BEUR SO VERZICHT EN WISSELKOERSEN. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. I. Barometerstanden: Thermometer standen Weersverwachting: HOOGWATER VLISSINGEN. Afscheid burgemeester van Teylmgen, SPORT LANDBOUW LEGER EN VLOOT LAATSTE BERICHTEN GEMENGD NIEUWS. Handel, Nijverheid en Visscherij AFLOOP AANBESTEDINGEN BUITENLAND BELGIE. NAGEKOMEN BERICHTEN Verkeerswezen, Post en Telegrafie Algemees Overzicht Financieel© Berichten MARKTBERICHTEN. 6 Me.ii. AMSTERDAM, 6 Mei. (Slotkoers). Het eerste cijfer isd e slotkoers van Het eerste cijler is de slotkoer van 6 pet. Ned. .'22 'l023/5—102)%. 5 pet. Ned. '18 102—102. 4i/2 pet. Ned. '17 101—101. 3 pet. C. N. W. Schuld 77%—77%. 21/2 pet. Idem 6278— 63i/8. 5 pet. Zeeuwsche H. Bank 100%. 43/2 pet. Idem 98i/2—98i/2. A. A'dam Bank 191%—19ls/4i. A. Bank Associatie 56%. A. Kol. Bank 1851/4—180%. C. N. H. Mij. 173—172. A N I. Handelsbank 155—152i/2. A. Rolt. Bankver. 106—106s/g. A. v. Berkel Patent 120i/2— 121,1/2- A. Küchenmeister ULtr. 112-114—111. A. Houthandel Alberts 102—100. C. Marg. Unie 318-324—305-314. A. N. Ford 258i/2—260. A. N. Kunstzijde 111-113—108(1/2-112. A. G. B. Philips 445-450-443-447.' C. Anaconda Copper 120-116-118. C. Bethlehem Steel 94%-95%—95%: A. A.N.I.E.M. 306—311. A. Borneo Sumatra H. Mij. 154%'— 153i/2. A. Boeton 138-142—139-141. A. Kon. Petroleum 392-395—394-397i/a. C. Shell Union 223%—22 3/4-23i/2. A. A'dam Rubber 140-141—135-137. A. N Scheepiv. Unie 1773%-179%—175- 177. A. H. A'dam 505-510—498-504. A. C. Mij. d. Vorstenl. 141. A. Java Cult. Mij. 373—367. A. Deli Batavia Tabak 361-364—360-363. A. Deli Mij. 339-342—336- 339. A. Senembah Mij. 362-3651/2—360-365. A. A'dam Thee 69—67-69. A. N. I. Spoor 187—186%;. C. Chicago Milwaukee 181/2—19%. C. Union Paciic 217% 'Prolongatie 3i/2— 3%. Markt sluit prijshoudend. aan: Afd. smeden-machinebankwerken: W. J. Bom, Haamstede, J. S. Buijze, A. M. Ringelberg, K. J. Schipper en P. Steu- tel, Zierikzee, M. C. van den Houten, Serooskerke, A. de Masier, Anna-Jaco- bapolder, D. H. van de Velde, Eikerzee, G. van der Weele, Noordgouwe, M. H. Wesdorp, Bruinisse, W. J. Zijta, Burgh. Af deeling timmeren: D. van den Berg en M. C, Quist, Bruinisse, J. A. Bolier, C. Heijboer, I. M. van Oeveren, J. M. Pad mos, C. C. G. M. Peute en A. Tromper, Zierikzee, P. M. de Jonge, Burgh, R. T. Louwerse, Capelle, L. Padmos en E. M. Padmos, Eikerzee, C. A. Prince, Haam stede, S. Rosmolen, Ellemeet, L. Tiele- man, Nieuwerkerk, Afdeeling schilderen: R. J. Hubregtse, Ellemeet. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is benoemd tot gewoon hoog leeraar in de Juridische faculteit mr. P. S. Gerbrandij, om onderwijs te geven in het Handelsrecht en procesrecht. De nieuwbenoemde hoogleeraar werd gebo ren 13 April 1885 te Goërga (Fr.) De zoo lang vacante leerstoel der phytopathologie aan de Amsterdainsche universiteit is Maandag weer bezet. Prof. dr. Johanna Westerdijk, sedert 13 jaren hoogleeraar te Utrecht en directrice van het phytopathologisch\ laboratorium Wil lie Commelin Scholten te Baarn, heeft haar hoogleeraarsambt aan de universi teit van Amsterdam aanvaard met een rede, waarin zij behandeld heeft den groei van dezen tak der groeiende we tenschap^ van de ziekten en beschadigin gen der'stille pilant. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 12.071/2 59.30 9.751/4 34.67I/2 48.131/a 66.50 2.48% 5 Mei. 12.073/5 59.31 9.751/2 34.67 48.17 66.521/2 2.48% 6 Mei. Hoogste: 768 te Isafjord. Laag'ste: 754,3 te Yarmouth. 9 uur 56 gr., 12 uur 62 gr., 3 uur 60 gr. Zwakke tot matige wind uit O. rich tingen. tot N. In het Z. uit Zuidelijke richtingen. Betrokken of zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig verandering in tem peratuur. Woensdag 7 Mei. Zon op 4.21; onder 7.33. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigten 8.03. Maan op 12.57 n.m.; onder 2.48 v.m. Volle maan 12 Mei. Middolb are t fj d. Noensdag 7 Mei 8 49 21.21 Jonderdag 8 10.09 22 27 1 rij dag 11 02 23 21 Saterdag 10 11.51 iondag 11 V 0 08 12 37 Jaandag 12 0.49 13.15 Jinsdag 13 1.29 13 53 Te Vlissingen is een korfbal club onder den naam Quick opgericht Te Oud-Vossemeer heeft de 'Voetbalclub O. V. C. een mooien wed strijd gehouden met Excelsior I van Hal steren, met gelijk spel 22. Lawntennis. Uitslag competitie Zuid. 2e klasse. De Zondag 27 April te Breda gespeelde wedstrijd had tot uitslag Breda-Flora I (Zeeuwsche combinatie) 2—5. De Zondag 4 Mei te Middelburg ge speelde wedstrijd was, Zeeuwsche com binatie— H.E.W. uit Breda 5—12,' Maandagmiddag had op de hofste de van den heer J. den Boeft te St. Laurens een keuring plaats van melk vee, uitgeschreven door de Controle ver- eeniging alhier. Aangevoerd waren door 10 melkveehouders 29 stuks melkvee en één stier. De keuring geschiedde door den heer C. Zwagerman Rijks' Landbouw- consulent. Door de landbouw'vereenigmg Was een bedrag van f 15 en door .de Coö peratieve Boerenleenbank f 10 voor prij zen beschikbaar gtestetd. De volgende 11 prijzen werden toegekend: le prijs J. D. Koole2e P. Gilde; 3e J. Ivasse; le A. Heule; 5e Jan Marmisse; 6e J. Koole Mz.; 7e F. Kwekkeböom; 8e P. J. Wisse; 9e A. Heule; 10e F. Kwekkeboom; lie/J. Koole Mz. De heer Zwagerman sprak er zijn voldoening over uit, dat hoewel het de eerste keuring in deze gemeente was, reeds zulke prachtige diren werden aan gevoerd. Bij beschikking van den. minister van Defensie is de luitenant ter zee der 3e klasse C. H. E. Brainich von Branich Felth den 5 Mei 1930 geplaatst bij de marinekazerne te Willemsoord. Hr. Ms. pantserschip Hertog Hen drik is op thuisreis uit Curasao naar Willemsoord, den lsten dezer te Horla aangekomen en den 2den d.a.V. van da al weder vertrokken. Vlootaalmoezenier, Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei 1930 benoemd tot vlootaalmoezenier pater J. A. P. Albada Jelgersma. CONCERT INSTRUMENTALE MUZIEK Mogen wij nog eens de aandacht vesti gen op het concert van de Vereeniging voor Instrumentale Muziek, hedenavond in de Concertzaal alhier? Vooral het declamatorium „Terwe" viam Hubert Cuypers (gedicht van René de Clercq) en voorgedragen door den heer Alphons Laudy, had gisteravond bij de generale repetitie zeer veel succes. MARKTBERICHT. GOES, 6 Mei. Op de graanmarkt Was de aanvoer ruim, de handel slap. Tarwe 1010.50, goudgerst 7.20, kookerwten 99.75, kroonerwten 10 11, bruine boonen 10, schokkers 12 —13, maanzaad 3737.75. HET ONGELUK TE AXEL. De autobestuurder de V., uit Gent, die gisteren met zijn auto bij Axel ver ongelukte, is hedenmorgen in het zieken huis te Sluiskil overleden. DEMONSTRÉERENDE MUSICI. Een 750-tal leden van de Nederland sche Toonkunstenaars vereeniging uit den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Arnhem, Utrecht, Haarlem en andere plaatsen, hebben heden te Den Haag gedemon streerd als protest tegen de slechte toe standen waaronder zij werken. In den stoet reden een groot aantal autobussen mede, waarop doeken met de eischen er op, o. a. bescherming tegen de vreem delingen, goede arbeidstijd enz. De bedoeling om den minister-presi dent een adres aan te bieden kon door de aangewezen route niet worden ten uitvoer gebracht en zal nu het adres wor den toegezonden. DE STRANDING VAN DE MADiIOEN. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft heden uitspraak gedaan i. z. de stranding van het s.s. Maidioen in de Roode Zee op 't Mismaririf. De RaaÜ is van oordeel dat op de Mjadioen de na vigatie onvoorzichtig en niet voldoende is geweest. Indien het schip met zijn on geveer 25 menschen aan boord in plaats van met het voorschip met de zijde te gen het rif was geloopen zou waarschijn lijk veel menschenlevens bij! deze ramp ie betreuren zijn geweest. De vraag' moet dus worden gesteld of de door den kapitein genomen maatre gelen die er tenslotte toe hebben geleid, dat het schip op het rif terecht kwam gerechtvaardigd zijn. De Raad achtte op verschillende gronden bewezen dat het ongeval is te wijten aan het slechte in sturen van den kapitein die mitsdien werd gestraft met ontneming van zijn be voegdheid om als gezagvoerder te varen voor den lijd van 1 maand. Maandag nam jhr. W. Z. van Teylingen als burgemeester van Serooskerke afscheid van den gemeenteraad. We komen hier morgen op terug STAATSLOTERIJ. Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: (Onder voorbehoud), f 1000: 6294 1944 400: 2883 4947 200: 7869 f 100: 785 4408 10474 13901 14423 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 6 Mei. V.D. 3 uur. Van een algemeen herstel was ter beurze nog niet veel te bemerken. Inte gendeel voor de meeste soorten zwak. Begin beurs sterk van aanbod. Philips weinig veranderd. Aku's eerst beneden 110, later weer op de laag ste vorige prijzen. Acoustiekaand. op peil. Tabakken stil, over 't geheel lui. Scheepvaarten niet geheel handhavend. Mijnafdeeling bood weerstand. Olie waarden iets boven de prijzen van gister. Prolongatie 31/4 pet. MISLUKTE AANSLAG OP DEN ROE- MEENSCHEN GEZANT TE WASHING TON. BOEKAREST, 6 Mei. Toen de Roe- meensche gezant te Washington, Davilla, die op het oogenblik met verlof in Roe menië is gisteravond tegen middernacht met zijn auto van een bezoek bij Prinses Ribescu, naar de stad terugkeerde, wer den verschillende revolverschoten op' de auto gelost, waardoor de wagen bescha digd werd. Niemand werd. gewond. De politie stelt een onderzoek in. Doodelijke ongelukken. Maandagmorgen reed te Son (N.Bi.) de 30-jarige motorrijder M- K. met zijn broer op de duozitting. Een vrachtauto moest voor fietsers uitwijken en kwam daarbij in aanraking met den bestuurder van de motorfiets. De bestuurder viel en kwam zoo terecht, dat hij iop islajg werd gedood. Zaterdag is de 39-jarige ongehuw de C. K. uit Rotterdam, in een sloot verdronken. GEFINGEERDE BiEROOVING. - Een 15-jarige kantoorbediende kWm aan de politie te Amsterdam vertellen, dat ten nadeele van zijn patroon hem een portefeuille, inhoudende een dividendbe wijs ad1 f '30 en een bedrag groot f 3/9.60, uit zijn binnenzak is ontrold, waartoe een gat in zijn jas was gesneden. Nadat hij deze aangifte had gedaan, bektende hij het geval zelf geënscèneerd en de por tefeuille met inhoud in het water gegooid te hebben. Bij onderzoek is de porte feuille op de noor hem aangegeven plaats drijvenae gevonden, echter zonder in- floud. Het 'dividendbewijs is- op straat teruggevonden. KINDJE IN W|IEG VERBRAND. Terwijl de ouders buiten aan het werk waren, is te Beek (L.), in de woning van den landbouwer Th., een wieg in brand gevlogen, waarin een 2-jarig kind lag. Met ernstige verbrande voetjes is de kleine naar "het ziekenhuis overgebracht. De toestand is zeer bedenkelijk. DE SCHATGRAVERS TE ZAANDAM. Maandagmiddag hebben de opgravin gen te Zaandam in zooverre sucoejs ge had dat het geteerde vat, waarin de schat volgens (het protocol geborgen zit, Js gevonden. Echter niet op het terrein der firma Los, maar op de bulten gerbuik gestelde begraafplaats op 150 M. be oosten de Ned. Herv. Kerk. De helderziende dame, die den ge heelen dag bij de opgravingen was te genwoordig geweest, was opgetogen van vreugde bij hetgeen gevonden is. Zij ver wacht nu, dat op dezelfde wijze ook (de millkvenen zullen gevonden worden ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een ernstig auto-ongeluk, waarvan drie Ber- lijnsche landartsen het slachtoffer zijn geworden, is Zondagochtend nabij Wiit- tenberg gebeurd. De auto van den tandarts dr. S. geraakte, bij een bocht door een andere auto ingehaald, van den weg af, kantelde en kwam op eten onge veer twee meier dieper liggenden weg terecht. Mevr. Erna S. en een broeder van den eigenaar van den auto die aan het stuur zat, werden op slag gedood. Dr. S. en de tandarts dr. S. en' friems vrouw liepen zware verwondin|g|e;n op. Het gezelschap had Berlijn 's ochtends verlaten om een tocht door Italië te ondernemen. BOSCHBRAND. In de uitgestrekte hosschcn nij Zehdenidk, ten Noorden van Rjerlijn, is Maandagmiddag brand uit gebroken door de onvoorzichtigheid van eenigie jongens. Het vuur breidde zich zeer snel uit. Door het omhakken van boomen en het opwerpen van dijkjes 'kon tenslotte een verdere uitbreiding voorkomen worden. Twee brandweerlie den hebben brandwonden opgei 00pen Veel wild is in de vlammen omjge'komen BEDORVEN VLEESCH. In 'het schoolinternaat te Mielec bij Krakau zijn 42 leerlingen en een non ernstig ziek geworden, na het nuttigen van vleesch, dat blijkbaar in bedorven toe stand verkeerde. Reeds zijn twee leerlin gen overleden, terwijl eenige andere in levensgevaar verkteeren. Bij onderzoek bleek dat hoewel dat vieesch als een deel van den overigen voedselvoorraad niet meer in goeden staat verkeerde doch niettemin door het schoolbestuur nog voor de voeding der leerlingen werd gebruikt. Het bestuur der school zal strafrechtelijk worden vervolgd. TRIBIUNE INGESTORT. - Bij de in wijding van een nieuw vliegveld le Gua dalajara (Mexico) is een tribune in gestort, dóprüat een auto in volle vaart tegen een van de stutten reed. Meer flan 2000 toeschouwers micesten uit den puin. hoop gehaald worden. Zes zijn gedood', 36 zoo ernstig gewond, dat zij in Ihet ziekenhuis zijn opgenomen. F aillissement en. Het faillissement van J. Brugge, tim merman te S c h o o n d ij k e, curator mr. J. Erasmus te Oostburg is opgeheven we gens gebrek aan baten. Het bestuur der Wiaterkelering van den Calamiteuzen Vlietepolder (Gem Wiissenkerke) heeft Maandag Te Wis senker'ke aanbesteed: het verbeteren en onderhouden der YVaterkeerende wer ken aan den gemelden polder over den dienst 1930—'31; het bouwen van een houten materia len keet op sleenen fondeering, annex schaftlokaal. Raming f 4400. Eenige inschrijver M. H. van Hee al (hier voor f 4240. s ti r,i aïsSsw/. onden werden gepubliceerd, zouden ook weer niets dan de waarheid bevat ten. Te Bombay zijn op 't oogenblik de winkels der Hindoes en het meerendeel der Mohammedaansche winkels gesloten. Bovendien hebben de beurzen hunne za ken geschorst. Abdes Tyabji, door Ghan- di aangewezen om zich voor het geval lij gearresteerd werd, aan het hoofd zij ner vrijwilligers te stellen, heeft deze functie aanvaard. Te Karachi is de atmosfeer gespan nen. Belangrijke gebouwen en hoofdver keerswegen worden door Europeesche en Indische soldaten bewaakt en op de strategische punten is de politie met ma chinegeweren geposteerd. Ghandi werd toen het nog pikdonker was, in zijn kamp te Karadi gevangen ge nomen. De magistraat van het district en de superintendent van de politie en twintig gewapende agenten begaven zich bij het licht van electrische zaklantaarns naar het bed waar Ghandi in diepen slaap lag. Op zijn verzoek werd het toegestaan den ritus van het „wasschen der tanden" te verrichten. Vóór Gdandi in de gereed staande vrachtauto stapte, gaf hij een van zijn aanhangers een brief voor den Onderkoning. Hij vroeg verder aan een vrijwilliger een Hindoesch loflied voor hem op te zeggen. Hij nam hartelijk afscheid van zijn vrij willigers en nam zijn spinnewiel met zich mede, Aardbeving in Rangoon. Door hevige aardschokken is in de ge- heele stad een paniek ontstaan. Ver scheiden gebouwen werden beschadigd. Het aantal slachtoffers bedraagt meer dan 150; hiervan werden er 40 gedood. Tal van gebouwen stortten in. In jaren heeft men te Rangoon niet een dergelij- ken hevigen schok meegemaakt. Zaterdag is te Gent de groote ten toonstelling geopend, die daar ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van het Belgische kweekersverbond wordt ge houden. Namens den Nederlandschen Tuinbouw-Bond heeft de heer Krelage het woord gevoerd. Maandagmorgen is brand uitgebro ken in een oude loods naast het Neder- landsche Paviljoen der Antwerpsche ten toonstelling. Een brandende kachel had het vuur veroorzaakt. Het vuur was spoedig bedwongen, zonder dat ook maar een enkel oogenblik gevaar had gedreigd voor het Nederlandsche paviljoen. AANVARING JOH AN VAN OLDEN- BARNEVELT. Hedenmiddag is de Johan vlan Olden- barnevelt van de Stoomvaart Mijl „Ne derland" welk schip uitvarende was om de eerste reis naar Indië te aanvaarden in aanvaring geweest met het s.s. Vechtstroom. De Johan v. Oldenhar- nevelt liep iz ulk een ernstige schatte op, o.a. een gat boven de waterlijn van cir ca 2 M. dat het schipl naar Amsterdam moest terugkeeren, De Vechtstroom waS zeer (zwaar beschadigd en zal ook te Amsterdam gedokt moeten worden. Na Ghandi's arrestatie Minister Wedgawood Benn heeft gis ter in het Lagerhuis gezegd dat Ghandi met volle instemming der regeering on der de bepalingen van de wet van 1827 door de regeering van het president schap Bombay in hechtenis is genomen Hij zal niet worden aangeklaagd, noch verder vervolgd worden, maar blijft, tot de toestanden weer normaal zullen zijn, geïnterneerd. Verschillende arbeidersafgevaardigden drongen er nochtans bij de regeering op aan om naar een vergelijk te streven, waarop de minister antwoordde, dat de politiek der regeering ongewijzigd was gebleven en het aanbod tot een confe rentie met de Indische leiders nog eeni- gen tijd gehandhaafd zou blijven, maar natuurlijk niet ad absurdum. Wat Pesjawar betreft: Alle alarmeerende berichten uit Pes jawar verdienden geen geloof en de re geering was den toestand daar volkomen meester, ofschoon de kans op nieuwe onlusten nog bleef bestaan. De Engel- sche troepen waren in Indië 59.700 man sterk en dit aantal achtte de Indische re geering voor het oogenblik alleszins vol doende. Wat de censuur betrof, de officieele telegraammen, die te Bij Kon. 'besluit is met ingang van 1 Juli a.s., aan den directeur van (het Rijkstelegiraafk&nloor te Amsterdam Wt. A. Horsthuis, op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend, met dank betuiging \oor de door hem aan den Lande bewezen dienslen. Indische Stoomvaartlijnen. Tjerimai (uitreis) p>. 4 Finisterre. P. C. Hooft (thuisr.) 4 van Port Said. Tabanan (thuisreis) p'. 5, 3 v.m., Sa- "gres. Stoomvaartl, op Noord-Amerika. Veendam 5 v. New-York te Havana. Volendam, 5 v. Rolt. te New-York. Spaarndam, Rott. n. N.-Orleans 3 van Tampico. Blijkens achterstaande advertentie geeft de Neckar A'ktiengesellschaft, ge vestigd te Stuttgart een leerling uit van f 7.000.000, 6 pCt. Eerste Hypothecaire. Obligatiën, waarvan reeds f 3.000.000 in het buitenland zijn geplaatst. Hoofdsom en rente worden .verzekerd door een eerste in fijn goud luidende hypotheek voor de tegenwaarde van 13 millioiein goudmark, te vestigen op de gezamenlij ke terreinen en installaties behoorende tot de krachtstations Nec'kargemünd, Ne- ckarsteinach, Hirschhorn en Bodkenau. Nederlandsche Bank. Naar vernomen wordt, hebben di rectie en commissarissen der Ned. Bank besloten, dat een dividend van f 120 (v.j. f 119) zal worden voorgesteld aan de algemeene vergadering van aandeel houders. Middelburg, 5 Mei. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed:

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2