SPORT NIEUWE BOEKEN. BEKENDMAKINGEN. INGEZONDEN STUKKEN. AFLOOP VERKOOPINGEN AFLOOP AANBESTEDINGEN BURGERLJKE STAND. WAAR IS WERK? Verkoopmgen - Verpachtingen in Zeeland ■j— Voetbal. 'Het uitvoerend comité van den Bel gischen Voetbalbond heeft R. Braine in de beroepsklasse geplaatsit daar hij niet voldaan heeft aan de voorwaarde om zich geheel aan de exploitatie van het .café Matador te onttrekken. Postduiven. Zondag 1 Juni j.l. hielden de PosIJd. ver. Zeelandia en de Snelpost een wed vlucht vanuit Creil (Fr.). Afstand 265 K.M. De duiven werden in vrijheid „gM- steld om J.0 u. 15 ml. mot' Z uidfeni fwjjjnd De eerste prijswinnende duif bereikte haar hok omj 1 u'. 9 ral. 154 siec., laipltfste prijswinnende om 1 u. 43 rnj. sec De prijzen werden behaajld als volgt: le pr. W. Adriaansens, 2e, 8e en 15e pr. P. Marcus, 3e, 4e en 9e pr. J. 'Min der houd, 5e en 14e pr. E. Poïvlïet* en H6e pr. A. C. Bernard, 7e' én 17© pr, D. IM. Klaassen, 10 pr. S. Versluit, 11e pr. J. de Bree, 13e pr W. de Bukviel, J2e .pr. J. v. Locnhiout. Athletiek. De Singelloop vain de Athl(ejtiékver- eeniging E. M. M. zal dit jaar plaats heb ben op Zaterdag' 14 Juni te half vier. Het beginpunt is op den hoek Veer- schen weg' en Veerschen Singel en het eindpunt aan het einde van den Poelen- daleschen singel bijl de Winters>tra,at. Zaterdag 21 Juni houdt E. M. M. een wedstrijd voor de adspiranten op het gemeentelijk sportterrein. Dame: „Het is een schande om die vischjes in dat kleine potje te bewaren." Jongen: „Natuurlijk is het geen schan de, Zouen ze anders zulke lekkere mar melade te ete krijge as ze nog in het water zouen zijn (Passing Show.) Michiel Adriaanszoon de Ruy- ter, door P. J, Blok, in leven hoogleeraar aan de rijksuniver siteit te Leiden. Martinus Nijhoff, 's ravenhage. Dit is een mooi boek, welks verschij nen met verheugen begroet mag worden. Steeds meer toch vragen wij in dezen tijd naar ware geschiedschrijving, in de plaats van heel mooie enthusiaste, min of meer eenzijdige en ook wel eens wat tendentieuze, zij het dan goedbedoelde boekjes voor de jeugd van 660 jaar. En van den Nederlandschen zeeman en vaderlander, „Den E. manhaften Zee- beidt Michiel Adriaensz. de Ruiter, Lt. Admirael over Holland en Westfriesland, Opperhooft over 's lands vloodt", geldt dat wel in bijzondere mate: liever dan de indruk uit het mooie jongensliedje, zien wij thans De Ruyter zoo, als de wetenschappelijke geschiedschrijving hem ziet die óók komt tot de conclusie: „Het Nederlandsche volk is er trotsch op, hem tot zijn zonen te mogen rekenen en herdenkt hem in liefdevollen eer biedZijn beeld straalt ons door de eeuwen heen tegen „in smetloozen luister."" Het hier aangekondigde boek is een goedkoope uitgave van Blok's standaard werk over Michiel Adriaanszoon de Ruy ter, waarvan de in 1928 verschenen groote uitgave met instemming werd ontvangen. Prof. Blok heeft deze nieuwe uitgave niet zelf meer kunnen bezorgen, zoodat zij thans verschijnt door toedoen van den voorzitter van het „De Ruyterfonds", den kapitein-luitenant-ter-zee J, C. M. Warn- sinck. Zij is geheel gelijk aan de oor spronkelijke uitgave behoudens enkele noodige verbeteringen welke erin zijn aangebracht. De vermelding der „Bron nen' en de „Bijlagen" zijn niet herdrukt. Van de platen van de oorspronkelijke uitgave zijn veertien uitgekozen en voor deze uitgave opnieuw gereproduceerd. Sinds het boek van Brandt: „Het leven van Michiel de Ruyter, 1685", was geen groote levensbeschrijving van den be roemden admiraal verschenen, noch hier te lande noch in het buitenland. Van wijlen prof. dr. Blok, hebben wij thans een werk, dat, in populairen vorm geschreven, gegrond is op omvangrijke studie, in het bijzonder van de talrijke tot ons gekomen origineele handschrif ten van De Ruyter, zijn eigenhandig ge schreven journalen, zijn omvangrijke of- ficiëele en persoonlijke briefwisseling, de opmerkingen en aanteekeningen zij ner landgenooten, de latere studie over hem enz. Bijzondere aanbeveling heeft dit werk van prof. Blok, dunkt ons, niet van noode; voor den Nederlander tenminste niet en voor den Zeeuw allerminst En een vrouw verdwijnt, door E. D, Biggers. Uitg. Andries Blitz, Amsterdam. Earl Derr Biggers We herinneren ons zijn „Het huis zonder sleutel", „Chi- neesche Pagegaai". Detective-mysteries, detective-doolhoven, en het land van San Francisco. Een doolhof, waar we niet langzamerhand uit worden geleid, maar waar de uitweg ons plots, aan het 'eind natuurlijk wordt 'gewezen. "En wel heel onverwachts, waaraan niemand zè.1 dénken! Hoe zou 't ook anderS: hoe veel doodloopende zijgangen zijn we niet telkens geneigd in te slaan; maar hoeveel verkeerde richtingen worden we niet .afgeleid. Inderdaad: men moet een Charlie Chan zijn om hier de sleutel te vinden. Het spreekt v,an zelf dat we alleen dit werk typeeren en geen inhoud reeapitu- leeren. De spanning zoui er clan af zijn. 'Spanning is' hier van de eerste tot de laatste bladzijde. Zoo'n boek ,waar we •biet in konden uitscheiden. "Een uitstekende vertaling van me vrouw L. v,an 'Leeuwen 'Bomkamp' Belinfante! Nieuwe Kinderboeken. Wij ontvingen wederom een aantal nieuwe jeugd- en kinderboeken van de N.V. Uitg. Mpij. Gebrs. Kluitman te Alkmaar. De titels daarvan volgen hieronder; j. jongensboek, m meisjesboek. „Jim de Voetballer", door Leo van Calcar, geïllustreerd door Jan Lutz (j.) „De Vlierkamp" door Truida Kok, bandomslag en illustraties van Miep de Feyter (m.) „Tussie het Schepertje", door J. van Veenendaal, illustraties van J. G. Kesler (j. 10-14 jaar). „Jan van Galen" door J. G. Kramer, ill. W. K. de Bruin (j.) 2e druk, „De Baboclub", door U. G. Dorhout, ill. Pol Dom, (j, 1014 jr.) „Uit Pinkie's jonge dagen" door R. Feenstra, ill. J. G. Kesler (j. 1014 jr.) „De tocht naar Chattam" door J. G. Kramer, ill. W. Hardenberg, (j, 1014 jr.) „Flips Indische lotgevallen" door N. K. Bieger, ill. Pol Dom (j.) „Trudie als huishoudstertje" door Nanda, ill. Henri Pieck (m.) J. H. Brinkgreve-Entrop: „De nichtjes Jet en Ine" (m. 1014 jr.) E. Zandstra: „De Friezen van het Flevo-meer", ill. Pol Dom en met een zeer waardeerend voorwoord van D. L. Daalder, die zegt, dat er „heel wat uit te leeren valt over het leven van de vrije Friezen uit het verre verleden." „De Pauw", een verhaal van modern meisjesleven in Indië, door Ems J. H. van Soest, met illustraties door Anni v. 'd. Ruit (oudere meisjes). Dan nog een verhaal van onzen bemin den historieschrijver Joh. H. Been: „Twee jonkers", een vertelling uit den tijd van Michiel de Ruyter; illustraties van Tjeerd Bottema. INSPECTIE EN EXERCITIE BIJ DE BRANDWEER'. Burgemeester en] Wethouders van Mid delburg, gelet op art. 17 dén Verordék ning betreffende de Brandweefp in déze gemeente, van den 25 Januari 1893. maken 'bekend: dat eene inspectie en exercitie m|e|t een jgedeelte der brandspuiten, volgens voort» dracht van het Bestuur over de Brand weer zal plaats hebben,' Wip.ensdiag, den' 18 Juni 1930, en wel met dé jmjo» tjorspuit n|o.. 1 te 10, 'met de imétorsppit po.. 2, te 10.45 en met de autoHinjotoirl- spuit to 11.30 uur, en roepen dé be ambten en bedienden, aan die spuiten geplaatst, op, zich opl de voorschreven uren aan de onderscheidene branidspuilt- huisjps of standplaats te 'bevinden. Middelburg, den 6 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders, voornoemd, DE VEER. Jo. Voorzitter. 'M. VAN DER VEURS Secretaris'. De Abdijconcerten. Geachte redactie. Eénige jaren (geleden deed ik in uw blad het voorstel om bij de Abdij concer ten te 'collecteeren. Eerst' scheen' dit geen instemming vinden, maar na een- paar jaren is men er mede begonnen en ik meen dat, als ieder bezoeker naar béhooren bijdraagt, men over de zeer ge wen Sch te .stijging van de kas van het korps niet zal behoeven te klagen. Nu het le concert tengevolge van on gunstig weder bij herhaling moest wor den uitgesteld rijst de vraag of de korps- leden en het belangstellend pulbliek gleen plaats zouden kunnen vinden in den over dekten Abdijgang, tustschen Abdijpoorten Muntpoort? Dan zou uitstel bijna nooit behoeven te geschieden. Een groot getal personen zou dan onder gébracht kunnen worden, desnoods tegen betaling van f 0.25 per persoon, voor plaats en bij drage in de collecte. Be Commissaris der Koningin zou, naar ik onderstel, zeer wlaarschij'nlijk te gen het gebruik van dén bedoelden gang voor concerten van gewijëte muziek geen bezwaar hebben. Tel leedvermaak, dat sommigen heb ben. als die toch zoo onschuldige con certen niet kunnen plaats hebben, zou dan tevens worden weggenomen. Met beleefden dank. D. (Het denkbeeld ware misschien le overwegen,' doch wij' gevoelen als ernstig bezwaar ertegen, dat juist de neerlijke atmosfeer van den zonnige® Zondagmor gen, een blijden dag voorspellende, een belangrijke factor voor het welslagen en voor de waardeering der Abdij concerten zal vormen. En dan de f0.25 entree dat is naar onze meening een ongewenschte zaak, in strijd met den opzet der concerten Red.) DE PROTESTVERGADERING VAN DE A. V. R. O. M. de R„ Volgens het verslag in uw krant van Maandag j.l. hetwelk niet weerspro ken is moet Mr. Adriaanse op de pro testvergadering der A.V.R.O. o.m. het volgende hebben gezegd „de K R O. heeft wel veel leden, maar daaronder ad 10 cent per stuk en dit onder den invloed der geestelijkheid. De volgelmgen mogen niet anders lid zijn en dit geldt ook bij de V A.R.A. en N. C. R. V. Voorts: „Men wil nu van boven af commandeeren wat wi, zullen aanhoo- renwat Baron Tindal nog wat aandikte met te zeggen: (alweer volgens Uw ver slag) „bij de andere vereenigingen een paar menschen decreteeren waarnaar moet worden geluisterd." Wij hebben met verbijstering van deze mededeelingen kennis genomen. Wij we ten niet hoe het bij andere vereenigin gen gesteld is, doch bij de V.A.R.A, ken nen wij geen leden van 10 cent per stuk. Onze leden-luisteraars betalen een mini mum contributie vain drie gulden per jaar. Misschien vind Mr. Adriaanse ook dit nog belachelijk, doch wij achten de enkele guldens van een arbeider, door hem met centen tegelijk bijeen gebracht, hooger dan een lapje van duizend door een of andere geldprots achteloos toe geworpen, Van pressie om lid te worden van de V.A.R.A., noch van een paar menschen die ons zouden voorschrijven waarnaar wij moeten luisteren is ons iets bekend. Maar het kan ziin dat Mr. Adriaanse beter op de hoogte is van de gebruiken bij de V.A.R.A. dan derzelver leden. Wij- zouden het dan ook zeer op prijs stellen, indien Mr. Adriaanse eens zou willen mededeelen, op welke feiten zijn uitlatingen op genoemde vergadering waren gegrond. Met dank voor de plaatsing. Namens de V.A.R.A. afd. Middelburg, P. FRANCOIS, Secretaris. De heer Mr. Adriaanse, wien wij bo venstaande ter inzage gaven, schrijft ons -. Dat men bij de V.A.R.A. leden van 10 cent per stuk kent, is door mij niet beweerd. Wel héb ik gewezen op de overeenstemming tusschen part ij-om roepen, speciaal de K.R.O. en de V.A.R.A" waar eenerzijds de geestelijkheid, an derzijds de politieke macht druk uitoefent om lid te worden van den part ij-omroep. Ons zou dit koud laten, als de K.R.O. V.A.R.A. enz. ons, die geen partij-om- roep begeeren, maar met rust hadden gelaten in het genot van de uitzendingen, die met vermijding van sectarisme, om haar hooge waarde voor allen, ook, ja vooral ook voor arbeiders, zonder eenig symptoon van exclusivisme een belangrijk deel van ons geestelijk leven zijn geworden. Maar het sectarsime dat leeft van verdeeldheid en daarom ter wille van lijfsbehoud voortdurend moet vechten legen alles, wat maar het idee zou bren gen dat er een gebied bestaat, waarop het volk één kan zijn, heeft méedoo- genloos gewroet tot afbreking van de A.V.R.O. 't Is een schnadelijke tactiek van dé heeren der partij-omroepen, waaraan vooral die van de V.A.R.A. zich hebben schuldig gemaakt, om hun strijd strijd te rechtvaardigen door de A.V.R.O. tegen beter weten in ook in te deelen onder een partij en wel (zie strooibiljet V.A.R.A.) de liberale of wil men vrij zinnige. De V.A.R.A., die vanzelve met haar specifieke S.D.A.P.-leer op geen stukken na bij de algemeene ingenomenheid met de A.V.R.O. kan komen, heeft reeds met de overige zenduren haar programma aangevuld met imitatie van het A.V.R.O.-programma en zal dit straks nog meer doen. Maar waarom moest dan aan de eenmaal buitengewoon goed ge outilleerde A.V.R.O, dit program voor de helft worden ontnomen? Als door de voor elkeen te genieten uitzendingen gegeven worden door een goede en krachtige omroep-vereeniging, die uitsluitend bestaat voor de alge meene waarde van den omroep, zooals haar statuten aangeven, waarom moet dan dit mooie stuk uit ons intiem leven worden verdreven en de omroep ten dienste staan van partij-omroepvereeni- gingen, die in 't leven zijn geroepen om, en dan ook volgens hare statuten staan op de basis van, partij-belang? De A.V.R.O. legde deze partij-om- roepvereenigingen geen stroobreed in den weg, maar zij is in opstand gekomen toen door 't gekuip van de eerste, haar de helft van haar tijd werd ontnomen. En dit verlies wordt diep betreurd door een paar millioen A.V.R.O.-vrien- den, waarom dan ook over 't gansche land een krachtig protest is opgegaan. De tirade over de enkele guldens van den arbeider, natuurlijk met de geijkte op 't gemoed werkende tegen stelling „een lapje van duizend door een of anderen geld prots" is nu al zoo in alle toonaarden afgezaagd, dat de V.A.R,A.-afd. hier er beter mee thuis had kunnen blijven. De toeleg is te doorzichtig, en dit is in zoo verre van belang, dat wij nu reeds de geur in onze neusgaten krijgen van wat straks voor de partij-smaak wordt opge- ciischt. De vergelijking is trouwens in deze zaak ten nadeele der V.A.R.A., want de hoogere waarde van de met centen van een arbeider bijeengebrachte omroep- contributie is juist de glorie van de A.V.R.O. Deze arbeiders-contributie aan de A.V.R.O. geschiedt spontaan, dat is het mooie, om de omroep zelve maar de V.A.R.A.-ledenwerving geschied door part ij-dwang, al zal vanzelve ook vanwege partij-belang wel eens een lapje van duizend in de kas der V.A.R.A. waaien. Als sprekend beeld staat daar in de V.A.R.A.-studio een door de partij en N.V.V aan haar geschonken orgel van eenige tienduizenden guldens. Woensdag werden te Borsselen ten overstaan van notaris Beth in het openbaar verkocht de Onroerende goe deren behoorende tot de nalatenschap van wijlen burgemeester J, L, Richel: Woonhuis en Erf, groot 1 A. 30 c.A. aan M. W. Koole aldaar voor 276 Woonhuis en Erf, groot 2 A. 70 c.A. M. Walhout Jz, aldaar voor 385. Weiland groot 85 A. aan J. A. Schip per aldaar voor 5050. per H.A. of 4292. Bouwland groot 2 H.A. 14 A, en 70 c.A. aan J. Bras Mz„ aldaar, voor 3410 per H.A. of 7321 alles te Borsselen ge legen. Weiland te Sinoutskerke groot 1 H.A. 3 A. en 10 c.A. voor 2340 per H.A. of f2412. Weiland te Sinoutskerke groot 12 II. A. 37 A. en 75 c.A. aan W. Minnaard al daar voor 2520 per H.A. of 3118. Weiland te Sinoutskerke: groot 1 H.A., 96 A. en 60 c.A. aan het Algemeene Armbestuur aldaar voor 2510 per H.A. of 4934. Weiland te Sinoutskerke groot 1 IJ. A. 90 A. en 21 c.A. aan J. Hille te Zaan dam, voor 2610 per H.A. of 5744. 'Het bestuur der waterkeering van de waterkeering van de cal. Hoofdplaat en Thomaespolders heeft Woensdag te Hoofdplaat aanbesteed het herstel de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1931 van de sluis-, dijk- en strand werken ;a,an de waterkeering van boven genoemde cal. pokrers. Laagste inschrijver J. Cornells, Hoofd plaat met f7213. BEVOLKING. lm de tweede helft van de mia(an[d Mei zijni de volgende personjeh in de gemeémte O. EN W. SOUBURG. Ingekomen: J. Moerland en ge'zin, Tuindorp D 21 van' Vlissingen; mej. P;. Cevaal, Gnoor te A'beéle A 225, Grijpskérké; C. Job'* se eni gezin, Marnixplein O 68, Goes; J. Bremer énl gezin. Tuindorp1 D 42, Vlis'- singen; C. Joziasse, Zandweg C 41, Oost'- kiapelle; J. Wisse, Keijzersllaani A 5$k|l, RitthemW'. Schouten de Jel, Rittemlséhe, 'str. A 129, Vlissingen; C. Marinisiseml. lYlissingsch© straat B 265, VlissingenWl Pieferse1, Wissel C 123, Middelburg. Vertrokken C. Bosschaart. Zandweg C 35 naar Koudekerk®F. v. Eenennaam, Kabaal straat Bi 16, AmerikaWed. dei Koster, Verhulst, v. Teijlingenstr. B 225, Rot» terdam; J. J. Hofiman en gezin, Mtart- ndxplein 9, Den Helder; J. Oeje, Spoort- str. A 86, Eindhoven; mej. M- J. van der Wiark, Vlisls. str. B 263, Vlissinigen; mevr. wed. Layendeckér Hosselet, Gr. Abeel© A 244, Vlissingen; H. M. van Leeuwen, Kanaalstr. A 53, Vlissingen; Wi. Theune, Marnixplein C 13, Middel burg; P. 41- Scheffers, Tuindorp D! 19. Goes. Middelburg. Van 4—6 Juni. Ondertrouwd: H. J. Buijs, 27 j. en C. P. Jongepier, 21 jli; J. H. Koers, 24 j. en W. Bosman, 19 jl. C. Mol, 24 j. en C. IS. Ingelse. 20 jl. Getrouwd: A. H. Loomans, 25 j. en J. van den Berigén, 21 j.; J. C. Kraamer 30 en P. J. Reijnierse, '30 j. Bevallen: F. Bliek, geb. Meijer z.; O. van Varik geb. Back, d. O. en W. Souburg. Van 29 Mei—5 Juni. Ondertrouwd: W. Kaljouw, 26 jl. en D J. v. d'. Putte 24 j. Getrouwd: C. H. Kieboom, jm. 19 j'. en J. v. d. Weele, jd. 18 jl.; Wl. Schouten de Jet, jm. '25 jl. en J. van de Vrede jd. 125 j. Bevallen: A. Braetjgeb. Avoh, d.; C. M. yan den Hoek. geb. van der Maas' d Overleden: P. J. Brombacher, ongéh. d. 32 j Vlissingen. Van 30 Meii— 5 Juni. Ondertrouwd: A. Knijff, 25 j. en P. C. Warren 22 jl. Getrouwd: P. J. van Ochten, 23 j. en S. de Pagter, 21 j P. M. Meulblok 26 jl. en P. van Eek; 24 j.; C. J., F. H. van der Hof, 25 j. en A. van Boek hout, 23 j.; A. M. Kok 30 en F. M. F.. Lauwereins, 25 j J. J. Wi. Harent 26 j. en M. Laernoes', 25 ji.F. It. A. .Leiszner, 29 j. en E. J. A. H. Baum- garten, 27 j.; J. C. Jongeman 31 jl. en L. M. de Buck, 22 j. Bevallen: A. de Klerk, igeb. Goetheer z. A. J. B. Kruidenier, geb. van Hilst d.; 'J. E. Lichtenberg, géb. Laport, d.; T. de Hondt, igie. Janse(, z.; A. Moeliker geb. van Hulst, z.; J. G. van der Kloos ter geb. Baas, d H. W. Asperslagh, géb. 'Ve,rkroost, d.; S, Stroot ,geb. Franse 'z, M. F. van Egeraat, geb. Lammens d, J. Lievense, d, 7 j.; C. C. M, van flélois, vrouw van C. J. van de Velde 63 j.; P. Roose, z. 2 ni. Goes. 1 (OndertrouwdJ. Verheule, jm. 30 J. en M. Onderdijk, jd. 20 jl.; J. Mesu, jm. 51 j. en C. J, Jansen, jld. 32 j. Bevallen: D. L. van Essen, geb. Hol- lestelle, d.;; J. A. C. Versé, geb. van der Vliet, z.; A. Stroosnijder geb. van Aalst z.; M. Mol, geb. Steketee, z^'; L'. de Bruijne, geb. de Back, z.; Overleden: P. Rijkse, vrouw van G. C. van der "Straate, 66 j APOTHEKEN. Zondiag en in den nacht van Zondag op Maandag is alhier geopend de apo- fieek van. mevr. wied. J. W'. v. d. Garde. Maandag: en i n den nacht van Maandag op Dinsdag die van den heer M. J. Pien- broek, en de overigé nachten van de wfeék wedér die van mevr. wed. J. Wi. v. d. Garde. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn en die terugontvangen zijn op het postkantoor alhier. Binnenland. Brieven W. de Haas, Rotterdam; Mej. M. v. Hooreni, Utrecht; mej. P. de Jongh, Rio*» terdam; A. Lauws, Rotterdiaim; M. J. Mialgo, Rotterdam1; Smulders, Eindhoven; J. Riemens, Oostkiapelle; Groot Rotter dam, Rotterdam'. Briefkaarten. Mej. B. Vermeulen, Amsterdam. B u i t e n 1 an d. Brieven. L. Elie Terrusse, Nice. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusiscnen O. en W1. Schelde te Middelburg, telefoon No. 243, zendt ons de volgende aanvragen Binnenland: ARNHEM, voor Werkinrichting voor Zwakzinnigen, aldaar, werkmeester, han dig en geschikt om met jongelieden om te gaan, indiensttreding nader overeen te komen, f 2000 tot f 2500 per jaar, voor vast, reiskosten Worden 'bijl oproe ping vergoed, administratieve kennis strekt tot aanbeveling. SCHIEDAM, radio-monteur, welke grondig bekend is met den aanleg van radiodistributienetten en centrales, uit sluitend iemand van onbesproken gedr(ag én strikte eerlijkheid', die im staat is een centrale in te richten en net zelfstandig te bouwen, komt in aanmerking. iSCHIEDAM. kapper, eenigszins be kend met dames-kappen, moet beslist zeer net persoon zijn en ongehuiwjd!; f.10 per week plus kost en inwoning, voor vast, reiskosten worden vergoed. UTRECHT, carosseriewerker, dadelijk, 55 tot 65 cent per uur, bijl gebleken ge-. «.schiktheid voor geruimen tijd werik, DEN BOSCH, zeer bekwaam electro- monteur (le klas) jgeheel met het vak op de hoogte, hij voorkeur R. K;, dadebj'k 55 cent per uur of hoogér, voor vlast. ZAANDAM^ 2 bekwame metaiajfscha- vers. dadejjjjk, loon nader overeen te komen,, voor onbepaald'en tijd. j ZUTPEN, bekwaam steenhouwer, da delijk, 65 tót 70 cent per uur, voor ombe paalden tijd. ZWOLLE, bekw'aam kuiper, dadelijk', loon in accoord', nader overeen te ko men, voor ongeveer 2 maanden, reis kosten n. o. t. k. AMERSFOORT, bekwaam kapper, da delijk, f 20 per week plus kost en in woning, voor pl.mC 6 jweken. ROTTERDAM, 3 landarbeiders om te wieden, waarvfam '1 moet kunnen maaien (zeis medebrengen) allen moeten in het bezit van een schrepel zijn, dad., loon 30 tot 35 cent per uur, voor ongtevteer 6 weken, reiskosten n. o. t. k. HILVERSUM fotograaf goed' operateur en retoucheur bekend met positief en negatief, dadelijk, ongever f 35 per week. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis- tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Juhi. 18 Souburg, Hofstede en Land, Blaupot ten Cate. 18 Wiemeldinigle, Werktuigen en imiatr. De Groot en Hondiuls. 20 Domburg, Huis, Blaupiot ten Cate. 27 Vlissinigen, Hofstede, P,aap. Kleverskerké, Hofstede, Blaupot ten Cate. Juli. Veere, Hofstede. Loeff. 2 Zoutelande, Huis en bouwland, de Neeling. 8 Middelburg, Notarishuis.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7