Hollandia-Bron 0.- en W.-Souburg, SATIN MATTING Financiëele Berichten Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT BUITENLAND. Algemeen Overzicht. INGEZONDEN STUKKEN MARKTBERICHTEN. Advertentiën.; S. B. SUURLAND Voer de rectphank te 's Hertogen- bosch stond terecht de 35-jarige bank werker J. K., verdacht A. de Greef als- daar l.ij een'vechtpartij te hebben -ge stoken, tengevolge Waarvan hiji overleed. iVerd., die dien dag1 36 glazen hier zou hebben gedronken, verklaarde van niets te weten. Het O. .M. achte het wettig be wijs voor doodslag of mishandeling met üoodelij'k gevolg niet geleverd, en eischte 6 maanden gevangenisstraf. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Maandag j.l. waren -de volgende personen gedagvaard: F. W., 18 jaar, draaier, te Vlissingen, wegens wederspannigheid tegen de poli tieagenten de Bokx en Minderhoud, toen zij in den nacht van 25 op 26 Mei j.l. te Vlissingen een man die in staat van dron kenschap was, overbrachten naar het bu reau van politie, .Eisch en uitspraak: 25 b. s. 25 d h. W. V. d. E., 65 jaar, melkveehouder te Yerseke, wegens wederspannigheid tegen de keurmeesters Van der Zee en 'Tissing, bij het nemen van melkmonsters op 12 Mei j.l. te Goes, en wegens belee- <diging van die ambtenaren; en P. v.d. E., 31 jaar, melkveehoudersknecht te Yerse ke, wegens bedreiging met misdrijf tegen het leven gericht tegen Tissing, keur meester, terwijl verdachte een geopend mes in de hand had, en wegens beleedi ging van de keurmeesters Van der Zee en Tissing, bij het nemen van een mon ster melk op 12 Mei j.l. Eisch: 3 weken gev. straf voor ieder, Uitspraak: ieder 10 s. 10 d. h. Mr. Kegge vraagt bij schuldigverklaring een voorw. veroordeeling. C. F. C„ 31 jaar, bierbrouwersknecht te Sluis, wegens mishandeling van Maria van Hoye en Eeontine van Gassen te Sluis op 29 Mei j.l. Eisch: 10 subs. 10 d h.; Uitspraak 5 subs. 5 d. h, J. C., 35 jaar, landbouwer te Wissen- kerke, wegens mishandeling van G. Ver- Flikweert wegens vernieling van 2 glas ruiten toebehoorende aan G. Flikweert te Wissenkerke op 24 Mei j.l. Eisch: 25 subs. 25 d. h.; Uitspraak: 15 subs. 15 d. h. K. Sch., 65 jaar, ketellaper, te Yerse ke, wegens mishandeling van A. Wisse, te Yerseke op 22 Mei j.l. Eisch en uitspraak: 10 s. 10 d. h. P. A C., 21 jaar, dienstbode te Vlissin gen, wegens mishandeling van Sara Eli sabeth Van de Velde te Vlissingen op 22 Mei 1930. Eisch en uitspraak: 10 s. 10 d. h, C. O., 22 jaar, pakhuisknecht te Goes, wegens mishandeling van Pieter Sonke te Goes op 24 Mei 1930. Eisch en uitspraak: 15 s. 15 d. h. C. 'd H., te St. Jansteen, wegens mis handeling van Rosalia d' Hooghe te St. Jansteen op 30 Mei 1930. Eisch: 10 subs. 10 d h.; Uitspraak 5 subs. 5 d. h. P. J. St. 23 jaar, werkman, te Hontenis- se wegens diefstal van 4 zilveren guldens, toebehoorende aan Louisa Hemelaar, te Hontenisse op 24 April 1930. Eisch en uitspraak: 25 b. s. 25 d h. V. de R., 35 jaar, bakker te Graauw, wegens beleediging van den wacht meester Francke en den maréchausseé Bartelson te Graauw op 27 Mei j.l. toen die ambtenaren hem eene oproeping kwa men uitreiken. Eisch en uitspraak: 15 s. 15 d. h. P. F. de K., 38 jaar schippersknecht te Ossenisse, wegens beleediging van den gemeenteveldwachter Aarnoudse te Ossenisse, op 10 Mei j.l. toen deze sur veilleerde. Eisch en uitspraak: 15 s. 15 d. h. De aanvaring met de Kura. Maandag heeft de Raad voor de Scheepvaart uitspraak giedaan in het gfe- val van.' het Duitsehe s.s. „Afer" enden door de sleepboot „Sirius" gesleépten 'Belgischen tanklichter „Kura", die op de We.ster-Sch.elde in de bocht bij W a s o o r d e n met elkander in aanvaring zjjn gekomen. Deze aanvaring geschiedde op Zondag !6 April 1.1., de schippersvrouw van de „Kura" verdronk hierbij. De Raad wijt deze aanvaring aam schuld van de sleepboot „Sirius", daar daar deze onnoodig het tegenkomende schip heeft willen dwingen, groen op groen te passeeren. Tot directeur van het kantoor der N.V. Rotterdamsche Bankvereenigimg te Vlissingen is benoemd de heer mr. F. J. Hartelust, thans onderdirecteur. De heer B. J. Schreuder, algemeen procuratiehouder te Vlissingen is be noemd tot directeur van het kantoor te fTerneuzen. Aan de kantoorbediende J. F. .Vreeken van het post- en telegraafkan toor te Vlissingen is op haar verzoek met ingang van 1 tot en met 21 Juli a.s. nonactief verleend. Geslaagde Radio-kruisgesprekken met de „Prinses Juliana". Gistermiddag tusschen kwart over drie em kwart over vier hebben op een golf lengte van 158 M. radio-kruisjgtespre|kkèn plaats gehad tusschen |het s'.S'. Prin ses Juliana van de Mij. Zeeland, dieMzich in de Noordzee op de thuisreis bevonfl en verschillenjdie aangeslotenen biji de gemeentetelefoon te Den Haag en elders. De verbinding werd tot stand gebracht door Noord wijk als ontvangstation en en door Scheveaingeln1 als- zendstation. Aan boord bevond zich de marconlUs't Dl Boer vanl de Mijl RaidioHollaind, (dje via Noordwijk achtereenvolgens; verschil lende telefoon-abonné's opriep. Het was een interessante proefneming, die tot volle; tevredenheid slaagde. Ind. Stoomvaartlijnen. Prins der Nederl. (thuisr.) 23 v. Algiers P. C. Hooft (uitr.) p. 21 Plerim. Baloeran (thuisr.) 22 v. Port Said. Sibajak {uitr.) p. 22 Kaap del Armi. Koningin der Nederl. Amst. n. Batavia p. 23 Gibraltar. r Patria, Rott. n. Batavia 23 te Sabang. 'Tjerimai, Batavia n. Rott. 23 van Sa- bang. Stoomvaartlijnen op N. Amerika. Nieuw Amsterdam 24 v. New-York te Rotterdam. Rotterdam 22 v. Rott. te New-York. Volendam, Rott. n. New-York 21 van Southampton. Maasdam, Rott, n. N.-Orleans 21 v. Boulogne. Edam N.-Orleans n. Rott. p. 23, 2 n.m., Ouessant 25, 1 v.m. G.T., voor den Wa terweg verwacht. „de eerste geneeskrachtige bron, welke in Nederland is gesproten en een bronwater oplevert, zooals in Europa niet wordt gevonden." (Dr. Posthuma.) HOLLANDIA-WATER is de gezondste drank. Inhoudsprijs per flesch van 1150 gram 25 cent, Adr. C. v, d. Kamer. Depot Nederlands Bronnenbelang N.V. Potten- markt 10, MIDDELBURG. (Ingez. Med.) Lawntennis. In de eerste ronde van de tenniswed strijden te Wimbledon verloor onze land genoot Henk Timmer van Henri Cochet den winnaar van het kampioenschap in 1927. Deze ontmoeting verliep uiterst spannend, de cijfers luiden 6—4, 911, 46, 64, 62, wel een bewijs, hoe een enorm moeilijke taak de Fransche we reldkampioen had om onzen Nederland- schen kampioen te slaan. Van der Heide verloor van den En- gelschman Cazalet met 62, 62, 75, Nationale schietwedstrijd. Begunstigd door mooi Zomerweer hield de Schietvereeniging „Koningin Wilhel- mina" te Vrouwepolder een nationalen schietwedstrijd op 9, 10, 20 en 21 Juni ter gelegenheid van haar 30-jarig be staan. De uitslag is als volgt: Korps. Scherp. 150 M., max. 250 pun ten le pr. Schietv. Domburg 229 p.; 2e pr. Schietv. Kortgene 224 p.; 3e pr. Garn, 14 R. I. Middelburg, 223 p.; 4e pr. Schietv. Koningin Wilhelmina, Vrouwe polder, 221 p.; 5e pr. Korps. Wachtschip N. Brabant, Vlissingen 217 p.; Hoogste korpsschutter J. de Looff, Kortgene na kampen met Serg. maj. Valkier, Middel burg met 48 punten. Eerebaan: le pr. W. Brand, Domburg 49 p.; 2e pr. J. de Looff, Kortgene 48 p. Vrije baan: le pr. S. Blok, Kortgene, 90 p. st. 3 maal 30; 2e pr. W. Brand, Domburg, 90 p. st. 2 maal 30; 3e pr, S. de Roo, Vrouwepolder 90 p. st. 1 maal 30; 4e. pr. J. Kesteloo, Kortgene 90 p.; 5e pr. J. de Looff, Kortgene 89 p. st. 12 maal 29; 6e pr. A. Trieller, Domburg 89 p. st. 7 maal 29; 7e pr. C. v. d. Broeke, Vlis singen 89 p. st. 2 maal 29, 8e pr. Jac. Duvekot, Vrouwepolder, 88 p,; 9e. pr. Jac. Geldof, Domburg, 87 p, st. 2 maal 28; 10e pr. v. Romswinkel, Vlissingen 87 p. st, 1 maal 28 p. Laagste schutter: P. Polderman, Vrou wepolder 18 p. Verkochte kaarten 1446, Personeel: le pr. J. v. d. Hage, Dom burg, 49 p.; 2e pr. W, Brand, Domburg 48 p. st. 47; 3e. pr. S. Blok, Kortgene, 48 p. st. 43; 4e pr. J. Kesteloo, Kortgene, 47 p. st. 45; 5e pr. Jac. Duvekot, Vrou wepolder, 47 p. st. 42; 6e pr. C. v. d. Broeke, Vlissingen 47 p.; 7e. pr. J. de Looff, Kortgene 46 p.; 8e. pr. Serg. maj. Valkier, Middelburg, 46 p. st. 43; 9e. pr. H. Caljauw, Biggekerke, 46 p.; 10e pr. C. H. R. de Zeeuw, Wemeldinge 45 p. st. 44; lie pr. J. v, d. Ende, Borssele 45 p. st. 43. Dagmedailles: le dag A. Trielier, Dom burg; 2e dag J. Kesteloo, Kortgene; 3e. dag W. Brand, Domburg; 4e dag S. Blok, Kortgene, Buksbaan, 12 M., max. 500 punten: Korps, le pr. Schietv. Domburg, 475 p.; 2e pr. Schietv. Oostkapelle 466 p.; 3e pr. Schietv. 't Zand 459 p.; 4e pr. Schietv. Prins Hendrik Gapinge 456 p.; 5e. pr, Schietv. Koningin Wilhelmina Vrouwe polder 455 p. Hoogste korpsschutter S. Walrave, Oostkapelle met 97 punten. Eerebaan: le pr. Jac. Geldof, Dom burg 98 p, b.l.s. 19 p.; 2e pr. S. de Pagter Domburg 98 p. b.l.s. 18 p; Vrije Baan: le pr A. Trielier, Domburg, 300 p. st. 100, 17 maal 99; 2e pr. S. de Pagter, Domburg 300 p. st. 100, 1 maa! 99; 3e pr. L. Schoe, Vrouwepolder, 300 p.; 4e pr. D. Trieller, Domburg 299 p.; 5e pr. Jac. Geldof, Domburg 298 p.; 6e pr. W. Brand, Domburg 297 p. st. 4 maal 98; 7e pr, P. Jozifsse, Gapinge, 297 p. st. 2 maal 98;.8e, pr. G. de Pagter, Dom burg 295 p. st, 5 maal 98; 9e pr. S. Maas, Domburg 295 p. st. 2 maal 98; 10e pr. L. Kesteloo, Gapinge 294 p. st. 2 maal 95 p. Verkochte kaarten 419. Personeel: le pr. W. Brand, Domburg 99 p.; 2e pr. A. Trieller, Domburg, 98 p. st, 96; 3e pr. G. v. Schagen, Oostkapelle 98 p, st. 89; 4e pr. S. de Pagter, Dom burg 97 p.; 5e pr. G. de Pagter, Domburg, 96 p. st. 94; 6e pr. P. Joziasse, Gapinge 96 p. st. 89; 7e pr. L, Schoe, Vrouwe polder 96 p.; 8e pr. H. Louws, Oost kapelle 95 p. st. 76; 9e pr. D. Trieller, Domburg 95 p. b.l.s. 18; 10e pr. S. Maas, Domburg 95 p. b.l.s, 17. Dagmedailles: le dag A. Trieller, Dom burg; 2e dag D. Trieller, Domburg; 3e dag Jac. Geldof, Domburg; 4e dag L. Schoe, Vrouwepolder. Cylinder Baan 12 M. Max. 300 punten. Korps le pr. Schietv. Domburg 291 p.; 2e pr. Schietv. Koningin Wilhelmina, Vrouwepolder 279 p.; 3e pr. Schietv. Serooskerke 278 p. b.l.s. 54 p,; 4e pr. Schietv. Prins Hendrik Gapinge 278 p. b.l.s. 52 p.; 5e pr. Konkl. Sch. Sch, Ver. Vlissingen 275 p. Hoogste korpsschutter S. Maas, Domburg 60 p. Eerebaan: P. Flipse, Koudekerke, 60 p.; A. Trieller, Domburg 60 p. Vrije baan: le pr. A. Trieller, Dom burg 180 p. st. 1 maal 60; 2e pr. S. de Pagter Domburg 180 p. st. 10 maal 59; 3e pr. D. Trieller, Domburg, 180 p. st. 7 maal 59; 4e pr. S. Maas, Domburg 180 p. st. 3 maal 59; 5e pr. W. Brand, Dom burg, 179 p.; 6e pr. A. Visser, Oostka pelle 178 p.; 7e pr. P. Flipse, Koudekerke 177 p.; 8e pr. G. de Pagter, Domburg 176 p.; 9e pr. L. Dingemanse, Gapinge 175 p. st. 1 maal 58; 10e pr. G. Krijger, Grijpskerke, 175 p. 2 maal 57. Dagmedailles: le dag A. Trieller, Dom burg; 2e dag S. de Pagter, Domburg; 3e. dag G. v. Schagen, Oostkapelle, 4e dag S. Maas, Domburg. K. S. O, Baan, 12 M., Max. 108 p.: Vrije baan: le pr, A. v. Koeveringe, Waarde, 106 p.; 2e pr G, Krijger, Grijps kerke 105 p.; 3e pr. P. Polderman, Vrou wepolder 103 p.; 4e pr; J. Zandijk, Waarde 101 p. Verkochte kaarten 72. Dagmedailles le pr, A, v. Koeveringe Waarde, 2e pr. G, Krijger, Grijpskerke. Reclames tegen dezen uitslag moeten uiterlijk Woensdag 2 Juli bij het bestuur ingekomen zijn. De prijsuitdeeling zal Zaterdag 5 Juli om 4 uur plaats hebben. De Southern Cross opgestegen. De Southern Cross, met den Australi- schen vlieger Kingford Smith en den Nederlandschen vlieger Van Dijk, is he denmorgen te half vijf van het strand van Port Mamock in het graafschap Du blin opgestegen voor de vlucht over den Oceaan van O. naar W. Bij den start in den vroegen ochtend, kort na het aan breken van den dag, was vrij groote be langstelling. De Southern Cross vloog op betrekkelijk geringe hoogte en was spoe dig uit het gezicht verdwenen. Vóór het vertrek van de Southern Cross verklaarde Smith dat hij de weers omstandigheden heden thans zeer gun stig achtte en dat hij zelfs dacht New- York zonder benzine bij te laden te kun nen bereiken. Direct nadat de Southern Cross was vertrokken, kreeg het vlieg tuig draadloos contact met de landstati- ons. Smith seinde, dat de zee een korten golfslag vertoonde. Te 7 u. 30 Green- wichtijd seinde Smith, dat de Iersche kust uit het gezicht verdween. Op dat moment had hij een hevigen tegenwind. Boven zee was de lucht blauw en het uitzicht was goed. Het toestel vloog toen met een snelheid van onge veer 100 mijl op een hoogte van onge veer 500 voet. In verband met den tegen wind schatte Smith de werkelijke snel heid op 75 mijl. Japan en China. De Engelsche bladen te Honkong mel den, dat te Tsinanfoe, in de provincie Shantoeng ongeveer 600 man Japansche troepen zijn aangekomen. Deze maatre gel is in strijd met een vroegere Japan sche verklaring, volgens welke geen nieu we troepen naar Tsinanfoe gezonden zouden worden, en heeft daarom sterke opwinding veroorzaakt. Later zullen, naar verluidt, nog 800 man Japansche troepen te Tsinanfoe aankomen. De onlusten in Br.-Indië. Gedurende de laatste weken werden in zes jgroote steden van het Penjsjaahgebied, a.a. te Lahore, Lyalpoer, bomaanslagen op de politie gepleegd'. Blij een aanslag werd een politieagent gedood; bij andere werden 5 agenten gewond. De autoritei ten zijn van meeding, dat deze aanslagen P'oor dezelfde organisatie zijn veroor zaakt die destijds den aanslag opt 'den vioe-koning heeft (georganiseerd. Rapport-Simon, Het tweede deel van het rapport der commissie-Simon is verschenen. We ko men er morgen nader op terug. DUITSCHLAND, Het Diuitsche stoomschip Casablan ca i s Zondagochtend in den Wlestelijjken ingang van het Kanaal', bijf dichten nevel door het Engelsche stoomschip Henry Stanley geramd en zoo ernstig bescha digd, dat het kort daarop is gezonken. De uit 25 koppen en twee pas'sagiersi bestaande bemanning van de Casablanca zijn door het Engelsche stoomschip over genomen. Zij, bevinden zich in goeden toestand. Ook het Engelsche stoomschip heeft schade gekregen, doch kon zijn reis nagjr Rotterdam voortzetten, waar de schip breukelingen aan land zijn1 gebracht. Het stoomschip Casablanca behoort aan de Oldenburg-Por tugeesche Stoom vaart Maatschappijl te Hamburg en was op weg' naar Marokko. Het is een vracht schip met accom'od'atie voor eenige pas sagiers. Het schip, dat 3300 ton groot is, bad een 'lading stukgoed aan boord. Schip en lading zijn vertoren. POLEN. Nadat de zitting van het Sejm hl' eens van 23 Mei tot 23 Juni verdaagjdl was, is de 'bijeenkomst nu opnieuw bij besluit van den Staatspresijdent (opge schort. Men verwacht pu, dat het Sejm voor het eerst in October in gewone zit ting ter behandeling van de begrooting, bijeen zal komen. Pilsudski zou dan zijn zin hdbben, dat het département het half jaar thuis moest blijven, alls voor waarde van zijn steun aan de regeering. ROEMENIE. Koning Karei' van Roemenië hééft aan den correspondent te Boékjarest van de Neue Freie Press© bet volgende mee gedeeld De landen van het Donjapbekken heb ben een niet te miskennen economische samenhoorigheid'. Daarom1 zal er van dén kant van Roemenië naai* Worden ge streefd om 'in nauwere relatie te konten met de Kleine Entente, met Oostenrijk, met Hongarije en met Polen. De koning zal' maar een devies kennen: „Werken". Hif was niet teruggekeerd' om zich op wie(n) dan ook te wreken, sléchts, om on voorwaardelijk land en volk te dienen. Indien hij' niet de overtuiging had ge koesterd dat enkel met daden ên niet met Woorden iets was te 'bereiken, zou hij1 in het geheel niet zijn teruggekeerd. VEREENIGDE STATEN. President Hoover heeft in den Se naat eenn nieuwe nederlaag geleden. De Senaat heeft nl. de veter,anen!wet aange nomen. Bijl dé debatten werd ernstige critiek uitgeoefend' op president Hoover in verband met zijln dreigement, dat hij zijb. veto over de wet kal' uitspreken. In Chicago, heerscht op het o ogen blik een hitte van 41 gradén Celsius. In de Staten van het Midden Westen! heeft d© hittegolf tot nu> toe 16 dopden breukelingen aan land zullen worden ge- geeischt. ZWEMBADTARIEVEN. Mijnheer de Redacteur! In uw blad No. 144 II d.d. 21 Juni 1930, lees ik in de stukken voor den Gemeen teraad van Middelburg den volgenden zin: „In verband met de bezwaren der N.V. Bad- en zweminrichting tegen de voorgestelde tarieven voor de Gemeen telijke zweminrichting.... enz,, doen B, en W. een nader voorstel." Het nadere voorstel komt er dan op neer, de prijzen te verhoogen en wel voor hen die inkomens van 2000 of meer hebben. Waar gaan we nu heen? Moeten, omdat een N.V. bezwaren maakt de prijzen verhoogd worden? Het slachtoffer zal dan zijn de man van 2000 enz,, alsof er daaronder niet velen zijn die het vaak moeilijker hebben als zij die juist onder dat bedrag staan. Klinkt het niet erg mal, dat de prijzen verhoogd moeten worden niet om de kosten te dekken, doch omdat een ander die 'n soortgelijk zaakje heeft, bezwaren maakt? Als het moet om der kosten wille, wel, dan een verhooging over de geheele linie, maar niet de man die aan de eene zijde der streep staat, ruim 3 maal zoo veel laten betalen als diegene van de andere zijde. (Kinderkaart nu 0.30, dan 1 per maand). Het is te hopen dat de leden van den gemeenteraad een dergelijk voorstel niet zullen aanvaarden. Het is wel schromelijk onbillijk. Met de meeste hoogachting, Uw Dw. Dnr., De K. HET ZEEUWSCH TECHNISCH INSTITUUT. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik u eenige ruimte voor het volgende. Bij voorbaat mijn dank. Door toevallige omstandigheden las ik pas heden het ingezondene door de directie van het Zeeuwsch Technisch In stituut. Ik kan niet nalaten daarover mijn ern stige verwondering te uiten, en vooral over het laatste van het ingezondene waarin de directie van genoemd instituut zich min of meer kleineerend uitlaat over het examen, ingesteld door de groep Wa terbouwkundig Ambtenaren in Zeeland. Ik heb niet hooren fluisteren, maar hardop hooren vertellen, van meer dan één zijde, door leerlingen van het insti tuut, dat het aan alle leerlingen van dat instituut Zaterdag 1.1. verboden is deel te nemen aan het examen voor diploma „Zeeland", Eerst zou een examen op het instituut gehouden worden, de beste leerlingen mochten dan deelnemen aan het examen voor Zeeland. Nu is dat echter aan alle cursisten verboden. Ligt dat soms aan het gering aantal candidaten, die in Goes gestudeerd hebben en voor Zeeland slaagden? Moeten nu de resultaten beter worden door het houden van een school examen. Zoo'n schoolexamen is dan ook voor de candidaten allicht gemakkelijker, daar •het door de leiders van dat eigen parti culier instituut wordt afgenomen. Er is dan zeker meer succes te verwachten en van dat succes hangt Toch de toeloop naar htet instituut af. De heeren leiders weten zeker niet, dat er op het oogen- blik zoo'n sterke strooming in ons land bestaat tegen die schoolexamens. Ieder die daar meer van wil weten, raad ik aan te lezen „Het Vaderland" van 4 Juni 1.1. Ouders, bedenkt dat aan een examen door een neutrale commissie afgenomen, meer waarde wordt toegekend dan aan een schoolexamen. Ik heb dat stuk geschreven omdat met September een nieuwe cursus geopend wordt en de ouders zullen weten, hoe het in Goes is. Laten zij zich goed bedenken vóór zij daar hun kinderen ter opleiding heen sturen. Alleen mislukkelingen in an dere vakken zou ik aanraden naar Goes te gaan, want in korten tijd maken ze er daar dan toch wel een waterbouwkundig opzichter van. Een Oud-leerling. Middelburg, 24 Juni. Op de ex portveiling werden de volgende prijzen beste-ed Tomaten A f 47.20, C 46.60, CC 30.90, B 43.10, kriel 5, afval en gescheurde 3, zwarte bessen 2.70, aardappelen U.C.B. 8, b. UCB. 7.508^20, poters! la 4.1(1, 2e soort 2.70, allés per 100 R:G. Aardbeien 15—35, per K.G. Vlissingen, 23 Juni Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Aardbeien, morgenveilinjg35—40 per K.G.; nieuwe aardappelen 40—83, jpo- ters 1015 per 10 K.G.; postelein 67i Wiagennaars 48—55, snijboonen "29—56, doppers 4,5—9, peulen 7.5, tuinboonen 5 —6, (zilveruien 8—9, alles per K.G.j sa- voijekool 4—8, bloemkool 1/4— 11, sla 1/2 —3. komkommers 4,5—11.5, spitskool 8 alles per stuk,; sjalotten '5' selderie 4— 8.5, uien 5—6, peeën 5—11 {5, karoten 3.5 6, gladiool 2537, witte lelies 3039, gele lelies 34—36 alles per bos'; andijvie 10—82, peterselie 30—40, zuring 6—7, alles per kist. Goes, 23 Juni. VeilingsvereenZ. Be veland. Aardbeien voor export v.m. 10 uur f 29.5030, id. n.m. 3 uur 29.903jl.20„ id. n.m. 7 u. 28.10—30.90 per 100 K.G. Kruisbessen: aanvoeg 2—4.10, levering 2.50—3.70, beiden per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 13—33, ker sen: Hollanders 58, Luikenaars 19—21, tomaten 55—57, doperwten. 13, princ. boonen 30—49, tuinboonen 13, postelein 3, aardappelen 4—6, allés per 100 K.G1,; wortelen 8, p. 100 bos'; w. komkommers 711, groene id. 78, bloemkool 2 3.30," kropsla 0.|60—2.10 alles per 100 s'tu'ks Rotterdam, 24 Juni. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 264 paarden, '29 veulens', 288 ma gere runderen 680 vette runderen, 343 vette- en graskalveren, 574 nuchtere kal veren, 51 schapen en lammeren, 7 var kens, 20 biggen, 2 bokken of geiten. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.03 1.15, 2e kw. 0.92—1.02, 3e kW. 0.80 —0.90, ossen: le kw. Ö.901 07, 2e kW. 0.78—0,89, 3e kw. 0.70—0.78; stieren le kw. 0.88-1.01, 2e kw. 0.74—0.88, 3© kw. 0.66—0.74; kalveren: le kw. 1.38 1.48, 2e kw. 1.10-1.21, 3e kW. 1—1.10. Prijzen voor melkkoeien: 260—360, kalfkoeien 250—360, stieren 240—400, pinken 150—200, graskalveren 70160, vaarzen 190—275, werkpaarden 185325 sliachtpaarden 150—275, hitten 95175, nuchtere kalveren 10—16, fokkalveren 19 27, biggen 15—25. Eieren. Rotterdams'che veiling: Aange voerd 170.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 3.405.70, eend eieren 3—4.85. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden ook aangenomen door den Agent M. DE WITTE, Marnixplein, West-Souburg. Inplaats van kaarten. Getrouwd: JAN BOS en ADRIE VAN BORSSUM WAALKES, Leeuwarden, 21 Juni 1930. Middelburg, Eenigste kennisgeving. Een Nieuwe soort GEKLEURDE Twisted Mat. Een keurige moderne Vloerbedek king in Rood, Groen en Blauw. Verkrijgbaar bij Telefoon 133 - MIDDELBURG

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 3