TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE BINNENLAND. i NIEUWS UIT BELGÏE. RECHTZAKEN. LANDBOUW. Vóór het Diner ELKEN DAG EEN GLM5JE Vraag Bols en zie toe, dat ge het krijgt SPORT i r i®.i f ij HET RADIO-REGLEMENT. Het Radio-reglement, dat bij K. B. van 9 Mei is vastgesteld en vandaag in wer king' treedt, bevat tal van bepalingen, omtrent de regeling vaft den omroep. Onder andere De omroeporganisaties zijn verplicht zich te onderwerpen aan de controle op hetgeen door middel van de inricnting wordt uitgezonden welke zal woi den ge oefend door een na verkregen advies van den Radioraad door den minister le be noemen lichaam, dat zijn werkzaamheden zal uitvoeren volgens richtlijnen door den minister, den Radio-raad gehoord, vast to stellen. i Aan de uitzending' kan de minister de verplichting lot betaling' van een door hem te bepalen vergoeding verbinden, welke dient ter bestrijding van de kosten voor de bemoeiingen, die voor het Rijk uit de controle voortvloeien en zal wor den berekend jier zenduur ad f 2, be houdens bij Kon. besluit verstrekte machtiging a,an den Minister tot over schrijding van dit bedrag. Zonder een machtiging' van den mi nister is het verboden aan te leggen of te gebruiken radio-electrische inrichtin gen, welke bestemd zijn tot het uitzenden (waaronder begrepen heruitzenden) van mededcelingen van zakelijiken aard uit hoofde eener daartoe strekkende lus- schen afzender en ontvanger beslaande rechtsbetrekking. De aanleg en het gebruik van deze inrichtingen geschiedt in den regel van Rijkswege. De vergoeding voor deze uitzending wordt vastgesteld door den directeur-ge neraaal der P. T. T. onder goedkeuring van den minister per gesprekseenheid van drie minuten of gedeelte daarvan, doch bedraagt ten hoogste drie gulden per gesprekseenheid. Ten aanzien van de inricht: e Radio-distributie is o.m. bepaald, dat de vergoeding voor de Rijkscontrole een be drag van f 0.50 per ja,ar en per op de inrichting aangesloten geabonneerde niet zal te hoven .gaan. HET VERKEER EN DE VOLKENBOND. Te beginnen met 23 dezer, zal in Den Haag de vergadering worden gehouden van het Comité Permanent de la circu lation routière, een Volkenbondscommis sie, welke een der commissies vormt van de Commission consultative et technique des Communications et du transit. De hoofdpunten, welke in deze zitting aan de orde zullen komen, zijn: 1. Belasting op vreemde automobielen. 2. Verkeersteekens op den weg 3. Maatregelen ten behoeve van het verkeer met den Volkenbond in tijden van crisis. 4. Het oprichten van posten voor hulp verleening met het oog op ongevallen in het verkeer met automobielen. (Van onzen bijzonderen correspondent). Een Vlaamsch soldaat die wei gert Fransche bevelen uit te voeren. Door den Luik- schen krijgsraad veroordeeld. De beteekenis van dit pro ces, Zijn invrijheidsstelling. Een Antwerpsche jonge man, de 20- jarige kantoorbediende Joris de Leeuw, werd met zijn jaarklasse opgeroepen om zijn dienstplicht te vervullen en op 31 Maart f.1. vervoegde hij zich bij zijn een heid in het militair hospitaal te Namen, niet zonder vooraf aan den minister van Landsverdediging te hebben geschreven, dat hij slechts aan Vlaamsche bevelen zou gehoorzamen, daar hij een andere houding niet met zijn Vlaamsche waar digheid in overeenstemming achtte. Hij werd ingelijfd en twee dagen nadien reeds gaf hij uitvoering aan zijn voornemen door te weigeren een Fransch bevel op de oefening uit te voeren. „Ik weiger niet het bevel uit te voeren dat u me geeft," zei hij aan den sergeant, „maar ik wei ger te gehoorzamen aan bevelen in een taal, die de mijne niet is. Als Vlaming wensch ik in mijn eigen land ook in mijn eigen taal te worden behandeld. Het is een kwestie van principe." Het gevolg was, dat De Leeuw met vier dagen pro voost werd gestraft, wat hem tot geen an dere gevoelens kon brengen, want de Vlaamsche soldaat, die als het ware een voorbestemden naam draagt, weigerde des anderdaags te gehoorzamen toen een andere sergeant 's morgens in de kamer verscheen en „debout" riep, het bevel om iJe s^fan' Nadat hem was gezegd in t Nederlandsch dat hij moest opstaan, gehoorzaamde hij onmiddellijk. Tijdens zijn provooststraf vroeg hij 't rapport aan van den kolonel van zijn regiment om dezelfde verklaring af te leggen: „Ik han del niet uit anti-militarisme, ik ben geen revolutionair, ik wil mijn dienst behoor lijk volbrengen, maar dan wensch ik ook als Vlaming behandeld te .worden, in het Nederlandsch. En het is onnoodig mij naar Antwerpen of een andere Vlaam sche stad over te brengen. Daar zal ik evengoed als hier weigeren aan elk Fransch bevel te gehoorzamen." Allea werd beproefd om den jongen soldaat van meening te doen veranderen. Men vroeg hem wat zijn moeder over zijn houding dacht; dat deze verdriet hebben zou wan 5. Visa aan de grenzen op de stukken betreffende internationaal verkeer. 6. Stelsel der triptieken. 7. Ontwerp conventie betreffende het stelsel ten opzichte van het internationaal vervoer met bedrijfsauto's, 8. Voorrang bij kruising van wegen. De minister van waterstaat zal deze zitting op-Vrijdag 23 Mei, des voormid- dc.gs half elf, i,n een der grafelijke zalen openen. De minister is voornemens, na mens de regeering aan het Comité en verdere genoodigden een maaltijd aan te bieden. MOTORRIJTUIGEN BIJ ONBE WAAKTE OVERWEGEN. Bij Kon. besluit van 28 April, S't.bl. no. 152, is de grootste snelheid, waarmede met voertuigen, motorrijtuigen 'daaron der begrepen, de overwegen van spoor wegen mogen worden genaderd, van 10 lol 20 K.M. per uur verhoogd. Vermoe delijk is hiertoe overgegaan in verband met het gevaar, dat juist een 'geringe snelheid wel eens bij onbewaakte over wegen opleverde. Toegevoegd is echter de volgende bepaling: De bestuurder is verplicht bij het na deren van een overweg, totdat hij zeker heid verkregen heeft, 'dal hij dien over weg zonder gevaar over kan rijden, met gee/n igrootere snelheid te rijden dan die toelaat het motorrijtuig nog vóór den overweg tol stilstand te brengen. DE VERBINDING AMSTERDAM— BOVEN-RIJN VIA UTRECHT- WIJK BIJ DUURSTEDE. Het wetsontwerp inzake de verbinding Amsterdam Boven-Rjjln heeft het Depar tement verlaten. Hei Ilbld. is in staat te berichten, dat de minister zich inder daad heeft uitg'esproken ten gunsite van de route Amsterdam—Utrecht—Wijk bij Duurstede. Men herinnert zich, dat er sprake w.as van vier mogelijkheden, n.l. een verbin ding met den Rijn via Vreeswijk, een vaarweg via Wijk bij Duurstede met twee kanaalpanden, een kanaal door de Gel- dersche Vallei en liet gewijzigde project Wiijk bij Duurstede, door ir. A. A. Mus- "=©rt. waarbij slechts één kanaalpand werd ontworpen. De vorige minister van Waterstaat mr. Vain der Vegte, had reeds' den vaar weg Vreeswijk opgegeven,- doch zich een voorstander betoond van hel Vallei-plan. Hiertegen hebben zoowel de hoofdstad als Utrecht zich krachtig' verzet. De Haagsche Rechtbank heeft vrij gesproken den koopman B. v. d. W. uil Den Haag, beschuldigd van het veroorza- 'k!en van dood door schuld; hem was t'enlastegelegd, dat heL aan zijn schuld te wijten zou zijn geweest, dat hij in de(n inamiddag van den 7en Januari j.I. met neer hij in de militaire gevangenis zou gaan; men zei hem, dat hij zich liet op hitsen door Vlaamsche nationalistische politici, die politieke munt wilden slaan uit zijn houding waartegen hij heftig protesteerde. Men zei hem ook, dat hij zich vergiste wanneer hij dacht dat in de pers veel over hem zou worden gespro ken, want dat hij geen geld had om de pers te betalen! Men dreigde tenslotte met den krijgsraad, maar niets hielp. De Leeuw bleef hardnekkig. Negen dagen na dat hij in dienst was gekomen, weigerde hij nogmaals op te staan op een Fransch bevel. Alsdan werd een klacht ingediend bij het militair gerecht tegen hem wegens weerspannigheid en dienstweigering, De militaire overheid was met het geval wei nig ingenomen en zooals in een vorig ge val reeds met succes was gebeurd, werd getracht De Leeuw als ontoerekenbaar te laten doorgaan. Hij werd door een mi litair arts te Antwerpen onderzocht, die een verslag uitbracht waarin zoo bela chelijke gronden voor ontoerekenbaarheid werden aangevoerd en in zoo'n slecht Fransch, dat het militair parket niet de minste kans vond om De Leeuw uit den dienst te ontslaan en zich aldus van een lastpost te ontdoen. Hij werd dan ook voor den krijgsraad van Luik gedaagd wegens de hem ten laste gelegde drie fei ten van dienstweigering. Dit proces werd nu dezer dagen door den Luikschen krijgsraad behandeld, en al degenen die hierbij aanwezig waren, konden zich door eigen ervaring overtui gen, dat de zaak van De Leeuw niet al leen politieke agitatie tot doel heeft, maar dat inderdaad de Vlamingen als een soort kaffers worden behandeld in het le ger, alleen goed genoeg om te gehoorza men, om in het uur van het gevaar, hun bloed te vergieten, en om, wanneer zij het tot iets willen brengen, de taal van de Walen te leeren. Het gebroken dia mand usuel" van den voorzittenden ma joor, het stamelend taaltje van den krijgs auditeur die op de meest onbeholpen, de erbarmelijkste wijze, de beschuldiging moest handhaven, en de vijf getuigen: een luitenant, drie sergeanten en een kor poraal, waarvan geen enkele voldoende Nederlandsch kende om een gewoon ge sprek te voeren met een Vlaamsch sol daat, dit alles maakte geheel dit proces tot een ware klucht, een ware bespot ting van alle waardigheid, een parodie van rechtspraak, welke in zich zelf reeds een door hem bestuurden automobiel in aanrijding is gekomen met een andiei- ren automobiel, waardoor een der inzit tenden daaruit werd geslingerd en aan de bekomen verwondingen overleed Opzettelijke en wederrechtelijke vernieling. Dinsdag wees het Amslerdamsche Hof arrest in de zaak legen den 24-jarigen metaalbewerker C. F. -C., die had terecht geslaan wegens opzettelijke en weder rechtelijke vernieling en die door den po litierechter was veroordeeld' toit 3 maan den gevangenisstraf. Verdachte bad op 30 April 1929 le Hilversum een draad van het electrisch net doorgeknipt in de meening, dat dit de telefoondraad was, waarlangs de uitzending van de Vara ra dio-uitzending zou plaats 'hebben. Het Hof vernietigde het vonnis op formeele gronden en veroordeelde ver dachte opnieuw' rechtdoende, lot een ge vangenisstraf vj&n drie maanden. Heling. De Rolterdamsche rechtbank heelt uit spraak gedaan in de zaken van den 44- jarigen winkelier A. N. R. en den 49-ja- rigen barbier E. D., die een rol hebben gespeeld in den belangrijken diefstal van balen Santos-koffie, die in Juli van het vorig jaar is gepleegd uit een spoorwa gon, die voor verzending naar België ge reed stond. De rechtbank veroordeelde R. tot 2 jaar gevangenisstraf en D. tot 8 maan den gevangenisstraf, beiden met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. Maatschappij tot bevordering van land bouw en veeteelt in Zeeland, De algemeene vergadering van de Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt in Zeeland, zal op Dinsdag 17 Juni 1930, 's v.m. 10 uur (wet telijke tijd) in het café „De Koning van Engeland" te LI u 1 s t worden gehou den. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen van de algemeene vergade ring, gehouden op 23 December 1929 te Middelburg. 3. Ingekomen stukken en mededeelln- gen. 4. Verslag van de commissie tot het nazien van de rekening der Z. L. M. over 1929. 5. Statutenwijziging. Het hoofdbestuur stelt voor de artikels 16, 21 en 33 van de statuten te wijzigen. 6. Jaaroverzicht van den voorzitter. 7. Bespreking landbouwcrisis. Zie het Urgentieprogram der Z. L, M. in het Land bouwblad voor Zeeland en Noord-Bra bant van Zaterdag 10 Mei 1930. 8. Inleiding, te houden door ir, Th. J, het bewijs bevatte dat de grond van de zaak waarvoor De Leeuw zich had te verantwoorden, volstrekt gerechtvaar digd is. Door den krijgsraad zelf werd het bewijs geleverd dat de Vlamingen vreem delingen zijn in het leger. Op hetzelfde oogenblik dat de Vlaming te Luik terecht stond, om een beginsel van rechtvaardigheid te hebben willen hoog houden, werd in het parlement te Brussel door den Vlaamsch-nationalisti- schen afgevaardigde Herman Vos, ge steund door de Vlaamsche socialisten en enkele Vlaamsche katholieken, geïnter pelleerd over het geval. Hij laakte de mi litaire overheid die De Leeuw zwakzin nig had willen verklaren om aan haar verantwoordelijkheid te kunnen ontsnap pen en eischte de volle 100 percent op van de Vlaamsche rechten in het leger, verklarende dat, alhoewel hij De Leeuw tegen de gevolgen van zijn optreden had gewaarschuwd, hij zijn optreden niet an ders kon noemen dan ingegeven door ge zond verstand en een verheven begrip van persoonlijke waardigheid. De Ant werpsche volksvertegenwoordiger eischte dat De Leeuw zou worden in vrijheid ge steld. De houding van den minister was mis prijzend voor De Leeuw. Hij behandelde het thema van de tucht in het leger, zon der den grond van de zaak te raken. De hoofdschotel van zijn antwoord was dan de herhaling van een enkele weken vroe ger reeds afgelegde verklaring, n.l. dat met ingang van de jaarklasse 1930, dus einde dezer maand reeds, de Vlaamsche commando's in het leger zullen worden ingevoerd. A_I verklaart de minister het tegendeel, toch acht men dat dit laatste besluit wel eenigszins is ingegeven door het demon stratief verzet van De Leeuw, dat, moet men zekere, in Vlaamsche kringen ver spreide geruchten gelooven, nog navol ging zou vinden. De nieuwe legerwet komt eerst het volgende jaar in toepassing. Zij voorziet dat Vlaamsche compagnies, d.i. samenge steld uit Vlaamschsprekenden, zelfs Vlaamsche regimenten kunnen worden gevormd, maar bevat niets over de com mando's, welke bijgevolg, evenals de in wendige organisatie van het geheele le ger, ook van de z.g. Vlaamsche compag nies, in het Fransch zouden blijven ge beuren. Blijkfens wat minister de Bro- Mansholt, inspecteur van den landbouw, hoofd van den buitenlandschen landbouw- voorlichtingsdienst te 's-Gravenhage, over „de beteekenis van het onderhan delingstarief". 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Vereeniging tot bevordering van de bijenteelt. Zooals wij reeds meldde, werd gister in een feestelijke, goedbezochte verga dering in „de Prins van Oranje" le Goes het 25-jarig beslaan van bovenge noemde vereeniging gevierd. De voorzitter der afdeeling', de heer S. A. de Visser te Kruinkigen richtte zicli in.de eerste plaats tot zijn medebe stuursleden en de gewone leden, onder wie er zijn, die reeds 25 jaar meidfe- werken. Speciaal dankte spr. den secre taris, den heer v. d. Plassche, voor liet vele, dat hij voor de afdeeling als secre taris heeft gepresteerd. Verder verwelkomt spr. voorzitter en secretaris van de hoofd vereeniging, de heeren mr. v. d. Flier en Joustra, ver volgens den heer L. van Giersbergten, dien spr. een veteraan in de vereeniging noemt en uie zoovete adviezen aan de leden heeft gegeven. Daarna den heer Siebenga, secretaris der Z. L. M.B. en W(: van GtojejiJ. Spr. herinnerde aan de oprichting der afdeeling. Aanvankelijk stelde men zicli honinggewin als doel, maar deze vooruit zichten werden, niet bewaarheid. Er kwam een andere factor voor ,i-n de plaats, nl. hel belang voor land- en tuin bouw (bestuiving). Verblijdend is de ster ke groei in die 25 jaar. We zijn gegroeid van 13 tol 140 leden. Spr. hoopt, dab ook de autoriteiten voortaan meer zullen medewerken aan de bijenteelt, door b.v. bij aanleg van wegen en plantsoenen tio- ninggevende hoornen en heesters aan te planten, b.v. linden. Laat men zich om advies wenden tol den heer v. d. Plas sche. De bijenweide wordt op 'Zuiid- Bevcland klein, door het verdwijnen van het koolzaad. We moeien hel nu in hoofdzaak hebben van de kruisbessen en de fruitboomen. Historisch overzicht. De secretaris, de heer v. d. Plas sche gaf hierna het gister gemelde historisch overzicht over de 25 vereeni- gingsjaren. Hierna feliciteerde eerst de heer mr. v. d. Flier, voorzitter der hoofld'vereeni- gïng, de jubileerende afdeeling. De heer L. v. Giersbergen, rijks bijenteelt-consulent, die al deze 25 ja ren in relatie stond met de afdeeling, gaf op humoristische wijze enkele bijzonder heden uit deze 25 jaar. Spr. herinnerde o.a. aan het stereotiepe; „we hebben zoo veel pond honing, weet ge die niet te plaatsen? Verder aan de bijenziekte van 1908, ontstaan door den import van Jta- liaansche koninginnen en aan den rijlken honingoogst in Zeeland in het droge jaar quevillc nu heeft verklaard en herhaal delijk bevestigd, zal, wat de commando's betreft, door een koninklijk besluit de wet worden aangevuld. Geleidelijk maar zeker gaat men aldus den weg op waar door de toestanden in België voor de Vlamingen dragelijker worden. De Leeuw is echter veroordeeld tot 15 dagen arrest, 1 maand en 2 maanden militaire gevangenisstraf. Dit vonnis zelf is, na de debatten, volkomen geschikt om de verontwaardiging nog te doen toe nemen. De Leeuw, die wegens drie fei ten van dienstweigering voor den krijgs raad was gebracht, was n.l. reeds we gens de eerste twee feiten gestraft door zijn korpsoverste tot tweemaal vier da gen provoost. Dit bevestigde de luitenant, die als getuige verscheen en die er bij voegde, dat De Leeuw niet alleen voor twee bepaalde feiten provoost had opge- loopen, maar voor de verschillende feiten die zich hadden voorgedaan. De krijgs auditeur vatte onmiddellijk het gevaar lijke van zijn dagvaarding en in een re quisitoir, dat nauwelijks vijf minuten in beslag nam, verzaakte hij de eerste twee beschuldigingen om ten slotte slechts voor de laatste een maand militaire gevange nis te eischen, met aanbeveling van ver zachtende omstandigheden, wegens den geestestoestand van De Leeuw. De krijgs raad heeft het Openbaar Ministerie niet gevolgd. Hij is strenger geweest dan de aanklager zelf: geen enkele beschuldiging is verzaakt. Voor elk feit is De Leeuw veroordeeld, tot een geleidelijk steeds zwaardere straf. De verdediging, in handen van mr. H. Borginon, van de Brusselsche balie, had scherp het deskundig verslag over de geestelijke vermogens van den soldaat gelaakt en had er op gewezen, dat de wet niet is overtreden, daar zij Vlaam sche instructie voorschrijft aan Vlaam sche recruten en dat bijgevolg, wanneer de commando's niet in 't Vlaamsch wor den gegeven, aan den geest van de wet niet is voldaan. Bovendien blijkt uit de verklaring van minister De Broqueville zelf duidelijk, dat geen wet noodzakelijk is om Vlaamsche commando's in te voe ren en dat, vermits de minister zelf het goed recht erkende, goede wil van de mi litaire autoriteiten de oplossing hadden kunnen mogelijk maken. Maar de krijgs raad heeft geen breed gebaar willen doen en heeft De Leeuw de zwaarste straf op gelegd. De verdediging pleitte overigens wel dat de beschuldiging ongegrond was, Alle Bois-artikelen verkrijgbaar bij de firma Waterlander De Stoppelaar, Kuiperspoort, Middelburg. (Ingez. Med.) 1911. Spr. heeft als Rijksbijenieelt-con- sulent aan Zeeland hoogst aangename herinneriugen. Wel heeft spr. geleerd hier met uitspraken voorzichtig le zijn, want de bijenteelt moet hier door allerlei oorzaken, anders worden beoefend dgn in andere dee'.en van ons Land. Actief is het bestuur dezer afdeeling wel geweest. Spr. is gemiddeld twee anaal per jaar in Goes en omgeving geweest en als het bestuur het gedaan kon krijgen drie maal. Wat de vooruitzichten voor dit jaar betreft zegt spr., dal de individueele ver schillen der bijenvolken dit jaar zeer sterk uitkomen. De algemeene lijn is deze: weinig stuifmeel, vrij' veel honing en heel ma lig broed. Spr. ondersteunt het verzoek van den voorzitter aan de gemeentebesturen oim b.v. linden le planten. Er zijn wel 10 a 12 lindesoorten, die voor siadsaauplaht geschikt zijn. De burgemeester van Goes, de heer Hajenius, bood vervolgens zijn ge- lukwenschen aan. DL! zelfde deed de heer Ir. Sieben ga, secretaris der Z. L. M. Na afloop werd een excursie naar den Wilhelminapolder gemaakt. Maandag speelde in 't café „Ruim zicht" te S c h o r e de biljartclub O. K. K. aldaar tegen O. K. K, van Kwadendam- me. Uitslag 726724 punten, in het voor deel van Kwadendamme. Hoogste pun ten resp. door P. Bruijnzeel, die in eene vrije partij een serie maakte van 35 ca ramboles. Postduiven, Maandag hield de postduivenvereeni- ging „De Blauwe Doffer" een wedvlucht uit Noyon (Fr.) Afstand 220 K.M. Los 7.45 u. Westenwind. Aankomst le duif 10 u. 33 m. 23 s. In concours 104 duiven, daar er volgens haar geen dienst wei gering bestond, maar eischte geen onmid dellijke vrijspraak, wel een aanvullend geestelijk onderzoek van De Leeuw, ten einde de erkenning te bekomen, dat deze zeer goed weet wat hij doet. Deze er kenning is dan toch gegeven daar in de motiveering van het vonnis verzachtende omstandigheden worden in aanmerking genomen, om het goed verleden van De Leeuw .en niet om zijn verminderde gees telijke toerekenbaarheid. De Leeuw heeft, voor de Krijgsraad zich terugtrok om te beraadslagen, vast beraden, kalm en met klem verklaard dat hij, eenmaal uit de gevangenis, toch weer zou weigeren aan Fransche bevelen te gehoorzamen. Ik heb geen spijt, ver klaarde hij. Wellicht heeft dit eenigszins schuld aan het zawre vonnis. Maar met dit al heeft men den Vlaamscben soldaat, die tallooze telegrammen van sympathie en ook geschenken heeft ontvangen, blijk baar nog niet definitief afgerekend. Het vonnis heeft diepen indruk ver wekt in breeder, kring, niet het minst in het parlement, waar bij ordemotie, door den Waalschen socialist Mathieu, een nieuwe interpellatie heeft plaats gehad, welke tot hevige incidenten aanleiding gaf. De interpellant stond aan de zijde van den veroordeelden Vlaming, aan wien hij hulde bracht. „Zou een Waal dulden," vroeg spreker, „dat een Waalsch soldaat veroordeeld werd om geweigerd te hebben te gehoorzamen aan een Vlaamsch commando? Wij zouden niet alleen geweigerd hebben, maar hadden de straat veroverd," antwoordde de spre ker zelf, onder de toejuichingen van vele Walen. De regeering, die met het geval meer en meer verlegen zit, heeft bij monde van den minister van Justitie, Janson, verklaard, dat de auditeur-generaal hoo- ger beroep heeft aangeteekend tegen het uitgesproken vonnis en hij aldus de be voegdheid krijgt om Joris de Leeuw in voorloopige vrijheid te doen stellen, Hier aan is reeds gevolg gegeven: de verdedi ger van den Vlaming ontving om 6 uur een telegram, uit Luik door hem verzon den, waarin hij zijn invrijheidsstelling aan kondigt. Men heeft niet lang gewacht om het uitgesproken vonnis ongedaan te maken, In hooger beroep zal de zaak nu onge twijfeld in een nieuw licht worden ge steld.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5