ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. Handel, Nijverheid en Visscherij SPORT GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND BEKENDMAKINGEN. Schoondijke, 2 of 2 d. h.; met voertuig rijden zonder spiegel: P. G. te Wes'tkapclle (B.) f2 of 2 d. h.; idem met motorrijtuig: H, J. G. te Mal- deghem (B.) 2 of 2 d. h.; met voertuig de linkerzijde van den weg houden: J. T, te Oostburg 2 of 2 d. h.; idem met rijwiel: J. P. te Axel, 2 of 2 d. h.; met rijwiel niet de rechterzijde van den weg houden: J. E. H. te Waterlandkerk je, 4 of 4 d. h,; een motorrijtuig op weg laten staan an ders dan met in rust gebrachten motor: J, R. te Schoondijke, 10 of 10 d, h.j uit een tramrijtuig gaan terwijl de trein in beweging is: A. V. te Brugge (B.) 1 of 1 d, h.; met motorrijtuig rijden zonder werken de remmen: J. H. te Aardenburg, 8 of 8 d. h,, A. v. d. P. te Oostburg, vrijspraak; nachtelijk rumoer verwekken: J. F. v. d. B. te Schoondijke, 10 of 10 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder achter licht: E, E, P. te Oostburg 4 of 4 d. h. Het drama in dc Faber van Riemsdijkstraat, De Haoige liaad heeft Maandag behan deld het cassatieberoep van den 43-j,a- rigen marktkoopman uit Den Haag, die door het Haagse he gerechtshof wegens doodslag op zijn vrouw, gepleegd in den avond van 30 Mei van het vorige jiaar i.n hun woning aan de Faber van Hiicm/sl- dijkistraat, is veroordeeld tot vijf jaren gevangenisstraf. De Haagschc rechtbank had hem in eerste instantie wegens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. De veroordeelde is nog steeds voort vluchtig!. Als raadsman van den requirant trad op mlr. E. G. S. Bourlier, die voor iden Raad negen middelen yan cassatie toe lichtte waarvan eenige waren gericht tegen de weerlegging door het Hof van verdachte's verweer. Pleiter concludeer de tot verwerping van 's Hofs arrest. De conclusie van het O. M. werd be paald op 26 Mei a.s. Op de voordracht ter benoeming van hoofd der O. L. school te G apin- ge (.gem. Vrouwenpolder zijn geplaatst de navolgende heeren: 1. J. L. van Bor- lel te Driebergen; 2. L. den Ouden, te Haatten; 3. G. J. Pauplit, te Schevenin- gen Geslaagd voor het voorloopjg ma- jcfli.inis lenciiploma de heeren A. Niel, J. J. M. Nijsse, A. G. PLatteel, J. Polderman, A. F. G. Slneets, A. J. Voet, allen leer lingen van de De Ruylerschool Ie V 1 i s- si i n gen. Bij Kon. besluit is aan den officier van administratie 2e lel. B. Krijger, op zijm verzoek, eervol ontslag uit den zee dienst verleend en is hij benoemd lol offficier van administratie 2e kl. bij de Kon. marine-reserve. Botvangsten, Men schrijft aan de N. R. Crt. uit Zee land: Alle visscherij, zoowel op de gewone visch, als op de schelpdieren, is zeer wis selvallig; het botvisscherijbedrijf deelt daarin in erge mate mee, zonder dat men daarvan de juiste oorzaken kan opspo ren. Nu ruim een kwarteeuw geleden was de toestand zoo kritiek geworden, dat men reeds ernstig begon te spreken van ten doode opgeschreven, want het jaar cijfer der gansche besomming van de bot was zoo miniem geworden, dat van brood verdienen door de visschers geen sprake meer was. De regeering greep in door het instellen van premies op het dooden van zeehonden, omdat men van vneening was dat deze feitelijk de groote roovers wa ren, die het bedrijf bedierven, wat van andere zijde meermalen is betwijfeld. In elk geval met het premiestelsel verbe terde in zichtbare mate de botstand in de Zeeuwsche wateren, geleidelijk, als het verminderen der dieren zelf, zoodat de visschers natuurlijk gelijk kregen. Even wel is er weder reactie gekomen en de vorige jaren waren werkelijk weer niet zoo schitterend, wat niet wegneemt, dat b.v. ook nu weer wel betere vangsten, den tijd van het seizoen in aanmerking genomen, in 't vooruitzicht komen. De bot is, de ansjovis uitgeschakeld, wel in de eerste plaats de visch, die het doel is van een geregeld uitgeoefend bedrijf, en dan moet gezegd, dat de Zeeuwsche Stroomen over het algemeen niet zoo gunstig zijn voor een rijke bevolking met visch, want de vele zandbanken met de diep uitgeschuurde geulen en mede de sterke stroom, zijn alle factoren, die voor het verblijf van de visch niet bevorderlijk zijn, omdat het voedselvraagstuk daar mee nauw verband houdt. Niet alleen is het voedsel in het water zelf aanwezig, maar ook op den bodem moet het vooral voor de platvisschen voorkomen en die kale, schurende zandplaten geven in den regel weinig voedselafwisseling. Op de goede gronden kan het wemelen van on telbare schaal- en schelpdiertjes en die zijn te beschouwen als de weidegronden voor de bot. Toch moeten de botvisschers er op letten, dat zij deze goede plaatsen behoorlijk ontzien door ze niet voort durend af te visschen. Op deze botzetten, de plaatsen waar met schutwand wordt gevischt, kan men in den regel slechts korten tijd achter elkaar op dezelfde zet blijven, in gunstige jaren slechts enkele dagen, want dan wordt haast niet gevan gen. Deze eigenaardige situatie van het botvisscherij-bedrijf noopt op bijzondere wijze te visschen; deze botzetten toch zijn alle droogvallende banken, die liefst zoo gelegen zijn, dat de vloedstroom er op gericht is. Als de bot met den opkomen den vloed de zetten opzwemt, worden de schutnetten geplaatst haaks op de richting van den ebstroom en zoodra die eb invalt trekken de visschen de platen af, maar blijven voor de netten liggen waarna ze worden opgehaald. Het komt voor, dat zoo'n afgevischte botzet in geen weken bot geeft. Het is overigens met de botvisscherij als met de andere bedrijven op de Schel de; noodzakelijk werd het reeds jaren geleden geacht, dat er meerdere kennis betreffende de biologie onzer bot werd verkregen, want het nu bekende is zeer onvolledig; juiste paaitijd, paaiplaatsen, ouderdom bij het intrekken der Schelde, grootte en leeftijd waarop zij zeewaarts gaan enz., het zijn alle nog open vraag stukken, die op oplossing wachten. Ce crisis in het visscherijbedrijf. Tengevolge van de crisis in het vis scherijbedrijf zijn thans tusschen de 80 en 90 stoomtrawlers van de Ijmuider visschersvloot in de visschershaven al daar opgelegd. Als de visscherij binnen kort niet een weinig gaat opleven, dan zal het aantal opgelegde schepen spoedig de helft van de IJmuider vloot overschrij den. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister, ontleenen wij betreffende Zeeland de volgende opga ven Nieuwe inschrijvingen: Westelijk N. Brabant (Breda). A. Schippers, Oud-Vossemeer, Haven B 180, koopman in kunstmeststoffen en granen. (5653). Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Coöperatieve Weegbruggen Borsselen G. A,, Borsselen, wegen van landbouw producten enz. Uitgetr. penningm.: Joz. Boone. Nieuwe penningm.: J. Zweemer Pzn. G. Felius Wemeldinge, Wilhelmina- straat B 113, bakker en grossier. Uitge treden E.: G. Felius. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in: Firma G. Felius. Venn.: J. en N. Felius, N.V. Lompen- en Metaalhandel M. L. Polak Zoon, Loskade P 146, drijven van handel in lompen en metalen, met al hetgeen hiertoe behoort. Het uitgeoefend bedrijf wordt aangevuld met: den handel in huiden en vellen. Jaques Plouvier, Vlissingen, Nieuwen- dijk 14-16, schoenhandel. Filiaal geves tigd te Goes, Ganzepoortstraat 21. A. C. J, van der Sterren, Goes, Lange Kerkstraat 12, handel in manufacturen en aanverwante artikelen. Aan den handels naam is toegevoegd: Magazijn „De Ster". J. de Vlieger, Zierikzee, Hoofdpoort straat C 610, winkelier in kruideniers waren. Het uitgeoefend bedrijf is thans: winkel en grossierderij in kruidenierswa ren. N.V. Weegbrug West Kraayert, 's Heer Arendskerke, H 98. Uitgetreden Secr.- penningm,: B. de Jager, 's Heer Arends kerke Uitgetreden comm.: J. L. d. Jaiger, Kapelle. P. van den Dries is van Comm. Secr.-Penningm. geworden. Nieuwe com missaris: M. Vermue. Nieuwe comm.: F. Dekker, beiden 't Heer Arendskerke. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Wed, S. Aalbregtse, Aardenburg, Draai brug B 46, molenaarsbedrijf en handel in meel en graan. E.: uitgetreden. Nieuwe E.: A. Aalbregtse, Aardenburg. De han- dels'naam is gewijzigd in: A. Aalbregtse. A. de Hulster, Oostburg, Nieuwstraat 16, brood- en koekbakker. Uitgetreden E A. de Hulster. Nieuwe E.; M. J. Bre vet. De zaak wordt gedreven onder den handelsnaam: M. Brevet. N.V. Neuzensche Handel in Bouwmate rialen, Kalkblusscherij, Cement-ijzer- en Bouwmater a'.enfabricage .,De Hoop Sta tionsstraat 46. Uitgetr. comm.: C. M. van Nieuwenhuizen. Benoemd tot comm.: K. de Kraker, Zaamslag. L. H. de Smet, IJzendijkè, Nassaustraat D 109, broodbakkerij en winkel in krui denierswaren. Overleden E.: L. H. de Smet. De zaak wordt voortgezet door zijne weduwe A. de Smel-Yerdegem, on der den handelsnaam: Wed. L. H. de Smet. N.V. Stoomtram Maatschappij Bres- kens-Maldeghem, Breskens, Haven K 284. Benoemd tot waarnemend dir.: A. C. O. E. R. de Thouars, Breskens. Stoomtram Maatschappij Breskens- Maldeghem (N.V.), Breskens, Haven K 234. Nieuwe comm. G. H. de Marez Oyens, Eefde en J. Soutendam, Voorburg. Westelijk N. Brabant (Breda). J. van Dalsen, Stavenisse, Bosch A 19, schilder. Uitgetr. E.: J. van Dalsen. Han delsnaam veranderd in: L. J. van Dalsen. Nieuwe E.: L. J. van Dalsen. J. van Gastel, Achterom 79, kolenhan del en kruidenierswinkel. Uitgetr. E.: Jac. van Gastel. De kolenhandel overgegaan aan Fr, van Gastel en de kruidenierswin kel aan Chr. van Gastel, die beiden geen koopman zijn in den zin van art. 2 Han delsregisterwet. H. Meerman, Tholen, Kerkstraat 19, slager. Overl. E.: H. Meerman. Handels naam veranderd in: Wed. H. Meerman. Nieuwe E.: W. C. Lievisse Adriaanse wed. van H. Meerman. Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma M. L. Polak Zoon, Beenhou werssingel K 77e, handel in huiden en vellen. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). A. Audenaerdt, St. Jansteen C 49, vee handel. Postduiven. De postduivenvereeniging ,,De Lucht post alhier hield Zondag een wed vlucht met oude duiven van uit Dort mund (Duitschland). Afstand 267 K.M. De duiven werden om 7 uur in vrijheid ge steld en hadden met een sterken Westen wind en regenbuien te kampen. De eerste duif werd om 13 uur 7 min. 15 sec., de 24e of laatste prijswinnende duif orn 16 uur 1 min. 26 sec. geconsta teerd. De prijzen waren als volgt: le, 10e, 12e en 18e J. Ie Granse; 2e, 4e, 11e en 15e M. v. d. Berge; 3e, 13e, 21e en 24e J. Lamain; 5e, 7e en 8e A. Jobse; 6e en 14e K. C. de Baare; 9e, 17e en 22e N. Bosschaart; 16e J. Boel; 19e en 20e J. Strooband en 23e Versluijs. Voetbalwedstrijd BelgiëHolland. Dc Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club heeft als antwoord op haar verzoek hel bericht ontvangen, dat ter gelegenheid van den voetbalwed strijd op 18 Mei 1930 te Antwerpen de dienst van de Belgische douanekantoren Wuestwezel en Putte-Stabroeck als volgt uitgebreid wordt: op Zaterdag vóór den wedstrijd zullen de twee kantoren tot 9 uur des namiddags geopend zijn en op den Zondag van den wedstrijd van 6 uur des voormiddags tot 9 uur des namiddags zonder onderbreking. Behalve van het Belgische triptiek en het internationale rijbewijs, moeten de automobilisten en motorwielrijders, die langs één dezer twee bovengenoemde douanekantoren België binnenkomen, voorzien zijn van een spe ciaal formulier in duplo, welk formulier ten dienste der automobilisten in ,,De Auto" van 14 Mei 1930 afgedrukt zal worden. Bovendien heeft de K.N.A.C het Nederlandsche Ministerie van Financiën verzocht, maatregelen te treffen om een vlotte afdoening van de grensformalitei- ten bij terugkomst van de Nederlandsche automobilisten te bevordlfren. Na slui tingsuur der kantoren kan echter geen invoer van goederen, andere dan de be- noodigdheden voor de reis, plaats heb ben. De kantoren Wernhout en Putte die met bovengenoemde Belgische kantoren correspondeeren sluiten na 15 Mei om 9 uur des namiddags. Gierig patroon: „Ik veronderstel, Pie- tersen, dat jij van al mijn bedienden de ijverigste en werkzaamste bent, je klaagt nooit als je over moet werken, zoodat ik het mijn plicht voel je vacantiedagen zoo te arrangeeren dat je ze krijgt, als de dagen het langst zijn. (Humorist). Aanrijdingen. Op den Kennemerstraalweg' le Alk maar had een botsing plaats tusschen een v^-auto en een motorrijwiel. Door verkeerd oversteken ontstond een bot sing, tengevolge waarvan de motorrijder kwam le vallen, waarbij hij een pols en beide beeuen brak. Aan tie Nieuwe BoschstraaL te Breda werd de heer J. D., door een auto aangie reden. Ilij werd van'zijn rijwiel geslin gerd en bleef bewusteloos liggen. Met een hoofdwonde werd hij opgenomen. EEN LIEFDESKWESTIE. Om een liefdeskwestie ontstond le Werken dam, een vechtpartij tusschen zekeren P. V., en G. H. H. bracht V,. eenigfa .mes steken toe, zoodat hij bewusteloos raalk- le. Zijn toestand is niet zonder gevaar. OPLICHTING. Wegens oplichting de or valsche voorspiegeling vWrd te Bus- sum ter 'beschikking! van de Justitie gesteld zekere de J. Deze bad clen heèr V. welen le bewegen tot af|gifij|e van f 13.000 door hem een transactie voor te stellen in den oliehandel, waarbij zoowel voor V. als de J. zelf iejdjer f 12.000 winst zou zijn te behalen. De J. 'beweerde in relatie te slaan met voor aanstaande firma's en kon een contract toonen, geleekiend door bekende perso nen die alleszins vertrouwen verdienden. Om de transactie .tat stand te doen 'ko men lxad dei J. f 13.000 noodijgk klie, 'beun dooi den heer V. in het volste vertrou- wer. contant werden ter hand gesteld. Toen de heer V. echter nader in rela tie kwam met de contracleerende firma's 'Weken deze geen van allen kefntois van' liet contract te dragen. Die heler V. riep de J. ter vera,nlwioordi(nig; de'ze erkende (dadelijk zijn bedrog en betaalde f 8000 terug. Het contract zat bijzonder fijn in elkaar. De heer V. kende de J. voordien niet. TRAGISCH GEBfEUREN. - Maandag middag was een man, die t© Utjrecht gedetineerd en wegens zenuwlijden ver pleegd was, onder piolilieltlawiaMng op het Centraal Station aanwezig om naar een gesticht in Velp te worden gebracht. Toen de Duilsche trein uit Amsljerdaun binnenrolde, wist hij aan zijn bewakers te ontsnappen en sprong juist voor den naderenden trein op de rails. Gehele] vermorzeld werd hij teruggevonden. Het lijk is naar hel Diaoonessenhuis vervoerd, ZIJN BEKENTENIS INGETROKKEN. Uit Regensburg wordt gemeld, dat volgens de Volkswacht, koopman Tetzner. zijn bekentenis heeft ingetrok ken. Hij beweert thans plotseling inpla,ajts van een levend mensch, het lijk van een hem onbekend man le hebben verbrand. EEN OOR AFGEBETEN. Twee buur vrouwen in eeu buitenwijk van Parijs konden elkaar slecht verdragen. Na heel lang gekijf kwam het tot een verwoede vechtpartij, waarbij de cene vrouw de andere een oor afbeet. Het slachtoffer, hoewel huilend van pijn, wist het oor nog op te rapen, dat de andlere vrouw' had uitgespuwd, zette dit op stérk water in een glazen vat, dat zij den rechters toonde voor wie deze weerzinwekkende zaak werd behandeld. De rechters ver oordeelde de menschencetster tot twee maa'nden .gevangenisstraf. De gebeten vrouw ging: v,an dit vonnis in hooger be roep bij het hof, aan het welk eveneens het oor op sterk water werd getoond'. Het hof heeft nu gisteren de bijlende vrouw tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld en tot een schadevergediug van 15,000 frank aan haar slachtoffer. MILDE KASTEELHEEREN. De Skandinavische corespondent van het Hand. meldt: Juist op den dag dat het vijftigjarig bestaan herdacht werd van het Notdiska Museum en het openluchtmuseum Slcan- sen te Stockholm, ontving het bestuur de verrassende mededeeling, dat de onlangs overleden markies Claes Lagergren het prachtige historische kasteel Tyresoe, niet ver van Stockholm gelegen, met uitge strekte landerijen en een rijke collectie kunstvoorwerpen, aan het museum ver maakt had met een belangrijke gift voor het onderhoud. Tegelijkertijd kwam van een anonie- men gever een gift van 100.000 kronen m en van drie andere personen giften tot een gezamenlijk bedrag van 45.000 kro nen. Het is ook geen geheim dat het kasteel Sko klos ter, wellicht het interessantste van alle Zweedsche kasteelen en vol on metelijke kunstschatten, door den tegen- woordigen eigenaar, graaf Brake, den laatsten telg van dit aanzienlijke geslacht, na zijn dood aan den staat zal geschon ken worden om verder als museum te dienen, Ook in Denemarken leven milde kas- teeiheeren; juist dezer dagen heeft de eigenaar van een der fraaiste kasteelen in Jutland dit aan den staat geschonken. EEN WOESTIJNTRAGEDIE. Met militaire eer zijn te Luderitz in het man daatgebied Zuidwest-Afrika ter aarde be steld de overblijfselen van een soldaat bij de Schutztruppe, die in 1905 spoorloos is verdwenen en een slachtoffer is gewor den van de Namib woestijn. 18 Juni 1929 werd in een diamantcon cessiegebied, op drie mijlen afstand van het station Grasplatz, een geraamte ge vonden met daarbij een koperen identi ficatieplaatje, een horlogeketting en over blijfselen van een militair kleedingstuk. 't Identificatieplaatje werd naar Duitsch land opgezonden, waaruit bleek, dat het gevonden geraamte dat van den soldaat Fiebecke van de Schutztruppe was. In 1905 reed de militaire paardenarts Rcgge, vergezeld van den soldaat Fie becke, van Bethanië naar Luderitz om aldaar brieven en geld voor soldij in ont vangst te nemen, 10 Januari keerden zij terug naar Bethanië. Zij werden voor het laatst gezien in Kubab, vanwaar zij het plan hadden te rijden naar het naastbij- gelegen Ukumas, waar zij opnieuw water zouden vinden. Nimmer zijn zij daar ge arriveerd. Niettegenstaande ijverige na sporingen in de woestijn, werd geen spoor van hen gevonden. In 1911 vond men in de zandheuvels Fiebeckes bajonet en koppel, waarop men weder aan het zoeken ging. In Juli 1912 vond een politiepatrouille op de hel ling van een zandheuvel, halfweg de sta tions Kolmanskop en Grasplatz, het lijk van den paardenarts Rogge, dat gemak kelijk te herkennen was, aangezien het totaal verdroogd was tot een mummie, doordat het aanvankelijk overdekt ge weest was met zand, dat later er van was weggewaaid door de sterke stormen. Op het lijk werden alle brieven en het geld, ongeveer 20.000 mark, gevonden, waardoor na zeven jaren de brieven nog bezorgd konden worden. In een op het lijk gevonden zakboekje vond men een afscheidsgroet van Rogge aan zijn moe der en zuster in Duitschland, meldende, dat hij verdwaald was in de woestijn, Fie becke uit het oog had verloren en de paarden waren weggeloopen, waarom hij, in plaats van te sterven van honger en dorst, zich had doodgeschoten. Rogges overschot wercl in 1912 te Luderitz ter aarde besteld. Daar is thans ook, na 25 jaren, het geraamte van Fiebecke begra ven. BEVOLKING. Yan 2 tot 9 Mes zijn in de gemeente GOES. Ingekomen: J. Jonker en echtg., onderwijzer, van Sommelsdijk, Vo.gelzangsweg 23; wed. W. Verburg en gezin, zonder beroep, 'Co-r lijnsplaat, Scheidestraat 111; C. Janse en gezin, werkm., telefonie, Kloe'tinig© •BI aanbeen straal 4; M.' Sturm en gezin, ploegbaas N S. van 's-H. Arendskerke, Scheldestr. 109, J. D. Bruggiimk, leeraar R.H.B.S., Rijssen, Ganzepoortstraat 3; M. A. de Dreu bakkersknecht, 's-Graven- polder, Nieuwstraat 47; E. J. Kievit, huis houdster Kortgene, Kloeitimgsche weg 18, Aa. van den Boomgaard, zonder beroep; van K ruimingen, Oude Vischmarkt 12; G. Heijndijk en gezin algen! van politie) Brielle. Piel Heins'tr. 3; C. S. F. v. d.' Vaart, geb. d'Hane, zonder beroep, vain Oegsligeest, Rommersw.straat 14; N. Kastelein dienstbode, Kloetinge, Bees tenmarkt 12; Aa. Ca. de Boot, dienstbo de, iHeinkenszamd Stationsweg 37; A. Schouwe,naar en geziin ,los werkm., Am sterdam, Bekhof 11; Ca. Ringelberg,) dienstbode, Wissenlcerke, Kloet.weg 22; Sa. Grim, dienstbode, Hoedekenskerke, I.. P. v. d. Spiegelstraat 9; Ca. Bakker, dienstbode, Ierseke, Stoofslraat 4; S. J. de Vries en gezin, direct, zuivelfabriek, SchageU', Kloet, weg 10, D. L. van der Hiele. dienstbode, Nisse, Opr. Groote Markt 12. Vertrokken II. de Kok en gezin, reiziger, naar Kloetinge, Bergpad. J. Brouwer, onder wijzer, naar 's-H. Arendskerke, Dorps straat E 66. C. Ruitenbeek, teekenaar, naar Haarlem, Hoogewoerdstraat 2. D. de Kok, arbeider, naar O. Toronto, (Ca nada). C. Labeur, dienstbode, naar Bot terdam, Pompstraat 16a, Charlois. L. J. J. Meijler, wagenmaker, naar Toronto (Canada). D. Saaman, dienstbode, naar Wolp ha arts dijk C 75. M. II. Const,andse, adj. Direct. fabriek, naar Breskens, Dorpsstraat 89. Th. J. Scholten en echt- genoote, zonder beroep, naar Enschede, Soendastraat 13. II. van Lookeren Cam pagne, en echtgen. landb. ingenieur, naar IVageningen, Bergweg 74c. H. de Waard, dienstbode, naar Rilland-Bath, Adr. Ru- teijnweg B 130. H. Gelok, veldarbeider, naar Wemeldinge. C. A. H. yan Bijle- velt en echtgenoote. agent van politie, naar Zeist, Ds. Nahuijslaan 18. C. M. Lindenberg, onderwijzer, naar Tilburg, Lange Nieuwstraat 105. P. Siepman. en gezin, koopman, naar Rotterdam, le Car- nissestraat 14B. J. J. Yerlinde, timmer man, naar Vlissingen, Bellamypark 42. J. Koole, bakkersknecht, naar St. Maar tensdijk A 208. A. Iloogesteger, dienst bode, naar Kloetinge B 141. R. Moor- mann, zonder beroep, na,ar Den Haag, L. van Meerdervoort 383. M. A. de Jonge., dienstbode, naar Kloetinge B 127. J. C. Kloosterman, dienstbode, na,ar Wol phaartsdijk A 93. D'. Joosse, kantoorbe diende, naar Dinteloord B 298. M. J. van den. Berge, dienstbode, naar Krui- ningfen, Ruijterlaan 32. J. Peperkamp en gezin, kellner, naar Rotterdam, Pierson- straat 351;. B. D. Pronk en gezin, Dir. P. en T. kantoor, naar Steenbergen. D. A. Duijnkerke, dienstbode, naar Yerseke A 109. J. H. E. Boogaard geb. Elenbaas, zonder beroep, naar Hoedekenskerke A 20. M. Meulpolder, dienstbode, maar Kloetinge. Goes. Ondertrouwd: I. Reijerse, jm. 24 j. en J. P. Oom, 25 j. Getrouwd: J. F. O. Huese, gesch. 38 j en A van Poelgeest, jd. 23 Bevallen: E. Meijers geb. de Viisser, z. Chr. G. Liplijn, geb. de Rooij, z. Zierikzee, Van 3—10 Mei. Getrouwd: J. Lege- mate, jm. 24 j. en, T. den Boer, j!d. 30 j.; D. J. Boot, jm, 25 jl. en C. P. Ram melaar, jd. 21 j., A. Nelis, jm. 21 j. en II. J. Bakker, jd. 20 j.^ A. v. d. WerC, wednr. 25 j. en M. E. de Looze, jd. 29 ji. M Zandee, jm. 25 j .en J. de Jonge jd. 24 j.; J. van Kooten, jm. 27 ji. en J. Ri,n- gelberg, jd. 23 j. BevallenD. Blankert -geb. Mallhijsse z.; J. K. Merle ,geb. Baikker, z., J. van der Wekken, geb. van der Wekken, d. Overleden: J. Beukelaar, wedn. van L. Juijn, 68 j.; W. Boot, mam van 'M. de Bruine, '82 j. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg maken bekend: dat door Burgemeester en Wethouders van Koudekerke het verzoek van CORNELIS THEODORUS WOLDERS, te Kcudekerke, om vergunning in het perceel kadastraal bekend in sectie D no. 1295 een stoomwasscherij te mogen oprichten, is ingewilligd. Middelburg, 10 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE VEER, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Eleclr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6