl de eenheid! van bestuur .van deze provincie en het stammengebied' daar buiten in het belang van die veiligheid der grens zou moeten voortduren. Wiat Birma betreft, wordt geiajdvi- seerd', het onverwijld van Indië af te scheiden, hoofdzakelijk op grond van de kracht, die het verlangen naar afschei ding bij de Birmeesche bevolking heeft verkregen. De regteering van. Indië dient een grenscommissie in te stellen tot opnieuw vaststellen van de provinciale grenzen en tot verkleinen van den gemiddelden omvang dér provincies. Voor de achter uitgezette klassen zouden in de provin ciale wetgevende vergaderingen enkele zetels moeten worden gereserveerd. De centraio regeering zou elastischer moeten zijn, doch de uitvoerende Raad va,n den gouverneur-generaal mag voor alsnog niet „verantwoordelijk" zijn tegen over het nationale wetgevend© lichaam in dezelfde beteekenis als het Briiische kabinet „verantwoordelijk" is tegen het Brilsche parlement. De gouverneur-géne raal zelf zou in plaats van den minis ter van Indië verantwoordelijk' zijn voor de keuze en benoeming van de leden van zijn kabinet. Bepaalde voorstellen! worden .gedaan met het doel de 'gelegen heid te scheppen voor wijzigingen in de samenstelling van de centrale regeering, doch de verantwoordelijkheid voor toe komstige beslissingen wordt aan het Brit- s,che parlement voorbehouden. Centrale wetgeving: Deze zal voortaan door provinciale eenheden moeten wor den samengesteld. De Raad van State zal moeten blijven toestaan, en de wetgeven de vergadering zal „De Federale Verga dering" moéten worden. De verkiezing voor de beide lichamen zal indirect moe ten zffn, de leden zullen moeten wor den gekozen door de provincial© Wetge vingen volgens het stelsel van- evenredige vertegenwoordiging. Het aantal leden van de ^Vergadering zal van 145 tot 250 h 280 móeten worden verhoogd. Buiten en behalve de bestaande be(- voegdheden, zal de Federale Vergadering de controle hebben op een door de Cen trale Rogaeringf verzameld fonds ter ver zekering van 'Lehoorl'ijkie middelen -ajanl de provincies', terwijl voorstellen voor het heffen van 'belastingen! voor dit fonds van de provincies; zullen uitgaan1. Het leger:: Wat betreft dezen eSsenti- eelen fhetor in den toestand stelt dé comtmisie voor, dat dé controle daarover zal worden overgedragen van de re geerinjg' van Indië Waar een rijks-autori teit, en wel den onder-koWinfg, in sa menwerking met den optplcrbevelhebbér. terwijl de verdediging van de noordwes telijke grens een rijksfimetie zou worden! Dit zon met zich mede brengen een aanvaarding door rijks -autoriteiten vajn de verplichtingen wat 'betreft de vérde injg van Indië inl ruil voor de Voort durende verschaffing van duidelijk' om schreven faciliteiten wat 'betreft recru teering, gebieden,, transport en andere zakten, liet zou evenieenis met zich me debrengen een billijkte regeling van den last der financiën. In over we gig wordt 'gegeven over te gaan tot de instelling van een of ander Comité voor legerz,alken waarin de Centrale Wetgeving, en ta ©enigertijd ook de Indische Staten, zou den worden vertegenwoordigd. De ver plichting om krachtig en op .sympathie ke wijzte voort te gaan! met de verindf sching van het leger dient ook' verder naar de letter en den1 geest te worden nagekomen. Verzoeken om rijkstroepen ter onderdrukking van' onlusten dienen te worden gedaan op uitdrukkelijk gezag van den gouverneur der provincie. Federatie van Grooter-In'dië Als begin in het proces, dat te eeni ger tijd zal kunnen leiden tot een In dische Federatie, zal, zoo wordt voor gesteld, ©en Raatd voor Grooter-Iraidië in het leven moeten worden geroepen. Voor het plegen van overleig in zaken vanl gemeenschappelijk belang voor Britsch Indië en de Indische- Staten. De burgerlijke diens,tetnl: 1 De adviezen voorzien in de voortzet ting van de betrekking door den minister van de .ambtenaren voor den Indischen burgerlijken dienst en den Indischen po litiedienst op een Al-Indischen grondslag. De jongste gebeurtenissen in Indië: Bij het opstellen van dit rapport heb bent wij niet het oog gericht op Jde gebeurtenissen van de laatste paar wé kten in Indië", zeggen de Commissieleden in het laatste hoofdstuk: „In werkelijk heid zijn wij tot al onze voorn amé (a|an- bevelingen gekomen, en hebben wij ons daarop met algemeene stemmen ver- eenigd, voordat deze gebeurtenissen plaatsgrepen. Wij, hebben uit dien hoofde geen regel van ons rapport veranderd, want het is noodig over 'bijzondere inci denten heen te zien én den blik op 'n verder liggend verschiet te richten." Volgens de totdusver ontvangen inlich tingen hebben de adviezen der commis sie-Simon in Indische politieke kringen en in de Indische pers algemeene te leurstelling gewekt. De houding der coügresparlij ten aan zien van de adviezen der commissie-f Simon wordt naar een Reuter-telegram uit Bombay meldt, weergegeven door 't opslchrift „een afschuwelijk document" in een plaatselijk blad. ENGELAND- In net Lagerhuis heeft Alexander de minister van Marine, gister het 'bouW- program voor dit jaar aangekondigd. Er zullen 3 kruisers van ongeveer 6500 ton met kanonnen van 6 duim, één flolille- leider, 8 torpedojagers, 3 onderzeeërs, 4 sloepen en één mijnleggjer op stapel worden gezet, waarmee een totaal be drag van 9 millioen pond gemoeid is, dat echter over 3 'begroolinigsj aren zal worden verdeeld. Alle schepen dienén tot vervanging van verouderde schepen) en het geheéle bouwpnogram gaat buiten de bepalingen van de vloo tconferen tie om'. De schepen zullen op de rijkswerven van Portsmouth, Devonport en Chatham gebouwd worden en in twee jaar mjoetetnl ze afgeleverd wordten. DUITSCHLAND. Vannacht zijn opnieuw twee zuige lingen als gevolg van de voeding met het Calmette serum overleden. Zoodat het antal overledenen te Lübeck tot 44 is (gestegen. SPANJE. Uit Hendaye wordt giemtel'd dat vol gens daar ontviangen telefonische berich ten uit SevilLa gewapende patrouilles al le strategische punten van dé stad heb ben bezet. Er hebben meer d!au 200 arrestaties plaats gehad', onder wie ver scheidene leiders der vakbeweging, die gister in het geheim' uit Barcalona te Sevilla zijn aangekomten. ROEMENIE. De kroning van dten Koning zal' op 21 September te Alba Julia plaats vin den. Aan de kroning'sfeesteliijkheden zul len alle partijen, dus ook de liberalen deelnemen. De koning van Italië heeft als eerste vorst de uitnoodiging om' de feestelijkheden bij te wonen aanvaard. Z. M. zal over Konstamzia naar Alba Julia gaan. VER. STATEN President Hoover overweegt een bezoek aan Mexico in den herfst. In de gemeentelijkeluehthaven Te Chicago heeft een hevige brand gewoed, 27 vliegtuigen gingen verloren. De scha de bedraagt ongeveer 2 millioen dollar. IJSLAND. Heden beginnen de feesten van het 1000 jarig bestaan van Althing. De Ko ninklijke familie van Denemarken is op het eiland aangekomen. Middeburig, 26 Juni. Op de graan markt was heden igeen aanvoer en is geen noteering opgemaakt. De noteeringen worden tijdelijk ge staakt tot dat de nieuwe oogst San de markt is. Boter en eieren aangevoerd door Wal- chersche boerinnen (off. prijsnoteering): Boter f 1.021/2. Kipeieren f 4.20. 'Poelje f 2.—. Eendeieren f 4.75. Ganseieren f 13. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0.95. Kipeieren f 4. Eendeieren f 4.—.) Particuliere prijs: boter f 1.10, kipeie ren f 5, poelje 3.—, eendeieren f 5.50. Goes, 25 Juni. Veilingsvereen. Zuid- Beveland. Exportveiling. Aardbeien v.m. 10 u. f 27.10-30.10, id n.m. 3 u. 27—31, d. m. 7 u. 26.20—27, alles per 100 K.G. Kruisbesfsen, aanvoer, 2.20—2.30, le vering 2.102.70 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien: 13—24, id. uitschot 6—10, per 100 K.G. Kersen: Meikersen 31, Hollanders 30 —39, Luikenaars 11—13, roode kersen 15, alles per 100 K.G. Tuinboonen 1—6, doperwten 47, Princesse boonen 35—45, postelein 1, aardappelen (groote) 6.10—7.10, id po ters en kriel, 1.50, alles per 100 K.I.G'.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 3