RECHTZAKEN KERKNIEUWS Handel, Nijverheid en Visscherij GEMENGD NIEUWS. d.-ïi vernielenden zeewind sterk hebben iijden. Men kan een boschcomplex niet verge lijken met een oud gebouw, dat men laat achteruitgaan tot het op invallen staat en dan gaat restaureeren. Hier zijn voor uitziende maatregelen noodig te ver gedreven zuinigheid zou kunnen leiden tot een ramp, die onherstelbaar zou zijn. Wat verstaat men echter onder onmid dellijk gevaar? dat de bosschen in zee uwijnen? neen, dat is er niet op het o ;enblik, trouwens dan zou het polder- be-' v uit zich zelf wel ingrijpen; maar er is wel degelijk gevaar, dat de duinvoet zoo dicht bij de bosschen komt te lig gen, dat deze laatste niet meer te hou den zijn; en dat dit gevaar niet denk beeldig is bewijst de énorme afname der duinen aldaar in de laatste 20 jaar nl, 60 tot 80 Meter. Spr. wees er op, dat bij het leggen der paalhoofden ter hoogte van Westhove de duinen aldaar nog heel wat breeder waren als thans die voor Ber kenbosch, Zeker waren de duinen daar laag, maar de hooge bij Berkenbosch zijn ook reeds lang in zee verdwenen. Met de minderheid van het Dag, bestuur is spr. het eens, dat de aandeelhouders van M.V. Duinbeek nimmer een cent voor deel van lii:n bezit hebben gehad. De rente opi hunne aauxleelen bestond voor lien in het genot, dat natuurschoon geeft en in het genoegen daarvan ook an deren te doen profiteeren. De duizenden uitgegeven wandelkaar ten bewijzen, dat het publiek dit waardeert en stempelt het bestaan der N.V. tot een algemeen belang en niet lot een voor enkelen. Nu zullen e.r zeker ïnenschen zijn, die zul len zeggen: laat die bosschen maar ver dwijnen, het is geen bouw- of weiland, zo brengen niets op, doch spr. acht dit een eng standpunt. In den tegen woordi- gen materialistischen tijd is werkelijk wel noodig, dat ook de ethische kant van een zaak wordt bekeken en daarvoor offers worden gebracht. De vereeni.gmg tot behoud van natuurmonumenten geeft daarvan een schitterend voorbeeld. Spr. zou het verzoete van dat stand punt. willen bezien en dan "komt het hem woor, dat het behoud van een natuur monument ,als de bosschen aan den Noordkant van "Walcheren met de daar bij bchooiende, helaas reeds zoo vermin derde duinen, met een '3-tal paalhoofden niet te duur is bel-aid. "De heer DU MO.' TAK meende dat men niet mag ve;geten dat men han delt met belastinggelden vara, anderen. Als er gevaar bestond ,dan moest men aan het verzoek voldoen. Maar nu niet gezien de vele kosten, die de bemaling enz. reeds medebrachten. Spr. wilde het verzoek dain ook vo-oi'lo-op-ig op zijde leg>- ge,nbijv. tot het volgende jaar. De heer BARENTSEN vraagt wat de hoofden zullen kosten. De VOORZITTER zegt: ongeveer f 64.000. De heer BARENTSEN vroeg of de vrcever (gemaakte paalhoofden geholpen hebben. De VOORZITTER antwoordde, dal de ze zeker de afbrokkeling der duinen heb ben tegengehouden. I)e heer BARENTSEN constateerde, dat dus -succes is te verwachten. Do heer v*. d. FEEN onderschreef ge heel de woorden van den heer Boo- gaert ,en wees crop dat het natuurlijk do bedoeling is, dat de paalhoofden ge leidelijk worden gemaakt. Do heer JERONIMUS herinnerde aan do uitdrukking: ,jWien het water deert dio het water leert". Als men 'dit aan- fteemt ,zou men kunnen zeggen, dat Duinbeek dan betalen moet. Maar zoo eenvoudig is de zaak niet. Het polder bestuur heeft jge en idieele, doch matc- rieele belangen te behartigen. Maar het is een algemeen belang liet natuurschoon lo Behouden .Als spr. zal stemmen legen h T voorstel der meerderheid, dan is dit ten eerste omdat het hier een belang geldt hoofdzakelijk voor de eigenaren vain het gebouwd, die door het ver- verdwijnen der bosschen hun panden in waarde zouden (zien verminderen; ten tweede omdat men niet moet «vachten tot er eerst groote schade is toegebracht alvorens In te grijpen en 'men den put moet dempen, eer het kajf verdronken is. De ingenieur ontke it niet dat in de toe komst Voorzieningen noodig zullen zijn en het verschil zit dus alleen in enkele jaren rente. Spr. stelde het dag. bestuur de raag of het het werk zon voorstellen als voor die jaren de rent© gegarandeerd wordt. Zoo noodig is hij dok tevreden met oen schriftelijk antwoord. Do heer HOSSELAAR meende dat er igeen gevaar is en men rekening moet houden met d belastingbetalers. Het geld zou toeter besleed zijn aan den Westkapelschen dijk, dit is wegge gooid geld. Spr. gaf to'e dal 'mén de om geving (moet toewaren, maar meende dat er geen gevaar voor de 'bosschen is. l)e heer SIMONSE had het plan voor het voorstel der meerderheid te stem men, maai' is door het gehoorde gaan twijfelen. Hij is ter plaatse niet bekend fen zou uitstel willen op lat de commis sarissen, die 'dit ook niet zijn, onder deskundige leiding een kijkje kunnen gd,an nemen. De heer BOOGAERT zeide dat de 'bos schen niet direct zullen verdwijnen, im'aiar zij gaan zachtjes aan dood. De heer MFLIS kon er geen polder- belang in zien de hoofden aan te leg gen. i I De heer v. d. MINNE, «neenlde, -dat men toch met één moet beginnen De VOORZITTER zeide, dat de min derheid meent, dat men later toch voor groote uitgaven zal komen te staan, en dan is hét wel zeker een polderbleVfng'. Steun in de rentebetaling zal het bestuur zeker gaarne accepteeren. De heer DUMON TAK meende, dat toch steeds- een hoofd het laatste zal zijn, dat er (bij den W|estkapelsclien dijk' .succeis wordt toereikt, 'kan miede aan stroomi- verlegging liggen. 'Spr. was niet tegen ui'i- stel, maar meende dat men geen uit gaven moet doen, die niet noodig zijn De heer JFRON1MUS kon zich ook met uitstel vereenigen, maar herhaalde nog eens, dat men zich niet alleen moet plaatsen op het standpunt van water bouwkundig en financieel belang Het voorstel tot uitstel werd met over- igroote meerderheid .aangenomen. Den heer Simonse werd toegezegd, dat de commissarissen op een bepaalden dag! in de gelegenheid zullen worden gesteld onder deskundige leiding een kijkje te gaan nemen. Ziekteverzekering. Op voorstel van den VOORZITTER werd 'besloten de kosten der ziek'leverze- Keringl voor rekening van dén polder te nemen. v 1 Overschrijding posten. De VOORZITTER deelde mede, dat verschillende posten van de begrooling 1626 vrij belangrijk, moesten worden overschreden en mén -dus moet rekenen op een klein batig slot, als er al; ©dn lis. Begroeting 1930. Bij de behandeling der begrooling 1930 werd feitelijk door niemand het woord gevoerd. Alleen lichtte de VOORZITTER toe, dat nog t 21.600 noodig zal zijn voor nerstel van oude stormschade- en dat daarover nog nadere voorstellen te vachten zijn. De 'begrooting werd z.h.s. onveran derd goedgekeurd en de Voorzitter bracht dank aan de commissie van onderzoeik voor haar werkzaamheden. Rij de rondvraag vroeg niemand het woora en sloot de Voorzitter daarop de vergadering. Arr. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 25 April werden de volgende zaken behandeld: C. G., 19 j., arbeider te Oudelande, gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hij op 16 Maart 1930 te Kwadendamme heeft weggenomen een portemonnaie, inhoudende ongeveer 150, toebehoo- rende aan Johannes Meertens. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Beklaagdes raadsman, mr. C. M. Keg ge, verzoekt eene straf op te leggen, ge lijkstaande met het ondergane voorar rest. A, C., 48 j., kantoorhouder der Poste rijen te Hoedekenskerke, werd op 12 Maart 1930 door den kantonrechter te Goes ontslagen van alle rechtsvervol ging ter zake van de hem ten laste ge legde overtreding van de Motor- en Rij- wiehvet. De ambtenaar van het O. M. was te gen dat vonnis in hooger beroep geko men, Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. L. de C., 26 j., koopman, wonende te Goes, was door den Kantonrechter te Goes d.d. 21 Maart j.l. veroordeeld tot eene-geldboete van 10 of 10 d. h. en toewijzing der civiele verordening tot een bedrag van 40 ter zake van over treding van de Motor- en Rijwielwet. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Tegen G. J. L. H., 38 j., werkman, wonende te Axel, gedetineerd, werd ter zake van ontuchtige handelingen met een aan zijne zorgen toevertrouwde minder jarige dochter, gepleegd te Axel in Maart '30. Geëischt werd 1 j. gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. W. M., 53 j., landbouwer, wonende te Borssele, was door den Kantonrech ter te Middelburg veroordeeld ter zake van overtreding der Motor- en Rijwiel- wet, gepleegd te N. en St. Joosland op 31 October 1929, tot 3 of 3 d. h. De ambtenaar van het O. M. was tegen dit vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. S. v. E., 37 j., havenarbeider, wonen de te Vlissingen, werd ten laste gelegd dat hij te Vlissingen een tweetal aan- meldingslijsten betreffende de werkloos heid der leden van den Centralen Bond van Transportarbeiders, uit welke ge schriften eenig recht kon ontstaan, heeft vervalscht, en deze vervalschte geschrif ten ter hand heeft gesteld van A, R, Koning, secretaris der afd.te Vlissingen, en later bedragen van 13.50 en 9 heeft ontvangen, welke bedragen toebehoorden aan den Centralen Bond. Eisch 50 of 50 d. h. Mr. Kegge achtte de ten laste gelegde feiten niet bewezen en vroeg vrijspraak. C. M. F., 21 j., porder bij het Belgisch Loodswezen, werd beklaagd dat hij op 23 Maart 1930 te Vlissingen een rijwiel, toebehoorende aan C. J. Roozemond, welk rijwiel hij in huurkoop had ontvan gen, zich heeft toegeëigend. Eisch 2 maanden gevangenisstraf, A. H. d. V., 69 j., scheepsbevrachter te Terneuzen, en L. v. R., huisvrouw van A. H. d. V., 38 j., zonder beroep, wonende te Terneuzen, werden verdacht dat zij in 1928 te Terneuzen een gelds bedrag, toebehoorende aan L. Stoutjes- dijk en C. van Houten, welk geldsbedrag zij in bewaring hadden genomen, hebben verduisterd. Eisch voor ieder 8 maanden gevange nisstraf. Mr. G, Tichelman, advocaat te Ter neuzen, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg ontslag van rechtsver volging of vrijspraak. Kantongerecht Terneuzen. De kantonrechter te Terneuzen maakt bekend, dat het reglement is gewijzigd, met dien verstande, dat: lo. de strafzittingen van het kantonge recht te Terneuzen zullen worden gehou den op den 2den en Idem Dinsdag van iT'dere maand, des voormiddag» 11 uur, met dien verstande, dal in de maanden Juli en Augustus alleen opl den vierden Dinsdag zitting wordt gehouden. Valt één der zittingsdagen opl een al gemeen erkenden "Christelijken- feestdag of op' 31 Auigs., zoo wordt die zitting een week later gehouden. Deze wijziging treedt in werking op 1 Juni a.s'. Een aanvaring op de Schelde. Vrijdag heeft de Raad voor de Scheep vaart onderzoek gedaan naar de oorzaak van de aanvaring op 28 Nov. j.l. op de Schelde tuscben het motorzeilschip Vrij heid en het Engelsche stoomschip Bruges. De Vrijheid, met vier personen bemand was op reis van Londen met 92 ton oud papier, bestemd voor Brussel. Het bootje werd op de Schelde in het Pas van Terneuzen, in den ochtend van 28 Nov. aangevaren door het ach teropkomende stoomschip Bruges. Het stoomschip raakte de Vrijheid aan bak boord bij den achterbolder en schoof langs de bakboordzijde, waardoor aan zienlijke schade werd veroorzaakt. De loods van de Bruges verklaarde, dat de Vrijheid geen achterlicht op had. Dit werd echter ten stelligste ontkent door den schipper van de Vrijheid, die zonder loods voer daar hij reeds lang de Schel de bevaart en het vaarwater voldoende meent te kennen. De raad zal later uitspraak doen. Een predikant wegens smaadschrift voor de rechtbank, In het Betuwsche dorpje Hedel, nabij Zaltbommel, heerscht tusschen den pre dikant der Ned. -Herv. gem. en den ker- keraad een zeer gespannen verhouding. In 1929, toen de voorganger dezer ker kelijke gemeente als zoodanig ongeveer 2 jaar fungeerde, ontstond deze toestand tengevolge van het feit, dat bedoelde functionaris eén brief tot het classicaal bestuur richtte, waarin hij uiting gaf aan zijn misnoegen omtrent het beheer van de diaconiegelden. Op voorstel van het classicaal bestuur werd het gerezen ge schil bijgelegd en trok de predikant, mr. ds. J. D., de inmiddels door hem gedane ontslagaanvrage in. Opnieuw ontstonden er echter onaan genaamheden. Naar het oordeel n.m.l. van den pre dikant zouden behoeftige oudjes door bu ren tijdens brand beroofd zijn van hun spaarpenningen ten bedrage van 700, terwijl de beide diakenen te kort zou den zijn geschoten in de verzorging van den ouden man, wiens vrouw, door tob ben over het geleden geldelijk verlies, vrij spoedig na het gebeurde gestorven was. Na getracht te hebben alsnog de kerkelijke armenverzorgers te bewegen om gevolg te geven aan hun verplichting, ontlastte hij zijn verbolgenheid daarover in een open brief, die in verschillende bladen in de Betuwe en Brabant ge plaatst werd. Door dit artikel achtten twee diakenen en een echtpaar hun eer en goeden naam aangetast en dienden bij de justitie een klacht in, waarop gerechtelijke vervol ging van dominé D. plaats had. Bovendien werd in verband met dit geschrift de steller er van d.d. 26 Maart 1930 voor 14 dagen geschorst. De vorige week ter zake van smaad schrift voor de arr. rechtbank te Tiel terechtstaande, erkende ds. D. het hem ten laste gelegde. Hij voert te zijner ont lasting aan, dat hij het als zijn plicht als mensch en geestelijk herder gevoelt om op te komen voor de belangen der beide oude lieden en ook om het alge meen belang te dienen, zonder daarbij ook maar eenigermate het opzet gehad te hebben de eer en den goeden naam van iemand anders aan te randen. De gehoorde getuigen achtten zich in hooge mate door het courantenartikel belee- digd. De officier van justitie prijst in zijn requisitoir de ihooge opvatting, welke verdachte van zijn voornaam ambt heeft, echter door de manier waarop hij te werk ging valt al dit mooie weg en bleef slechts de wenschelijkheid het geval on der het bereik van het strafrecht te brengen. De officier verklaarde minder sympa thiek te staan tegenover de klachten der beleedigde getuigen, hoewel die zeer ge grond zijn. Hij eischte in de beide zaken resp. 60 boete subsidiair 5 dagen hechtenis en 40 subsidiair 4 dagen hechtenis. In een zeer uitvoerig verweer beweer de verdachte dat hij nóch beleediging, nóch het in gevaar brengen van zijn ambt, nóch sensatie had gewild. Opzettelijke brandstichting. De rechtbank te Assen veroordeelde C. v. d. N., gedetineerd wegens opzettelijke brandstichting in de woning van den di recteur van de landkolonie „Philadel phia" te Tienaarloo tot 4 jaar gevange nisstraf overeenkomstig den eisch van 't O.M. De heer M. Hansen, candidaat tot den H. Di., die het 'beroep naar del (ge,* •meen te Kats aannam, zal zijn intrede doen Zondag 18 Mei, des namiddags. Als bevestiger zal optreden ds. G. Koning te Utrecht. Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden als werkloos ingeschreven hij de Arbeids beurs alhier: 1 drukker, 4 grondwerkers, 1 lood gieter, 2 metselaars, 2 opperlieden, 3 'schilders, 1 timmerman, 3 meubelmakers, 2 schoenniakersi, 2 bankwerkers, -1 klin ker, 1 smid. 2 stokers, 1 modelmaker1, 1 vormer, 1 slijper, 8 bakkers', 1 kok, 2 slagers, 11 boerenarbeiders, 3 tuin lieden, 2 reizigers, 8 winkelbedienden, 2 chauffeurs, 2 kellners, 12 kantoorbe dienden, 1 lee rl i ng-ban k we rk'er11 van andere groepen, 51 'met vakkennis zonder bepaald beroep, 173 zonder vakkennis Ooinge'S choolden Verder 5 'vrouwen, w.o. 1 eostuulmnaair "ster, 1 huis' of verstelnaaister, 1 steno typiste, 1 werkvrouw, 1 wa.stehvrouw, voior wasch aan huis. Totaal vorige week 350. Bijgekomen 15, afgegaan 45, over 320. Handelsregister. Aaa de in Handelsberichten opgteuomten wekelij'k'sche openbaarmakingen inzakte, het Handelsregister, ontleenen wij be treffende Zeeland Idle volgende opgaven. Wl ij z i g i n g e n Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). J. A. Fckhardt, Yersek'e, Damstraat C 247, sinederij. Uitgletre-den F.: J. A. Eek- hardt. Handelsnaam1 gewijzigd in: M. C. Eckhardt. Nieuwe E.: M. C. Eckhardt N.V. Goederenhandel v.h. L. A. en F. L. Kattenburg en Co. (F.) Goes, Lange Kerkstraat 27-29, Ik'leedinjglbedrijf. Beh. fit. Goes: S. W„ Godfriedt. Wed. L. J. Henning, Zierikzee, Dam B 303, hoeden en pottenwinkel. Uill- Igetr. E.: Wed. L. J. Henning'. HandeJsi- naam gewijzigd in: J. Henning. Nieuwe E.: J. Henning. Hotel, Café, Restaurant „Wilhelmina" Domburg, Noordstraat A 32. Uitgetr. E.-. S. Frank. Nieuwe E.: A. Frank'. P. A. de Waal, Vlissingen, Kasteelstraat 95, bakker. Overleden E.: P. A. de Wiaal Handelsnaam gewijzigd (in: L. A. de Waal E.: L. A. de Waal. Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma Gebrs. Oudendijk, Hecrensli;aal H 140, meubelmaker, behanger, stoffeer der. Zaaioesters voor Engeland. Heden is. van lersekc vertrokken met een partij zaaioesters ypor Enge land hel motorschip „Catharina" vpn Rotterdam. Laatkomer. (Het met bluf probeercn) Hé daar, dat is mijn taxi." De ander: „Prachtig! Ik zocht al naar je. Breng me naar het Royal, hotel, en ■zet er een beetje spoed achter!" (Humorist.) 1-iM.uanj—aam im i mi Gngelukken. Donderdagmorgen had te Roosen daal. een ernstige aanrijding pilaats lus- tefchen een vrachtauto der fa. C. en den 21-jarigen A. G. De wielrijder werd over de straat geslingerd en bekwam ernstige wonden aan het hoofd. Vrijdagmiddag is de ruim 00-jarig» gepensionneerde C. J. K. uit Nijmegen die zonder verlof over de spoorbrug wilde gaan door een sneltrein gegrepen. De man overleed korten tijd later. In zijn woning aam de Renbaamstr te Den Haag is de 70-jarige heer V. d. P. van de trap gevallen, waarbij hij in wendige kneuzingen 'bekwam. Hij is aan de gevolgen van zijn val overleden. Op de lederfabriek van de N.V. F. van der Aslsum'le Dongen is de (on gehuwde 24-jarige arbeider C. B. door een klep van de looierij geVallem en wa,s 'bijna onmiddellijk dood. VERBLINDENDE AUTOLICHTEN. Donderdagnacht is le Oegstgeest een auto doordat de bestuurder verblind werd door de lichten van een van den anderen kant komenden auto in volle Vaart tegen een boom gere'den. De be stuurder S. en een der inzittenden liepen Vrij ernstige kwetsuren op. OVERREDEN. Vrijdagavond is het 4-jarig dochtertje van den heer H.f dat in de Koestr. te Tilburg plotseling zich van de hand harer moeder losrukte en de ■aw—Bw iyi straat overstak door een auto overreden en gedood, DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Donderdag zijn te Geertruiden- berg bij een zeer hevig onweer dat bo ven die gemeente woedde 2 landbouwers die op het veld werkten door den blik sem getroffen. Een hunner werd gedood, de ander verlamd. Bij D u s s e n (N.-Br) is Vrijdagmiddag de wegwerker H. door den bliksem ge dood. In den polder Jannezand, onder Dus- sen, is de arbeider B., door den bliksem gedood. Twee andere arbeiders werden ook getroffen. VRACHTAUTO IN BRAND. Vrij dagnamiddag kwam op den Amsterdam- schen straatweg nabij Ede een vracht auto, geladen -met eieren, in botsing met een personen-autn. De vrachtauto reed tegen een boo,111 en vloog door den schok in brand. Hij is gedeeltelijk vernield, ter wijl de la-ding eieren, plus 'minus 35.000 stuks;- gro,o lende-els te looi- ging. De man zat met vrouw -en kind in de auto. Alle drie kregen lichle brandwonden. DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. Vrijdagmorgen is de caféhouder J. S. teLutteradein een vlaag van krank zinnigheid van het dak van zijn woning gesprongen. Hij kwam op een betonnen vloer terecht en was op slag dood. EEN AANRANDING, Te Aarle- R i x t e 1 is het 4-jarig dochtertje van den heer P. H. door den 18-jarigen K. uit Helmond, onder belofte van een bal en een dubbeltje meegelokt in een eenza men stal, waar hij het kind heeft aange rand. De dader is voortvluchtig. Vrijdagmiddag sloeg tijdens het hevi ge onweer de bliksem in de boerderij van den heer D. te Oostwold gemeente Leek, met het droevig gevolg, dat de zich in de boerderij aan het werk bevin dende rietdekkers H., gehuwd en 40 jaar uit Enumatil -en S. S. 60 jaar en onge huwd wonende te Tolbert door het he melvuur werden getroffen. Zij waren op slag dood. Drie-meisjes en een man, die zich even eens in de boerderij bevonden werden door den bliksem bewusteloos geslagen. ZWAAR ONWEER. Gedurende een z'waar onweer dat Vrijdag v'an twee tot vier boven cle stad en de provincie Gro- n i n.gen woedde sloeg de bliksem in de boerderij van den heer J. V. ,T. fe On- nen (gem. Haren) in-. Dertig voer 'hooi .gingen verloren, evenals vele landbouw werktuigen waaronder een nieuwe maai- machine. Het vee werd met veel moeite gered. De Groningsche brandweer vér- leende hulp. Verzekering dekt de schade. SLACHTOFFERS VAN HET ZOMER- TIJDVERSCHIL. Verleden week Zon dag, bij den aanvang van den zomertijd in België, Frankrijk' en Engeland, (maar in in o.g veel ei-ger mate tijdens de Paasclr- dagen, is het een drukte van belang ged weest op het slation te Roosendaal, waar bij bleek, dat honderden reizigers de dupe zijn gewonden van den verkeershin- der, veroorzaakt -door het verschil in tijdstip van invoering van den zomer tijd in binnen- en ouitenland. Zeer vele reizigers bleken nog -on bekend met de tijdelijke wijziging in de dienstregeling, wêardo-or Izij le Roosendaal hun aansluitingen misten. Het gevolg was, dat het stationspersoneel overladen werd •met werk om de reizigers in te lichten. HET MISDADIGERSWEZEN TE CHI CAGO Uit Chic a-go wordt gemeld, dat de overheid scherpe maatregelen treft om hei misdadigers wezen 'in 'deze stad te onderdrukken. Het hoofd der politie heeft 28 der ge vaarlijkste misdadigers tot vijanden van do openbare orcle verklaard en een bij zondere afdeeling der politie opdracht ge-geven, deze misdadigers- uit de stad te verwijderen 'Voorts kondigde hij a-a.n, dat alle-mid delen zullen worden gebruikt om de stad eindelijk van de misdadigers, te bevrij den. DE HEERLIJKHEID SCHINNEN. Mr. F. Leufkens, die aanspraak meent te maken op den titel van vorst van Ge leen enz. heeft te Schinnen ten stadhui- ze verklaard, dat hij zich zal gaan ves tigen op Huize Ter Borg aldaar, dat op het oogenblik onbewoond is. De vestiging in deze woning geschiedt door mr. Leuf kens in zijn qualiteit van „stadhouder der Heerlijkheid Schinnen." ERNSTIGE SCHEEPSBRAND. - Het tusschen N e w-Y ork en Bridgeporl va rende Amerikaans-che vrachtschip „Tha mes-" is' in den afgeloopen nacht in 'brand geraakt. Hel vuur veroorzaakte verschei dene ontploffingen. Het schip werd op- een ondiepe plaats voor de kust van Long Island aan de/n grond gezet. Zes leden van de uit 28 koppen bef- 'staande bemanning verdronken. Tien worden vermist. VUURWERK ONTPLOFT. Uil Kara chi wordt gemeld, dat -tengevolge van het ontploffen van vuurwerk in een win kel te Rohri in het Boven Sin-gebied ze ven personen werden gedood. Eleclr Drukkerjj G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6