ASPIPINi Eert koele luchtstroom, eenig op de wereld KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. LANDBOUW. bedragen waarvan hij bij de Kroon in beroep zo.u willen/gaan, omdat Ged. Sta ten ze geschrapt hebben. Ten eerste een van 3739.35, veroorzaakt door het feit, dat de gemeenten, die bij gemeentewer ken geen pommercieele boekhouding hebben, er minder gunstig voorstaan, dan die, waarbij dat wel het geval is, ten tweede een van 8391.23, ontstaan door de bereidwilligheid van de besturen der bijzondere scholen om direct na de 3- jaarlijksche afrekening ook werkelijk af te rekenen, in plaats van later. Het derde bedrag is 5422.86 en be treft het salaris van den secretaris der commissie voor de werkloosheid en druk werken enz,, wat in verband staat met het werkloosheidsbesluit. Tal van an dere gemeenten gaan ook voor bepaalde dingen in beroep en men kan er niets bij verliezen en alleen winnen. Spr. vraagt den heer Jeronimus of dat geen aardig proces is. De heer JERONIMUS, vindt het aardig, dat de heer De Veer van hetzelfde idee is als hij zelf. De VOORZITTER: Maar dit is een ex ceptie. De heer PAUL vraagt of de heer De Veer ook niet denkt met het derde punt meer succes te zullen hebben dan met Tiet eerste. De heer DE VEER gelooft dit ook. Z, h. st. wordt besloten in beroep te gaan. 16. Eindstemming over nieuw ambtena ren-reglement. Thans is de heer Portheine ter verga dering gekomen en wordt tot bovenge noemd punt overgegaan. De heer DE VEER zegt namens de rechterzijde ongeveer het volgende: De wijziging door den Raad gebracht in het ontwerp, waardoor volgens art. 36 ook aan de niet-gehuwde vrouwelijke ambtenares, die zwanger is, verlof kan worden verleend met behoud van be looning, achten wij zoozeer in strijd met de beginselen, waarvan naar onze mee ning moet worden uitgegaan, dat wij daarom onze stem tot ons leedwezen aan dit voorstel niet kunnen geven. De heer JERONIMUS wijst er mede namens den heer Naezer op, dat in den regel een dergelijk ingrijpend voorstel als het thans in behandeling zijnde, tenzij er eene eensgezinde meerderheid is, niet aangenomen zal kunnen worden, dan dank zij een compromis, waarbij de eene groep wat toegeeft en de andere groep op een ander gebied iets krijgt. De amendementen van spr. en zijn po- litieken vriend beoogende geen loonbe- taling wanneer onder bepaalde omstan digheden geen werk aan de gemeente werd gepresteerd, zagen zij verworpen. Een andere belangrijke overweging waar om zij hun stem moeten onthouden is, dat het hen absoluut ontoelaatbaar voor komt, dat over het werkrooster wel moe ten worden geraadpleegd, die individu- eeele ambtenaren, welke zijn georgani seerd, in de organisaties vertegenwoor digd in de commissie van overleg, maar dat geen invloed mogen hebben op hun werkrooster, die ambtenaren welke daar in niet dan wel op andere wijze zijn ge organiseerd. He,f is onduldbaar, dat laatstbedoelde ambtenaren of werklie den als het ware tot eene lagere klasse of onmondigen worden gedegradeerd. De heer PAUL spreekt ongeveer als volgt: Het zij mij vergund te zeggen, dat wij voor het Ambtenarenreglement zullen stemmen en dat dus wel in tegenstelling met dat wat de heeren van de rechter zijde en de bezuinigers hebben verklaard. Evenals die andere heeren zijn wij niet ten volle bevredigd door dit thans vast gesteld ontwerp, evenals zij hebben wij verschillende amendementen gesteld, die zijn verworpen. Men denke bijv. maar aan de samen stelling van hel scheidsgerecht, dat o. i. geen voldoende waarborg kan bieden van absoluut onpartijdig te zijn, daar leden van de zijde van de gemeente worden gekozen en 2 van. de zijde d,er ambtenaren. Maar niettegenstaande dit en meerdere bezwaren of wenschen, die wij hebben, zullen wij toch voor dit reglement stemmen, omdat het verbete ring brengt van de bestaa|nde, verouder de. reglementen en bepalingen. Wordt door samenwerking' van rechts en bezuinigingspartij dit reglement thans verworpen dan rust op deze zeer eigen aardige combinatie van raadsleden, waar van de een uit bezuinigings- en de an dere uit principieele bezwaren tegen zal stemmen, de verantwoording. Men kan, tegen bepaalde artikelen bezwaar heb ben en daartegen stemmen, ma.ar ten slotte moet het geheele reglement naar onze meening niet vallen over een be paald artikel, waarmede men het niet eens is. 1)0 '\ecr VEER vindt dat dit weer een debat uitlokken is, en niet alleen een verklaring. De VOORZITTER meent, dat de leden dit mogen zeggen. De heer v. d. FELTZ wil de n er ant woording1 gaarne aanvaarden. Mevr. DE GRAAF meent dat nog iets vergeten is en geeft dit aan. Het zaïl alsnog worden gewijzigd. De heer ONDER DIJK wil toch ook nog iets zeggen en hoopt binnen de parle ment are grenzen te blijven. Het princi pal® bezwaar van rechts kan hij wel Mgrijpen, maar datvan den heer Je ronimus niet. Als dit juist gezien was zou niemand er voor kunnen stemmen, want de heer v. d. Feltz heeft ook reac- tionnaire amendementen zien aannemen. Het is ongehoord, wat de heeren Jeroni mus en Naezer doen en zoo kan er nim mer een reglement tot standi komen. De commissie van overleg heeft er een hee- len winter aan gewerkt en er zijn kosten gemaakt. Het is toch geen bezuiniging nu zoo te handelen. Het is niet mogelijk ieders wenschen ten volle te verwezen lijken. Mevr. WEIJL kan zich groötendeels bij het betoog van den heer Oniderdijk aansluiten. De heer PORTHEINE wil als eenling ook zijn standpunt uileen zetten. Spr. heeft ook principieele bezwaren, doch niet ieder krijgt zijn zin en hier is het een product van allerlei overwegingen. De lieer JERONIMUS zegt dat ook zijn bezwaren wel degelijk een beginsel; betreffen, namelijk hiér wordt het per soonlijk vrijheidsbeginsel aangetast. Dit bezwaar is dan ook veel enstiger dan het eerste. De heer DEN HOLLANDER weet dat men als het reglement wordt verworpen, de rechterzijde op allerlei wijze zal zwart maken, maiar dan wilt spr. toch vastleg gen, dat hij voor verschillende amende menten der S. D. A. P. heeft gestemjd- Zij hadden ook wat w^ter in hun wijn moeten doen en ernstige bezwaren van rechts moeten erkennen. De heer PAUL: de minderheid wil hier over de meerderheid regeeren. De VOORZITTER klopt en zegt, dat de heer Den Hollander het Woord heeft. De heer DEN HOLLANDER zegt dat de bezwaren van rechts geen enkel' verband houden met die van den "heer Jeronimus. Links had zich moeten op werken tot de hoogte en 3© bezwaren, van rechts moeten erkennen. Van verschillende zijden worden pro testen geuit en het wordt vrij1 heftig. De VOORZ. weet door kloppen, stilte te krijgen en zegt de principieele houding var. rechts wel te begrijpen maar waar de principieele grond voor de bezwaren van de bezuiniginigsparlij ligt begrijpt spr. niet ,hij las dit nooit in haar programma. Men moet nu echter elkaar geen verwij ten doen. De heer CORNELISSE zegt dat zijn partij ook haar principes heefit, maar dat zij geen schuld kan treffen van ver werping. De VOORZ. meent, dat er geen sprake is van schuld1, ieder moet naar zijn overtuiging stemmen. De heer v. d. FELTZ wil nog even Ajar klaren ,dat hij het betoog van den heer Den Hollander volkomen onder schrijft. Hierna wordt tot stemming overgegaan en staken de stemmen (8 tegen 8). Voor de dames Weijl en De Graaf en de heeren Onderdijk, Cornelissé, v. d. Weel, Wondergem Paul en Portheine. Tegen de heeren de Veer, Vertregt,' Hondius, Mels, Den Hollander, v. d. Feltz Naezer en Jeronimus. In de volgtende vergadering moet dus weer worden gestemd. 17. Verhuring voormalige Hulpkazerne. Het voorstel lot weder verhuring van de Hulpkazerne aan het Groepcomité van groep 2 der vereeniging „de: Nederland- sche Padvinders' men. wordt z. h. st. aamg'eno- 18. Pacht vermindering gronden Klevers- kerksche weg. Aanigjenomen z. h. st. 19. Pachtvermindering gronden Poelen- dale-Singel. De VOORZ. wijst erop, dat de ge meente hier kosten maakt ten voordeele van den Polder Walcheren. Het voorstel wordt z. h. s't. aange nomen. 20. Vaststelling rooilijnen Gravenstraat en Leliestraat. De heer HONDIUS zegt dat de com missie v.an fabricage zich met dit voor stel niet kon vereenige'n ein dat hij niet begrijpt, dait 'geen enkele bewoner van de Gravenstraat er tegen op iisi gekomen./ Aan heide zijde is de rooilijn een meter achteruit gebracht en de perceelen wor den daardoor zeer benadeeld, vooral als het een zaak betreft. Alleen het feit van wijziging vermindert de waarde reeds Daarbij is niet gesproken van schadever goeding. De VOORZ. zegt dat hetzelfde reeds op den Noordweg is gebeurd en ale ge meenten doen het. Er zal zoo noodiig schade worden vergoed. De heer HONDIUS wijst er op, dait men nu voorloopig een gekanteelde straat zal hebben. Men verbreedt bijv. te Amsterdam de Kalverstraat ook niet. Eeni bezwaar is ook, dat de rooilijn door het gebouw van Vreemdel inig[en'- verkecr loopt. Als men alle nauwe stra ten moet verbreeden, dan zal dat toch niet gaan. De VOORZITTER herhaalt, dat de schade zal worden vergoed. De 'heer HONDIUS zal zich dan loch 6'ijl het voorstel neetrleggen. De lieer JERONIMUS heeft weinig 'be wondering voor het voorstel. Ten eerste om dat er staat, dat alleen aian ver zoekster schadevergoeding zal worden toegekend, waarom kunnen allen die niet 'krijgen. Ten tweede acht spr. onteige ning aan eene zijdei der straat 'beter dan aan beide zijden, waarbij men dan noig nog voorkomt de mogelijkheid dat twee perceelen op de monumentenlijst staan. Ook' meent spr. dat het bureau van het Vreemdelingenverkeer toch op de Markt staat De VOORZITTER kadastraal' in de Gravenstraat. De heer JERONIMUS meent dat er toch reeds zooveel eigendomsrecht wordt 'aangetast. Formeel heeft men recht. De VOORZITTER zegt. dat als men maar aan een 'kant onteigenen wil, dé perceelen te ondiep worden. De heer DE VEER zegt, dal als scha de blijkt, zij zeker moet worden ver goed. In! vele ge Vallen Zal men bij' veri- bouwinlg er juist voordeel van hebben. De "heer VERTREGT meent ook', dat men ieder geval op zichzelf moet bét- schouwen. In de Leliestraat zijn per ceelen), die geen ruimte voor woning meer zullen overhouden en daar is de schadevergoeding op haar plaats, doch inl de Gravenstraat zijn ér perceeleini, waarvoor het niet noodig is, De VOORZITTER -zegt, dat het voor winkels juist goed is als er een trottoir is waarop men rustig voor de et'alagej kan staan. Mevrouw WEIJL acht het een' groote verbetering' in verband met het verkeer en! ook' in verband met brandgevaar. Op 7 December- hééft men ook gedacht wat moet er van komen als' smalle stra ten als Gravenstraat en Wal door het vuur worden 'bereikt. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. 21. Beschikbaarstelling gelden voor aan schaffing schoolmeubelen bijzondere school. Dit voorstel wordt zonder discussie oF h'.s'. aangenomen. 22. Verkooo grond en water bij Kle- verskerkschen weg. Ook dit voorstel gaat zrn'der méér on der den hamer door. 23. Verhuring gemeentegrond Celle- broershof. iMevrouw DE GRAAF vernam, dat het hoofd van school C gaarne dit stukje Igrond b'ij den schooltuin had gekregen;. De heer ONDERDIJK zegt, dat dit isloog! op het plan een opslagplaats daar te maken, maar hij weet zeker dat 'be doeld isl een pakhuis' en legt dat woord ook in het besluit vast. Daarop wordt het z.h.s. aangenomen. 24. Bezwaarschrift tegen schoolgeld-aan slag 1929—1930. Voor J. v. d. Plasse wordt 7 twaalfden van den school aanslag; geschrapt. Rondvraag- De heer CORNELISSE wij:st op den slechten toestand: der bestrating van het Arnemuidsche Voetpad. De heer ONDERDiIJKi zegt) dat juist or der is gegeven die met uitkomend ma teriaal te verbeteren. De heer WONDERGEM wijst op het gevaar Van wegspringende stukken ijzer bij het sloopen op het fierrein van de firma Polak. De VOORZITTER, zegt onderzoek toe. De heer PAUL vraagt hoe het staat met de plannen tot uitbaggeren der ves ten. De VOORZITTEJl zegt dat de plannen gereed zijn en dataan den Polder is ge- vraaagd wat het uitbaggeren hem waard is. De heer PAUL vraagt najar dé plannen inzake de verteringsbelasting. De VOORZITTER zegt dat het plan binnen 1 of 2 dagen naar de commissie van financiën wordt verzonden. De heer MES wijst op den slechten toestand van de bestrating in de Bo- gardstra,at ter hoogte van de Nutsspaar- bank. De VOORZITTER moet daar dikwijls zijn maar heeft er nog nimmer val po gingen gedaan. De heer MES zegt juist over het sp aar hank gébo u w. Een onderzoek wordt toegezegd. De heer MES wijst op den toestand in de Lang'edelft en vraagt of er althans niets gedaan kan worden aan den on- oogelijken toestand van den stoep voor het Grand Hotel en het oud-roest, de hekresten niet kunnen worden opge ruimd. De VOORZITTER zegt, dat men zich indertijd al gewend heeft tot de N.V., die toen nog eigenares was. Er kwam geen antwoord en er is nu nog weer een ap pel gezonden. Thans zijn het echter speculatie terreinen. De heer PAUL vraagt of de ruïne geen gevaar oplevert. De VOORZITTER zegt, dat direct na den brand het gevaar niet aanwezig bleek, maar juist kort geleden kwam er bericht, dat de resten bouwvalliger wer den en zegde de directeur van gemeente werken toe er direct naar te gaan kijken. Als het noodig was zou hij zeker maat regelen nemen. De heer V. D. FELTZ vraagt, of er ook geantwoord wordt op verschillende bij de begrooting gesteld vragen. De VOORZITTER zegt dat men na tuurlijk wel eens iets moet laten schie ten, maar verschillende zaken zijn reeds in voorstellen belichaamd. De heer V, D. FELTZ vraagt hoe het 'gaat met de financieering van het werk aan den Kleverskerkschen weg. De VOORZITTER zegt, dat voorloo pig een tijdelijke geldleening is gesloten, later wordt gesplitst, wat als kapitaals uitgave kan worden beschouwd, wat als gewone en wat als voor werkverschaffing is te beschouwen. De heer V. D. FELTZ vraagt hoe het met de reorganisatie van de brandweer staat. Hij hoorde dat men reeds aan brandweerkazernes bezig is. De VOORZITTER vraagt, hoe men toch aan die verhalen komt. Het rap port is binnen en is thans eerst in han den gesteld van de technische ambtena ren der gemeente om kosten te kunnen berekenen enz. De heer JERONIMUS vraagt hoe het staat met de watervoorziening van Walcheren, kan het gemeentebedrijf nog wat water verkoopen. De heer DE VEER zegt, dat een voor stel voor Domburg is ontworpen en daar heen gezonden, maar er is nog geen antwoord op ingekomen. De heer V, D. WEEL vraagt, of er al aanvragen voor industrievestiging aan den Kleverskerkschen weg zijn inge komen. De VOORZITTER zegt van niet. De heer V. D. WEEL vraagt of er reeds geadverteerd is. De VOORZITTER zegt, men daar mede wachten wil tot het gereed is en men er een kaartje met spoorwegen, kanaal, enz. kan bijzetten. De heer V. D. WEEL vraagt of men reeds naar een nieuw villaterrein heeft uitgekeken tegen dat Nieuwenhove vol is. De VOORZITTER zegt, dat reeds po gingen zijn gedaan. De heer V. D. WEEL vraagt, of 'men nu eindelijk niet eens het perceel hoek Zandstraat kan onteigenen. Er gebeuren daar nog eens ogelukken. De VOORZITTER zegt, dat daarover gedacht kan worden, maar er komt een half jaar, dat er weinig verkeer zal zijn. Er moet nm.l een groote opening bij de Lang'eviele buitenbrug' gemaakt wor den voor het water dat naar het nieuwe gemaal wordt getrokken. Men zal met dit werk echter eerst in September be ginnen. Er wordt overwogen hoe het dan met de tram moet gaan. De heer DE VEER meent, dat er nog wel andere hoeken zijn, die onteigend zouden moeten worden, maar dat zal handen vol geld kosten. Hierna wordt de vergadering gesloten. die in het warme jaar getijde zoo weldadig aandoet, heeft vaak een verkoudheid ten gevolge. Neemt dan I Aspirin-Tabletten. :i>Z- i Let op oranje band en Bayerkruii. Prijs 75 ets. (Ingez. Med.) Dinsdagnamiddag heeft de officieele opening' plaats gehad van het Rusthuis voor Doopsgezinden te Haarlem. Algemeene Synodale Comm. der Ned. Herv. Kerk. In dé 7de zitting worden d(e voor drachten voor toelagen uit het Fonds voor Noodlijdende kerken en .personen en uit de g;e<nerale kas in overeenstem ming gebracht met de beschikbare be dragen. Voor kleine toelagen uit eerstge noemd fonds aan personen wordt f 7755 uitgetrokken: voor de kleine toelagen aa'n gemeenten f 2815, en voor igroote toe lagen f 34.310. Uit de generale kas1 wordt gesuppleerd voor het Fonds „Schraalste predikantstraktementen" f 16.703 en woor het Fonds .„Geestelijke behoeften" f 1785; zoodat voor "toelagen aan ge meenten f 34.975 en aan personen f 15.870 zal worden voorgesteld. Van verschillende kringen is ingeko men een antwoord op de vraag' betreffen de de vervulling van vacature-beurten in gemeenten welke stelselmatig vacant blij ven. De heeren Tammens en van Dijk zullen daarover rapporteeren. De heer Bloem rapporteert over de opdracht van de ialg'. synode om een nieuw voorstel in te dienen tot wijziging van art. 11 regj. kerker.aden. Het rap port leidt tot het advies om in dat ar tikel geene verandering aan te brengen, tenzij dan die welke vroeger in de sy node is voorgesteld en door haar is 'Verworpen t.w. de schrapping' van de laatste zinsnede van alinea 1. De kerkeraad der Ned. Herv. g'emeente te Utrecht heeft een beslissing gevraagd betreffende de uitlegging van art. 4 reglement op de predikantstrakitementen in verband met art. 4 vjan het reglement op de vacaturen. Aan dit verzoek van den kerkeraad wordt voldjaan. Het verslag van de legerpredikainten over 1929 zal bij de alg. synode wor den overgebracht. De emeritaatsleeftijd. De kerkeraad der Ger. Kerk) van Nij megen heeft besloten aan de 'classis Arnhem te verzoeken om door te zen den naar de Part. Synode van Gelder land het voorstel om den leeftijdsgrens, j^aarop een Dienjaar des Woords recht heeft op pensioen, niet facultatief, doch in alle gevallen te stellen op 65-jarigen leeftijd. Beethoven, grootvader van den grooten componist, in 1712 zou zijn geboren. Se dert dien is van dit plan niets mper gehoord en ook het programma (ler Mechelsche gemeentefeesten maakt van de ^onthulling van een, jdergelïjke plaiat geen gewag. In goedingelichte kringen wordt zelfs verzekerd dat het stamhuis der van Beethoven's, thans „Mossel- en Vischhuis", door een vlak tegénover ge-> legen groote brouweriji is aangekochtu om te worden gesloopt daar de Steen straat te smal is géworden voor de wa gens van. deze onderneming. Merkwaardige vondsten op Oudheid kundig gebied. Den laatsten tijd heeft docts. N. J. Pa bon, conservator aan het gemeente-ar chief te 's-Gravenhage, zeer merkwaardi ge vondsten gedaan op oudheidkundig gebied.^ die voor de kennis van de ge schiedenis van ons land van de eerste eeuwen onzer jaartelling v,an zeer groot belang kunnen blijken te zijn, zoo meldt men aan de N. R. Crt. Eenige jaren geleden reconstrueerde hij' in een studie over de ligging van Lug- dunum Batavorum dat in den Romein- schen tijd een groote Batavensjtad moet geweest zijn in de duinen tusschen Bijn en Maas een. weg, die van Monster, waar oudtijds de Miaas in de Noordzee .uitstroomde, naar den Rijn liep. Het is langs dezen weg, dat de heer Pabon een onafgebroken, aaneengesloten Germaan- sche bewoning gevonden heeft tusschen Monster en den Pioenweg! Je 's-Graven hage. De Germaanscthe nederzettingen, die hier gelegen hebben, verraden nog haai- aanwezigheid door haar omwallin gen, groote hoeveelheden scherven en verder door de grondsporen der Ger- maansche hutten, die op sommige plaat sen duidelijk zichtbaar zijn. Ook een urnenveld, waar de brandgraven nog' goed uitkomen, geeft een onoinstootelijk bewijs voor deze hervorming. Midden in deze bewoning strekt zich een g'root centrum van Romeinsche cul tuur uit, waarvoor wederom de zwaar omwalde terreinen, de tallooze scherven van Romeinsche gebruiksvoorwerpen, munten enz. een onloochenbaar bewijs leveren. Verdere vondsten, door den heer Pa bon gedaan, wijteen erop, dat onmiddellijk bij Monster-Ter Heide eveneens zich een Romeinsche vesting moet hebben bevon den. Dr. Holwerda is reeds' :o|pg|ravings- werkzaamheden op twee plaatsen be gonnen. Tweede bezoek van Richard Tauber. Alen schrijft aan het Vad.Voor 'het tweede bëzoeki, dat Richard Taubjeti' thans aan ons land zal brengen, heeft men gekozen de nieuwe operette van Frans Lehar: D,as Land des Lachelns (Het land van den glimljach). Deze ope rette biedt heel wat werk voor de Frits Hirsch-Operette. Definitief is thans vastgesteld, dat het gastspel van 13—30 Juni in Dein Hjaalg in den Kon. Schouwburg en van 1 tot 12 Juli te Amsterdam in den. Stadsschouw burg' zal plaats hebben. Het stamhuis der van Beethoven's, Ongeveer een jaar geleden werd dooi den gemeenteraad van Mechelen: besloten een gedenkplaat aan 1e brengen in den gevel van het oude huisje der zeer nau we Steenstraat, thans dragende het nummer 11, waar, volgens het werk van Raymond van Aerde „Les Ancêtres Pla in and s de Beethoven", Lodewijk van De heer J. Boomstra, thans té Heem stede, vroeger alhier, slaagde te 's- Gravenihage voor hel Esperanto examén diploma A. De heer J. L. van Bortél. te Driiej- b'ergen, benoemd tot hool'd der O. L. school te Gaping e, heeft wegens bé» noeming elders, voor zijne benoeming te Gapinigc bedankt. Djus'dajg aanvaardde prof. ir. W,; Th. Bahler het ambt van hoogleeiriaar in de electro-lechniek aan de Techni- isehe Ho.ogeschoiol t© Delft met hét uit spreken eener rede getiteld: Automati sche telefonie. Vereen, van leeraren in natuur- en scheikunde. Naar aanleiding van de talrijke sym pathiebetuigingen voor de oprichting van een vereeniginig van leeraren in natuur- en scheikunde, is te Utrecht Zaterdag een vergadering belegd. Daarin Werd werd deze vereeniginig, die ten doel heeft de bespreking van didactische aan* gelegenheden, opgericht. Een voorloopig bestuur werd gekozen. Voorzitter is dr. G. C. Ge nuts. De Vereeniging zal een tweemaande- lijksch tijdschrift, gewijd aan de didac tiek van de natuur- en scheikunde, uit geven. Bij de op 12 Mei 1930 te Souburg gehouden rundveekeuring werden de vol gende prijzen behaald voor Stieren Constatijn van J. Kodde te O. en W. Souburg, 2e. prov. prijs en f 5 van Burgemeester O. en W. Souburg, met 74.6 punten; Freek van C. Jasperse te Ritthem, prijscontrole Ver. f 2 en Landb. ver. f 2.50 met 73.9 punten; koeien Emma van. L. Maas te Mid delburg, prijs Landb.ver. f 2, met 79.5 punten; Gebr. Arendse, Souburg, prijs Best. Landb. ver. medaille met 79 punten; P. Wisse, Ritthem, prijs Landb.ver. f 2 met 78 punten; C. Wisse Pzn., Ritthem, prijs Landb.ver. f 2, met 77 punten; Bontje, van L. Wjsse, Souburg prijis me daille Best. Landb. Ver. met 79.5 pun ten; Dora, van L. Wisse, Souburg, prijs f 5 Burgemeester met 80 punten; Fanny

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7