CLIXCS^ Kantongerecht te Goes. Politierechter te Middelburg. De volgende personen waren in de zitting van 27 Mei gedagvaard: O. S. 22 j., arbeider te Wolfaartsdijk, wegens het zich bevinden op het beslo ten erf van Jacob Meeuwse, in den nacht van 22 op 23 Februari 1930 te Wolfaarts dijk, zonder voorkennis van den recht hebbende. Eisch: f 20 of 20 d.h. Uitspraak; f 15 of 15 d. h. A. Z. 22 jaar en W. H. 20 jaar, arbei ders te Middelburg, wegens mishandeling van Willem Huibregtse te Middelburg op 7 April 1930. Eisch en uitspraak: f 15 of 15 d. h. voor ieder. M. K. 30 jaar en A. K. 42 jaar, werk lieden te Zierikzee, wegens mishandeling van Leendert Verloo te Zierikzee, op 21 April 1930. Eisch en uitspraak: f 20 of 20 d. h. voor ieder. J. M. de S. 31 jaar, zetschipper te Sas van Gent, wegens beleediging van J. F. V. A. P. F. te Terneuzen op 12 Maart 1930. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. J. F. P. 22 jaar, dienstbode te Vlis- singen, wegens beleediging van Adriana Bruinooge te Vlissingen op 21 April -1930 Eisch en uitspraak: f 5 of 5 d. h. A. I. v. d. B., 27 jaar, monteur te Selzaete (B.), wegens diefstal van een hamer, toebehoorende aan André Mol te Sluiskil, op 15 Februari 1930. Eisch en uitspraak f 20 of 20 d. h. W. C. S. 27 jaar, werkman te Zie rikzee, wegens mishandeling van Ma- rinus Jonker te Zierikzee op 22 Maart 1930. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak: f 10 of 10 d. h. K. F. 19 jaar, immerman te Terneu zen, wegens wederspannigheid tegen den Wachtmeester Kramer en den agent van Politie Verpoorte te Terneuzen, op 7 April j.l., toen zij hem beetpakten we gens eene begane overtreding. Eisch en uitspraak f 20 of 20 d. h. Th. A. de W. 38 jaar, arbeider te Clinge, wegens mishandeling van Theo- philus Praat te Clinge op 28 Maart j.l. Eisch en uitspraak vrijspraak. J. M. v. d. L. 29 jaar, arbeider te Dreischor, wegens mishandeling van H. A. Goudswaard te Dreischer op 25 April 1930. Eisch en uitspraak: vrijspraak. A. van R. 28 jaar, timmerman te Terneuzen, wegens beleediging van de agenten van Politie Kwaak en Hage te Terneuzen op 21 April 1930, toen zij hem opbrachten naar het Bureau van Politie, wegens dronkenschap. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. Vonnis vernietigd. De moordaanslag te Schiebroek. ar Meineed. De Bredasche rechtbank, uitspraak doende in de zaak contra A. F., te Lage Zwaluwe, beschuldigd van meineed tij dens de zitting van het Gerechtshof te 's-Bosch (zijn broer was daar in hooger beroep gegaan van een vonnis der Bre dasche rechtbank voor het levend villen vari een konijn), veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van zes maanden. Poging tot brandstichting. De Utrechtsche rechtbank heeft Dins dag de 23-jarige juffrouw C. V., die te Hoogland brandende lucifers in een loods heeft geworpen en mede met behulp van petroleum heeft getracht brand te stich ten, hetgeen haar, wijl de lucifers door den hevigen wind uitgingen, evenwel niet gelukt is, veroordeeld tot een gevange nisstraf van zeven maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis, en ter be schikkingstelling van de regeering daar na. Zij had die loods in brand willen ste ken uit wraak wegens verbreking van de verloving met den zoon van den eigenaar van de loods. Uit de raadszaal verwijderd. getft geuren smaak. «Huw glaasja. LANDBOUW. De Z. L. M, Onder leiding van den Voorzitter mr. P. Dieleman, hield het Dag. Bestuur der Z. L. M. zijn gewone maandelijksche vergadering te Middelburg. Aanwezig waren de leden D. J. Dees, H. C. v. d. Zande, S. J. de Regt, C. Franse, C. H. A. Stoutjesdijk, benevens de adviseerende leden Ir. C. Zwagerman, Ir, C. Stevens en P. Stehouwer. Opening. Dé Voorzitter opent met een welkomstwoord de vergadering en deelde mede dat bericht van verhin dering was ingekomen van de heeren W Kakebeeke, Vice-Voorzitter, Ir. A. W. v. d. Plassche, Adviseerend lid en C. Vogelvanger, lid. Notulen, De notulen der vorige verga dering werden onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Crisis in den landbouw. De nagekomen urgentieprogramma's werden in hef kort doorgeloopen, doch meerdere punten, buiten het eigen programma vallend, werden niet aanbevolen. Verlaging spoorwegtarieven. Op een schrijven van het K. N. L. C. welke de gevoelens waren der Z. L. M. ten op zichte voor verlaagde spoorwegtarieven werd geanwoord dat voor massaproduc ten als stroo, aardappelen, en bieten, verlaging gewenscht werd. Handelspolitiek. Breedvoerige be schouwingen werden vastgeknoopt aan de bezwaren die onderhandelingstarieven voor den landbouw met zich mede kun nen brengen. Unaniem werd besloten de dumpingsmaatregelen in het buitenland tegen te gaan. Over de al of niet nood zakelijkheid van een onderhandelings tarief zullen de besprekingen van het K. N. L. C. worden afgewacht. Overeenkomst met den Chr, Boeren en Tuindersbond in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, Ingestemd werd met de overeenkomst, die door den Secretaris werd toegelicht, waarbij deze organisatie ten, aanzien van de gewassenkeuring zal samenwerken. Provinciale commissie uit de Veilingen in Zeeland. Reeds eerder ook werd er kend dat de landbouwproducten hoe langer hoe meer over veilingen verkocht zullen moeten worden. Het Dagelijksch Bestuur machtigde dientengevolge den Secretaris, zoolang nog geen veilings commissie benoemd zal zijn, in deze richting voort te werken en keurde goed om deze commissie uit leden der groeien de veilingen en Ir. v, d. Plassche op te bouwen. Agenda der Eerste Aldeeling van het K.N.L.C. Naar aanleiding van het op het urgentieprogramma van het K.N.L.C. voorkomend punt over steun aan de tar- weteelt, werden de vormen waaronder steun zou kunnen verleend worden en de voor- en nadeelen dezer vormen, aan dachtig beschouwd. Een maalgebod waar bij de geheele Ned. tarweoogst zal wor den inbegrepen, vond bij een invoerrecht op tarwe, de voorkeur en goedkeuring. Aan een schrijven van de Coöpera tieve Suikerfabriek te Sas van Gent aan den Minister om verlaging der tarieven bij de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij werd besloten adheasie te betuigen, terwijl koppeling der Rotter- damsche Tramweg Maatschappij hieraan, goedgekeurd werd. Ten aanzien van het mond- en klauw zeer werd sluiting der provinciale grenzen voor vee gewenscht geacht on der voorbehoud dat de sluiting in Sep tember zal worden opgeheven. Behalve meerdere ondergeschikte punten werd na de rondvraag de verga dering gesloten. GEMENGD NIEUWS. Verdronken. VERZEKERINGSBEDROG. Te O sar bij Göppingen werd vorige week de zoon van geheimrat Loewenherz, een bekenc industrieel, in hechtenis genomen onder beschuldiging zich aan verzekeringsbe drog te hebben schuldig gemaakt. Maan dagnacht heeft de jonge Loewenherz in de gevangenis van Ósar getracht zich de polsaderen door te snijden. Het geval heeft heel wat opschudding verwekt, daar de familie Loewenherz tot een der meest bekende en rijkste grondbezitters-fami lies in de provincie behoort. Ongeveer een jaar geleden was door brand in een huis, dat aan de familie toe behoorde, een schade van ongeveer 20.000 mark ontstaan. Het bedrag werd door de verzekering uitgekeerd, nadat was gebleken, dat de brand door kortslui ting was veroorzaakt. Onlangs kreeg nu de jonge Georg Loewenherz een anony- men brief, waarin hij werd uitgenoodigd een bedrag van 7.000 mark te zenden aan een bepaald adres, omdat men anders bekend zou maken, dat hij de brand zelf had gesticht. Loewenherz gaf den brief aan de politie, die er in slaagde den af zender te ontdekken. Het was een elec- tricien, die tijdens het verhoor verklaarde dat de electrische leidingen in het ge bouw, dat door brand was verwoest, zoo waren aangelegd, dat kortsluiting onver mijdelijk was. Omdat hij zich bereid ver klaarde zulks te bewijzen, besloot de po litie tot arrestatie van Georg Loewen herz over te gaan. Deze werd in hechte nis genomen, toen hij aan een familie feestje deelnam. Hij verklaarde terstond het slachtoffer van een afperser te zijn geworden. BEKENDMAKINGEN- de slachting. Er wordt in de wet niet gesproken van gevallen, waarin vleesch niet aan keuring is onderworpen, en ook in den algemeenen maatregel van be stuur, welke de wet voorschrijft wordt keuring voorgeschreven, ook van vleesch dat moet worden vernietigd. In de prak tijk kan er zeker wel tegen gezondigd worden, als direct tot vernietiging wordt overgegaan, maar het gaat om de inter pretatie van de wet en niet om de prak tijk. Maar het wordt slechts strafbaar als er iets met het vleesch gebeurt. K. heeft besloten te trachten wat aan deze smeerlapperij' te verdienen, en het vervoerd, van Nieuwland naar Middel burg. daar heeft hij het afgeleverd aan W., te koop aangeboden aan Hozee en Frederiks, en ten slotte verkocht aan v. d. B. W. heeft het in zijn stal in voorraad gehad en onder zijn berusting en daar bij komt het er niet op aan, of hij wist wat het was. Mja,ar hij heeft wel dege lijk begrepen wat er in de zakken moest rijn. Inzake van v. d. B. is het wettigl be wijs niet bovenmatig sterk, maar spr. overtuiging ten opzichte van de schuld van dezen verdachte is geheel onge schokt. Waar K. tegen andere slagers steeds sprak over gestikte kalveren, be grijpt spr. niet, dat hij dit tegenover v. d. B. niet zou hebben gedaan. Dergelijke handelingen zijn ergerlijk, en bovendien schadelijk ootk. Spr. vordert tegen K. 5 maal één maand hechtenis; tegen W. f 200 boete subs. 20 dagen hechtenis' en tegen v. d. ;Been maand hechtenis en publicatie van het vonnis, op de wijze als het O. M. wenschelijk voorkomt, in de Vlissing- sche Courant, de Middelburgsche Cou rant en De Zeeuw, opdat het publiek goed weet met welke praktijken verdach- tezich ophoudt. Nogmaals moest v. d. B., die in de avondzitting evenmin als W|. aanwezig was, terecht staan en wel voor het op 28 April in voorraad hebben van een partij vleesch, worst en vet in zijn sla gerij, wat door den keurmeester H. G. de Wil werd geconstateerd. Getuige Reiman verklaarde, dat hij' en Vader door v. d. B. zijn benoemd tot directeuirèn, resp. van de worsitmakeriji en van den winkel. Hij weet niet of dit geschied is om de arbeidswet te ont duiken. Hij verdient f 40 per week en provisie. De ijskast, waaruit het vleesch juist was gehaald, wordt geregeld nage zien en op dit vleesch heeft hij geen schimmel aangetroffen, zooais. de Wijt verklaarde. Getuige Vader was niet verschenen waarvan de ambtenaar aantcekening! ver zocht. De ambtenaar zeide, dat hier de eenige moeilijkheid is wie eigenlijk di recteur is. Spr. meent, dat het directeur schap van Reiman en Vader slechts ca mouflage is. Dit blijkt o.a. uit het safaris van R. Feitelijk verantwoordelijk is v. d. B. en eerst Man komt de vraag of ook de beide anderen strafbaar zijn. Spr. eischtin deze zaak tegen v. d. B. f 200 of 50 dagen. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: straatschenderijS. S., Borsselej f 15 of lm. tsch.M. W,, Goes f 3 of 3d.; D. M. Goes, vrijgesproken. leerplichtwet: M. d. D., Nisse f0.50 of 1 dag; z. v. loopen in Mei over weiland jM. R., C. P., L. G., P. v. L. f 10 of 10 dg'n.F. P. S., K. L. v. S. f 10 of 2 wtsch.J. P. J. v. L. f 15 oil 1 mtsch., allen wQnendfe te Ovezande; voorwerp op openbaren weg onver licht laten staan: J. v. A., 's Gravenhage f 5 of 5 dgn; zonder acte zich met een geweer in het veld bevinden: F. K., 's Heerenhoek! vrijspraak; geen reglement aan boord hebben: J. B. W.Antwerpen f 2 o)f 2 dgn.; arbeidswet: G. N., Goes f5, f 3 of 5 en 3 dgn.; te Borssele harder rijden dan 20 R.M. per uur in de bebouwde kom der ge meente: J. N., 's H. Arendskerke, ontslag van rechtsvervolging; alsvoren te ColijnsplaatWi. F. B., 's- Gravenhage f 1 of 1 dag; alsvoren te Kapelle: H. E. S., Vlissin- gen f 10 of 10 dgn.; als rivierventer ziju naam niet op zijn boot hebben: M. L., Wemeldinge f 5 of 5 dgn.; het beroep als rivierventer uitoefenen zonder vergunning: J. D., W.emeidinge een berisping; met vrachtauto rijden met te ver uit stekende lading: C. P. cl. B., 's H. Arends kerke; P. R. s Heerenhoek; J. P,., Yerse- ke, allen ontslagen van rechtsvervolging; P. K., Zevenbergen f 10 of 10 dgn.; met een auto rijden zonder achterlicht- M. H.,. Middelburg f 5 of 5 dgn. J. B. Baarland f 5 of 5 dg'n.; met auto rijden en geen signaal geven hls de veiligheid van het verkeer zulks vordert J. A. N., Yerseke f 10 of 10 dgn.; zonder geldig rijbewijs rijden met een auto: A. J. F., Goes f 5 of 5 dgh; zonder achterlicht en zonder rood ach terlicht rijden: J. M, 's Heerenhoek f 2 of 2dgn.; 's avonds fietsen zonder licht: J. H. Kapelle f 5 of 5 dgn.; P. V., Goes f 3 of 1 w. tsch. 0 Bij arrest van den Hoogen Raad is ver nietigd het vonnis van den Kantonrechter te Goes en in hooger beroep dat van de Rechtbank te Middelburg, waarbij J. A. v. W'. opzichter te Goes werd ontslagen van rechtsvervolging van den hem ten laste gelegde overtreding van de IJkwet. Door den officier van justitie werd des tijds cassatie aaugeteekend. De Hoogje Raad heeft thans' verdachte veroordeeld tot zes- geldboeten elk van een gulden of 6 dagen hechtenis, met vernietiging van de inbeslaglgenomen gelwichten. De rechtbank' te Rotterdam heeft Dins dagmorgen de zaak' behandeld tegen dein 34-jarigen landbouwer J. W;. V. uit Schie broek', thans gedetineerd in het Huijs van Bewaring te Rotterdam1, die op 10 November van het vorig' jaar tel Schiiei- broe'k! zo uhebbeni gepoogd olpizettelijkj, al of niet met voorbedachten rade, zijn •78-jarigieil vader A. C. Vermeulen van het leven te berooven. Verdachte ontkende. Hij zegt volkomen onschuldig te zijn. Zaterdag is hij 's-mid- daigs: bij zijn zwager thuis gekomen en nia Zondagmorgen is hij niet meeir weg gjg- weest. Zondagmorgen ziou hij met zijn busier naar de kerk zijn gegaan, maim juist op het OiOjgenlblik, dat zij uit huis zouden gaan, waren veldwachters hem komen halen, omdat zijn vader hem had aa|n|gewezen als de man, die hem 's-mor g|ens in den koeienstal zou hebben mis handeld. I Hij had zijn! vader een harden slag op het hoofd toegebracht, die' den ouden man op den grond deed vallen1. Vervoji- gens had de dader zijn slachtoffer met een mes bewerkt, tengevolge waarvan deze in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis was opgenomen. Tot de 'Opgeroepen getuigen 'behoorden iook' de vader en de zuster van verdachte. Deze hebben reeds bij het vooronderzoek medegedeeld, dat zij gebruik' zullen ma ken van hun verschooningsrecht en dus niet tegen verdachte zullen getuigen. De vader is kort na den aanslag onder eed|e 'gehoord, omdat er vrees bestond, dat hij aan de gevolgen van de hem toegebrachte «verwondingen zou overlijden- Van die on der eede afgelegde verklaringen mocht nu ook geen gebruik gemaakt worden. Na een uitvoerig requisitoir heeft het O. M. tenslotte tegen verdachte 4 jaar gevangenisstraf geëischt, door te brengen in een bijzondere strafgevangeis en daar na ter beschikbaarstelling' van de re geering. - De Hooge Raad heeft Maandag ver worpen het cassatieberoep van H. H., lid van den raad der gemeente Hoogkerk, die door de rechtbank te Groningen ver oordeeld was tot 4 maanden gevangenis straf en in hooger beroep door het Ge rechtshof te Leemvarden tot 2 maiandén wegéns het zich niet verwijderen uit 'n voor dein openbaren dienst oestemd gebouw op last van den bevoegden fast- gever en wegens wederspanmngheijd1. Hier betrof het zijn verwijdering uit de raadsvergadering te Hoogkerk, wetke door marechaussées moest geschieden. Met dit arrest is in hoogste instantie beslist, dat een uit een raadsvergadering verwijderd lid strafbaar is, indien hij vrijlwillig geen gevolg heeft gegeven aan het bevel van den 'burgemeester om zich te verwijderen. (Ingez. MedA In de 'buurt van haar woning ajahi den Zuidvliet tei Leeuwarden is het 2i/g-jarig meisje Th. H. in een sloot 'ge raakt en verdronken. Te Amersfoort is de 26-jarige arbeider G. over bjtord gevallen en ver dronken. De landbouwer M. V. die Zondag van Heel naar Wessem zou gaian, is niet teruggekeerd. Dinsdagavond werd zijn hoed aan den oever van het kanaal ge .vonden, zoodat gevreesd wordt, dat de maul is verdronken. BEROOFD. De kapitein van een buitenlandsch stoomschip heeft le Am sterdam aahgifte geidlaan, dat hij, na op verschillende plaatsen te zijn geweest, bij terugkomst aan boord zijn portefeuille .vermiste. In deze portefeuille zaten twéé bankbilej tten yam f )25, een gouden tientje en ongeveer f 200 aan vreemd geld, nls- mcde een buitenlandsch paspoort. ZAKKENROLLERS AAN HET WERK. Zakkenrollers hebben op de veemarkt te R ij s s e n een veehandelaar van f 312.50 en een ander van ruim f 300 beroofd. BROEDINRIQHTING AFGEBRAND Door onbekende oorzaak j, s de groote broedinrichting van het hoenderpark De Koning te Die in en geheel afgebrand. Een groot aantal jonge kuikens is omge komen. Verzekering! dekt gedeeltelijk! de schade. SCHOLIER SCIIIETTSMARIG MEISJE DOOD'. Te Rüdesiheim heeft een scholier vut Mainz revolverschoten gelost op een 18-jarig meis||e. De dader pleegde daarop zelfmoord. Het meisje, dat twee ernstige hoofdwonden opliep-, sleepte zich niaar de politie en 'd(eed aangifte van de daad. BLIKSEM IN BENZINE GESLAGEN. Uit Londen wordt melding gemaakt van een eigenaardig ongeluk, dat dan eiigen- naar van een café in het dorpi Loug h- t o n in Esisex getroffen heeft. Op een in de buurt van dit dorp 'geleigen vlieg terrein was eten 'benzinetank' lek gewor den, zoodat de benzine weggestroomd was en zich vermengd had met het water van een door het dorp loopenden beek. Tijdens een onweer sloeg nu de blik sem in het water van de beek, me! het gevolg dat de benzine in brand geraakte. De caféhouder die zich juist op een brug boven het water bevond, zag zich plotseling door vlammen omringd. Hoe wel hij er in slaagde, zich te redden en zijn brandende kleeren te dooven, kreeg hij toch ernstige 'brandwonden aan het gezicht en aan zijn handen. LEVEND VERBRAND. Op het La- tipiga-meer heeft in de nabijheid van Sordeville een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen een bankdirecteur zijn jacht in beweging bracht ontplofte de motor kort na den start, tengevolge waarvan ook de igroote voorraad benzine' inbrand geraakte, zoodat binnen enkele ooigen- blikken het geheele jacht in vlammen stond. Zijn echtgenoo'te en haar lÜ-jarig dochtertje verbrandden levend in de ka juit. De bankier kon zich zelf en zijn overige drie kinderen in veiligheid bren gen. Alle geredden hadden- brandwonden bekomen, zoodat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. W'impie (na zijn eerste sigaret).Jan tje, |g-ga tegen m-moeder zeggen, dat, als ze haar oudste zoontje nog levend wil zien, ze dadelijk moet komen-maar wacht eerst tot de tabaks-lucht heele- maal weg is."' (Passing Show.) Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: dat is ingekomen een schrijven, dd. 25 Mei 193Ó, van M. Cosijn, wonende te Middelburg, houdende verzoek hem w'el verlof te willen verleenen voor den ver koop van alcoholhoudenden dr^nk, an deren dan sterken dran'k, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de beneden voorkamer van perceel Q 113, gelegen aan het Vlissingsch W|agenplein alhier. Binnen twee weken na heden kunnen bezwaren je gen het verleenen van het gevraagde vferlof schriftelijk bij hun Col lege Worden ingediend. Middelburg, den 26 Mei 1930. "Buraemeester en Wethouders voorn., DUMON TAK. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester en Wethouders1 van Mid delburg1 brengen ter openbare kennis: lo. dat de gemeentesecretarie, het kan toor van den Gemeente-ontvanger en het Gemeente-archief op Dinsdag 10 Juni 1930 voor het publiek gesloten zullen zijn; 2o. dat he't bureau van den Burgerlij ken Stand voor het doen van aangiften va,n geboorten én overlijden op Dinsdag 10 Juni 1930 uitsluitend zal geopend zijn van 12 tot ISVa uur des middags. Middelburg ,26 Mei 1930. Burg. en Weth. van Middelburg, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend: dat bij hun besluit van heden aan de N.V. AMERICAN PETROLEUM COMPA NY te 's Gravenhage eu (hare) rechtver krijgende voorwaardelijk vergunning is verleend tot het oprichten van een on- dergrondsche benzine-bew aarplaats met aftapinrichting1 in perceel, kadastraal be kend gemeente Middelburg in Sectie B no. 2497, plaatselijk gemerkt wijk G no, 123, gelegen aan de Rouaansche kade alhier. Middelburg,26 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders voorn., "f. üVHON TAK, Voorzitter. "-Tvf. VAN DER VEUR, Secretaris. AFSLUITING VAN WEGEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend: dat Gedeputeerde Staten vau Zeeland, bij hun 'besluit van 16 Mei 1930, no. 219/1, 2e Afd., aan het Bestuur vau den polder Wjalcheren toeslemming hebben verleend tot afsluiting van de navolgende wegen lo een gedeelte van den Schotelweg, no. 2 van den ligger der wegen en voetpaden in de Gemeente St. Lau rens, van 2 tot en mieit 4 Juni a.s. 2o. een gedeelte van den Braeweg, no. 5 van den liglger der wegen ên voetpaden in de gemeente St. Laurens van 5 tot en met 7 Juni a.s.; 3o. een gedeelte van den Schellach- schen weg', no. 3 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Vrouwepolder, van 16 tot en met 19 Juni a.s. Middelburg, den 26 Mei 1930. Burgemeester eu Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. PAARDENMARKT. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg' brengen ter openbare kennis: I dat op Donderdag', 19 Juni 1930 op het Molenwater alhier de jaarl|ijk- sche paardenmarkt zal worden gehou den; II de paarden niet anders kun nen worden toegelaten dan tusschen 8 en 10 uur des voormiddags, dat zij' uitsluitend langs den Zuidsïngel, van de zijde der Bree en Korte Noord straat ter markt mogen worden aange voerd en niet anders dan onder ge leide, en ten getale van hoogstens 2 per geleider; III dat geen paarden ter markt mo gen worden gebracht of gehouden dan na voorafgaand veeartscnijkundig on derzoek ter plaatse; I IV dat het verboden is reeds ge bruikt strooisel op de markt tc brén gen of anders dan van gemeentewege daarvan weg te voeren. Middelburg, den 20 Mei 1930. Burgemeester eu Wethouders voorn., r-mlMOV TAK. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7