Parol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stnkloopen. IDoos 30 ct. KUNST EN WETENSCHAP. LANDBOUW. DARRINK-DELVEN. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. GEMENGD NIEUWS. oud-directeur der kweekschool voor Chr Onderwijzers „De Klokkenberg" aldaar. Aan de aan de T. Mi. (S. Technicus te Rotterdam.' plaats ig|ehad hebbende eindexamens, kon het diploma van as sistent bouwkundig opzichter worden uit gereikt aan de extraneï A. C, Haeefkf (be Br ui in is' se en A. van Klinkleln emi G. 'Tieteman beiden te Nieuwerkerik. Jeugdherberg. Zaterdagmiddag zal te OMebroek wor den geopend de jeugdherberg N.1ES|.A.S.- IBondshuis. Deze jeug|dherberg is bij de Nederlandsche jeugdherbergen Centrale aangesloten. Het huis is door leden v,an den Nederlandschen Rond van abstinent studeerenden ontworpen en vo<or het grootste gedeelte ook door hen zelf ge bouwd. De officieele opening van het huis wordt gevierd door een k,amp, waar 400 deelnemers verwacht worden. De gilt aan de Leidsche Sterrenwacht. Indertijd werd mededeeljing gedaan van de gift van 110.000 dollar van de Rocke feller Foundation te New York voor een kijker in de sterrenwacht te Johannes- -burg, die het eigendom blijft van de sterrew'acht te Leiden. „Hemel en Dampkring' ontving van professor De Sitter nog de Cvolgenjde mededeelmgen over het instrument: „De nieuwe kijker zal bestaan uit twee geheel identieke photographische kijkers, vast aan elkaar verbonden, en een vi- sueele leidkijker. De brandpuntsafstand zal 229 cm bedragen, zoodjaj de schaal Zal zijn 90" voor één mm op den plaat. De leidkijker zal een opening hebben van 20 cm en een brandjmntsiafstand van ruim 3 meter. Bij de beide photographi sche kijkers zullen objectiefprisma's g)e- leverd worden, benevens trahes. Het ligt in de bedoeling 'dezen kijlker voorname lijk te gebruiken voor photographische photometrie en spec traalpho to metr ie doch hij Zal ook voor vele andere soorten van waarneming geschikt zijn. Hoelang de levertijd zal zijn, is nu nog niet te zieggen, doch op een minimum van 2V2 jaar moet Zeker gerekend worden." The Studio. De gewone jaarlij'ksche zomerteutoon- stelling van moderne en oude kunst, in The Studio te Veere is, naar wijl verne men wederom gleopend. Zij! wordt reeds voor dén vijfden keer gehouden. (Ingez. Med.) De Brusselsche correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Als gevolg' van de onderhandelingen onlangs geopend tusschen de Belgische en Duitsche regeering liet deze laatste thans te Brussel weten, dat zij! de premie van 10 mark per 100 K.G. in België in gevoerde Duitsche haver welk bedrag gelijk staat met het Belgische douane recht op de haver heeft ingetrokken. Landbouwschool te Schoondijke. Onder groote belangstelling van ouders en vertegenwoordigers der land bouworganisaties vonden Maandag j.l, de openbare overgangs- en eindlessen van bovengenoemde school plaats. Bevorderd werden: van de le naar de 2e klasse: P. Beun, St. Kruis; H. I. Cysouw en A. P. de Putter, Cadzand; P. Dekker, Retranchement; W. Diele- man en S. van Hoeve, Biervliet; P, M. Meeuwse Sluis; J. V. E. de Milliano, Waterlandkerkje; J. P. Quaak, J. B. A. Risseeuw, F. J. van Rosevelt en J. F. van Rosevelt, Schoondijke en P. Quaak, IJzendijke. Van de 2e naar de 3e klasse A. G. „Geluckigh is het lant, Daer 't kind zijn moer verbrant." Bovenstaande dichtregels zijn van on zen grooten Vondel en stonden .boven den schoorsteenmantel van den vuur haard in den stadsschouwburg te Am sterdam. Als wij bedenken, dat vroeger, toen men nog geen steenkolen kende, in den haard, behalve hout ook turf, d. i. ge droogde derrie, darrink of moet gestookt werd, dan is de beteekenis van 't korte gedichtje duidelijk. Op de meeste plaatsen in Zeeland on der de klei en in Holland meer aan de oppervlakte laagveen of derrie. Derrie- vorming is niet mogelijk in zeewater, daar dit soort veen in stilstaand water gevormd wordt door de rottende planten, die naar den bodem zinken. Vandaar ook de naam moer bezinksel. De toenmalige bodem van deze lage landen achter den duinwal was dus be groeid. Op sommige plaatsen moeten er zelfs boomen gestaan hebben, daar in den derriegrond soms boomstronken zijn gevonden. Toen, vooral in Zeeland, de zee den duinwal doorbrak en het land binnen drong, vormde zich in den loop der tij den op die derrielaag nog een laagje zee klei. Was deze laag dik, en hoog genoeg voor bewoning, dan werden deze hooge plaatsen bedijkt, zoodat men zoowel bin nen- als buitendijks derrie aantreft. Als de zee de kleilaag door wegspoeling doet afnemen, dan komt de derrie weer te voorschijn. Dit .kan men nog zien aan Contant en A. A, de ZwartWzn-, Schoon dijke; D. Quaak C.Mzn., J. C. Risseeuw, A. A. de Zwart Izn, en P. Luteijn, Zuid- zande; D. Quaak M.Jzn., IJzendijke, A. S. van Strien, Groede en P. J. Risseeuw, Retranchement. Van de 3e naar de 4e klasse R. G. Barbé, Philippine; H. J. Brakman, Oost burg; H. M, Brakman, Schoondijke; J. Donze, Groede A. B. de Groote, B. A. de Groote en J. C. Verplanke, Biervliet; P. H. de Ridder, Retranchement en Z. C. Risseeuw Zuidzande. Het einddiploma werd verworven door: A. C. Barche, Hoofdplaat; J. J. de Bruyne, Retranchement; A. J. Lako, Breskens; P. Maenhout Oostburg; C M. Quist, IJzendijke; V. N. Voerman, Philip pine; J. M. de Zwart, Schoondijke; J. I. Masclee, Zuidzande; J. J. Leenhouts, Biervliet en J. Risseeuw Jr., Cadzand. De diploma's werden met een woord van gelukwensch uitgereikt door den Voorzitter van het Schoolbestuur, den heer A. Mijs, welke ouders en oud-leer lingen met klem opwekte propagandisten voor de school te willen zijn. Een raad sel noemde spreker het, dat nog zoo vele landbouwers de groote waarde van goed vakonderwijs voor hun zoons niet blij ken te beseffen. Treffend is het, dat de ambachtsschool zoo goed bezocht is, terwijl het aantal leerlingen der landbouwschool veel grooter kon zijn. Dit is merkwaardiger, waar de aan de ambachtsschool opge leiden later of slechts als ondergeschik ten werken, of als baas in een zaak(je) waarvoor slechts een bedrijfskapitaal van enkele honderden of duizenden guldens noodig is, terwijl de boerderij leiding gevende personen vraagt om een bedrijf te beheeren,* waarmede gewoonlijk tien duizenden guldens gemoeid zijn. Spr. dankte voor de groote belang stelling en complimenteert ten slotte den directeur der school, den heer van Dijk voor zijn prettig en degelijk onderwijs en zijn uitstekend geslaagde eindles. De Rijks Landbouw Consulent, de heer Stevens, wenschte de geslaagden eveneens geluk en zeide gaarne de woorden van den Voorzitter ten volle te beamen.- Hij constateerde met groote voldoening, dat op de school flink ge werkt wordt, de lessen met liefde wor den verzorgd en steeds het gewenschte verband tusschen praktijk en theorie wordt gelegd, waardoor het onderwijs aan het gestelde doel beantwoordt. Verheugend noemde spr. het voorts, dat de belangstelling voor de school toenemende is. Hij achtte dit ook hierom gelukkig, omdat meerdere grondeigena ren bij verpachting „diploma landbouw school" als eisch gaan stellen. Spr. kan nu reeds zeggen, dat bij de uitgifte der Zuiderzeegronden ook met het bezit van een diploma landbouwschool terdege rekening zal worden gehouden. De heer van Dijk bracht vervolgens dank voor de hem door beide sprekers gebrachte hulde. Hij ried de scheidende leerlingen vooral aan het geleerde te onderhouden en uit te breiden, teneinde in de praktijk zooveel mogelijk van een en ander te kunnen profiteeren. Aansluiting bij de organisaties van de jongeren achtte hij zeer wenschelijk. De leerling J. W. de Zwart dankte, mede uit naam van zijn medeleerlingen, den heer van Dijk voor het gegeven on derwijs, onder aanbieding van 'n stoffelijk aandenken. Hiermede was de jaarlijkscb.e hoog tijdag voor de Schoondijksche Landbouw school weer geëindigd. De aanwezigen de schorren, die aan 't afnemen zijn. Men groef eerst derrie voor brandstof op de schorren, daar dit ongebruikt land was en de kleilaag,'die eerst weggegra- ven moest worden, niet zoo dik was. Daar bij de groote uitbreiding van dit moerdelven de oeververdediging werd verzwakt, werd in 't begin der 16de eeuw het derriesteken dicht bij den bui tendijk geheel verboden. Reeds in 1477 waren in 't Groot Privilege van Maria van Bourgondië bepalingen gemaakt op het moer- of darrinkdelven. Nu was men alleen aangewezen op het delven binnendijks. Later werd bepaald, dat men op zekeren afstand van den dijk moest blijven. Opdat de bevolking niet te veel derrie uit 't land zou halen, waardoor, naar men meende, zijn waarde minder werd, gaf Karei V toestemming om de wegen met houtgewas te beplanten, ten einde meer brandstof te hebben. Hij heeft dat recht aan de geërfden of bezitters ge schonken bij zijn verlofbrief van 10 Febr, 1527, Zoo de eigenaar van 't aangrenzen de land in gebreke bleef, had de am bachtsheer de bevoegdheid tot planten. Vooral in Walcheren werden daarom van ouds bijna alle wegen met houtge was beplant, hetgeen aan het landschap bijzondere bekoring geeft. Het land, waaruit darrink was gedol ven, verminderde niet in waarde. Als bouwland kon het natuurlijk niet meer gebruikt worden, maar als weiland bleef het zijn waarde houden. In 1540 gaf Jan Bont, destijds klerk en ontvanger van de Zuidwatering, dan ook een schriftelijke verklaring, dat zulk land niet minder waardig was geworden en dat steeds het zullen zeker geen spijt gehad hebben de hoogst nuttige en belangwekkende les sen te hebben gehoord. De onverdeelde aandacht was daarvoor het bewijs. Stand van kersen en bessen. Het onderstaand overzicht betreffende den istand der kersen en bessen opi >281 Mei 1929 is, onder medewerking der Rijkstuinbouwoonsulentien samengesteld haar gegevens, verstrekt door de cor respondenten der Directie van den Land bouw. i i De stand der verschillende gewassen is over liet algemeen gunstig. Een rij to Moei en het slechts weinig optreden yan nachtvorsten bevorderden een goei- de vruchtzettinjg. De stand van de vroege kersen is dien tengevolge goed tot zeer goed1. De late torsen vertonnen over het geheel een' goeden stand; in Limburg is de stand vrij goed. Dje isoort Blasteijdidiklto is hier minder goed bezet dan1 Idle) 'andere late .soorten. Verder treedt hier en daar in de kersen nogal beschadiging op door de rups van den kleinen winter vlinder. Hoewel men op enkele plaatsen n wel eeojige rui waarneemt, waardoor de stand eenigszins zal verminderen, zoo staan zoowel kruisbessen als zwiarte bessen en roode en witte bessen goed tot zeer goed. In Zeeland Zijn vooral de kruisbessen rijk geladen, de stanld dezer bessen kan daar als zeer goed worden aangegeven. De andere soorten staan in deze pro vincie goed. 1 Bespuiting van vruchtboomen tegen de schurftziekte. De Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen schrijft ons In aansluiting aan het vorige bericht over de bespuiting van appel- en pere- boomen ter bestrijding van de schurft ziekte (de oorzaak van gevlekt fruit) vestigt de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen de aandacht van alle fruitkweekers er op, dat het ter verkrij ging van niet-gevlekt fruit noodig is, deze bespuitingen meerdere malen te herhalen. Twee bespuitingen n.l. een voor en een kort na den bloei moeten nu reeds zijn uitgevoerd. Wie dit nog niet gedaan heeft, doe dit nu ten spoe digste. Een derde bespuiting moet dan nog volgen als de vruchten ongeveer de grootte van een okkernoot bereikt heb ben. In verschillende kweekerijen van fijn fruit wordt daarna zelfs nog een of tweemaal een bespuiting uitgevoerd. Men bespuit de boomen thans met Californi- sche pap 1 deel op 40 deelen water, voor gevoelige soorten neme men 1 op 60 a 80 water. Met behulp van een pulveri- sateur wordt de vloeistof zeer fijn verdeeld over bladeren en vruchten ge spoten. Overdadige bevochtiging is niet noo dig, noch gewenscht. Bij gebruikmaking van Motorspuiten lette men er op. dat de sproeidop niet dicht bij de bladeren gehouden wordt, daar deze door de met groote kracht uitgeworpen vloeistof be schadigd kunnen worden. In plaats van Californische pap, die men voor gebruik gereed kan koopen of zelf kan bereiden (zie vlugschrif Plan tenziektenkundigen Dienst No. 7) kan men ook gebruik maken van het praepa- raat Solbar, dat eveneens direct voor gebruik gereed is. Wil men de bespuiting tevens gebrui ken om bepaalde insecten te bestrijden (rupsen en de rups der wormstekige vrucht) dan kan aan de Californische pap loodarsenaat worden toegevoegd 1Y» pet. als men pasta gebruikt, Yi pet. van de poedervorm) of men kan dan ge bruik maken van het praeparaat Nos- prasit. Voor een en ander raadplege men o.m. de mededeelingen van den Planten ziektenkundige Dienst No. 50 Schurft ziekte bij appel en peer, No. 20. Worm stekigheid bij appel en peer, No, 33 Sproeien en Sproeiers, No. 43 Middelen tegen plantenziekten en schadelijke dieren in land- en tuinbouw. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundi gen Dienst te Wageningen en door de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren. dijkgeschot er aan betaald werd. In het tegenovergestelde geval zou spoedig vrij stelling van geschot gevraagd zijn. Het is te begrijpen, dat de darrinklaag onder de klei niet overal even dik is. Waar de zee een geul vormde, werd het veen weggespoeld. Later vormde zich hier een zandlaag, waarop bij verdere dichtslibbing ook een kleilaag kwam. Wij zeiden reeds, dat de regeering zich reeds vroeg bemoeide met het darrink delven. In 1540 reeds moest men toe stemming vragen aan de overheid om darrink te mogen delven in zijn eigen land. Waren het eerst de keurschepenen der parochies die daartoe een certificaat of octrooi afgaven, later waren het de besturen van de 4 wateringen op Wal cheren, die tegen betaling toestemming gaven. Zoo moest b.v. in 1581 voor elk blok darring, dat in de Westwatering werd „geslagen". 18 gr. VI. 0.45) be taald worden aan 't bestuur dier wate ring. (De Waard, Archief Polder Wal cheren, bl. 592). Blijkbaar wilde niet iedere darrink- delver betalen, daar later besloten _werd de onwilligen door „parate executie (on middellijke uitvoering van een vonnis) te dwingen. Bij toestemming mocht maar zooveel darrink gedolven worden, als noodig was voor ,zelfsberninge". Men ging er ech ter toe over om de darrink „veynootsche wijze" te delven en er dan handel mee drijven. Dit laatste werd echter verbo den volgens de keure van Zeeland. Bij het delven van derrie ging men on geveer op de volgende wijze te werk. Op het stuk land, meest weiland, waar men wilde graven, werd eerst een recht Aanbieding van telegrammen op beurzen, mark&en, veilingen, enz. Door den P. Tl T. dienst wordt de mogelijkheid overwogen Qni de belang hebbenden op beurzen, markten, vei lingen, enz. een gemakkelijker telegrafi sche gemeenschap le geven, dan thans het geval' is. De aard van deze bijeen komsten laat als regel niet toe, dat men zich voor het verzenden van een teile gram tusschentijds verwijdert, zoodat eventueelje telegrafische opdrachten of moeten wachten tot na afloop, öf door boodschappers moeten wtorden overge bracht, tenzij men zoo gtelfukSkig is op een onbezet telefoontoestel beslag te kunnen leggen, hetgeen echter toch ook onder breking geeft. Het een zoowel als het ander heeft voor de aanwezigen bezwa ren. De P. T. T.-dienst wil! trachten hier aan tegemoet te komen door op derge lijke bijeenkomsten een verbinding met het telegraafkantoor te onderhouden. Bij wijze van proef zal diaarmee Dins dag' 10 dezer te Amsterdam worden be gonnen op: de houtkoopersbeurs in restaurant Polen, de steenbajkltorsbeurs in restaurant Suisse, Neuf en Kar.se- boom, de heipalenbeurs in restaurant Karseboom en Neuf, de filmbeurs, zui- velbeurs en huidenbeurs in 't restaurant Krasnapolsky. Aldaar zullen alsdan telegrambestel lers aanwezig zijn, die de hun ter hand gestelde telegrammen onmiddellijk naar het hoofdkantoor zullen overbren gen. De maatregel zal aanvankelijk kun nen worden bevorderd indien de aan bieders de verschuldigde telegramkosten op hun postrekening, laten afschrijven. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAAN DAM. Naar uit het onderzoek van de politie in verband met het opgraven van het vermaarde ijzeren geldkistje is ge bleken, dat deze zaak inderdaad een grap is geweest en hebben twee politieagenten daarbij hun medewerking verleend. Deze beiden zijn daarvoor gestraft met inhou ding van twee verlofdagen. Een combinatie van zes heeren, onder wie een vertegenwoordiger van een plaatselijk blad, een raadslid en de twee agenten van politie, verzon de grap. Deze heeren wisten aan een werkelijk middeleeuwsche geldkist te komen. De kist zat echter nog goed in de verf, im mers een kist die ruim 300 jaar onder den grond zit, moet verveloos zijn en roestig. De kist werd met een steek- hoek afgebakend, lang 12 M. en breed 4- 5 M. Hiervan werd eerst de boven grond of teelaarde zorgvuldig afgestoken. Dan werd de minder vruchtbare klei laag weggenomen en eindelijk kwam de begeerde derrie bloot. Had men alzoo den „derrievloer" be reikt, dan werd deze in de lengte met een soort van spade eerst in strooken gestoken en deze in stukken van 2 tot 3 d.M. lang en half zoo breed. De spade werd derriepeil genoemd, daar er een teeken op aangebracht was, dat aangaf, hoe diep men minstens moest steken. De derrieblokken werden uit den put geworpen en te drogen gelegd. Waren ze min of meer droog geworden, dan werden ze meer regelmatig in hoopen gezet om ze' nog beter te doen drogen. Men noemde die hoopen „schuilhoopen", daar men er achter kon schuilen voor re gen of wind. Deze wijze van darring „slaan" of del ven geschiedde ruim 80 jaar geleden in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. In som mige gemeenten werden toen jaarlijks 7 tot 10 duizend ton derrie gedolven. Men kende en gebruikte daar toen nog geen andere soort dan turf. Op Walcheren werd door de arme menschen toen ook nog gedroogde der rie als turf in den haard gestookt. De Friesche turf was te duur en zij hadden nog geen kachels. Deze derrie was ech ter niet uit de weilanden afkomstig, maar uit de gedolven slooten, Zij was dan ook minderwaardig. Ook was zij niet in re- gelmatigen vorm gestoken. Men noemde die stukken derrie „kloeten". In zeer vele lage weilanden op Wal cheren is het nog duidelijk te zien, waar vlam afgebrand er zat onder de verf een dikke roestlaag. De kist, die ongeveer 60 K.G. woog, en geheel van staal was met looden binnenwand, werd gesloten met als inhoud een gouden oorbelletje en een wekkerveertje. 's Nachts werd de kist naar een der putten op het oude kerkhof gebracht. Behoedzaam liet men de kist in den put zakken en bedekte deze met een laagje veen. Den anderen morgen vond men de kist. Daar de sleutel in het slot opzettelijk was stukgedraaid, kon men de kist niet openen en het heeft meer dan een uur geduurd eer men den wand van de kist had opengescheurd. VERDRONKEN. "Woensdagavond is in den vijver op de heide te Brunssum <fe 15-jarige Wj. H. K. verdronken. De jongen die niet kon zwemmen, waagde zich te ver van den kant en zonk plotseling in de diepte. Voor zijn beide maklkers was er geen kans hem te red den. ERNSTIGE ONTPLOFFING. Op het heeft Donderdagmorgen een ernstige ont ploffing plaats gehad, waarbij twee per- mil. oefenveld te Hrdloziz bij Praag (sonen licht gewond werden. Bij de ontploffing werden igrooite hoe veelheden aarde hoog in de lucht gewor pen. Twee soldaten werden op slag (ge dood. Hun verminkte lijken werden tus schen de aarde teruggevonden. IN DEN DROOM UIT T RAAM GE SPRONGEN. De mijnwerker A. te Sell a es berg uroomde des nachts dat hij achtervolgd werd. In zijn droom sprong hij uit het raam der derde ver dieping op straalt. Hij brak een arm en een been en liep nog andere verwon dingen op. De man werd naar het zie- kennhuis overgebracht. OPLICHTERS-SIMULANT. Te Schinveld werd op den openbaren .weg) een Duilscher in bewusteloo|zen toe stand gevonden. Hij werd najar het gjajjt meentehuis overgebracht en liefderijk verpleegd. Hij vertelde, dat hij, tenge volge van een aulonaannjding lijdenldle was aan toevallen. Daiar de Dmtschetf geen geld, doch wel twee horloges, waar onder een gouden bij zich droeg, ver trouwde de politie het zaakje niet te, .best. Uit een ingesteld onderzoek bleteik, dat hij beide horloges had .gestolen, bij menschen, die hem gastvrijheid hadden verleend. Ook bleek nog, dat hij in Maastricht eveneens toevallen heeft gei- simuleerd, waardoor hij onderdak kreeg in het ziekenhuis Calvariënberg De 'bedrieger is ter beschikMnig van de Duitsche .politie .gesteld. Branden, Donderdagavond brak er brand uit in de Rij'wiel- en Motorenreparatie-in richting van de firma J. v. Rooy en Zn. te Helmond. Een groot aantal rijwie len en motoren gingen verloren. De ge- heele inrichting brandde tot den grond toe af. Ook het nabijgelegen pand Waar in een groote hoeveelheid sigaren, siga retten en suikerwerken lag opgeslagen, werd een prooi der vlammen. De schade is aanzienlijk doch wordt door verze kering gedekt. Donderdagnacht is in de buurtschap de Kwak el, gem. Uithoorn, het café van den heer H. K. door onbekende! oor zaak met den daarbij! behoorenden schuur geheel afgebrand. derrie is gedolven. De oppervlakte dier weiden vertoonde verschillende regel matige oneffenheden. Toen schrijver dezes voor 't eerst die ongelijke weiden zag en aan de Wal- chersche landbouwers de oorzaak hier van vroeg, konden deze hem niet inlich ten. Zij begrepen ook, dat de zee wel een geul kan achterlaten, maar niet derge lijke oneffenheden. Na lezing van 't bo venstaande over het derriedelven in vroegere eeuwen, zal het nu zeker wel ieder duidelijk zijn. Vóór de invoering van het kadaster, was elk ambacht of gemeente verdeeld in blokken, die afzonderlijk namen had den, Meestal werden ze genoemd naar personen, die, waarschijnlijk bij de ver- deeling van het land, er hadden ge woond. Men sprak en schreef b.v. van Andries Matthijsenblok. Ook hadden sommige blokken den naam van Molen- blok of Kerkeblok, welke benamingen geen nadere uitlegging behoeven. In vele ambachten lag echter een zoo genaamd moerblok, zooals b.v. in Rit- them. In 't ambacht Nieuwerve lag zelfs de „groote moerblok". Door ondergeteekende is onderzocht, waar deze blok ongeveer moet gelegen hebben en het is hem gebleken, dat 't grootste deel van dien „grooten moer blok" uit weiland bestaat, waar zeer dui delijk te zien is, dat er vroeger veel moer of derrie is gestoken. Ook in andere Walchersche gemeen ten, zooals b.v. te Zoutelande en Melis- kerke, liggen vele dergelijke weilanden, B. J. d. M. (Slot volgt).

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6