BEÜRSO VERZICHT EN WISSELKOERSEN- 16.10 LAATSTE BERICHTEN. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LANDBOUW. Te houden Aanbestedingen GEMENGD NIEUWS. 'S Mei. AMSTERDAM, 8 Mei. (Slotkoers). Het eerste getal is de slotkoers van gisteren, het tweede dien van heden. 6 pet. Ned. '22 102%— 102%. 5 pet. Ned. '18 102—102. 4'% petNed. '17 101%—10li/s- is pet. C. N. W. Schuld 77%— 78. I2f% pet. Idem 63%—63. 5 pet. Zeeuwsche H. Bank 100% pet Idem 981/2—981/2. A. A'dam Bank 192—192%. A. Bank Associatie 56%—56s/8. A. Kol. Bank 175%— 174%-176. C. N. H. Mij. 4713%—170%. A. N. I. Handelsbank 151%—152. A. Rott. Bankvereen. 106%f—106 3/4^ A. v. Berkel Patent 120—115. A. Küchenmeister Ultr. 115—114. A. Houthandel Alberts 99%. C. Marg. Unie 309-315—3001-304. A. N. Ford 26 43%— 260. A. N. Kunstzijde IO91/2-111—104-106%. A. G. B. Philips 429-438'%—424-432. 6 Anaconda 'Copper 112%-l 15—112%- 113%. C. Bethlehem Steel 97%— 941/4-94%. A. A.N.I.'E.M. 314-316—309. A. Borneo Sumatra H. Mij. 154—155, A. Boeton 144-148-143-147. A. Kon. Petroleum 400-4021/2—395-397. Shell Union 233/8—22%. A. A'dam Rubber 138-140— 136ï%-139i,/2 A. N Scheepv. Unie 175i/2-177—174-1755 A. Cult. Mij. d. Vors'tenl. 140—140. A. H. A'dam 477-487%—473-483. A. Java Cult. Mij. 360-367—355-362. A. Deli Batavia Tabak 35 8-3 603%—355- 359%. A. Deli Mij. 33-3-336—332-33^. A. Senembah Mij. 364-367—360-363%. A. A'dam Thee 68 A. N. I Spoor 187—186%., C. Chicago Milwaukee 20% Prolongate 2%-3%—2 3/4-3%. Markt sluit prijshoudend. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 12.071/2 59.30% 9 75 34.68%' 48.15 66.52% 2.48% 7 Mèi. 12.075/s 59.31 9.75 34.68% 48.15% 66.50 2.48% 8 Mei. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. L Barometerstanden Hoogste 770.1 te Vardoe. Laagste 748.9 te München. Thermometer standen 9 uur 49 gr., 12 uur 52 gr., 3 uur 5'6(jgl\ Weersverwachting! Meest matige in het N. tijdelijk toe nemende N.Wi. tot W|. wind. Betrokken of izwaar (bewolkt met eenige regen. Later wellicht tijdelijk opklarend. Weinig ver andering in temperatuur. Vrijdag 9 Mei. Zon op 4.18; onder 7.36. Lcht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 8.06. Maan op 3.46 v.m.; onder 3.13 v.m. Volle maan 12 Mei. HOOGWATER VLISSINGEN." Middelbare t ij d. Vrijdag 9 Mei 11.02 Saterdag 10 11.51 Sondag 11 0.08 baandag 12 0.49 linsdag 13 1.29 FVoensdag 14 2.08 Z o mer.t ij d donderdag 15 3.47 23,21 12*37 13.15 13 53 14.33 Sluiskil. Hij zou, volgens! de dagvaarding, niet voldoende zorg hebben 'gedragen dat een daarbij gebruikte kabel in deug- delijken toestand verkeerde. Op 26 Nov. j.l. is de kabel gebroken, met hef ge volg dat een betonbak naar beneden viel en terecht kwam op een der werklieden, die daardoor doodelijk gekwetst werd. Het hof heeft thans verdachte Vrij gesproken van het hem ten laste gelegde. Hooger beroep. Bij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden is de Officier van Justitie te Middelburg niet-ontvankelijk ver klaard in het door hem ingestelde beroep in cassatie tegen het vonnis van de Rechtbank van 31 Januari j.l., waarbij N. J., huisvr. P. W. d. B., 39 jaar, zonder beroep te Goes, is vrijgesproken van de telastelegging op den openbaren weg een kwaden hond laten staan zonder maat regelen te nemen tegen aan te richten schade. In de zaak tegen A. L-, 32 jaar, rij wielhersteller en benzineverkooper te Goes, die door de Rechtbank te Middel burg was vrijgesproken van de ten laste gelegde overtreding van de Hinderwet, werd de zaak naar den kantonrechter te Goes terug gewezen. Niei aanleggen van loonlijsten. De Kantonrechter te Amsterdam ver oordeelde, iemand te Amsterdam in zijn qualiteit als werk,gever in drie onderne mingen, wegens liet niet aanleggen en geregeld 'bijhouden van loonlijsten en het niet binnen den gestelden termijn ver melden van de uitkeering van looni op He loonlijsten tot een geldboete van f 300, subsidiair 3 maanden hechtenis. Dcodelijke aanrijding van een politie agent. Het Haagsche Hof heeft Woensdag in hooger lier, iep uitspraak gedaan in de zaak tegen den meelhandelaar L. v. d. <E. uit Naaldwijk, die in eerste instantie terzake van het veroorzaken Van dood door schuld en het doorrijden na een aanrijding, waarbij iemand gekwetst is, veroordeeld is t:t 3 maanden gevangenis straf en ontzegging van' de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Het betreft hier de aanrijding van den per fiets survedllee- recden agent van politie Bakker in den nacht van 9 op *10 Aug. 1929 top den Naaldwijkscheweg tusschen Naaldwijk en Honselersdijk, met een door verdachte bestuurden auto. Het Hof achtte hel veroorzaken van dood door schuld niet 'bewezen, wel ech ter het doorrijden na de aanrijding en veroordeelde verdachte deswege to;t f 50 boete, subs. 25 dag|en hechtenis. LEGER EN VLOOT. tot fabricage en verkoop van melange uit te vaardigen, doch het daarheen te willen leiden, dat de bereiding van melange uitsluitend en alleen kan worden toege staan aan bonafide-margarinefabrikanten. Belgische invoer van haver. Reuter seint uit Brussel, dat de agra rische groep uit de rechterzijde van de Kamer besloten heeft opnieuw een wets ontwerp in te dienen, tot het heffen van invoerrechten op haver. Een wetsont werp van dezelfde strekking is indertijd door den senaat verworpen, d. Willigen en de reserve 2e luit. mr. G'. P. Helders, allen van het 14e reg. inf. komen 12 Mei a.s. in werkelijken dienst tot het volgen van een igecomp'rimeerden cursus te Breda. De militaire muziekkorpsen. In de eerstvolgende Legerorders! zal een Kon. Besluit verschijnen betreffende eene regeling inzake het aanschaffen' en het onderhouden van muziekinstrumen ten, or chest werken enz. Hieruit blijkt dat de Wenschelijkheid' gebleken is, om de leden der muziek korpsen de door hen bespeelde instru menten voor eigen rekening te doen aan schaffen en onderhouden. Voorts dat over 1930 en volgende jaren van rijkswege aam de muziekfondsen een subsidie zal worden toegekend ten be drage van f 600 per jaar voor dat bijl het regiment grenadiers en f 400 per jaar voor dat bij het 1ste, het 5e en het 6e reg. inf. Met het muziekfonds mogen in het al gemeen slechts' worden bestreden de kos ten van aanschaffing en onderhoud' van orkestwerken en enkel andere door den minister van Defensie aan te wijzen uit gaven ten dienste van het muziekkorps! Verder is o.m. bepaald diat de onder- kapelmeesters, muzikanten en élève-mu- zikanten, alsmede de geëmployeerden bij1 de muziekkorpsen tien genoegen van de muziekcommissie voor eigen rekening moeten voorzien in de aanschaffing en het onderhoud van het (de) door hen bespeelde instrumeut (en), zoowel voor het ten gehoore brengen van harmonie- als van symphoniemuziek. Te rekenen van 1 Januari j.l. zullen ieder der bovengenoemde militairen, dus de onderkapelmeester, muzikanten enz. een toelage gemeld naar reden van f 60 een toelage gemeld naar reden vau f 50 's jaars. Op 1 October zullen de meerbedoclde militairen zich moeten hebben voorzien van de benoodigde instrumenten. De terugkomst van de Hertog Hendrik. Hr. Ms. Hertog Hendrik, op de terug reis van Curacao zal Vrijdagmorgen op de reede van Viissimgen aankomen. Het schip zal aldaar worden geïnspec teerd door den commandant van de stel ling Den Helder, vice-admiraal Quant, na afloop wiaarvan de reis naar Nieuwe- diep zal worden voortgezet. Zaterdagmor gen tusschen 11 en 12 uur wordt het schip aldaar verwacht. Hr. Ms. pantserdekschip „Gelder land" is, onder bevel van kapitein ter zee H. M. van Duim, naar 's Rijks werf te Willemsoord in de Buitenhaven van Nieu- wediep aangekomen en gereed om zijn oefeningstochten te beginnen. Het bevel over Hr. Ms. „Vulcanus wordt den 16den dezer opgedragen aan luit. ter zee le kl. der marinereserve, J. M. Moerdijk. "Luit. ter zee 2e kl. J. J. Hogendoorn, wordt met dien datum geplaatst als oud ste officier aan boord van dien bodem. De reserve le luitenants 1 Nole- baard, A. van Meerendonk, V. S. M. v. (8 v.m.; Indische Stoomvaartlijnen. Sibajak (thuisreis) p. 6 Perim. Indrapoera, (thuisreis) p. 7 Ouessant 9 te Rotterdam verwacht. Prins der Nederlanden, (uitreis) 6 te Sabang. Chr. Huygens (uitreis) 7 v. Suez. Stoomvaartl, op Noord-Amerika. Kinderdijk, Vancouver n. Rotterdam 7 v. Everett. Spaarndam 6v. Rotterdam te N.-Or leans. Vervaardiging van melange. De Ver. van Ned. Melkinrichtingen „Nemi", wier leden zuivelfabrikanten en exploitanten van melkinrichtingen zijn, heeft een schrijven gericht tot den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw, waarbij zij verzoekt geen verbod MARKTBERICHT. MIDDELBURG, 8 Mei. Op de veiling waren 70.000 eieren aangevoerd. Kip eieren 52—54 K.G. f4.21, 54—56 K.G. 4.27—4.28, 56-58 K.G. '4.42—4.46, 58 —60 K.G. f 4.59-4.63, 60—62 K.G. f4.74 4.75, 62—64 K.G. f 4.88, bruine eieren 58—60 K.G. f4.81, 60—62 K^G. f4.92i 62—64 K.G. f5.01, eendeieren 'f 4.,66i '"gan seieren f7—11. HANDELSAVONDSCHOOL MET VIER JARIGEN CURSUS TE GOES Bevorderd vja;n I paar II J. v. id. Bliek, C. J. Bruinoogje, A. J. Minnaar en' J. "F! Walrave. Van II naai" III J. Boer,. M. (Bloutenl^ M. E. Broekstra, K. O. V. Bjrueli, G-, Hoogesteger, L. J. de Hond', A. A. de Jonge, A. Kouwer, J. Janse van Noord- wijk, A. J. van Overbeeke, P. A. Pen1- ninigSj A. J. Vermaire, P. C. van Zweel den en J. Weststrajle. Van III naar IV M. Does, M. Hogö- steger, Wi. J. Tielkemeyer, en PK. Won- dergem. Het eind-diploma werd uitgereikt aan A. M. van Bers, I. G. Geemse, F. ;Jeremi- asse, C. Maartense, H. J. van Noorden, G. J. Timmerman, M. Verdonk, J. P. Verschuur© en M. Walrave. TWEEDE KAMER. Op voorstel van den voorzitter besloot de Kamer met 71 tegen 1 stem om niet toe te staan de interpellatie van den heer L. de Visser over de actie tegen geloofsvervolging in Rusland. De heer De Visser dreigde met pbstructie. DE „JOHAN VAN OLDENBARNEVELT" Het vertrek van de „Johan van Olden- barnevelt" is bepaald op Vrijdag 9 Mei te 2 uur. DE BENOEMING VAN EEN NIEUWEN GOUVERNEUR-GENERAAL. Naar „Het Volk" verneemt, zou het bij de benoeming van den nieuwen gou- verneur-generaal van Nederlandsch Indië gaan tusschen den huidigen gezant te Tokio, Kanon J. C. Pabst, en den (heer dr. A. A. L. Rutgers, die sinds korten tijd gouverneur van Suriname is en daar voor chef van het land'bouw-departement in Indië was. DE MOORD TE GROOTEGAST. Onder groote belangstelling is heden voor het gerechtshof te Leeuwarden de behandeling begonnen van de zaak tegen den 42-jarigen koopman en muzikant Y, W„ die 18 Januari 1929 te Grootegast een viertal politie-agenten neerschoot, toen deze de vrouw, met wie hij samen leefde, wilde arresteeren, omdat zij haar kinderen onverzorgd had achtergelaten, en met verd. was gaan wonen. De Gro ninger rechtbank veroordeelde hem des wege tot levenslange gevangenisstraf, van welk vonnis zoowel verdachte als de of ficier van justitie in beroep waren geko men. Op de getuigenlijst van het hof komen niet minder dan 41 namen voor, onder wie dr. C. Mieremet, politierechter "te Gro ningen, prof. dr, G. D. Wiersma, oud- hoogleeraar te Groningen, dr, S, van Mesdag, arts te Groningen, prof, dr. A, A. Grünbaum, hoogleeraar te Utrecht, en prof. dr. F. M. A. J. Roels, eveneens hoogleeraar te Utrecht. Dr, Mieremet zette in den breede den aard der geconstateerde verwondingen bij de politie-agenten uiteen. De slacht offers zijn allen aan verbloedingen over leden. Prof. Wiersma heeft evenals dr. van Mesdag een psychiatrisch onderzoek naar verdachte ingesteld. Zijn gemoeds toestand was erg gedeprimeerd. Groote geestelijke storingen zijn echter niet bij hem waargenomen; zijn. intellect is vrij behoorlijk. Get. heeft ook geen dwang verschijnselen bij verd. waargenomen. Het eerste schot acht get. impulsief gelost terwijl de andere gelost zijn onder den invloed van het effect dat het eerste gemaakt werd. Effect sluit nader overleg uit. D. w. z. dat de betreffende hande lingen vaststonden, al kunnen de détails zich in den gedachtengang van het indi vidu wijzigen. Verd, heeft het gebeurde zelf op schrift gesteld. Hij zegt daarin tot iets groots te zijn gekomen en dat alles zooals 't gebeurd is voorbestemd is om te gebeuren. Get. gelooft, dat verd. dit ge schreven heeft om zijn schuld te verkla ren. Hij zegt dan ook geteekend te zijn en zichzelf als de anti-christ te beschou wen. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 8 Mei, V.D. 3 uur. Nu de beurs in New-York na de ern stige recente koersdaling weer een ge ring herstellingsvermogen aan den dag legt, gaat het Nederlandsche publiek langzamerhand tot realisatie over. De beurs had heden dan ook een gedepri meerd voorkomen. Handel eenigszins om vangrijker, doch de koersen liepen vrij wel over de geheele linie terug. Margarine Unies flauw. De koers daal de tot 300, maar herstelde zich later eenigszins. Philips aand. begin beurs een 5-tal pun ten beneden het vorig slot, maar steun- aankoopen zorgden voor herstel tot bo ven 430. Aku's niet handhavend, zagen zich on geveer 5 pet. ontgaan. Acoustiek weer beneden 120. Oliewaarden eveneens verliezen. Ko ninklijken stonden gister behaald avance weer geheel af. Suikerwaarden ongeanimeerde tendenz. Prolongatie 3 pet. DE ONTWAPENINGSCOMMISSIE. GENÉVE, 8 Mei. De voorzitter van de Ontwapenings-commissie van dfen Vol kenbond, de Nederl. Gezant te Parijs jhr. Loudon heeft thans officieel dè ontwape nings-commissie te Genève bijeengeroepen op 3 November a.s. Het secretariaat van den Volkenbond publiceert den 'brief van jhr. Loudon aan dè in de Ontwapening's'i commissie vertegtenwoordigde regeerin gen. Daarin verklaart Loudon, dat hij de mededeelingen van den Britscnen eersten minister Mac Donald, d.d. 21 April over de Londensche Vlootcnoferentie heeft on derzocht, en kennis heeft genomen van de meenin|g|en| der in de Ontwapenings commissie vertegenwooordigde regeerin- gen omtrent hel' tijdstip van 'het hervat ten van de werkzaamheden der Commis sie. Daardoor \y,as hij' tot de meening ge komen dat een bijeenkomst der Ontwa peningscommissie nog in. den loop van den zomer op groote moeilijkheden zou stuiten waardoor het werk der commissie geschaad zou kunnen worden. Uit deze overweging achtte hij1 het best rekening houdend met de meening van de meer derheid der commissie het begin van de komende zitting' der ontwapeningscom missie te bepalen op 3 November a.s. ENGELAND EN EGYPTE. LONDEN, 8 Mei. Afgezien van kor tere onderbrekingen hebben de gister aangevangen Engelsch-Egyptische bespre kingen 16 uur geduurd, en wel tot 3 uur in den ochtend. Hedenmorgen gingen de gedelegeerden uiteen, om hedenmorgen om 11 uur weer bijeen te komen. Deze zitting duurde tot half één hedenmiddag. Vernomen wordt dat geen verdere zit tingen zullen worden gehouden. Hender son zou vanmiddag een rede in het La gerhuis houden, en daarna vertrekken naar Genève, EEN NEDERLAAG VAN HOOVER. NEWI YORK, 8 Mei. Uit Washington wordt gemeld, dat president Hoover in den Senaat een nederlaag' heeft gele den bij de benoeming van den Chief Justice der Ver. Staten. Hoover's voor stel om in deze functie Parker te benoe men werd verworpen met 41 tegen 39 stemmen. Woensdag 14 Mei, v.m. 11 uur, Ab dij, namens Ged, Staten het uit voeren van verbeteringswerken aan den weg van Koudekerke naar Biggekerke. Raming 121.000, Zie Middelb. Crt. 29 April '30, Woensdag 14 Mei, v.m. 11 uur, Ab dij, namens Ged. Staten, het uit voeren van bestratingswerken aan den weg van Middelburg naar. Koudekerke ('t Zand) met bijk. werken. Raming 21.000. Zie Middelb. Crt. 29 April '30. FRAUDE. Naar het Vad. verneemt is er bij de N.V. Maatschappij voor Scheepscrediet te Rotterdam fraude gepleegd ten bedrage van f 70.000. De justitie heeft de zaak in onderzoek. Verdronken, Te le Exloermond is het twee jarig zoontje van den arbeider L. D, in het kanaal geraakt en verdronken. Het tweejarig kindje van W. H, te E d e is in een onbewaakt oogenblik in een waschtobbe gevallen en verdronken. EEN DWAZE AANSPORING. Men meldt aan „De Morgen" uit Tilburg: Dinsdagavond waren op het speelter rein aan de Heemskerkstraat kinderen, waaronder het 11-jarig dochtertje van R., aan het spelen. Er passeerde de 26-jarige W. v. G„ die den 6-jarigen F. H. uit die straat een mes overhandigde met de aansporing: „Snij ze den hals maar af", op de 11-jarige R. wijzende. De 6-jarige jongen bracht daarop het meisje een snede van 7 a 8 c.M. toe in den hals- streek. Gelukkig werden geen edele dee- len geraakt. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Het terrein van de schatopgravingen te Zaandam is weer geheel vlak ge maakt. Alle vorens en geulen zijn ge dicht. De arbeiders, die bij het opgraven werkzaam zijn geweest, hebben voor het oogenblik hun plan, om voor eigen reke ning de zaak voort te zetten, laten va ren. Hieraan is misschien niet vreemd, de toezegging van de Duitsche expeditie om Maandag, voorzien van electrische boormachines, terug te keeren, en dan het werk op grooter schaal opnieuw aan te pakken. Wijl echter Zaterdag de ver gunning van het gemeentebestuur af-' loopt, zal opnieuw overleg gepleegd moe ten worden. EEN GOEDE AANHOUDING. Woensdagavond werd aan de politie me» dedeeling geaaan dat zich een 4-tal per sonen op verdachte wijze oiphielidèn in den winkel van de Maatschappij „De Unie" aan den Klarendalschenweg te Arnhem. Een onmiddelijk ingesteld on derzoek leidde tot de aanhouding] van twee 20-jarige jongelieden, terwijl een. spoorloos verdwenen bleek te zjjn. Toen de recherche een onderzoek instelde in den wmkel werd de vierde persoon ach ter eenige zakken aangetroffen ein ge arresteerd. Uit het onderzoek bleek, dat ide aangehoudenen de daders zijn van een! (reeks diefstallen met braak, welke de laatste dagen te Arnhem plaats vonden bij verschillende firma's'. Het onderzoek wordt voortgezet. LOODAZlJN GEDRONKEN. Het 3- jarig zoontje van den landbouwer A. K. te Zuidhorn dronk in een onbe waakt oogenblik uit een. fleschje met Loodazijn. De toestand van het kind is- hopeloos. ZiLVEREN MUNTEN GEVONDEN. Bij! het afbreken van een oude boerderij!, toe- behoorende aan den landbouwer F. D. te Kallenbroek bij! Bameveld, is tus schen een paar binnenmuren een aantal zilveren munten uit de 17e en de 18e eeuw gevonden. EEN AANRIJDING EISCHT TWlEEi SLACHTOFFERS. - De 33-jarige land bouwer N. F. J. te Meers sen bij'Maas tricht reed Woensdagmiddag, staande op zijn met paard bespannèn wagen huis waarts, aiduis! de Maasbode. Toen uit een zijweg op dat moment een auto kwam, schrok het paard en sloeg op hol. 1 1 Voor den voerman uit reed' een fietser; die door een voorbijganger nog werd ge waarschuwd voor het hem achterop ko mend hollend paard. De man sloeg daar geen acht op, zoo dat hij door een der boomen van den wagen in den rug werd geraakt. De wa gen kantelde, de wielrijder geraakte on der den wagen, waar hij1 eenige minuten, later dood onder vandaan werd gehaald. De voerman brak bij: den vat beide armen en een been. Omtrent de identiteit van den wielrij der is nog niets bekend. Op hem bevon den zich papieren, die aanduidden dat hij inspecteur was van den Raad! van Arbeid en van B. heette. Deze naam is echter te Maastricht niet bekend. MOTORRENNER TUSSCHEN HET RU- BLIEK. - ©ij een wedstrijd van mo torwie Lrijders te Valmopado (Span je) reed een motorrijwiel midden tust- schen de toeschouwers. Zeven personen werden zwaar en vele anderen licht ge wond. De beide renners moesten door de politie tegèn de woedende menigte in bescherming worden genomen. NOG MEER ONTDEKT. Bij den ongehuwden mijnwerker J. J. van S. uit Driebergen afkomstig, die wegens1 bet veroorzaken v'an een dynamiet-ontploffing in een 'Steenhoop langs de electrischja, tram onder de 'gemeente Kerkrad©, isl gearresteerd, zijn ook, behalve Sabulité- patronen, slaghoedjes: en lont, in beslag genomen ,een uitgebreide corresponden tie, en in het Nederlandsch vertaalde 'owjet-wetten meldt de N. R. Crt. Van S. is vandaag geviankelijk! naar Maastricht overgebracht en ter beschik king van de justitie gesteld. OPIUM AANGEHAALD. Aneta meldt uit Soerabaja dat aan boord van het s.s. „Tjisaroea", van de Java China Japan Lijn, komende van Amoy, in een lading kisten, inhoudende Chineesch fruit op water en bestemd voor Am- penan, een hoeveelheid opium werd aan gehaald tot een gewicht van 1714 thail, vertegenwoordigende een waarde van. 24.000 gulden. VLIEGTUIG LEEGGESTOLEN. Maandag was een vliegtuig uit Parijs .naar Londen op weg, genoodzaakt hjj Berclc een nood buiding te maken. Daar de machine hersteld moest worden, kon de vlucht niet voor den volgenden mor gen worden hervat, en de vlieger ging ergens in Berck overnachten. Toen hij den volgenden ochtend zijn vliegtuig weer opzocht, bleek de kajuit te zijn leeggestolen. Een deel van zjjn lading was ook weg. Het merkwaardige was dat de dief zijn keus had latieln vallen op eenige pakken met nieuwie modelen van damestoiletten, door een groot Parijsch huis naar Londen ver stuurd. KERKTOREN INGESTORT. Te Genua is de toren van een kerk inge stort. De pastorie werd onder de puin- hoopen bedolven. Een priester, die het gevaar zag aankomen, wist nog tijdig de kerkgangers te waarschuwen. Juist toen de laatste kerkganger in veiligheid was, stortte de toren in. BLINDEN BESTOLEN. Maandag middag verlieten twee blonde vrouwen in <Je R o thenburgenstra&s© te Bert ij n een tram en wilden naar het daar ge legen blindeninstituut ,gaan. Vlak voor net (gebouw werden beide vrouwen plotse ling krachtig in den rug geduwd en te- igeiijk werden hun éf& handtaschje&J ont> rukt. De directrice van het Instituut bè- iglaf zich met beide vrouwen naar de po-

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2