H PUROL QMTWEE PANTSERKRUISERS TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN MAANDAG 16 JUNI 193 0. No. 13 9. BINNENLAND. DE STEUN AAN MOBILISATIE SLACHTOFFERS. HET AUTOVERKEER MET DUITSCHLAND. VEREENIGING „GRONINGEN". door E. PHILLIPS OPPENHEIM. ZEELAND. Besmettelijke ziekten. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Gemeenteraad van Groede. WEERBERICHT etc. 16 Juni. Barometerstanden. Thermometer. Weersverwachting van het K. N. M. I.: Dinsdag 17 Juni. HOOGWATER VLISSINGEN. Zomertijd. V Dinsdag 17 Juni 6.16 18 30 Woensdag 18 7 01 19.14 Donderdag 19 7.53 20.05 Vrijdag 20 8 48 21 05 Zaterdag 21 9.51 22.12 Zondag 22 10,55 23.15 Maandag 23 11.49 24 06 *1pp. Op de vragen va,n het Tweede Ka merlid' kil en heer Ter Laan betreffende een a,ani eeln .aantal niobili sat ie sl ach to f- fers of nabestaanden van invaliden ge dane medcdceling, volgens- welke de aan hen toegekende uilkleering slechts voor eens zou zijn- verleend, heeft de- minis ter van Defensie geantwoord ,Uit .een ingesteld onderzoek is ge- 'bliektein,-d at aan de in de vrajglen genoem de (ptersonen noch vanwege- het depar tement, noch do o r de betrokken bur gemeesters' werd medogedeeljd, dat de toegekende uitikeering slechts voor eens- w-e)rd verleend. Evenmin' is dezerzijds aan andere mo bilisatie-in valleden of hun nabestaanden een dergelijke mededeelita'g gedaan. Het rapport van de inzake wijziging der wet van 13 -Mei 1927 ingesteldecom'- missie is ontvangen ein maakt bij de regeering een punt van studie en over leg uit. Mede op aandrang van den A. N.WijB. zijn voortaan automobielen en motorrij wielen, die niet langier dan veertien da gen achtereen in Duitschland zullen ver toeven vrijgesteld van de Duitsche we genbelasting („SLeuerkarte"). Deze be paling is weder keering, z-oodat -deze vrij dom van belasting ook igjetldt voor Duit sche automobilisten, die voor een kort verblijf naar Nederland komen. De A. N.W. B. heeft te Zevenaar een bureau [geopend, dat te toeschouwen is als ejen Bondsfiliaal van de bureaux te Amsterdam en Den Haag en waar van 15 Juni af de voor automobielen ver.- eischte grensdocumenlen (dus Iriptie-- ken tegtan ve rzeker Ünigwaarb org en inter nationale rijbewijzen!) ook verkrijgbaar zullen zijn bij den 'heer Wi. Buschham- n.er, Duitsche vice-consul te Zevenaar. Het verstrekken van deze documenten geschiedt -geheel op- dezelfde wijze als op de Bondsbureaux te Amsterdam en Gra-venhaigedezelfde formulieren moe ten worden ingevuld en geteekend; alleen zal voor de extra beslommeringen aan deze wijze van uitgeven der documenten verbonden, een vergoeding gevraagd wor den ,door vcrhoo-ging van den prijs1 der triptieken en rijbewijzen met een gulden. Aan het toerisme naar Duitschland zal deze vergemakkelijking van het grensver keer ongetwijfeld ten goede komen. Men schrijft ons: Op 31 Mei jl. werd te Gronln'gjen een algemee-ne vergadering gehouden van de vereeniging „Groningen", waarop een voorstel van de meerderheid van het Hoofdbestuur om tot ontbinding over te gaan, met algemeene stemmen werd verworpen. i Een nieuw' hoofdbestuur van 5 leden werd gekozen, daarin hebben thans zit ting dei heeren K. ter La-an, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal en Burgemeester van Zaandam te Zaandam, Voorzitter. R. Har-kema, Dir. der Kon. Handelmaatschappij v. h. Boeke ein H ai- de-koper te Haarlem, Julignalaan 134 te Overveen, le Secretaris, P. H. Pfeif fer te Wieesp, Penningmeester, C. Mei- les te Rotterdam, 2e Voorzitter. J. H. Riddering te Utrecht, 2e secretaris. Als redacteur van het officieele ge deelte van het Maandblad werd aange wezen de heer N. Text ,o r, Park'laan 101 te Haarlem. 8e Vereeniging; „Groningen" stelt zich ten doel de bevordering! van de kennis van het Gro-ningsch dialect, de folklore en de geschiedenis van de stad en de provincie Groningen en de behartiging 60 I f i Ik knikte, maar veel 'belangstelling ge voeldei ik -niet voor mijn correspondentie Ik nam Ashley een eindje ter zijde en zeide „J2e[g is juffrouw Delora hier -niog gelogleerd?" „'Noig altijd 'mijnheier". „Eoj haar 'gezelschapsjuffrouw ook?" „Ta -mijnheer ,jmaar ik toen er nietket- leer van of zij thuis zijn; logeeren doen zij hier nog wel." „En mijnheer Delora? Is hij eindelijk boven water?" „Nog niet,, mijnheer. De jonge dame heeft mij gezegd, dat zij hem nu iederen dag wachtende was." „Telefoneer eens, om te zien of juf frouw Delora thuis is?" vroeg ik. Hij verdween een oogenblik in zijn hokje, maar kort daarop kwam hij mij vertellen, dat hij geen gehoor had ge kregen. Op bijna hetzelfde oogenblik zag ik echter in het raam van den kapper aan de overzijde, hoe een bekende ge stalte het hotel binnenging. Ik liet Ashley in den steek en een oogenblik van algemeen Groningsche belangen, al-1 les in den meest uiIgebreiden zin geno men. Zij werd 21 November 1917 opgericht onder voorzitterschap van den groot-in- üustriëel, wijlen den heer J. E. Scholten te Groningen. Een 20-tal Groningsche vereenigingen, zoowel in als buiten de provincie Gronin gen vormen de leden, alsmede een aan tal zoogenaamde algemeene leden, zijn de personen, die geen lid van een plaat selijke vereeniging zijn. Bovendien be staat er een historische afdeel ing, on der voorzitterschap van den heer Dr. Poelman, Rijksarchivaris te Groning'ea. Onder de auspiciën der vereeniging' wordt uitgegeven bij de Erven B. V. d. Kamp le Groningen het geillustreerd Maandblad Groningen' Het nieuwe Hoofdbestuur wil trach ten Id'e vereeniging tot gr ooieren bloei tee brengen en wekt hiertoe in alle, plaat sen in Nederland de Groningers op om zich aan te sluiten bij een plaatselijke Groningsche vereeniging, reSp. om een zoodanige vereeniging, indien die ter plaatse niet mocht bestaan op le richten of wel zich op te geven als algemeen Cid. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten ,over de week van 1 tot enl met 7 Juni in de provincie Z e. kif land toedroegRoodvonk, Klo-etinge 1 St. Maartensdijk 1, Middelburg'! 1, Neu}- ken 1. Br we,rdein 15 gevallen van' kinderver lamiming over het geheele land gecon stateerd, w.o. 8 te Gouda. Er werd één geval van encephalitis taa inenting waargenomen. Donderdag vergaderde de gemeente raad. De Voorzitter wijdt eenige woor den aan de nagedachtenis van het over leden lid de heer de Bliek. Hij heeft steeds getoond de belangen van de ge meente te willen behartigen, wat uit de gehouden discussies, welke steeds een aangenaam karakter droegen, blijkt. Ingekomen is schrijven van Ged. Sta ten betreffende de bestrijding der iepen- ziekte. Daar alhier weinig iepenboomen worden gepoot, adviseeren B, en W. het schrijven voor kennisgeving aan te ne men. De heer Herman zegt, dat als een bestrijdingsmiddel gevonden was, de kans op planten van deze boomen groo- ter was dan nu. De heer Lombaard vindt het meer een Rijksaangelegenheid en voelt er dus weinig voor een subsidie toe te kennen. De Voorzitter denkt, dat zoo dra het bestrijdingsmiddel gevonden is, belanghebbenden wel in de gelegenheid zullen worden gesteld, dit middel te kun nen aankoopen, zoodat steun van ge meentewege gevoegelijk achterwege kan blijven. Het voorstel van B, en W. wordt daarna z.h.s. aangenomen. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van het aanbrengen van de betonnen bloemenbakken rond de muziektent. De totale kosten bedragen f 61.05. De bloem potten met inhoud welke in de muziek tent opgehangen zijn, zijn door de feest commissie de gemeente cadeau gedaan, waaraan de voorzitter nog toevoegt, dat onze dorpsgenoot de heer A. van Uxem in de bloembakken welke door hem zijn beplant met geraniums, de daarin bevin dende potjes met lobelia's zijn geschon ken. De beide geschenken worden door de gemeente met dankbaarheid aange nomen. Ingekomen nota van de N.V. van later stond ik van aangezicht tot aange zicht tegenover Felicia. Zij uitte een gilletje toen zij mij zag, doch met vreug de constateerde ik, dat het geen uiting van angst maar van blijdschap was. „Kapitein Rotherby!" riep zij uit. „U hier?" Zij stak mij in een opwelling van het oogenblik beide handen toe en ik drukte ze stevig in de mijne, terwijl ik zeide: Ik moet je noodzakelijk spreken. Waar kunnen we veilig praten?" „De juffrouw is een uurtje uit. Laten we in de kleine rookkamer gaan. Maar is u dan alweer uw belofte vergeten?" „Daar moet je maar niet meer aan denken, Felicia", fluisterde ik. „Er is iets gebeurd. Ik heb eerst getracht je oom te zoeken, maar kon hem niet vin den. Ik moet met je praten. Ga mee Wij gingen door de hal, vervolgens door het achtereinde van het café, waar door zij een angstigen blik liet waren en gingen een kleine rookkamer binnen. Deze was ledig, alleen een heer zat er brieven te schrijven. Ik bracht haar naar het verst verwijderde hoekje en sleepte een gemakkelijke stoel bij, waarna ik begon: „Zeg, Felicia, als ik een speciale ver gunning kan krijgen, wil je dan morgen met mij trouwen HOOFDSTUK XXXIII. Felicia keek mij een oogenblik met wijd opengesperde oogen aan. Daarop kleurde een blosje haar wangen, haar Melle's Conf. Works te Breskens, we gens verleende hulp bij den brand bi den heer Milliano, van f 202.66. Goed gevonden wordt deze rekening te be talen. De Voorzitter wenscht zijn dank uit te spreken voor de werkelijk goede hulp van de firma ondervonden. Verder wordt de Raad nog in kennis gesteld met eenige cijfers in verband staande met de wet op de Financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten, welke voor Groede gunstig zijn te noemen. De concept verordening „Besmette lijke ziekten" in verband met de Besmet telijke ziektenwet ten doel hebbende het tegengaan van besmetting op scholen en kinderbewaarplaatsen, alsmede van het te dier zake ingekomen advies van de Gezondheidscommissie. B. en W. stellen voor tot aanneming van de ver ordening te besluiten, hetgeen z.h.s. ge schiedt. Besloten wordt de pensioengrondslag voor den gemeenteveldwachter L. M. Ba- rendse vast le stellen per 1 Jan. 1930 op f 1725 en per 1 Mei op f 1783. De geloofsbrieven van hel nieuw geko zen raadslid, den heer Jac. I. Brakman, worden in orde bevonden. Aangaande het bekende schrijven van Ged. Staten over de herziening der jaar wedden van burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders, blijkt, dat de wedde van den burgemeester, ontvanger en wethouders dienen te worden ver hoogd met resp. f 20, f 40 en f 10, in gaande 1 Januari 1931. Met a. st. wordt dat 'goedigevonden. iVervolgens wordt m. a. st. goedge vonden met ingang van 1 Jan. a.s. de overeenkomst omtrent de grasettimg in het „Platte Putje" op te zeggen, een en ander door waardeloosheid dier eiras- etting. 1 Aangaande het schrijven van Ged. Sla- wordt besloten thans nog geen besluit ten inzake brievenbussen aan woningen le nemen en le wachten tot nadere be handeling der bouwverordening. Aangaande de „Nachtverlichting in de kom" is van de N.V. P.Z.E.M. bericht in gekomen, dat voor het aanbrengen van veranderingen voor de 5 nachtlampen, staande 1 hoek bij v. d. Vijver; 1 hoek Brouwerijstraat nabij A. den Beer; 1 hoek Schuitvlotstraat, nabij I. de Roo; 1 op de Markt en 1 hoek Molenstraat na bij den Molen, een bedrag begroot kan worden van 175. De voorzitter licht toe, het groote prijsverschil bij de opgave in 1927, waaruit blijkt dat toen de lam pen zouden worden aangebracht aan iederen ingang van de kom. Het voorstel van B. en W. in dezen is, niet tot het instellen van nachtver lichting over te gaan, omdat de noodza kelijkheid hiervan niet wordt ingezien. De heer B e c u zegt bij zijn eenmaal in genomen standpunt te blijven en zeer zeker nu, nu blijkt dat het zooveel goed- kooper is dan in 1927. De v o o r z. wijst nog eens op de moeilijkheden welke zul len ontstaan in het dooven van de lam pen, bestemd voor straatverlichting en die, bestemd voor de nachtverlichting en zegt, dat logisch hieruit kosten zullen voortvloeien, welke niet kunnen opwe gen tegen het nut. De heer Herman zegt, dat z. i. de kosten niet zooveel grooter kunnen zijn, daar tot heden de gemeenteveldwachter de straatverlich ting toch in- of uitschakelt en het dan voor dien ambtenaar tegen een kleine hoogere vergoeding wel te doen is, zorg te dragen voor de nachtlampen. Na breedvoerige bespreking wordt 't voorstel-Becu aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Beide wethouders stemden tegen. Besloten werd, naar aanleiding van vorenstaande aan de N.V. „P.Z.E.M." opdracht te geven het werk uit te voe ren, en de nachtverlichting te bepalen telken jare vanaf 1 October tot 1 Maart, Hiermede komt het vorige besluit te ver vallen, waarbij is aangenomen, dat des Zondagsmorgens gedurende de winter Iippen gingen lanzaam van een en zij begon te lachen, echter niet zonder eenige verlegenheid. „Kapitein Rotherby," zeide zij ten slotte, „u moet zoo iets niet zeggen, ten minste niet zoo onverwachs." „De laatste maal, dat we in eikaars gezelschap waren, noemde je mij Austen',' herinnerde ik haar. „Nu Austen dan, als het m'oet" .ging gij voort. „Je weet heel [goed, dat jel hier njiet mlagl komen. Je houdt je niet' ,aam je belofte. Ik vind het intusschen heerlijk' dat je gekomen blent, heuseh, tnaar ik ben bang." „Ik heto' alle' reden om' Imiij' niet' ;a,an mijn belofte te houden lieve,ling" zei ik, terwijl i'lt' haar hand in (de> 'mijne,, iniplm „Ik zal je zei dadelijk' zejg|gien', miajaaf 'jje moet Imiij' eerst op mijn vraag antwoorden." „Het i.sl je1 dus ernst?" vroeg' ziji, ter wijl zij mij imet groote oogen aankeek era haar lippen ietwat trilden hetzij van lacheml, hetzij1 van aandoening! dal kon i'kl op dat oogenblik! niet zioo (dadelijik Uitmaken. „Volkjomenl ernst" antwoordde ik. „Er moeit voor je gezorgd worden. Felicia era ik toen er van overtuigd, dat nie mand in dei wereld dat beter kan ld,oe(n dan ik." t Zij1 sloeg de oogen neder en schieie'ra met alle aandacht de punten van haar schoenen te besluideeren. Tenslotte zeidé -'zijl met zachte stem;: ,,ZiOU je werkelijk' voor me kunnen maanden alle lampen der straatverlich ting een uur zouden branden. Ter sprake wordt nog gebracht de aanschaffing van een dorpsmotorbrand- spuit. De v o o r z. zegt, dat de demon stratie tijdelijk is uitgesteld, daar het ad vies van den Nederl. Brandweerbond, wat betreft maat van slangen en koppe ling enz. wordt afgewacht. Het ligt in de bedoeling van den Prov. Brandweerbond, het daarheen te leiden, dat alle gemeen ten dezelfde slangen en koppelingen zul len gebruiken. De firma Van Bergen is hiermede in kennis gesteld. Intusschen is bericht ingekomen van de N.V. Brand- spuitenfabriek v.h. A. Bikkers te Rot terdam met verzoek, eveneens met een dorpsmotorbrandspuit te mogen komen demonstreeren. Na breedvoerige discus sie wordt met algemeene stemmen be sloten, zonder verplichting van de zijde van de gemeente, de beide firma's uit te noodigen op denzelfden dag een demon stratie te doen houden. Tot slot deelt de voorzitter nog een voorstel van B. en W. mede, aangaande een afrastering te plaatsen op de gronden welke zich bevinden voor de huizen van de bewoners aan den Prov. weg. De heer Herman ziet veel bezwaar voor de gemeente die afrastering aldaar aan te brengen. Ook andere leden kunnen zich niet te best met de meening van B. en W. vereenigen, waarna besloten wordt, dit punt in te trekken tot nader orde. Bij de rondvraag informeert de heer Herman naar het steeds van slag zijn van de torenklok. De v o o r z. zegt dat de gemeentewerkman reeds hierover ge sproken heeft en de heer G, de Hondt te Breskens wel bereid is, het uurwerk weer in orde te maken, wat ten spoe digste zal geschieden. Doos30*60,Tube 80ct.BijApoth.enDrogisten (Ingez. Med.) HET BEZOEK VAN DE VLIEGVLOOT AAN WALCHEREN. Gisterenmorgen zag de dijk tegenover het vliegveld Vlissingon zwart van de menschen en op den weg was het een drukte van belang, en had de politie haar handen vol om het verkeer in goede ba nen te leiden. Er was dus iets bijzonders op komst. Zooals wij verleden weeik meld den, betrof hel een club tocht van leden van de Rotterdamsclie Aeroclub en ge- raoodigden naar Walcheren. Tegen 11 uur werd de aankomst ver wacht en juist was het even 11 uur toen het geroep klonk „Daar komt er een Statig kwam de eerste machine op Viissin- gen af en al bleek de bestuurder niet ,goed te rekenen met den windwijzer, die op hel vliegveld in den vorm van een vliegmachine aanwezig is en die de rich ting aangeeft waarin moet worden ge daald toch kwam de blijkbaar zeer erva ren bestuurder netjes op den grond en reed het terrein over naar de wachtende autoriteiten, van wie wij noemen den burgemeester van Vüssingen, den heer C. A. van Woelderen, den hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat, ir. W. H,Brink horst, die het toezicht h'eeft over 'het terrein en de vertegenwoordigers der K. L. M. le Vlissingen en te. Middelburg. Het eerste vliegtuig bleek een Belgisch te zijn. Gere,g(eld kwamen nu aiidere ma chines in het zicht en daalden spoedig en dit alles in de goede richting. Er wats zelfs een oogenblik, dat 5 machines te zoijgera? Ik vrees,, dat ik een er(g dom meisje toen. Ik weet niet veel van En,- (gleilamd af, ik ken geen Engelsiche ma nieren en iedereen zegt, dat het hier ,zoo heel anders, is." „Maar je vergeet, dat er voor heiel de, wereld één wet geldt ein dalj is',' da,t waar twee menschen genegenheid voor elkander gevoelen, het leven op dit on dermaanschei werkelijk' niet zoo moei lijk blijkt tei zijra. Ik zon gaarne willen hooreta, Felicia, of je niet zou willen probeleren een weinig genegenheid voor mij le gevoelen?" „Maar ik koesier dat gevoelen al" zeide zij zachtjes, zonder op te zien. „Genoeg?" vroeg ik. Zij slaakte een zucht. Plotseling' sloeg izij haar oogNni op en ik lasi tlharin Iva.'t mij -met verbazing! vervulde. Het waren niet meer de oogen van een beanjglst kind. Diep werd i'k' beroerd door den hartstocht, welke op onverklaarbare wij ze irai de, blauwe diepten Ier van' iw.as geboren. „Lieve Austen" zeide zij „ik geloof dat mijn genegenheid groot genoelg is. Maar luister eens goed. Hoe k!an i'k nu ja tot je zeggen? Mijn oom is altijd op zijn manier dan, vriendelijk voor mij igteweest. Ik weet dat hij gekweld wordt, ten doodei toe 'bestookt, vol angst wat van het eene uur op het andere ttiem kan overkomen. Ik zou helm niet aan zijln lot overlaten. Hij zou mieenen, dat ik mijtai vertrouwleta in hein had verloren, Hoogste: 775.3 te Sarna. Laagste: 75-1.6 te Is-afjord. Hoogste en laagste temperatuur van gistermiddag lol hedenmiddag 12 uur: Hoogste80 gr. Laagste: 59 gr. Zwakke lol matige N.-O. tot O. wind Half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer, behoudens kans op onweer. Iet's< warmer. Zon op 4.39; onder 9.22. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- eu voertuigen 9.52 i Maan op 1.03 v.m.; onder 10.29 v.m. Laatste kwartier 19 Juni. gelijk daaiende waren en met zeer kort* tuslschenpoozen den grond bereikten. Binnen een kwartier waren- in totaal 1.4 vliegtuigen gedaald. Hieronder wa,- ren er 7 van leden der R. A. C.,A 6 van Belgische eigenaars en een groot der K. L. M. Verscheidene dames namen als passagiers deel aan den tocht, doch een barer had zelf het stuur in hon|den, ter wijl de mannelijke passagier zich geheel aan haar vliegkunst had toevertrouwd. Toen de 14 machines verlaten waren, en de eerste begroeting had plaats gehad, werd per auto naar het Grand Hotel Brittannia gereden, \v;a,ar men het terras opzocht. Toen de eerewijn was rondgediend, nam de burgemeester het woord om allen weikóm le heeten. Spr. meent, dal de voorbereid big van dezen tocht on der [goede auspiciën heeft plaats gevon den, gezien de groote deelname en het prachtige weder. Het bezoek aan Walche ren wordt op hoo'g'cn prijs! gesteld, en men hoopt na een bezichtiging van het eiland velen hier nog' eens terug te zien. Waar van de 200 leden der R. A. C. thans 25 medekwamen, meent spr. in deze de jpi-onniers te mogen zien in het vinden van hel vliegveld. Spr. richtte zich ten slotte lot de aanwezige Belgen en heette pok hen van harte welkom. De voorzitter der R. A. C., de heer Kolf, bracht namens allen dank aan den burgemeester voor zijn vriendelijke woorden van welkom en de aanbieding van den morgendrank en- zeide dat het vanzelf sprak, toen met besloot een club- tocht binnen de grenzen van Nederland te houden, dat men Vlissingen koos met het zeldzaam goed 'geoutilleerde vliegveld en gelegen op Walcheren, dat alom be kend i's om zijn schoonheid. Spr. kon veirzelkerenj, dat dit niet de laatste keier is, dat de R.A.C.-leden een bezoek brengen: adn Walcheren, zij 'ko men taog wel eens terug. De secretaris der Brus-clsche Vlieig Club, Le Comle de Lonoz de Dors Waren, dankt» namens de Belgische vlier geniers voor de ontvangst, wat op ini tiatief van den burglemeester, dén heer van Woelderen, met een driewerf hoe- rah op België werd beantwoord- Spoedig na deze ontvangst werd pla,ats genomen in de loeringcars van den heer dat ik naiar het 'kamip der vijanden! was overgeloopen." t „Ma,ar, lieve Felicia, ik verHanjgl er volstrekt niet naar op vijandiglen voet te staan mjet wie je vriend i.s. Heuseh het doen en laten van je oom[ |,'aja;tf vrijwel koud. Indien zijn daden het dag licht mogen zien, zou ik gaarne in stajat willen zijn hem le helpenMaar aïs hij betrokken is bij transacties, vvajar- voor hij! zich zou 'mioeteta schalmen, dam wordt het tijd dat je ,a,an zijn invloed wordt onttrokken." „Maar dat kan ik nooit gelooven" verklaarde zij. „Felicia,- laat ik je nu 'mieedepllen, waarom ik mlijn 'belofte niet heb gehou den en naar Londen 'ben te,ruig|g|eketerd, Ik meen je medegedeeld te hebben, dat ik een broeder heb die in Brazilië: ver toeft." ti „Ja" antwoordde zij „e'n ik meen mij te. herinneren, dat hij Dicky heet." „Hij schreef zooals je je ook wel zult herinneren, dat hij bij de Delbra's top hun plantage heeft gelogeerd en hij' verzocht, dal ik je oom hier een bezoek zou brengen. Nu heb ik ee'n telegram v,ah hem onlvaiigpnFelicia, en daaruit blijkt duidelijk, dat er iets niet in den haa'li is. Lees zelve het telegram." (Wordt Vervolgd.) .j

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5