DE DUIF BETEEKENT VEILIGHEID A ONTWEE PANTSERKRUISERS Beroemd sinds 1889 Lawntennis. LEGER EN VLOOT, GEMENGD NIEUWS. LLES wat in het zachte sop van Duif- Zeeppoeder wordt gewasschen, wordt witter, duurt langer en is absoluut veilig, want Duif- Zeeppoeder bestaat uit zuivere zeep, die reinigt zonder een enkel draadje van het teerste weefsel te schaden. Sinds veertig jaren hebben de huis vrouwen haar kostbaarste linnengoed, haar fijnste weefsels toevertrouwd aan de zacht reinigende werking van Duif-Zeeppoeder. FRAAIE EN NUTTIGE AANVULLINGEN IN UW HUIS N.V. KON. ZEEPFABRIEKEN DE DUIF V/h CHR. PLEINES. DEN DOLDER Di él zl (Wordt vervolgd.) Uitslag: le en 5e prijs J. Meijer te Krui ningen, 2e W. Rijn te Schore; 3e A. Ver- hage te Kruiningen; 4e J. P. Theenaart; 6e A. le Clercq; 7e en 8e A. Krombeen; 9e F. Modde, allen te Hansweert; 10e Gebr. Smallegange te Schore. Het plan van den heer Sc he u,r lieer om in de tweede helft van dit jaar met enkele onzer sterkste tennisspelers eén toer-naar Indië te makten, zal voorloopig niet doorgaan. Overgeplaatst sergeant-monteur W M. Lodewijks van het wachtschip Wil lemsoord naar den Radiodienst te Am sterdam en de sergeant-ziekenverpleger P. de Haas van het Marine hospitaal naar „Vulcanus." Bij het wapen der Kon. marechaus see is Voor onderofficieren en minderen, de kolbak van imitatie skunks afgeschaft en vervangen door een kolbak van zee- kalverenvel. De Van Meer 1 an t en de Hydra, oraf- der bevel van de luits ter zee A. C. Wa- kerlin en Ph. A. Gallas, hebben een aanvang gemaakt met de pefenjingstoch- len met adelborsten van het Kon. In stituut voor de Marine. (Reeds gehield in een deel der oplatgje van ons vorig nummer.) DE HAARlEM,SCHE SIGARENZWEN- i>EL. Omtrent de oplichter spr a k tij - 'ken van den zich noemenden van G., die per advertentie .reclame maakte voor een nieuw seriemork sigaren en daar voor monsterkistjes beschikbaar stelde, welke na ontvangst van een postwissel van 50 cent zouden worden toegezon den, kan nader worden getooid, dat de man hij zijn aanhouding bovendien nog een valschen naam heeft opgegeven, nl. dien van een le goeder naam en faam bekend slaanden fanrikant te1 Amsterdam. De man heeft zicti daarbij van brief papier met dien naam bediend. Hij zat ter beschikking van de Justitie worden gesteld. De heer D. H. van Wierven te Amsterdam, wiens naam door den ge arresteerd© eveneens was gebruikt nij het uitoefenen van zijn practij'kten, heeft met deze ge heel e affaire niets uitstaande. iöR ANDSTICHTING. Zondagavond brak Drand uit bij V. aan het Kerkptsd te Soest. Hij de klom'st van de politite vond men het huis gesloten. Nadat de deur was ingetrapt, bleek, dat de brand op den zolder .was ontstajan. Ren stapel brandbare stoffen was op den zolder 'bijeengebracht, die men blijkbaar had aangestoken. De 'brandweer was spoedig ter plaatse en wist den brand tot het bovenhuis te beperken. V. werd opge sloten, doch bleef alle schuld ontken nen. Gisteren echter ontdekte de politie dat V. eenige waardepapieren had ver borgen in een school, waartean thekri het schoonhouden was opgedragen. V., daarop nogmaals ondervraagd, bekende dat hij den brand haid gesticht. ONEENIGHEID MET NOODLOTTIG GEVOLG. Dinsdagavond laat ontstond in een herberg in het stadsdeel Bür-Erle oneenigheid lusschen verschillende be zoekers, werkloozen en mijnwerkers, waaraan ten slotte de politie te pas moest komen. Deze njoest van de vuurwapenen gebruik maken. Een der burgers ontving een schot in de longen, waarna hij spoe dig overleed. Zijn broer bekwam een schot in de heup. De politie verspreidde de menigte. In den afgeloopen nacht had den verscheidene arrestaties plaats. MOLENWIEK TEGEN HET HOOFD. Tc Goirle was de 4-jarige v. d. W. bij het spelen op den molenberg van den molen gekropen. Daar de molen in be weging was kreeg het kind een 'der wie- door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 41 Ik dorst de oogen niet te openen, maar hij een oog'enblik van woelen, gelijk een slapende allicht doet, hief ik mijn hand op om mijn oogen te bedekken en had gelegenheid even te zien, wie er tusschen mij en de deur stond-. Ge lijk ik verwachtte, was het Louis! Hij hield den syphon in de hand, alsof hij onderzocht hoeveel er uit was. Ik ge loof, dat hij daarna naar mij toeging en zich over mij heen hoog. Maar ik wiaag- de het niet mijn oogen nogmaals le ope nen, want ik was geen ,al le best tooneel- speler en ik vreesde, dat hij zou bemer ken dat ik simuleerde. Inlusschen moet de hoeveelheid whisky en sodawater, die ik schijnbaar had gedronken, hem be vredigd hebben, want hij bleef niet veel langer dan een minuut in de kamer. Daarna ging hij naar de zitkamer, de deur achter zich sluitend, zonder te be merken dat het bovenraam open stond. Ik bleef stil liggen, daar ik onderstelde, dat hij over enkele oogenblikken zou terugkeeren. Maar d,at gebeurde niet, en tijdelijk een stuk Duifzeep gratis Elk pakje Zeeppoeder/Vetloogmeel, elke bus Duif-Schuurpoeder heeft één geldig Duifmerk. Elke doos Duifzeep heeft twee Duifjes, die samen voor één Duifmerk gelden. Spaar ze op en ruil ze in voor de waardevolle geschenken, beschreven in het geïllustreerd geschenkenboekje, dat bij Uw kruidenier verkrijgbaar is. Om U bij den schoonmaak behulpzaam te zijn geven wij tijdelijk een stuk Duifzeep gratis. OP 3-0106 H ken tegen het hoofd. Het bekwam een zware hoofdwond en is overleden. OVER DEN KOP GESLAGEN. Aan het veer W i 1 le m s t a d-Numansdorp is de auto van den heer W. E. uit Klaas waal, vermoedelijk door le gro.ote snel heid in de bocht over den kop geslagen Twee van de vier inziltenden werden be wusteloos. WAARSCHUWING. - De Burgemees ter van Assen geeft het publiek' in over weging, om alvorens handelsrelaties aan te k'noopen met het Internatiom'aial Piïe/- mie Obligatie- en Sp-aarkantoor te A s- sen, directeur Tj. Broersma, wonende aan den Weg door de Zaadigaten no. 9 ,nj- rlaar, inlichtingen in le winnen 'bij den hoofdinspecteur van politie te Assen. HET DRAMA TE STEENDEREN. Aangaande het drama te Steenderen wordt gemeld, dat de molenaarsvrouw B. tengevolge van de bekomen hoofd wonden in het ziekenhuis te Zutphen is overleden. IREIDE BEENEN GEBROKEN. Dr. Levie, Röntgenoloog van hel zie'ktephuis .Calvariënberg te Maastricht, die tot de bekwaamste artsen van Europa be- 'behoort, is Zondag le Eindhoven met zijn auto geslipt en tegen een boom ge reden. De wagen was zóó ernstig besch;a> terwijl ik door liet bovenraampje kon zien, dat het licht in de zitkamer w'a.s opgedraaid. Ik stond doodstil op en gren delde beide deuren. Mocht Louis het plan hebben terug le keeren, dan was het ten slotte beter dat hij tot de ontdek king kwam dat ik hem misleid had, dan dat hij mij onverwachts te lijf ging. Op een stoel slaande kon ik gemakke lijk door het bovenraam een bliik slaan in de zitkamer. Aanvankelijk dacht ik, dat er niemand in de kamer was. Daarop zag ik evenwel Louis uit liet voorportaal komen, uit de richting van Felicia's ka mer. Hij ging naar het midden van de zitkamer en bleef daar wachten. Hij1 had een donker jacket aan en er was op zijn gelaat niets te hespeuren van de vriende lijke uitdrukking, weltye zijn patroons zoo innemend vonden. Hij stond daar met gefronste wenkbrauwen, samenge perste lippen en zijn oogen tuurden over al scherp heen. Hij scheen ongeduldig te wachten.... op wien of op wat? Ten slotte maakte hij een licht gebaar en keek vol verwachting naar de geopende deur van de zitkamer. Voor de eerste maal maakte zich een onlzettenden angst van mij meester. Het kostte mij moeite le blijven staan en met beide handen moest ik mij aan den rand van de deur vastklemmen,' terwijl het hart mij in het lichaam bonsde. Als dat eens waar was! Een oogenbilk dreigde een zachte kreet aan mijn lippen te ontglippen en met de diigd, dat men den ongelukkige er uit heeft moeten zagen. Bjeide beenen zijn gebroken en zijn toestand was dusdlaniig dat hij niet naar Maastricht k'on worden vervoerd en te Eindhoven in het zieken, huis is opgenomen, aldus Het Volk. EEN TRAGI-KOMISCHE INBRAAK. Vorige week werd de politie te V e n- 1 o opgebeld, dat de slager N, L. door een onbekenden Duitschen inbreker op zijn bed met een revolver was bedreigd. De politie spoedde zich derwaarts en ver nam hei volgende: Bij N. had een dief door het uitsnijden van een ruit zich toe gang tot de woning verschaft, In den winkel werd de lade uit de toonbank ge haald, maar deze bevatte geen geld. Ook in de woonkamer werd alles overhoop gehaald, maar er werd niets gestolen. De linnenkast bleek doorzocht, maar ook daarin was geen geld verborgen. Alleen in de keuken werd uit een bakje met wisselgeld 2 gulden ontvreemd, terwijl enkele losse centen achtergelaten wer den. Dan heeft de dief zijn onderzoekings tocht voortgezet, de trap op naar boven, waar N., die weduwnaar is, sliep met zijn zoontje. Door het kraken der deur werd het kind wakker. De dief heeft daarop den slager bij den arm getrokken en wak ker gemaakt, waarna een revolver werd voorgehouden en in het Duitsch ge schreeuwd: Je geld of je leven! N., een reus van een kerel, in zijn vollen slaap, uiterste inspanning1 slechts hield ik dezen terug. Mijn oogen scholen vuur en hel was me alsof er een nevel voor hing. Ik kon niets anders zien dan Felicia, die in een ochtendjapon en met loshangend haar in de zitkamer binnenkwam. Op hel oogenblik viel het mij niet op, dat zij de oogen van angst wijd opengesfperd lialdi en dat zij binnenlrad alsof zij moest gehoor zamen aan 't bevel van haar meester. Ik was zoozeer door woede verblind, dat ik slechts met de uiterste moeite weerstand bood ze beiden te betrappen. „Louis, doen wijl wel verstandig', fluisterde zij. „Er zijn oogenblikken'', antwoordde hij, eveneens fluisterend, „dat men alles moet wagen! Luister, Felicia". „Nu?" „Over ongeveer een half uur zult ge een zacht gekiop hooren op de buiten deur. Let daar niet verder op. Ik zal opendoen. Het zal iemand zijn, die uw oom wil spreken. Wdji zullen een onder houd in de zitkamer hebben. Ik hoop, dat er niets gebeurt, maar als ge iets van slagen of getwist hoort, lel er dan maar niet op. Blijf in uw kamer tot alles weer rustig is. Wanneer het zaakje in orde is, zal ik vervolgens driemaal op uw deur kloppen. Het is mogelijk, dat ik uw hulp noodig' heb". „Best", antwoordde zij., Maar als u nu niet klopt?'' Hij stelde haar een reepje papier lei- verstond de bedreiging niet en richtte zich in bed in zijn volle lengte op, vra gend: Waat meus dich? Deze verschij ning moet den Duitschen dief zoo ge ïmponeerd hebben, dat hij hals over kop de vlucht nam, de trap afrolde en over de binnenplaats het vrije veld in, zijn heil zocht. Toen de politie verscheen was hij ver dwenen. Tot nu toe ontbreekt nog elk spoor. ENGELSCII VRACHTSCHIP DOOR BIRANDi VERNIELD. - Een Engelsch vrachtschip waarvan de naam nog niet bekent! is ,is tusschen de eilanden Amor- gos ;cn Anafi door 'brand vernield. Mfaari- •dag heeft men te Piraeus tot laat in den avond berichten om hulp opgevangen, doch plotseling hielden deze op. Dte gezagvoerders van net Grie'k'sche stoom schip „Itha'ki" en het Ital. stoomschip „Citta di Bari" hebben bij aankomst te Piraeus gerapporteerd, dat ze in de na bijheid van Patmos een groot stoomschip hebben gezien, dal van voor tot achteren in Ibrand stond. Ze hebben het schip zoo dicht mogelijk genaderd, -doch géén enkel 'levend wezen kunnen ontdekken. EEN GEHEIMZINNIGE GESCHIE DENIS. Vrijdagmorgen bemerkte de opzichter van het crematorium te Hei- si n g f o r s, dat 's -nachts in de stook ruimte jan hel crematorium was inge- hand zeggende „U heeft een telefoon in uw' kamer.. Bel het nummer op, dat hier opgeschre ven staat en herhaal -eenvoudig de woor den, die ik er bij heb gevoegd." „Louis", vroeg' zij nu, terwijl zij wees in de richting van de kamer, waarin ik mij bevond, „mag1 ik eventjes naar bin nen?" „Neen", 'antwoordde hij kortaf, „dat zou niet verstandig zijn." „Tiet lijkt zoo onvriendelijk van Tem "-reg te olijven gedurende af den lijd, dat "nij ziek is.' „fk wist niet, dat u zooveel' van "hem hield"! „Waarom zou ik niet? Hij wlas altijd even vriendelijk voor mij, zij het ook op zijn manier." Een oogenblik zwegen zij. Daarna hoorde ik haar weer iets zeggen en haar stem had iels ondervragends in haar toon. „Louis, wiens stok is dit?" Ik ging op mijn leenen staan. Op de tafel, waarnaast Louis stond, lag een dikke rotting', dien ik onmiddellijk her kende. „Die is van mij", antwoordde Louis porsch. i „Weet je dat wel zeker?" „Van wien zou hij anders zijn?" „Kapitein Rolherby liceft er precies zoo een", verklaarde zij. „Ik hebdat in den trein at opgemerkt." broken. Een ruit was ingeslagen en in een wasclibak vond hij' bloedsporen. Even later Ontdekte de man in den oven resten van verkoolde beenderen. De politie stelde met hulp van enkele deskundigen een onderzoek in. Een der deskundigen onderzocht de beenderres- ten en constateerde, dat die van een vol wassen mensch, waarschijnlijk een man, afkomstig zijn. Een andere deskundige verklaarde, dat iemand die met den oven niet bekend is, dezen niet kan openen. De politie arresteerde Zondag een man, genaamd Nordstrom, die een. tijd geleden stoker in bet crematorium was eu die bhtslagen is, omdat hij1 steeds dronken was. Op de verbrijzelde ruit werden vin gerafdrukken van hem gevonden en hij gaf toe in den nacht van W-oensdlag op Donderdag' ingebroken te hebben, Don derdagavond of -nacht was' hij echter niet in de stookruimte geweest. Hij kan ech ter geen behoorlijk alibi voor Donderdag nacht opgeven. Voorts is de politie te weten gekomen dat N. zich Donderdagavond laat met een vrouw bij- het crematorium 'bevond. Men vermoedt nu, dat N. de vrouw heeft vermoord en haar lijk in. den oven heeft verbrand, maar ook acht men het mogelijk dat de man en de vrouw1 siaimen een derde om het leven hebben gebracht en verbrand'. Prof. Lassila onderzoekt nu nauwkeurig of de beenderresten van een vrouw, dan wel van een man af komstig zijn. „ZELFMOORD-HOED". De Sunday Express stelt de vraag' wat het lol van den „zelfmoord-hoed." zal zijn, het nieu we model, dat vrouwen liet gezicht naar opzij aan weerskanten neneemt en, te Londen ai ongelukken bij het overste ken van den rijweg heeft veroorzaakt. Er zijn modellen die gemaakt worden met echte oogkleppen, gelijk de ooren van een spaniel, en dit type is zooveel te gevaarlijker, omdat bestuurders van auto's niet zoo gauw Degrijpen dat de draagsters van zulke hoeden niet opzij kunnen zien. Een medewerker van de Sunday Ex press heeft Zaterdag een uur lang vrou wen op liet drukke punt oij' Hyde Park Corner gadegeslagen. Zijn slotsom is dat vrouwen met kleine hoeden zonder gevaarlijke randen, z.g. skull caps, veilig' overstaken. Maar toen kwam er een vrouw aan met een hoed van het nieuwe model. Bij' den trottoir band begon haai- gezicht echter een zor gelijke uitdrukking aan te nemen. Zij wei felde eerst een oog'enblik en rende toen naar een vluchtstoep toe. Een taxi die aan haar rechterzijde aankwam en die zij niet had kunnen zien, remde met een gierend geluid en de bestuurder pakte even uit. De „vrouw met den hoed was veel te geagiteerd om dat te hooren. Zii moest een tweede vluchtstoep berei ken, alvorens zij naar het trottoir aan de overzijde kon oversteken. Bij de zen laatslen overtocht scheelde het slechts een haar, of een driewieler met een kist voorop had haar aangereden. Zij bereikte echter goed en wel, maar geheel ontdaan met haar hoed den an deren kant. Woedend eigenaar van het landgoed: „Wat drommel beteekent dit, om in mijn park te gaan zitten en zoo bier te zeit- ten drinken?!!" Picnicker: „Om u de waorheid te sjeg- ge, is het de schuld van m'n frau. Ze heit vergete de glaosse in te pakke." (Humorist). „Och, ze komen zooveel voor", ant woordde Louis. ,,lu ieder geval is deze mijn eigendom Ssst!" Zij schenen beide een oogenblik aan dachtig le luisteren. Daarop wees Louis in de richting van de deur en fluisterde: „Ga dadelijk naar uw kamer, onmiddel lijk en doe de deur op- slot." Zij sloop weg. Toen zij niet meer in de kamer w'as, kon ik -alles beter on derscheiden en duidelijk hoorde ik nu oen zacht kloppen op de buitendeur. HOOFDSTUK XX. Louis verdween voor enkele oogen- blikken uit de kamer. Ik hoorde de bui tendeur zacht open en dicht doen. Daar op verscheen hij weer in de kamer, ge volgd door den man, die op het Charing Cross Station vlak naast ons had gestaan. De laatste sloeg een haastigen blik om zich heen en scheen teleurgesteld, toen hij niemand anders zag dan Louis. „Ik had gehoord, dat de heer Deloya hier was", zeide hij. k „De heer Delora is in zijn slaapka mer', antwoordde Louis. „,Hij is hier en is bereid u te ontvangen. Maai' de dokter heeft het ten stelligste verboden en ik heb de opdracht gekregen u te waar schuwen hem niet op te winden. U moet langzaam spreken en het is best mogelijik dal u alles tweemaal zal moeten zeggen, wat u hem wil doen begrijpen." D4 181 301 Bijl die viel een diel opl spil enl aan del wei Nel nisl nis] zou m e zed vrij doe van m e sec pro. vocJ omJ sch< ven d a oor blij! te v als aan krij urei gaa het dat hee inv tar ga; i tio: de lui: H vai i Re i ael ga; 1 zon. wen vool ginJ geze. ning den schel Hl wanl kan 1 den der den 1 tussl dag maa uitgc keu! kath zach] volgJ king een 1 EiJ die '1 iq rad is ge omrol

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6