tt GEMENGD NIEUWS. AFLOOP VERKOOPINGEN AFLOOP AANBESTEDINGEN BURGERLIJKE STAND GEVONDEN VOORWERPEN. Te houden Aanbestedingen he std bal be bel vroegere leiten, die gestraft zijn, meer in rekening te brengen als er weer gestraft moet worden. Zijn voorstel tot schrap ping werd verworpen met 12 tegen 5. De heer VAN DER FELTZ was tegen uitstel van straf, omdat hier geen voor waarden kunnen worden gesteld, en ook omdat de voorwaardelijke veroordeeling alleen reeds in de strafwet is gewijzigd. De heer ONDERDIJK zeide, dat het hier doelt op kleine vergrijpen. Het amendement-v, d. Feltz werd ver worpen met links tegen rechts. Thans kwamen in herstemming het voorstel van de S.D.A.P. tot instelling van dienstcommissies en hun amende ment op art. 21 om bij het vaststellen der diensttijden voor hen, die alleen wacht en waakdiensten doen, overleg te plegen, met het G. O. Beide voorstellen, waar-j over Woensdag de stemmen staakten, werden nu verworpen met '9 legen 8 stemmen. Bij beide gaf de heer Portheine, die Woensdag afwezig was, den door slag. Aan de orde was nu de kwestie van het ftafJercc nf Hierbij achtte de heer JERONIMUS dit geheel overbodig, gezien de ambtenaren wet. Wilt men de artikels niet schrappen, dan zullen ze alleen moeten gelden tot de ambtenarenwet geheel in werking is. Maar daar boven voelde spr. meer voor eene commissie van advies dan voor een scheidsgerecht. De VOORZ. zeide dat burg. en weth. hun voorstel handhaven, zij meenen, dat het in dit reglement behoort. De heer VAN DER FELTZ voelde meer voor „scheidsgerecht", doch meende ook, dat men op de ambtenarenwet moet let ten. Mevrouw WEIJL meende, dat de wet juist scheidsgerechten voorschrijft; en plaatselijke scheidsgerechten hebben een groot voordeel, terwijl er beroep is op den Centr. raad van beroep te Utrecht. De heer PAUL wees er op, dat bijna alom scheidsgerechten zijn. De heer JERONIMUS trok zijn idee van „commissies van advies" in, gezien art. 3 der ambtenarenwet. Spr. vreesde toch, dat men moeilijkheden zal krijgen met de wet en vond een groot voordeel in een ambtenarengerecht. Men heeft dan geen stemming noodig voor leden van 't scheidsgerecht en het is beter, omdat het uit menschen bestaat, die er steeds mede belast zijn. Het idee van den heer Jeronimus geen scheidsgerecht kreeg alleen zijn stem en die van den heer Naezer, Bij art. 51, bepalende dat een ambte naar van een beslissing inzake bestraffing binnen 14 dagen in beroep kan gaan, had de heer VAN DER FELTZ voorgesteld te bepalen 14 dagen, nadat de beslissing ter kennis van den ambtenaar is gekomen. Dit kon alleen de stemmen van de heeren v. d. Fe'tz en Mes verwelven.. Bij de samenstelling van liet scheids gerecht, stelden B. en W. voor den voor zitter te benoemen door den raad, die S. D. A. P. daarentegen door de vier andere leden, en alleen als die niet tol overeenstemming komen door den raad. De heer PAUL verdedigde dit laatste, dat in vele gemeenten en provincies wordt toegepast. De provincie Zeeland gaat nog verder en laat den voorzitter, als er geen overeenstemming is, benoe men door den president van de recht bank. Men krijgt nu een voorzitter geko zen door een der partijen. De VOORZITTER ontkende, dat de raad in dit geval partij zou zijn. Mevr. WEIJL had voldoende vertrou wen in de onpartijdigheid van den raad maar wil mèdegaan met de S, D. A. P. De heer v. d. FELTZ meende, dat; men een onpartijdig' scheidsgerecht heeft, maar men er ook allemaal vertrouwen in moet stellen. In Arnhem o.a. heeft men een samenstelling 'als nu wordt voorgesteld. De heer PAUL: maar vier maal zoo veel zooals wij het voorstellen. De heer HONDIUS wilde het voorstel van B. en W;. aannemen, omdat de raad de zaken in het openbaar behandelt. Het voorstel van de S. D. A. P. werd verworpen met 9 tegen 8 stemmen, die van de S. D. A. P., de V. D;. en den heer Mes. Het voorstel-v. d. Feltz kwam nu aan de orde om voor de benoembaarheid, in het scheidsgerecht te lezen in plaats van meerderjarig, minstens 30 jaar. De heer PAUL zeide, dat de Centrale Raad van Beroep leden kan hebben van 25 jaar. Het amendement-v. d. Feltz werd aian- genomen met 12 tegen 4 st., die der S. D. A. P., daar de heer v. d. Weel mo menteel niet aanwezig was. Nu kwam de kwestie aan de orde ,om de vrouwelijke ambtenaar te ontslaan hij liet stuiten van een huwelijk. De S. D. A. P. en de V. D. wilden dit schrappen. De heer VERTBEGtT meende, dal de gehuwde vrouw zich moet weiden aan haar gezin en haai* kinderen. Maar ook uit sociaal oogpunt is het ontslag ge- wenseht want het is anti-sociaal tegen over vele ongehuwde vrouwen, die naar een bétrekking zoeken, als de gehuwde in dienst blijven. Ook economisch is het gewenscht, omdat de gehuwde vee! meer wegens ziekte en om andere redenen, zal verzuimen, wat spr. met statistische cij fers nader aantoont. Mevr. WEIJL zeide, dat dit een kwestie van de betrokkene zelf is, wat ook blijkt uit uitlatingen van wijlen den voorman der Chr. Hist., den heer de Savornin Lohman en van mej. Fridja Katz. Bij slechte dientslpreslatie kan men haar ontslaan, maar zij heeft zeker reden om het goed te doen. Het moeder zijn is ook een maatschappelijk nullig werk. De meeste, die een groot gezin hebben, zullen ontslag nemen uil zichzelf. Maar ook kan juist door het verdienen der vrouw de opvoeding der kinderen ver gemakkelijkt worden. Een ambtenaar, die kapitaal heeft, wordt toch ook om zijn meerder inkomen niet ontslagen. In tij den van werkeloosheid kunnen inkom sten der vrouw zeer nooodig' zijn. Spr. vroeg of de ervaring te Middel burg zoo slecht is bijv. met de gehuwde werkvrouwen, die de scholen onder houden? De meerdere ervaring van de gehuwde vrouw kan juist van beteekenis zijn De heer PAUL, was het hier mode, eens en zeide o.a. dat de gehuwde on derwijzeres te Middelburg ook niet ge weerd wordt. In het vrije bedrijf zijn nog 180.000 gehuwde of gehuwd geweest zijnde vrouwen werkzaam. De heer STREEFKERK was het met zijn partijleider niet eens en wel met den heer Vertregt en wees erop, dat het; niet eender is in welke betrekking' een Vrouw werkzaam is. De heer JERONIMUS zou er niet aan gedacht hebben voor het voorstel van B. en \V. te stemmen, als zijn amende ment inzake niet bejtalen bij verlof voor zwangerschap niiet was verworpen en hij nu de cijfers van den heer Vertregt niet had (gehoord. De heer HONDIUS was het met den heer Vertregt eeps en wees er o.a. nog .op, dal hij als ambtenaar vbn den burgerlijken stand toch ook den man moet wijzen op zijn plicht om voor hef gezin te zorgen. De heer DEN HOLLANDER zeide, dal bijv. te Amsterdam het aantal kinderen bij gemeentepersoneel zeer "Mem is, en er geen sprake is van groote gezinnen. Het is alleen te doen om een groot (ge zinsinkomen. Spr. stelde voor in ieder geval te bepalen, dat een vrouwelijke ambtenaar ontslagen wordt als zij met een mannelijk ambtenaar der gemeente huwt. De heer v. d. FELTZ meende, dat de overheid zich toch op allerlei wijze met het particulier leven bemoeit, zie ook de winkelsluiting ,dc arbeidswet enz. Spr. meende, dat dat de gehuwde ambtenares mei behoorlijk voor het gezin kan zor gen en geen goede moeder kan zijn. En het met komen tot het moederschap, is een gebrek dat volle ontplooiing tegen houdt. Het scheiden komt het meest voor bij de.kinderlooze huwelijken en dit mag de overheid niet in de hand werken. i*e heer ONDERDIJK zeide dat de te genstanders van het verplichtend stellen van ontslag, het werken van de ge huwde vrouw niet toejuichen, maar het kan een economische noodzakelijkheid zijn. Het kan ook dat liefde voor het be roep bijv. bij onderwijzeressen haar er toe brengt geen ontslag te vragen. Alleen redenen van dienstbelang moigen tot ont slag leiden. Het standpunt van den heer Jeronimus is er zuiver een van financiee- len aard. De heer VERTREGT wilde alleen op hel gemeentebelang Jetlen. Mevrouw WEIJL kwam op> voor het zelfbeschikkingsrecht van de ambtenares Het amendement om bij huwelijk niet lol ontslag over te gaan, 'werd aangeno men met 9 tegen 8 stemmen. Voor de S.D. A. P., de V.-D'. en de heeren Port heine en Naezer. liet voorstel-Den Hollander, wel ont slag als het een huwelijk tusschen ge meente-ambtenaren betreft, werd ver worpen met 10 legen 7 links tegen rechts Bij de artikelen inzake ontslag wegens het aanspraak krijgen op pensioen en wegens ongeschiktheid voor het werk, werden enkele redactiewijzigingen van den heer v:. d. Feltz overgenomen door B en vV. en ook op initiatief van- den heer Paul bepaald, dat bij bereiken van aen pensioengerechtigden leeftijd het loopend kwartaal nog wordt uitbetaald. De heer JERONIMUS voelde bezwaar er tegen, da,t oo|lc zelfs over die jkwiels'tjie yan ongeschiktheid volgens Bprg. en Weth. beroep op het scheidsgerecht epen staat. i De heer DEN HOLLANDER sloot zich hier bij aan. De heer v. d. WEEL wees fer op; Wrt dat als dit niet het geval was /men allies op ongeschiktheid zou kunnen schuiven. ©ij het art. 61, dat de bepalingen van het reglement ook van toepassing ver klaart op losse ambtenaren, wees de heer v. d. FELTZ, die had voorgesteld te lezen „zooveel mogelijk op overeenkom stige wijze", er op, dat men bijv. zitf cnelt het verbod een winkel te hebben ook voor de huisjgenooten. Er werd op gewezen, dat Burg. en Weth. steeds uitzonderi.ngen kunnen toe staan pui dit in zulkeen geval zeker zult- len doen. Overgenomen werd een amendemient der V.D. om te bepalen, dat schadever goeding van los personeel direct wordt geïnd, met recht op eventueele latere terugbetaling, omdat het anders kan voor komen, dat men geen verhaal meer heeft. Bij art. 65 kwam nog' ter sprake een amendement van den heer v. d. FELTZ om daaruit te lichten, dat ook voor de wijze van benoeming' van leden van het scheidsgerecht dit eerst in het G. O. moet zijn behandeld. Dit voorste! werd aangenomen met 9 tegen 8, die der S. D'. A. P. en V. Di. en de heer De Veer. Dit was het laatste der 67 artikelen waarop een amendement was ingediend en waren te kwart over vijf de 67 arti kelen alle gewijzigd of niet aangenomen!. De VOORZITTER deelde mede, dat h«l in zijne bedoeling ligt de eindstem ming te doen plaats hebben in eene op 21 Mei te houden vergadering, dan kan ieder die het wenscht zijn slem nog toelichten. Spr. bracht ten slotte dank aan den heer Onderdijk voor de wijize waarop hij als'voorzitter van het G. O. dit reglement heeft helpen voorbereiden. De heer ONDERDIJK bracht dank aan den voorzitter voor die woorden en aan den Raad voor de wijze, waarop het reglement is behandeld. De VOORZITTER sloot, daar nie mand iets voor de rondvraag' had, de vergadering. Branden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Musselkanaal hel hotel Bjarbiarossa" totaal afgebrand. Verzeke ring dekt de schade. Te Vlijmen is de groote boer derij v'an iM. v. H. geheel afgebrand. De bewoners konden ternauwernood in nachtgewaad vluchten. Een paard en een tgleil kwamen in het vuur om. Nabij B.eilen is de woning van mej. de wed. A. B„ geheel afgebrand. De inboedel en een bedrag van f 400 ging verloren. Alles was verzekerd. Auto-ongelukken. Op den hoek St. Josephstraat-Sta- tionstraat te Bergen op Zoom reed de auto van deji heer L. J. Eetügwielrijder kwam tegen de auto terecht en vloog daarop met zijn hoofd door de voorruit. Hij werd ernstig: verwond. Op den weg! Nijmegen—Grave is de auto van den heer T. ixuejt Igroole vaart tegen een 'boom gereden. De aula werd totaal vernield. Van de vijf inzit tenden werd de heler T. Sr. ernstig 'ver- Avond. Een der inzittende dames liep eveneens lichte verwondingen op. Op den straatweg onder R ij s o o r d is de 24-jarige T. van S. op zijn motor door een achter hem rijdenden aula over reden. Zijn toestand is ernstig Ongelukken, Zaterdagavond reed aan de Roode Vaart nabij het dorp Moerdijk de heer P. uit Haarlem met zijn motorrij wiel tegen een uit de richting Klunder komende auto, afkomstig uit Poort vliet. Het voorste deel van de auto werd zeer ernstig beschadigd. De motor rijder werd zeer ernstig .gewond. Zondagavond kwam op den Rotter- damsclien weg, nabij O v e r s c h i e de auto va,n den heer H. uit 1lojerlen. die een voor hem uitrijdende autobus' wil de passeeren. Op hetzelfde oogenblik na derde een motorrijder, 'de heer J. uit Rotterdam. Een hotsing tusschen heide voertuigen had plaats, waarbij de auto in de sloot terecht kwam, terwijl de mo torrijder over den straatweg werd ge sleurd. De man werd ernstig gew'ond aan 'hoofd en onderlijf. De motor was totaal vernield. DOODELIJKE ONGELUKKEN. - De 54-jari.ge H. Z. is, toen hij in de lift in een huis aan den Vaartweg te IJ i l- versum wilde stappen ongeveer vijf meter in den lifkoker naar beneden ge stort, omdat de lift was opgetrokken. De man was na enkele oogenblikken dood. Hij laat een vrouw en vijf kinde ren na. Te Westbroek geraakte hel zeven jarig zoonljje van den heer van O. onder pen wals. Met verbrijzelden schedel en armen werd hel knaapje levenloos op den weg gevonden. INGEBROKEN EN DAARNA BRAND GESTICHT. Zaterdagavond brandde liet landhuis van den heer S. uit A m- sterdam, gelegen aan den Hessenweg te Ede af. Toen de bewoners, de familie A. G. ongeveer tien uur thuis kwamen, vonden zij een zijdeur open en ontdek ten zij dat een der slaapkamers in brand stond. In een andere kamer vonden zij nog een bureau geopend en bleek, dat daaruit een paar kistjes met geld en pa pieren van waarde ontvreemd waren. Daar het huis te midden van heide en bosch gelegen is, viel aan blusschen niet te denken. Verondersteld wordt, dat dieven in braak gepleegd hebben en vervolgens het huis in brand hebben gestoken. De politie stelt een onderzoek in. AS GEBROKEN. Van een autobus is op den Buiksloterweg te Amster dam de vooras gebroken. Met een snel heid van ongeveer 30 K.M. reed het voer tuig daardoor tegen een boom en werd ernstig beschadigd. Van de inzittende Vo- lendammers werden er drie gewond. EEN REDDER BESTOLEN. Een lid van de Amsterdamsche Redding Bri gade, die igeruimen tijd gedoken heeft naar den drenkeling Lehman Schuit, die in de Amstelkade is verdronken, kwamt toen hij den wal weer bereikt had, tot de minder prettige ontdekking, dat itemand, die zich bereid verklaard had zijn jas zoo lang vast te houden, er inet zijn portefeuille, inhoudende een bedrag van T 85 vandoor was gegaan. fie pontic onderzoekt de zaak. VLEESCHVERGIFTIGING. Vol gens de Populaire zijn er te R ij s e 1 33 menschen na het nuttigen van bedorven vleeschwaren ziek geworden. Eén der vergiftigden is reeds overleden. DE RAMP VAN DE SALENTO. -Uit Rome wordt gemeld dat bij supplement v'an de dagorders van het ministerie van Marine bij Kon. besluit van 16 Jan. de volgende onderscheidingen zijn verleend wegens heldendaden 'ter zee: Zilveren medaille aan de nagedachte nis* van Piet Visser te fJmuiden, 'aan Corn v. d. Wiele, Frans' Peters, Th. Dropman, Joh. Jansen, Jan Westerwal, Petr. J. A. Kramer; Petr. J. A. Jun, G. Slam, Y. A. Kramer, R. G. King, Y. de Graaf. Bronzen medaille aan kapitein-vilieger Van Weerden Poelman, den eersten luit. vlieger Van Dorst, den sergeant-vlieger iBlosch en den serg.-majoor vlieger v. d. Hoek. Deze onderscheidingen zijn ver leend voor de reddingspogingen van de bemanning van de Salenlo. EEN AARDIG DUITJE OVERGE SPAARD. Een oude bedelares, die te Valencia op een zolderkamer woon de, had men sedert verscheidene dagen niet weer gezien. De politie drong de woning binnen en zag, dat de vrouw over leden was. In het vertrek vond men pa pieren, die een waarde van twee milli- oen peseta's vertegenwoordigden. DOOR RONDDRAAIENDE PROPEL- LOR GEDOOD. Te Chemnitz wil de de heer Bartelnes toen hij met zijn vliegtuig geland was, naar voren toe uit stappen. Hij kwam in aanraking met de nog ronddraaiende schroef en werd op slag gedood. Op Tempelhof te Ber lijn trof mevrouw Hartnack een soortge lijk ongeluk. Zij was met een leervlieg- tuig uit Dessau gekomen en liep na de landing op Tempelhof voor het toestel om. Ook zij we,nd door de niog ronddraai ende schroef geraakt en op slag gedood. „Mama, we gaan olifantje in Artis sipelen, komt U meedoen?" Moeder: „Maar wat moet ik dan doen?" „,'Dan bent U de lieve dame die zuurtjes en koekjes aan ze geeft." (Passing SShow.) Notaris van de Velde heeft te S t. Maartensdijk ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer M. van den Hoek in het openbaar verkocht; a. een woonhuis met schuurtje en erf aan de haven voor 1930. Kooper J. de Rij ke; b. een perceel bouwland groot 166 roeden, gelegen in den Middellandpolder voor 1500 per 39 A. 24 c.A. Kooper Macliiel van den Hoek Jz. Te Ter neuzen werd door het bestuur der waterkeering van den cala- miteuzen polder Nieuw-Neuzen aanbe steed: het herstel, de vernieuwing en 't onderhoud tot 30 April 1931, van de aar de-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken van den bovengenoemden calamiteuzen polder. Ingeschreven werd door: J. de Maagd c.a., Hontenisse, 14.200; J. van 't Holf, Hoek, 14.075; P. Hamelink, Hoek, 14.069; R. Verschelling, Terneu- zen, 13.798; Petrus Andriessen, Wal soorden, 13.783; J. de Bree Fzn., Ter- neuzen, 13.756; J. Verheijke, Ellewouts- dijk, 13.754; P. A. Rammeloo, Philip pine, 13.700; C. Klaassen, Zaamslag, 13.650; W. de Bokx, Hoek, 13.648; A. Warrens, Ossenisse, 13.585; V. C. Bolier, Middelburg, 13.575; A. de Bruijn, Terneuzen, 13.575; J. Wolse, Ellewouts- dijk, 13.548; J. C, Cornelis, Hoofdplaat, 13.513; J. P. de Vos, Terneuzen, 13.490; L. van Boven, Ellewoutsdijk, 13.480; I. La Gasse, Koudekerke, 13.400. Middelburg, Van 2—5 Mei. Ondertrouwd: A. Cosijn, 27 j. en M. Traas, 23 j. Gehuwd: M. .Janse, 31 j. en P. Ga- briëlse, 28 j. Bevallen: E. L. Adriaanse, geb. Ber- Jgansius, z. Overleden. C. Groenewegen 8 m.; J. C. (Hancgraaf, man van J. L. Hendriikse,, 78 j. Koudekerke, Van 16—30 April. Ondertrouwd: J. Marinissen, jm. 23 j. en J. Dekker, jdj 22 j.; P. Boslelaar, jm. 22 ji.' en N. KLeinepier, jd. 22 j. Getrouwd: P J. Wisse ,jm. 27 j. en M. Brasser, jd. 27 j., J. Kerkhove, jm. 24 en P. Polderman, jd. 22 j. Bevallen: T. de Korte, geb. van der Wilt, cl.; A. M. de Waal, geb. Jobse, d. P. van der Horst, geb. Andriessen, z.; N. Meliefslc geb. Meijers, d. 'St, Laurens, s Ondertrouwd: P. J. Wisse, 27 j. en M. Brasser, 27 j.; P. Wisse, 27 j. en J. Pietersie, 27 j.; A. de Jager, 21 j. en M. A. van Dijke, 19 j. J. Marinissen, 23 j. en J. Dekker, 22 j. Getrouwd: P. Wisse, 27 j. en J. Pieter- se ,27 j.A. de Jager,, 21 j. en M. A. v'an Dijke, 19 j. Bevallen: J. Gilde, geb. Hollebrandse, z.; L. Jobse, geb. van Slooten, d.„ P. (Hoefkens, geb. Spruijt, d.; J. Francke, geb. Louwerse, d.; P. J. Kwekkeboom, ge,b. Coppoolse, d. Overleden: Ca. Boogaard, vrouw van A Buijs, 60 j. Goes, Ondertrouwd: W. v. Leest, jm'. 31 ie|n A. M. Koreman, jd. 26 j.,; J. M. Peels', jm. 25 j. en C. Bliek, jd. 26 jd.,. Di Bliek, jm. 23 j. en J. C. Kloosterman, jd. 23 j., J. Moerdijk, wedn. 46 j. en A. J. Harinck, wed. 41 j. Getrouwd: C. Boogaard, jm. 33 j. en J. H. E. Elenbaas, jd. 38 j. Bevallen: A. Rottier, geb. Dronkers, d.; M. van Hese, geb. van Bremen, d. OverledenJ. van Gilst, vrouw van J. J. Strijd, 24 j. Zierikzee, Van 26 April—3 Mei. Bevallen: M. de Jon.gh, geb. van Beveren,, d.; P. van der Wekken ,geb. Bolijn, z. Overleden: C. Lievense, wed. van J. Lemson, 65 j.; J. B. Geluk, man vair A. C. Snoep, 64 j.; J. J. Brouwer, wed. van A. J. de Looze, 82 j. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te be komen zijn: a. Op het bureau van politie: Padvindersmes, 2 portemonnaies, na gelgarnituur, rijwielbelastingmerk, man telband, bontvel, sigarenaansteker, groe ne kindermantel, lederen padvindersriem, heerenrijwiel, kinderschoentje, ring met sleutels. b. Bij particulieren: Damesportemonnaie, Baan, Londensche Kaai H 69. Huissleutel, W. Hendrik- se, Leliestraat S 156. Redicule, W, Coppoolse, Arnemuidsche Pad T 138. Zilveren manchetknoop, mantelceintuur en zangbundel, C. Schotel, Molenberg K 86, Blikken doos, inh, beschuit, sajet, dweil, kindertaschje met inh., Broekert, St, Jorisstraat L 122f. Zakdoek, Meul- meester, Wagenaarstraat E llld. Zak mesje, Wed. H. Bimmel-van Oers, Lange Giststraat F 183. Jongenswinterjas, Gemeentehuis Koudekerke. Jongens pet, M. Sinke, Arnemuidsch pad T 137. Portemonnaie met inh., C. Pattenier, Bellinkstraat G 179. Belastingmerk, Jansen, Koudekerksche weg, Vlissingen, 68. Schooltasch, firma F. B. den Boer, Lange Dellt I 15-16. Beurs, G. Aul- kema, Gortstraat I 326. Damesporte monnaie met inh., B. Francoijs, Klein Vlaanderen M 169. Kinderportemon- naie, W. Koole, Seisweg R 134. Gou den knoop, A. J. Akkerman, KI. Werf- straat T 32. Heerenrijwiel, J. Mun ters, café, St. Janstraat. Rozenkrans, Mesu, Achtersingel Q 128. Gouden broche, P. de Munck, N.-bolwerk M 226. Zwarte tasch, N. de Rijke, Graven straat I 196. Belastingmerk in étui, M. Boe, Leliestraat W 134. Bos sleu tels, J. J. Timmermans, Noordweg R le. Ulster, A. de Wijze, Breeweg 't Zand D 180. Sierspeld, IJ. J. Capelle, Zand straat Q 190. Bril, De Engelsman, K. Geere K 360b. Gouden broche, A. C. Rijken, Jasmijnstraat W 178. Melkbus sleutel, Vroegop, Zach. Jansenstraat W 117a. Jongensjas en zakje boterham men, J. Vogel, Jacob Catsstraat S 124a. Rozenkrans, Ruck, Emmastraat W 110. Postduif, W. de Rijke (Arnebrug) Arnemuiden D 11. Zilveren speld, J. Bosselaar, Dwarsstraat O 205h. Inlichtingen aan het B. v. P. alleen Zaterdags tusschen 7 en 8 uur n.m. voor de gevonden voorwerpen, 'die op het bu reau zijn gedeponeerd. Woensdag 14 Mei, v.m. 11 uur, Ab dij, namens Ged. Staten het uit voeren van verbeteringswerken aan den weg van Koudekerke naar Biggekerke. Raming 121.000, Zie Middelb. Crt. 29 April 30. Woensdag 14 Mei, v.m. 11 uur, Ab dij, namens Ged. Staten, het uit voeren van bestratingswerken aan den weg van Middelburg naar Koudekerke ('t Zand) met bijk. werken. Raming 21.000. Zie Middelb. Crt. 29 April '30. Woensdag 21 Mei, v.m. 11 uur, Abdij Middelburg, 't maken neerklapba- re zeeëinden in de laagwater- en middentijbruggen steiger te Wal soorden benevens verhoogen laag- waterplankier. Raming 15.800. Zie Tern. Crt. 5 Mei 1930. Donderdag 22 Mei, n.m. 1.30 uur, Polderhuis Abdij te Middelburg, door dagel. bestuur van den Pol der Walcheren: 't maken van een rijwielpad en het verleggen van een bocht op den Noordweg tus schen Serooskerke en Oostka- pelle. Zie Middelb. Crt, van 3 Mei '30. Woensdag 28 Mei, v.m. 11 uur, geb. Prov. bestuur te Middelburg: 't verbouwen havenmeesterwoning te Terneuzen met bijk, werken, beh. werken v. h. kanaal van Ter neuzen. Raming 3200. Zie Staatscrt. 5 Mei 1930. Eleclr. Drukkerij G. W. DEN ROER, Middelburg. Dei 181 30 i Bij me scl del bei gef uif dal va| oc o\ lu es al vc te; rei teJ pe gel inf dit he de ke va ha eel eel enl nia mi lie nit ge ve J mi ac be va Be bi tu ge Zc se de

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6